(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Anglija - Velsas - Škotija 12d.

Hanoveris – Londonas – Vindzoras – Solsberis - Stonehenge – Oksfordas – Stratfordas Prie Eivono – Česteris – Velsas – Snoudonijos Nac. Parkas – Karnarvonas – Konvi - Glazgas – Kodoro Pilis – Loch Neso Ežeras – Kaledonijos Kanalas - Fort Viljamas - Edinburgas (Net 2 Dienos) – Amsterdamas
2024.06.05 - 06.16 liko 13 vietų. Reikalinga pavienė moteris
2024.07.03 - 07.14 liko 8 vietos.
2024.08.07 - 08.18 liko 9 vietos. Reikalinga pavienė moteris
Kaina nuo:
1649 €
1566.55 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Žemutinės Saksonijos sostinę *Hanoverį. Pažintis su senamiesčiu: siauros gatvelės su gausybe fachverkinių namų, gotikinio stiliaus Senoji miesto rotušė menanti 14a., Naujoji rotušė, Kryžiaus bažnyčia, Operos namai – vienas gražiausių statinių mieste. Laisvas laikas. Išvykimas iš Hanoverio. Kelionė per Vokietiją, Prancūziją. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Kelionė į Didžiąją Britaniją. Atvykimas į Didžiosios Britanijos sostinę. Pažintis su Londonu (pėsčiomis ir miesto transportu) – vienu gražiausių ir didingiausių pasaulio miestų, Jungtinės karalystės sostine. Didysis Benas – Parlamento rūmų laikrodis, Londono simbolis. *Vestminsterio abatija – Anglijos karalių karūnavimo ir laidojimo vieta, žymių Anglijos žmonių ir poetų panteonas. D.Britanijos karaliaus rezidencija - Bekingemo rūmai, St.Džeimso parkas. Didžiausia ir populiariausia mieste Trafalgaro aikštė. *Šv. Pauliaus katedra – sero Kristoferio Reno baroko architektūros šedevras. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Vindzorą, kuris jau daugiau kaip 900 metų yra Britanijos valdovų savaitgalio rezidencija. Trumpas sustojimas Solsberyje, įsikūrusiame penkių upių santakoje, Solsberio *katedra, pastatyta XIIIa. ir turinti aukščiausią bokšto smailę Jungtinėje karalystėje (123m). Joje saugomas vienas iš keturių išlikusių Magna Carta (1215m.) egzempliorių ir seniausias Europoje veikiantis laikrodis, valandas skaičiuojantis nuo 1386 metų. Kelionė į Stonehenge – svarbiausią priešistorinį (2800 m.pr.Kr.) paminklą visoje Britanijoje. Jis unikalus, nes panašaus nėra visame pasaulyje. Ši *akmenų šventykla nuo neatmenamų laikų kelia pagarbią baimę kiekvienam čia apsilankančiam. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Kelionė į Oksfordą. Apžvalginė ekskursija po universitetinį miestą: Christ Church, Mertono, Magdalenos koledžai, Aukštutinė gatvė, kiti žymūs pastatai, gatvelių labirintas. Išvykimas į V.