(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Dvi karališkosios Skandinavijos karūnos: Kopenhaga – Oslas ir žavusis Geteborgas 6d.

Klaipėda – Karlshamnas – Kronborgo pilis - Kopenhaga – Oslas – Geteborgas - Karlshamnas – Klaipėda
Kaina nuo:
759 €
721.05 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Aplankykite Baltijos jūros tvirtovę - Kronborgo pilį, kurios istorija bei autentiška aplinka įkvėpė patį Šekspyrą sukurti garsiąją pjesę „Hamletas“.
 • Kopenhaga - pasivaikščioti po įspūdingą Rotušės aikštę, leiskitės romantiškąją Nyhavn krantine, aplankykite pasakos ir magijos pripildytą Tivoli parką, apsilankykite įvairiuose muziejuose, kurių čia išties daug.
 • Atraskite Norvegijos sostinę Oslą, kurioje puikiai dera moderni ir senoji architektūra, madingos parduotuvės ir fantastiški barai. Aplankykite vieną iš daugelio miesto muziejų, modernius operos rūmus, Vigelando skulptūrų parką.
 • Geteborgas  - skaisti saulė, gaivus, jūriniams miestams būdingas brizas, naktinis miesto šurmulys, romantika bei ramybe dvelkiantys vaizdai, paukščio skrydis ir vandens pramogos, skanus maistas ir mažų senamiesčio gatvelių šarmas…
 • Išmėginkite vietinį gatvės maistą: sumuštinį su krevetėmis, jūros gėrybės ar gausybe kitų jūros gėrybių. Išgerkite  puodelį kvapnios arbatos ar kavos ir pasigardžiuokite švediška cinamonine bandelė Kanelbullar.
Kelionės programa
1
diena

Vakare  išplaukimas keltu iš Klaipėdos į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2
diena

Ryte atplaukimas į Karlshamną. Išvykimas į Daniją.  Įspūdinga kelionė ilgiausiu Europoje tiltu iš Švedijos į Daniją per Oresundo sąsiaurį. Atvykimas į Elsinorą. Didingos renesansinės Kronborgo pilies (UNESCO kultūros paveldas), išdidžiai žvelgiančios į siaurą Zundo sąsiaurį, lankymas. Pažintis su legendine princo Hamleto pilimi, kurios didybės skraistė slepia žmogiškųjų aistrų bedugnę. Pilies menės, variu dengti bokštai ir smailės, gynybiniai grioviai ir bastionai, tarp kurių klaidžioja Hamleto šmėkla ... O kažkur giliai, šaltuose ir tamsiuose Kronborgo pilies požemiuose, ilsisi mitinio Karolio Didžiojo laikų herojaus, vikingų vado Holgerio Danskės, dvasia: legenda byloja, kad kol jis miega, Danijos Karalystei negresia joks pavojus. Pilyje apžiūrėsite ilgiausią Šiaurės Europos menę  vadinamą „Šachmatine“ arba „Riterių“ sale (jos ilgis apie 60 m). Taip pat pamatysite žavias renesanso ir baroko interjero kolekcijas. Išvykimas į Kopenhagą, seniausios pasaulio karalystės Danijos sostinę. Vakarą siūlome praleisti dar XIX a. įkurtame pramogų *parke Tivoli. Patrauklus jis įvairaus amžiaus lankytojams – galima pasivažinėti senais autentiškais atrakcionais, parkas užeigos vilioja gardžiais užkandžiais, nemokamais koncertais. Sakoma, kad gražiausia parke saulei leidžiantis, kai sužimba atrakcionus apraizgiusios lempelės.   Nakvynė viešbutyje.  

3
diena

Pusryčiai. Pažintis su Kopenhaga. *Rozenburgo pilies lankymas.  Vaikščiodami pilies menėmis susipažinsite seniausios Europos karališkosios dinastijos istorija, apžiūrėsite sosto salę puoštą romantizmo stiliuje, stiklo ir porceliano kabinetus, pilies lobyte apžiūrėsite saugomas karališkosias regalijas, karūnas, papuošalus, brangakmeniais nusagstytą kardas. Pasivaikščiosite po  Karaliaus sodus. Pažinties su sostine tęsinys:  miesto simbolis Mažosios undinėlės pamiklas; Kronburgo pilis; rokoko stiliaus architektūros šedevras -  Amalienborgo rūmai - Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula; viena gražiausių Kopenhagos Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu;  Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; Rotušė.  Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti viena ilgiausių Europoje Stroget pėsčiųjų gatve. Po pietų išplaukimas iš Kopenhagos į Oslą. Nakvynė laivo kajutėse.

