(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Nepamirštamas savaitgalis Maltoje 4d.

Lobių saloje, muziejuje po atviru dangumi. Yra pasaulyje vietų, kur net didžiausi pragmatikai randa sielos atgaivą. Tai Malta…
Kaina nuo:
729 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Maltos sala  - riterių ordino būstinė.
 • Senoji sostinė Mdina  - „tylusis miestas“, kurio rimties netrikdo automobiliai.
 • Marsašlokas  - antras pagal dydį natūralus uostas Maltoje, garsus tradiciniais maltiečų žvejybiniais laivais, vadinamais  luzzu.
 • Maltos sostinė Valeta  - tikras istorijos lopšys, viena koncentruočiausių istorinių vietų pasaulyje – 55 ha plote priskaičiuojama net 320 istorinių paminklų.
 • Grakštūs, spalvoti balkonėliai – Valetos vizitinė kortelė.
 • Pribloškiantys panoraminiai vaizdai į uostą  ir senovinius miestelius nuo aukštutinių Baraka sodų terasos Valetoje.
 • Valetos Šv. Jono katedra, sauganti 356 ordino riterių ankapines plokštes ir garsiuosius Karavadžio paveikslus.
 • Gozas  - legendinė nimfos Kalipsės sala, paminėta Homero „Odisėjoje“.
 • Džgantija  - Gozo salos megalito ansamblis (UNESCO paveldas).
 • Gozo salos panorama nuo Viktorijos Citadelės.
 • Fotogeniškas Gozo salos gamtos kampelis – aukštų uolų įrėminta lagūna, vadinama „Vidine jūra“.
 • Ta‘Pinu – žymiausia Gozo salos bazilika.
 • Gurmaniški potyriai – tradicinis Gozo salos vynas, išradingai paruošta triušiena, traškūs pyragėliai – pastizzi.
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas (nuotraukos R.Vytauto).
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas (nuotraukos G.Eglės).
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas ( nuotraukos V.Eglės).
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis iš Vilniaus į Maltą

Maltos  Respublika - nuostabaus grožio salų valstybė - nykštukas, įsikūrusi  Viduržemio jūros viduryje, tarp Sicilijos ir Tuniso. Šalį  sudaro 7 salos, užimančios net 200 kartų mažesnį plotą nei Lietuva. Tik 3 didžiausios salos- Malta, Gozas, Kominas- nuo senovės yra apgyvendintos. Filfla - piečiausias valstybės taškas,  kupinas laukinės gamtos ,todėl neapsiverčia liežuvis ją vadinti negyvenama sala (nors žmonių ten ir nėra).

Kas gi daro Maltą patrauklia? Nekyla abejonių: kraštovaizdis, šalies praeitis, gurmaniški potyriai.

Į raudonose žarose paskendusias archipelago salas galima nuplaukti laivais, aplink klykaujant žuvėdroms. Malta traukia žmones pasimėgauti gamta – klimatas čia malonus visais metų laikais.  Pavasarį  salos  sodriai sužaliuoja, pažerdamos  jau visko mačiusiai akiai dar nematytų vaizdų. Saulėtos dienos  saloms ne naujiena, čia jų itin daug. Ruduo - aksominio švelnumo - šiluma išsilaiko beveik iki gruodžio. Paplūdimiai tarp nepaprasto grožio  uolų tarsi užmirštas dieviškas kampelis.

Malta - tai šalis, esanti ant Rytų ir Vakarų kultūrų slenksčio.  Salyną verta aplankyti ir dėl istorinio, ir dėl kultūrinio paveldo: akmens amžiaus statinių – Džgantija, Maltos riterių architektūrinio ir religinio palikimo. Su Maltos salomis susijusios dvi istorinės mįslės: tai jų kalba ir megalitai.  Civililizacijų kaita Maltoje - tai tarsi trumpa Europos istorijos santrauka. Po urvinių žmonių, pastačiusių megalitus, savarankiškai stovinčias akmenines konstrukcijas, kurios šiandien skaičiuoja 7500 metų, pėdsaką paliko kartaginiečiai, o po jų romėnai. 395 metais salos buvo priskirtos rytinei Romos imperijos daliai (Bizantijai). Vėliau Malta buvo valdoma arabų, normanų, Šv. Jono ordino ( nuo 1530 m.), prancūzų, anglų, kol  1962 m. valdžią paėmė patys maltiečiai.

O ką skanaus ir neįprasto galima čia paragauti?