Šekspyro gimtinę Stratfordą prie Eivono. Ekskursija po vietas, susijusias su Šekspyro gyvenimu: *Šekspyro gimtasis namas, Karališkasis Šekspyro teatras, senamiestis, esant galimybei – *Šv. Trejybės bažnyčios, Šekspyro amžinojo poilsio vietos, lankymas. Atvykimas į *Česterį. Ypatinga architektūra (fachverkas), miesto siena, Rows (parduotuvių gatvė) iki šiol žavi turistus. Didžiosios Britanijos aruodas – Velsas. Uolėti kalnai, giliai pasislėpę smaragdo žalumo slėniai ir bekraščiai jūros peizažai užburia ir įkvepia. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Snoudonijos nacionalinis parkas – vienas gražiausių ir įspūdingiausių kraštovaizdžių šalyje. Keliausite Snoudonijos **traukinuku gėrėdamiesi puikiu kraštovaizdžiu, tarpukalnių ežerėliais, slėniais ir miškais, neaukštomis, tačiau įspūdingomis kalnų viršūnėmis. Pakilsite į Snoudono kalną nuo kurio atsiveria nuostabus apylinkių vaizdas. Pasak legendos Snoudono kalno viršūnėje miega Apvaliojo stalo riteriai. Kelionė į Karnarvoną – senovinį miestą – tvirtovę prie Meino įlankos, Velso iškilmių sostinę. Išvykimas į Konvį, garsų *pilimi ir miesto siena, kuri yra didžiausia, stipriausia ir geriausiai išsilaikiusi tvirtovė šiaurės Velse.  Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Pusryčiai. Išvykimas į Škotiją – išdidžių, laisvę mylinčių žmonių šalį. Škotija – mistinė žemė, garsėjanti vaiduokliškomis pilimis,  Loch Neso pabaisa, gūdžiais miškais ir pelkėtomis pievomis. Tai unikalus kraštas su tyra, vaizdinga gamta, įdomiu folkloru ir linksmais, karingais škotais. Atvykimas į *Glazgą – didžiausią Škotijos miestą, komercinę šalies sostinę, svarbiausią universitetinį miestą Škotijoje. Lankysite *katedrą, statytą XIIIa; Šv.Jurgio aikštę su didingąja Glazgo rotuše. Vakarinėje miesto dalyje apžiūrėsite ketvirtą pagal senumą universitetą angliakalbėse šalyse ir vieną seniausių Škotijoje – Glazgo universitetą. Šis 1451m. įkurtas universitetas yra viena iš 19 britų aukštojo mokslo institucijų, pagal reitingus patenkantis į 100 geriausių pasaulyje. Neogotikinio stiliaus pastatas, suprojektuotas Džordžo Skoto, stovi ant nedidelės kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Kelvingrovo parką ir vakarinius miesto pakraščius. Modernioje miesto dalyje, buvusioje Princo uosto teritorijoje, grožėsitės šiuolaikine architektūra: blizgančio titano pusmėnulio formos Mokslo centro pastatu; Glazgo „švyturiu“, kuriame veikia nacionalinis architektūros ir dizaino centras. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Kelionė į Kodoro *pilį, kurioje, kaip manoma, buvo nužudytas karalius Makbetas. Trys nuostabūs sodai supa pilį ir suteikia jai dar daugiau paslaptingumo. Kelionė Loch Neso – didžiausio gėlavandenio ežero Škotijoje pakrante. Pasak škotų legendos, ežere gyvena Loch Neso pabaisa, žinoma tiesiog “Nesės” vardu. Mėgausitės nuostabiu kraštovaizdžiu, pravažiuosite ežero pakrantėse įsikūrusius žavius miestelius ir kaimelius.

