(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kelionė į Siciliją. Sustojusio laiko sala 10d.

Monrealė – Palermas - Čefalu – Tindaris - Etnos ugnikalnis – **Sirakūzai – **Katanija – **Lipario Salos – Taormina - Modika - Villa Romana Del Casale - Agrigentas – Druskų gamtos rezervatas – Palermas - Eričė – San Vito Lo Capo
2024.09.18 - 09.27 liko 7 vietos
Kaina nuo:
1749 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Vokiečių poeto ir filosofo J. V. Gėtės žodžiais tariant, „neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į pažinimą“.
 • Pakilkite prie Etnos ugnikalnio – čia vaizdai užgniaužia kvapą, o aktyvaus kalno galia ilgam įstringa atmintin.
 • Susipažinkite su legendinio F. F. Coppolos „Krikštatėvio“ trilogijos filmavimo vietomis.
 • Skrydžiai vykdomi su vienomis geriausių Europos oro linijų – Turkish Airlines, tarpinis nusileidimas bus Stambule. Asmens tapatybės kortelė netinka, PRIVALOMAS PASAS, galiojantis 6 mėnesius po kelionės.
 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis (5 iš jų prie Jonijos jūros ir 2 iš jų prie Tirėnų jūros).
 •   GRŪDOS kelionės į SICILIJĄ lėktuvu nuotraukų albumas (nuotraukos S.Olgos).

 

Skrydis vienomis geriausių Europos oro linijų – Turkish Airlines!

Sicilija – legendomis apipinta itališka Viduržemio jūros citadelė. Leiskitės į gurmanišką, kvapniausiu vynu, šokoladu, šviežiomis jūros gėrybėmis, pica ir skaniausiais ledais pasaulyje pagardintą kelionę po tūkstantmetę istoriją menančias Sicilijos grožybes – antikinius miestus, saulėtus paplūdimius, alyvuogių giraites ir Etnos ugnikalnio slėnius.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – Sicilija (su persėdimu viename iš Europos miestų). „Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala”. Atskridus į Sicilijos oro uostą vykstama į nakvynės vietą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė (gali būti šalta kambariuose). Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Gėrintis pakrantės peizažais, kelionė į šalia Palermo esančią Monrealę. Pažintis su nuostabiausia Italijoje normanine *Santa Maria La Nuova katedra (1174 m.). Čia puikiai dera gotikinės langų rozetės ir smailiaarkiai arabiški langeliai, XII – XIII a. mozaikos Biblijos temomis ir puošniausias bei turtingiausias iš visų romaniškųjų *katedrų vidinis kiemas. Pažintis su Sicilijos sostine – Palermu, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conta d‘Oro (Aukso kriauklė). Apžvalginė ekskursija mieste: Naujieji vartai – renesansinis paminklas Karolio V apsilankymui Palerme, Karališkieji normanų rūmai, daugiau nei šešeto amžių kūrinys – miesto katedra su porfyro sarkofaguose besiilsinčiais normanų karaliais, Pretorijos aikštė su monumentaliu manieristiniu fontanu, San Cataldo šventovė – XII a. islamo ir normanų stilių mišinys. Po pažinties su Palermu išvykimas link dar vieno Sicilijos pakrantės perlų – žavų, jaukų ir savitą Čefalu miestelį. Anksčiau buvęs žvejų kaimelis, žavi siauromis gatvelėmis, ilgais aukso spalvos smėlio paplūdimiais, skaisčiai mėlyna jūra, tipiška Viduržemio jūros atmosfera, kurioje skamba arabiški motyvai. Apžiūrima žymioji XI a. Normanų statyta katedra, kurios apsidę puošia įspūdinga Jėzaus Pantokratoriaus mozaika, laikoma geriausiu krikščioniškojo meno pavyzdžiu. Ši mozaika 2013 m. buvo pasirinkta Tikėjimo metų simboliu; viduramžių skalbykla, kurioje naudojamas natūraliai atitekančio šaltinio vanduo. Laisvas laikas. Vyksite į svarbiausią Sicilijos piligriminį miestą Tindarį. Didžiulėje ir labai puošnioje XX a. viduryje statytoje bažnyčioje išvysite Tindario Juodosios Madonos statulą, kurią manoma į salą atvežtą IX a. pradžioje. Nuo įspūdingo kalno atsiveria neregėto grožio panorama su smaragdo spalvos jūra ir balto smėlio paplūdimio juosta. Šis vaizdas tapo viena iš Sicilijos vizitinių kortelių. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

