(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Tropinė Balio sala su poilsiu kurorte prie Indijos vandenyno 13d.

Denpasaras – Ubudas – Bratano ežeras – Ulun Danu šventykla – Jatiluwih ryžių terasos – Taman Ayun šventykla – Tanah Lot – Tegalalango ryžių terasos – Goa Gajah – Tampaksiring (Gunung Kavi ir Tirta Empul) – Kintamanis – Besakih šventykla – Klungkungas (Kerta Gosa paviljonas) – Beždžionių miškas – Campuhan Ridge pėsčiųjų takas – kavos plantacija – Tegenungan krioklys – Indijos vandyno pakrantės kurortas – Denpasaras
2024.08.13 - 08.25 grupė renkama
2024.09.17 - 09.29 grupė renkama
2024.10.22 - 11.03 grupė renkama
Kaina nuo:
1399 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Balio pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Ilgametė GRŪDOS kelionių organizavimo į Indoneziją patirtis.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Balio salos partneriai.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Labai išsami pažintinė programa.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas.
 • Net po 5 nakvynes Ubude – Balio salos kultūrinėje širdyje, menų sostinėje ir Indijos vandenyno pakrantės kurorte - labai patogi ir komfortiška kelionė.
 •   GRŪDOS kelionės į SINGAPŪRĄ IR BALIO S. nuotraukų albumas (nuotraukos S.Vytauto).

 

Kelionės aukso fondas

 • Ubudas – Balio salos kultūrinė širdis.
 • Mistiškoji Ulun Danu šventykla šalia vulkano krateryje išsidriekusio Bratano ežero (pasirinkus papildomą ekskursiją).
 • Šlovingos praeities liudininkė Taman Ayun – „sodų šventykla“, apjuosta tvenkiniu, pilnu žydinčių lelijų.
 • Balio vizitinė kortelė – fotogeniškoji Tanah Lot šventykla ant uolos, įsibridusios į Indijos vandenyną.
 • Įspūdingo smaragdinio žalumo Tegalalango ryžių terasos – UNESCO pasaulio paveldas.
 • Gunung Kavi – žaliame tropiniame lietaus miške pasislėpęs antkapinių paminklų kompleksas.
 • Tirta Empul – šventykla, garsėjanti šventuoju šaltiniu, kuriame piligrimai apvalo ne tik kūną, bet ir sielą.
 • Pribloškianti Baturo ugnikalnio panorama, atsiverianti iš Kintamanio kalnų kaimelio.
 • Didžiausia ir pagrindinė Balio šventykla – Besakih – Agung ugnikalnio papėdėje.
 • Kerta Gosa paviljonas – įmantriai dekoruoti XVII a. teismo rūmai.
 • Brangiausios pasaulyje kopi luwak kavos degustavimas kavos plantacijoje (pageidaujantiems).
 • Tegenungan krioklio, pasislėpusio džiunglių tankmėse lankymas.
 • Spalvingi ritualiniai Balio salos šokiai (ypač efektingas ir hipnotizuojantis Kecak ugnies šokis) (pageidaujantiems).
 • Romantiškas poilsis Indijos vandenyno pakrantės kurorte, tradiciniai indonezietiški masažai, SPA malonumai.
 • Aktyvaus poilsio mėgėjams: kopimai į ugnikalnius, raftingas kalnų upe, kruizas katamaranu, paviršinis ir giluminis nardymas.
 • Pasimatymas su nuožmiaisiais Komodo drakonais (vykstantiems į 3 dienų turą).

 

Trokštate atsikvėpti toli nuo šiuolaikinės Vakarų civilizacijos? Norite pajusti laukinę atogrąžų jėgą? Pažinti Azijos religijas? Balio sala – tai atskira Indijos vandenyno planeta, kur laikas matuojamas kerinčio grožio saulėtekiais ir saulėlydžiais, peizažą valdo horizonte snaudžiantys ugnikalniai, o dvasinio gyvenimo tėkmė pasiduoda mitinių būtybių ir dievų galiai. Šis maršrutas vingiuoja per dievišką Balio salą – poilsio ir nuostabių paplūdimių rojų. Aplankysite ir pasaulio bohemos pamiltą Ubudo miestelį, kuris įkvėpė rašytoją Elisabethą Gilbert romanui „Valgyk. Melskis. Mylėk“.

Kokia panorama tropikų žalumos apsuptyje Jums būtų maloniausia gėrėtis, gaivinantis palmių sultimis tuak ar žvalinantis balietiška kava kopi luwak? Norėtumėte žvelgti į vandenyne plūduriuojančius vienišus žvejų laivelius? Ar svajojate priešais save išvysti plačias ryžių terasas, kakavmedžių plantacijas? O gal trokštate savo atmintyje įamžinti atogrąžų ežero ir užgesusios vulkaninės viršūnės vaizdus? Dar įsivaizduokite, kad į poetišką kraštovaizdį darniai įsilieja palmių ir gėlių apsuptos šventyklos. Susidaro įspūdis, tarsi jos būtų natūrali vešlios gamtos dalis. Mes taip pat likome sužavėti šios salos svetingumu ir nepakartojama aura, tad atveriame Jums duris į dar vieną stulbinančią planetos vietą – Balį, kurį puikiai pažįstame. Į Indonezijos salas kelionių organizatorius GRŪDA veža keliautojus jau ne vienerius metus, turi patikimus, patikrintus ir kvalifikuotus partnerius, kelionių vadovus ir gidus. Itin plati viešbučių pasiūla, atitinkanti įvairius skonius.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1-2
dienos. Skrydis: Vilnius – Denpasaras