4
diena

Pusryčiai. Ryte atplaukimas į Oslą. Pažintis su Norvegijos sostine Oslu, apipintu įvairiausiais epitetais ir dažnai vadinamu „vikingų“, „banguojančių žalių kalvų“, bei „kvapą gniaužiančių fiordų“ miestu: miesto rotušė, kurioje kasmet įteikiama Nobelio taikos premija, judriausia Norvegijoje Karlo Johano pėsčiųjų gatvė, neoklasicistiniai karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, parlamento rūmai. Oslo operos rūmai, miesto panorama nuo rūmų stogo. Bygdoj pusiasalyje lankomi (pasirinktinai) žymieji *Kon-Tikio ir Ra-2, *poliarinio laivo "Fram" muziejai. Vigelando skulptūrų parkas, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą, autorius jomis perteikia žmogaus emocijas. Išvykimas iš Oslo.  Nakvynė viešbutyje.

Pusryčiai. Kelionė į antrą pagal dydį Švedijos miestą  - Geteborgą. Geteborgą XVII a. įkūrė Švedijos karalius Gustavas II Adolfas. Ekskursija po senamiestį, miesto istorinį ir kultūrinį centrą, atsiradusį XVII a. ant Jota upės krantų. Jame daugybė architektūros paminklų atspindinčių miesto raidą ir stilių įvairovę. Pamatysite seniausią pastatą mieste „Kronhuset“- buvusią karališkųjų ginklų saugyklą; XVII a. statytą miesto Katedrą;  žuvies turgų - „Feskekorka, kurio architektūra primena bažnyčią. Pasivaikščiosite po Hagos, vieną iš seniausių ir gražiausių Geteborgo, rajoną, kuris išsiskiria savo autentiška ir žavia atmosfera. Rajone yra daug senų medinių namų, jaukių kavinių, mažų parduotuvėlių, meno galerijų... Išvykimas iš Geteborgo. Kelionė į Karlshamno uostą. Vakare išplaukimas į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

6
diena

Ryte parplaukimas į Klaipėdą.

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1900 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose kambariuose su patogumais,
 • 2 nakvynės laive Klaipėda - Karlshamnas - Klaipėda 4-ietėse kajutėse,
 • 1 nakvynė laive Kopenhaga  - Oslas 4-ietėse kajutėse,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), Laivų kuro mokestis - 12 eur/asm (pridedamas automatiškai kelionės užsakymo metu).
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • Priemoka už trivietę kajutę be lango - 100 eur/asm
 • Priemoka už dvivietę kajutę be lango - 120 eur/asm
 • Priemoka už vienvietę kajutę be lango - 319 eur
 • Priemoka už trivietę kajutę su langu - 110 eur/asm
 • Priemoka už dvivietę kajutę su langu - 170 eur/asm
 • Priemoka už vienvietę kajutę su langu - 479 eur
 • Vienvietis kambarys priemoka 99 eur
 • ** 3 pusryčiai (švediškas stalas) kaina: suaugusiems – 42 Eur, vaikai (12-17m) – 42 eur, vaikai (6-11) – 23 Eur. Vaikai iki 5m nemokamai (iš anksto užsakant).
 • ** 3 vakarienės (švediškas stalas) kaina: suaugusiems – 72 Eur, vaikai (12-17m) – 72 eur, vaikai (6-11) – 36 Eur. Vaikai iki 5m nemokamai (iš anksto užsakant).
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR. ATSISKAITYMAS NORVEGIJOJE, ŠVEDIJOJE KORTELE.
Svarbi informacija

*Pastaba:  Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.

*Pastaba: Vakarienės metu alkoholiniai gėrimai (alus, baltas ir raudonas vynas) įskaičiuoti į kainą.

Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo/atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

Nepilnamečiai asmenys iki 18 metų, keliaujantys be tėvų ar globėjų, privalo iš anksto užpildyti ir kelionių organizatoriui pateikti specialią formą. 15-17 metų keliautojai gali keliauti vieni ar su kitais asmenimis, jei turi pasirašytą tėvų leidimą. Jaunesnius nei 15 metų amžiaus vaikus privalo lydėti asmuo, vyresnis nei 25 metų amžiaus ir turintis iš anksto pasirašytas dvi formas – pirmąją pasirašo tėvai (globėjai), o antrąją – pats lydintysis asmuo.

Lovos kajutėje pirkimo taisyklės:

 • Keturvietėje kajutėje galima užsisakyti vietą, jeigu keliaujate vienas. Tuomet būsite apgyvendinti su kitais keliaujančios grupės pavieniais asmenims.
 • Trivietę kajutę galima užsakyti tik tuomet, jeigu keliaujate trise. Jos negalima užsisakyti dviems asmenims ar pavieniams keliautojams.
 • Dvivietę kajutę galite užsisakyti tik keliaudami dviese (pavieniams keliautojams užsakyti negalima).
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Kelionės kaina

**Kelionės kaina

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Švedija

Švedijos panorama

Švedija – miškų ir ežerų kraštas, kuris keliautojus vilioja ne tik puikiais kraštovaizdžiais, bet ir unikaliais šiaurietiškais miestais, žiemos pramogomis ir šiaurės pašvaiste, kuri nutapo dangų neoninėmis spalvomis. Šalyje apstu dėmesio vertų lankytinų vietų ir pramogų, kurios maloniai nustebins net ir visko mačiusį keliautoją. (Visos kelionės į Švediją)

Apgyvendinimas

Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje prasideda maždaug nuo 95 eurų ir kyla iki kelių šimtų, priklausomai nuo keliautojo pageidavimų. Žemesnės klasės viešbučių kainos šiek tiek draugiškesnės piniginei. Vidutinė nakvynės kaina 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje yra apie 75 eurus. Keliautojai, kurie neieško ypatingos prabangos ir mielai mezga pažintis su „lagamino broliais“, gali rinktis svečių namus, kuriuose vidutinė nakvynės kaina – 25 eurai. Švedijoje populiari trumpalaikė apartamentų arba medinių namelių nuoma. Trijų kambarių apartamentų nuomos kaina prasideda nuo 150 eurų už naktį, todėl tai gana ekonomiškas pasirinkimas vykstantiems su didesne kompanija.  Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Kuo ilgesnės ir šaltesnės žiemos, tuo sotesni ir riebesni patiekalai. Ši taisyklė galioja ir tradicinei Švedijos virtuvei, kurios pagrindą sudaro mėsos, žvėrienos ir žuvies kepsniai bei įvairūs troškiniai, patiekiami su bulvėmis, bulvių koše, ropėmis ir įvairiais padažais. Užkandžiams švedai dažniausiai renkasi vytintos mėsos ir žuvies patiekalus, vieno kąsnio sumuštinius. Atvykus į Švediją, vertėtų išmėginti gravad lax – tai rūkyta lašiša, gausiai pagardinta krapais, svampsoppa – trinta grybų sriuba, kroppkakor – bulvių kukuliai su kiauliena. Smaližiams siūloma išmėginti keptus obuolius su cukrumi, cukrinį pyragą bei lietinius blynelius, kurie patiekiami su grietinėle ir vaniliniu cukrumi arba šlakeliu citrinos sulčių. Įdomus faktas: kugelis arba bulvių plokštainis – ne tik lietuvių, bet ir švedų nacionalinės virtuvės pasididžiavimas.  

