(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Islandija. Užgesę ugnikalniai, lavos laukai ir elfų sakmės 8d.

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą – 8 dienų kelionę gamtos mylėtojams į ISLANDIJĄ – ledo, geizerių ir ugnies žemę
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

 • Šiauriausia pasaulio sostinė – Reikjavikas.
 • Islandijos kultūros lopšys – Skalholt.
 • Strokuras – vienas galingiausių geizerių pasaulyje.
 • Keridos ugnikalnio krateris.
 • Įspūdinga išvyka laivu stebėti banginių.
 • Maudynės Myvatno Lagūnos geoterminiame vandenyje.
 • Plaukimas laivu – amfibija tarp aisbergų po Breidamerkur ežerą.
 • Skaftafelio nacionalinis parkas.
 • Hekla – aktyviausias Islandijos ugnikalnis.
 • Pasaulinio garso Žydroji lagūna (Blaa Lonid).

 

Reikjavikas – Tingveliro nacionalinis parkas – Geysiras – Skalholt – Strokuras – Hvitos kanjonas – Gulfosso krioklys - Keridos ugnikalnio krateris – Husafell apylinkės – Grabrok krateris – Glaumbaerio gyvenvietė – Akureyris – Husavikas – Myvatno ežeras – Godafossas – Kraflos ugnikalnis – Detifosas – Hengifosas - Vatnos ledynas – Skaftafelio nacionalinis parkas – Svartifosas – Dyrholaey uolos - Skogaras – Skogafosas – Seljandsfossas – Landmannalaugar – Heklos ugnikalnis - Žydroji Lagūna

Islandija gidas

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
2
diena. Tingveliro nacionalinis parkas - Geysir - Skalholt - Hvitos kanjonas.

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę, miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų: savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje, miesto katedra, parlamentas „Altingi“, paminklas Amerikos atradėjui islandui Leifui Eriksonui, garsioji vandens saugykla „Perlanas“, miesto panorama. 

Išvykstate į Tingveliro nacionalinį parką. Tai Islandijos istorinė širdis ir Žemės geologijos ginesas. Pamatysite vietą, kurioje nuo X a. leisti įstatymų ir spręsti svarbiausių klausimų rinkdavosi islandų Altingas – pirmasis pasaulio parlamentas. Almanagjau lūžis (paprasto žmogaus plyšys) ir Oksaros (kirvio) upė. Šioje vietoje turėsite unikalią galimybę pamatyti tektoninius Vidurio Atlanto kalnagūbrio lūžius. Niekur kitur Žemėje nėra geresnio ir aiškesnio vaizdo, parodančio, kaip viena nuo kitos atitolsta dvi litosferos plokštės. Šiuo atveju – Šiaurės Amerikos ir Eurazijos.

Toliau vyksite į Geysirą. Pakeliui pamatysite Skalholt – buvusią Islandijos vyskupystę, šalies kultūros lopšį. Apie 1000 metų čia buvo islandų etnoso formavimosi centras. Čia įkurta pirmoji šalies mokykla, pirmoji spaustuvė, iš čia buvo skelbiamos reformacijos idėjos. Pamatysite bažnyčią, laikomą Islandijos vyskupų panteonu. Atvykstate į geizerių slėnį, kuriame pamatysite vieną galingiausių geizerių pasaulyje – Strokurą. Tai atrakcija ir unikalus gamtos reiškinys, kurio nepamačius negalima teigti, kad buvote Islandijoje. Atvykstate prie Hvitos kanjono, kuriame garma įspūdingas Gulfosso krioklys. Paminklas mergaitei, išgelbėjusiai krioklį nuo planuotos čia pastatyti vandens jėgainės. Iki krioklio pakopos pasivaikščiosite tarpeklio pakraščiu vedančiu takeliu. Nuo čia grožėsitės kvapą gniaužiančiu Gulfoso krioklio vandens purslų vaizdu. Toliau vykstate prie *Keridos ugnikalnio kraterio, kuriame telkšo įstabus ežeriukas. Po kupinos įspūdžių ir turiningos kelionės vykstate į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

3
diena. Grabrok krateris - Husafell apylinkės - Glaumbaeris - Akureyris.

