(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Škotija 8d.

Edinburgas – Stirlingas – Folklandas – Sent Andrusas – Glamso Pilis - Balmoralo Karališkoji Rezidencija – Invernesas – Skye Sala – Gleno Slėnis - Loch Nesas – Fort Viljamsas – Fort Augustas - Glazgas –Edinburgas
2024.09.07 - 09.14 liko 7 vietos. Kelionę veda profesionali akredituota Škotijos gidė Dalia Rimkūnienė
2024.10.05 - 10.12 liko 10 vietų. Kelionę veda profesionali akredituota Škotijos gidė Dalia Rimkūnienė
Kaina nuo:
1559 €
1512.23 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
-3%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Škotija – gaivaus oro gurkšnis, legendomis apipintas kraštas.
 • Įspūdingi kalnų vaizdai – vienas iš gražiausių gamtovaizdžių Škotijoje.
 • Edinburgas – Škotijos širdis, niūrioji sijonuotų vyrų ir dūdmaišių sostinė.
 • Mėnulį primenanti Skye sala.  
 • Fort Viljamsas – Vakarinių Aukštumų sostinė.
 • Glazgas -  didžiausias Škotijos miestas.
 • Neatrasta kalnuotoji Škotija: ką būtinai turite pamatyti savo akimis.

 

Škotui įprastas žodis Hailandas reiškia ne tik kalvotą vietovę, bet ir išdidžių keltų bei karių žemę. Poetas R. Burnsas viename iš savo eilėraščių rašė: Mano širdis yra Hailandas... Tai kraštas, apšlakstytas krauju nesuskaičiuojamose kovose su priešais. Su Škotija susijęs ir kito žymaus anglų poeto Džordžo Bairono (1788-1824) gyvenimas ir kūryba. Poetas noriai keliavo po Škotijos kaimus ir kalnus, pamilo jos puikią gamtą, paprastus žmones ir jų papročius, mielai klausėsi liaudies padavimų bei legendų apie Škotijos didvyrius ir jų kovą už nacionalinę nepriklausomybę. „Kiekviename slėnyje – po mūšį, kiekviename upelyje – po giesmę“, – rašė seras Valteris Skotas, kurio romanuose ir poemose aprašyta laukinė Škotija. Hailande gimė ir palaidotas garsus Škotijos nacionalinis herojus Makas Gregoras Rob Rojus. Čia buvo filmuojami pasaulinio masto kino epai: Rob Rojus; Kalnietis; Drąsioji širdis; Haris Porteris ir kiti filmai.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Kaunas – Edinburgas. Kadangi skrydis ankstyvas, atskridę, vyksite papusryčiauti ar tiesiog išgerti rytinės kavos (neprivaloma, meniu pridedame susipažinimui). Po pusryčių pradėsite ekskursija po Edinburgą (UNESCO kultūros paveldas) – Škotijos sostinę nuo XV amžiaus. Ekskursiją pradėsite nuo ant bazaltinės kalvos esančios **Edinburgo pilies, kurioje saugomas Skono akmuo. Bėgant metams pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo tvirtovė, rūmai, kalėjimas. Apžiūrėsite Šv.Margaritos koplyčią, statytą 12a., pilies menėse Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Didžiojoje Menėje iki XVIIa. posėdžiavo Škotijos parlamentas. „Karališkąja mylia“ keliausite per viduramžišką senamiestį. Aplankysite istorinį „Grassmarket“ kvartalą; Šv.Gilo *katedrą – svarbiausią tikinčiųjų šventovę Škotijoje, garsią vitražiniais langais, didingais vargonais ir rafinuota, dailiąja Usnies koplyčia; „Princess street“ – centrinę sostinės gatvę. Pageidaujantys galės aplankyti įspūdingus **Holirudo rūmus, buvusią ilgametę Škotijos valdovų rezidenciją. Rūmų istorija prasideda XII a., kuomet Edinburge buvo įsikūrę Škotijos monarchai. Šiuose rūmuose net šešerius metus gyveno Marija Stiuart, čia patyrusi didžiausias meilės ir išsiskyrimo dramas su savo vyrais. Laisvas laikas Edinburgo senamiestyje. Nakvynė  viešbutyje.