Kelionę tęsite palei Kaledonijos kanalą, jungiantį gėlavandenius Loch Neso, Loch Oicho ir Loch Lochio ežerus. Sustosite pasigrožėti Kaledonijos kanalo šliuzų sistema. Stebėsite (esant galimybei) kiek aukštai pakeliami laivai, norintys persikelti iš žemutinio ežero aukštutinio link. Fort Viljamas – miestelis, prisiglaudęs aukščiausio Škotijos kalno Ben Nevio (1344m) papėdėje. Esant galimybei, *škotiško viskio degustavimas. Kelionė vaizdingu Glencoe slėniu palei Lemondo ežerą. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9
diena

Pusryčiai. Pažintis su *Edinburgu – Škotijos sostine nuo XV amžiaus. Ekskursiją pradėsite nuo ant bazaltinės kalvos esančios **Edinburgo pilies, kurioje saugomas Skono akmuo. Bėgant metams pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo tvirtovė, rūmai, kalėjimas. Apžiūrėsite Šv.Margaritos koplyčią, statytą 12a., pilies menėse Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Didžiojoje Menėje iki XVIIa. posėdžiavo Škotijos parlamentas. „Karališkąja mylia“ keliausite per viduramžišką senamiestį. Pamatysite 17a. biurgerių namus, parlamento rūmus, XVa. statytus Johano Knoho namus, apžiūrėsite *Šv. Gilo katedrą – svarbiausią tikinčiųjų šventovę Škotijoje, garsią vitražiniais langais, didingais vargonais ir rafinuota, dailiąja Usnies koplyčia. Pakilsite į Kaltono kalvą – nuo kurios atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis… Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas, pastatytas britų admirolo garbei. Būtent Nelsono laivynas 1805 metais iškovojo Trafalgaro pergalę. Paminkle įmontuotas garsusis laiko mechanizmas, kuris buvo naudojamas laivų chronometrų nustatymui. Nelsono bokštas panašus į apverstą teleskopą ir yra laikomas aukščiausiu tašku Edinburge. Laisvas laikas Edinburgo senamiestyje. Jo metu siūlome aplankyti Škotijos nacionalinę *galeriją, kurioje eksponuojama žymių Škotijos dailininkų darbai, taip pat Rafaelio, Ticiano, Velaskeso, Ternerio, Mone, Van Gogo ir kitų garsių pasaulio dailininkų darbai. Esant galimybei, aplankysite Falkirko ratą – įspūdingą inžinerinį statinį, pakeitusį anksčiau buvusius šliuzus. Jo esmė – rytinių Škotijos pakrančių sujungimas su vakarinėmis.  Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Ekskursijos *Edinburge tęsinys. Lankysite įspūdingus **Holirudo rūmus, buvusią ilgametę Škotijos valdovų rezidenciją. Dabar rūmai oficiali Jos Didenybės Anglijos karalienės vasaros rezidencija. Rūmų istorija prasideda XII a., kuomet Edinburge jau buvo įsikūrę Škotijos monarchai. Šiuose rūmuose net šešerius metus gyveno Marija Stiuart, čia patyrusi didžiausias meilės ir išsiskyrimo dramas su savo vyrais. Kaip ir dera, greta rūmų yra įkurti rūmų sodai. Po rūmų ir sodų apžiūros išvykimas iš Edinburgo. Vaizdingu keliu per Chevioto kalnus, kurie yra Škotijos ir Anglijos natūrali pasienio riba, kirsdami Northumberlendo nacionalinį parką, Šiaurės jūros pakrante vykstate į Newcastle upon Tyne uostą. Kėlimasis į Amsterdamą. Nakvynė kelto kajutėse.

11
diena

Pažintis su Olandijos sostine Amsterdamu – šiaurės Venecija. *Plaukimas kanalais, ekskursija pėsčiomis: Dam aikštė, Karalių rūmai, Naujoji katedra, Singel kanalo gėlių turgus. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12
diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6300 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 10 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 1 nakvynė keturvietėse kelto kajutėse su pusryčiais ir vakariene
 • kelto per Lamanšą arba Eurotunelio bilietai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai įužsisakyti ir apmokėti kelionės rezervavimo (sutarties sudarymo) metu, savo agentūroje mokamus objektus.
 • ** Pageidaujantiems dvivietės kajutės, priemoka nuo 120 EUR asm.
 • ** Stounhendžo akmenų šventykla ~30 Eur (suaug.); 27 Eur (senj); 20 Eur (5-17 m. vaik.);
 • ** Snoudonijos traukinukas ~ 45 Eur (suaug); 32 Eur (3-15 m. vaik.);
 • ** Edinburgo pilis ~26 Eur (suaug.), 21 Eur (senj.), 16 Eur (7-15 vaik) (įėjimo bilietas su informacinė medžiaga)
 • ** Holirudo rūmai ~24 Eur (suaug.), 18 Eur (18-24 jaunim), 15 Eur (5-17 vaik) (įėjimo bilietas)
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 20 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 599 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 260 EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~24 EUR ir nuo ~ 200 GBP - ~ 270 GBP. (D. Britanijos svarų).
Svarbi informacija
 • Planuojant viešbučiuose naudotis savais elektros prietaisais, reikia turėti adapterį („tarpininką“ – elektros srovės suderintuvą - keitiklį).
 • Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.
Papildoma informacija

LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21 d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (7)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4 / 5.0
Julija
Keliauta Liepos mėn. 2015
Rekomenduoju
Nuostabi kelionė! Tai, ką pamačiau pranoko visus lūkesčius!! Labai patiko, kad į maršrutą įtraukta ne tik miestai, bet ir nuostabios gamtos kampeliai :) Nors kelionė į Angliją, bet labai patiko Amsterdamas. Labiausiai patiko: Snowdonia, kilimas traukinuku, Stonehenge Londonas, ypač Vestminsterio abatija Edinburgas Kodoras Amsterdamas Velso gamta!!!!! Fantastiška! Česterio linksmybės Skye salos maršrutas - super :)
4.4 / 5.0
Rūta
Keliauta Liepos mėn. 2015
Rekomenduoju
Dėkoju už kelionę, šaunios gidės, rūpestingi vairuotojai, įdomus maršrutas. Labiausiai nustebino Oksfordas, smagu ir gražu, Snowdonia NP, didžiausią įspūdį paliko Vestminsterio abatija, širdžiai ir akiai malonus pasivaikščiojimas Kodoro pilyje, o razina ant torto - Edinburgas. Ačiū.
4.6 / 5.0
Rokas
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2012
Rekomenduoju
Vertinu gerai. Siūlyčiau daugiau laiko skirti dideliems miestams, kaip Edinburgui, Amsterdamui, taip pat laisvo laiko. Vadovės darbą atliko puikiai, vairuotojai taip pat.
5 / 5.0
Laura
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2012
Rekomenduoju
Kelionė gerai organizuota, geros gidės, daug pamatyta ir sužinota. Norėtųsi, kad daugiau laiko būtų skirta Edinburgui (gal atsisakius kurio nors kito objekto).
4.4 / 5.0
Birutė
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2012
Rekomenduoju
Kelionė buvo organizuota gerai, programos turinys informatyvus. Norėjau ilgesnio pabuvino Nacionaliniame parke. Ačiū Aušrai už puikią nuotaiką, ačiū Egle už suteiktas žinias apie Angliją.
Apie šalį


Anglija (autobusu)

Anglijos nuotraukos

Anglija (Didžioji Britanija)

Kam keliauti kažkur kitur, jei gyveni Didžiojoje Britanijoje? Tokį klausimą gyvenime sau yra uždavęs beveik kiekvienas britas. Taip, geroji senoji Anglija – tai šalis kupina istorijos, tradicijų, nuostabaus grožio unikalių vietų ir neišsemiamų galimybių keliautojams. (Visos kelionės į Angliją)

Apgyvendinimas

Viešbučių kainos Didžiojoje Britanijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinate apsistoti. Londone vidutinė nakvynės kaina 4 – 5 viešbutyje prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų, Mančesteryje, Liverpulyje ar Birmingeme už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 60 – 90  eurų. Panaši situacija ir su žemesnės klasės viešbučiais, jei nakvynė Londone kainuoja vidutiniškai apie 80  eurų, tai mažesniuose miestuose – apie 60 eurų. Nenorintys per daug išlaidauti gali apsistoti svečių namuose, kuriuose lova parai kainuoja apie 15 – 20 eurų. Trumpalaikė būtų nuoma pravers keliaujantiems su didesne kompanija. Dviejų kambarių buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 130 eurų.  Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Anglijoje

