(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kelionė į Airiją. Smaragdo salos lobiai 11d.

Achenas - Amjenas - Dublinas - Belfastas - Carrick-A-Rede kabantis tiltas - Milžinų klojinys - Bushmills - Slaigo grafystė - Golvėjus– Poulnabrone dolmenas - Bureno plynaukštė - Mohero uolos - Banračio pilis - Korkas - Kilkenis - Ruanas - Liuksemburgas
2024.06.05 - 06.15 liko 10 vietų.
Kaina nuo:
1559 €
1403.10 €
-10%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Pasitikrinkite savo drąsą eidami Carrick-a-Rede kabančiu tiltu.
 • Pasivaikščiokite po Milžinų klojinį (UNESCO pasaulio paveldas) didžiausią sustingusios lavos plynaukštę Europoje - ypač didingą ir paslaptingą Šiaurės Airijos vietą sukėlusią daugybę mokslinių diskusijų, intriguojančią ir žadinančią vaizduotę. Tai įstabus gamtos sukurtas apie 40 000 tarpusavyje susijungusių bazalto kolonų darinys.
 • Mohero uolos – vienas įspūdingiausių gamtos kūrinių Airijoje. Stebėkite nevaržomą Atlanto vandenyno bangų šėlsmą, mėgaukitės vandenyno toliais ir uolų didybe.
 • Kelionių gurmanams – didysis turas po visą Airiją.
 • Puikiai įvertinta programa!
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į *Acheną - Karolio Didžiojo laikų Šventosios Romos imperijos sostinę, mineralinių vandenų kurortą. Pažintis su Acheno senamiesčiu: Katedra (pirmasis statinys Vokietijoje, įtrauktas į UNESCO paminklų sąrašą, kur per 600 metų buvo karūnuota virš 30 karalių), Karolio Didžiojo kapas; miesto simbolis - nuostabaus grožio Šv.Elžbietos fontanas; Centrinė turgaus aikštė su ją supančiais pirklių namais. Išvykimas iš Acheno. Kelionė per Vokietiją, Prancūziją. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Kelionė per Prancūziją. Atvykimas į Pikardijos provincijos sostinę *Amjeną. Apžiūrite gotikinės architektūros šedevrą, didžiausią Prancūzijos – Amjeno Dievo Motinos - *katedrą, garsėjančią skulptūrų ir reljefų gausa. Pasivaikštote po vaizdingą pėsčiųjų rajoną St-Leu. Išvykimas iš Amjeno. Kelionė per Normandiją. Atvykimas į Šerbūrą. Po pietų keltas iš Šerbūro į Dubliną. Nakvynė kelto kajutėse.