Skrydis Vilnius – Denpasaras  (per Stambulą arba Helsinkį). Atvykimas į tarptautinį Denpasaro oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į Ubudą, salos kultūrinę širdį, amatų, menų, tradicinių šokių ir muzikos sostinę. Būtent čia Julia Roberts filmavosi dramoje pagal E.Gilbert romaną „Valgyk. Melskis. Mylėk“. Jausmigą moterį gyvenimo prasmės ir vidinės harmonijos paieškos atvedė į Balį. Rašytoja jautriai aprašė turkio spalvos vandenyną ir paplūdimius bei ypatingą būseną, patiriamą tokioje dieviškoje aplinkoje. Tačiau Ubudas svarbus ne vien dėl kino, kuris visame pasaulyje išgarsino Balio grožį ir jo gydomąjį poveikį sielai. Juolab, kad jį dar žymiai anksčiau pamilo Vakarų bohema. Tarp XX amžiaus menininkų, radusių užuovėją Ubude, buvo ir aktorius Charlie Chaplinas. Ubude kūrėsi meno studijos ir dailės mokyklos, jogos centrai. Dalis keliautojų šiame egzotiškai elegantiškame ir spalvingame kurorte praleidžia ne vieną dieną, lankydami meno galerijas, dirbtuves, ieškodami originalių dirbinių, arba tiesiog mėgaujasi bohemiška atmosfera. Juk aksominių kalnų išvagotas, džiunglių puošiamas ir Indijos vandenyno bangų glostomas amžinai šiltas Balis – tobulas įkvėpimo šaltinis kūrybai ir sau artimo gyvenimo būdo paieškoms. Nakvynė viešbutyje.  

P.S. Ubude nakvosite net 5 naktis, todėl pamažu galėsite įsilieti į jo intelektualų šurmulį. Iš čia važinėsite į ekskursijas po salą – iš Ubudo lengvai pasiekiami net ir atokiausi Balio kampeliai.

Balio sala yra tik nedidelis (apie 150 km ilgio ir 80 km pločio) lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos - žemėlapyje. Bet iš visų 14 000 archipelago salų, nusidriekusių virš 5000 km per patį ekvatorių nuo Azijos link Australijos tarp Indijos ir Ramiojo vandenyno, ši sala geriausiai žinoma keliautojams. Balį, kuriame yra 3 mln. gyventojų, kasmet aplanko apie 1,5 mln. užsienio ir maždaug 1mln. vietos turistų. Balis poetiškai vadinamas „svajonių sala“, „dievų sala“, „meilės sala“ arba tiesiog rojumi. Kiekvienas čia atvykęs supranta, jog pateko į „kitokio“ pasaulio erdvę: ypatingos, kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Balis išpildo visų lūkesčius ir padovanoja kažką nelaukto, netikėto ir stebinančio. Vieni gaudo bangas Kutos paplūdimiuose, nardo, lepinasi prie vandenyno, kiti kopia į ugnikalnius, lanko senąsias šventyklas, gėrisi puikiais meno dirbiniais, spalvingomis ceremonijomis, ritualiniais šokiais, vešliomis džiunglėmis, smaragdinėmis ryžių terasomis, stulbinamais vulkanų kūgiais.

Atskirai reikėtų paminėti ypatingą salos dvasinę aplinką. Čia vienintelė vieta didžiausioje pasaulio musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė hinduizmo ir budizmo kultūros. Laikui bėgant dievai „susidraugavo“ ir iki šiol taikiai gyvena Balio šventyklose. Kai 16a. Java pateko į islamo įtaką, daugelis jos menininkų ir valdininkų persikėlė į Balio salą, tikėdami, kad laikas nepalies šio žemės kampelio. Taip ir atsitiko. Salos nepalietė nei ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei turizmo bumas, čia prasidėjęs 20a. septintajame dešimtmetyje.

Atrodo, kad Balio oras pritvinkęs mitų ir viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms. Balyje yra apie 20 tūkstančių šventyklų, ir kiekviena turi savo šventę. Net baliečių būstai primena šventyklas, kuriose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, saugomos urnos su artimųjų pelenais. Baliečiai rengiasi tradiciniais sijonais – sarongais, moterys plaukus puošia orchidėjų žiedlapiais. Viskas čia puošnu – ir šventės, ir laidojimo apeigos, ir verslai, ir pats gyvenimo būdas.

Ši sala yra amatininkų ir menininkų Meka su savo centru Ubude, traukiančiu tiek kūrėjus, tiek ir jų kūrinių vertintojus. Didžioji dalis keliautojų veržiasi į puikiuosius pasaulinio garso Balio kurortus – Kutą, Sanurą, Džimbaraną, Nusa Dua, Benoa. Čia viešbučius Indijos vandenyno pakrantėje dažniausiai supa tikri tropikų sodai, poilsiautojai lepinasi tradiciniu indonezietišku masažu, egzotiškomis pramogomis ir puikiu maistu. Būtinai paragaukite ne tik šviežių jūros gėrybių, ruošiamų čia pat ant vandenyno kranto, bet paskanaukite ir guavų, kivių, mangustinų, rambutanų, durianų, bananų, kokoso riešutų – visko, ką pasiūlys tropikai.

Pradėjus kelionę po „dievų salą“ Balį, peizažas keisis ties kiekvienu kelio posūkiu: bananų plantacijos, smaragdinės ryžių terasos, bambukų sąžalynai, juodo smėlio paplūdimiai Lovine, kalnų perėjos, aukštosios kokoso palmės ugnikalnių fone. Tik nesikeis ramybė ir draugiškumas vietos gyventojų baliečių, kurie neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų, tikėdamiesi pagarbos savo dievams ir tradiciniam gyvenimo būdui.

3
diena. Ubudas – Bratano ežeras – Ulun Danu šventykla – Jatiluwih ryžių terasos – Taman Ayun šventykla – Tanah Lot – Ubudas

Pusryčiai. Šiandien, lankydami šventyklas, daugiau sužinosite apie Balio religiją - adaptuotą hinduizmą. Pagrindiniai dievai yra trys – Brahma, Vyšnu ir Šyva, aukščiausias dievas – Sanghyang Vidi. Kartu baliečiai garbina daugybę gamtos dievybių ir dvasių. Jie tiki, kad dvasios yra visur – tai senosios animistinės religijos palikimas. Sužinosite, kad gerosios, nešančios žmonėms sėkmę, gyvena kalnuose, o blogosios – demonai – jūroje.