Tradicinis Maltos maistas yra kaimiškas ir priklausantis nuo sezono. Ieškokite Lampuki pyrago (žuvies pyragas), Bragioli (alyvuogės su jautiena), Kapunata (maltietiška daržovių troškinio versija) ir našlės sriubos (daržovių sriuba, tradiciškai naudojamos baltos ir žalios daržovės), paskaninama maltietišku sūriu ir kiaušiniu, prie kurios galite gauti nedidelę Gbejniet (ožkos ar avies sūrio) porciją. Atskirai paminėti reikėtų išradingai paruoštą triušieną ir pastizzi - nedidelius sluoksniuotos tešlos suktinukus su rikota ir saldžiomis pupomis, kurie  yra labai skanūs ir visų mėgstami. Iš alkoholinių gėrimų maltiečiai pirmenybę teikia vynui ir, beje, Gozo salos vynas yra gerokai stipresnis už Maltos. Vietinis alus irgi yra unikalaus skonio. Nealkoholiniai gėrimai – tai kava, arbata ir populiarūs gazuoti gėrimai, gaminami iš natūralių vaisių, pridedant daug prieskoninių žolių.

Atskridę į Maltos oro uostą, viešuoju arba užsakytu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į viešbutį viename iš Maltos kurortų. Apgyvendinimas ir nakvynė viešbutyje.

2
diena

Mdina - Marsašlokas - Valeta.

Pusryčiai.  Laisva diena poilsiui prie jūros arba kelionė į **Mdiną- senąją Maltos sostinę, Valetos pirmtakę. Jau bronzos amžiuje  ( 3200 m. pr. Kr.) čia  buvo įtvirtinta gyvenvietė, kurią finikiečiai, kartaginiečiai, romėnai  pavertė miestu. Iki XVI a. Mdina - svarbiausias Maltos miestas - tvirtovė, dvasinis centras. 1566 m. užvirus sparčioms Valetos tvirtovės statybos darbams, dalis gyventojų kėlėsi į naują miestą - tvirtovę, kiti - pasiliko. 1693 m. Maltą  sudrebino  žemės drebėjimas, po kurio Mdina dar labiau pasikeitė - namus pradėjo statytis aristokratai, kurių palikuonys ir dabar čia gyvena. Taip iškilo barokinė *Šv. Pauliaus katedra, na, o  šiandien mieste jau 9 bažnyčios. Nepraradęs savo didingumo, aristokratų miestas yra apsuptas neįveikiama gynybine siena, į jį patenkama tik pro dvejus vartus. Senosios sostinės gatvelių labirinte tylu, ramu, jauku- atrodo, kad Mdinoje gyvenimas sustojo amžiams.

Vėliau prisėsite kavinukėje pasimėgauti gardžia kava ir tradiciniais skanėstais. Pailsėję kelionę tęsite link Valetos. Esant galimybei( jeigu leis laiko grafikas), trumpam užsuksite į žvejų miestelį į Marsašloką -antrą pagal dydį natūralų uostą Maltoje, kurio vizitinė kortelė - tradiciniai spalvingi maltiečių žvejybiniai laivai, vadinami luzzu. Pasifotografavę, keliausite toliau.