Pusryčiai. Pradedate kelionę Islandijos salą supančiu žiediniu keliu. Palei Hvalo fjordą vykstate prie Grabrok kraterio. Žygis aplink Grabrok kraterį. Toliau vykstate į Hvitos upės slėnį. Vykstate prie Husafell apylinkėse esančių Barna (Vaikų krioklys) ir Hraun krioklių. Tai unikalūs kriokliai, susiformavę tekėjusios ir sustingusios lavos pakraštyje. Šie kriokliai laikomi vienais gražiausių Islandijoje. Išvykimas į šiaurinę salos dalį. Plynaukštės keliu pasieksite giliausiai į salą įsirėžusį Hruta fjordą. Atvykstate į *Glaumbaerį – gyvenvietę, kurioje įsikūręs vienas labiausiai lankomų muziejų Islandijoje. Pamatysite iš durpių pastatytų trobelių kompleksą, susipažinsite su čia gyvenusių žmonių buitimi, prisiliesite prie autentiško islandiškosios kultūros paveldo. Įspūdingu kalnų slėniu vykstate Akureyrio kryptimi. Akureyris – didžiausias miestas Islandijos šiaurėje. Trumpa pažintis su miestu, aplankant Akureyrio Botanikos sodą, liuteronų bažnyčią. Grupei pageidaujant vakarienė (už papildomą mokestį). Yra galimybė paskanauti *banginio mėsos kepsnio. Išvykimas link nakvynės vietos. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

4
diena. Myvatino ežeras.

Pusryčiai. Po pusryčių anksti ryte vykstate į Husaviką, iš kur *plauksite stebėti banginių (už papildomą mokestį). Atvykus į Islandiją, neturėtumėte praleisti nuotaikingos pramogos – banginių stebėjimo. Tik plaukiant, turite puikią galimybę išvysti kuprotuosius ir mažuosius banginius, baltuosius delfinus, paprastąsias jūrų kiaules, o jeigu ir pasisektų – didinguosius Mėlynuosius banginius. Po nuostabaus reginio vykstate link Myvatno ežero. Pamatysite karštąsias versmes, fumaroles, įvairios formos pseudo ugnikalnių kraterius. Pakeliui pamatysite Godafossą („Dievų krioklį“). Islandams priėmus krikščionybę, į jį buvo sumesti pagonių Dievų stabai. Myvatno ežeras – dažnų žemės drebėjimų ir ugnikalnių kraštas. Išvyka į aktyvaus Kraflos ugnikalnio rajoną. Pasivaikščiosite ugnikalnio kraterio pakraščiu aplink jo dugne telkšantį Viti ežeriuką. Prie Myvatno ežero aplankome „tamsos miestą“. Tai sustingusios ir suskeldėjusios lavos suformuotas labirintas, primenantis gatves ir net turintis savo „bažnyčią“. Po kupinos įspūdžių dienos, turėsite galimybę atgauti jėgas *maudydamiesi Myvatno Lagūnos geoterminiame vandenyje. Pamatysite veikiančią Kraflos geoterminę jėgainę. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

5
diena. Detifosas - Hengifosas.

Pusryčiai. Upė tekėdama šioje atkarpoje suformavo gilų tarpeklį, kuriame pamatysite galingiausią (pagal krintančią vandens masę) Europos krioklį - Detifosą. Jo aukšis – apie 44 m, o plotis – apie 100 m. Grįžę į žiedinį kelią, per lavos dykumas tęsime kelionę link Egilsstadir. Vykstate grožėtis Hengifoss kriokliu. Tai trečias pagal dydį Islandijos krioklys, siekiantis net 120 metrų aukščio. Leisitės į įspūdingą žygį link šio krioklio. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

6
diena. Vatnos ledynas - Skaftafelio nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Ryte, po pusryčių, Geru asfaltuotu pakrantės keliu vykstate palei įspūdingus Rytų pakrantės fjordus, kuriuos skiriantys pusiasaliai giliai įsiterpę į sausumą. Atvykstate prie Skalafels ledyno atšakos. Skaftafelio nacionaliniame parke grožėsitės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustojimas prie ledkalnio ežerų – Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio. Pamatysite nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydros spalvos ledkalnius. Pasijausite tarsi būtumėte Grenlandijoje ar Antarktidoje. Vulkaninės kilmės ežere siūlome pasiplaukiojimą laivu amfibija. Pravažiuosite aukščiausią Islandijos ugnikalnį Hvanadalsnukūrą (2119 m). Atvykstate į Skaftafelio nacionalinį parką. Tai – ledynų, morenų, krioklių, lavos srautų ir berželių keružių kraštas. Antras pagal dydį ir vienas labiausiai lankomų parkų Islandijoje. Pagal galimybes žygis po nacionalinį parką, kuriame galima pamatyti kuklų Svartifossą, krintantį nuo bazalto stulpų, primenančių vargonus ir vadinamų Trolių pirštais, pakopos. Pamatysite nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydros spalvos ledkalnius. Pasijausite tarsi būtumėte Grenlandijoje ar Antarktidoje. *Pasiplaukiojimas laivu amfibija (už papildomą mokestį). Pravažiuosite aukščiausią Islandijos ugnikalnį Hvanadalsnukūrą (2119 m). Įspūdinga jūros pakrante vyksite iki piečiausio salos taško - Dyrholaey - įspūdingos sustingusios lavos uolos. Ji susidarė povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Ant Dyrholaey uolos įsikūręs paukščių turgus. Išvykimas link nakvynės vietos. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

