(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Naujųjų metų sutikimas laive Ha Long įlankoje, poilsis prie Pietų Kinijos jūros ir pažintinė programa po Vietnamą 14d. (15d.)

Hanojus – Ha Long įlanka – jūros gėrybių degustavimas – (Naujųjų metų sutikimas laive) – Hue – Kvapnioji upė – Citadelė ir Imperatoriškasis miestas – Hai Van perėja – Hoi An (poilsis prie Pietų Kinijos jūros) – Da Nang – Saigonas – Mekongo Delta
2024.12.28 - 01.10 Liko TIK 1 vieta. Profesionalus kelionės vadovas Giedrius Globys – istorikas, Vietnamo ekspertas! Skrydis geriausiomis oro linijomis Europoje - Turkish Airlines!
2025.12.28 - 01.10 grupė renkama
Kaina nuo:
1798 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Puikiai įvertinta kelionė – profesionalai rekomenduoja!
 • Keliautojų pageidavimu optimizuotas maršrutas!
 • Išskirtinis pasiūlymas kelionių gurmanams!
 • Išsami programa, suteikianti visapusišką šalies pažinimą nuo šiaurės iki pietų (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas, patikrinti ir patikimi partneriai.
 • Jūros gėrybių degustavimas laive.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas.
 • Naujųjų metų sutikimas žavingoje ir kerinčioje Ha Long įlankoje (UNESCO paveldas) su nakvyne laive.
 •   "GRŪDOS" kelionių į VIETNAMĄ nuotraukų albumas.
 • Vietnamas – pamatyk savo atspindį buivolo akyje.

Kelionės aukso fondas

 • Pažintis su Vietnamo sostine Hanojumi, skaičiuojančia tūkstantmetę istoriją.
 • Vienas nuostabiausių gamtos stebuklų Vietname - Ha Long įlanka (UNESCO paveldas) su nakvyne laive.
 • Karališkasis Hue. Citadelė ir Imperatoriškasis miestas (UNESCO paveldas).
 • Viduramžiškasis Hoi An (UNESCO paveldas), kerintis savo autentika ir jaukumu.
 • Pramogos ir atpalaiduojantis vietnamietiškas masažas kurorte prie Pietų Kinijos jūros.
 • Saigonas (Ho Chi Minh) – tolimųjų Rytų perlas, tebealsuojantis prancūziška dvasia.
 • Spalvingas Mekongo Deltos gyvenimas.
 • Cu Chi tunelių kompleksas – skaudžios netolimos istorinės praeities liudininkas.

„Negaliu pasakyti kas privertė mane įsimylėti Vietnamą taip, kad vietinės moters balsas ima beprotiškai svaiginti, o viskas aplink tampa intensyviai ryšku. Spalvos, skoniai, netgi lietus. Nieko panašaus į purviną Londono lietų. Vietnamiečiai sako, kad čia galima rasti viską, ko ieškai. Kai atvyksti į Vietnamą suvokimas ateina per kelias minutes, likęs laikas skirtas potyriams. Dvelksmas – štai kas pirmiausia apstulbina, jis persismelkia tiesiai į žmogaus sielą, žadėdamas dideles permainas.

Stulbinančios upės... Gali pagalvoti, kad ši žemė nepažinusi karo, kad čia egzistuoja tik begalinė palaima. Po to tavo gyvenime viskas iš esmės pasikeičia“.

Graham Greene „Tykusis amerikietis“

Daugiau kaip dešimt metų GRŪDA kviečia savo keliautojus į šį unikalų pasaulio kampelį. Jūsų laukia ne fragmentiška, o labai išsami pažintis su Vietnamu – pasveikinsite saulę Ha Longo įlankoje, gėrėsitės gausiu Centrinio Vietnamo imperatoriškuoju paveldu saugomu UNESCO, mėgausitės ramiu atokvėpiu Pietų Kinijos jūros pakrantėje, tyrinėsite Mekongo Deltą. Jus užburs dar iki šiol prancūziška dvasia alsuojantis Saigonas (Hošiminas) ir tūkstantmetę istoriją skaičiuojantis Hanojus.

Sėkmės kelionėje! Tegul dar nepažinti pasauliai atveria Jums savo slėpinius!
GRŪDOS komanda
.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis iš Vilniaus į Vietnamo sostinę Hanojų.

2
diena. Hanojus (vakarienė).