Ekskursija po Maltos sostinę **Valetą, kurios unikalumą pabrėžia pilkai geltoni pastatai iš kalkakmenio, suteikiantys miestui vientisą spalvą ir žavesį. Įdomu, kad Valeta yra pirmasis ant braižybos lentos suplanuotas ir pagal planą pastatytas Naujųjų laikų miestas. Sostinės praeitis glaudžiai susijusi su Maltos ordino riterių istorija. Nors iki 1530 m. salos kyšulys (kur dabar Valeta) buvo negyvenamas, riteriai įvertino strateginę uolos reikšmę : vieta puikiai tiko miestui - tvirtovei statyti.  Riteriai pasistengė, jog Valeta būtų išskirtinė. Pirmiausia buvo pastatyti fortai (pats pirmasis, seniausias - Šv. Elmo, pastatytas po 1565 m. gegužės  18 d., pasibaigus  didžiajai turkų apgulčiai). Miesto statybos darbai prasidėjo 1566m. kovo 28 d., kai Didysis magistras simboliškai padėjo pirmą akmenį. Statoma buvo tuo metu madinga architektūros stilistika: vėlyvuoju renesansu, manierizmu, nuo XVII a. baroku.  Pritrūkus lėšų statyboms, riteriai drąsiai kreipdavosi pagalbos į katalikiškos Europos valstybių valdovus. Sala  tuo metu buvo svarbiausias gynybinis fortas prieš priešiškai  nusiteikusius turkus.  Vaikščiodami Valetos gatvelių labirintais, grožėsitės Didžiojo magistro rūmais, *Šv. Jono katedra - statiniais,  kuriuose atsispindi Maltos ordino istorija. Puošnioji, auksu padabinta  Šv. Jono katedra, pasižyminti  įspūdingomis freskomis, mozaikomis, antkapių plokštėmis - riterių, magistrų laidojimo vieta. Kasmet birželio 24 d. už juos meldžiasi Ordino broliai, o pačios mišios aukojamos senąja lotynų kalba. Katedros Oratoriją puošia garsieji  Karavadžio paveikslai: ”Šv. Jono galvos nukirtimas”, ”Šv. Jeronimas rašo’’. Tęsdami pažintį su mažiausia Europos Sąjungos sostine, pasigrožėsite Maltos Parlamento ir Maltos Prezidento rezidencijomis. Bandyti suprasti Valetą - sostinę, uostą, tvirtovę, padeda ir Barakos  aukštutiniai sodai.   Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, apie kuriuos pasakoja visi pabuvoję Maltoje ir jos sostinėje. 

Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie jūros arba **visos dienos išvyka į Gozo salą. Iš Maltos keltu kelsitės (apie 25 min.) į Gozo salą - antrąją pagal dydį Maltos valstybei priklausančią salą, kuri nuo savo didžiosios sesės yra nutolusi tik 5 km. Praplauksite fotogenišką Komino salą, garsėjančią laukiniais paplūdimiais, itin stačiais kalkakmenio skardžiais ir tuo, kad čia gyvena tik viena šeima.

Mažesnė (ilgis 14 km, plotis 7 km), žalesnė ir šiek tiek kvepianti provincija - taip keliais žodžiais galima apibūdinti Gozo salą, lyginant ją su didžiausia iš šio salyno salų, Malta. Vaizdingos pakrantės, megalito šventyklos, didinga citadelė – tai tik keletas salos įžymybių. Manoma, jog pirmieji gyventojai greičiausiai atvyko iš Sicilijos. Anot mitologijos, Gozo sala yra legendinė nimfos Kalipsės sala, paminėta ir Homero „Odisėjoje“. Atplaukę vyksite į *Džgantiją - megalito šventyklų ansamblį (UNESCO paveldas), Motinos Deivės vaisingumo kulto vietą. Maltietiškai Ggantija - “priklausanti  milžinams”. Legenda byloja, kad šventyklas maždaug 5500 m.pr.Kr., (tai yra anksčiau negu Egipto piramides), pastatė saloje gyvenę milžinai, kuriems šios atstodavo stebėjimo bokštus. Kai kurie mokslininkai mano, kad Džgantijos megalito ansamblis yra seniausias pasaulyje savarankiškai stovintis statinys.

Vėliau grožėsitės salos pakrantėse besidriekiančiais *druskų laukais, kuriuos padovanojo jūros vandens garinimo technologija, nedaug pakitusi nuo romėnų laikų.  Vyksite iki netoliese esančios Vidinės jūros – prieš milijonus metų susiformavusio telkinio, kurį nuo jūros skiria aukštos uolos. Šią seklią lagūną su jūra jungia 100 metrų ilgio tunelis - ola. Smagiausia pramoga – sėsti į vietinio gyventojo valtelę ir *įplaukti per  tuos urvus į Viduržemio jūrą. Plaukiant galima išvysti krokodilo, ryklio, netgi šypsenėlės uolas.

Gozo sala garsi vyno kultūros ir vyndarystės tradicijomis. Pietų metu siūlysime paragauti Gozo vyno (už papildomą mokestį).

Po pietų važiuosite  į pačiame salos viduryje esančią sostinę Viktoriją, dar vadinamą Rabatu, kuris, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „priemiestis“. Pakilę ant kalvos, apžiūrėsite Viktorijos *Citadelę, nuo kurios sienų atsiveria visos salos panorama – daugybė bažnyčių, katedrų, koplyčių. Pasivaikščiosite sostinės gatvelėmis, apžiūrėsite XVII a. *Šv. Jurgio bažnyčią.

