(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Pietų Korėja – hipnotizuojančios gamtos ir kultūros sintezė, aplankant Džedžu salą 13d.

Seulas – Paju (demilitarizuotoji zona) – Seoraksan kalnų nacionalinis parkas – Sinheungsa šventykla ir vienuolynas – Andongas – Andong Hahoė – Kjongdžu – Busanas – Haedong Yonggung šventykla – Džedžu sala – Seulas
2024.10.15 - 10.27 liko 11 vietų
2025.03.26 - 04.07 Sakurų žydėjimo metas!
2025.10.28 - 11.09 grupė renkama
Kaina nuo:
3690 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 • Kelionė su profesionaliu GRŪDOS kelionės vadovu iš Lietuvos!
 • Labai išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, suteikiantis visapusišką šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Keliaudami GRŪDOS sukurtu maršrutu turėsite išskirtinę galimybę iš arčiau pažinti korėjiečių kultūrą ir gyvenimo būdą – dalyvausite itin neįprastoje Kimči – tradicinio P. Korėjos maisto ruošimo programoje, apsistosite P. Korėjos šventyklos vienuolyne, kur turėsite unikalią galimybę pabendrauti su vienuoliais, kartu vakarieniausite, dalyvausite apeigose.
 • Programos vinis – Džedžu sala – Pietų Korėjos „rojus žemėje“.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti Pietų Korėjos partneriai, kvalifikuoti vietos gidai.
 • Į kainą įskaičiuoti 2 skrydžiai Pietų Korėjoje, lankytini objektai.
 •   GRŪDOS kelionės į PIETŲ KORĖJĄ - JAPONIJĄ nuotraukų albumas.
 •  Pietų Korėja ir Japonija - šalys į kurias norisi sugrįžti.

 

Kelionės aukso fondas

 • Seulas - modernioji Pietų Korėjos sostinė.
 • Demilitarizuotoji zona – riba tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos – vienas labiausiai saugomų pasienio ruožų pasaulyje.
 • Kimchi gaminimo pamoka – unikalaus korėjietiško skonio subtilybių atradimas.
 • Changdeokgung rūmai (UNESCO paveldo objektas) – Joseon dinastijos karališkoji rezidencija.
 • „Hanok“ miestelis – 900 senovinių namų, kurie nukelia kelis šimtus metų į praeitį.
 • Seoraksan kalnų nacionalinis parkas (UNESCO paveldo objektas) su Daecheongbong viršukalne ir nepakartojamu peizažu.
 • Sinheungsa šventykla ir vienuolynas, kuriame įsiliejama į budistinę regulą ir mokomasi gyventi su vienuoliais.
 • Andong Hahoė kaimelis (UNESCO) – tradicinis korėjietiškas kaimas su daugybe architektūros iš senųjų laikų.
 • Kjongdžu miestas (UNESCO) – senoji Sillos karalystės sostinė, tai miestas – „muziejus be sienų“.
 • Bulguksa šventykla (UNESCO) – „Budos žemės šventovė“ su pačia seniausia pasaulyje spausdinta knyga.
 • Seokguramo grota (UNESCO) – budistinio meno šedevras Tolimuosiuose Rytuose.
 • Gyvybingojo Busano uostamiesčio Jagalchi žuvies turgus – didžiausias jūros gėrybių turgus visoje Pietų Korėjoje.
 • Haedong Yonggung šventykla – išilgai uolingos vandenyno kranto linijos išsidėstęs šventyklos kompleksas.
 • Džedžu sala – Pietų Korėjos „rojus žemėje“:
  • Jusangjeolly – mistiškas vulkano suformuotų atšiaurių, stačių uolų reginys.
  • Jeongbang krioklys – vienintelis Pietų Korėjos krioklys, krentantis tiesiai į vandenyną.
  • Seongsan viršukalnė (UNESCO) – 182 m aukščio tufo kūgis, vadinamas „aušros viršūne“.
  • Mangjangul urvai (UNESCO) – atvėsusios lavos suformuota požeminė tunelių sistema.
  • Muskatmedžių miškas – didžiausias muskatmedžių miškas pasaulyje.
  • Yakchunsa šventykla – daugiau nei 3 kv. km dydžio šventykla su didžiausia Pietų Korėjoje Budos statula.

 

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis: Vilnius – Seulas (su tarpiniu persėdimu)

 Skrydis: Vilnius – Helsinkis (arba kitas Europos miestas) – Seulas.

2
diena. Seulas – Paju – Seulas

Atvykimas į Pietų Korėjos Seulo Incheon oro uostą. Susitiksite su vietiniu gidu ir iškart vyksite į Paju miestą pasižvalgyti po garsiąją demilitarizuotąją zoną, kuri taip traukia žmones, ieškančius priežasčių, kodėl prieš daugiau nei septynis dešimtmečius nebuvo kitos išeities, kaip nutraukti beprasmius žudymus tarp tos pačios tautos žmonių ir pasirinkti paliaubas (ne taikos sutartį) bei galutinai atskirti Šiaurės ir Pietų Korėjas. Dabar siena yra stebima abiejų valstybių kareivių, sutelktos didžiulės karinės pajėgos, o netolies esantys tiltai („Negrįžimo“, „Laisvės“) ir po demilitarizuotąja zona iškasti 4 tuneliai liudija apie buvusią ir tebeesančią įtemptą padėtį. Turistams tereikia turėti pasą, norint priartėti prie minėtosios zonos, kai tuo tarpu korėjiečiai vis dar turi gauti specialiuosius leidimus. Paradoksalu – tačiau tai tik dalelė Korėjos ypatumų. Lankome Dora observatoriją, įkurtą ant Dorasan viršūnės (Dora kalnas), iš šios vietos galima apžvelgti visą Demiliarizuotąją zoną; observatorija yra artimiausias taškas Šiaurės Korėjai geografiniu požiūriu. Apžiūrėsite netoliese esančią Dorasan geležinkelio stotį sukurtą su tikslu, jog vieną dieną sujungs Pietų ir Šiaurės Korėjų geležinkelius į vieną tiesę... Teritorija, kurioje sutelkta daug su Korėjos karu susijusių paminklų ir skulptūrų, restoranas, nedidelis nuotykių parkelis, vadinama Imjingak parku, įkurtu šalia Imjin upės. Visai šalia observatorijos yra, taip vadinamas, Trečiasis tunelis (iškirstas uoloje, 73 m gylyje), kuris iškastas planuojant invaziją į Pietų Korėją – buvo numatyta, jog, esant reikalui, bus įmanoma vos per valandą iš Šiaurės Korėjos į Pietiniąją perkelti visą diviziją kareivių.

