(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Paryžius - Liuksemburgas 7d.

Vroclavas – Viursburgas - Versalis - Paryžius – Liuksemburgo Kunigaikštystė
Kaina nuo:
699 €
664.05 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Vroclavas – miestas, pastatytas ant dvylikos Odros upės salų
 • Frankoniškas, kunigaikštiškai prašmatnus, darugiškas  - Viursburgas
 • Paryžius -  laisvo ir nevaržomo miesto dvasia, didingi architektūros paminklai, muziejai, kuriuose saugomi garsiausių menininkų darbai, mėgavimasis prancūzišku vynu mažose užeigėlėse, prancūziškų bandelių ir sūrio kvapas...
 • Mažoji tvirtovė – Liuksemburgo kunigaikštystė
 • Kitoks Paryžius: kodėl romantiškąją sostinę verta aplankyti rudenį?
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pažintis su Vroclavu – miestu, pastatytu ant dvylikos Odros upės salų, turinčiu 140 tiltų ir net penkias katedras: Turgaus aikštė, Rotušė, Vroclavo universitetas, Tumsko ir Smėlio salos su seniausia miesto katedra ir sinagoga. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykimas į viešbutį Lenkijos – Vokietijos pasienyje. Nakvynė  viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją . Atvykimas į Žemutinės Frankonijos sostinę ir vyndarystės centrą – Viurcburgą. Pažintis su miestu: įspūdinga *Marienburgo tvirtovė, buvusi vyskupų rezidencija; XVIa. statytas barokinėmis šventųjų skulptūromis papuoštas tiltas per Maino upę, jungiantis senąjį miestą su Marienbergo tvirtove; UNESCO paveldo baroko perlas - *Arkivyskupų Rezidencijos rūmų ansamblis su parku; romaniškoji Šv.Kilijono katedra su barokiniu interjeru; Noimiunsterio bazilika, XIII a. pradėtas statyti Rotušės ansamblis. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paragauti *Frankonijos vyno vienoje iš Viurcburgo vyninių. Išvykimas iš Viurcburgo. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Kelionė į *Versalį  – Liudviko XIV karališkąją rezidenciją, kuri tapo Karaliaus Saulės paminklu ir testamentu ateinančioms kartoms. Pažintis su Versalio architektūros ansambliu, prancūziškojo stiliaus parkų šedevru – Versalio sodais. Atvykimas į Paryžių. Bastilijos aikštė su Liepos kolona ir Bastilijos Opera - šiuolaikinės architektūros šedevras, atidarytas 1989 metais minint Bastilijos tvirtovės paėmimo 200 metų jubiliejų, Santarvės aikštė, elegantiškiausia Paryžiaus gatvė - Eliziejaus laukai, Šarlio de Golio aikštė su Triumfo arka.   Romantiškas *plaukimas laivu Senos upe. Vakarinio Paryžiaus panorama iš *Eifelio bokšto.  Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Pažinties su Paryžiumi tęsinys miesto transportu. Ekskursija pėsčiomis po Monmartrą. Siauros, žavios gatvelės, maži, jaukūs skvereliai - tai buvęs bohemiškasis Paryžiaus rajonas. Tertro aikštė - Monmartro menininkų Meka. Kalvos viršūnėje iškilusi Šventosios Širdies bazilika. Kliši bulvaras. Mulen Ružas. Laisvas laikas Monmartre. Ekskursija po istorinį miesto centrą: Site sala - Paryžiaus Dievo Motinos katedra, Teisingumo rūmai; Rotušė, Bobiuro rajone esantis Ž.Pompidu meno ir kultūros centras, Halių forumas, garsioji Rivoli gatvė. Po pietų didžiausio pasaulyje meno muziejaus – *Luvro, kuriame eksponuojamos neįkainojamos meno vertybės: Leonardo da Vinčio „Mona Liza“, Graikijoje rasta „Milo Venera“, lankymas. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Pažinties su Paryžiumi tęsinys. Muziejų lankymas: Invalidų rūmų ansamblį su *Armijos muziejumi ir Napoleono kapu; besižavintiems O.Rodeno kūryba, Birono rūmuose įsikūrusį *O.Rodeno muziejų... Laisvas laikas. Pageidaujantiems išvyka į pramogų parką *Eurodisneilendą, kur laukia susitikimas su Volto Disnėjaus herojais, linksmybės įvairiuose atrakcionuose ir kitos nuostabios pramogos! Išvykimas iš Paryžiaus. Kelionė link Liuksemburgo. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Atvykimas į nykštukinę Liuksemburgo kunigaikštystę. Ekskursija po Liuksemburgo sostinės Liuksemburgo senamiestį. Tai tiltų, fortų, uolų ir gynybinių labirintų miestas. Konstitucijos aikštė, Dievo motinos katedra, renesansiniai Didžiųjų hercogų rūmai, D‘Armes ir hercogo Viljamo II-ojo aikštės, senoji hercogų tvirtovė Le Bock, miesto panorama nuo tvirtovės sienų. Esant galimybei ekskursija po gražiausias Liuksembugo vietas *turistiniu traukinuku. Kelionė per VokietijąNakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5000 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus. Miestų turistiniai mokesčiai – 22 EUR.
 • ** Luvro muziejaus įėjimo bilietas  ~ 23 Eur suaugusiems, vaikams ir jaunimui iki 25 metų – nemokamai (EU nariams).
 • ** Versalio rūmai ir sodai įėjimo bilietas ~ 30 Eur/asm. (Minimalus keliautojų skaičius - 15 asm.)
 • ** Disneilendo bilietas ( 1 parkas)  ~ 118 Eur suaugusiems, vaikams 3-12  – 108 eur. (Minimalus keliautojų skaičius - 20 asm.)
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 10 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 150 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 130 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 EUR.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (10)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.6 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.8 / 5.0
Ignas
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionę vertinu labai teigiamai. Kelionės gidas ir vairuotojai buvo labai draugiški, paslaugūs, visada atsižvelgė į mūsų norus, pageidavimus. Rolandas, mūsų gidas, stengėsi mums parodyti kuo daugiau, dėl to, gal pritrūko šiek tiek laisvo laiko, bet pamatėme daug daugiau, buvo tolerantiškas, taktiškas, draugiškas, daug kantrybės turintis žmogus. Didžiausias kelionės minusas buvo viešbutis Paryžiuje, jame nakvojome dvi naktis, viešbutis nebuvo tvarkingas, kambariai buvo maži, registratūroje buvo sunku susikalbėti anglų kalba, todėl iškilusias problemas teko rodyti gestais. 95 procentai mūsų kompanijos sudarė paaugliai, todėl tikėjomės, kad gidui gali kilti sunkumų, bet gidas parodė esąs tikras profesionalas ir atliko savo darbą nepriekaištingai. Ačiū gidui ir vairuotojams už kantrybę, nuostabius prisiminimus ir gerai praleistą laiką!
5 / 5.0
Ignė
Keliauta Balandžio mėn. 2018
Rekomenduoju
Super. Man labai patiko. Vairuotojai ir kelionės vadovas yra labai malonūs ir draugiški, atsako į visus klausimus, bei yra pasiruošę padėti išspręsti net menkiausias problemas. Labai patiko, kad kelionės vadovas laisvai kalba angliškai. Ekskursijų metu puikiai vertėjavo ir net papildydavo vietinius gidus, pridėdamas savas žinias. Patiko lankytinos vietos, bei siūlymai aplankyti vietas, kurios neįtrauktos į programą
5 / 5.0
Jūratė
Keliauta Balandžio mėn. 2018
Rekomenduoju
Kelionė vaikams patiko, nes tai buvo jų svajonė. Puikiai dirbo vadovas Rolandas, tolerantiškas, taktiškas, gerai sudeliojantis apžvalgos objektus, maršrutus. Puiku! Puikūs vairuotojai!
4.4 / 5.0
Gabrielė
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju
Paslaugų kokybė atitiko lūkesčius. Maršrutas buvo įdomus. Laiko pakankamai pamatyti įdomiems objektams ir pasivaikščioti. Buvo smagu važiuoti su "Grūda" kelionių organizatoriumi. Ačiū už įspūdžius ir akimirkas patirtas kelionės metu!
4.4 / 5.0
Rugilė
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju
Visa kelionė buvo puiki, puikiai suderintas kelionės maršrutas, parodantis gražiausius objektus. Gidas puikiai išmanantis ne tik vyresnius keliautojus, bet ir jaunimą. Ačiū už nuostabią kelionę.
Apie šalį