Maistas

Tradicinei Didžiosios Britanijos virtuvei daugiausiai įtakos turėjo dirbančioji klasė, todėl čia vyrauja nesudėtingi ir greitai paruošiami patiekalai. Šalies virtuvės pagrindą sudaro mėsa, ypač mėgstama aviena bei paukštiena, ir jos konservai, įvairūs paštetai, žuvų plokštainiai, sumuštiniai, sklindžiai, ragu, pudingai, įvairios bandelės bei gausiai glajumi aplieti tortai. Svečiuojantis Anglijoje privaloma paragauti garsiųjų angliškų pusryčių – omletas, patiekiamas su kepta šonine, pupelėmis, grybais, keptais pomidorais,skrudinta duona, kartais dar pridedami ir keli kraujinės dešros gabalėliai. Labai sotu ir gardu. Lengvesnis angliškų pusryčių variantas – kava su sviestainiu. Didžioji Britanija taip pat gali didžiuotis nuostabaus skonio susmulkintos mėsos pyragais, bulvių pyragais su svogūnais ir mėsa,  veršiukų inkstų apkepėlė ir tešloje keptu bifšteksu. Mėsos ir žuvies patiekalai dažniausiai patiekiami su bulvėmis ir daržovių salotomis. Tradicinėje virtuvėje naudojama mažai prieskonių, todėl kartais angliška virtuvė apibūdinama kaip nuobodi, tačiau ne veltui sakoma kad dėl grožio ir skonio nesiginčijama.

 Angliška virtuvė

Transportas

Didžioji Britanija – didelė šalis, todėl kelionės automobiliu, nepaisant puikių kelių, kurie šalyje yra nemokami, gali varginti. Be to, reiktų atminti, kad Anglijoje eismas vyksta kairiąją kelio puse, o tai tikrai sukels papildomų nepatogų, tačiau nėra padėties be išeities. Šalyje puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Traukiniais galima gana greitai ir patogiai nusigauti praktiškai į bet kurį miestą, o miestuose nepakeičiama susisiekimo priemonė – autobusai. Tiesa, Londone nuolatos kursuoja metro, tramvajai, vandens transportas, populiarūs dviračiai.  Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose, autobusų ir traukinių stotyse, informacijos centuose. O štai greičiausias ir patogiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo į kitą – lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Londonas. Didžiosios Britanijos sostinė – milžiniškas kosmopolitinis miestas, kuriame modernus pasaulis darniai susilieja su istoriniu Anglijos palikimu ir stebina savo karališkąja didybe. Pažinti Londoną tikrai neužteks vienos dienos, nes šis miestas – tai muziejus po atviru dangumi, kuris nepalieka abejingų.
 • Vindzoro pilis. Netoli Londono stūksanti nuostabaus grožio pilis – seniausia karališkoji rezidencija Jungtinėje Karalystėje ir didžiausia gyvenama pilis pasaulyje. Skaičiuojama, kad pilyje yra apie tūkstantis puošnių kambarių ir neapsakomo grožio pokylių salių.
 • Bigbenas. Didysis Benas – Parlamento rūmų laikrodžio bokštas ir aukščiausias tokio tipo statinys pasaulyje dar nuo 1858 m. Bigbenas laikomas vienu iš Londono simbolių ir traukos taškų.
 • Tauerio tiltas. 1894 m. pastatytas tiltas – tikras šedevras ir dar vienas Londono simbolių, kuris stebina savo didybe ir puošniais architektūriniais sprendimais.
 • Oksfordas. Palyginti nedidelis miestelis pakeri subtilia ir unikalia architektūra, o Pitt-Rivers muziejus primena tuos didingus laikus, kai britų imperija buvo užkariavusi beveik pusę pasaulio. Oksforde nuolatos šurmuliuoja studentai ir jauni žmonės, kurie čia organizuoja įvairius renginius, susibūrimus ir kitas atrakcijas.
 • Stonehenge. Legendomis ir mitais apipintas Stonehenge iki šiol kelia daugybę klausimų ir diskusijų. Mokslininkai mano, kad tai 5 tūkstančių metų senumo sakralinė vieta, kuri atliko Saulės bei Mėnulio kalendoriaus funkciją. Įdomu tai, kad beveik 50 tonų sveriantys luitai buvo atgabenti iš kitos vietos ir nepriekaištingai sustatyti inžineriniu bei astronominiu požiūriu.
 • Vestminsterio abatija. Puošniosios abatijos statybos truko beveik 800 metų. nuo 1066 m. čia karūnuojami Didžiosios Britanijos karaliai ir karalienės. Be to, amžino poilsio abatijoje atgulė garsūs mokslininkai, menininkai bei monarchai.
 • Madam Tiuso muziejus. Neįtikėtinai realistiškų vaškinių skulptūrų muziejuje galima išvysti pasaulinio lygio muzikantų, aktorių, politikų, rašytojų ir kitų įžymybių figūras.
 • Kornvalio paplūdimiai. Tai geriausi ir švariausi paplūdimiai visoje Didžiojoje Britanijoje. Juos itin mėgsta banglentininkai, jėgos aitvarų ir vandens pramogų mėgėjai. Puiki vieta pasimėgauti saule ir nuostabia gamta su šeima ar draugais.
 • Česteris. Dar romėnų įkurtas miestelis vilioja senovinėmis grįstomis gatvelėmis, autentiškais XIII a. namais, kurių fasadai dekoruoti juodomis ir baltomis juostomis, o Česterio senamiestį juosia neblogai išsilaikiusi gynybinė siena, kurios viršuje yra įrengtas pasivaikščiojimo takas. Mieste taip pat galima apsilankyti Karo muziejuje, zoologijos sode, romėnų amfiteatre, pasigrožėti Česterio katedra, laikrodžio bokštu.

