(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Norvegija - šiaurietiškos gamtos lobynas 10d.

Sigtuna - Trondheimas - Kristiansiundas – Atlanto kelias – Trolstigenas – **Plaukimas Geirangerio fiordu – Jostedalo ledyno nac. parkas - Sognės fiordas – Bergenas - Oslas – Gripsholmeno pilis
2024.06.27 - 07.06 Liko 7 vietos. Į kelionę vyksta aukštos kvalifikacijos kelionių vadovas Robertas Šalna.
2024.07.11 - 07.20 Liko 6 vietos. Reikalingas pavienis vyras.
2024.07.25 - 08.03 Liko 5 vietos. Į kelionę vyksta aukštos kvalifikacijos kelionių vadovas Robertas Šalna.
Kaina nuo:
1169 €
1110.55 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Norvegija: debesis siekiantys kalnai, smaragdo žalumo kalnų upės; ežerai, iš kurių galima gerti vandenį, žėrintys ledynai, fiordų išraižyti krantai.
 • Atlanto kelias - tarsi žiogas šokinėjantis nuo salos link salos.
 • Trolių namai – Trolstigenas, apsuptas milžinų kalnų.
 • Legendomis apipintas, almančiais kriokliais pasidabinęs ir stačių uolų įrėmintas Geirangerio fiordas.
 • Jostedalo ledynas – tviskanti ledo milžinų karalystė.
 • Bergenas – vartai į Norvegijos fiordus; miestas, išsaugojęs mažo miestelio sielą.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją/Estiją. Vakare keltas iš Rygos/Talino į Stokholmą. Nakvynė kelto kajutėse.

2
diena

Ryte atvykimas į Stokholmą. Kelionė į vieną seniausių Švedijos miestų Sigtuną. Sigtuna – miestas – muziejus, kurio gatvės alsuoja senove, o Melareno ežero pakrantėje stovi prisišvartavusios senosios vikingų valtys. Pažintis su miesteliu: Stora Gatan gatvė, išlaikiusi savo senąją architektūrą, mažiausia rotušė Švedijoje, turgaus aikštė, Šv. Petro, Laros ir Olafo bažnyčių griuvėsiai, senosios Sigtunos runos, pasakojančios Švedijos istoriją. Išvykimas iš Sigtunos, kelionė per vidurio Švediją. Grožimės įspūdingais ežerais su mažutėmis salelėmis, kabančiais tiltais per juos, miškais apaugusiomis aukštumomis. Trumpi sustojimai apžvalgos aikštelėse poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Norvegiją. Kelias veda tolyn į šiaurę pro Skandinavijos kalnus. Jei pasiseks, pamatysime šiaurės elnių kaimenes. Atvykimas į Trondheimą – vieną seniausių Norvegijos miestų, įsikūrusį ant vieno gražiausių fiordų kranto. Pasak sagų autoriaus Snorės,  997m. karalius Olafas Trygvasonas nutarė prie Nidelvos upės žiočių įkurti miestą, bei  paskelbti jį pirmąja šalies sostine. XIII a. Trondheimui gavus karališkosios rezidencijos statusą, čia buvo karūnuojami ir laidojami visi Norvegijos karaliai. Pažintis su miestu: karališkieji rūmai, statyti 1778 m. Tai patys didžiausi mediniai rūmai Skandinavijoje. Trondheimas garsėja mediniais statiniais, ypač klasikiniais mediniais namais, stovinčiais ant polių. Romaninio ir gotikinio meno šedevras 1070m. statyta Nidaroso  katedra, miesto vizitinė kortelė – pakeliamasis Hamle – Bibro tiltas, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į miestą ir fiordus. Laisvas laikas, kurio metu tiesiog privalu paragauti vietos patiekalų: virtos rūkytos menkės, menkės kepenėlių su ikrais, žuvies frikadelių, banginių mėsos, rūkytos šiaurės elnio išpjovos ar keptos avienos su miško uogų ir vaisių padažu. Šie tradiciniai trondheimiški patiekalai nepalieka abejingo nė vieno atvykėlio. Kalnų ir fiordų grožio lydimi vykstame į Kristiansiundą. Trumpa pažintis su Kristiansiundu. Nuo atviros jūros apsaugotas, visada laivų pilnas uostas davė pradžią pakrantės gyvenvietei, anuomet vadintai Fosna. XVIII a. gavusi miesto teises, ji buvo pervadinta Kristiansiundu, o XIX a. tapo vienu didžiausiu sūdytų džiovintų menkių eksportuotoju. Kadaise patekti į miestą buvo galima tik laivu, dabar nutiesti keliai, jungiantys su žemynu. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

