(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Didžioji Turkija 14d.

Belgradas – Sofija – Edirnė – Stambulas – Ankara – Kapadokija – Denizlis – Pamukalė – Hierapolis – Efesas – Troja
2024.09.13 - 09.26 liko 6 vietos
Kaina nuo:
1349 €
1281.55 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Turkijos pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Stambulas – slenkstis tarp Europos ir Azijos, užburiantis savo žavesiu.
 • Kapadokija – paslaptingas ir mūsų akims neįprastas peizažas.
 • Pamukalė – baltasis gamtos stebuklas.
 • Efesas – vienas gražiausių ir geriausiai išlikusių antikinių miestų.
 • Troja – legendinės H.Šlymano atrastos Trojos liekanos Hisarliko kalvoje.
 • Į Turkiją autobusu. Jūs juokaujate?

 

Turkija – tai tiltas tarp Vakarų ir Rytų, tai šalis, kuri jungia Europą ir Aziją. Turkijos žemė – senoji Anatolija – kultūros ir civilizacijos lopšys. Čia viena kitą keitė ir įtakojo skirtingiausios hetitų, persų, graikų, romėnų, Bizantijos ir osmanų tautos bei kultūros, čia susidūrė pagonybė, krikščionybė ir islamas. Tokia įvairovė sukūrė unikalią Turkijos kultūrą ir pavertė šią šalį muziejumi po atviru dangumi. Turkija – įspūdinga gamtos ir kultūros dermė, kur raižytas Viduržemio jūros pakrantes, derlingus slėnius, neįtikėtinas uolas ir kalvotas aukštumas papildo senovės paminklai.

Esama vietų, kur istorija neišvengiama kaip eismo nelaimė, tokių vietų, kur geografija prikelia iš numirusių istoriją. Toks yra Stambulas, kitaip Konstantinopolis, kitaip Bizantija. Bosforas – Marmara – Dardanelai, skiriantys Europą nuo Azijos... Ar skiriantys?

J.Brodskij „Kelionė į Stambulą

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Serbijos sostinę *Belgradą. Tai miestas, įsikūręs Vakarų ir Rytų pasaulių sankryžoje, patyręs krikščionių religijos skilimą, išugdęs kovingą ortodoksų cerkvę, šimtmečius vadovavusią kovose su islamiškąja osmanų imperija. Trumpa ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv. Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui. Senamiestis (Stari Grad), kuriame išlikusi XIXa. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas, puiki Dunojaus ir Savos upių santakos panorama. Išvykimas iš Belgrado. Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje. 