Švediškas maistas

Transportas

Švedijoje ypatingas dėmesys skiriamas viešajam transportui, čia puikiai išvystyta autobusų, traukinių ir tramvajų sistema. Miesto autobusai darbą pradeda nuo 5 val. ryto ir kursuoja iki pat vidurnakčio. Keliautojams nuo 6 iki 20  metų ir senjorams taikomos įvairios nuolaidos. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti automatizuotose kasose. Keliaujantys didesnius atstumus gali rinktis patogius ir lyg patys švedai punktualius traukinius arba nuomotis automobilį. Švedijoje nereikia mokėti jokių mokesčių už kelius. Papildomai susimokėti gali tekti tik už važiavimą SundsvallsOresund ir Svinesund tiltais. Norintys greitai ir patogiai nuvykti iš vieno šalies galo į kitą dažnai renkasi kelionę lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Karalių rūmai. Stokholme stūksantys vieni didžiausių ir įspūdingiausių rūmų Europoje žavi skoningu prancūzišku interjeru ir klasikiniu itališku eksterjeru.  Šiuo metu rūmuose organizuojami oficialūs valstybės renginiai, yra įrengtos kelios muziejaus salės, kuriose eksponuojami meno ir juvelyrikos kūriniai.
 • Didžioji bažnyčia. Stokholmo katedra pramintas statinysnuostabus gotikos ir baroko stiliaus šedevras, kurį puošia ištaigingi vitražai ir kvapą gniaužiantys skliautai.
 • Rotušė. Tai – lankomiausias objektas Stokholme, oficialiai pripažintas vienu reikšmingiausių XX a. Švedijos architektūros pasiekimų.
 • Vaza muziejus. Populiariausiame Stokholmo muziejuje eksponuojamas didžiausias ir vienintelis pasaulyje išlikęs XVII a. karo laivas, kuris nuskendo per pirmąją savo kelionę. Čia taip pat galima susipažinti su laivo istorija, statybų eiga bei išvysti laive rastus daiktus.
 • Stokholme įsikūręs pramogų parkas pakvies pasinerti į Astridos Lindgren knygų pasaulį. Čia galima išvysti  ir kitus švedų rašytojų knygų vaikams personažus: Trolį Mumį, Alfonsą Obergą ir daugelį kitų.
 • Grona Lundas. Stokholmo atrakcionų parke pramogų ras ir maži ir dideli: kvapą gniaužiantys atrakcionai, didžiausia pasaulyje karuselė, siaubo ir juoko kambariai, meilės tunelis, restoranai, cukraus vata.. Veiklos užteks visai dienai, o įspūdžiai ilgam įsirėš atmintyje.
 • Gotlando saloje plytintis Visbio miestelis pakeri mažais namukais, siaurutėmis grįstomis gatvelėmis, kurios tarsi nukelia į viduramžių laikus ir gynybine siena, skaičiuojančia daugiau nei 700 metų. Trumpai tariant – muziejus po atviru dangumi! Visbis taip pat yra saugomas UNESCO.
 • Gotlando saloje plytintis Visbio miestelis pakeri mažais namukais, gynybine siena, skaičiuojančia daugiau nei 700 metų, siaurutėmis grįstomis gatvelėmis, kurios tarsi nukelia į viduramžių laikus. Muziejus po atviru dangumi! Visbis saugomas UNESCO.
 • Sigtunos miestelis. Seniausias Švedijos miestas, įsikūręs ant Melerno ežero kranto, vilioja nepaprasta atmosfera ir įdomiais statiniais. Čia galima rasti XVIII – XIX a. medinių pastatų ir krautuvėlių bei Sko vienuolyną, kurio interjeras buvo sukurtas dar XVIII a. ir puikiai išsilaikė iki šių dienų.
 • Kolmardeno safario parkas. Maždaug 155 km nuo Stokholmo nutolusiame parke galima išvysti gyvūnus iš viso pasaulio, stebėti hipnotizuojantį vandens pasaulį ar pramogauti atrakcionų zonoje.

 

Švedijos miestai

Kada geriausia keliauti į Švediją?

Norintiems pasigrožėti Švedijos miesteliais, nuostabia gamta ar leistis į žygius palankiausias metas vykti į šalį – liepos – rugsėjo mėnesiai. Tada Švedijoje vyrauja šilti orai, termometro stulpelis pakyla iki +20 laipsnių šilumos.  Žiemos entuziastų ir slidininkų Švedija laukia gruodžio – balandžio mėnesiais. Gegužės ir birželio mėnesiai – uodų ir mašalų sezonas, kuris gerokai užgožia bundančios gamtos grožį.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojui Švedijoje – 0,2 promilės. 