4
diena

Atvykimas į Airiją, jos sostinę - Dubliną, - žavų ir spalvingą miestą, kuriam puikiai pavyksta savyje apjungti Viktorijos epochos barus, elegantiškus XVIIIa. namus ir spindinčius modernius pastatus. Ekskursija po *Dubliną: *Šv.Patriko katedra (XIIIa.); Šv.Trejybės koledžas – seniausias šalies universitetas, garsus savo biblioteka; senasis Airijos parlamentas; Rotušė; XIIa. statyta Dublino pilis - jos istorija tampriai susijusi su anglų viešpatavimu,  kuris tęsėsi beveik tūkstantį metų. Išvykimas iš Dublino. Kelionė link  Šiaurės Airijos sostinės Belfasto. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Ekskursija po *Belfastą. Miestas žymus tuo, jog jo laivų statykloje (tuo metu didžiausioje pasaulyje) 1912 m. buvo pastatytas garsusis transatlantinis keleivinis laivas „Titanikas“. Donegalo skveras su miesto rotuše, paminklas karalienei Viktorijai, *Šv. Onos katedra, Didieji operos rūmai. “Titaniko“ **muziejaus lankymas.  Išvykimas iš Belfasto.  Kelionė šiaurine salos dalimi iki garsiojo **Carrick-a-Rede kabančio tilto, nuo kurio atsiveria nuostabus kraštovaizdis – nutolusios Rathlino bei Škotijos salos, stačios pakrantės uolos, kurios kadaise priglausdavo audros užkluptus žvejus. Keliautojams, nusprendusiems eiti kabančiu tiltu (esant palankioms oro sąlygoms), prireiks nemažai drąsos, bet, garantuojame, įspūdžiai liks visam gyvenimui. Garsiojo serialo „Sostų žaidimas“ kūrėjams taip patiko ši vietovė, kad čia buvo nufilmuota ne viena scena. Išvykimas į *„Milžinų klojinį“. Milžinų klojinys (UNESCO pasaulio paveldas) didžiausia sustingusios lavos plynaukštė Europoje - ypač didinga ir paslaptinga Šiaurės Airijos vieta, sukėlusi daugybę mokslinių diskusijų, intriguojanti ir žadinanti vaizduotę. Tai įstabus gamtos sukurtas apie 40 000 tarpusavyje susijungusių bazalto kolonų darinys ir be konkurencijos pačių aukščiausių įvertinimų nusipelnęs gamtos objektas Airijos saloje. Šis gamtos stebuklas susiformavo daugiau nei prieš 60 mln. metų, kai į žemės paviršių prasiveržė karšta lava, kurią greitai atvėsino jūra. Pasivaikščiojimas po bazaltinių stulpų bei kolonų klojinį. Esant galimybei, seniausios **viskio daryklos Airijoje „Bushmills“, veikiančios nuo 1608 m., lankymas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Kelionė įspūdinga kelio atkarpa nuo Dunluce pilies griuvėsių iki Portstewart pro Coleraine ir Derry. Toldami nuo vandenyno, pasieksite atokiąją Slaigo grafystę. Tai savotiška Airijos provincija, dėl nepakartojamo grožio vadinama „Airijos Aliaska“. Įspūdį paliekantys stalkalniai, upių slėniai ir žiotys. Mayo regionas. Išvykimas į *Golvėjų, vadinamą „Airijos vartais į vakarus“. Tai didžiausias miestas vakarinėje šalies dalyje, Airijos kultūros sostinė. Golvėjus  yra universitetinis miestas, persmelktas kiek bohemiška dvasia ir neretai vadinamas „airiškiausiu“ iš visų Airijos miestų. Pažintis su senamiesčiu: pėsčiųjų gatvelės, Eyre skveras – reprezentacinė miesto aikštė, Ispanijos arka, Salmon Weir tiltas per Koribo upę, Šv.Mikalojaus bažnyčia, Linčo pilis. Išvykimas link Mohero uolų. Atvykimas prie Atlanto vandenyno. Stačios bangų mūšos ardomos, į didesnį kaip 200 m aukštį iškilusios kvapą gniaužiančios *Mohero uolos. Tai vienas labiausiai turistų lankomų gamtos objektų Airijoje. Čia galima stebėti nevaržomą Atlanto vandenyno bangų šėlsmą, mėgautis vandenyno toliais ir uolų didybe. Pasakojama, kad šias uolas sukūrė dievai, o jų viršūnėmis kadaise vaikščiojo senovės airių didvyriai. Ant vieno kyšulių stovi apvalus Airijos karalių palikuonio Kornelijaus O‘Braeno bokštas, nuo kurio apžvalgos aikštelės matosi Golvėjaus įlanka, Arano salos ir Dvylikos kalnų grandinė, dar vadinama Dvylika smeigtukų. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Lankome mistiškąjį Poulnabrone dolmeną, menantį paslaptingos keltų salos praeitį. Bureno plynaukštė – kraštas, kuriame, kaip niekur kitur Airijoje, stokojama vandens, nėra tinkamos dirbti žemės, beveik neauga medžiai, bet plyti Karstinės įgriuvos, akmenų laukai. Dėl laukinės gamtos Bureno plynaukštė vadinama „vesternų kraštu“. Išvykimas į vieną geriausiai išlikusių *Banračio pilį su  XV-XVI a.  interjerais ir teminį parką – Airijos XIXa. kaimą. Apsilankymas pilyje ir kaime leis pajusti dviejų, pačių įdomiausių šalies istorijos periodų dvasią. Grožėdamiesi savitos airiškos gamtos vaizdais  vyksite link *Korko - antras pagal dydį Airijos miestas. Trumpos apžvalginės ekskursijos metu pamatysite Šv. Patriko tiltą, pereisite prestižine laikoma Šv. Patriko gatve, esant galimybei pakilsite į Šv. Patriko kalvą, nuo kurios atsivers vaizdas į miestą. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Kelionė į *Kilkeni – turistų magnetu šalies pietryčiuose vadinamą miestą. XIIa. **Kilkeni pilis, Tholselio bokštas, antroji pagal dydį Airijoje 1251 m. statyta gotikinė *Šv.Kanise katedra, Šv.Marijos bažnyčia, Juodųjų brolių vartai ir kt. Išvykimas į Dubliną.  Pavakare keltas iš Dublino į Šerbūrą (Prancūziją). Nakvynė kelto kajutėse.