Grįžę į Seulą, dalyvausite itin neįprastoje Kimchi maisto ruošimo programoje. Kas yra kimchi? Tai, ko gero, garsiausias ir labiausiai korėjietiškos virtuvės išreklamuotas specialitetas – fermentuotas (raugintas) Pekino kopūstas bei kitos panašiu metodu paruoštos daržovės ar su tuo susiję patiekalai. Esmė tame, jog jos turi būti traškios, rūgščios ir aštrios – korėjietiška virtuvė yra labai įvairi, smagu tai, jog galima visada pasirinkti, ar norima ragauti patiekalą aštriai, pusiau aštriai ar paruoštą su švelnesniu padažu (kuris, beje, būna pakankamai aštrus). Smagu, jog visi bendruomeniškai sėdi prie ilgų stalų, greitai sukasi maisto gamyba, erdvę užvaldo triukšmas ir visus užplūsta be galo smagi nuotaika. Kimchi gamybai naudojamas kiniškas Pekino kopūstas, kurio patiekimas dažnai neatsiejamas nuo korėjietiško slyvų vyno. Be abejonės, korėjietiška virtuvė turi daug savitų paslapčių, tačiau tai, kas iš pradžių atrodo sunkiai valgoma, vėliau tampa netgi mėgstamu patiekalu, pavyzdžiui, minėtojo stiliaus kimchi jigae (kimchi sriuba). Sakoma, jog tai geriausias vaistas nuo pagirių. Pekino kopūstas ir korėjietis – neatsiejama vienovė, net į kelionę jie pasiima šios daržovės. Dažnai patiekalai yra praturtinti jūros gėrybėmis, ryžiais, kimchi salotomis, mėsa ir kitais ingredientais. Patirtis nustebins.

Vakarop keliausite į Namsan kalne stūksantį Seulo simbolį – 350 m aukščio Seulo bokštą, iš kurio 360 laipsnių kampu galėsite apžvelgti įspūdingą naktinę miesto panoramą. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Seulas

Po pusryčių tęsiama pažintis su sostine – ekskursija pradedama nuo karališkųjų rūmų Gyeongbokgung, pastatytų XIV a. ir vadinamų „Didžiai palaimintais dangaus rūmais“. Jie yra vieni iš 5 Joseon dinastijos valdų, šiems rūmams taip pat priskirtas ir Etnografinis muziejus su kolekcijomis, reprezentuojančiomis kasdienį korėjiečių gyvenimą.

Gyeongbokgung

Vėliau jūsų lauks pasivaikščiojimas po „Hanok“ kaimelį (dar vadinamą Šiauriniu kaimu), kuriame pastatyta 900 senovinių korėjietiškų namų, leidžiančių panirti į unikalią kultūrą ir senuosius laikus. Dabar čia veikia svečių namai, restoranai, kultūros centrai.

„Hanok“ kaimelisNuotraukos autorius: Stasys Barauskas 

Lankomi Changdeokgung rūmai, kurie tapo pagrindine gyvenamąja vieta daugeliui Joseono dinastijos valdovų ir yra geriausiai išsaugoti iš penkerių mūsų dienas pasiekusių karališkųjų Joseon rezidencijų. Rūmų kompleksas 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Palikę istorinį Seulą už nugaros, lankysite Dongdemuno dizaino centrą, dėl kurio išskirtinės architektūros Seulas 2010 metais tapo pasaulio dizaino sostine. Taip pat jis laikomas didžiausiu 3D amorfinės struktūros pastatu pasaulyje. Šis centras išsiskiria ne tik savo architektūra, bet ir tuo, kad po vienu stogu talpina net penkias sales: meno salę, muziejų, dizaino studiją, dizaino parduotuvę ir Dongdemuno istorijos ir kultūros parką. 

Dongdemuno dizaino centras

Dieną vainikuos smagi pažintis su Gvangja – vienu iš didžiausių Pietų Korėjos tradicinių turgų, kur prekiaujama kokybiškomis šilko prekėmis, linine patalyne, rankų darbo gaminiais. Šis turgus skaičiuoja daugiau nei 100 metų istoriją ir yra labai mėgstamas jaunimo dėl jame aptinkamų vintažinių drabužių, kurie savo neįprastu dizainu pritraukia net ir Korėjos įžymybes. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Seulas – Seoraksan kalnų nacionalinis parkas – Sinheungsa šventyklos vienuolynas

Pusryčiai. Kelionė į Seoraksano nacionalinį parką, kuris dar žinomas vardais Seolsan arba Seolbongsan („seol“ reiškia „sniego“, o „ak“ – „didelis kalnas“), nes sniegas Seoraksano kalnuose neištirpsta ir ilgai išsilaiko ant uolų. 1965 m. Seorako kalnų rajonas buvo paskelbtas saugomu gamtos paminklu, o nuo 1982 m. jį pradėjo globoti UNESCO. Nuo aukščiausios parko viršukalnės Daecheongbong atsiveria didinga kalnų panorama. Kalnyne yra daug slėnių, įspūdingų krioklių. Seoraksan kalnai (1708 m) – treti pagal aukštį Pietų Korėjoje (po Hallasan vulkano (1950 m) Jeju saloje ir Jirisan kalnyno (1915 m) pietinėje Pietų Korėjos dalyje). Smagus pasivaikštinėjimas ypatingo grožio gamtoje.