Švedijos valiuta – Švedijos krona (SEK). 1 SEK = 0,10 EUR.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Sweden.se informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.27

Norvegija

Norvegija

Žavi, kerinti, turtinga ir kaskart vis kitokia... Norvegija verta daugybės pagyrų. Tai nuostabaus grožio šalis, pilna kalnų, krioklių, fiordų, jaukių kaimelių ir didelių miestų. Norvegija neabejotinai viena gražiausių Europos šalių, kuri pakeri ir vilioja čia sugrįžti dar ne kartą. (Visos kelionės į Norvegiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje gali palengvinti kišenę net keliais šimtais eurų. Žemesnės klasės viešbutyje nakvynė kainuoja vidutiniškai 85 eurus. Keliautojai, kurie mieliau pinigus leidžia lankytiniems objektams ar pramogoms, gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 20 eurų.  O štai ieškantys tikros egzotikos ir norintys pasimėgauti norvegišku poilsiu gali rinktis hytte. Tai nedideli mediniai nameliai, įrengti gamtos apsuptyje: prie upių ar ežerų, kalnų papėdėse. Nakvynės kaina tokiame mediniame namuke su visais patogumais prasideda nuo 50 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Tiesa, ilgesniam laikui atvykstantiems keliautojams norvegai mielai sumažina nuomos kainą, tačiau mainais gali paprašyti nupjauti veją, prižiūrėti sodą ar nuravėti daržą. Paslauga už paslaugą – įprasta praktika Norvegijoje. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės norvegiškos virtuvės pagrindą sudaro jūrų ir ežerų žuvys, mėsa, žvėriena, ypač mėgstama briediena, pieno produktai, bulviniai patiekalai. Norvegijoje labai populiarūs ėrienos šonkauliukai, fermentuota žuvis, bei mėsos pyragai, kurie valgomi su virtomis daržovėmis, bruknių arba riebiu grietinės padažu. Vegetarams norvegiška virtuvė kelia siaubą, nes pietų stalas neįsivaizduojamas be avienos suktinukų, kiaulienos dešrelių, kukulių ar rūkytos ėrienos kojos. Šalyje labai mėgstama silkė, lašiša ir džiovinta žuvis. Populiariausi desertai – sausainiai, imbieriniai pyragėliai, spurgos, biskvitai, kankorėžiai, Blotkaker sluoksniuotas pyragas, perteptas uogiene ir plaktu kremu.

Norvegiškas maistas

Transportas

Didžiuosiuose Norvegijos miestuose puikiai išvystytas autobusų, metro ir tramvajų tinklas. Viešojo transporto bilietą galima įsigyti spaudos kioskuose, bilietų automatuose arba stotyje. Ilgesnius atstumus šalyje patogu įveikti traukiniais, tarpmiestiniais autobusais arba automobiliu, kurį galima išsinuomoti kiekviename oro uoste. Tiesa, Norvegijoje teks papildomai susimokėti už įvažiavimą į miesto centrą. Norvegija – didelė šalis, todėl čia labai populiarūs vidiniai lėktuvų skrydžiai, kurie greitai ir patogiai padeda nuvykti iš vieno šalies galo į kitą.  Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Geirangerio fiordas. Tikriausiai pati gražiausia ir lankomiausia vieta visoje Norvegijoje. Krintantys kriokliai, stačios uolos ir išraiškinga gamta nepalieka abejingų.
 • Bryggen krantinė. Bergenas – vienas lietingiausių miestų visoje Europoje, tačiau dargana netrukdo apsilankyti garsiajame žuvų turguje ir pasigrožėti Bryggen krantinėje įsikūrusiais margaspalviais mediniais nameliais, kurie yra miesto vizitinė kortelė.
 • Preikestolen uola. Beveik 600 m. virš Lyse fiordo paviršiaus pakibusi stačiakampio formos ola atrodo įspūdingai, atsiverianti nepakartojama panorama tiesiog atima žadą. 
 • Vigelando parkas. Osle įsikūrusiame parke stūkso įspūdingo dydžio Gustavo Vigelando skulptūros, kurios itin realistiškai atvaizduoja žmonių jausmus ir išgyvenimus. Čia galima išvysti ir meilę, ir neapykantą, ir kančią, ir euforiją.
 • Nidaroso katedra. Trondheimo mieste esanti didinga Nidaroso katedra pakeri subtiliai dekoruotais gotikinio stiliaus bokštais, vitražais ir ištaigingomis formomis. Trondheime taip pat galima aplankyti roko ir muzikos instrumentų muziejų.
 • Hedalio stavkirkė. Stavkirkė – unikalios architektūros medinė norvegų bažnyčia. TTokių statinių šalyje liko labai nedaug, vos 30. Didžiausia Hedalio medinė bažnyčia pastatyta XIII a. Telemarko regione.
 • Trolių laiptai. Tai žymiausia kalnų perėja Norvegijoje. Įstabaus grožio kalnų kelią supa šniokščiantys kriokliai, žaliuojanti gamta ir rūke paskendusios viršukalnės. Tačiau Trolių laiptai spalio – gegužės mėnesiais uždaromi.
 • Briksdalio ledynas. Melsvą ledo liežuvį supa galingos uolos ir tarpekliai. Išties nenusakomo grožio vieta, kuri nukelia tarsi į kitą planetą.
 • Alesundas. Spalvingi miesto nameliai, siauros gatvelės ir prieplaukose boluojančios jachtų burės. Ne veltui Alesundas dažnai tituluojamas gražiausiu Norvegijos miestu.
 • Tromsė. Šiaurės Norvegijos sostine vadinamas miestas traukia ne tik modernia katedra, bet ir nuostabia Šiaurės pašvaiste, kuri geriausiai matoma žiemą.