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Bulgariją. Atvykimas į Bulgarijos sostinę *Sofiją. Tai miestas, įkurtas senųjų trakų genčių dar VII a.pr.Kr., menantis keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus, viduramžių Bulgarijos karalystės prekybinio centro svarbą ir ištvermę turkų osmanų okupacijos metais. Sofija tapo Bulgarijos sostine tik 1879m., po turkų osmanų pasitraukimo iš Europos, todėl šiame mieste sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos. Tai sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. Trumpa ekskursija Sofijoje: Šv.Aleksandro Nevskio katedra, *Šv.Sofijos soboras, Šv.Sinodo rūmai, buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv.Sofijos paminklas, Šv.Jurgio rotonda. Išvykimas link Turkijos. Atvykimas į Edirnę. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po *Edirnę – antikinį Adrianopolį, Osmanų imperijos sostinę, charakteringą rytietišką miestelį su vingiuotomis gatvelėmis, turgumi, senais namais ir tiltu: seniausia XIVa.mečetė Eski Džiami, pagrindinė miesto šventykla ir XVI a. osmanų imperijos klestėjimo liudininkė Džiumchurijet Meidani – garsioji genialaus architekto M.Sinano Selimo mečetė su aukščiausiais Turkijoje minaretais ir Šerefeli Džiami – pereinamojo seldžiukų-osmanų stiliaus mečetė. Laisvės aikštė su paminklu naujosios Turkijos kūrėjui Kemaliui Atatiurkui, bedestanas – dengtas turkiškas brangiųjų akmenų turgus. Laisvas laikas, kurio metu galite pajusti rytietiško turgaus ypatumus ir įsigyti šiam kraštui būdingų suvenyrų, paragauti tikros turkiškos kavos ar turkiškos virtuvės patiekalų, susipažinti su provincialaus Turkijos miestelio gyvenimo ritmu. Išvykimas į Stambulą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Stambulas – tarsi vartai tarp Europos ir Azijos ne tik geografiniu, bet ir kultūriniu požiūriu, buvusi trijų galingų imperijų – Romos, Bizantijos ir Otomanų – sostinė, stulbinanti savo galybe ir įvairove. Pažintis su *Stambulu (pėsčiomis ir *vietos transportu). Puikiai išlikę *Dolmabachče rūmai - šešių paskutinių sultonų ir juos pakeitusio naujosios Turkijos įkūrėjo Kemalio Atatiurko rezidencija. *Plaukimas iš Aukso Rago prieplaukos Bosforo sąsiauriu, jungiančiu Juodąją ir Marmuro jūras bei skiriančiu Europą ir Aziją. Sąsiauris yra maždaug 30km ilgio (plaukiama grupės pasirinkto ilgio maršrutu), jo krantuose galima išvysti europietišką prabangą ir ramius Azijos pakrantėje buvusius kaimelius. Po plaukimo pageidaujantys gali papietauti krantinėje, kur patiekiama šviežia kepta žuvis.  Šiauriniame Aukso Rago krante, lankysitės Taksim aikštėje, kilsite į Genujos pirklių 1348 m. pastatytą *Galatos bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės (62m) atsiveria nuostabi Stambulo panorama. Laisvas laikas egiptiečių turguje, kuris nuo senų laikų garsėja kaip rytietiškų prieskonių prekyvietė (prieskoniai, arbata, saldumynai, sūriai, chalva ir, be abejo – turkiška kava). Vakare pageidaujantiems siūlome **nacionalinę vakarienę turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu arba laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Ekskursijos po *Stambulą tęsinys (miesto transportu ir pėsčiomis). Apžiūrėsite Bizantiškojo meno šedevrą Šv.Sofijos soborą – Dievo Išminties baziliką, grožiu ir didybe pranokusią Saliamono Jeruzalės šventyklą. Jau VIa. istorikas Prokopijus iš Cezarėjos rašė: „Ši šventykla palieka nuostabų įspūdį tiems, kas ją matė, ir tiesiog neįtikėtiną įspūdį tiems, kas apie ją tik girdėjo. Į aukštį ji kyla tarsi ligi dangaus ir kaip laivas aukštose jūros bangose išsiskiria iš daugybės kitų pastatų, tarsi rymodama virš likusios miesto dalies, jį puošdama ir pati puošdamasi miestu.“ Aplankysite ir vieną garsiausių pasaulyje religinių pastatų – *Mėlynąją mečetę su šešiais minaretais (jei tik bus baigta renovuoti, arba vietoj *Mėlynosios mečetės, aplankysite greta esančią, antrą pagal dydį mieste – Suleimanijos mečetę, įsikūrusią ant trečiosios miesto kalvos). Sultonas Achmedas I užsakė mečetės statybas blėstančios Osmanų laimės laikais. *Bazilikos Cisterna – požeminė miesto vandens saugykla, viena įdomiausių lankytinų vietų Stambule, dar vadinama „Paskendusiais rūmais“. Šį stulbinantį rezervuarą laiko net 336 kolonos. Hipodromo aikštėje pasigrožėsite Egipto obelisku, sukurtu 1500 m.pr.Kr., šalia kylančia Gyvačių kolona, atgabenta iš Delfų, Konstantino VII Purpurinio kolona. Aplankysite *Topkapi rūmus – tai buvusi sultonų rezidencija ir haremas, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Pageidaujantiems Didysis Stambulo turgus (Grand Bazar) – tai 4000 parduotuvių, dirbtuvių, restoranų ir mečečių po vienu stogu, kur laukia rytietiški turtai ir svetingumas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Išvykimas link Kapadokijos. Ankara – naujoji Turkijos sostinė, įsikūrusi pačioje Anatolijos širdyje. *Anatolijos civilizacijų muziejus – vienas reikšmingiausių žmonijos istorijos muziejų, liudijantis kultūros raidą nuo pat jos ištakų – būtent Anatolijoje gyvavo senasis paleolito miestas Čatal Hujukas (VIII tūkst. prieš Kr.), Asirijos prekybos keliai, paslaptingieji hetitai, Urartų valstybė, vėliau bandančios juos užkariauti ir pažinti helėnizmo, romėniška, bizantiška, seldžiukų ir otomanų epochos. Kelionė per Vidurio Kapadokiją. Atvykimas į Urgiupą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pageidaujantiems (už papildomą mokestį) anksti ryte (~04:30-05:30 ryto) **skrydis oro balionu. Jūsų lauks nepaprasta kelionė paukščių takais, skriejant po kojomis atsivers nuostabūs Kapadokijos gamtovaizdžiai, beribis rytinės saulės apšviestas horizontas.