Edinburgas

2
diena

Pusryčiai. Kelionė į **Stirlingą, kuris išaugo iš to paties pavadinimo pilies (XII-XVIa.), vienos svarbiausių Škotijoje. Nuo 1226 m. tapusi Škotijos valdovų rezidencija matė ne vieną karalių. Čia 1543 m. rugsėjo 9 d. karūnuota Marija Stiuart, pakrikštytas jos sūnus princas Jokūbas, vėliau tapęs Škotijos ir Anglijos karaliumi Jokūbu VI.  Eksursijos po miestą metu susipažinsite su Stirlingo *pilimi, Mar’s Wark parapijine bažnyčia, 67 m aukščio monumentu žymiajam škotų kovotojui už nepriklausomybę serui Viljamui Volasui. Išvykimas iš Stirlingo. Kelionė per Škotijos Fife regioną. Lankysite istorinį Folklando miestelį, kur karališkoje rezidencijoje laiką mėgo leisti Stiuartų dinastijos valdovai ir valdovės, čia iki šiol juntama viduramžių atmosfera. Trumpas sustojimas Sent Andruso mieste, garsėjusiame Europoje kaip piligriminių kelionių centras. Pamatysite  buvusios didžiausios Škotijoje katedros liekanas, seniausią Škotijos universitetą (1411m.), kuriame studijuojant gimė karališkosios poros princo Williamo ir Kate meilės istorija; miestas garsėja ir  kaip golfo „meka“, pirmosios tarptautinės golfo varžybos įvyko dar XVI a., o dabar kasmet organizuojami svarbiausi pasauliniai golfo turnyrai. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Išvyka ir pažintis su Angus ir Speyside regionais per vaizdingą ir kalnuotą - Kerngormo nacionalinį parką. Lankysite **Glamso pilį – vieną gražiausių ir garsiausių Škotijos pilių, kurioje vaikystę praleido ir Karalienė Motina (Elizabeth Bowes-Lyon - The Queen Mother), čia gimė princesė  Margareta.  Daugybė bokštų ir bokštelių, laiptų ir laiptelių, durų ir durelių, slaptų langų... Šiuo metu Glamso pilis priklauso grafui Michaeliui Fergusui Bowes-Lyonui. Jis dažnai lankosi pilyje ir ten gyvena, o turistams rodoma tik jos dalis. Kelionę tęsite ir lankysite **Balmoralo karališkąją rezidenciją, kurią 1852 m. nusipirko karalienė Viktorija ir pavadino „Škotijos aukštikalnių rojumi“. Dėl išskirtinio grožio ir svarbos pilis vaizduojama ant škotiškų 100 svarų kupiūros. 2006 m. čia buvo nufilmuotas kino filmas „Karalienė“ (dėl vykdomų rekonstrukcijos darbų pilies teritorijoje bei ribotų galimybių lankytis Balmoral pilies viduje (lankytojams atverta vos viena salė, kurioje nedidelė fotografijos galerija su karališkosios šeimos vaizdais), svečių lūkesčiai akivaizdžiai nesutampa su realybe. Neatperka ir pasivaikščiojimas pilies parko teritorija, ypatingai esant prastam orui. Todėl pakeitėme šį objektą kita alternatyva - SCONE pilis ir jos parkai. Istorinė vieta susijusi su Škotijos karalių karūnavimo tradicijomis, turtingi interjerai, išpuoselėti parkai. Net esant nepalankioms oro sąlygoms, keliautojai turi ką veikti. Objekto kaina- nesikeičia). Kelionė link Inverneso miesto. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Kelionė į ūkanotąją Skye salą, vieną gražiausių Škotijos vietų. Kelionė per šiaurinę salos dalį – Trotternish pusiasalį su didingomis Quiraing kalvomis, laiko, vandens ir vėjų suformuota uolėta pakrante; sustojimas apžvalginėje aikštelėje pasigrožėti „klostuota“ Kilt Rock uola bei iš tolo matoma vieniša Old Man of Storr uola. Gėrėdamiesi įspūdingu kraštovaizdžiu vyksite į nuostabioje įlankoje įsikūrusią salos sostinę Portree su uostą supančiais mažais spalvotais namukais. Norintys galės paskanauti jūros gėrybių. Sustosite prie Loch Duich ežero pasigėrėti romantiškomis legendomis apdainuota XIIIa. Eilean Donan pilimi, stūksančia Donan salelėje. Sugriauta jakobinų sukilimų metu, atstatyta XX a. pradžioje, pilis gali didžiuotis ir savo kinematografijos istorija – čia buvo filmuojami keli garsūs kino filmai – „Kalnietis“, serialai apie Džeimsą Bondą. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Pažintis su Škotijos Hailando regionu. Kelionės metu susipažinsite su vaizdingu Gleno slėniu, jo įspūdingais ežerais ir kalnais bei jų aplinkoje įsikūrusio kultūrinio paveldo objektais: viduramžių laikų Urguhart pilies griuvėsiais, kadaise buvusi viena didžiausių Škotijos pilių, suvaidinusi svarbų vaidmenį karuose dėl škotų nepriklausomybės XIVa., stūksanti ant paslaptimis garsėjančio Loch Ness ežero kranto. Aplankysite istorinius miestelius: Fort Viljamsą, prisiglaudusį Ben Nevio (1344m) – didžiausio kalno britų salose – papėdėje; Fort Augustą -  kur galima pamatyti Kaledonijos kanalo šliuzų sistemą – „Neptūno terasos“. Stebėsite (esant galimybei) kiek aukštai pakeliami laivai, norintys persikelti iš žemutinio ežero aukštutinio link. Kelionė per Hailandą, kuris škotui reiškia ne tik kalvotą vietovę, bet ir išdidžių keltų bei karių žemę. Grožėsitės Gleno slėnio aukštikalnių keteromis, bei išskirtine Rannoch Moor pelke ( ~ 130 kv. km), kuri žinoma kaip vienintelė negyvenama vieta Europoje, sauganti unikalią florą ir fauną. Pakeliui susipažinsite su Loch Lomond ir Trosacks nacionalio parko gamtovaizdžiu ir ypatybėmis. Lankysite (esant galimybei) **„Glengoyne“ arba **„Auchentoshan“ viskio daryklą. Atvykimas į Glazgą.  Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Pažintis su *Glazgu – didžiausiu Škotijos miestu, garsėjančiu savo šlovinga industrine praeitimi ir to meto kultūriniu paveldu. Lankysite nuostabiąją miesto *katedrą, statytą XIIIa; Šv.Jurgio aikštę su didingąja Glazgo rotuše; ketvirtą pagal senumą universitetą angliakalbėse šalyse ir vieną seniausių Škotijoje – Glazgo universitetą. Šis 1451m. įkurtas universitetas yra viena iš 19 britų aukštojo mokslo institucijų, pagal reitingus patenkantis į 100 geriausių pasaulyje. Neogotikinio stiliaus pastatas, suprojektuotas Džordžo Skoto, stovi ant nedidelės kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Kelvingrovo parką ir vakarinius miesto pakraščius; susipažinsite su unikaliu Riverside muziejumi*, kurio kolekcijoje dešimtys unikalių istorinių transporto priemonių (dviračių, automobilių, garvežių, tramvajų, lavų) – visos jos 19a. buvo gaminamos Glazgo dirbtuvėse. Pagal galimybes ir pageidaujant, galima pažintis su karalienės Viktorijos Glazgo *botanikos sodu. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Edinburgą, kur tęsite pažintį su miestu.  Keliausite į Leito uostą, kur lankysite karališkąją jachtą – **muziejų „Britanija“. Ši jachta anksčiau priklausė Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II. Tai puiki galimybė pažvelgti į karališkosios šeimos gyvenimą iš arčiau. Pakilsite į Kaltono kalvą – nuo kurios atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis… Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas, pastatytas britų admirolo garbei. Būtent Nelsono laivynas 1805 metais iškovojo Trafalgaro pergalę. Paminkle įmontuotas garsusis laiko mechanizmas, kuris buvo naudojamas laivų chronometrų nustatymui. Nelsono bokštas panašus į apverstą teleskopą ir yra laikomas aukščiausiu tašku Edinburge.