Prancūzija

Normandija

Prancūzija

Prancūzija – turistų lankomiausia šalis pasaulyje, kiekvienais metais sulaukianti virš 75 milijonų svečių iš atokiausių Žemės kampelių. Ir visai ne veltui, juk šalies kultūrinis, architektūrinis ar meno palikimas yra neišsemiamas, o lyriški kraštovaizdžiai užburia ir suvirpina iki pat sielos gelmių. (Visos kelionės į Prancūziją)

Apgyvendinimas

Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi šalies panorama, prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės jaukūs viešbučiai siūlo draugiškesnes kainas. 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje galima išsinuomoti kambarį parai už  50 – 60 eurų. Keliautojai, kurie  pinigus mieliau skiria lankytiniems objektams ir pramogoms, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė jaukiame kambaryje su visais patogumais kainuoja apie 30 eurų. Trumpalaikė buto nuoma – praktiškas pasirinkimas keliaujantiems su šeima ar draugų kompanija. Dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina prasideda maždaug nuo 70 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Prancūzijos objektai

Maistas

Sakoma, kad prancūzų virtuvė yra visų virtuvių motina, o patys prancūzai – maisto genijai, kurie paprasčiausiam vištienos kepsniui gali suteikti dieviško skonio. Prancūzai valgo daug, skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki sutemų.  Užkandžiams mėgstami omarai, rūkyta arba vytinta briediena, juodieji ikrai, šaltai rūkytas kiaulienos kumpis. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – crème de carottes (morkų sriuba), tajine d’agneau (kepta ėriena, patiekiama su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis.), crêpes normandes (normandiški blyneliai) bei pamplemousse en soufflé (greipfrutų suflė). Ieškantys egzotiškesnių patiekalų  gali paskanauti sraigių, austrių, varlių šlaunelių ar jūros ežių. Saldumynų mėgėjams prancūzai siūlo fantastišką sūrio pyragą ir garsiuosius macaroon pyragaičius.  Prancūzija garsėja savo sūriais, čia suskaičiuojama net 400 skirtingų sūrio rūšių. Paprastai sūris patiekiamas su vynu, kuris tik dar labiau išryškina patiekalo skonines savybes. 

Prancūzijos maistas

Transportas

Prancūzijoje puikiai išvystytas autobusų, traukinių ir metro viešasis transportas. Tiesa, miesto autobusai kursuoja tik nuo  6:30 val. iki 20:30 val., todėl užtrukusiems mieste geriau rinktis kelionę metro, kuris dirba nuo 5:30 val. iki 00:30 val. Autobuso ar metro bilietus galima įsigyti automatinėse kasose arba metro informacijos centre. Keliautojai, kurie nenori būti priklausomi nuo viešojo transporto, gali išsinuomoti automobilį. Tai padaryti išties nesudėtinga, nes kiekviename oro uoste yra automobilių nuomos punktų. Tačiau, Prancūzijoje reikia mokėti už važiavimą Mont Blanc, Frejus, Puymorens, Maurice – Lemaire autostradomis, Prado – Carenage, Prado Sud tuneliais ir Tancarville, Re salos tiltais. Kita vertus, reiktų atminti, kad Prancūzija – didelė šalis, todėl, norint greičiau įveikti ilgą atstumą, geriau rinktis kelionę lėktuvais, kurie reguliariai skraido tarp didžiųjų Prancūzijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvų bilietus galite rasti čia.