Pusryčiai. Pradėsite pažintį su Centrinės Anatolijos sritimi – *Kapadokija, buvusia senosios hetitų imperijos širdimi, vėliau Biblijoje minima Romos provincija. Keliausite į Gioreme slėnio *muziejų po atviru dangumi (UNESCO kultūros paveldas). Tai netaisyklingų uolų amfiteatras su tamsiomis durų ir langų angomis, vedančiomis į paslaptingą bažnytėlių, vienuolių valgyklų, virtuvių ir sandėlių vidų. Krikščionys statytojai atkūrė įprastų bažnyčių vidaus architektūrą: iš kalaus akmens išskaptavo kupolus, apsides, skliautus, kolonas, arkas ir netgi stalus bei suolus. Bažnyčių interjerus puošia galybė bizantinio meno: vienur tai paprasti rusvi geometriniai raštai, nupiešti tiesiai ant uolos; kitur – spalvotos Naujojo testamento scenos ir šventųjų paveikslai, nutapyti ant tinko. Pakilsite į *Učchisar pilį, įsikūrusią aukščiausioje Gioreme slėnio vulkaninėje uoloje, nuo kurios atsiveria įspūdingas peizažas. Šis 25 aukštų urvas – pilis atrodo tarsi akmeninis avilys, kuris ilgai tarnavo kaip gyvenama vieta žmonėms. Lankysite učchisariečio namą – *muziejų, įrengtą viename iš urvų, susipažinsite su vietinių gyventojų buitimi. Pasivaikščiosite po Balandžių slėnį, taip pavadintą dėl gausybės uolose išskaptuotų karvelidžių. Balandžių slėnio panorama. Pagal pageidavimą pietūs ir lankymasis kilimų, keramikos arba onikso dirbinių parduotuvėse. Nakvynė viešbutyje. 