4
diena

Pusryčiai. Jūsų laukia pilna įspūdžių diena. Kelionė vienu gražiausių ir įspūdingiausių panoraminiu Atlanto keliu. Vaizdingai raitytas Atlanto kelias sudarytas iš septynių nuostabių tiltų, virš piktų Atlanto vandenyno bangų  vedančių iš vienos salos į kitą. Kelyje įrengtos panoraminės stotelės ir poilsio aikštelės. Vaizdingomis vietovėmis išsiraitęs Atlanto greitkelis galiausiai atveda į atokų pasaulio kraštą, kur baigiasi žemė ir prasideda vanduo. Šioje vietoje gamta apdovanota ypatingai atšiauriu grožiu, o praeities dramas pasakoja daugybė į uolas sudužusių ir bangų blaškomų laivų. Šis vaizdas dažnam keliautojui atmintyje išlieka labai ilgam... Įveikę Atlanto kelią, atvykstame į Andalsnes, kur kelionę tęsiame jau kalnų keliu - „Trolstigenu“, išvertus iš norvegų kalbos -  „Trolių kopėčiomis“. Tai ne tik vienas žymiausių Norvegijos kelių, sakoma, kad tai – vienas įspūdingiausių kelių visoje Žemėje. Čia lydi kvapą gniaužiantys peizažai, o kelionę vainikuoja nuostabus Stigfoseno krioklys, kurio riaumojanti srovė krenta į apačią iš 180m aukščio. Pasak legendos, Trolstigeno kalnuose kiekvieną naktį klaidžioja troliai, tačiau ryte, vos pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams, jie sustingsta į akmenis. Paskendę ryto migloje, į miražą panašūs akmeniniai kūnai hipnotizuoja tiek pravažiuojančius turistus, tiek vietos gyventojus. Pakeliui sustojama specialiai įrengtose aikštelės pasigrožėti kalnų didybe. Nusileidus nuo kalnų - kėlimasis keltuku per Nordalio fiordą. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

5
diena

Pusryčiai. Kelionė į Hellesylt miestelį, kurio namai išsibarstę aplinkinėse kalvose ir kalnų šlaituose. **Plaukimas pačiu gražiausiu Norvegijoje Geirangerio fiordu, grožintis nuostabiais vaizdais – daugybe krioklių, krentančių stačiais šlaitais, bei vienišomis kalnų trobelių. Kai kurie kriokliai netgi gavę pavadinimus ir yra apipinti legendomis. Vienas iš jų – „Septynios seserys“. Pasak legendos, kartą vikingas išvykęs į pasaulį ieškoti sau pačios ir sutikęs septynias gražuoles seseris. Susikrimtęs, negalėdamas pasirinkti, kuri galėtų tapti jo žmona, vikingas ilgainiui sustingo ir virto kriokliu, taip pat ir visos seserys – tik kitame fiordo krante. Atplaukimas į Geirangerio kaimelį. Tęsiame kelionę vingiuotais kalnų keliais, pravažiuojame Flydalio kanjoną. Pakylame iki snieguotų kalnų viršūnių, sustojame prie kalnų ežerėlio Djupvas (1030m). Esant palankioms oro sąlygoms, pakylame į 1456m aukštyje esantį Dievų kalną, kuriame gyvena Toras ir Frėja. Vykstame link Jostedalio ledyno nacionalinio parko. Jostedalio ledynas – didžiausias Europoje, dengiantis beveik pusę Jostedalio nacionalinio parko teritorijos. Vingiuodamas 60 kilometrų tarp kalnų, jis apima 487 km² teritoriją. Vykstame prie įspūdingo Briksdalo ledyno liežuvio, pasivaikštome ir pasigrožime kalnų upeliais, kriokliais bei snieguotomis kalnų viršūnėmis. Ledyną pasieksime eidami nesudėtingu kalnų keliuku. Pageidaujantys galės važiuoti nedideliais automobiliais*.  Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