Iš Ubudo važiuosite prie 1200m aukštyje vulkano krateryje išsidriekusio Bratano ežero, apsupto mišku apaugusiomis kalvomis. Vietos gyventojai valstiečiai neša aukas Devi Danu – kraterio ežero dievybei, ir meldžiasi mistiškoje Ulun Danu šventykloje, kurios statiniai išsibarstę Bratano ežero pakrantėje ir netgi mažose ežero salelėse. Teigiama, jog ši fotogeniška šventykla yra viena labiausiai fotografuojamų Balyje. Pasigrožėję šia šventykla ant vandens važiuosite į ryžių terasas – Jatiluwih (UNESCO pasaulio paveldas). Būtent čia viešėjo Julia Roberts ir buvo filmuojamos kai kurios dramos „Valgyk, melskis, mylėk“ Elizabeth Gilbert biografinio romano motyvais scenos. Čia turėsite laiko pasivaikščioti tarp ryžių terasų ir visiškai pasinerti į Balio ramybę. Vėliau pasiūlysime papietauti netoliese esančiame restoranėlyje (už papildomą mokestį).

Toliau dienos maršrutas drieksis link mažo Mengvi kaimelio, 17a. buvusio galingos karalystės sostine. Čia iki šių dienų stovi šlovingos praeities liudininkė šventykla Taman Ayun. Didingoji „sodų šventykla“ antra pagal dydį ir reikšmingumą Balyje, iškilo apie 1634 metus – sodų terasos su kiemeliais buvo išdėstytos skirtinguose lygiuose, o visas kompleksas apjuostas tvenkiniu, pilnu žydinčių lelijų.

Vėliau vyksite prie garsiosios, fotogeniškosios 15a. Tanah Lot šventyklos – Balio vizitinės kortelės. Tarsi įbridusi į vandenyną šventykla stovi netoli kranto ant neaukštos stačios uolos, į kurią galima patekti tik atoslūgio metu. Tikima, kad šventyklą saugo nuodingosios jūros gyvatės, atbaidančios piktąsias dvasias ir nepageidaujamus įsibrovėlius. Potvynio metu uolą daužo bangų muša, o šventykla, apšviesta tekančios arba besileidžiančios saulės spindulių, atrodo ypač graži ir paslaptinga. Siurrealistinis uolėtos pakrantės peizažas atoslūgio metu, paslaptingi urvai, putotos bangų keteros ir saulės spindulių blyksniai, dingstantys už horizonto – argi galima praleisti tokį vaizdą? Vakarop grįšite į Ubudą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Ubudas – Tegalalango ryžių terasos – Goa Gajah – Tampaksiring (Gunung Kavi ir Tirta Empul) – Kintamanis – Besakih šventykla – Klungkungas (Kerta Gosa paviljonas) – Ubudas

Pusryčiai. Pirmiausia aplankysite įspūdingas smaragdinio žalumo Tegalalango ryžių terasas (UNESCO pasaulio paveldas). Ryžių augintojų darbas reikalauja tiesiog pragariškos kantrybės – kepinant saulei, valstiečiai iki kelių braidydami po purviną pliurzą sodina į ją po vieną daigelį... Be abejo, saloje ryžiai vertinami, todėl čia ypač garbinama ryžių deivė Devi Sri.

Vėliau stabtelėsite prie šventyklėlės Goa Gajah – „dramblių urvo“, skirto dievui Ganešui. Maždaug prieš tūkstantį metų iš akmens kalta šventovė išpuošta dramblius vaizduojančiomis skulptūromis. Joje rasta Budos statula, taip pat svarbios hinduistinės dievybės, tarp jų – drambliagalvis Ganešas. Šventykloje būta meditacijai skirtų nišų, o visiškai netoli čiurleno šventas šaltinis. Ideali vieta apmąstymams apie mums taip neįprastas ir naujas religijas.

Link kalnų ir šaltinių apsupto Tampaksiringo kaimelio veda smagus kelias, įrėmintas smaragdinių ryžių terasų. Trečioji stotelė – žaliame tropiniame lietaus miške pasislėpęs – Gunung Kavi kompleksas, kurį sudaro 10 antkapinių paminklų išskaptuotų uoloje ant kalnų upės kranto. Manoma, kad jie skirti XI a. karališkosios šeimos nariams. Legenda byloja, kad visus paminklus uoloje išskaptavo mitinis milžinas Kebo Iwa  savo nagais vos per vieną naktį. Kompleksą rado europiečiai palyginti neseniai – 1920 metais.

Aplankius Gunung Kavi, būtina užsuktį į Tirta Empul šventyklą. maždaug nuo X a. garsėjančią šventuoju šaltiniu. Piligrimai iš visų salos kampelių traukia čia pasimelsti, o šventajame šaltinyje apvalyti ne tik kūną, bet ir sielą.  Šaltinio vanduo pripildo raudonų plytų baseinus, kuriuose švarinimosi ritualą atlieka moterys, vyrai ir jų vaikai. Vieta fantastiška – čia labai gera, nuostabi aura, norisi pabūti ilgiau.

Po Tirta Empul judėsite dar šiauriau – link 1500m aukštyje įsikūrusio Kintamanio kaimelio, iš kurio atsiveria puikiausias vaizdas į Baturo ugnikalnį (1717m). Tai veikiantis ugnikalnis, nors iš tolo atrodo kaip visai nekalta kalva. Kaskart jis išsiveržia vis kitoje vietoje ir nusineša ne vieną gyvybę. Į Baturo ugnikalnį turistams yra organizuojami kopimai. Žygis nesudėtingas, tik išeinama labai anksti, kad kopėjai saulėtekį pasitiktų viršūnėje (P.S. kopimus į ugnikalnius pageidaujantieji gali užsisakyti poilsio dienų metu).