 

Anglijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Didžiąją Britaniją?

Didžiojoje Britanijoje beveik 200 dienų per metus lyja ir vyrauja ūkanoti ir vėsūs orai, todėl lagamine turi atsirasti vietos skėčiui, net ir tada, jei kelionę planuojate vasarą, kai oro temperatūra pakyla iki +18 laipsnių šilumos. Žiemos šalyje gana šiltos, vyrauja +5 laipsnių šiluma, tačiau drėgnos, todėl būtina tinkama apranga.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Didžiojoje Britanijoje – 0,8 promilės.

Didžiosios Britanijos valiuta – svaras sterlingų (GBP). 1 GBP = 1,12 EUR

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitbritain.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Škotija

Škotijos nuotraukos

Škotija

Škotija – mitais ir legendomis apipinta šalis, kurią patys škotai meiliai vadina Šiaurės Europos perlu. Tai nuostabios gamtos, tyro oro, istorinio paveldo ir viskio kraštas, nusipelnęs daugiau keliautojų dėmesio. (Visos kelionės į Škotiją)

Apgyvendinimas

Škotijoje nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 100 eurų iki kyla iki kelių šimtų.  Žemesnės klasės viešbučiuose apsistoti parai kainuoja apie 60 – 100 eurų. Keliautojai mėgstantys megzti įdomias pažintis gali rinktis ir svečių namus, kuriuose praleisti naktį kainuoja apie 13 – 17 eurų. Jei norisi atskiro kambario, kurio nereikia dalintis su kitais svečiais, teks susimokėti apie 20 eurų. Škotijoje taip pat populiari trumpalaikė apartamentų nuoma. 2 – 3 kambarių apartamentų nuomos kainos prasideda nuo 80 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Škotų virtuvė labai gimininga Didžiosios Britanijos maisto gaminimo tradicijomis. Čia dominuoja nesudėtingi mėsos ir jos konservų patiekalai, žuvų patiekalai, patiekiami su daržovėmis, bulvių pyragai. Priešingai nei Anglijos Virtuvėje, Škotijoje gaminami labai gardūs avienos subproduktų patiekalai. Nacionalinis šalies delikatesas ir pasididžiavimas – Haggis. Tai – avies skrandis, kimštas avies žarnigaliais, miežių bei įvairių prieskonių mišiniu. Toks delikatesas patiekiamas su bulvių arba ropių koše ir taurele puikaus škotiško viskio. Nors Haggio sudėtis ir neskamba labai gardžiai, tačiau skonis tikrai puikus. Svarbią vietą škotų virtuvėje užima košės, ypač populiari avinžirnių ir avižinė košė. Škotijos tradicinė virtuvė gana sunki, todėl virškinimui pagerinti neatsisakoma taurelės škotiško viskio.