6
diena

Pusryčiai. Plaukimas keltu per vieną iš Sognės fiordo atšakų.  Sognės fiordas tai didžiausias ir ilgiausias Norvegijoje fiordas, kuris į šalies gilumą įsiterpęs beveik 200 km, jo gylis siekia iki 1300 m, o greta stūksančios uolos šauna į kilometro virš jūros lygio aukštį. Sognės fiordas turi daugybę atšakų – mažesnių fiordų.  Kelionė link aukščiausio Norvegijoje Jotunheimeno kalnyno. Pakylame vienu iš vaizdingiausių Norvegijoje Sogneflejet keliu iki apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria vaizdai į aukščiausias Norvegijos ir Skandinavijos pusiasalio viršūnes, didingus ledynų liežuvius ir tundrinį kraštovaizdį, čia net ir vasaros metu dažnai galima pasimėtyti sniego gniūžtėmis ir t.t. Pasigėrėję gamtos vaizdais, leidžiamės žemyn link Lomos miestelio, kuriame lankome vieną iš nedaugelio išlikusių  Stavkirkių – medinių bažnyčių, tai senovės norvegų medinės architektūros palikimas iliustruojantis šalies religijos raidą ir skaičiuojantis daugiau nei 800 metų istoriją. Pravažiuojame norvegų pasididžiavimu – ilgiausiu pasaulyje  (24km ilgio) Laerdalio tuneliu.Kelionė link Bergeno. Trumpas sustojimas prie plačiųjų Tvindės krioklių. Pravažiuojame didžiausią Vakarų Norvegijos žiemos sporto centrą Vosa. Kelionė ypač įspūdinga kelio atkarpa nuo Voso iki Trengereit. Atvykimas į Bergeną, miestą, išsidėsčiusį tarp septynių kalnų, vadinamą "vartais į fiordų karalystę", E.Grygo gimtinę. Ekskursija po miesto – uosto senamiestį: Brygenas – didžiausias Šiaurės Europoje viduramžių medinių pastatų kvartalas (UNESCO kultūros paveldas), nepakitęs nuo XIa. ir žavintis savo spalvingumu; Rozenkranco bokštas, Šv. Marijos bažnyčia. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

7
diena

Pusryčiai. Anksti ryte lankome margaspalvį Bergeno žuvų turgų, kuriame prekystaliai lūžta nuo šviežių ir sūdytų žuvų bei jūros gėrybių: krevečių, krabų, omarų... O kur dar ūkininkų produktai – nuo sūrių iki gardžiausių kepinių. Pageidaujantys galės paragauti įvairiausių jūros gėrybių, įsigyti suvenyrų ar amatininkų dirbinių. Ekskursijos po Bergeną tęsinys:  pasikėlimas *funikulieriumi į 320 m aukštyje esančią Floyen viršūnę, nuo kurios akimis galima aprėpti ne tik raudonus Bergeno stogus, bet ir apylinkių fiordus (arba pakilimas *keltuvu į aukščiausią Bergeno kalną – Ulrikeną, esantį 642m aukštyje). Išvykimas iš Bergeno link Oslo. Trumpas sustojimas Norheimsunde šalia krioklio. Kelionė palei Hardangerio fiordą. Kėlimasis keltu per Hardangerio fiordo (Trolio liežuvio) atšaką Eidfiordą iš Bruravik į Brimnes. Sustojimas prie  įspūdingojo Voringo krioklio ir kvapą gniaužiančios virš prarajos pakibusios uolos. Kelionė Hardangerio plynaukšte. Stebint kaip keičiasi gamta, pakylama iki  tundros, susipažįstama su tundrine augalija (berželiais keružiais, tekšėmis).  Vakare atvykimas į Oslą. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