9
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Denizlį pakeliui apžiūrint *Derinkuju (arba Kaimakli) pirmą kartą paminėtą Ksenofonto, senovės graikų rašytojo ir filosofo, gyvenusio 450–354 m.pr.Kr., raštuose. Požeminis miestas galėjo turėti net 20 aukštų 85 metrų ir didesniame gylyje. Čia buvo įrengti ne tik gyvenamieji kvartalai, vienas su kitu sujungti požeminiais tuneliais, bendros virtuvės, vėdinimo ir vandens urvai, bet ir vyno daryklos bei rūsiai, arklidės, bažnyčia ir net kapavietės. Kambarius apšvietė aliejinės lempos. Manoma, jog šiame po žeme įrengtame mieste galėjo gyventi apie 20 tūkstančių žmonių. Paklaidžioję požeminio miesto tuneliais kelionę tęsite per Anatolijos lygumas, kuriose neolitinė civilizacija suformavo du didžiuosius žmonijos atradimus: gyvulininkystės ir žemdirbystės užuomazgas. Išvysite archajiškus Anatolijos kaimus, išsaugojusius vieno seniausių pasaulio miestų Čatal Hujuko gyvensenos tradicijas. Lankymasis *Čatal Hujuke (priklauso nuo sezono ir archeologinių darbų intensyvumo) arba trumpas sustojimas Konijoje – buvusioje selčiukų imperijos sostinėje, kurioje užgimė mistinis sufitų mokymas. Pagal galimybę Didžiojo Mevlevi dervišų mokytojo Mevlanos Rumi (1227-1273) *mauzoliejaus lankymas. Išvykimas į nakvynės vietą.  Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Kelionė į nacionalinį *Pamukalės parką su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Romėniškas miestas - gydykla *Hierapolis: senojo miesto gatvės, miesto vartai, agora, vienas puikiausiai išlikusių romėnų amfiteatras, didžiausias pasaulyje antikos epochos nekropolis, švento krikščionims kankinio Pilypo mirties ir palaidojimo vieta. *Maudynės Kleopatros mineralinių vandenų baseine. Vykimas link Efeso. Nakvynė viešbutyje.

11
diena

Pusryčiai. Išvykimas į antikinį *Efesą. Efesas – didžiausias ir geriausiai išlikęs antikos miestas: miesto panorama, grįstos gatvės, šventyklų frontonai, teatras, žymiausia senojo pasaulio Celso biblioteka, agora, gyvenamieji namai, viešosios erdvės, vartai, fontanai, miesto kasdiena ir šventės. Vieno iš septynių pasaulio stebuklų – Artemidės šventyklos – liekanos. Krikščioniškojo Efeso paminklai: VIa. Šv.Jono evangelisto bazilika, pastatyta virš šventojo kapo, *Šv.Mergelės Marijos namas – katalikų piligrimų tikslas Turkijoje. Kelionė prie Edremito įlankos, nuo kurios atsiveria įspūdinga Egėjo jūros ir Lesbo salos panorama. Nakvynė viešbutyje.

12
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Troją. Legendinės H.Šlymano atrastos *Trojos liekanos Hisarliko kalvoje: senosios Trojos sienos ir gyvenamieji namai, archeologinių sluoksnių gelmės, „Iliados“ mūšių vietos. Puiki Dardanelų – antikinio Helesponto panorama. Kėlimasis per Dardanelų sąsiaurį, jungiantį Marmuro ir Egėjo jūras ir skiriantį Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius. Kelionė per Bulgariją. Nakvynė viešbutyje.

13
diena

Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

14
diena

Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 8000 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 13 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelto bilietai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 20 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Nacionalinė vakarienė turkiškame restorane su programa plaukiant Bosforo sąsiauriu  ~ 45 Eur.
 • ** Skrydis oro balionu - orentacinė kaina 250 EUR. Užsakoma ir apkmokama užsakant kelionę. Nusipirkus pramogą ir atsisakius vykti į išvyką, pinigai nėra grąžinami. GRŪDA negarantuoja, kad dėl nepalankių oro sąlygų skrydžiai oro balionu bus (neįvykus, įmoka bus grąžinta).
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 319 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 260 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 280 Eur.
Svarbi informacija

Moterims – galvos apdangalus (skaras, šalius) įėjimui į mečetes.