3
diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba visos dienos išvyka prie *Etnos ugnikalnio – aukščiausio Europos ir vieno didžiausio pasaulyje veikiančio ugnikalnio, kurio aukštis nuolat kinta. Ugnikalnį romėnai vadino Vulkano (Ugnies Dievo) kalve. Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“.  Etnos parkas žavi ne tik ugnikalnio išsiveržimais ir lavos upėmis, bet ir unikalia aplinka: neįprastais laukinės gamtos garsais, svaiginančiais vaismedžių sodų kvapais ir nuostabiomis kraštovaizdžio spalvomis. Jau Pindaras, Strabonas ir kiti savo darbuose gyrė niekad nesiliaujantį Etnos kalno - „garais alsuojančio baisūno“ – aktyvumą ir grožį: ugnikalnis įsilieja į visą Katanijos provincijos kraštovaizdį, dosniai dovanodamas dirvai užuovėją ir drėgmę. Esant galimybei (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms į viršų nekyla) *keltuvu ir *visureigiais pakilsite iki kalno viršūnės: lavos ir pelenų laukai, pulsuojantys krateriai... Pasivaikščioję lavos laukais, pasigėrėję unikaliais vaizdais, ir pajutę kalnų vėjo žvarbą, leisitės žemyn. Pajutus ugnikalnio didybę, vyksite link nakvynės vietos. Grįžimas į nakvynės vietą. Laisvas laikas prie jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

4
diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba **visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją. Išvykimas į Sirakūzus – vieną garsiausių antikinės kultūros centrų, galingiausią senovės graikų užjūrio koloniją. Būtent šiame mieste III a. pr. Kr. matematikas Archimedas atrado pagrindinį hidrostatinį dėsnį ir nuogas išbėgo į gatvę, šaukdamas “Eureka!”. Apžvalginė ekskursija: miesto katedros aikštė, *archeologinis parkas su gerai išlikusiu kalvos šlaite iškaltu graikų teatru (V a. pr. Kr.), Rojaus latomija su Dionisijaus ausimi. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti nuostabiomis Sirakūzų senamiesčio gatvelėmis, kur susipynę architektūriniai stiliai, išryškėjantys graikų ir romėnų pastatų griuvėsiuose ir viduramžių normanų statiniuose bei daugybėje baroko šedevrų. Kelionė į Kataniją – antrą pagal dydį miestą Sicilijoje, 729 m. pr. Kr. įsikūrusį Etnos ugnikalnio pašonėje. Tai barokinės architektūros miestas, kurį keliautojai įsimyli iš karto, arba jo nemėgsta dėl nuo Etnos ugnikalnio atpučiamų pelenų bei lietaus. Po didžiausio ir tragiškiausio ugnikalnio išsiveržimo 1669 m. ir po sugriovimų per 1693 m. žemės drebėjimą Katanija buvo visiškai atstatyta, naudojant juodai pilką lavą. Būtent dėl pilkos spalvos Katanija ir išsiskiria iš visų pasaulio miestų. Dabar istorinis senamiestis yra saugomas UNESCO. Ekskursijos metu pamatysite Duomo aikštę su normandiškąja Katedra, bei Katanijos miesto simboliu tapusį juodos lavos Fontana dell‘Elefante (Dramblio fontaną) fontaną. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą apie burtininką Eliodoro, kuris gyveno Katanijoje ir čia esantį dramblį pavertė į lavą. Todėl Dramblio fontanas yra priminimas apie ilgą ir turtingą miesto praeitį. Laisvas laikas. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