8
diena

Pusryčiai. Pažintis su Norvegijos sostine Oslu, apipintu įvairiausiais epitetais ir dažnai vadinamu „vikingų“, „banguojančių žalių kalvų“, bei „kvapą gniaužiančių fiordų“ miestu: miesto rotušė, kurioje kasmet įteikiama Nobelio taikos premija, judriausia Norvegijoje Karlo Johano pėsčiųjų gatvė, neoklasicistiniai karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, parlamento rūmai, Oslo operos rūmai, miesto panorama nuo rūmų stogo. Bygdoj pusiasalyje lankomi (pasirinktinai) žymieji  *Vikingų laivų, *Kon-Tikio ir Ra-2, *poliarinio laivo "Fram" muziejai.  Vigelando skulptūrų parkas, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą, autorius jomis perteikia žmogaus emocijas. Laisvas laikas. Išvykimas iš Oslo. Kelionė per pietų Norvegiją ir Švediją. Pravažiuojame didžiausią Skandinavijoje Venerno ežerą ir prie jo esančius miestus, vidinius šalies uostus. Atvykimas į nakvynės vietą Švedijoje. Nakvynė viešbutyje, hostelyje, kempingo nameliuose.

9
diena

Pusryčiai. Kelionė per Švediją, sustojimas Geteborge – antrame pagal dydį Švedijos mieste, pagrindiniame jūrų uoste. Trumpa pažintis su miestu. Vakare išplaukimas iš Karlshamno į Klaipėdą. Nakvynė laive.

10
diena

Atvykimas į Klaipėdos uostą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4200 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, hosteliuose arba kempingų nameliuose (dušas ir WC keliems kambariams arba koridoriuje),
 • 2 nakvynės keltuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • Bilietai į mokamus objektus:  ~ 900 NOK (Norvegijos kronų).
 • Papildoma vieta autobuse nuo 260 EUR.
 • Laivų mokestis 18 EUR/asm. (privaloma priemoka, mokama užsakant kelionę).
 • **Kruizas Geirangerio fiordu: 50 EUR/asm. (privaloma priemoka, mokama užsakant kelionę.
 • Pageidaujantiems:
 • ** Priemoka už trivietę kajutę ir trivietį kambarį nuo 155 EUR/asm.
 • **Priemoka už dvivietę kajutę ir dvivietį kambarį nuo 230 EUR/asm.
 • ** Priemoka už vienvietę kajutę ir vienvietį kambarį nuo 570 EUR/asm.
 • ** 2 pusryčiai kelte - 35 EUR/asm.
 • ** 2 vakarienės keltuose – 60 EUR/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
Svarbi informacija

Pinigus mokamiems objektams rekomenduojame pasikeisti Lietuvoje.

Ne kiekvieną dieną yra galimybė sustoti pavalgyti karšto maisto viešojo maitinimo įstaigose ar nusipirkti jo parduotuvėse, todėl rekomenduojame į kelionę pasiimti greitai negendančio maisto, užkandžių bei nesudėtingai pagaminamo maisto produktų - kai kuriose nakvynės vietose galima naudotis bendromis virtuvėlėmis, yra reikalingi indai.

Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas. 

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.

Dėl keltų linijų tvarkaraščių pakeitimų keltų išplaukimo/atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

Pirkdami kelialapį, savo kelionių agentūroje reikalaukite šios kelionės atmintinės!

Patogumai nameliui, blokui arba teritorijoje. 2 nakvynės keltuose 4-vietėse kajutėse.