Prancūzijos transportas

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Triumfo arka. Napoleono užsakymu pradėta statyti Triumfo arka yra gausiai dekoruota reljefais ir skulptūromis. Viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima užkilti ir grožėtis atsiveriančia Paryžiaus panorama.
 • Versalio rūmai. Maždaug 20 km nuo Paryžiaus pastatyta buvusi Prancūzijos karalių rezidencija yra laikoma viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
 • Eliziejaus laukai. Garsiausia Paryžiaus gatvė – tikras rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Žymiausi Eliziejaus laikų pastatai – Petit Palais ir Grand Palais rūmai, kuriuose yra įsikūrę muziejai ir meno galerijos.
 • Lurdas. Nedidelis miestelis garsėja ola, kurioje mergaitei vardu Bernadetė, net 18 kartų buvo apsireiškusi Mergelė Marija. Tikima, kad olose čiurlenantys šaltiniai turi gydomųjų galių.
 • Luvras. Paryžiaus centre įsikūrusiame muziejuje eksponuojama bene vertingiausia meno kolekcija pasaulyje. Čia galima išvysti Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Artimųjų Rytų ir daugelio garsių menininkų kūrinius. Norint apžiūrėti visus Luvro turtus, reikia bent kelių dienų, nes ekspozicijos išdėstytos didesnėje nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje.
 • Eifelio bokštas. 1889 m. pastatytas 324 m bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, kuris žavi sudėtinga ir gracinga konstrukcija.
 • Luaros slėnis. Prancūzai giriasi, kad ties Luaros upe stovi daugiau nei tūkstantis pilių ir dvarų, kurie yra vienas už kitą gražesni. Keliaujant Luaros slėniu, vertėtų aplankyti didžiausią slėnio pilį – Šamborą, elegantiškąją Šenonso pilį bei unikalius Vilandri pilies sodus.
 • Prancūzijos karo istorijos muziejus. Paryžiuje įsikūręs muziejus supažindina lankytojus su karo menu ir istorija nuo akmens amžiaus iki šių laikų. Tai vienas didžiausių karo muziejų pasaulyje.
 • Panteonas. Pagal Romos panteono modelį pastatyta klasicistinio stiliaus šventovė žavi masyviomis korintinėmis kolonomis ir ištaigingu portiku. Paryžiaus panteone yra mauzoliejus, kuriame palaidoti garsūs prancūzai – Volteras, Ruso, Viktoras Hugo ir kiti.
 • Monmartras. Garsiajame Paryžiaus kvartale galima aplankyti įžymųjį Moulin Rouge kabaretą, Monmartro muziejų bei Salvadoro Dali muziejų. Monmartro pasididžiavimas – Šv. Jėzaus širdies bazilika.

 

Prancūzijos lankomi objektai

Kada geriausia keliauti į Prancūziją?

Į Prancūziją galima keliauti ištisus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ką keliautojas nori išvysti ir nuveikti. Jūros ir saulės mėgėjams geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius – vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Tada oras sušyla iki  +27 – +30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža. Žiemos sporto entuziastų Prancūzija laukia nuo grožio vidurio iki kovo galo. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras, o bundanti  gamta nuteikia itin romantiškai.  

Naudinga formacija

Prancūzijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, France.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.10.02ave

Liuksemburgas

Liuksemburgo nuotraukos

Liuksemburgas

Vakarų Europoje esanti nykštukinė valstybė Liuksemburgas yra vienintelė pasaulyje šalis, valdoma kunigaikščių. Negana to, tai yra viena turtingiausių valstybių pasaulyje, kurios gyventojai yra itin patenkinti gyvenimu šioje puikioje šalyje. Keliautojus iš viso pasaulio Liuksemburgas pasitinka nuostabia architektūra, senuosius amžius siekiančia kultūra bei išties gardžiu maistu, tad vykstant į kaimynines šalis, verta užsukti ir į Liuksemburgą.

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Liuksemburgą derėtų atminti, jog tai viena šalių, kuriose pragyvenimo lygis itin aukštas. Dėl šios priežasties ir apgyvendinimo paslaugos yra gerokai brangės. Norint apsistoti Liuksemburgo mieste, už nakvynę dviems trijų žvaigždučių viešbutyje gali tekti pakloti nuo 100 eurų.  Siekiantiems patirti viską, ką Liuksemburgas siūlo geriausio, siūloma apsistoti 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, kuriuose nakvynės kaina dviems atsieis daugiau nei 150 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Liuksemburge

Maistas

Liuksemburgo nacionalinę virtuvę smarkiai paveikė istorinės bei kultūrinės aplinkybės, todėl daugumą maisto ruošimo paslapčių jie yra perėmę iš aplinkinių valstybių. Tačiau atvykėlius iš svetur liuksemburgiečiai tikrai turi kuo nustebinti. Lankantis Liuksemburge siūloma paragauti bouneschlupp – žalių žirnių sriubos su įvairiomis daržovėmis, Judd mat Gaardenbounen– rūkytos kiaulienos sprandinės, Stäerzelen – patiekalo iš grikių miltų su rūkyta šonine ar Friture – nedidelių žuvyčių , valgomų pirštais.