Pati žymiausia Gozo salos bazilika - Ta' Pinu. Pasakojama, kad seniau bazilikos vietoje stovėjo, maža, apšiurusi koplytėlė, kurioje viena moteris išgirdo Mergelės Marijos balsą.  Nuo to laiko čia vyko stebuklai, o salos gyventojai nusprendė pastatyti didesnę bažnyčią, kuri tapo piligrimų traukos vieta. 

Apžiūrėję Gozo salą, vyksite į uostą ir plauksite atgal į Maltą. Sugrįžimas į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Viešuoju arba užsakytu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į oro uostą. Skrydis Malta – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Malta – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) pagal aviakompanijos taisykles,
 • 3 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 70 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 90 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, vietinio lietuviškai (rusiškai) kalbančio gido paslaugos, miesto transporto bilietai, miesto mokesčiai (2-5 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Vietinio gido ir autobuso paslaugos po Mdiną ir Valetą visai dienai ~ 105 EUR (kaina ne mažesnei kaip 10 žmonių grupei). Susirinkus mažesnei grupei, kaina perskaičiuojama.
 • ** Visos dienos išvyka į Gozo salą -  kelto bilietas įskaičiuotas į kainą ~ 115 EUR (kaina ne mažesnei kaip 10 žmonių grupei). Susirinkus mažesnei grupei, kaina perskaičiuojama.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 120 EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 85 EUR. 
Svarbi informacija

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Maltoje elektros įtampa – 220–240 V. Elektros lizdai su trimis kištukais (G tipo). Rekomenduojame pasiimti keitiklį (adapterį).

Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir (ar) mūvintys šortus.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (26)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
GEDIMINAS
Keliauta Liepos mėn. 2024
Nuostabi kelionė
4.4 / 5.0
GINTARAS
Keliauta Birželio mėn. 2024
Geras vadovas gelbėjo vvidutinišką programą. Vis tik kelione ne keturių dienų o dviejų su puse.
4.6 / 5.0
DAIVA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Norėjosi didesnio užimtumo, nes dviejų su puse dienos kelionė buvo tikrai nepigi. Gidas Mindaugas labai skubėjo ir per Mdiną mus tiesiog pranešė per 15min 🙁, o žvejų kaimelyje turėjome tik 5min. laiko. Jis pats sakė, kad Maltoje yra ką pamatyti, bet….programoje to nėra. Reiks kartoti, bet jau savarankiškai😜. Ačiū Mindaugui už šiltą ir įdomų bendravimą. Ir ačiū Alai už jos rūpestį, patarimus ir šiaip draugiškumą😉
5 / 5.0
PALMIRA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Džiaugiuosi kelionės operatorės Renatos darbu, puiki gidė Maltoje degė noru parodyti šalį, smagus ir išsamus vietinio gido pasakojimas. Trumpa, informatyvi kelionė. Ačiū
5 / 5.0
RAMUTIS
Keliauta Liepos mėn. 2024
Geriausias 10 plius
Apie šalį


Malta

Maltos gamta

Malta

Nuostabi ir neištyrinėta Viduržemio jūros valstybė Malta žavi keliautojus nuostabiu oru ištisus metus, o didžiulė lankytinų objektų gausa net ir kelių savaičių trukmės atostogas vers pralėkti be galo greitai. Tūkstantmečius skaičiuojančios gyvenvietės spinduliuoja autentiškumu ir stebina lankytojus dar 21-ajame amžiuje. Buvusioji britų kolonija iki šiol turi keletą panašumų su Jungtinėmis Karalystėmis – čia taip pat anglų kalba laikoma viena iš valstybinių kalbų, o eismas vyksta kairėje. Nepaisant to – daugiau viskas čia kur kas didingiau! (Visos kelionės į Maltą)

Apgyvendinimas

Maltos sostinėje Valetoje yra kur kas daugiau apartamentus siūlančių apgyvendinimo įstaigų nei viešbučių. Todėl viešbučiuose kainos yra palyginti didelės. Nakvynė 3-4 žvaigždučių viešbutyje dviems žmonėms kainuos 120-150 eurų, tuo tarpu apsistojant apartamentuose, nakvynė gali kainuoti apie 80 eurų dviems žmonėms. Norint sutaupyti, derėtų rinktis nakvynę mažesnėse, kiek labiau nuo centro nutolusiose gyvenvietėse. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Maltoje

Maistas

Turtinga Maltos istorija padarė įtaką ir nacionalinei virtuvei, kurioje vis tik pastebimo standartinės Viduržemio jūros regiono virtuvės natos. Vietiniai rekomenduoja pasimėgauti lampuki (žuvies pyragas), bragioli (jautiena su alyvuogėmis), kapunata (tradicinis maltietiškas troškinys). Iš užkandžių populiariausias yra bigilla – tai pupelių užtepėlė su česnaku. Numeris vienas patiekalas, kurį išbandyti Maltoje būtina yra hobz biz-zejt – tai duonelė, mirkyta alyvuogių aliejuje ir įdaryta šviežiais pomidorais, svogūnais, tunu bei kaparėliais.