 

Norvegijos miestai

Kada geriausia keliauti į Norvegiją?

Geriausias metas keliauti į Norvegiją – vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki + 22 laipsnių šilumos. Birželio – rugpjūčio mėnesiais galima mėgautis ilgomis dienomis, nuostabia šalies gamta, leistis į žygius ir apžiūrėti Norvegijos įžymybes. Keliautojai, planuojantys kelionę pavasarį ar rudenį, turėtų nepamiršti į lagaminą įsidėti lietpaltį, nes lietus ir darganos šiuo metų  laiku itin dažnas reiškinys. Žiemos Norvegijoje šaltos,  o trumpos dienos nedžiugina ir didžiausių slidinėjimo mėgėjų.

Naudingi patarimai

Norvegijos valiuta – Norvegijos krona (NOK). 1 NOK = 0.11 EUR.

Norvegijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,2 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitnorway.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.28

Save

Danija

Danijos nuotraukos

Danija – margaspalvė šalis, kuri keliautojus džiugina smaragdiniais kraštovaizdžiais, autentiškais miesteliais ir moderniais miestais, kuriuose pramogų ir įdomybių tikrai netrūksta. Ši šalis padovanos įsimintas ir nuostabias atostogų akimirkas.  (Visos kelionės į Daniją)

Apgyvendinimas

Danija – brangi šalis, todėl norintiems apsistoti prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje teks plačiai praverti piniginę. Nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 120 eurų ir gali siekti kelis šimtus. Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina – apie 90 – 100 eurų. Tiesa, gali pavykti šiek tiek sutaupyti, gerokai anksčiau rezervuojant kambarį arba sekant viešbučių pasiūlymus.  Pats ekonomiškiausias pasirinkimas – jaukūs ir tvarkingi svečių namai, kuriuose lova parai kainuoja apie 20 eurų, o atskiras kambarys – apie 30 eurų. Vykstantys į Daniją su didesne draugų ar artimųjų kompanija gali apsistoti vietinių nuomojamuose butuose. Poros miegamųjų buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 110 eurų ir kyla iki „beribio dangaus“. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Danijoje

Maistas

Neįmantri, soti ir labai gardi – būtent taip būtų galima apibūdinti Danijos virtuvę, kurioje svarbią vietą užima mėsos, ypač kiaulienos, ir žuvies valgiai, patiekiami su bulvėmis ir daržovių salotomis. Unguriai Danijoje laikomi tikru delikatesu, čia jų galima paragauti ir keptų, ir virtų, ir rūkytų.  Vienas mėgstamiausių danų patiekalų, kurio būtų nuodėmė neparagauti svečiuojantis šalyje, yra virta menkė su aitriu garstyčių padažu, kietai išvirtais kiaušiniais ir bulvėmis su lydytu sviestu. Nemėgstantiems žuvies danai siūlo išmėginti keptą antieną su slyvomis, obuoliais, kopūstas, bulvėmis ir gardžiu raudonuoju padažu. Įdomu tai, kad tradicinis šalies patiekalas yra ne įmantrus kepsnys ar troškinys, o sumuštinis. Tiesa, jų gaminime danai atskleidžia visą savo išmonę, todėl šalyje gaminami patys įvairiausi sumuštiniai – su grybais, salotomis, krevetėmis, unguriais ir pan. Smaližiams turėtų patikti raudonų uogų drebučiai, migdoliniai riestainiai, obuolių pyragas, saldi sriuba su uogomis.