9
diena

Atvykimas į Šerbūrą. Kelionė vaizdingu Normandijos keliu. Atvykimas į *Ruaną - buvusią Normandijos kunigaikštystės sostinę, kurioje išlikę nemažai istorinių paminklų. Vienas įspūdingiausių Ruano statinių  – tai nuostabioji gotikinė katedra, kurią supa dailus, nors ir ne kartą nuniokotas, bet ir vėl atstatytas senamiestis. Ruano centrinėje aikštėje viduramžiais buvo sudeginta Žana D‘Ark. Išvykimas iš Ruano. Kelionė per Prancūziją. Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Atvykimas į nykštukinę Liuksemburgo kunigaikštystę. Ekskursija po Liuksemburgo sostinės senamiestį. Tai tiltų, fortų, uolų ir gynybinių labirintų miestas. Konstitucijos aikštė, Dievo motinos katedra, renesansiniai Didžiųjų hercogų rūmai, D‘Armes ir hercogo Viljamo II-ojo aikštės, senoji hercogų tvirtovė Le Bock, miesto panorama nuo tvirtovės sienų. Esant galimybei, ekskursija po gražiausias Liuksemburgo vietas *turistiniu traukinuku. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

11
diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6300 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 2 nakvynės keturvietėse kelto kajutėse iš Šerbūro į Dubliną ir iš Dublino į Šerbūrą,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • ** “Titaniko“ muziejaus ~ 30 Eur.
 • ** Carrick-a-Rede kabantis tiltas  ~20 Eur.
 • ** Kilkeni pilis ~ 12 Eur.
 • ** Viskio daryklos „Bushmills“ lankymas ~ 12 Eur.
 • ** Pageidaujantiems dvivietės kajutės, priemoka nuo ~120 EUR asm. į vieną pusę.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 15 EUR.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 499 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 280 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~100EUR ir nuo ~ 30 GBP.
Svarbi informacija
 • Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali kisti.
 • Planuojant viešbučiuose naudotis savais elektros prietaisais, reikia turėti adapterį („tarpininką“ – elektros srovės suderintuvą - keitiklį).
 • Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.
Papildoma informacija

LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali keistis. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių, renginių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (11)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Viktoras
Keliauta Birželio mėn. 2023
Organizacija - puiki, apgyvendinimas, ekskursijos, buitiniai - aukščiau visko. Pageidavimas - gerai būtų jei leidžia galimybės, autobuse įrengti elektros tinklą ZZOV ir nemokamą WI-FI.
5 / 5.0
Genė
Keliauta Birželio mėn. 2023
Ilgai laukta kelionė. Puikūs vairuotojai. Fantastiškas vadovas, žinių turintis žmogus, platus akiratis, aiškumas. Susirinko labai rami ir drausminga grupė. Tai tikra dovana grupiniam keliautojui.
5 / 5.0
Kęstutis
Keliauta Birželio mėn. 2023
Kelionė buvo įdomi. Norėčiau pažymėti puikų gido Vytauto darbą, jo žinias.
5 / 5.0
----
Keliauta Birželio mėn. 2023
Vairuotojai super, autobusas labai geras. Buvo įdomu keliauti su jaunu gidu, kuris pateikė daug aktualios, išsamios informacijos apie politiką. Kelionę vertinu labai gerai, rekomenduoju kitiems.
5 / 5.0
Laima
Keliauta Birželio mėn. 2023
Kelionė įdomi, viskas praėjo sklandžiai, apie Airiją susidarėm gerą įspūdį: žalia šalis, linksmi žmonės, graži gamta, gražios pilys. Susidaryti įspūdžius padėjo vadovas Vytautas, kuris perduodavo informaciją išsamiai ir ne sausai (kalbėjo laisvai, iš savęs o ne iš užrašų)
Apie šalį