5
diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros. Arba pageidaujantiems už papildomą mokestį **visos dienos išvyka į Sicilijos „Grožio oazę“ - *Lipario salas. Jos dar vadinamos septyniais Viduržemio jūros perlais. Pagrindinės Lipario salos sostinė Liparis garsėja paplūdimiais, senamiesčiu, virš jo iškilusia senovine pilimi, Archeologijos muziejumi, normanų periodo katedra. Lipario saloje ilgą laiką buvo kasama pemza, todėl šiandien galima grožėtis ypatingu šios pakrantės vandens žalumu - vanduo spindėte spindi būtent dėl pribyrėjusio balto pemzos smėlio. Vulkano sala taip pat labai svetinga turistams, ypač tiems, kuriems patinka SPA procedūros ir paplūdimių įvairovė: nuo akmeningų iki juodo smėlio (pajuodusio dėl vulkano pelenų). Anot legendos, šioje saloje gyveno ugnies dievas Hefaistas. Vulkano saloje yra sieros gydomųjų *maudyklių, kuriose bus galima išsimaudyti. Svarbiausias salyno virtuvės elementas – žuvys: virtos, keptos keptuvėje, ant grotelių arba atviros ugnies, bet retai kada pagardintos kuo nors daugiau nei žiupsneliu žolelių, citrinos ir alyvuogių aliejaus lašeliu. Salų gyventojų stalas neįsivaizduojamas ir be moliuskų, kalmarų ir sepijų su pomidorų ir kaparėlių padažu arba įdarytų duonos trupinių, alyvuogių, kaparėlių ir česnakų mišiniu. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

6
diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba pageidaujantiems nemokama pusės dienos išvyka į Taorminą – geriausią Sicilijos kurortą prie Jonijos jūros. Uolas, žvyrą ir smėlį puošia tipiška vešli Viduržemio jūros augalija, o didelės įlankos, sekdamos viena paskui kitą, piešia baltos pakrantės linijas. Pažintis su senuoju *Taorminos miestu – Jonijos jūros perlu. Tai tarsi Sicilijos „langas“ į modernųjį pasaulį. Antikinis *graikų teatras (III a. pr. Kr.), nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė, įvairių stilių XIII – XVII a. katedra, Korvajos rūmai, kuriuose posėdžiaudavęs Sicilijos parlamentas. Laisvas laikas Taorminoje. Grįžimas į nakvynės vietą. Poilsis prie jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

7
diena

Pusryčiai. Išvykimas link Modikos. Tai visai netoli Ragūzos įsikūręs pasakiško grožio miestas, garsėjantis senomis šokolado gamybos tradicijomis. Kartųjį skanėstą vietos meistrai dar pagardina aitriąja paprika, cinamonu ar vanile. Kelionė į Sicilijos širdyje esantį Piazza Armerina miestą, garsų *Villa Romana del Casale, romėnų vila, kadaise priklausiusia turtuoliams. Spėjama, jog vila su viešosiomis salelėmis, privačiomis patalpomis, pirtimis ir vidiniais kiemais priklausė imperatoriui Maksimilianui. Ši kadaise buvusi prabangi vila, iškilusi IV amžiuje pr. Kr., yra saugoma Unesco. Joje išlikusi didžiausia ir turtingiausia pasaulyje Romos imperijos laikotarpio mozaikų kolekcija. Joje vaizduojamos scenos iš Homero poemų ir romėnų aristokratų gyvenimo. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Agrigento.