Didžiausias Balio kalnų ežeras (8 km ilgio ir 3 km pločio) yra ne mažiau garsus už savo bendravardį vulkaną. Baturo ežero pakrantėse prisiglaudė ne viena šventyklėlė, o aplinkiniai kaimeliai, skaičiuojantys jau trečią tūkstantmetį, yra seniausi Balio saloje. Pietauti (už papildomą mokestį) pasiūlysime restorane su ypač gražiu panoraminiu vaizdu į Baturo vulkaną bei ežerą. Papietavę, pasigėrėję Baturo vulkano ir ežero panorama, važiuosite į pagrindinę Balio šventyklą Besakih, kuri primena nedidelį miestelį. Čia daugiau kaip 22 įvairiausių dievų ir dvasių šventyklos, kuriems nusilenkti suvažiuoja visi Balio gyventojai. Šventyklos kompleksas prisiglaudęs ugnikalnio Agungo papėdėje. 3142m aukščio Agungo ugnikalnis yra aukščiausias ir švenčiausiu Balyje laikomas kalnas, dar vadinamas „motinos kalnu“ arba „pasaulio bamba“. Baliečiai tiki, jog dievai gyvena kalnuose, o demonai – vandenyne (todėl nesimaudo jame ir pataria to nedaryti kitiems).

Įdomu, kad galingi vulkanų išsiveržimai neatvėsino vietos gyventojų meilės ir pagarbos ugnikalniams. Anot baliečių, vulkanai saugo nuo ligų, todėl salos gyventojai miega galva į didįjį Agungą, o jų šventyklų altoriai žiūri vulkano pusėn. Agungas – iki šiol veikiantis vulkanas, iš jo kraterio dažnai kyla baltas dūmelis. Paskutinio išsiveržimo metu (1963m.) žuvo apie 2000 žmonių, 100 000 liko be pastogės, visoje saloje buvo nuniokoti pasėliai, žuvo derlius, prasidėjo badas. Besakih šventyklos lavos liežuviai nesuniokojo, todėl vietos žmonės priėmė tai, kaip po dievų rūstybės sekusią malonės apraišką. Agungas galbūt yra ta viršukalnė, į kurią daugiausia kopiama Indonezijoje. Kopimas nėra sudėtingas, bet labiau varginantis negu į Baturą. Didžiuliame Besakih šventyklos komplekse, kuris tęsiasi apie 3 km, visada šurmuliuoja didelė maldininkų ir turistų minia, todėl čia užtruksite netrumpai apžiūrinėdami atskiras šventyklas, jų puošybą ir stebėdami vietinius žmones.

Paskutinė šios dienos stotelė - Klungkungo miestas. Jame lankysite įmantriai dekoruotą Kerta Gosa paviljoną – XVIIa. teismo rūmus, garsius lubų piešiniais, kuriais atpasakojamas žymus hindų epas.  Grįžimas į Ubudą. Grįžę į Ubudą, galėsite pasilepinti tradiciniu masažu - Balio sala garsėja gausybe SPA paslaugų. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Ubudas – Beždžionių miškas – Campuhan Ridge pėsčiųjų takas – kavos plantacija – Tegenungan krioklys – Ubudas

Pusryčiai. Pirma šios dienos stotelė – šventasis Beždžionių miškas. Patariame ypač akylai saugoti savo daiktus, kol vaikštinėsite po šį mišką, nes beždžionės čia ypatingai drąsios. Po apsilankymo pas beždžiones, Jūsų lauks pasivaikščiojimas  Campuhan Ridge pėsčiųjų taku – apie 3 km žygis pėsčiomis, pakeliui grožintis nepaprasta Ubudo gamta bei ryžių terasomis. Šio tako pavadinimas reiškia „kur dvi upės susitinka“. Kalnų upių išraižytas reljefas sukūrė pasakišką vietą iš abiejų pusių apsuptą Ubudo džiunglių žalumos.

Vėliau stabtelėsite nedidelėje Balio kavos plantacijoje, čia iš arti išvysite kavamedžių ir kakavmedžių sodus ir sužinosite, kaip pasaulį pakerėjusios pupelės iš Pietų Amerikos pasiekė net atokias Indonezijos salas. Beje, pasiteiraukite, kaip baliečiai gamina taip vertinamą kopi luwak kavą. Galite labai nustebti išgirdę, kad laukinių gyvūnų – palminių musangų apvirškintos pupelės išrenkamos iš jų išmatų! Ir čia turėsite puikią progą paragauti šios, taip vertinamos kavos (už papildomą mokestį). Be jos paragausite ir įvairių skonių arbatų, vietinės kakavos ir kavos. Tad pasirenkite gurmaniškiems atradimams. Po kavos/arbatos pertraukėlės vyksite prie Tegenungan krioklio, pasislėpusio džiunglių tankmėse. Tai tokia laukinė jėga, kuri žmogų gali emociškai grąžinti į tyrą Žemės būvį ir padėti atkurti sutrūkinėjusį šventą ryšį su laukine gamta. Jis mums primena apie visa ko visatoje slypinčią darną, kurios nevalia pažeisti. Džiaukimės, kad mūsų planetoje dar yra tokių, šiuolaikinės civilizacijos nepaliestų vietų. Turėsite galimybę pasimaudyti ir atsigaivinti po vaikščiojimo džiunglėse.