Papildoma informacija

LR piliečio pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama; maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, patogią avalynę ir aprangą, moterims – galvos apdangalus (skaras, šalius) įėjimui į mečetes.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali keistis. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių, renginių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja Turkijos respublikos įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (7)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.7 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Danutė
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Neeilinė kelionės vadovo Giedriaus erudicija, puikus ir žaismingas pasakojimo stilius, neišsenkanti energija. Visa tai - įdomus, nuotaikingas pasivažinėjimas po Turkija ir, žinoma, aukštos klasės vairuotojai - Bronius ir Rimas. Šaunioji triada, ačiū jums už puikią kelionę. Geriausios jums kloties!
5 / 5.0
Olga
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Tai buvo seminaras apie Senąją civilizaciją. Dvi savaitės prabėgo kaip dvi dienos. Patiko viskas - viešbučiai, maitinimas ir vadovo humoro jausmas bei vairuotojai.
5 / 5.0
Alma
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Kelionė buvo puiki ir dėl šaunių, linksmų bendrakeleivių, gero muzikinio fono ir tikrai rinktinių kino filmų programos, organizuotos mūsų gido Giedriaus. Likau labai patenkinta turkiška patirtimi - tai puiki proga pailsėti pažintinėje kelionėje ir pažinti turkų tradicijas, kultūrą. Labai patiko viešbučiai, ypač su baseinu.
5 / 5.0
Ričardas
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Aplankiau 26 šalis, tačiau su tokiu nuostabiu gidu keliauju pirmą kartą. Dėmesingas, stebinantis giliu istorijos žinojimu, puikus oratorius, iškalbus. 10 iš 10.
4 / 5.0
turistė
Keliauta Rugsėjo mėn. 2012
Rekomenduoju
Puiki kelionė. Tik galėtų nebūti naktinio pervažiavimo. Ačių.
Apie šalį


ES, Turkija

Turkija oro balionai

Populiarioji Turkija – tai ne tik puikūs paplūdimiai, kaitri saulė ir dangaus mėlynumo jūra. Tai šalis, turtinga savo istorija, kultūra ir tradicijomis. Čia apsilankius visada norėsis sugrįžti dar ne kartą, o parsivežti prisiminimai sušildys net ir šalčiausią žiemos vakarą.

smile (Visos pažintinės kelionės į Turkiją)

wink (Visos poilsinės kelionės lėktuvu į Turkiją)

Apgyvendinimas

Turkija – tikras rojus keliautojams ir poilsiautojams, nes kiekvienas čia ras viešbutį pagal savo skonį ir kišenę. Nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje gali svyruoti nuo 40 eurų iki kelių šimtų, priklausomai nuo viešbučio lokacijos, teikiamų paslaugų ir kitų kriterijų. Nakvynė žemesnės klasės viešbučiuose vidutiniškai kainuoja apie 25 – 40 eurų. Svečių  namuose išsinuomoti lovą parai galima vos už 4 eurus, o visą kambarį – už 10 eurų. Vykstantys į Turkiją su didesne kompanija arba ilgesniam laikui taip pat gali apsistoti vietinių gyventojų nuomojamuose apartamentuose. 2 – 3 kambarių apartamentų nuomos kaina prasideda maždaug nuo 30 eurų ir gali siekti kelis šimtus. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės turkų virtuvės pagrindą sudaro grūdinės kultūros ir įvairios daržovės. Šalyje ypač mėgstama žuvis ir jūros gėrybės, mėsa vartojama rečiau, tačiau bet kuriame turkiškame restorane galima paskanauti gardžių turkiškų kebabų su ėriena, tandyroje keptos ėrienos, ėrienos šašlykų ir pan. Prie mėsos valgių dažniausiai patiekiamas lengvas ir gaivus jogurto padažas. Turkai labai mėgsta įdarytas daržoves – baklažanus, paprikas, alyvuoges. Vynmedžio lapus valgo įdarytus riešutais ir razinomis. Dažnai manoma, kad turkiškas maistas labai aitrus, tačiau turkai stengiasi išlaikyti  unikalias produkto skonines savybes, todėl prieskonius naudoja saikingai. Svečiuojantis Turkijoje būtina paragauti tokių tradicinių šalies patiekalų kaip žuvies kotletai, baklažanų sklindžiai, įdaryti baklažanai, avienos šašlykas, plovas, manų kruopų chalva, čeburekai su sūriu ir saldžioji baklava.