Seoraksano nacionalinis parkas

Vėliau kelsitės keltuvu link Seoraksan kalnų nacionaliniame parke esančių Biseondae uolų. Vaizdas yra išties gražus, ypač tada, kai po lietaus vanduo srūva kaskadomis žemyn per didžiulius akmenis. Didingas uolų ir skardžių, rodos, remiančių dangų, peizažas įkvėpė daugybę poetų ir mokslininkų. Kai kurie iš jų net įrėžė uolose savo įrašus, išlikusius iki mūsų dienų.

Patirtis vienuolyne Pietų Korėjoje

Pasivaikščioję nuostabioje gamtoje, keliausite į Sinheungsa šventyklą, kurioje numatytas susipažinimas su budistų bendruomenės gyvenimo sąlygomis, įsiliejimas į jų bendruomenę: dalyvavimas bendrose apeigose ir giedojimuose, mokymuisi skirtų drabužių dėvėjimas, maitinimasis kartu su vienuoliais bei miegojimas šventykloje ant grindų patiestų čiužinių. Ši šventykla kažkada buvo vadinama Hyangseongsa, ją pastatė Jajangyulsa (590-658 m.), keliavęs į garsius visoje tautoje kalnus karalienės Jindeok viešpatavimo metais. Pakeliui į Sinheungsa šventyklą matysite puikią, bronzinę 10 m aukščio Jawabul statulą, o už jos – tiltą. Perėjus tiltą, pasitiks ilga akmeninė siena su Cheonwang durimis, per kurias galima patekti į šventyklą. Prie įėjimo iš abiejų pusių stovi keturios Cheonwang (Karaliaus) statulos: Jiguk Cheonwang su kardu, Damun Cheonwang su liutnia, Gwangmok Cheonwangsu su bokštu, ir Jeungjang Cheonwang su drakonu. Iki mūsų dienų puikiai išliko pagrindinė šventykla, prieglauda bei daugybė kitų statinių, tokių kaip pvz., Hyangseongsaji: trijų aukštų mūrinis bokštas, laikomas Pietų Korėjos kultūros vertybe. O keliautojai čia užsuka ne tik dėl istorinio paveldo, bet ir dėl nuostabaus kraštovaizdžio. Nakvynė Sinheungsa šventyklos vienuolyne.

Patirtis vienuolyne Pietų Korėjoje

5
diena. Sinheungsa šventykla – Andongas - Andong Hahoė kaimelis (Unesco) – Andongas

Labai ankstyvą rytą keliamasi kartu su vienuoliais budistais ir dalyvaujama jų dvasinės praktikos reguloje: rytinis giedojimas, ankstyvi bendruomeniniai pusryčiai, bendruomeninė veikla, šventyklos valymas ir atsisveikinimas su vienuoliais. Keliausite į Andongo miestą. Andongas – miestas, įkurtas dar iki Kristaus gimimo ir senovėje vadintas Gočangu, tik X a. gavo dabartinį savo pavadinimą. Dabar miestas priskiriamas Šiaurės Kiongsango provincijai, šalia teka Nakdongo upė. Aplink plyti sojos, kanapių, ryžių, tabako laukai, verčiamasi šilkininkyste. Tai vieta, kur gimė Korėjos konfucianizmas bei šokių kaukės, iki šiol išlikę senoviniai budistų vienuolynai.

Lankysite netoli miesto esantį Andong Hahoė tradicinį kaimą (UNESCO), žinomą nuo Joseon dinastijos laikų (XVI a.). Kaimelis žymus tuo, kad išsaugojo daug originalios architektūros iš senųjų laikų –  vystomi senieji amatai, drožiamos garsiosios Hahoe šokių dramų kaukės. Minėtosios dramos buvo statomos šamanizmo apeigoms, pagerbiant kaimelio bendruomenę vienijančias dvasias. Pasivaikščiosite po mistiškąjį kaimelį ir lankysite šokių kaukių muziejų. Čia eksponuojamos ne tik Hahoe kaukės, tačiau taip pat galima išvysti ir keisčiausias kaukes iš viso pasaulio. Šiais laikais kaukės yra dėvimos per Hahoe Byeolshin gut miestelio festivalį, vieną garsiausių renginių Korėjoje, kurio metu reprezentuojamas tradicinis Korėjos folkloras bei kaukių ir šokio grožis. Senovėje Korėjos gyvenime kaukės atliko svarbų vaidmenį – karo metu ne tik karių veidus dengė kaukės, jomis buvo puošiami ir žirgai. Ceremonijų, iškilmių metu be kaukių buvo neapsieinama turtingųjų dvaruose, jau nekalbant apie laidojimo papročius, šamanizmo apeigas, siekiant išvyti piktąsias dvasias. Kad išliktų valdovų atvaizdai, neretai buvo daromos ir pomirtinės kaukės. Menas, ritualiniai šokiai, pagarbos raiška, teatro vaidinimai buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių kaukės paplito įvairių socialinų sluoksnių gyvenime. Vėliau lankysite Konfucijaus akademiją – Dosan Seowon, įkurtą XVII-ame amžiuje. Šioje mokykykloje buvo mokomi mokiniai ir laikomi valstybiniai egzaminai. Šiuo metu ji naudojama tik atminimo renginiams porą kartų per metus. Jus sužavės ne tik konfucionizmo filosofija, bet ir komplekso tradicinė medinė architektūra. Seovonais vadinamos įstaigos buvo paplitusios Korėjoje Joseonų dinastijos valdymo laikais. Jos sujungė šventyklos bei švietimo funkcijas. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Andongas – Kjongdžu (Unesco)