Atvyksite į tarptautinį Noi Bai oro uostą, iš kurio važiuosite į viešbutį. Po trumpo poilsio siūlome Jums vakarienę vietiniame restorane, kur galėsite pasimėgauti tradicine Vietnamo virtuve. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Hanojus (pusryčiai).

Pažintis su Vietnamo sostine, jos praeitimi ir dabarties aktualijomis. Aplankysite savitos architektūros Literatūros šventyklą, kurioje nuo 1076 m. iki pat 1775 m. veikė Vietnamo universitetas, skleidęs Konfucijaus išmintį, ruošęs valdovo rūmams biurokratus ir valdininkus bei teikęs išsilavinimą aukštuomenės atžaloms. Ekskursijos metu pamatysite šalia miesto tvirtovės griuvėsių išlikusį Vėliavos bokštą ir besiskleidžiančio lotoso žiedo formos pagodą Chua Mot Cot („Vienastulpę“). Jūsų taip pat laukia pažintis su buvusio šalies prezidento ir komunistų partijos pirmininko Ho Chi Minh‘o memorialiniu kompleksu (esant galimybei). Galėsite pasivaikščioti po netoliese esančią Ba Dinh aikštę. Sakoma, kad mauzoliejus įkūnija Ho Chi Minh asmenybės didybę, o Da Binh aikštė atspindi vidinę ramybę.

Pasivaikščiosite Ho Tay („Vakarų“) ežero pakrante, kurios ilgis siekia net 20 km. Dabar tai prabangių restoranų, viešbučių ir vilų rajonas. Stabtelėsite prie Quan Thanh pagodos, kurią puošia keturių tonų bronzinė skulptūra, vaizduojanti Šiaurės Vietnamo dievą Huyen Thien Tran Vo su jo simboliais – gyvate ir vėžliu. Toliau aplankysite Tran Quoc – seniausią pagodą Vietname, pastatytą dar 541 m. Joje galima pamatyti retą, į nirvaną įeinančio Budos statulą. Pagodos sode galėsite prisiliesti prie bodhi - „Atbudimo“ medžio. Pasivaikščiosite po senamiestį – XIII amžių menančias 36 gatveles, kurias kadaise buvo pasidalinusios 36 amatininkų gildijos, čia vyko chaotiškas prekybinis ir kultūrinis Hanojaus gyvenimas.

Pasigrožėsite Hoan Kiem („Sugrąžinto kardo“) ežeru, esančiu pačioje miesto širdyje. Karališkuoju tiltu nueisite į ežero viduryje iškilusią salą, kur iš arti galėsite apžiūrėti Ngoc Son šventyklą. Joje dar ir šiandien yra garbinamas 1288 m. mongolus įveikęs nacionalinis didvyris Tran Hung Dao. Netoliese išvysite neogotikinio stiliaus Nha Tho Lon (Šv. Juozapo katedrą), menančią kolonijinius laikus, kai Vietnamą valdė prancūzai. Po ekskursijos Jūsų laukia įspūdingas pasivažinėjimas vietnamietiškais dviračiais (rikšomis) po šarmingas senamiesčio gatves. Vakare pasižiūrėsite tradicinio meno „Water puppet“ spektaklį. Tai tik šiaurės Vietnamui būdingas teatralizuotas lėlių spektaklis virš vandens, kuriame lėlės šoka, pasakoja šalies legendas, vaidina bulių kautynių, medžioklės scenas, spalvingai ir žaismingai perteikia Vietnamo istorinius momentus. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Hanojus – Ha Long įlanka – atvykimas į laivą – Naujųjų metų sutikimas Ha Long įlankoje (pusryčiai, pietūs, Naujametė vakarienė).

Po pusryčių važiuosite į Ha Long uostą, kur Jūsų lauks laivas. Įgula pavaišins gėrimais, paaiškins gyvenimo laive ir saugumo taisykles. Prasidės kelionė po įspūdingą, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Ha Long įlanką – vieną nuostabiausių gamtos stebuklų Vietname, tapusia jo ikona. Pasak vietnamiečių legendos ji atsirado, kai jūron besileidžianti drakonė suskaldė klintinį krantą į tūkstančius salelių. Smaragdiniame vandenyje stūkso apie trys tūkstančiai kalkakmenio uolų, primenančių įvairias gyvūnų ar mitinių būtybių figūras.