Nakvynės: * 2 nakvynės kelto kajutėse; 4 nakvynės įvairios kategorijos apgyvendinimo vietose: hosteliuose, viešbučiuose ir kempingų nameliuose keturviečiuose kambariuose. Dažniausiai lovos dviejų aukštų, gali būti dvigulės sofos-lovos; dušas ir WC keliems kambariams arba teritorijoje.

Esant galimybei, pageidaujantys gali užsisakyti vietą triviečiame, dviviečiame ar vienviečiame kambaryje, kajutėje (apmokama agentūroje Lietuvoje):

 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti trivietę kajutę ir trivietį kambarį (keliaujant 3-ims asmenims).
 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti dvivietę kajutę ir dvivietį kambarį (keliaujant 2-iems asmenims).
 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti vienvietę kajutę ir vienvietį kambarį (keliaujant 1-am asmeniui).

 

Užsisakiusiems trivietį, dvivietį ar vienvietį kambarį, kempingo namelyje ar apartamente skiriamas atskiras kambarys (bet ne visas atskiras namelis ar apartamentas), dušas ir WC keliems kambariams arba teritorijoje.

SVARBU:

 • Keliautojai, neužsisakę kitokios kategorijos kambario/kajutės, dažniausiai apgyvendinami keturviečiuose kambariuose/kajutėse su kitais keliautojais. Keturviečiame kambaryje gali būti apgyvendintos dvi poros; prie vienos poros prijungti du pavieniai keliautojai; prie trijų asmenų šeimos prijungta pavienė moteris arba pavienis vyras ir pan. Kiek tai leidžia grupės sudėtis ir galimybės, apgyvendinimas skirstomas atsižvelgiant į keliautojų lytį ir amžių.
 • Kai kuriose apgyvendinimo vietose naudojimasis dušo kabina kainuoja ~10 NOK.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas Norvegijoje (viešbučiuose, hosteliuose arba kempingų nameliuose 4-viečiuose kambariuose)

Patogumai nameliui, blokui arba teritorijoje. 2 nakvynės keltuose 4-vietėse kajutėse.

Nakvynės: * 2 nakvynės kelto kajutėse; 4 nakvynės įvairios kategorijos apgyvendinimo vietose: hosteliuose, viešbučiuose ir kempingų nameliuose keturviečiuose kambariuose. Dažniausiai lovos dviejų aukštų, gali būti dvigulės sofos-lovos; dušas ir WC keliems kambariams arba teritorijoje.

Esant galimybei, pageidaujantys gali užsisakyti vietą triviečiame, dviviečiame ar vienviečiame kambaryje, kajutėje (apmokama agentūroje Lietuvoje):

 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti trivietę kajutę ir trivietį kambarį (keliaujant 3-ims asmenims).
 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti dvivietę kajutę ir dvivietį kambarį (keliaujant 2-iems asmenims).
 • Galimybė už papildoma priemoką užsisakyti vienvietę kajutę ir vienvietį kambarį (keliaujant 1-am asmeniui).

 

Užsisakiusiems trivietį, dvivietį ar vienvietį kambarį, kempingo namelyje ar apartamente skiriamas atskiras kambarys (bet ne visas atskiras namelis ar apartamentas), dušas ir WC keliems kambariams arba teritorijoje.

SVARBU:

