(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Nepamirštamas savaitgalis Edinburge 4d.

Kaina nuo:
729 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Edinburgas - į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašyta Škotijos žemių sostinė, pelnytai galinti didžiuotis ne tik ypatingu grožiu, bet ir didžiuliu kultūriniu bei moksliniu paveldu.  Edinburgas - gimtinė ne vieno garsaus mąstytojo, rašytojo, mokslininko... Būtent iš šio miesto kilo garsus filosofas Deividas Hjumas, telefono išradėjas Aleksandras Belas, evoliucijos teorijos "tėvas" Čarlzas Darvinas. Tikrai ne vienas este skaitę garsiuosius Valterio Skoto romanus, narpliojote painiausias ir mįslingiausias bylas kartu su garsiausiu pasaulio sekliu Šerloku Holmsu, mėgavotės visą pasaulį užbūrusiomis "Hario Poterio" istorijomis, kurias rašytoja Džoana Rouling pradėjo kurti vienoje Edinburgo kavinukių. Tad jei esate neabejingi menui, istorinei romantikai ir ieškote nuostabaus miesto, Škotijos sostinė yra vieta, kurioje rasite viską, ko tik širdis geidžia.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Kaunas – Edinburgas. Atskridę, vietiniu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė  viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Pažintis su Škotijos sostine *Edinburgu: lankysite ant bazaltinės kalvos esančią **Edinburgo pilį. Bėgant metams pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo tvirtovė, rūmai, kalėjimas. Apžiūrėsite Šv.Margaritos koplyčią statytą 12a., pilies menėse Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Didžiojoje Menėje iki XVIIa. posėdžiavo Škotijos parlamentas. „Karališkąja mylia“ keliausite per viduramžišką senamiestį. Pamatysite 17a. biurgerių namus, parlamento rūmus, XVa. statytus Johano Knoho namus. Aplankysite istorinį „Grassmarket“ kvartalą; Šv.Gilo *katedrą– svarbiausią tikinčiųjų šventovę Škotijoje, garsią vitražiniais langais, didingais vargonais ir rafinuota, dailiąja Usnies koplyčia; „Princess street“ – centrinę sostinės gatvę. Pakilsite į Kaltono kalvą – nuo kurios atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis… Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas, pastatytas britų admirolo garbei. Būtent Nelsono laivynas 1805 metais iškovojo Trafalgaro pergalę. Paminkle įmontuotas garsusis laiko mechanizmas, kuris buvo naudojamas laivų chronometrų nustatymui. Nelsono bokštas panašus į apverstą teleskopą ir yra laikomas aukščiausiu tašku Edinburge.  Nakvynė  viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Tęsite ekskursiją po *Edinburgą: lankysite įspūdingus **Holirudo rūmus, buvusią ilgametę Škotijos valdovų rezidenciją. Dabar rūmai oficiali Jos Didenybės Anglijos karalienės vasaros rezidencija. Rūmų istorija prasideda XII a., kuomet Edinburge jau buvo įsikūrę Škotijos monarchai. Šiuose rūmuose net šešerius metus gyveno Marija Stiuart, čia patyrusi didžiausias meilės ir išsiskyrimo dramas su savo vyrais. Kaip ir dera, greta rūmų yra įkurti rūmų sodai. Rūmų ir sodų apžiūra. Norintiems pažinti Škotiją visapusiškai, kviečiame aplankyti **viskio ir džino daryklą. Ekskursijos metu sužinosite kaip gaminamas škotiškas viskis ir džinas. Laisvas laikas Edinburgo senamiestyje. Siūlome aplankyti Škotijos nacionalinę *galeriją, kurioje eksponuojama žymių Škotijos dailininkų darbai, taip pat Rafaelio, Ticiano, Velaskeso, Ternerio, Mone, Van Gogo ir kitų garsių pasaulio dailininkų darbai. Nakvynė  viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Vietiniu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į oro uostą. Skrydis Edinburgas – Kaunas.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Kaunas – Edinburgas – Kaunas,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) pagal aviakompanijos taisykles,
 • 3 nakvynės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 70 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 90 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), miesto transporto bilietai, vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Edinburgo pilis (įėjimo bilietas) ~26 Eur (suaug.), 21 Eur (senj.nuo 65m.), 16 Eur (7-15 vaik).
 • ** Holirudo rūmai (įėjimo bilietas) ~24 Eur (suaug.), 18 Eur (18-24 jaunim), 15 Eur (5-17 vaik).
 • ** Ekskursija viskio darykloje ~ 39 Eur. (ne mažiau, kaip 10 asm.)
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 270 EUR
 • ** Keičiantis valiutų kursui, kainos gali kisti.
Svarbi informacija

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Planuojant viešbučiuose naudotis savais elektros prietaisais, reikia turėti adapterį („tarpininką“ – elektros srovės suderintuvą - keitiklį).

Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21 d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Škotija

Škotijos nuotraukos

Škotija

Škotija – mitais ir legendomis apipinta šalis, kurią patys škotai meiliai vadina Šiaurės Europos perlu. Tai nuostabios gamtos, tyro oro, istorinio paveldo ir viskio kraštas, nusipelnęs daugiau keliautojų dėmesio. (Visos kelionės į Škotiją)

Apgyvendinimas

Škotijoje nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 100 eurų iki kyla iki kelių šimtų.  Žemesnės klasės viešbučiuose apsistoti parai kainuoja apie 60 – 100 eurų. Keliautojai mėgstantys megzti įdomias pažintis gali rinktis ir svečių namus, kuriuose praleisti naktį kainuoja apie 13 – 17 eurų. Jei norisi atskiro kambario, kurio nereikia dalintis su kitais svečiais, teks susimokėti apie 20 eurų. Škotijoje taip pat populiari trumpalaikė apartamentų nuoma. 2 – 3 kambarių apartamentų nuomos kainos prasideda nuo 80 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Škotų virtuvė labai gimininga Didžiosios Britanijos maisto gaminimo tradicijomis. Čia dominuoja nesudėtingi mėsos ir jos konservų patiekalai, žuvų patiekalai, patiekiami su daržovėmis, bulvių pyragai. Priešingai nei Anglijos Virtuvėje, Škotijoje gaminami labai gardūs avienos subproduktų patiekalai. Nacionalinis šalies delikatesas ir pasididžiavimas – Haggis. Tai – avies skrandis, kimštas avies žarnigaliais, miežių bei įvairių prieskonių mišiniu. Toks delikatesas patiekiamas su bulvių arba ropių koše ir taurele puikaus škotiško viskio. Nors Haggio sudėtis ir neskamba labai gardžiai, tačiau skonis tikrai puikus. Svarbią vietą škotų virtuvėje užima košės, ypač populiari avinžirnių ir avižinė košė. Škotijos tradicinė virtuvė gana sunki, todėl virškinimui pagerinti neatsisakoma taurelės škotiško viskio.

Škotiška virtuvė

Transportas

Po Škotijos miestus labai patogu keliauti moderniais ir patogiais autobusais, kurių bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Pažintį su šalimi palengvina traukiniai, kuriais be jokio vargo galima apkeliauti didžiąją dalį visos Škotijos, o jei nesinori derintis prie viešojo transporto tvarkaraščio, galima rinktis kelionę nuosavu ar nuomotu automobiliu. Škotijoje keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi, vienintelis galimas sunkumas – eismas vyksta kairiąja kelio puse. Greičiausias būdas patogiai pasiekti nuostabiąją Škotiją – skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Loch Neso ežeras. Įspūdingo dydžio ežerą labiausiai išgarsino mistinė pabaisa, gyvenanti ežero gelmėse, tačiau ją išvysti vargu ar lemta, tačiau pasigrožėti Loch Neso ežero apylinėmis ir Urquharto pilies liekanomis tikrai verta.
 • Urquhart pilis. Iš vienos nuostabiausių Škotijos pilių išliko tik griuvėsiai, tačiau pilies teritorijoje vis dar stovi senovinis bokštas, iš kurio atsiveria nepakartojami apylinkių kraštovaizdžiai.
 • Škotijos sostinė vilioja keliautojus dar viduramžius menančiomis gatvelėmis, istoriniais pastatais, išskirtinio grožio pilimi, muziejais ir pramogomis, kurių tikrai netrūksta. Edinburge istorijos palikimas puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimo ritmu.
 • Skara Brae. Neolito laikų gyvenvietė yra vienas svarbiausių istorijos paminklų Škotijoje, Orknio salose.
 • Melrouso vienuolynas. Dar XII a. pastatytas gotikinio stiliaus vienuolynas išsiskiria unikalia puošyba ir gausu dekoru. Nuo šio nepakartojamo statinio sudėtinga atitraukti žvilgsnį.
 • Ant stataus skardžio stūksanti renesansinė pilis atrodo žavingai ir pakeri užburiančia didybe. Manoma, kad Stirlingas sėkmingai atlaikė net 7 mūšius.
 • Škotiško viskio kelias. Viskis – Škotijos nacionalinė vertybė, todėl čia svečiuojantis būtina sudalyvauti ekskursijose po vikio daryklas ir paragauti autentiško gėrimo.
 • Mousa bokštas. Maždaug 100 m pr. Kr. pastatytas gynybinis bokštas stebina savo apvalia forma ir akmenine struktūra. Mousa bokštas yra aukščiausias tokio tipo statinys pasaulyje.
 • Luskentyro paplūdimys. Gražiausiu Škotijos paplūdimiu tituluojamas Luskentyro paplūdimys pakeri raibuliuojančia mėlynai žalios spalvos jūra, žaliuojančiais šlaitais ir švariu auksiniu smėliu.
 • Culzeano pilis. XVIII a. pastatyta pilis išsiskiria griežta ir atšiauria viduramžių architektūra, tačiau statinio interjeras be galo rafinuotas ir puošnus. Toks kontrastas sukuria efektingą įspūdį.

Škotijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Škotiją?

Norintiems geriau pažinti Škotiją ir pasigrožėti šios šalies nuostabia gamta ir istorijos palikimu kelionę vertėtų planuoti balandžio – rugsėjo mėnesiais, kai lietaus tikimybė yra mažesnė, o termometro stulpelis šokteli iki +17 – +19 laipsnių šilimos.  Žiemą oras vidutiniškai atvėsta iki +5 laipsnių šilumos, o danguje dažnai pasirodo lietaus debesys.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Škotijoje – 0,5 promilės.

Škotijos valiuta – Škotijos svaras sterlingų (SCP). 1 SCP = 1,12 EUR

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitscotland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.04

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
729 €