Esant galimybei, aplankysite stalaktitų, stalagmitų grotas ir žvejų kaimelį ant vandens, kur iš arčiau susipažinsite su vietos žvejų gyvenimu ir kasdienybe. Jūros gėrybių pietūs laive – ragausite ką tik sugautą žuvį ir daugybę kitų patiekalų. Maudynės Ha Long įlankos vandenyse. Naujųjų metų sutikimas Ha Long įlankoje. Nakvynė laive.

5
diena. Saulės patekėjimas Ha Long įlankoje – Hanojus – Hue (pusryčiai).

Anksti ryte iš laivo galėsite pasigrožėti tekančia saule bei mėgautis išskirtine įlankos ramybe. Po pusryčių plauksite į nuošalesnes įlankos vietas, turėsite galimybę paplaukioti kajakais ar tiesiog pasimaudyti. Po pietų atvyksite į Hanojų ir skrisite į Hue, paskutinės Vietnamo feodalinės dinastijos miestą. Jis Nguyen dinastijos imperatorių valia nuo 1802 iki 1945 metų buvo tapęs Vietnamo sostine. Tuo metu Hue buvo svarbiausias Vietnamo kultūros, švietimo ir religijos centras. Dabar tai ramybe dvelkiantis miestelis ant Kvapniosios upės kranto. Jis garsėja savo didinga Citadele, rūmais ir kitais istoriniais pastatais, įtrauktais į UNESCO paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Hue – Kvapnioji upė (pusryčiai).

Ekskursija po Citadelę ir Imperatoriškąjį miestą, pastatytą XIX a. pagal „Uždraustojo miesto“ Pekine projektą. Po karo su amerikiečiais iš 148 rūmus sudariusių pastatų liko tik 20. Tačiau net iš to, kas išlikę ir restauruota, galima susidaryti vaizdą apie paskutinės imperatoriškosios dinastijos didybę. Plaukdami Kvapniąja upe pamatysite seniausią Hue pagodą Thien Mu („Dangiškosios mergelės“), vakariniame upės krante išvysite karaliaus Minh Mang kapavietę, sudarytą iš pastatų komplekso, sujungto tiltais. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Hue – Da Nang – Hoi An (pusryčiai).

Ryte išvyksite link dar vieno UNESCO paveldo sąraše esančio Hoi An miestelio. Pakeliui aplankysite Khai Dinh šventyklą, sustosite prie Lang Co paplūdimio, pakilsite į Hai Van („Debesų jūros“) perėją, nuo kurios giedrą dieną atsiveria įstabaus grožio vaizdas į Pietų Kinijos jūros pakrantę. Atvykimas į ketvirtą pagal dydį Vietnamo miestą Da Nang. Esant galimybei, aplankysite Cham muziejų. Jame sukaupta didžiausia ekspozicija apie beveik 1000 metų pietų Vietnamą valdžiusios Cham etninės grupės kultūrą. Keliautojų pageidavimu sustojimas marmuro dirbinių gamyklėlėje, Marmuro kalnų papėdėje (vikriausiems pasiūlysime užkopti į urvus, apžiūrėti juose išskaptuotų budistinių šventyklų). Vėliau išvyksite link Hoi An.

Ši nuostabi pasaulio paveldo vieta – viena iš daugelio centriniame Vietname – pakerės Jus savo autentika ir jaukumu. Kadaise buvęs vienu svarbiausių pietryčių Azijos uostų, dabar Hoi An tarsi gyvas muziejus. Gėrėsitės išpuoselėta ir karų nenuniokota senovine architektūra, medinėmis į tris pagrindines senamiesčio gatveles žiūrinčiomis parduotuvėlėmis, visuomeniniais pastatais. Viskas jame byloja apie taikų įvairių tautų ir kultūrų: vietnamiečių, kinų, japonų ir europiečių sugyvenimą. Pamatysite senąjį turtingo pirklio Tan Ky namą, kuriame persipina kinų ir japonų architektūros stiliai, čerpėmis dengtą Japoniškąjį tiltą, senuosius Prekybos rūmus, pagodas, Kinų asamblėją. Turėsite laiko pasivaikštinėti senojo miesto gatvelėmis, pašmirinėti po suvenyrų parduotuvėles ir nusipirkti lauktuvių namiškiams. Nakvynė viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto.