 • Keliautojai, neužsisakę kitokios kategorijos kambario/kajutės, dažniausiai apgyvendinami keturviečiuose kambariuose/kajutėse su kitais keliautojais. Keturviečiame kambaryje gali būti apgyvendintos dvi poros; prie vienos poros prijungti du pavieniai keliautojai; prie trijų asmenų šeimos prijungta pavienė moteris arba pavienis vyras ir pan. Kiek tai leidžia grupės sudėtis ir galimybės, apgyvendinimas skirstomas atsižvelgiant į keliautojų lytį ir amžių.
 • Kai kuriose apgyvendinimo vietose naudojimasis dušo kabina kainuoja ~10 NOK.
Atsiliepimai (22)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
-
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Kelionė paliko neišdildomą įspūdį. Maršrutas parinktas puikus. Malonus bendravimas su vadovu ir vairuotojais.
5 / 5.0
Regina
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Maršrutas nuostabus. Vairuotojai puikūs. Technika gera. Gidas Robertas - profesionalus, taktiškas, puikiai planuoja laiką, atsižvelgia į besikeičiančią situaciją, diplomatiškai valdo grupę. Aiški kalba, plačios žinios apie objektus, linksmai pasakoja, moka sudominti, klausia nuomonės, informaciją pateikia laiku.
5 / 5.0
-
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Visapusiškai puiki kelionė, originalios matytos vietos, daug patirta ir sužinota.
5 / 5.0
Elena
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Išpildžiau didelę savo svajonę (važinėju kasmet ir ne po kartą). Labai daug domėjausi, mačiau video... Tai pati šiauriausia mano aplankyta šalis. Sužavėjo kvapą gniaužiantys gamtos stebuklai, senoviniai miestai, Atlanto kelias, tiltai... Gidui Robertui Šalnai didžiausia padėka už viską. Puikus žmogus ir vadovas, kantrus, inteligentiškas, žino viską viską! Labai malonaus būdo eruditas.
5 / 5.0
Irena
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Kelionė puikiai suplanuota, gidas Robertas puikiai išmanantis savo darbą, tikras profesionalas, įdomiai ir išsamiai pasakojantis istorijas, patariantis ir atsakantis į visus kelionės metu iškylančius klausimus. Kelionė labai patiko.
Apie šalį


Norvegija

Norvegija

Žavi, kerinti, turtinga ir kaskart vis kitokia... Norvegija verta daugybės pagyrų. Tai nuostabaus grožio šalis, pilna kalnų, krioklių, fiordų, jaukių kaimelių ir didelių miestų. Norvegija neabejotinai viena gražiausių Europos šalių, kuri pakeri ir vilioja čia sugrįžti dar ne kartą. (Visos kelionės į Norvegiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje gali palengvinti kišenę net keliais šimtais eurų. Žemesnės klasės viešbutyje nakvynė kainuoja vidutiniškai 85 eurus. Keliautojai, kurie mieliau pinigus leidžia lankytiniems objektams ar pramogoms, gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 20 eurų.  O štai ieškantys tikros egzotikos ir norintys pasimėgauti norvegišku poilsiu gali rinktis hytte. Tai nedideli mediniai nameliai, įrengti gamtos apsuptyje: prie upių ar ežerų, kalnų papėdėse. Nakvynės kaina tokiame mediniame namuke su visais patogumais prasideda nuo 50 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Tiesa, ilgesniam laikui atvykstantiems keliautojams norvegai mielai sumažina nuomos kainą, tačiau mainais gali paprašyti nupjauti veją, prižiūrėti sodą ar nuravėti daržą. Paslauga už paslaugą – įprasta praktika Norvegijoje. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės norvegiškos virtuvės pagrindą sudaro jūrų ir ežerų žuvys, mėsa, žvėriena, ypač mėgstama briediena, pieno produktai, bulviniai patiekalai. Norvegijoje labai populiarūs ėrienos šonkauliukai, fermentuota žuvis, bei mėsos pyragai, kurie valgomi su virtomis daržovėmis, bruknių arba riebiu grietinės padažu. Vegetarams norvegiška virtuvė kelia siaubą, nes pietų stalas neįsivaizduojamas be avienos suktinukų, kiaulienos dešrelių, kukulių ar rūkytos ėrienos kojos. Šalyje labai mėgstama silkė, lašiša ir džiovinta žuvis. Populiariausi desertai – sausainiai, imbieriniai pyragėliai, spurgos, biskvitai, kankorėžiai, Blotkaker sluoksniuotas pyragas, perteptas uogiene ir plaktu kremu.