Airija

Airijos nuotraukos

Airija

Smaragdinė Airija keliautojus vilioja nuostabia laukine gamta, senoviniais miestais ir pilimis, tolumoje boluojančiais bažnyčių bokštais ir bene garsiausiomis smuklėmis. Kelionė į Airiją – įdomi patirtis, po kurios čia tikrai dar norėsis sugrįžti. (Visos kelionės į Airiją)

Apgyvendinimas

Norintys apsistoti prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje turėtų susitaikyti su mintimi, kad nakvynės kainos prasideda maždaug nuo 120  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina 80 – 100  eurų. Ekonomiškesnis pasirinkimas – svečių namai, kuriuose nakvynė kainuoja apie 17 eurų, plius keli papildomi eurai, jei nesinori kambario dalintis su kitais svečiais. Vykstantys su didesne kompanija gali rinktis trumpalaikę butų nuomą. 2 miegamųjų buto ar nediduko namelio nuoma parai prasideda maždaug nuo 80  eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Airijoje

Maistas

Tradicinėje Airijos virtuvėje dominuoja mėsos ir žuvies patiekalai, ypač mėgstama lašiša, upėtakis, moliuskai austrės ir kitos jūros gėrybės, tradicinė sodos duona, įvairiausių rūšių sūriai, grybai, įvairios sezoninės daržovės ir karalienės bulvės. Bulvės – viena svarbiausių daržovių šalyje, be jų sunkiai įsivaizduojami ne tik mėsos ar žuvies kepsniai, bet ir miltiniai valgiai, kuriuose bulvės užima garbingą pagrindinio ingrediento vietą. Tradicinis airiškas patiekalas – bulvių piurė su troškintais kopūstais. Airijoje taip pat būtina paragauti airiško avienos krūtinėlės troškinio, bulvių su rūgpieniu ir silke, kraujinės dešros su agrastais, juodos dešros su bulvėmis ir obuoliais, tradicinio deserto – sodos pyrago. Tradiciniai Airijos patiekalai gana sunkūs, todėl pietūs ar vakarienė retai praeina be gardaus portveino (alaus), kvepiančio saldymedžiu.