8
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Agrigentą. Lankymasis įspūdingiausiame Sicilijoje antikinės architektūros komplekse – *Šventyklų slėnyje: Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusi visame graikų pasaulyje, puikiai išlikusi Santarvės šventykla (VI a. paversta krikščionių bažnyčia), dar senesnė Heraklio šventykla ir kiti sanktuarijai. Laisvas laikas. Išvykimas į *Druskos laukų gamtos rezervatą. Tai didžiuliai laukai, kuriuose baltuoja druskos krūvelės. Druska šiame regione išgaunama nuo senų senovės, mat čia itin palankus klimatas. Seklios pakrantės ir vyraujantis karštis sudaro puikias sąlygas tuo užsiimti: druskingas jūros vanduo suleidžiamas į tam tikrus baseinėlius, kuriuose išgaravęs vanduo palieka baltus druskos klodus. Dar viena neatskiriama šio kraštovaizdžio detalė – nedideli spalvingi olandiško stiliaus vėjo malūnai, anksčiau naudoti vandens pumpavimui į baseinėlius, o taip pat druskos rafinavimui. Verta užsukti į Druskos muziejų, išsamiai pasakojantį apie senovinį druskos išgavimo amatą ir tam naudotus įrankius. Laisvas laikas. Išvykimas link nakvynės vietos. Popietė skirta poilsiui prie jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Trapanio.

9
diena

Pusryčiai. Kelionė į Eriče miestelį, kuriame išnyksta laiko ir erdvės pojūtis. Miestas pakibęs ant stačios uolos, 750 m aukštyje. Į šį miestelį kylama 3099 m ilgio *funikulieriaus trąsa. Giedrą dieną iš čia galima pamatyti Sicilijoje gražiausius kalnų peizažus, papėdėje plytintį Trapanio miestą, Pantelerijos salas ir net Bono iškyšulį, esantį Tunise. Šiame mieste istoriniai paminklai – kiekviename žingsnyje. Vien pasivaikščiojimas gatvėmis – lyg kelionė į praeitį. Puikiai išsilaikę Eričę supančios miesto sienos, akį traukia dvi pilys: Castello Pepoli, pastatyta saracėnų valdymo laikais, ir Castello do Venere, pastatyta normanų 12 a. Dabar abejose pilyse yra prabangūs viešbučiai. Akmenimis grįstų gatvelių labirintai sužadina vaizduotę ir nukelia į viduramžius. Kelionė į vieną populiariausių Sicilijos pajūrio kurortų – San Vito Lo Capo. Jūrines tradicijas išsaugojęs kurortas kūrėsi aplink seną saracėnų fortą, kuris galiausiai buvo paverstas Šv. Vito šventove. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pailsėti smulkučio smėlio paplūdimiuose ir pasimaudyti mėlynoje krištolinės spalvos jūroje. Išvykimas link Palermo. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Palermo.

10
diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės). Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykimas į oro uostą. Skrydis Sicilija – Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų).

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Sicilija – Vilnius (su persėdimu),
 • 1 × nemokamas mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm),
 • Įskaičiuotas registruotas bagažas 23kg/asm.
 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis (5 iš jų prie Jonijos jūros ir 2 iš jų prie Tirėnų jūrosdviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova  kambariuose,
 • 9 vakarienės,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), ausinukų nuoma, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, miestų mokesčiai, kurorto mokestis - 20 Eur.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 20 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją ~ 55 EUR. (Organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei, kaina).
 • ** Visos dienos išvyka - *Lipario salas ~ 65 EUR. (Organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei, kaina).
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 290 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~220 – 280 EUR.
 • **Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijos kainą.
Svarbi informacija

Skrydžiai vykdomi su vienomis geriausių Europos oro linijų – Turkish Airlines, tarpinis nusileidimas bus Stambule. Asmens tapatybės kortelė netinka, PRIVALOMAS PASAS, galiojantis 6 mėnesius po kelionės.