Grįšite atgal į Ubudą. Vakare turėsite galimybę pailsėti, pasimėgauti SPA ir masažo malonumais. Rekomenduojame  pamatyti  ritualinį ugnies šokį Kecak (už papildomą mokestį). Jį atliekantiems šokėjams akomponuoja vyrų choras, skirtingus ritmus kuriantis hipnotizuojančiais garsais „cak cak cak cak“. Pamažu įeidami į transo būseną, šokėjai užburia visus žiūrovus. Reginys unikalus ir nepakartojamas! Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Laisva diena Ubude arba ekskursija** (už papildomą mokestį):

Pusryčiai. Diena skirta savarankiškai pažinčiai su charizmatiškuoju Ubudu ir jo apylinkėmis. Šiandien siūlysime lankyti meno galerijas, meno dirbinių parduotuvėles, susipažinti su vietos gyventojų amatais, patirti SPA ir masažo malonumus, vakare stebėti šokių pasirodymą. Puiki proga įsigyti lauktuvių ar tiesiog pasivaikščioti Ubudo gatvelėmis, kurios primena vieną didelę meno galeriją po atviru dangumi.

Nepageidaujantiems laiką leisti Ubude ir jo apylinkėse savarankiškai, pasiūlysime ekskursiją (už papildomą mokestį) tolesnei ir dar išsamesnei pažinčiai su Balio sala.

Dieną pradėsime nuo centre esančio Ubudo meno muziejaus Puri Lukisan, kurį 1956 m. įkūrė Ubudo karališkosios šeimos princas Cokorda Gede Agung Sukawati ir olandų menininkas Rudof Bonnet. Jie surinko didžiulę vietos menininkų darbų kolekciją, čia eksponuojami ir jaunųjų kūrėjų darbai, yra parodų salė.

Žymiai aukštesnio lygio tradicinės ir modernios tapybos darbų kolekcija yra eksponuojama Neka meno muziejuje (nutolusiame apie 3 km nuo Ubudo centro). Lankysimės ir jame. Po meniško pusdienio turėste galimybė susipažinti su Balio salos gastronomine puse. Lankysite baliečių namus, kur Jūsų lauks tradicinio maisto gaminimo pamokėlė ir pietūs. Išbandysite savo kulinarinius sugebėjimus ir pabendrausite su vietiniais – tai unikali patirtis. Vakarop grįšite į viešbutį, turėsite laisvą vakarą poilsiui ar lauktuvėm įsigyti – Ubudas geriausia vieta tam padaryti. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Ubudas – Sanuras (Nusa Dua, Džimbaranas, Kuta) ar kitas Indijos vandenyno pakrantės kurortas

Pusryčiai. Laisvas laikas pagal Jūsų poreikius ir atsisveikinimas su Ubudu, kurį pamilsta visi ir nenori iš čia išvažiuoti. Vidurdienį išsiregistruosite iš viešbučio Ubude ir būsite nuvežti į Jūsų pasirinktą poilsio viešbutį Indijos vandenyno pakrantės kurorte. Poilsis. Nakvynė viešbutyje.

8-11
dienos. Poilsis ir pramogos prie Indijos vandenyno.

Pusryčiai viešbutyje. Jūsų laukia net 4 dienos nepamirštamo poilsio pasirinktame viešbutyje. Šių dienų scenarijus priklauso tik nuo Jūsų. Poilsio metu galėsite mėgautis SPA centrų, masažo bei grožio salonų teikiamomis paslaugomis. Mėgausitės natūraliu Balio pakrančių grožiu ir grynu oru. Galėsite dar giliau pasinerti į Balio mistiką ir išmėginti jogos užsiėmimus. O jei vis dėlto pasyvus poilsis Jūsų nedomina, galėsite kopti į ugnikalnius arba aplankyti šalia esančias salas.  O jei norėsite ypatingo nuotykio, pasiūlysime Jums 3 dienų turą „Komodo drakonai“ (būtina užsisakyti iš anksto). Linkime subtilių pojūčių. Nakvynė viešbutyje.

Ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį) pasirinktinai:

 1. 3 dienų turas „Komodo drakonai“ (būtina užsisakyti iš anksto Lietuvoje). Kaina nuo 655 EUR/asm. (vykstant 10 asmenų, jeigu vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kaina didėja) + skrydžio bilietas Denpasaras (Balio sala) – Labuan Badžas (Flores sala) – Denpasaras (Balio sala) nuo 250 EUR/asm.
 2. 4 dienų turas į Nusa Tengara salyną. Ekskursijos ir poilsis „karčiojo pipiro“ – Lomboko , Gili Air, Gili Meno ir Gili Travangan salose – paviršinio ir giluminio nardymo Edene (būtina užsisakyti iš anksto Lietuvoje). Kaina nuo 499 EUR/asm. (vykstant 6 asmenims, jeigu vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kaina didėja) + keltų bilietai nuo 70 EUR/asm. + skrydžio bilietas Lombokas – Denpasaras (Balio sala) nuo 250 EUR/asm.  
 3. Išvyka į piečiausią Balio salos tašką apžiūrėti Uluvatu šventyklos pačioje uolos viršūnėje, ritualinis saulėlydžio ugnies šokis ir vakarienė Džimbarano jūros gėrybių restorane (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 60 EUR/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 4. Kruizas katamaranu į Lembongano salelę. Ekskursija pas jūros dumblių augintojus. Paviršinis ir giluminis nardymas (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 120 EUR/asm. – už giluminį nardymą mokama atskirai (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 5. Kopimas į Baturo ugnikalnį (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 90 EUR/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 6. Kopimas į Agungo ugnikalnį (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 110 EUR/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 7. Raftingas Ayung upe (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 60 EUR/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 8. Apsilankymas tradicinių Balio šokių spektaklyje (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 25 EUR/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).

 

12-13
dienos. Skrydis: Denpasaras - Vilnius

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Denpasaro oro uostą. Skrydis į Europą per tarpinį Europos oro uostą į Vilnių (gali būti keli persėdimai). Grįžimas į Lietuvą. 

 

Kaina:

Kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 1169 Eur (kaina priklauso nuo sezoniškumo, žr.datas www.gruda.lt )

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 400 Eur/asm

 

Priemokos už aukštesnės kategorijos viešbučius:

Poilsio metu gyvenant 5* viešbutyje – nuo 370 iki 450 Eur/asm

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 600 Eur/asm.