Maistas Airijoje

Transportas

Patogiausias būdas keliauti mieste – autobusai, kurie darbą pradeda anksti ryte ir baigia vėlai vakare, o Dubline kursuose ir naktiniai autobusai. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti specialiose kasose, autobusų ar traukinių stotyse, informacijos centruose. Greiti ir patogūs traukiniai – puikus tarpmiestinis transportas, kuriuo labai patogu keliauti po šalį. Žinoma, visada galima rinktis ir kelionę išnuomotu arba nuosavu automobiliu, tačiau reikia atminti, kad važiavimas M50, M4, N6, M7, M8, N8, N25 keliais, East Link tiltu ir Dublin Portbei Limerick tuneliais yra mokamas. Kelių mokesčių geriau nevengti, nes už tokį pažeidimą gali tekti sumokėti solidžią baudą. Skubantys turėtų rinktis lėktuvus, nes tai pats greičiausias būdas nusigauti iš vienos Airijos pusės į kitą. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Dublinas. Daugeliui Airijos sostinė asocijuojasi su puikiais pab‘ais ir alumi, juk būtent čia veikia seniausia šalies smuklė ir yra įsikūrusi Guinness alaus darykla, tačiau Dublinas vilioja ir turtinga istorija bei istoriniu paveldu. Mieste gausu istorinių paminklų, nuostabaus grožio senovinių pastatų ir jaukių gatvelių, kuriose nuolatos šurmuliuoja žmonės, o iš kavinių ir barų sklinda juokas.
 • Mohero uolos. Vakarinėje Airijos pakrantėje stūksančios Mohero uolos lyg milžiniška siena saugo pakrantę nuo galingų Atlanto vandenyno bangų ir leidžia pasimėgauti nuostabiu kraštovaizdžiu.
 • Kašelio uola. Tai viena įspūdingiausių istorinių vietų Airijoje. Viduramžių laikų tvirtovė ir bažnyčia pastatyta ant žaliuojančios kalvos atrodo išties nepakartojamai. Didžioji dalis tvirtovės pastatų puikiai išsilaikė iki šiandien.
 • Dinglio pusiasalis. 48 km į Atlanto vandenyną nusidriekęs pusiasalis – tolimiausiai į vakarus nutolęs Airijos taškas. Šioje vietoje apstu ne tik vaizdingų pakrančių, bet ir archeologinių vietovių.
 • Kerio žiedas. Vienas žymiausių turistinių maršrutų Airijoje vingiuoja Kerio grafystėje. Apie 180 km nusidriekęs Kerio žiedas džiugina kvapą atimančiais kraštovaizdžiais, romantiškomis pilimis, autentiškais kaimeliais ir senovės keltų fortais.
 • Golvėjus. Airijos kultūros sostine tituluojamas Golvėjus alsuoja bohemiška dvasia, čia veikia universitetas, galybė smuklių, o vietiniai gyventojai teigia, kad gyvena pačiame airiškiausiame mieste visoje šalyje. Labiausiai šį miestą garsina tradicinis Austrių festivalis, organizuojamas kiekvieną rugsėjį.
 • Boino slėnis. Visai netoli Dublino driekiasi Boino archeologinis slėnis, garsus senoviniais laidojimo rūmais, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šioje vietovėje archeologai aptiko apie 40 neolito epochos laidojimo rūsių, kurie skaičiuoja daugiau nei 5 tūkstančius metų.
 • Arano salos. Jei norite geriau susipažinti su tradiciniu airių gyvenimo būdu, keliaukite į Arano salas, kurių gyventojai labai daug pastangų skiria airiškų tradicijų ir papročių išsaugojimui. Pasigrožėkite pasakiško grožio pakrantėmis, nepaliesta gamta ir didingomis uolomis.
 • Milžinų kelias. Tikras gamtos stebuklas, susiformavęs maždaug prieš 60 milijonų metų. Apie 2 m aukščio bazaltinės lavos kolonos atrodo tarsi takas, nusidriekęs tiesiai į jūrą. Milžinų kelią sudaro apie 40 tokių kolonų.
 • Korkas. Svarbus Airijos uostamiestis vilioja keliautojus senoviniais pastatais, grįstomis gatvėmis, romantiškais tiltais ir vandens keliais, kuriais plaukioja nedidukai laiveliai. Svečiuojantis Korko mieste vertėtų aplankyti Crawfordo meno galeriją, Šv. Finbaro katedrą, nepakartojamą Blerney pilį, Senąją Midletono viskio gamyklą, įsikūrusią visai netoli miesto.

Airijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Airiją?

Lietus ir dargana – įprasti Airijos palydovai, todėl skėtis yra būtinas. Vasarą čia oro temperatūra vidutiniškai pakyla iki +19  laipsnių šilumos, o žiemą nukrenta iki +7 laipsnių šilumos, todėl tikrai nebus šalta. Kita vertus, jei nesinori visą laiką su savimi tampytis skėčio, kelionę geriau planuoti šiltuoju metų laiku, kai lietaus tikimybė yra kiek mažesnė

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Airijoje – 0,5 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Ireland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1559 €
1403.1 €