Pusryčiai. Šiandien Jūsų lauks kelionė į dvasinę ir kultūrinę Korėjos sostinę – Kjongdžu (Gyeongju), miestą, įsikūrusį Šiaurės Kiongsango provincijoje ant Japonijos jūros kranto ir savo populiarumu nenusileidžiantį pačiam Seului. Kjongdžu buvo senosios tūkstantmetį gyvavusios (iki 935 m.) Sillos karalystės sostinė, 2000 m. įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Apžvalginė ekskursija mieste, kuris vadinamas „muziejumi be sienų“. Sustojimas prie Kjongdžu nacionaliniame parke tyvuliuojančio Anapji tvenkinio. Tai dirbtinis tvenkinys, kuris kartu su rūmais buvo įrengtas 30-ojo Silla karalystės karaliaus Munmu Didžiojo paliepimu. Iškasta žemė buvo supilta aplink tvenkinį, kad būtų galima pasodinti medžius ir apgyvendinti retų rūšių paukščius. Gyvūnus, kaip ir augalus, Silla karalystės gyventojai vežė iš įvairiausių pasaulio kampelių, siekdami sukurti utopiją, idealų pasaulį. Tvenkinio dydis įspūdingas – 200 m jis nutįsęs iš vakarų į rytus ir 180 m – iš šiaurės į pietus.

Kjongdžu (Gyeongju), miestas

Vėliau keliausite pasižvalgyti po Bulguksa šventyklą – tai budistų vienuolynas, kuriame yra ne vienas Pietų Korėjos nacionalinio paveldo objektas: t.y. akmeninės pagodos Dabotap ir Seokgatap, Cheongun-gyo (Mėlynojo Debesies) tiltas ir dvi paauksuotos Budos statulos. 1995 m. Bulguksa kartu su už 4 km esančia Seokguramo grota buvo įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Pačią pirmąją šventyklą dabartinės šventovės vietoje 528 m. pastatė karalius Beopheungas, o dabartinė šventykla pradėta statyti 751 m. ministro pirmininko Kim Daeseong, siekiant nuraminti jo tėvų sielas. Šventovė baigta statyti 774 m., jau po Kim mirties, tada ir suteiktas vardas Bulguksa, kuris reiškia „Budos žemės šventovė“. Įstabus faktas, jog 1966 m. šioje šventykloje surasta pati seniausia pasaulyje spausdinta knyga – Dharani sutra tekstas, datuojamas 704-751 m., atspausdintas ant japoniško šilkmedžio popieriaus ritinėlio, kurio dydis 8 x 630 cm.

Bulguksa

Lankysite Seokguramo grotą, kuri buvo išrausta VIII a. Tohamsan kalno šlaituose, o jos viduje patalpinta monumentali Budos statula, žvelgianti į jūrą. Ši įspūdinga, nuošali Bulguksa šventyklos dalis yra laikoma budistinio meno Tolimuosiuose Rytuose šedevru ir saugoma UNESCO. Gamtinė relaksacija pratęsiama, keliaujant pasivaikštinėti Tumuli parku, kurio kelias nužymėtas 23 Sillos karalystės valdovų bei jų šeimų narių kapais – jų kalvelės iš tolo primena žaluma pasipuošusias piramides. Tik į vieną mauzoliejų galima įeiti – tai Cheonmachong kapavietė, kurios pavadinimas reiškia „Dangiškasis žirgas“. Nėra tiksliai žinoma, kas buvo šio mauzoliejaus įkūrėjai, tačiau manoma, jog tai turėję būti VI ar VII a. valdovai. 1973 m. vykę šios kapavietės kasinėjimai buvo itin vaisingi – surasta daugiau nei 12000 artefaktų, kai kurie jų ir dabar puošia mauzoliejų.

Tumuli park

Praėję prekyviečių arealu, lankysite kitas Silla karalystės kapavietes, kurios turi bendrą pavadinimą Noseo-dong. Išvysite kapus, supiltus dar IV-V a. Įspūdinga, jog, kasinėjant šią vietovę, iki II-ojo pasaulinio karo pabaigos rastos dvi auksinės karūnos, o dar labiau neįtikėtina, kad iki 1984 m. ant šių kapų stovėjo namai... Pietrytinėje Tumuli parko pusėje apžiūrėsite pačią seniausią Tolimųjų Rytų observatoriją Cheomseongdae, statytą 632-646 m., kur karališkieji astronomai tyrinėjo žvaigždžių judėjimus ir numatė saulės bei mėnulio užtemimus. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Kjongdžu – Busanas