8
diena

Pusryčiai. Pervežimas į Edinburgo oro uostą. Skrydis Edinburgas – Kaunas.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Kaunas – Edinburgas – Kaunas,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 70 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 90 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), privalomi arbatpinigiai vairuotojui ( 2 GBP per dieną), pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • **Stirlingo pilis (įėjimo bilietas) ~24 Eur (suaug.), 19 Eur (senj. virš 65m.), 15 Eur (7-15 vaik);
 • **Glamso pilis (įėjimo bilietas) ~22 Eur (suaug.), 18 Eur (senj. virš 65m.), 15 Eur (5-16 vaik);
 • **Balmoralo pilis (įėjimo bilietas) ~24 Eur
 • **Ekskursija viskio darykloje ~ 39 Eur.  (ne mažiau, kaip 10 asm.)
 • **Edinburgo pilis (įėjimo bilietas) ~26 Eur (suaug.), 21 Eur (senj. virš 65m.), 16 Eur (7-15 vaik);
 • **Holirudo rūmai (įėjimo bilietas) ~24 Eur (suaug.), 18 Eur (18-25 jaunim.), 15 Eur (5-17 vaik);
 • ** Karališkoji jachta – muziejus „Britanija“ (įėjimo bilietas) ~25 Eur (suaug.), 14 Eur (5-17 vaik);
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį nuo 599 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI iki 50 GBP (užsisakius pap.ekskursijas).
Svarbi informacija
 • Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.
 • Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.
 • Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.
 • Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • ** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.
 • Keičiantis valiutų kursui, kainos gali kisti.
Papildoma informacija

LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (21)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
AURELIJA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Esu sužavėta puikiai subalansuota kelione tiek organizavimo, tiek patirtų įspūdžių gausa. Stulbinančiai graži Škotija, taip ją išvydome vedami super Gidės Dalios ir charizmatiškų škotų vedlių-vairuotojų. Kadangi girdėjau skirtingų atsiliepimų dėl viskio degustacijos, noriu atskirai pažymėti, kad man ji ypač buvo įdomi (nors alkoholio šiaip nevartoju). Dviejų jaunų vyrų išmonė ir sugebėjimai taip užvesti verslą ir taip inovatyviai išspręsti vertikalią jo vykdymo schemą - negali nežavėti. Statinys, jo lokacijos vieta, architektūrinis sprendimas ir išraiška bei atsiveriančias panoramos užgniaužia kvapą. Ačiū Jums labai už patirtus įspūdžius ir atradimus!
4.8 / 5.0
INGA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Kelionė labai gerai suplanuota, gidė nuostabi.
5 / 5.0
Daiva
Keliauta Birželio mėn. 2024
Labai patiko Škotija. Viskas sklandžiai, tik norėjosi daugiau pasivaikščiojimo gamtoje.
5 / 5.0
Lina
Keliauta Birželio mėn. 2024
Puiki kelionė ir profesionalus gidės Dalios Rimkūnienės darbas.
4.8 / 5.0
Birutė
Keliauta Birželio mėn. 2024
Kelionė buvo informatyvi ir džiuginanti akį. Sekdamas karalių pėdomis, jauteisi tarsi filmo herojus, o Škotijos kalnai ir slėniai su pamiškėse žydinčiais rododendrais ir lyg balti akmenukai pabirusiomis avytėmis nepaliko abejingų. Programa buvo subalansuota ir miesto bei istorijos, ir gamtos mėgėjams.
Apie šalį


Škotija

Škotijos nuotraukos

Škotija

Škotija – mitais ir legendomis apipinta šalis, kurią patys škotai meiliai vadina Šiaurės Europos perlu. Tai nuostabios gamtos, tyro oro, istorinio paveldo ir viskio kraštas, nusipelnęs daugiau keliautojų dėmesio. (Visos kelionės į Škotiją)

Apgyvendinimas

Škotijoje nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 100 eurų iki kyla iki kelių šimtų.  Žemesnės klasės viešbučiuose apsistoti parai kainuoja apie 60 – 100 eurų. Keliautojai mėgstantys megzti įdomias pažintis gali rinktis ir svečių namus, kuriuose praleisti naktį kainuoja apie 13 – 17 eurų. Jei norisi atskiro kambario, kurio nereikia dalintis su kitais svečiais, teks susimokėti apie 20 eurų. Škotijoje taip pat populiari trumpalaikė apartamentų nuoma. 2 – 3 kambarių apartamentų nuomos kainos prasideda nuo 80 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Škotų virtuvė labai gimininga Didžiosios Britanijos maisto gaminimo tradicijomis. Čia dominuoja nesudėtingi mėsos ir jos konservų patiekalai, žuvų patiekalai, patiekiami su daržovėmis, bulvių pyragai. Priešingai nei Anglijos Virtuvėje, Škotijoje gaminami labai gardūs avienos subproduktų patiekalai. Nacionalinis šalies delikatesas ir pasididžiavimas – Haggis. Tai – avies skrandis, kimštas avies žarnigaliais, miežių bei įvairių prieskonių mišiniu. Toks delikatesas patiekiamas su bulvių arba ropių koše ir taurele puikaus škotiško viskio. Nors Haggio sudėtis ir neskamba labai gardžiai, tačiau skonis tikrai puikus. Svarbią vietą škotų virtuvėje užima košės, ypač populiari avinžirnių ir avižinė košė. Škotijos tradicinė virtuvė gana sunki, todėl virškinimui pagerinti neatsisakoma taurelės škotiško viskio.