7
diena. Skogaras - Hekla.

Pusryčiai. Ryte vykstate link piečiausio Islandijos kyšulio. Atvykimas į Skogarą, kuriame apžiūrėsite vieną iš labiausiai fotografuojamų Islandijos krioklių Skogafossą. Apipintas legendomis krioklys saugomas valstybės. Kitas sustojimas aplankyti Seljalandsfossą. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą.

Kalnuotu keliu vyksite link Landmannalaugar, kur Jus pakerės įspūdingas kraštovaizdis, kurio grožio neįmanoma nusakyti žodžiais – reikia pamatyti... Tai viena populiariausių islandų ir šalies svečių lankomų vietovių. Trumpas žygis, kurio metu grožėsitės kraštovaizdžio panorama. Po žygio turėsite galimybę išsimaudyti karštose versmėse. Vykstate aplink aktyviausią Islandijoje ugnikalnį Hekla (1491 m). Pravažiuosite jo papėde nusidriekiančiais lavos laukais. Giedriu oru matysite sniego dengiamą vulkano kūgį. Po kupinos įspūdžių ir turiningos kelionės sugrįžtate į Reikjaviką. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

8
diena. Reikjavikas - Žydroji lagūna - Grįžimas į Lietuvą.

Pusryčiai. *Už papildomą mokestį (grupei pageidaujant), vykstame į Reikjaneso pusiasalį pasigrožėti pasaulinio garso Žydrąja lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Galimybė išsimaudyti ir įsiamžinti dieviško ir tuo pačiu pragariško vaizdo geoterminės jėgainės fone. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Išvykimas į Keflaviko oro uostą. Grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu (mikroautobusu) pagal programą,
 • 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose, svečių namuose/ sodybose, privačiuose apartamentuose (su patogumais kambaryje arba dušu ir tualetu bendrose patalpose),
 • maitinimas: 7 pusryčiai,
 • ekskursinė programa,
 • profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai Vilnius – Reikjavikas – Vilnius ir rankinis orlaivio bagažas nuo 790 EUR,
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
 • priemoka už vienvietį kambarį  ~ 590 EUR
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą nuo 50 – 90 EUR
 • Žydroji lagūna nuo 165 EUR (kainos bus tikslinamos po užsakymo), vaikams nuo 2 iki 13 metų nemokamai
 • Banginių stebėjimas apie 100 EUR (kainos bus tikslinamos po užsakymo)
 • Plaukimas laivu amfibija apie 70 EUR (kainos bus tikslinamos po užsakymo)
 • asmeninės išlaidos,
 • arbatpinigiai vairuotojams,
 • papildomos išlaidos.
Papildoma informacija
 • Grupė formuojama likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Minimalus keliautojų skaičius - 20.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą dviems savaitėms iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Lėktuvų bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 20 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Registruojamas orlaivio bagažas už papildomą mokestį, užsakomas iš anksto agentūroje sutarties sudarymo metu. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas ar asmens tapatybės kortelė turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Platus maršrutų ir kelionės sąlygų (nakvynės viešbučiuose arba palapinėse) po Islandiją pasirinkimas: kelionės su grupe ir individualiai pačiam vairuojant automobilį (visureigį).