*
3 DIENŲ PASIRENKAMAS TURAS "KOMODO DRAKONAI"

Vietoj poilsio prie Indijos vandenyno galima užsisakyti 3 dienų individualų turą „Komodo drakonai“ į Flores – Rinkos – Komodo salas (romantiška nakvynė laive, paviršinis nardymas ir poilsis „rožiniame paplūdimyje“, įspūdingai rūstus salų peizažas, kvapą gniaužiantis pasimatymas su varanais – nuožmiaisiais Komodo drakonais – didžiausiais driežais pasaulyje).Vietoj poilsio prie Indijos vandenyno galima užsisakyti 3 dienų individualų turą „Komodo drakonai“ į Flores – Rinkos – Komodo salas (romantiška nakvynė laive, paviršinis nardymas ir poilsis „rožiniame paplūdimyje“, įspūdingai rūstus salų peizažas, kvapą gniaužiantis pasimatymas su varanais – nuožmiaisiais Komodo drakonais – didžiausiais driežais pasaulyje).

1
DIENA. Skrydis iš Denpasaro (Balio sala) į Labuan Badžą (Flores sala) – plaukimas laivu į Rinkos salą (nakvynė laivo kajutėse)

Po pusryčių iš viešbučio prie Indijos vandenyno vyksite į Denpasaro oro uostą skrydžiui į Labuan Badžą Flores saloje. Salai pavadinimą 16a. davė portugalai: „Cabo das Flores“ reiškia „gėlių kyšulys“. Tik Javoje ir Sumatroje yra daugiau ugnikalnių negu 370 km ilgio ir vietomis tik 12 km pločio Flores saloje. Pats įspūdingiausias gamtos kūrinys Flores saloje, o gal visame Nusa Tengara salyne – didingasis Kelimutu vulkanas, garsėjantis trimis kraterių ežerais, nuolat keičiančiais spalvą. Keliautojams siūlomi žvejybos, nardymo, kopimo į vulkanus turai, bet, aišku, didžiausio susidomėjimo sulaukia išvykos pas Komodo drakonus. Atskridę į Labuan Badžą, vyksite į prieplauką, iš kurios laivu išplauksite į Rinkos salą, kuri kartu su Komodo ir Padaro salomis, išsidėsčiusiomis pačiame Indonezijos archipelago centre, 1980 metais buvo paskelbtos Komodo nacionaliniu parku, o 1992 metais – UNESCO pasaulio paveldo vieta, kad būtų apsaugoti unikalieji varanai – Komodo drakonai – tarsi naujųjų laikų dinozaurai, gyvenantys tik Rinkos ir Komodo salose. Pietūs laive. Nuo Labuan Bandžo iki Rinkos salos plaukimas trunka maždaug dvi valandas. Nors ir rūsti, daugeliui keliautojų sala atrodo neįtikėtinai graži. Čia beveik nėra medžių, auga tik didžiuliai kaktusai, ganosi stirnos, buivolai, kuriuos ir medžioja varanai. Šiame dramatiškame peizaže drakoną galima pastebėti iš toli. Tą ir darysite – stebėsite didžiausius pasaulyje driežus, garsiuosius Komodo drakonus (Varanus komodoensis) natūralioje aplinkoje. Šie milžiniški ropliai užauga iki 3-4 m ilgio, sveria iki 150 kg, bet bėga greitai, kaip šunys, ir minta stambiu gyvu laimikiu. Jei galingi žandikauliai iš karto nenužudo grobio, tai padaro jų seilėse esančios mirtį nešančios bakterijos. Po vienintelio įkandimo per valandą nudvesia ir didžiausias buivolas, nekalbant apie elnius, stirnas ar šernus. Priešnuodžiai dar neišrasti. Komodo drakonai yra nuožmūs plėšrūnai ir tikrai galėtų nužudyti žmogų. Nėra tai patvirtinančių faktų, nors gausu pasakojimų apie tokius atsitikimus.

Rinkos saloje gyvena daugiau baisiųjų varanų negu Komodo saloje, todėl pamatyti juos yra neabejotina tikimybė (GRŪDOS keliautojų grupė pamatė 5 varanus). Keliautojus lydi patyrę, puikiai pažįstantys salas, akyli ir labai atsakingi parko reindžeriai. Turistų saugumas – uždavinys Nr.1. Vėliau grįšite į laivą, kur jūsų lauks vakarienė ir romantiškas saulėlydis. Nakvynė laivo kajutėse.

2
diena. Plaukimas į Komodo salą – Komodo sala – paviršinis nardymas Pantai Merah – Labuan Badžas (Flores sala).

Po pusryčių laive plauksite į Komodo salą (beje, nuo Balio nutolusią apie pusę tūkstančio kilometrų...). Amerikietis D.Burdenas atvykęs į Komodo salą 1926 m. tyrinėti garsiųjų drakonų, taip apibūdino ją, plaukdamas burlaiviu: „Fantastiškų kontūrų sala su palmėmis, išsirikiavusiomis kaip sargybiniai, su ugnikalnių krateriais, žiūrinčiais į žvaigždėtą dangų, tinkama vieta gyventi didiesiems ropliams, dėl kurių mes taip toli keliavome. Karščio išdegintas ir skurdus pirmapradis kraštovaizdis pasižymi stebinančia laukinių gyvūnų bei augalų įvairove: čia tiek įvairių nuodingųjų gyvačių, kaip niekur kitur pasaulyje; daugybė ryškiaspalvių paukščių, tarp jų – geltonkuodė kakadu. Miške keistus, burkuojančius garsus skleidžia neskraidančios džiunglių vištos; galima sutikti elnių, šernų, masyviųjų vandens buivolų... ir , aišku, nuožmiųjų Komodo drakonų“.

