(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Nepamirštamas savaitgalis Osle 4d.

Kaina nuo:
599 €
569.05 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Atraskite Norvegijos sostinę Oslą, kurioje puikiai dera moderni ir senoji architektūra, madingos parduotuvės ir fantastiški barai.
 • Aplankykite vieną iš daugelio miesto muziejų, modernius operos rūmus, Vigelando skulptūrų parką.
 • Paplaukiokite laiveliu po Oslo fiordą, grožėdamiesi nuostabiomis pakrantėmis, nedideliais žvejų kaimeliais ir miniatiūrinėmis salomis.
 • Pasiklausykite užburiančių džiazo melodijų Blå – viename iš 100 geriausių pasaulyje džiazo klubų. Taip jį įvertino JAV džiazo žurnalo “Down Beat” redaktoriai.
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – Oslas. Iš oro uosto *vietiniu transportu vyksite į viešbutį. Apgyvendinimas viešbutyje (po 14 val.), laisvas laikas arba ekskursija (priklausomai nuo skrydžio laiko). Laisvu laiku siūlome aplankyti Blå džiazo klubą pasiklausyti užburiančių melodijų. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Pažintį su Norvegijos sostine Oslu pradėsite nuo modernios centrinės miesto stoties. Pasivaikščiosite po „Brūkšninio kodo rajoną“ – taip norvegai vadina daugiaaukščių namų grupę „Mini Niujorkas“. Pamatysite unikalų Operos teatro pastatą, daugelio tarptautinių architektūrinių konkursų laureatą. Pakilę ant sniego baltumo operos stogo, pasigrožėsite miesto ir fiordo vaizdais. Toliau maršrutas drieksis Karlo Johano - centrine miesto gatve, svarbiausia renginių vieta, ypač kai vyksta gegužės 17-osios (Norvegijos nacionalinė diena) paradas. Aplankysite barokinio stiliaus Oslo katedrą, kurią puošia Emanuelio Vigelando vitražai, Arrigo Minerbi skulptūra, vaizduojanti Paskutinės vakarienės epizodą, biblijos scenomis ištapytos lubos. Sužinosite, kodėl iš skirtingų plytų sumūryta varpinė yra pirmasis miesto „dangoraižis“. Katedroje vyksta sosto paveldėjimo ir karališkųjų vestuvių ceremonijos. Pamatysite eklektiško stiliaus parlamento rūmus, vienus gražiausių tokios paskirties pastatų Europoje, „Grand“ viešbutį, kuriame apsistoja Nobelio taikos premijos laureatai, madingą prekybos centrą „Paleet“. Vėliau pamatysite Nacionalinį teatrą ir sužinosite, kas šį teatrą sieja su garsiuoju norvegų dramaturgu H. Ibsenu. Apžiūrėsite neoklasicizmo stiliaus universiteto pastatų kompleksą. Universiteto auloje iki 1990m. buvo teikiamos Nobelio taikos premijos, vėliau ceremonija perkelta į Oslo rotušę. Pažintį su Karlo Johano gatve baigsite apsilankymu Karalių rūmų komplekse. Šiame istoriniame pastate nuo seno gyvena Norvegijos monarchai. Rūmus supa kruopščiai prižiūrimas parkas. Laisvas laikas. Po pietų lankysite Oslo rotušę, kuri buvo atidaryta 1950 m. miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje). Apžiūrėję rotušę, lankysite senovinę Akershuso tvirtovę – vietą, kur viduramžiais prasidėjo Oslo miestas. Nuo tvirtovės gynybinių įtvirtinimų grožėsitės nuostabiais miesto ir fiordo vaizdais. Laisvas laikas, kurį siūlome praleisti moderniausiame ir patraukliausiame miesto rajone – Akerbruge. Čia jaukios kavinės, barai ir restoranai, įsikūrę krantinėje su vaizdu į fiordą. Vakare keliausite į Vigelando parką, kur prakalbintas akmuo kelia nuostabą. Tai didžiausias vieno menininko skulptūrų parkas pasaulyje. Čia susipažinsite su Gustavo Vigelando viso gyvenimo darbais - parke yra daugiau nei 200 bronzos ir granito skulptūrų, kurios neįtikėtinai taikliai perteikia žmogaus gyvenimo dramą, kūno ir dvasios kelionę nuo gimimo iki mirties. Vaizduojamoji erdvė labai plati ir giliamintė – žmogaus gyvenimo ciklas, jaunystė ir senatvė, vyro ir moters meilė, šeimos santykiai, branda, išmintis ir neišvengiamas ėjimas mirties link. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Ryte vietos transportu vyksite į Bygdoy pusiasalį, kuriame įsikūrę vieni garsiausių Europos muziejų, atspindinčių Norvegijos tautos, kultūros istoriją, jūreivystės tradicijas. Vikingų laivai, poliarinės ekspedicijos ir kelionės plaustais per Ramųjį vandenyną - visa tai Jūs pamatysite apsilankę Kon-Tiki, Fram, Norvegų liaudies muziejuose (pasirinkite, kuriuos norėsite aplankyti).