Norvegiškas maistas

Transportas

Didžiuosiuose Norvegijos miestuose puikiai išvystytas autobusų, metro ir tramvajų tinklas. Viešojo transporto bilietą galima įsigyti spaudos kioskuose, bilietų automatuose arba stotyje. Ilgesnius atstumus šalyje patogu įveikti traukiniais, tarpmiestiniais autobusais arba automobiliu, kurį galima išsinuomoti kiekviename oro uoste. Tiesa, Norvegijoje teks papildomai susimokėti už įvažiavimą į miesto centrą. Norvegija – didelė šalis, todėl čia labai populiarūs vidiniai lėktuvų skrydžiai, kurie greitai ir patogiai padeda nuvykti iš vieno šalies galo į kitą.  Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Geirangerio fiordas. Tikriausiai pati gražiausia ir lankomiausia vieta visoje Norvegijoje. Krintantys kriokliai, stačios uolos ir išraiškinga gamta nepalieka abejingų.
 • Bryggen krantinė. Bergenas – vienas lietingiausių miestų visoje Europoje, tačiau dargana netrukdo apsilankyti garsiajame žuvų turguje ir pasigrožėti Bryggen krantinėje įsikūrusiais margaspalviais mediniais nameliais, kurie yra miesto vizitinė kortelė.
 • Preikestolen uola. Beveik 600 m. virš Lyse fiordo paviršiaus pakibusi stačiakampio formos ola atrodo įspūdingai, atsiverianti nepakartojama panorama tiesiog atima žadą. 
 • Vigelando parkas. Osle įsikūrusiame parke stūkso įspūdingo dydžio Gustavo Vigelando skulptūros, kurios itin realistiškai atvaizduoja žmonių jausmus ir išgyvenimus. Čia galima išvysti ir meilę, ir neapykantą, ir kančią, ir euforiją.
 • Nidaroso katedra. Trondheimo mieste esanti didinga Nidaroso katedra pakeri subtiliai dekoruotais gotikinio stiliaus bokštais, vitražais ir ištaigingomis formomis. Trondheime taip pat galima aplankyti roko ir muzikos instrumentų muziejų.
 • Hedalio stavkirkė. Stavkirkė – unikalios architektūros medinė norvegų bažnyčia. TTokių statinių šalyje liko labai nedaug, vos 30. Didžiausia Hedalio medinė bažnyčia pastatyta XIII a. Telemarko regione.
 • Trolių laiptai. Tai žymiausia kalnų perėja Norvegijoje. Įstabaus grožio kalnų kelią supa šniokščiantys kriokliai, žaliuojanti gamta ir rūke paskendusios viršukalnės. Tačiau Trolių laiptai spalio – gegužės mėnesiais uždaromi.
 • Briksdalio ledynas. Melsvą ledo liežuvį supa galingos uolos ir tarpekliai. Išties nenusakomo grožio vieta, kuri nukelia tarsi į kitą planetą.
 • Alesundas. Spalvingi miesto nameliai, siauros gatvelės ir prieplaukose boluojančios jachtų burės. Ne veltui Alesundas dažnai tituluojamas gražiausiu Norvegijos miestu.
 • Tromsė. Šiaurės Norvegijos sostine vadinamas miestas traukia ne tik modernia katedra, bet ir nuostabia Šiaurės pašvaiste, kuri geriausiai matoma žiemą.

 

Norvegijos miestai

Kada geriausia keliauti į Norvegiją?

Geriausias metas keliauti į Norvegiją – vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki + 22 laipsnių šilumos. Birželio – rugpjūčio mėnesiais galima mėgautis ilgomis dienomis, nuostabia šalies gamta, leistis į žygius ir apžiūrėti Norvegijos įžymybes. Keliautojai, planuojantys kelionę pavasarį ar rudenį, turėtų nepamiršti į lagaminą įsidėti lietpaltį, nes lietus ir darganos šiuo metų  laiku itin dažnas reiškinys. Žiemos Norvegijoje šaltos,  o trumpos dienos nedžiugina ir didžiausių slidinėjimo mėgėjų.

Naudingi patarimai

Norvegijos valiuta – Norvegijos krona (NOK). 1 NOK = 0.11 EUR.

Norvegijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,2 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitnorway.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.28

Save

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1169 €
1110.55 €