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir (ar) mūvintys šortus.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (21)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.4 / 5.0
Smiltė
Keliauta Rugsėjo mėn. 2023
Laba diena, keliavome į Siciliją, kelionė lėktuvu 10d. Programa sudaryta gerai, tik išreiškėme vieną programos trūkumą, tai 9 d., tai išvyka į Lo Zingaro rezervatą. Reikia būti labai geru augmenijos žinovu, kad tai sudomintų, gal buvo karšta, tai prasėdėjome pavėsinėse ir niekas iš 44 keliautojų niekur nėjo. Geriau praleisti prie jūros. Ateities kelionėje matau jau nėra, tai smagu, kad atsižvelgiama į pastebėjimus. Kelionė įspūdinga ir norisi grįžti. Keliaujame su Jūsų agentūrą jau labai daug metų ir manau, kad toliau keliausime. Keletą pastebėjimų, kuriuos Jūsų agentūrai reikėtų būtinai taisyti. Vietos autobuse, kam jos užsakomos, jei gidai to nesukontroliuoja, mūsų grupėje vyko nesmagūs dalykai, gidai leido sėstis kur nori, jei nurodai vietą,kad ir lėktuvu o autobusas būna toje šalyje, tai gidai turėtų tai koreguoti. Visą kelionę mes turėjome kovoti už savo vietas ir kraustytis, kaip čigonai, tai apkartino kelionę. Dar pastebėjimai gidams, ateityje daugiau skaidrumo teikiant ataskaitą keliautojams už surinktus finansus ekskursijoms. Į Etna pasikėlimas pažymėta 100,00. Bilietas kainavo 69,00 eurai. paaiškinimas, kad pasikėlimas funikulieriumi atskirai, kiek sužinojome, tai įeina į kainą, tada gidė Austėja sakė, kad bilietai pirkti internetu, netiesa, pinigai buvo surinkti autobuse ir pirkti stovint prie kasos, suprantu, kad galbūt už pasikėlimą autobusiukais reikėjo mokėti atskirai, nes taip jau būna, bet kokia tai suma ir tai jau nelogiška teikiant ataskaitą( tai jų sąžinės reikalas). Pirmą dieną autobuse praradome daiktus aš striukę ir megztinį, kiti galvos apdangalus, kaip liptį į Etną be megztinio, ar 36 karščio be galvos apdangalų. Deja per 10 dienų jų neatgavome. Dar vienas pastebėjimas, vienos nakvynės metu trys šeimos turėjo susimokėti viešbutyje už nakvynę, nors mes visi mokėjome sudarant sutartį, kitą rytą gidams buvo apie tai pranešta, deja iki kelionės galo, pinigai nebuvo grąžinti. Taip dėl kelių eurų nenuskursime, bet taip neturi būti. Gidai turi rasti sprendimus, o šioje kelionėje pasigedome, jie jauni ir turėtų išmokti priimti sprendimus. Grįžimas iš Stambulo apkarto, kai iš grupės 5 asmenys negalėjo grįžti į Vilnių, nes bilietai buvo be nurodytų vietų.Čia nekomentuosiu, tik konstatuoju faktą. Tikimės, kad išspręsite reikiamus nesklandumus ir ateityje jų nebus, kad jie įspūdžių neapkartintų. Viliuosi, kad ir toliau keliausime su Jūsų agentūra. Smiltė
5 / 5.0
Elvyra
Keliauta Rugsėjo mėn. 2021
Rekomenduoju
Laikas bėga taip, kad sunku susiorientuoti. Noriu Jums padėkoti už fantastiškai puikią kelionę po Siciliją. Puikus vadovas, puikus oras, puikiai organizuota kelionė. Dar ilgai sapnuosis Sicilija kurioje susikerta keturios kultūros ir visos jos "tarpusavyje susitaria", o turistams tai tik įdomiau. Labai Jums ačiū už viską: kantrybę, rūpestį, globą ir pamokymus.
5 / 5.0
Asta
Keliauta Rugsėjo mėn. 2019
Rekomenduoju
Labai patiko ir kelionės maršrutas ir profesionali gidė. Informatyvi įdomi kelionė dėka savo darbą puikiai išmanančios gidės. Dėkoju už papildomas, į programą neįtrauktas ekskursijas, kurias surengė gidė aukodama savo asmeninį laiką.
5 / 5.0
Irina
Keliauta Gegužės mėn. 2019
Rekomenduoju
Grįžome iš kelionės 2019 06 01d, . Kokybės ir kainos santykis geras. Lydėjo keliones vadove Daiva. Išvykome 2019 05 25d Gyvenome Hotel: Athenaeum 3* DA PEPPE 3* TRE TORRI 3* HOTEL CITTA DEL MARE Gerai sudaryta kelionės programa ir maršrutas leido pamatyti nemažai istorinių objektų, aplankyti svarbiausius miestus, pasigrožėti nepakartojamais gamtos vaizdais. Norėčiau išskirti puikų gides Daivos darbą. Visapusiškai išprusę, turinti daug istorijos žinių, taktiška, supratinga, kurios dėka kelionė buvo tikrai labai įdomi ir turininga.Važiuokite, maršrutas įdomus.
5 / 5.0
Dalia
Keliauta Gegužės mėn. 2018
Rekomenduoju
Maršrutas įdomus, apgalvotas. Labai gerai, kad poilsio diena per vidurį kelionės.
Apie šalį