Po pusryčių išvyksite į Busaną, įsikūrusį pietrytinėje šalies dalyje. Tai antras pagal dydį miestas Pietų Korėjoje, penktas pagal dydį uostas pasaulyje. Busanas – stiprus ekonominis centras, miestas, kurio per II-ąjį pasaulinį karą neužėmė Šiaurės Korėja ir jam teko laikinosios sostinės vaidmuo. Dabar miestas gali didžiuotis savo itin gražia aplinka (įsikūręs pakrantėje), didele populiacija (daugiau nei 3,5 mln. gyventojų), daugybe universitetų ir istorinių paminklų. Apžvalginė ekskursija pradedama nuo Yongdusan parko, įsikūrusio ant vieno iš trijų žinomiausių kalnų Busano mieste, lankymo. Senas šio kalno pavadinimas – Songhyunsan – reiškia „kalnas, turintis vaizdą į jūrą per tankų pušyną“. Tik vėliau pavadinimas buvo pakeistas į Yongdusan ir dabar reiškia „drakoną, kuris pasiruošęs įveikti priešus, puolančius iš jūros pusės“. Vien iš minėtųjų apibūdinimų galima susidaryti vaizdą, jog tai išties įspūdinga vietovė su ypatingu peizažu, legendomis apipintais drakonus primenančiais kalnais. Lankomas parko centre esantis Busano bokštas (120 m) – jei nėra tiršto rūko, atsiveria įspūdingas pakrantės vaizdas ir uosto didybė. Paįvairinant dieną naujomis spalvomis ir skoniais, keliaujama į Jagalchi turgų – tai didžiausias jūros gėrybių turgus visoje Pietų Korėjoje. Dauguma jūros gėrybes parduodančiųjų yra moterys ir todėl nuo II-ojo pasaulinio karo, kai šis turgus įsitvirtino šalies žuvies rinkoje, yra tebevadinamas Jagalchi Ajumma, tai reikštų „vidutinio amžiaus arba ištekėjusių moterų turgus“. Nuostabi patirtis, skonių įvairovė ir puiki galimybė praleisti laiką, beieškant lauktuvių šalimais esančiame tarptautiniame prekių iš viso pasaulio turguje. Vienu šūviu 2 zuikiai – kas gali būti geriau norint pamatyti, išragauti, patirti ir parsivežti?

Busanas

Vėliau lankysite nuostabią Haedong Yongung budistinę šventyklą, pastatytą mokytojo Naongo 1376 m. Tai išskirtinė šventykla, išsidėsčiusi išilgai vandenyno linijos, todėl turistų neretai mėgstama apžvelgti iš vandens. Uolos, šventyklos pastatai, prisitaikę prie reljefo, sukuria nepakartojamą įspūdį. Ši vieta turi gražią tradiciją – žmonės atvyksta čia per Naujuosius metus, kad galėtų sugalvoti norą ateinantiems metams, stebėdami kylančią saulę. O ką kalbėti apie vyšnių žydėjimo laiką, juk ir Budos gimtadienis yra švenčiamas balandį – tada šventykla paskęsta žiedų ir žmonių jūroje. Nakvynė viešbutyje.

Haedong Yongung

8
diena. Busanas

Pusryčiai. Tęsite pažintį su uostamiesčiu. Važiuosite į dangoraižių rajoną, kur lankysite Nurimaru APEC centrą, čia renkasi 21 Ramiojo vandenyno pakrantėse esanti valstybė ekonominiam forumui. Pagrindinėje salėje kiekvienos šalies atstovas turi savo vardines kėdes, bus įdomu surasti Jums žinomų žmonių pavardes. Išėję iš centro, vaikštinėsite grožėdamiesi stiklo, uolų ir natūralios pakrantės harmonija, apžiūrėsite beveik 7,5 km ilgio Gwangan tiltą per jūrą. Esant galimybei, aplankysite Hyundai automobilių gamykloje Ulsane (WT). Tai didžiausia vieno gamyklinio komplekso gamykla pasaulyje, kurią sudaro net penkios nepriklausomos gamyklos, jose dirba apie 32,000 darbuotojų ir pagamina vidutiniškai 5,800 automobilius per dieną. Kitas šios gamyklos išskirtinumas, kad gamyklos teritorijoje pasodinta 600,000 medžių, taip sukuriamas įspūdis, kad gamykla yra apsupta miško. Savo akimis galėsite pamatyti automobilių gaminimo skyrių ir uostą, kuriame prisišvartavę 76,000 tonų krovininiai laivai. Vėliau lankysite Taejongdae parką iškyšulyje pačiuose Busano miesto pietuose, grožėsitės tankiu pušynu, uolomis bei stulbinančiais pakrantės peizažais. Parko teritorija yra didžiulė, todėl pasiūlysime išsamiau jį apžiūrėti važiuojant Danubi traukinuku (už papildomą mokestį).

Paskutinė stotelė - Gamcheon kultūrinis kaimelis. Čia pamatysite visai kitokį Busano vaizdą - visas kalno šlaitas čia nusėtas spalvotais nameliais ir siauromis pėščiųjų gatvelėmis. Jei nežinotumėte, kad esate Pietų Korėjoje, tikrai pagalvotumėte, kad lankotės Lotynų Amerikos priemiesčiuose. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Busanas – Džedžu sala

Pusryčiai. Pervežimas į Busano oro uostą skrydžiui į Džedžu salą. Skrydis į Džedžu salą. Atskridę iškeliausite į pusės dienos salos turą prie pietinės pakrantės uolų, kurios nepalieka abejingų nei turistų, nei geologų. Jusangjeolli stačios, atšiaurios uolos yra susiformavusios prieš 250 000-140 000 metų, kai Hallasanas buvo aktyvus ugnikalnis. Tokį gamtos vaizdą galima išvysti vos keliose Žemės rutulio vietose. Tai mistiškas reginys su beveik tobulos formos 20 m aukščio šešiakampiais stulpais, vietinių pramintais „įkaitų uolomis“. Nuo apžvalgos aikštelės žavėsitės šių uolų gausa – jos, nors ir plakamos vandenyno, stovi tvirtos ir sustingusios, demonstruodamos nenugalimą gamtos jėgą. Geologai teigia, kad, veržiantis ugnikalniui, išsilydžiusi lava tekėdavo žemyn link vandenyno, o panirusi į vandenį supleišėdavo, lūždavo, susitraukdavo ir šaudavo į orą. Priklausomai nuo to, kaip greitai išlydytas bazaltas atvėsdavo, susiformavo atitinkamas stulpų aukštis.