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (1)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Danutė
Keliauta Birželio mėn. 2019
Rekomenduoju
Teko keliauti po Islandija antra karta-įspūdžiai patys graźiausi ir nepakartojami.Tai negalima apsakyti-Tai reikia pamatyti savo akimis.Gamtos įvairovė tokia įvairi,kad sunku įsivaizduoti .Spalvos nuo juodu Mėnulio atspalviu iki žaliausiu spalvu kokiu 6-7 atspaviu.Vulkaninės lavos laukai,galingi kriokliai,geoterminės zonos su garuojančiom fumarolėm,geizeriai -visa tai Islandija. Šia kelionę suorganizavo kelioniu agentūra Grūda.Ačiū Grūdai ir kelionės vadovui Tadui Bliznikui.Tai buvo puiku.Ačiū.
Apie šalį


Islandija

Plotas. 103 000 km²

Oficialus pavadinimas. Islandijos Respublika.

Sostinė. Reikjavikas (apie 119 tūkst. gyventojų, 2007 m. duomenimis).

Šalies valdymas. Islandija – parlamentinė respublika. Islandijos parlamentas, Altingas, buvo įkurtas 1845 m. kaip patariamoji Danijos karaliaus institucija. Dažnai Altingas vertinamas kaip institucija, pratęsusi Asamblėjos, posėdžiavusios dar 930 – 1799 m., veiklą. Dabar parlamentą sudaro 63 nariai, renkami kas ketverius metus. Prezidentas Islandijoje atlieka daugiausiai formalias funkcijas – veikia kaip diplomatas, oficialus valstybės vadovas, tačiau jis turi teisę vetuoti parlamento priimtą įstatymą ir perduoti jį referendumui. Dabartinis prezidentas – Olafur Ragnar Grimsson. Vyriausybės vadovas – ministras pirmininkas, kuris kartu su savo kabinetu įgyvendina vykdomąją valdžią.

Geografija. Islandija – Šiaurės Europos valstybė. Ją sudaro didžiausioji, Islandijos, sala ir mažesnės Šiaurės Atlanto vandenyne išsibarsčiusios salelės. Islandijos sala yra kiek į pietus nuo Arkties žiedo, kuris kerta Grimsey salą, esančią į šiaurę nuo Islandijos salos. Geologijos požiūriu, Islandija priklauso ir Europos, ir Šiaurės Amerikos žemynams, kurių plokštės susitinka po sala. Islandija pasižymi dideliu vulkaniniu aktyvumu, kuris lemia egzotišką ir įvairialypį šalies kraštovaizdį. Salos vidurio plynaukštėje plyti negyvenamos teritorijos – smėlio laukai, kalnai ir ledynai. Ledyninės kilmes upės žemuma teka į jūrą. Golfo srovės dėka Islandijos klimatas palyginti švelnus ir tinkamas gyventi. Daugiausiai gyventojų susitelkę salos pakrantėse (net 60 proc. gyvena Reikjaviko mieste ir priemiesčiuose). Artimiausios Islandijos kaimynės – Grenlandija (apie 285 km), Farerų salos (apie 420 km). Artimiausia Islandijai Europos valstybė - Norvegija, nutolusi apie 970 km.

Klimatas. Islandijos pakrantėje vyrauja šaltas jūrinis klimatas. Jau minėtos golfo srovės dėka Islandijoje kur kas šilčiau nei kitose tokioje pat platumoje esančiose vietovėse. Žiemos palyginti švelnios ir vėjuotos, vasaros – vėsios ir drėgnos. Keliaudami turėkite šiltų bei tinkamų dėvėti lietui lyjant rūbų. Pietinėje salos pakrantėje šilčiau, drėgniau ir vėjuočiau nei šiaurinėje. Šiaurėje žiemą dažniau sninga. Šalčiausia salos gilumoje. Vasarą Islandijoje beveik visą parą šviesu, o žiemą – tamsu.

 

 

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
Reikjavikas
-0,2
1,5
3,7
4,2
5,7
10,5
11,8
10,5
6,3
3,0
1,6
2,3
Akureyri
-2,2
-1,5
-1,3
1,6
5,5
9,1
10,5
10,0
6,3
3,0
-0,4
-1,9
Hella
-3,3
-6,6
1,1
6,3
12,2
15,7
18,7
15,5
10,6
6,8
1,1
-2,9
Stykkisholmur
-1,3
-0,7
-0,8
1,6
4,9
8,1
9,9
9,6
6,7
3,9
0,9
-0,8

 

1 lentelė. Duomenys rinkti https://freemeteo.com


Gyventojai. Apie 316,3 tūkst. (prognozė 2008 m.). Islandai savo šalyje sudaro daugumą (apie 93 proc.). Likusieji – kitų Europos (apie 5,5 proc.), Azijos (apie 0,8 proc.), kitų žemynų valstybių piliečiai. Didžiausia Islandijos tautinė mažuma – lenkai (apie 8,5 tūkst.). Antrąją pagal dydį tautine mažuma pastaraisiais metais tapo lietuviai (apie 1,3 tūkst.).