Sicilija, EU

Sicilijos nuotraukos

Sicilija

Karšta vasaros saulė, gardus itališkas maistas, nuostabūs paplūdimiai – visa tai rasite Sicilijoje. Siciliečiai yra be galo svetingi žmonės, o iš kadrai iš filmų apie Sicilijos mafiją jau seniai užmarštyje. Sicilija gali pasigirti išties spalvinga istorija, mat jai teko pabūti dalimi net keletos skirtingų imperijų. Visa tai puikiai atsispindi salos architektūroje – čia lankytinų objektų yra tūkstančiai. (Visos kelionės į Siciliją)

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Siciliją svarbu nuspręsti, kuriuos miestus norima aplankyti ir tik tada užsakinėti viešbučius. Vienos keliones metu aplankyti visą salą yra kone neįmanoma, todėl geriausia planuoti kelionę į rytinę ar vakarinę salos dalį. Priklausomai nuo to, nakvynę galima rinktis Palerme arba Katanijoje. Nakvynė Palermo 3 žvaigdžučių viešbutyje dviems kainuos 50-80 eurų, 4 žvaigždučių viešbutyje – nuo 120 iki 150 eurų. Katanijoje apgyvendinimo paslaugų kainos išties panašios į Palermo. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Sicilijoje

Maistas

Sicilijoje gausu šviežių produktų – vaisių, daržovių, jūros gėrybių, kurių galima nusipirkti vietiniuose turgeliuose. Tačiau lankantis Sicilijoje būtina pasimėgauti ir ne tik itin sveikais patiekalais. Vietiniai rekomenduoja paragauti arancini – tai kepti ryžių kamuoliukai su įvairiausiais įdarais. Kitas sicilietiškas delikatesas – pani ca meusa. Tai duonelė su veršienos plaučiais ir blužnimi. Nors tai išties neskamba skaniai, tačiau vietiniai teigia, jog tai – delikatesas. Ieškantiems tikrų delikatesų, būtina paragauti cannoli – traškios tešlos desertas su migdolų skonio kremu, gaminamu iš rikotos ir marcipanų masės.