Maltos virtuvė

Transportas

Patogiausias būdas norint pasiekti maltą yra skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pažinti šią nuostabią šalį iš arčiau, ją apvažiuoti ir aplankyti turistinius objektus galima autobusu. Puikiai išvystytas autobusų tinklas leidžia pasiekti kone bet kurią vietą Maltoje ar Gozo saloje. Autobusai kursuoja kasdien nuo 05:30 iki 23:00, o penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis, autobusai keleivius veža ir naktimis.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Mdina. Istorinė Maltos sostinė, pasitinkanti keliautojus dešimtimis lankytinų objektų bei išties nuostabia gamta. Tai seniausias miestas Maltoje, egzistuojantis jau daugiau nei 6000 metų.
 • Šv. Pauliaus katedra. Apaštalui Pauliui pagerbti skirta katedra Medinoje atrodo išties įspūdingai. 12-ojo amžiaus statybos barokinio stiliaus architektūros šedevras yra vienas labiausiai lankytinų objektų visoje Maltoje.
 • Valeta. Maltos sostinė ir pagrindinė širdis Valeta yra būtent tas miestas, kuriame jaučiama harmonija tap senųjų amžių ir dabarties. Pasivaikščiojimas siauromis Valetos gatvelėmis gali būti puikus laiko leidimo būdas.
 • Šv. Elmo fortas. 16-ojo amžiaus statybos gynybinis fortas yra įsikūręs viename Valetos iškyšulyje. Otomanų laikus menantis fortas turi didžiulę istorinę reikšmę vietiniams gyventojams, todėl yra viena mėgiamiausių lankytinų vietų.
 • Dievo Motinos pergalės katedra. Tai pirmoji katedra Valetoje, nepaliekanti abejingų. Ši katedra, išlikusi iki šių dienų, yra itin svarbus religinis objektas maltiečiams.
 • Gozo sala. Antroji pagal dydį Maltai priklausanti sala yra kur kas mažiau urbanizuota, todėl čia galima pasigrožėti žmonių rankų nepaliesta gamta.
 • Azuro langas. Iš kalkakmenio sudaryta istorinė uoliena buvo tapusi Maltos simboliu. 2017-aisiais metais įgriuvus pagrindinei konstrukcijai, dabar galima pamatyti tik jos liekanas.
 • Ghar Dalam urvas. Šis priešistorinių laikų urvas dabar veikia kaip istorijos muziejus – čia galima pamatyti įvairiausias ekspozicijas bei susipažinti su to meto gyvūnija.
 • Hal Saflynio požemis. Paolos mieste esanti požeminė šventykla atrodo išties įspūdingai. Kadaise ji veikė ir kaip sakralinė laidojimo vieta, todėl čia lankantis per kūną gali eiti šiurpuliukai. Nepaisant to, Hal Saflynio požemį aplankyti tikrai verta.
 • Taršyno šventyklos. Bene 5000 metų egzistuojanti neolitinių laikų šventyklos struktūra yra įtraukta į Unesco saugomų objektų sąrašą. Šis archeologinis objektas išties didingas, o taip pat leidžia susipažinti ir su ano meto maltiečių gyvenimu.

 

Nuotraukos iš Maltos

Kada geriausia keliauti į Maltą?

Juokaujama, kad Maltoje nėra blogo oro – čia, kaip ir tipinėje Viduržemio jūros vietovėje, saulė šviečia 300 dienų per metus. Net ir žiemos metu temperatūra čia nenukrenta žemiau 15 laipsnių, tačiau esant neturistiniam sezonui, dauguma pramogų vietų ir lankytinų objektų gali būti uždaryti. Dėl šios priežasties kelionę į Maltą vertėtų planuoti pavasarį arba rudenį, kadangi vasaros metu čia net ir vietinius gyventojus kankina didesni nei 30 laipsnių karščiai.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Maltoje –0,8 promilės.

Maltos nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal visitmalta.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
729 €