Škotiška virtuvė

Transportas

Po Škotijos miestus labai patogu keliauti moderniais ir patogiais autobusais, kurių bilietai parduodami automatizuotose kasose, informacijos centruose, autobusų stotyse. Pažintį su šalimi palengvina traukiniai, kuriais be jokio vargo galima apkeliauti didžiąją dalį visos Škotijos, o jei nesinori derintis prie viešojo transporto tvarkaraščio, galima rinktis kelionę nuosavu ar nuomotu automobiliu. Škotijoje keliai tvarkingi, vairuotojai kultūringi, vienintelis galimas sunkumas – eismas vyksta kairiąja kelio puse. Greičiausias būdas patogiai pasiekti nuostabiąją Škotiją – skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Loch Neso ežeras. Įspūdingo dydžio ežerą labiausiai išgarsino mistinė pabaisa, gyvenanti ežero gelmėse, tačiau ją išvysti vargu ar lemta, tačiau pasigrožėti Loch Neso ežero apylinėmis ir Urquharto pilies liekanomis tikrai verta.
 • Urquhart pilis. Iš vienos nuostabiausių Škotijos pilių išliko tik griuvėsiai, tačiau pilies teritorijoje vis dar stovi senovinis bokštas, iš kurio atsiveria nepakartojami apylinkių kraštovaizdžiai.
 • Škotijos sostinė vilioja keliautojus dar viduramžius menančiomis gatvelėmis, istoriniais pastatais, išskirtinio grožio pilimi, muziejais ir pramogomis, kurių tikrai netrūksta. Edinburge istorijos palikimas puikiai dera su šiuolaikiniu gyvenimo ritmu.
 • Skara Brae. Neolito laikų gyvenvietė yra vienas svarbiausių istorijos paminklų Škotijoje, Orknio salose.
 • Melrouso vienuolynas. Dar XII a. pastatytas gotikinio stiliaus vienuolynas išsiskiria unikalia puošyba ir gausu dekoru. Nuo šio nepakartojamo statinio sudėtinga atitraukti žvilgsnį.
 • Ant stataus skardžio stūksanti renesansinė pilis atrodo žavingai ir pakeri užburiančia didybe. Manoma, kad Stirlingas sėkmingai atlaikė net 7 mūšius.
 • Škotiško viskio kelias. Viskis – Škotijos nacionalinė vertybė, todėl čia svečiuojantis būtina sudalyvauti ekskursijose po vikio daryklas ir paragauti autentiško gėrimo.
 • Mousa bokštas. Maždaug 100 m pr. Kr. pastatytas gynybinis bokštas stebina savo apvalia forma ir akmenine struktūra. Mousa bokštas yra aukščiausias tokio tipo statinys pasaulyje.
 • Luskentyro paplūdimys. Gražiausiu Škotijos paplūdimiu tituluojamas Luskentyro paplūdimys pakeri raibuliuojančia mėlynai žalios spalvos jūra, žaliuojančiais šlaitais ir švariu auksiniu smėliu.
 • Culzeano pilis. XVIII a. pastatyta pilis išsiskiria griežta ir atšiauria viduramžių architektūra, tačiau statinio interjeras be galo rafinuotas ir puošnus. Toks kontrastas sukuria efektingą įspūdį.

Škotijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Škotiją?

Norintiems geriau pažinti Škotiją ir pasigrožėti šios šalies nuostabia gamta ir istorijos palikimu kelionę vertėtų planuoti balandžio – rugsėjo mėnesiais, kai lietaus tikimybė yra mažesnė, o termometro stulpelis šokteli iki +17 – +19 laipsnių šilimos.  Žiemą oras vidutiniškai atvėsta iki +5 laipsnių šilumos, o danguje dažnai pasirodo lietaus debesys.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Škotijoje – 0,5 promilės.

Škotijos valiuta – Škotijos svaras sterlingų (SCP). 1 SCP = 1,12 EUR

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitscotland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.04

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1649 €
1566.55 €