Daniška virtuvė

Transportas

Danija gali didžiuotis puikiai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra, kuri leidžia patogiai keliauti po visą šalį. Miestuose veikia autobusai, kurie darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Taip pat galima keliauti metro, kuris padės išvengti transporto grūsčių. Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai bei traukiniai, o nemėgstantys derintis prie viešojo transporto grafiko, gali rinktis kelionę nuomotu arba nuosavu automobiliu. Keliai Danijoje nemokami, tačiau reikia susimokėti už važiavimą Storebaelt ir Oresund tiltais. Patogiausias ir greičiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo kitą – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Kopenhaga. Danijos sostinė – spalvingas ir užburiantis miestas, žavintis darnia istorijos paveldo ir modernaus pasaulio sinteze.
 • Hanso Kristiano Anderseno „Undinėlės“ skulptūra. Lyg iš pasakos nužengusi nedidelė ir itin grakšti undinėlės skulptūra – Kopenhagos vizitinė kortelė, kurią būtina išvysti.
 • Tivoli sodai. Smagūs atrakcionai, magų ir klounų pasirodymai, restoranai, įvairios parodos, fontanai – šias pramogas, kurios patiks ir mažiems, ir dideliems, galima rasti Kopenhagos Tivoli soduose.
 • Legolendas. Bilunde esantis Legolendas – vienas garsiausių ir populiariausių parkų visame pasaulyje, jam pastatyti prireikė daugiau nei 60 milijonų Lego kaladėlių. Čia galima išvysti garsiausių architektūros statinių kopijas, miniatiūrinį miestą iš kaladėlių, pasivažinėti linksmaisiais kalneliais ir smagiai praleisti visą dieną.
 • Frederiksborgo pilis. HilerodeXVI a. pastatyta karališkoji Danijos pilis – didžiausias renesansinio stiliaus statinys Skandinavijoje, o šalia pilies įrengtas pasakiškas barokinio stiliaus sodas. Nuostabus architektūros ansamblis.
 • Kronborgo pilis. Elsinore stūksanti pilis garsėja ilgiausia mene Šiaurės Europoje, jos ilgis siekia 60 m. Prabanga ir puošnumu alsuojantisstatinys nukelia į romantiškus riterių laikus.
 • Oresundo tiltas. Tai ilgiausias tiltas Europoje, jungiantis Daniją ir Švediją. Šiuolaikinės inžinerijos stebuklas, nuo kurio atsiveria beribis marinistinis natiurmortas.
 • Skagenas. Šiauriausiame Danijos taške, kur susitinka Baltijos ir Šiaurės jūros, plytintis miestelis dažnai laikomas pačiu bohemiškiausiu miestu visoje Danijoje. Jaukios gatvelės alsuoja išskirtine aura, kurią būtina pajusti.
 • Roskildė. Nors Roskildę labiausiai garsina tradicinis muzikos festivalis, kuris kiekvienais metais sulaukia melomanų iš viso pasaulio, tačiau čia taip pat galima apsilankyti Vikingų laivų muziejuje ir išvysti pirmąją krikščionišką bažnyčią Zelandijos saloje.
 • Bornholmo sala. Baltijos perlu vadinama sala keliautojus vilioja puikiais balto smėlio paplūdimiais ir ore tvyrančia ramybe. Ši sala turėtų patikti visiems, kurie mėgsta tykų poilsį gamtoje.

 

Danijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Daniją?

Danija vėjų ir permainingų orų šalis, kuri turėtų patikti tiems, kurie nemėgsta kaitros.  Vasarą termometro stulpelis pakyla iki + 15 – +17 laipsnių šilumos, tačiau lietus čia gana dažnas reiškinys, todėl geriau su savimi turėti skėtį.  Žiemos Danijoje, lyginant su kitomis Skandinavijos šalimis, gana švelnios, oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 laipsnių, o ir sniego čia iškrenta nedaug.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Danijoje – 0,5 promilės.

Danijos valiuta –Danijos krona (DKK). 1 EUR  = 7,43 DKK.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitdenmark.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.11.30

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
759 €
721.05 €