Pasigrožėję uolų didybe, eisite pasivaikščioti Yogmeori pakrante, gėrėdamiesi vieninteliu Pietų Korėjoje kriokliu, krentančiu tiesiai į vandenyną – Jeongbang krioklio aukštis 23 m, priklausomai nuo kritulių kiekio, o plotis siekia net iki 8 metrų. Ant uolos, nuo kurios krenta krioklys, yra įrašas „Seobulgwacha“, siejamas su Seobulu – Kinijos imperatoriaus Jino (259-210 pr. Kr.) pasamdytu tam, kad parneštų valdovui iš Halla kalnų stebuklingųjų žolelių amžinosios jaunystės eliksyrui. Jei oro sąlygos neleis pasivaikščioti pakrante, lankysite natūraliai susiformavusį Sangbanggulsa urvą su fantastišku vaizdu į vandenyną. Ekskursiją vainikuos išvyka į saldžiųjų mandarinų (tanžerinų) ūkį. Sakoma, kad, kai į Pietų Korėją ateina žiema, prasideda mandarinų metas. Šis citrusinis vaisius yra itin mėgstamas korėjiečių, apsilankymas ūkyje – puiki proga susipažinti su citrusinių vaisių auginimo tradicijomis ir ypatumais. Nakvynė viešbutyje Džedžu saloje.

10
diena. Džedžu sala

Po pusryčių tęsite pažintį su didžiausia Pietų Korėjos sala Džedžu. Seongsan Ilchulbong viršukalnė (UNESCO) – nustebins jus 99 smailėmis, primenančiomis karūną ar pilies sienas.

Rytiniame Džedžu salos krante yra labai graži vieta, vadinama Seopjikoji. „Seopji“ yra senas pavadinimas nusakyti tam tikrai sričiai, o „koji“ Džedžu dialekte reiškia gan staigų iškilimą žemėje. Ant plačios ir plokščios Koji kalvos stūkso akmuo „Hyeopjayeondae“, kurio aukštis 4 m, o ilgis – 9 m, jis išlaikęs savo pirmykštę formą. Pasižvalgysite po šią įstabią vietą, kuri yra tapusi filmavimo aikštele tokiems filmams kaip „Tūkstantis ir viena naktis“, „Sukilimas“ ir kt.

Salos įspūdžiui sustiprinti keliausite aplankyti dar vieno objekto, įrašyto į pasaulinio paveldo UNESCO sąrašą – Mangjangul urvų. Šis lavos tunelis susiformavo tada, kai žemėje dar buvo ugninė netvarka. Mūsų dienomis tokie išsiveržimai vyksta aplink Ugnies žiedą, tačiau retai Pietų Korėjos teritorijoje. O kažkada senovėje Pietų Korėjos rojus – Džedžu sala – atsirado dėl Hallasan ugnikalnio vulkaninės veiklos: įspūdingieji lavos urvai išsidėstę maždaug 30 km atstumu į rytus nuo salos centro, jų ilgis 13 422 m. Tuo tarpu turistams atvertas vos 1 km šio įspūdingo tako, kuriame laikosi 11-21ºC laipsnio temperatūra. Labai įdomi vidaus struktūrų įvairovė, įskaitant 70 cm lavos stalagmitus, urvo aukštis apie 20 m, o vietomis plotis pasiekia net 24 m. Tai vienas įspūdingiausių tokio tipo darinių pasaulyje. Šiam nuostabiam pasivaikštinėjimui reikia nepamiršti pasiimti šiltesnį megztinį ar striukę. Pažintis su sala tęsiama, keliaujant į Bijarim girią – tai didžiausias muskatmedžių miškas pasaulyje. Čia auga apie 2800 medžių, kurių amžius 500-800 metų. Neįtikėtina? Muskatmedžių aukštis čia siekia 7-14 m, o skersmuo – 50-110 cm. Aplankysite šios girios viduryje augantį Bija miško medžių protėvį – 800 metų senumo muskatmedį, kurio aukštis 25 m, o kamieno apimtis 6 m. Amžinai žali muskatmedžiai turi daug fitoncidų, kurie stiprina imuninę sistemą ir natūralų žmogaus kūno gebėjimą gyti, o praeityje muskatmedžių žiedai ir aliejus buvo naudojami kaip insekticidai. O kad pajustumėte visą Džedžu salos magiją, užsuksite į labai įdomų Džedžu etnografinį kaimą, kuris skiriasi nuo anksčiau matytųjų. Čia atkurta 117 namų ir kitų 1890 m. statinių. Ypač įspūdingi kalnų, žvejų ir šamanų kaimeliai. Eksponuojama daugybė keramikos gaminių, medinių daiktų, bambukinės įrangos, geležies ir porceliano dirbinių. Nakvynė viešbutyje Džedžu saloje.

11
diena. Džedžu sala – Seulas

Pusryčiai. Lankysite didžiausią rytinėje šalies dalyje šventyklą Yakchunsa, kuri yra 30 m aukščio ir užima daugiau nei 3000 kv. m. Svečius pasveikina įspūdinga 5 m Budos Vairokana statula (aukščiausia tokio tipo statula Pietų Korėjoje) ant 4 m aukščio pjedestalo. Šventovėje yra įspūdingas 18 tonų sveriantis varpas, išliko ir trijų aukštų vienuolių gyvenamosios patalpos.

Pažintį su Džedžu sala baigsite keliaudami Olle pažintiniu taku, kuris vinguriuoja pietiniu salos pakraščiu pro vaizdingus paplūdimius, nedidelius kaimelius, ūkius ir miškelius. Vietiniu dialektu „Olle“ buvo vadinamas siauras takelis tarp gatvės ir namų slenksčio. Vėliau „Olle“ tapo plačiai naudojamu žodžiu, skirtu apibūdinti daugybei pakrančių takelių Džedžu saloje. Vakarop pervežimas į oro uostą skrydžiui iš Džedžu salos į Seulą.

Esant galimybei, siūlome apsilankyti Jeongdong teatre ir pasižiūrėti satyrinės novelės pastatymą miso, parašytą nežinomo autoriaus vėlyvosios Joseon dinastijos metu. Tai kūrinys, kuris itin išryškina valdančiosios klasės veidmainystę ir žmogaus prigimtines aistras, o kai į tai žiūrima per humoro prizmę, belieka nepamiršti pasiimti geros nuotaikos ir mėgautis tradicine Korėjos vaidyba. Nakvynė viešbutyje.