Škotiška virtuvė

Transportas

Po Škotijos miestus labai patogu keliauti moderniais ir patogiais autobusais, kurių bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Pažintį su šalimi palengvina traukiniai, kuriais be jokio vargo galima apkeliauti didžiąją dalį visos Škotijos, o jei nesinori derintis prie viešojo transporto tvarkaraščio, galima rinktis kelionę nuosavu ar nuomotu automobiliu. Škotijoje keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi, vienintelis galimas sunkumas – eismas vyksta kairiąja kelio puse. Greičiausias būdas patogiai pasiekti nuostabiąją Škotiją – skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Loch Neso ežeras. Įspūdingo dydžio ežerą labiausiai išgarsino mistinė pabaisa, gyvenanti ežero gelmėse, tačiau ją išvysti vargu ar lemta, tačiau pasigrožėti Loch Neso ežero apylinėmis ir Urquharto pilies liekanomis tikrai verta.
 • Urquhart pilis. Iš vienos nuostabiausių Škotijos pilių išliko tik griuvėsiai, tačiau pilies teritorijoje vis dar stovi senovinis bokštas, iš kurio atsiveria nepakartojami apylinkių kraštovaizdžiai.
 • Škotijos sostinė vilioja keliautojus dar viduramžius menančiomis gatvelėmis, istoriniais pastatais, išskirtinio grožio pilimi, muziejais ir pramogomis, kurių tikrai netrūksta. Edinburge istorijos palikimas puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimo ritmu.
 • Skara Brae. Neolito laikų gyvenvietė yra vienas svarbiausių istorijos paminklų Škotijoje, Orknio salose.
 • Melrouso vienuolynas. Dar XII a. pastatytas gotikinio stiliaus vienuolynas išsiskiria unikalia puošyba ir gausu dekoru. Nuo šio nepakartojamo statinio sudėtinga atitraukti žvilgsnį.
 • Ant stataus skardžio stūksanti renesansinė pilis atrodo žavingai ir pakeri užburiančia didybe. Manoma, kad Stirlingas sėkmingai atlaikė net 7 mūšius.
 • Škotiško viskio kelias. Viskis – Škotijos nacionalinė vertybė, todėl čia svečiuojantis būtina sudalyvauti ekskursijose po vikio daryklas ir paragauti autentiško gėrimo.
 • Mousa bokštas. Maždaug 100 m pr. Kr. pastatytas gynybinis bokštas stebina savo apvalia forma ir akmenine struktūra. Mousa bokštas yra aukščiausias tokio tipo statinys pasaulyje.
 • Luskentyro paplūdimys. Gražiausiu Škotijos paplūdimiu tituluojamas Luskentyro paplūdimys pakeri raibuliuojančia mėlynai žalios spalvos jūra, žaliuojančiais šlaitais ir švariu auksiniu smėliu.
 • Culzeano pilis. XVIII a. pastatyta pilis išsiskiria griežta ir atšiauria viduramžių architektūra, tačiau statinio interjeras be galo rafinuotas ir puošnus. Toks kontrastas sukuria efektingą įspūdį.

Škotijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Škotiją?

Norintiems geriau pažinti Škotiją ir pasigrožėti šios šalies nuostabia gamta ir istorijos palikimu kelionę vertėtų planuoti balandžio – rugsėjo mėnesiais, kai lietaus tikimybė yra mažesnė, o termometro stulpelis šokteli iki +17 – +19 laipsnių šilimos.  Žiemą oras vidutiniškai atvėsta iki +5 laipsnių šilumos, o danguje dažnai pasirodo lietaus debesys.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Škotijoje – 0,5 promilės.

Škotijos valiuta – Škotijos svaras sterlingų (SCP). 1 SCP = 1,12 EUR

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitscotland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.04

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1559 €
1512.23 €