Miestai. Reikjavikas, Akureyri, Husavik, Egilsstadir, Hofn

 

MIESTAS

GYVENTOJŲ SKAIČIUS (2007 m.)

REIKJAVIKAS
118,00
AKUREYRI
17,390
HAFNARFJORDUR
25,434
REYKJANESBAER
14,029
HUSAVIK
2,253
EGILSSTADIR
2,226
HOFN
2,122

2 lentelė. CNN duomenys

Kalba. Oficiali kalba – islandų. Tai Šiaurės germanų kalba, kilusi iš senovės skandinavų kalbos. Palyginti su kitomis Šiaurės Europos kalbomis, ji mažiausiai pakitusi, mažiau paveikta anglų kalbos. Islandų kalba – vienintelė gyva kalba, kurios abėcėlėje išliko runų ženklas – raidė Þ (kitose abėcėlėse ji tapo raide „th“). Anglų kalba Islandijoje labai paplitusi – daug islandų ja kalba beveik taip pat gerai kaip gimtąją. Danų kalba taip pat kalba nemažai šalies gyventojų. Kitos populiarios kalbos – vokiečių, norvegų, švedų.

Religija. Nors konstitucija islandams garantuoja tikėjimo laisvę, bažnyčia ir valstybė nėra atskirta. Nacionalinė Islandijos bažnyčia – liuteronų. Jai priklauso 80,7 proc. šalies gyventojų. 2,5 proc. gyventojų priklauso Romos katalikų bažnyčiai, 2,4 proc. – Reikjaviko laisvajai bažnyčiai. Likusieji savęs nesieja su jokia bažnyčia arba priklauso įvairioms mažesnėms religinėms grupėms bei sektoms. Bažnyčios lankymas, kaip ir kitose Šiaurės Europos valstybėse, nėra labai populiarus.

 

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros kištuko forma:

Laikas. Laiko juosta: GMT. Laikrodis nesukamas (nėra vasaros laiko). Lietuva yra GMT +2, įvedus vasaros laiką – GMT +3 laiko juostoje.
Nacionalinės ir religinės šventės.

 

 

 

 

Nacionalinės šventės
DATA
NAUJIEJI METAI
Sausio 1 diena
DIDYSIS KETVIRTADIENIS
Balandžio 9 diena
DPENKTADIENIS
Balandžio 10 diena
VĖLYKOS
Balandžio 13 diena
PIRMA VASAROS DIENA
Balandžio 23 diena

TARPTAUTINĖ DARBININKŲ DIENA

Gegužės 1 diena
NACIONALINĖ DIENA
Birželio 17 diena
KALĖDOS
Gruodžio 24-26 dienos

3 lentelė.

Telefonas, internetas. Islandija garsėja kaip šalis, kurioje daugiausiai pasaulyje naudojamasi mobiliuoju ryšiu. Telefonai veikia GSM tinkle. Mobiliojo ryšio kokybė įprastai gera. Tarptautinis kodas skambinant į Islandiją - +354. Miestų/apskričių telefonų kodų nėra. Skambinant į Lietuvą, reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Prie interneto prisijungti galima interneto kavinėse, kurių šalyje nemažai, ypač didesniuose miestuose. Įprastai už interneto ryšį reikia mokėti.

Pinigai. Islandijos piniginis vienetas – Islandijos krona (Ikr). Cirkuliuoja 1, 5, 10, 50 ir 100 kronų monetos bei 500, 1000, 2000 ir 5000 kronų vertės banknotai. Pinigus pasikeisti galima bankuose, daugelyje viešbučių. Lengvai pasikeisite tiek eurus, tiek JAV dolerius. Už pinigų keitimą imamas komisinis mokestis, kurio dydis įprastai nepriklauso nuo keičiamos sumos dydžio. Daugelyje prekybos vietų, kavinių/restoranų galima atsiskaityti populiariausiomis kreditinėmis/debetinėmis kortelėmis (Visa, Master Card...). Bankomatus nesunkiai rasite didesniuose miestuose.

Kainos. Kadangi Islandija daugelį prekių importuoja, kainos šalyje gana aukštos.