12-13
diena. Seulas - Vilnius (su tarpiniu persėdimu)

Pusryčiai. Išsiregistravę iš viešbučio, prieš skrydį turėsite laiko dar kartą aplankyti labiausiai patikusias Seulo vietas, įsigyti lauktuvių, ar, prieš grįžtant namo, dar kartą pasimėgauti Pietų Korėjos virtuve, kurią, tikime, jau būsitę pamilę. Pervežimas į Icheon oro uostą. Skrydis į Europą. Kitą dieną leisitės Vilniuje.

 

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 3 690 Eur

Priemoka už vienvietį kambarį (išskyrus vienuolyne): nuo 700 EUR.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą);
 • 2 vietiniai skrydžiai Busanas - Džedžu; Džedžu - Seulas;
 • Visi viešbučiai kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų:
 • 9 nakvynės 3-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose;
 • 1 nakvynė P. Korėjos šventyklos vienuolyne (nakvynė ant žemės patiesto čiužinio, su bendrais patogumais. Kambariuose apgyvendinama po 3-5 asmenis (arba daugiau), moterys ir vyrai atskirai).
 • Maitinimas pagal programą: 10 pusryčių ir 4 pietūs.
 • Vegetariška vakarienė P. Korėjos šventyklos vienuolyne.
 • Tradicinio korėjietiško maisto gaminimo pamokėlė ir vakarienė;
 • Ekskursinė – pramoginė programa, bilietai į lankytinus objektus (pagal aprašą);
 • Kvalifikuoto anglakalbio gido paslaugos pažintinio turo metu;
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Europos miestas – Seulas – Europos miestas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 1100 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Apsilankymas Jeongdong teatre Seule ~70 EUR;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami;
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis;
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų;
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.);
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama;
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams;
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
 • SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Pietų Korėja

Pietų Korėja

Pietų Korėja visiems žinoma kaip itin technologiškai pažengusi Azijos šalis, turinti savitą, tačiau mums svetimą kultūrą. Ši itin išsivysčiusi Azijos valstybė, kitaip vadinama Korėjos Respublika, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio, kuriuos pakeri išties savita kultūra ir nepakartojama architektūra, o visus atvykėlius svetingai pasitinka noriai bendraujantys vietiniai gyventojai. Tačiau norint iš kelionės pasisemti kuo daugiau teigiamų įspūdžių, vertėtų rinktis kelionių agentūrų siūlomas keliones. Keliones į Pietų Korėją organizuoja ir agentūra Grūda, siūlanti išties puikiai subalansuotas pažintines keliones.

Klimatas Pietų Korėjoje

Pietų Korėja aiškiai pastebimus visus keturis metų sezonus. Čia žiemos įprastai ganėtinai ilgos, šaltos ir sausos. Vasaros metu oras būna karštas ir drėgnas. Maloniausias oras keliautojus ir vietinius lepina pavasario ir rudens metu, tačiau šie sezonai Pietų Korėjoje palyginti trumpi. Sostinėje Seule temperatūros vidurkis sausio mėnesį siekia nuo 2,5 iki 5 laipsnių šalčio. Tuo tarpu liepos mėnesį vidutinė paros temperatūra siekia net 25 laipsnius karščio.

Pietų Korėjos nuotraukos

Maistas Pietų Korėjoje

Tradicinę Pietų Korėjos virtuvę suformavo socialiniai ir politiniai pokyčiai, vykę ištisus šimtmečius. Vietiniai valgo daug ryžių, daržovių ir įvairios mėsos. Su visais patiekalais dažnai patiekiama daugybė garnyrų, iš kurių dažniausi yra garuose troškinti ryžiai bei kimchi (tradiciniai korėjietiški aštrūs kopūstai).

Maistas Pietų Korėjoje

Elektra Pietų Korėjoje

Standartinė elektros įtampa Korėjos Respublikoje yra 220 voltų, o naudojami elektros kištukai yra standartinio europietiško tipo. Taigi, planuojant vykti į Pietų Korėją, papildomų keitiklių pirkti nereikės.

Apgyvendinimas Pietų Korėjoje

Pietų Korėjos gyventojai yra išties svetingi, o turistams pritaikyta infrastruktūra leidžia rinktis iš didelės galybės įvairiausių apgyvendinimo vietų. Nakvynės paslaugos net ir sostinėje Seule nėra tokios brangios, kaip įprasta manyti – nakvynė dviviečiame trijų žvaigždučių viešbučio kambaryje gali kainuoti nuo 20 eurų. Tiesa, norintiems apsistoti autentiškai įrengtame viešbutyje, teks pakloti gerokai daugiau, mat turistams pritaikyti viešbučiai paprastai būna visiems įprasto vakarietiško tipo. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Pietų Korėjoje galite rasti čia.

Viešbučiai Pietų Korėjoje

Transportas Pietų Korėjoje

Į Pietų Korėją atvykti galima net į 8 tarptautinius oro uostus. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Pasiekti kitus mažesnius miestelius iš sostinės Seulo yra paprasta naudojantis autobusais bei KTX greitaisiais traukiniais. Kadangi infrastruktūra yra išvystyta puikiai, kainos taip pat yra draugiškos keliautojams. Sostinėje Seule veikia daugybė skirtingų metro linijų, kuriose traukiniai kursuoja nuo 05:30  iki 24:00 valandos. Vienas viešojo transporto bilietėlis Seule kainuoja 1150 Pietų Korėjos vonų, o tai yra apytiksliai 0,85 euro. Nepilnamečiams taip pat yra taikomos nuolaidos.