Kon – Tikio ir Ra* muziejus. Jei kas dar nežinote, kas yra Kon-Tikis, apsilankykite šiame muziejuje. Pamatysite tikrą Kon-Tikio – balzos plaustą, kuriuo Thoras Heyerdahlis su penkių bendražygių įgula plaukė per Ramųjį vandenyną. Apžiūrėsite ir kitą Thoro Heyerdahlio nendrinį laivą Ra-2, kuriuo jis perplaukė Atlanto vandenyną. Muziejuje rasite eksponatus iš įvairių Heyerdahlio ekspedicijų, kaip antai iš kelionių į Velykų salą ir Peru.

Fram poliarinio laivo* muziejus. „Fram“ – vienintelis medinis laivas, kuris yra tarp toliausiai į šiaurę ir į pietus nuplaukusių laivų. Muziejuje apžiūrėsite atkurtą Fram laivą, į kurio denį galėsite užlipti, pamatyti, kaip laivo įgula bei jų šunys sugebėdavo ištverti šalčiausiose bei pačiose pavojingiausiose vietose žemėje - Arktyje bei Antarktidoje.

Norvegijos liaudies* muziejus – vienas iš didžiausių pasaulyje muziejų po atviru dangumi. Komplekso teritorijoje esantys ūkiai iš nebūties prikelia prabėgusių amžių kasdienio gyvenimo būdą slėnių, fiordų ir žvejų bendruomenėse. Muziejuje galima apžiūrėti rekonstruotus įvairių Norvegijos kampelių gyvenamuosius namus, susipažinti su liaudies kostiumais, meno dirbiniais. Pageidaujantys gali pasivaišinti tradiciniu norvegų patiekalu – lefse (norvegiška duona-blynas).

Po pietų grupės pageidavimu plauksite* į didžiausią iš Oslo fiordo salųHovedoya („pagrindinė sala“). Plaukdami į salą, grožėsitės fiordo pakrantes nutūpusiais spalvingais norvegų nameliais, miesto vaizdais. Atplaukus Jūsų lauks neskubrus pasivaikščiojimas po neįprastą Hovedoya salą, kuri yra gamtos rezervatas. Pasivaikščioję salos takais, pateksite į vaizdingus senovinio cistersų vienuolyno griuvėsius. Pasak istorinių šaltinių, vienuoliai į šią salą atplaukė 1147 metais ir čia pastatė mažą bažnyčią, o vėliau – vienuolyną. Baigdami pažintį su Hovedoya sala, užlipsite ant vieno iš saloje esančių įtvirtinimų, išlikusių iš XIX a., pasigrožėti apylinkių panorama. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Laisvas laikas mieste. Nuvykimas vietiniu transportu* į Oslo oro uostą. Skrydis Oslas – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Oslas – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm pagal aviakompanijos taisykles),
 • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais (išvykstant anksti gali būti pusryčių dėžutė),
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 50 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 70 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 36 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir papildomos išlaidos, miesto transporto bilietai, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (~2 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • Priemoka už vienvietį kambarį 100 eurų.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI:  ~ 100 Eur. 
Svarbi informacija

 

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai, papildomi saugumo reikalavimai dėl Covid-19 atsižvelgiant į situaciją konkrečioje šalyje.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Norvegija

Norvegija

Žavi, kerinti, turtinga ir kaskart vis kitokia... Norvegija verta daugybės pagyrų. Tai nuostabaus grožio šalis, pilna kalnų, krioklių, fiordų, jaukių kaimelių ir didelių miestų. Norvegija neabejotinai viena gražiausių Europos šalių, kuri pakeri ir vilioja čia sugrįžti dar ne kartą. (Visos kelionės į Norvegiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje gali palengvinti kišenę net keliais šimtais eurų. Žemesnės klasės viešbutyje nakvynė kainuoja vidutiniškai 85 eurus. Keliautojai, kurie mieliau pinigus leidžia lankytiniems objektams ar pramogoms, gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 20 eurų.  O štai ieškantys tikros egzotikos ir norintys pasimėgauti norvegišku poilsiu gali rinktis hytte. Tai nedideli mediniai nameliai, įrengti gamtos apsuptyje: prie upių ar ežerų, kalnų papėdėse. Nakvynės kaina tokiame mediniame namuke su visais patogumais prasideda nuo 50 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Tiesa, ilgesniam laikui atvykstantiems keliautojams norvegai mielai sumažina nuomos kainą, tačiau mainais gali paprašyti nupjauti veją, prižiūrėti sodą ar nuravėti daržą. Paslauga už paslaugą – įprasta praktika Norvegijoje. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės norvegiškos virtuvės pagrindą sudaro jūrų ir ežerų žuvys, mėsa, žvėriena, ypač mėgstama briediena, pieno produktai, bulviniai patiekalai. Norvegijoje labai populiarūs ėrienos šonkauliukai, fermentuota žuvis, bei mėsos pyragai, kurie valgomi su virtomis daržovėmis, bruknių arba riebiu grietinės padažu. Vegetarams norvegiška virtuvė kelia siaubą, nes pietų stalas neįsivaizduojamas be avienos suktinukų, kiaulienos dešrelių, kukulių ar rūkytos ėrienos kojos. Šalyje labai mėgstama silkė, lašiša ir džiovinta žuvis. Populiariausi desertai – sausainiai, imbieriniai pyragėliai, spurgos, biskvitai, kankorėžiai, Blotkaker sluoksniuotas pyragas, perteptas uogiene ir plaktu kremu.