Orientacinės kainos (euro ir Islandijos kronos kursas vertintas 2008 m. balandžio 9d.):
Kavos puodelis Apie 2,5 – 3 Eur.
Dešrainis Apie 3 Eur.
Suvenyriniai marškinėliai Nuo 17 Eur.
0,3 l alaus Nuo 4 Eur.
0,5 l alaus Nuo 6,5 Eur.
Pietūs vidutinės klasės kavinėje/restorane Nuo 17 Eur.
Vakarienė (užkandis, pagrindinis patiekalas, desertas) Nuo 36 Eur vidutinės klasės kavinėje/restorane

Saugumas, sveikata, skiepai. Nors Islandija laikoma viena saugiausių šalių pasaulyje, kelionėje reikėtų nepamiršti įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, vertingus daiktus laikykite viešbučio seife. Policijos, greitosios pagalbos, gaisrinės telefonas Islandijoje – 112.

Būtinai prieš kelionę įsigykite medicininių išlaidų draudimą! Privalomų skiepų, tam, kad būtų leista įvažiuoti į Islandiją, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu 8 5 2159273, taip pat patariame susipažinti su „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro“ interneto svetainėje skelbiamomis rekomendacijomis keliaujant į užsienio šalis: https://www.ulpkc.lt

Islandijos sienos kirtimas. Vežant per sieną šiuos kiekius nurodytų prekių, skirtų asmeniniam vartojimui, nereikia mokėti muito mokesčio:

• Asmenims, vyresniems nei 18 m. – 200 cigarečių ar 250 g kitokių tabako produktų;
• Asmenims, vyresniems nei 20 m. – 1l stipraus gėrimo ir 1l vyno, arba 1l stipraus gėrimo ir 6l alaus, arba 1l vyno ir 6l alaus, arba 2,25l vyno;
• 3kg maisto, kurio vertė neviršija 13 000 Ikr;
• rūbų, turistinės įrangos ir pan., skirtų asmeniniam naudojimui.

Draudžiama įvežti žalią mėsą ir jos produktus (įskaitant vytintą ar rūkytą), žalius kiaušinius, uostomąjį ir kramtomąjį tabaką.

Giežtai draudžiama vežti narkotines ir psichotropines medžiagas, piratinius autorių teisių saugomus objektus, pornografinius leidinius ar vaizdinę medžiagą; negavus kompetentingų Islandijos tarnybų leidimo – ginklus, amuniciją.

Augalų ir gyvūnų, žvejybos priemonių, vaistų įvežimas yra ribojamas.

Užsienio valiutos įvežimas neribojamas. Vietos valiuta galima įvežti ne daugiau nei 8000 Ikr. Išvežant valiutą, užsienio valiutos kiekis negali viršyti įvežto, o vietos valiutos – 8000Ikr.

Kertant Europos sąjungos išorinę sieną

Vykstant į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių, neapmokestinami tokie asmeniniam naudojimui skirtų prekių kiekiai (vienam pilnamečiui asmeniui): 200 cigarečių ar 100 cigarilių ar 50 cigarų ar 250 g tabako; 1l stipresnio nei 22% vol alkoholinio gėrimo ar 2l spirituoto ar šampanizuoto vyno ar 2l neputojančio vyno; 50g kvepalų; 250ml tualetinio vandens; kitos prekės, kurių vertė neviršija 175 eurų.

Draudžiama įvežti mėsą, pieną bei jų produktus, gyvūnus, augalus ar jų dalis, saugomas pagal Vašingtono konvenciją (daugiau informacijos – https://ec.europa.eu); vežant naminius gyvūnus, būtina laikytis nustatytų reikalavimų.

Narkotikų, vaistų, ginklų, sprogmenų ir pornografinių leidinių gabenimas draudžiamas arba ribojamas pagal ES valstybių narių nacionalinės teisės reikalavimus. Vežant per ES išorinę sieną 10 000 ar didesnę sumą eurų arba ekvivalentą kita valiuta ar vertybiniais popieriais, lėšas būtina deklaruoti.

Daugiau informacijos apie reikalavimus kertant Europos Sąjungos išorinę sieną:https://ec.europa.eu


LR AMBASADA DANIJOS KARALYSTĖJE
IR ISLANDIJOS RESPUBLIKAI
Bernstorffsvej 214
DK-2920 Charlottelund
Copenhagen
DENMARK
Tel.:+45 39 636 207
Fax.:+45 39 636 532
E-mail:amb.dk urm.lt
WWW:https://dk.mfa.lt

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.