Maistas Sicilijoje

Transportas

Siciliją pasiekti galima skrendant į Trapanio, Palermo arba Katanijos oro uostus. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pamatyti daugiau pačioje Sicilijoje, galima naudotis viešojo transporto paslaugomis – važinėti autobusais bei traukiniais. Net ir vasaros sezono metu viešojo transporto išvykimo laikai yra pakankamai reti, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad autobusai įprastai nustoja kursuoti ganėtinai anksti, todėl kelionę susiplanuoti derėtų iš anksto.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Palermas. Sicilijos sostinė, esanti salos šiaurės vakaruose, yra vienas iš labiausiai turistų lankomų miestų. Čia gausybė pramogų, lankytinų objektų bei išties šaunių paplūdimių.
 • Čefalu miestelis. Čefalu yra senovinis miestas, įsikūręs netoliese Palermo. Lankantis Čefalu būtina aplankyti katedrą, garsiąsias romėnų pirtis bei pasimėgauti puikiai sutvarkytais paplūdimiais.
 • Etnos ugnikalnis. Tai didžiausias iki šių dienų veikiantis ugnikalnis visoje Europoje. Beveik 3300 metrų aukščio ugnikalnis leidžia pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu, o vienas dažniausių suvenyrų – būtent Etnos lavos akmenėliai.
 • Taorminos miestas. Italijai kadaise buvus graikų kolonijos dalimi, Taormina buvo vienas iš pagrindinių vietovių. Čia iki šių dienų išlikę graikų teatro griūvėsiai yra bene lankomiausių objektų Taorminoje.
 • Sirakūzai. Nuostabaus grožio miestas, įsikūręs rytinėje Sicilijos pakrantėje, dar senovės Graikijos laikais buvo laikomas vienu didingiausių miestų. Iki šių dienų išlikę neįtikėtino grožio senamiesčio pastatai yra įtraukti į Unesco saugomų objektų sąrašą.
 • Katanija. Rytinėje Sicilijos pakrantėje, netoliese Sirakūzų esantis Katanijos miestas, kuriame veiklos atras kiekvienas. Čia daugybė bažnyčių, muziejų ir kitų lankytinų objektų. Taip pat, Katanijos gatvėse dieną ir naktį verda gyvenimas, taigi pasivaikštinėti miesto gatvėmis verta ir naktį.
 • Villa Romana del Casale. Šiuose rūmuose eksponuojamos romėniškos mozaikos iš viso pasaulio – kai kurios jų yra išlikusios dar nuo 4 amžiaus iki mūsų eros. Nepakartojami eksponatai ir išskirtinė architektūra privers pasijausti lyg senaisiais laikais.
 • Trapanio miestas. Trapanis yra Sicilijos miestas, įsikūręs vakarinėje salos dalyje. Čia gyvena apie 70 tūkstančių gyventojų, o vasaros metu gatvės būna pilnutėlės. Šiame mieste gausu įvairiausių lankytinų objektų, todėl jame apsilankyti tikrai rekomenduojama.
 • Eričė miestelis. Įsikūręs 750 metrų virš jūros lygio, Eričė miestelis leidžia pasigrožėti ne tik senovine architektūra, bet ir kvapą gniaužiančiais panoraminiais vaizdais – iš čia visa Sicilijos sala kaip ant delno.
 • Castello Pepoli pilis. Eričė miestelyje esanti pilis išsiskiria savo geografija – pilis stūkso ant aukštos kalvos. Ji ne tik gražiai atrodo nuotraukose, tačiau ir iš vidaus.

 

Nuotraukos iš Sicilijos

Kada geriausia keliauti į Siciliją?

Siciliją išties verta aplankyti pavasarį bei rudenį, tačiau kelionės nederėtų planuoti liepos ar rugpjūčio mėnesiais. Tuo metu vidutinė temperatūra dienos metu siekia kone 30 laipsnių karščio, taigi tokiu oru gali būti išties sudėtinga mėgautis atostogomis. Bene geriausias laikas lankytis Sicilijoje yra rugsėjį – tada oro temperatūra būna kiek vėsesnė, tačiau vandens temperatūra puikiai leidžia mėgautis maudynėmis.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Sicilijoje – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, joks alkoholio kiekis nėra leidžiamas.

Visoje Italijoje, kaip ir jai priklausančioje Sicilijoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal bestofsicily.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1749 €