Saugumas, sveikata, skiepai

Apsisaugoti nuo nenumatytų sveikatos išlaidų gali padėti kelionių draudimą. Tačiau tai ne viskas – kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, būtina pasidomėti, ar yra papildoma grėsmė susirgti tam tikromis ligomis, o tam ruoštis reikėtų iš anksto – pasiskiepijant. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, mat kai kuriose šalies dalyse yra padidėjusi infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės.

Reikalingi dokumentai vykstant į Pietų Korėją

Keliaujant į Pietų Korėją tikrai neteks sukti galvos dėl kelionės dokumentų – pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą. Trumpalaikiams vizitams šalyje vizos netaikomos. Be vizos Lietuvos Respublikos piliečiai gali Korėjos Respublikoje išbūti iki 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Pietų Korėjos

Lauktuvės iš Pietų Korėjos

Visame pasaulyje itin vertinama korėjietiška kosmetika yra bene dažniausiai parsivežami produktai. Negana to, keliautojai čia atras didelę gausybę įvairių mielų dalykėlių – spalvotų ir linksmų kojinių, kepuraičių bei šalikų, kurie itin patiks vaikams bei suaugusiems, mėgstantiems jaunatviškus dalykėlius. Besidomintieji populiariąja Pietų Korėjos kultūra tikrai turėtų rasti daugybę atributikos, susijusios su mėgiamiausiais šalies atlikėjais bei aktoriais. Lauktuvėms norint parsivežti butelaitį tradicinio alkoholinio gėrimo, soju yra būtent tai.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Pietų Korėjoje

 • Hvasiongo tvirtovė. Suvono mieste esantis gynybinės paskirties kompleksas buvo pastatytas dar 18-ojo amžiaus gale. Manoma, jog ši tvirtovė turėjo daug įtakos tolimesnei Pietų Korėjos architektūros plėtrai.
 • Andong Hahoė kaimelis. Šis Hahoė kaimelis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Čia gausu autentiškos 16-18 amžiaus architektūros, kuri keliautojams iš vakarų šalių išties yra nematyta.
 • Muskatmedžių miškas. Tai išskirtinis miškas, kurias yra didžiausias šio tipo medžių plotas visame pasaulyje. Pasimėgauti Korėjos teikiamais gamtos privalumais yra tiesiog būtina!
 • Jeongbang krioklys. Nors taip neatrodo, tačiau šis krioklys yra ypatingas – jis vienintelis pasaulyje krenta tiesiai į vandenyną ir yra neabejotinai vertas atsidurti tarp iš kelionės parsivežamų nuotraukų.
 • Jeju sala. Ši vulkaninės kilmės sala neveltui vadinama tiesiog “rojumi žemėje”. Čia nuostabus kraštovaizdis, auksinio smėlio paplūdimiai ir daugybė pramogų keliautojams. Ši sala yra vienas iš naujų pasaulio gamtos stebuklų.
 • Volchulsano nacionalinis parkas. Šį parką aplankyti būtina ištroškusiems kvapą gniaužiančių pojūčių – čia dvi viršukalnes 120 metrų aukštyje jungia vadinamasis Debesies tiltas, nuo kurio atsiveria tiesiog fantastiška panorama.
 • Jagalchi žuvies turgus. Tai didžiausias jūros gėrybių turgus visoje Pietų Korėjoje. Šis Seule esantis turgus yra ne tik noriai lankomas turistų, bet ir vietinių gyventojų – tad čia apsilankyti būtina.
 • Seokguramo grota. UNESCO saugomų objektų sąraše esanti grota yra iki šių dienų išlikusi budizmo šventovė, laikoma išties nuostabiu metu šedevru.
 • Bulguksa šventykla. Viena seniausių Pietų Korėjos šventyklų čia turi ir itin svarbų istorinį artefaktą – čia laikoma seniausia pasaulyje spausdinta knyga.
 • Kjongdžu miestas. Tai miestas, vadinamas “muziejumi be sienų” – visame mieste gausu istorinių artefaktų, tad norintiems susipažinti su Korėjos Respublikos istorija, čia apsilankyti tiesiog privalu.

Pietų Korėjos vaizdai

Įdomybės

Pietų Korėjoje itin ryškus yra grožio kultas, o dekoratyvinės kosmetikos priemones perka toli gražu ne tik moteriškos lyties atstovės. Tiesa, ir plastinės operacijos čia yra ganėtinai įprastos – populiariausia yra vokų pakėlimo operacija. Neveltui, plastinių operacijų kiekis Pietų Korėjoje yra numeris vienas visame pasaulyje! Įdomu ir tai, kad kūdikiai, gimstantys Pietų Korėjoje, savo gimimo dieną jau yra laikomi vienerių metų amžiaus, todėl aštuoniolikmetis korėjietis Lietuvoje būtų tik 17 metų amžiaus. Vis tik, lietuviams besididžiuojant greičiausiu internetu pasaulyje, Pietų Korėjoje net 92,4% gyventojų naudojasi internetu.

Vaizdai iš Pietų Korėjos

Naudingi patarimai                                               

Vykstant į sostinę Seulą keliautojus pasitinka gausybė restoranų, turinčių angliškai kalbantį aptarnaujantį personalą. Deja, bet tokie restoranai nėra patys autentiškiausi. Kur kas geriau rinktis nedidelius šeimos restoranus, kuriuose anglų kalba niekas tikrai nekalbės, tačiau taip galima ne tik sutaupyti pinigų, bet ir išbandyti išties autentiškus patiekalus.

Leidžiamas alkoholio kiekis Pietų Korėjoje – 0,5 promilės.

Pietų Korėjos valiuta – vonas (KRW). 1 EUR = 1357 KRW.

Straipsnis parengtas pagal: weather-and-climate.com, kias.re.kr, tripzilla.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3690 €