8-9
dienos. Hoi An – poilsis prie Pietų Kinijos jūros (pusryčiai).

Poilsis Hoi An paplūdimyje, kurio  metu galėsite mėgautis baltu smėliuku ir šiltais Pietų Kinijos jūros vandenimis. Siūlome malonumų taurę išgerti iki dugno – pasimėgauti puikiu vietnamietišku masažu. Tai tikrai nebrangi ir labai kokybiška paslauga. Pageidaujantiems, už papildomą mokestį, siūlome išvyką į Ba Na Hills miestelį. Lankysite 150 m ilgio ir 1,4 km aukštyje virš jūros lygio esantį, pėstiesiems skirtą Auksinį tiltą. Originalų statinį gaubia dvi didžiulės rankos, kurios, rodos, grakščiai apkabina naująjį pėsčiųjų tiltą ir ištiestais delnais kviečia grožėtis kvapą gniaužiančia kalnų panorama. Jau dabar fotogeniškiausia vieta tituluojamas statinys vėl atgaivino ir šalia įsikūrusį Thien Thai sodą, įkurtą 1919 m. Šalia kruopščiai išpuoselėtų sodų yra įsteigtas vaškinių figūrų muziejus. Miestelyje yra ilgiausias pasaulyje keltuvas, kalnuose išsidėstę atrakcionai ir netikra pilis. Po įspūdingos, kalnuose praleistos dienos, grįšite į Hoi An. Nakvynė viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto. Nakvynės viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto.

10
diena. Hoi An – Da Nang – Saigonas (Ho Chi Minh) (pusryčiai).

Ryte išvyksite į Da Nang oro uostą ir skrisite į Saigoną (Ho Chi Minh) – didžiausią Vietnamo miestą, kultūros, mokslo ir ekonomikos centrą. Pažintinė ekskursija po miestą: Prezidento rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs memorialinis muziejus Vietnamo suvienijimui atminti, senasis Saigono Paštas, gotikinio stiliaus Notre Dame katedra – prancūzų kolonijinės valdžios simbolis. Ši katedra yra vienas pagrindinių krikščionybės centrų Vietname, Kinų kvartalas (China Town), kur įsikūrę kone pusė milijono kinų, turinčių savo parduotuves ar šeimos verslus, Binh Tay turgus jau yra tapęs pagrindine prekyviete ir traukia klientus prekių gausa bei patraukliomis kainomis.
Esant galimybei, vakare miestu grožėsitės plaukdami Saigono upe (už papildomą mokestį ~ 25 USD, su vakariene). Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Saigonas (Ho Chi Minh) – Tay Ninh – Cu Chi – Saigonas (Ho Chi Minh) (pusryčiai).

Po pusryčių vyksite į Tay Ninh – didžiąją Cao Dai šventyklą, išsiskiriančią savo spalvinga architektūra ir unikalia religine mozaika. Esant galimybei, stebėsite vidurdienio mišias. Po pietų vyksite link Cu Chi tunelių komplekso, kurį Vietnamo Išlaisvinimo Pajėgos įrengė kovoms prieš Amerikos armiją. Trijų lygmenų, 250 km požeminių tunelių tinkle buvo įrengti miegamieji, susitikimų kambariai, ligoninės ir netgi socialiniai centrai. Grįšite į Saigoną (Ho Chi Minh). Nakvynė viešbutyje.

12
diena. Saigonas (Ho Chi Minh) – Mekongo Delta (pusryčiai, pietūs).

Ryte Jūsų laukia arba pažintis su Mekongo Delta. Mekongas – viena ilgiausių pasaulio upių, prasidedanti Tibete, tekanti per Kiniją, Birmą, Laosą, Tailandą, Kambodžą ir Vietnamą. Į Pietų Kinijos jūrą Mekongas įteka devyniais srautais, todėl vietnamiečių vadinamas devynių drakonų upe. Atvyksite į Cai Be, kur prasidės jūsų pasiplaukiojimas. Turėsite galimybę aplankyti judrų ir spalvingą turgų ant vandens, kur vietiniai gyventojai prekiauja vaisiais, daržovėmis, audiniais, papuošalais ir kitomis prekėmis. Gausybė valčių plaukioja pirmyn ir atgal viliodamos pirkėjus. Čia pasinersite į tikrą Mekongo Deltos šurmulį. Vėliau plauksite į mažus kaimelius pasižvalgyti po sodus ir plantacijas, kur galėsite mėgautis šviežiais tropiniais vaisiais ir jūros gėrybėmis, patiektomis pagal pietų Vietnamo tradicijas. Mekongo Delta dar vadinama Vietnamo aruodu, nes čia užauginti vaisiai ir ryžiai maitina beveik visą šalį. Plaukdami siaurais kanalais patirsite išskirtinį šios vietovės žavesį. Esant galimybei, aplankysite vietinių šeimų verslus, kur galėsite susipažinti su kokosinių saldainių ar ryžių traškučių gamyba. Nakvynė viešbutyje.