Turkiškas maistas

Transportas

Pati populiariausia viešojo transporto priemonė miestuose – autobusai arba mikroautobusai, kurie į gatves išrieda dar neišaušus, o darbą baigia naktį. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti autobusų ir traukinių stotyse, pačiuose autobusuose ar informacijos centruose. Po šalį patogu keliauti greitaisiais traukiniais ar automobiliais. Keliai šalyje puikūs, tačiau išsinuomoti automobilį gali tik 21 metų sulaukę asmenys, turintys bent metų vairavimo stažą.  Be to, reikia papildomai mokėti už važiavimą tiltu per Bosforo sąsiaurį ir kai kuriose magistralėse. Galiausiai reiktų atminti, kad Turkija yra milžiniška šalis, todėl tolimiems atstumams įveikti geriau rinktis lėktuvus. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Edirnė. Senoji Osmanų sostinė keliautojus vilioja istoriniu ir architektūriniu palikimu, nuostabiais tradiciniais valgiais ir aliejuotų imtynininkų kovomis, kurios čia organizuojamos kiekvieną vasarą.
 • Stambulas. Didžiausias miestas Turkijoje, tikras spalvų ir kontrastų miestas, kuriame nuolatos verda gyvenimas. Stambulas – puikus pavyzdys, kaip modernaus pasaulio atributai gali derėti su istoriniu palikimu.
 • Šv. Sofijos soboras. Dar VI a. pastatytas didingas statinys žavi prabangiu 56 metrų aukščio kupolu, papuoštu užrašais iš Korano. Šv. Sofijos soboras – vienas gražiausių statinių Stambule. 
 • Bosforo sąsiauris. Maždaug 30 km ilgio sąsiauris, skiriantis Europą nuo Azijos, įspūdingas gamtos šedevras. Čia nuolatos plaukioja laiveliai, nuo kurių denio atsiveria kvapą gniaužianti panorama.
 • Mėlynoji mečetė. XVII a. Stambule pastatytą mečetę garsina išskirtinė ir akį traukianti puošyba. Beveik  20 tūkstančių mėlynų rankų darbo plytelių dekoruotas statinys atrodo tiesiog stebuklingai.
 • Ankara. Turkijos sostinė – kosmopolitinis miestas, kuriame netrūksta veiklos net ir išrankiausiam keliautojams. Čia gausu muziejų, meno galerijų, įstabių istorinių ir architektūrinių objektų, puikių restoranų, parduotuvių. Ankara maloniai nustebins kiekvieną svečią.
 • Kapadokija. Geologinis stebuklas, stebinantis neįtikėtinu kraštovaizdžiu, susiformavusiu maždaug prieš 30 mln. metų. Kapadokijoje gausu keistos formos urvų, kalvų, sudėtingų tunelių sistemų, kurios sudaro ištisus požeminius miestus.
 • Denizlis. Industrinis miestas, kurio simboliu laikomas gaidys, vilioja šurmuliuojančiomis gatvėmis, puikiomis pasilinksminimo vietomis ir istoriniu palikimu.
 • Pamukalė. Tikras gamtos stebuklas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Baltos travertino terasos atrodo įspūdingai, o kraštovaizdis nukelia tarytum į visai kitą planetą.
 • Troja. Pasak istorijos, vienas didingiausių ir garsiausių senovės miestų buvo sunaikintas beveik per naktį. Šiandien apie čia stūksojusią Troją primena tik išlikusi gynybinė siena, romėnų teatras, keli namai ir šventyklos.

 

Turkijos miestai

Kada geriausia keliauti į Turkiją?

Turkija – amžinos vasaros sostinė, čia net žiemą termometro stulpelis nenukrenta žemiau + 10 laipsnių šilumos, o vasarą gali šoktelėti iki +40 karščio. Geriausias metas keliauti į Turkiją – birželio ir gegužės mėnesiai bei ruduo, kuomet šalyje vyrauja šilti ir saulėti orai, tačiau nevargina kaitra.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis vairuotojui Turkijoje – 0,5 promilės.

Turkijos valiuta – Turkijos lira (TRY). 1 EUR = 7 TRY.

Turkija musulmoniška šalis, kuklumas čia labai vertinama savybė, todėl gerbkite šalies tradicijas ir laikykitės aprangos kodo.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Hometurkey.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.28

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1349 €
1281.55 €