Norvegiškas maistas

Transportas

Didžiuosiuose Norvegijos miestuose puikiai išvystytas autobusų, metro ir tramvajų tinklas. Viešojo transporto bilietą galima įsigyti spaudos kioskuose, bilietų automatuose arba stotyje. Ilgesnius atstumus šalyje patogu įveikti traukiniais, tarpmiestiniais autobusais arba automobiliu, kurį galima išsinuomoti kiekviename oro uoste. Tiesa, Norvegijoje teks papildomai susimokėti už įvažiavimą į miesto centrą. Norvegija – didelė šalis, todėl čia labai populiarūs vidiniai lėktuvų skrydžiai, kurie greitai ir patogiai padeda nuvykti iš vieno šalies galo į kitą.  Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Geirangerio fiordas. Tikriausiai pati gražiausia ir lankomiausia vieta visoje Norvegijoje. Krintantys kriokliai, stačios uolos ir išraiškinga gamta nepalieka abejingų.
 • Bryggen krantinė. Bergenas – vienas lietingiausių miestų visoje Europoje, tačiau dargana netrukdo apsilankyti garsiajame žuvų turguje ir pasigrožėti Bryggen krantinėje įsikūrusiais margaspalviais mediniais nameliais, kurie yra miesto vizitinė kortelė.
 • Preikestolen uola. Beveik 600 m. virš Lyse fiordo paviršiaus pakibusi stačiakampio formos ola atrodo įspūdingai, atsiverianti nepakartojama panorama tiesiog atima žadą. 
 • Vigelando parkas. Osle įsikūrusiame parke stūkso įspūdingo dydžio Gustavo Vigelando skulptūros, kurios itin realistiškai atvaizduoja žmonių jausmus ir išgyvenimus. Čia galima išvysti ir meilę, ir neapykantą, ir kančią, ir euforiją.
 • Nidaroso katedra. Trondheimo mieste esanti didinga Nidaroso katedra pakeri subtiliai dekoruotais gotikinio stiliaus bokštais, vitražais ir ištaigingomis formomis. Trondheime taip pat galima aplankyti roko ir muzikos instrumentų muziejų.
 • Hedalio stavkirkė. Stavkirkė – unikalios architektūros medinė norvegų bažnyčia. TTokių statinių šalyje liko labai nedaug, vos 30. Didžiausia Hedalio medinė bažnyčia pastatyta XIII a. Telemarko regione.
 • Trolių laiptai. Tai žymiausia kalnų perėja Norvegijoje. Įstabaus grožio kalnų kelią supa šniokščiantys kriokliai, žaliuojanti gamta ir rūke paskendusios viršukalnės. Tačiau Trolių laiptai spalio – gegužės mėnesiais uždaromi.
 • Briksdalio ledynas. Melsvą ledo liežuvį supa galingos uolos ir tarpekliai. Išties nenusakomo grožio vieta, kuri nukelia tarsi į kitą planetą.
 • Alesundas. Spalvingi miesto nameliai, siauros gatvelės ir prieplaukose boluojančios jachtų burės. Ne veltui Alesundas dažnai tituluojamas gražiausiu Norvegijos miestu.
 • Tromsė. Šiaurės Norvegijos sostine vadinamas miestas traukia ne tik modernia katedra, bet ir nuostabia Šiaurės pašvaiste, kuri geriausiai matoma žiemą.

 

Norvegijos miestai

Kada geriausia keliauti į Norvegiją?

Geriausias metas keliauti į Norvegiją – vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki + 22 laipsnių šilumos. Birželio – rugpjūčio mėnesiais galima mėgautis ilgomis dienomis, nuostabia šalies gamta, leistis į žygius ir apžiūrėti Norvegijos įžymybes. Keliautojai, planuojantys kelionę pavasarį ar rudenį, turėtų nepamiršti į lagaminą įsidėti lietpaltį, nes lietus ir darganos šiuo metų  laiku itin dažnas reiškinys. Žiemos Norvegijoje šaltos,  o trumpos dienos nedžiugina ir didžiausių slidinėjimo mėgėjų.

Naudingi patarimai

Norvegijos valiuta – Norvegijos krona (NOK). 1 NOK = 0.11 EUR.

Norvegijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,2 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitnorway.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.28

Save

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
599 €
569.05 €