Nuo D.Burdeno laikų tūkstančiai keliautojų apsilankė saloje, ieškodami didžiausių pasaulyje driežų. Kai kurie rinkosi galimybę stebėti drakonus dieną, besimaitinančius ką tik nudobtos aukos mėsa, tuo tarpu kiti, norėdami aptikti Komodo drakoną, su parko prižiūrėtoju vykdavo į džiungles.

Atplaukę į seniai lauktą ir išsvajotą salą, kuri iš tolo atrodo taip, kad joje turėtų kažkas keisto gyventi, apie 2 km eisite pėsčiomis link Banungulungo – vietos, kur anksčiau buvo šeriami varanai. Čia jie būdavo maitinami gyvais ožiukais, todėl būdavo galima nufotografuoti kruvinų scenų. Dabar tai uždrausta. Varanai turi prasimaitinti patys, todėl tapo aktyvesni, nors keletą „tinginių“ vis dar galima sutikti prie buvusios šėryklos (Komodo saloje GRŪDOS keliautojai pamatė dar penkis varanus). Grįžę į laivą, plauksite link Flores salos.

Pakeliui sustosite Pantai Merah (‚rožiniame paplūdimyje“), kurio smėlis nuo ten esančių raudonųjų koralų dalelių švelniai rausvas. Pantai Merah įlankos paplūdimys ir po vandeniu plytintys koraliniai sodai – puiki vieta maudynėms ir paviršiniam nardymui. Pietaudami laive plauksite į Labuan Badžo uostą Flores saloje. Atplaukę būsite apgyvendinti viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Skrydis iš Labuan Badžo (Flores sala) į Denpasarą (Balio sala).

Po pusryčių, pageidaujantieji, esant galimybei, pasivaikščios (o galbūt ir apsipirks) po vietos turgelį. Prieš skrydį apžiūrėsite įspūdingą kalkakmenio urvą Batu Cermin, kurio pavadinimas reiškia „Veidrodžio uola" (būtini bateliai rantuotu, neslidžiu padu). Atskridę į Balį būsite nuvežti atgal į pasirinktą poilsio viešbutį Indijos vandenyno pakrantėje. Poilsis. Nakvynė viešbutyje.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • 5 nakvynės Ubude 4* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje (už priemoką galima rinktis 5* viešbučius).
 • 5 nakvynės kurorte prie Indijos vandenyno 4* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje (už priemoką galima rinktis 5* viešbučius).
 • Maitinimas pagal programą: 10 pusryčių.
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos pažintinio turo metu.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai: Vilnius – Europos miestas – Denpasaras – Europos miestas – Vilnius. Kaina nuo 999 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Tarptautiniai skrydžių bilietai išvykimams:  2023.12.16 ir 2024.12.26. Kaina nuo 999 EUR.
 • Kitas maitinimas ir ekskursijos, nenurodytos programoje.
 • (**) – pažymėta papildoma ekskursija Ubude (užsakoma Lietuvoje). Kaina nuo 60 Eur/asm.
 • Apsilankymas ritualiniame Balio ugnies šokio spektaklyje Kecak Ubude. (užsakoma Ubudo viešbutyje). Kaina nuo 25 EUR/asm (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (Balyje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 - 3 EUR/dienai, vietiniams gidams ~4 - 5 EUR/dienai, kambarinėms ~1 EUR/dienai, viešbučio nešikams ~1 EUR/už lagaminą.
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.
 • Vizos mokestis – apie 35 EUR/asm.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Viešbučių kategorijos žvaigždutėmis nurodytos remiantis tos šalies viešbučių kategorijomis.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz. nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

 

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Indonezija

Indonezija

Egzotiškoji Indonezija – tai pietryčių Azijos šalis, esanti tarp Azijos žemyninės dalies ir Australijos, keliautojus žavinti civilizacijos nepaliesta gamta. Čia daugelis nori ištrūkti iš kasdienio streso pančių ir atsipalaiduoti grožintis nepakartojamo grožio kraštovaizdžiu, ragaujant itin gardų vietinių gamintą maistą bei linksminantis pasilinksminimo vietose, sutvertose vietiniams, bet mėgiamose ir keliautojų iš viso pasaulio. Tačiau norint pamatyti kaip įmanoma daugiau, vertėtų užsisakyti kelionių agentūrų siūlomas keliones. Tokias keliones organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Indonezijoje

Beveik visoje Indonezijos teritorijoje vyrauja tropinis klimatas. Temperatūros vidurkis pajūrio pakrantėse yra apie 28 laipsnius karščio, vidinėse salų dalyse ir kalnuotose vietovėse – apie 26 laipsnius karščio, o aukštesniuose kalnuose – apie 23 laipsnius karščio. Temperatūra keičiantis sezonams ne itin kinta, todėl čia apsilankyti verta ištisus metus. Net ir saulė čia šviečia ištisus metus – skirtumas tarp ilgiausios ir trumpiausios metų dienos čia vos 48 minutės.

Indonezijos nuotraukos

Maistas Indonezijoje

Portugalai buvo pirmieji europiečiai, ryškiai pakeitę tradicinę Indonezijos virtuvę. Nepaisant to, vietiniai iki šiol didžiuojasi šimtmečius skaičiuojančiais patiekalais. Atvykus į Indoneziją tiesiog būtina paragauti nasi goreng (keptų ryžių su prieskoniais), kelapa susu (kokosų pieno gėrimo), rujak (aštrių vaisių salotų su čili prieskoniais ir laimu). Mėgstantiems pasimėgauti desertus, derėtų išbandyti sarikayo telor – tai kiaušinių ir kokosų pieno pudingas.

Maistas Indonezijoje

Elektra Indonezijoje

Standartinė elektros įtampa Indonezijoje – 230 voltų. Čia vyrauja C ir F tipo rozetės, atitinkančios Europos standartą. Taigi, keliaujant į Indoneziją papildomo keitiklio pirkti nereikės.