Maistas Liuksemburge

Transportas

Liuksemburgo kunigaikštystė turi puikiai išvystytą viešojo transporto tinklą. Daugumą miestų ir miestelių šioje valstybėje jungia traukinių linijos ir autobusų maršrutai. Tiek traukiniams, tiek ir autobusams galioja tos pačios kainos. Galima įsigyti trumpalaikį vienkartinį bilietėlį kelionei iki 2 valandų trukmės (kainuoja 2 eurus), vienos dienos bilietą, galiojantį iki sekančios dienos 4 valandos ryto (kainuoja 4 eurus). Viešojo transporto bilietėlius patogu įsigyti elektroniniu būdu, taigi prieš keliaujant į Liuksemburgą derėtų parsisiųsti mticket mobiliąją programėlę. Kaimynines šalis patogu pasiekti ne tik viešuoju transportu, bet ir lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Liuksemburgo senamiestis. Nuostabi vieta su daugybe lankytinų objektų – taip Liuksemburgo lankytojai apibūdina šio miesto senamiestį. Stulbinanti architektūra, daugybė kavinių ir restoranų leis puikiai praleisti popietę.
 • Nacionalinis istorijos ir meno muziejus. Stulbinančio dydžio muziejuje galima susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasimėgauti puikiomis meno kūrinių kolekcijomis. Mėgstantiems muziejus šiame apsilankyti tiesiog būtina.
 • Europos Bendrijos Teisingumo Teismas. Viena iš svarbiausių Europos Sąjungos institucijų yra įsikūrusi būtent Liuksemburge. Neįtikėtinų formų dangoraižyje įsikūrę teismo rūmai išties verti apsilankymo ir apžiūrėjimo bent iš išorės.
 • Pétrusse kazematai. Apsilankymas šioje gynybinėje tvirtovėje, pastatytoje 17-ojo amžiaus viduryje, leis labiau susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasigrožėti nuostabiais atsiveriančiais vaizdais, kadangi ji pastatyta visai šalia miesto centro.
 • Notre Dame katedra. Pradėta statyti 17-ojo amžiaus pradžioje, ši katedra iki šiol yra vienas gausiausiai lankomų turistinių objektų visame Liuksemburge.
 • Palais Grand Ducal rūmai. Šie rūmai yra oficiali Liuksemburgo kunigaikščio darbo vieta. Būtent iš šių rūmų šalies galva atlieka pagrindines savo funkcijas. Palais Grand Ducal taip pat itin turtingi savo istorija, taigi juos pamatyti išties svarbu.
 • Liuksemburgo miesto istorijos muziejus. Tai vienas pagrindinių muziejų Liuksemburge, kuriame nuolat veikia įvairiausios parodos, demonstruojančios liuksemburgiečių gyvenimą dar nuo viduramžių.
 • Pont Adolfo tiltas. Šis Liuksemburgo tiltas yra bene vienas ikoniškiausių objektų visoje šalyje – jis dažnai naudojamas kaip Liuksemburgo laisvės simbolis. Daugiau nei šimtą metų skaičiuojantis tiltas neabejotinai turi atsidurti kiekvieno keliautojo lankytinų objektų sąrašo pirmoje vietoje.
 • Šv. Michaelo bažnyčia. Viena seniausių bažnyčių Liuksemburge tikrai turės kuo nustebinti - nuostabios freskos ir mozaikos leis patirti maksimalią galimą ramybę. Negana to, bažnyčios nuotraukos taip pat bus puikios!
 • Trys Bokštai. Šie bokštai yra gynybinės miesto tvirtovės dalis. Jie yra šalia Petrusse kazematų, o ypač žavingai jie atrodo naktį. Taigi, juos aplankyti galima vakarinio pasivaikščiojimo metu.

 

Nuotraukos iš Liuksemburgo

Kada geriausia keliauti į Liuksemburgą?

Liuksemburgą verta aplankyti bet kuriuo metų laiku, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriuose regionuose paslaugų kiekis priklauso nuo tuo metu esančio sezono. Gegužė, birželis ir rugsėjis įprastai yra tikrai tinkami mėnesiai, kadangi tuo metu oras yra pakankamai šiltas, o kritulių – nedaug. Liepa ir rugpjūtis Liuksemburge būna šiltesni, tačiau tuo metu iškrenta kiek daugiau kritulių. Taip pat, vasaros mėnesiais Liuksemburgą lanko didžiausi srautai turistų, todėl gali būti sudėtinga rasti nakvynės vietą.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Liuksemburge – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems mažesnį nei 2 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Liuksemburgo nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal luxembourg.public.lu,  tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
699 €
664.05 €