Apgyvendinimas Indonezijoje

Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų Indonezijoje tiesiog apstu. Priklausomai nuo vietovės, čia galima apsistoti 3-4 žvaigždučių viešbutyje ir už tai sumokėti vos 20-30 eurų. Tiesa, vykstant į labiau turistų mėgiamas vietas, kišenę teks pakratyti kiek labiau. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Indonezijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Indonezijoje

Transportas Indonezijoje

Dėka ypatingos Indonezijos geografinės padėties, patogiausia ją pasiekti ir po skirtingas salas keliauti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Indonezijoje yra net 186 oro uostai, taigi pasiekti vieną ar kitą vietovę vietinio susisiekimo skrydžiais yra itin patogu. Pagrindinės transporto priemonės ant žemės – traukiniai, autobusai ir taksi. Tiesa, vietiniai neretai vilioja galimybe pasivėžinti tuk tuk – tai į motociklą panaši transporto priemonė su sėdimomis vietomis.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos. Infekcijos rizika čia vyrauja visus metus. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Indoneziją

Trumpalaikiam vizitui Indonezijoje Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikalingos, pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą.Tiesa, be vizos į Indoneziją galima vykti tik ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui. Tiesa, yra numatyti net ir specialūs sienos perėjimo punktai, per kuriuos vienintelius galima patekti į šalį ar išvykti iš jos.

Nuotraukos iš Indonezijos

Lauktuvės iš Indonezijos

Patyrę keliautojai iš viso pasaulio siūlo lauktuvių vežti įvairių vietos menininkų dirbinius bei batikos būdu dažytus audinius. Itin vertinama dovana iš Indonezijos – sarong šaliai, kuriuos puošia įvairiausi tradiciniai indoneziečių raštai. Siūloma į namus parsivežti ir vietinių maisto produktų – muskato riešuto, čili pipirų, kokosų pieno, įvairių padažų bei vietinių mėgstamų makaronų. Indonezietiški sausainiai, vadinami krupuk yra itin vaikų mėgiamas skanėstas.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Indonezijoje

 • Džogdžakarta. Tai vadinamasis Javos salos kultūros ir meno centras. Jis ypatingas ir savo geografine padėtimi – įrėmintas Indijos vandenyno pietuose ir Merapio vulkano šiaurėje.
 • Borobuduras. Šis šventyklų kompleksas yra didžiausias budistinis statinys pasaulyje, supamas neįtikėtino grožio gamtos.
 • Sultono rūmai. Kraton mieste stūksančiuose rūmuose, pastatytuose dar 18-ajame amžiuje, iki šių dienų reziduoja sultonas. Šią karališkąją rezidenciją pamatyti tiesiog būtina.
 • Bromo ugnikalnis. Nacionaliniame parke stūksantis daugiau nei 2300 metrų aukščio ugnikalnis vis dar retkarčiais spjaudosi ugnimi – tai neabejotinai vienas iš įspūdingiausių gamtos paminklų Indonezijoje.
 • Ulun Danu šventykla. Šis religinis objektas nuolat traukia minias smalsuolių, norinčių pasigrožėti ne tik gamta, bet ir pasiryžusių susipažinti su vietiniams itin svarbia religija.
 • Tengananas. Šis istorinis Indonezijos kaimelis leidžia pamatyti, kaip vietiniai gyventojai gyveno prieš kelis šimtus metų. Prabangos čia tikėtis nereikėtų, tačiau įspūdžiai – garantuoti.
 • Tanah Lot šventykla. Tai vienas iš pagrindinių ir svarbiausių objektų Balio saloje. Šventykla įsitaisiusi neapsakomo grožio pakrantėje, kurią nuolat talžo bangos.
 • Tirta Empul. Šventyklų kompleksas buvo pastatytas dar 960 metais prieš mūsų erą ir yra vietovė, iš kurios kilusi visame pasaulyje garsi pasaka apie gėrį ir blogį.
 • Gunung Kavi. Senovinės šventyklos, įrengtos tiesiog išskobtų uolų tuneliuose. Neįtikėtino grožio urvai iki šiol nepalieka abejingų.
 • Taman Sari. Tai vienas populiariausių vandens pramogų ir SPA parkų visoje Indonezijoje. Šis Balio saloje esantis kurortas yra puikiai vertinamas keliautojų iš viso pasaulio.

Indonezijos vaizdai

Įdomybės

Indonezija žymi ne tik nuostabiais vaizdais, bet ir mūsų akiai neįprasta fauna – štai Komodo drakonas yra didžiausias pasaulio driežas, galintis užaugti iki 3 metrų ilgio. Kalbant apie augalus, kuriuos tikrai verta pamatyti, derėtų ieškoti gėlės, vadinamos Rafflesia Arnoldi. Ši gėlė užauga net iki 7 kilogramų svorio ir auga tik Sumatros saloje, Indonezijoje. Indonezijoje būtina pasimėgauti ir vietiniais paplūdimiais, o tai padaryti išties paprasta. Juolab, kad Indonezijos pakrančių ilgis yra net 54 tūkstančiai kilometrų.

Vaizdai iš Indonezijos

Naudingi patarimai                                                                                      

Užsienio reikalų ministerija įvardija, kad į Indoneziją nederėtų vykti per Velykas, Kalėdas, Nyepi (baliečių Naujuosius metus) bei Indonezijos Nepriklausomybės dieną (rugpjūčio 17 dieną), mat tuo metu gali kilti teroristinių išpuolių grėsmė. Norint ramiai ir turiningai praleisti atostogas, joms derėtų rinktis kitą laiką.

Leidžiamas alkoholio kiekis Indonezijoje – 0 promilių. Tai reiškia, jog vairuoti apsvaigus nuo alkoholio – griežtai draudžiama.

Indonezijos valiuta – rupija (IDR). 1 EUR = 17 740 rupijų.

Straipsnis parengtas pagal: foodbycountry.com, internations.org, jakarta100bars.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.07

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1399 €