13
diena. Mekongo Delta – Saigonas (Ho Chi Minh) – išvykimas į oro uostą – skrydis į Europą (pusryčiai).

Ryte išplauksite lankyti Cai Rang plūduriuojantį turgų, pamatysite tropinių vaisių sodus, pereisite „Beždžionių tiltu“. Pervežimas į Saigono (Ho Chi Minh) oro uostą. Skrydis į Europą.

14
diena. Grįžimas į Lietuvą.
Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą).
 • 7 nakvynės 3 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose.
 • 3 nakvynės 4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Hoi An prie Pietų Kinijos jūros.
 • 1 nakvynė laive Ha Long įlankoje.
 • Maitinimas: 11 pusryčių, 2 pietūs (jūros gėrybių degustavimas laive), 1 vakarienė (Hanojuje).
 • Naujametė vakarienė Ha Long įlankoje (laive).
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Tradicinio meno „Water puppet“ spektaklis Hanojuje.
 • Pasivažinėjimas vietnamietiškais dviračiais (rikšomis) Hanojuje.
 • 2 vietinių skrydžių bilietai: Hanojus – Hue / Da Nang – Saigonas (Ho Chi Minh) su oro uostų mokesčiais.
 • Kvalifikuotų vietinių gidų paslaugos anglų kalba.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionių vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Iškvietimas vizai gauti.
 • Mineralinis vanduo.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai (su oro uostų mokesčiais) nuo 1290 EUR.
 • Vietnamo viza 35 EUR.
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.)
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams.
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (3)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.7 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Keliautoja
Keliauta Gruodžio mėn. 2019
Rekomenduoju
Puiki kelionė, įdomūs lankytini objektai, geri viešbučiai. Patiko vietnamietiškas maistas, vietinių gyventojų geranoriškumas, mandagus elgesys.
4.4 / 5.0
Agnė
Keliauta Gruodžio mėn. 2016
Rekomenduoju
Bijojau Azijos. Ne, ne turtingosios Japonijos ar Korėjos – jos „nesiskaito“. Bijojau tos vargingesnės, labiau nukankintos, pavargusios nuo komunizmo Azijos. Kaip suprantu dabar – dėl žinių trūkumo. Pasiūlymas vykti į Vietnamą su šeima švęsti Naujųjų Metų buvo toks netikėtas ir stebinantis, kad išgirdus reikėjo atsisėsti... Vykti ar nevykti??? Išdrįsti ar pasiduoti baimingam atsargumui??? Dukrai – 11 metų, sūnui – 6-eri – kas dabar jiems bus toj kelionėj? Ką jie valgys?... Kokius vaistus reikia vežtis?? „Viskas bus gerai, nejuokauk“ – kalbėjo jau buvę Vietname Grūdos darbuotojai ir pažįstami. Ačiū Dievui, jų paklausiau. Kelionė buvo nuostabi, ypač patiko Ha Longo įlanka – fantastiški vaizdai... Centriniame Vietname mus pasitiko lietus – dėl klimato atšilimo orai nusprendė „paišdykauti“ – lietaus sezonas kažkaip pamiršo, kad jau turėjo būti pasibaigęs :D Nieko baisaus – įlindome į polietileno maišiukus/apsiaustukus ir išdidžiai žengdami per balas apžiūrėjome visas nuostabias šventyklas ir mauzoliejus, gamtos objektus. Lietingus vakarus praleidome jaukiuose vietiniuose restoranuose ir tuo pačiu peržiūrėjome garsiuosius TV filmus apie Vietnamo karo siaubus – pravažiavome paplūdimio ruožą, kuriame išsilaipino JAV karinės pajėgos. Nuvykę į viešbutį poilsiui ir Naujųjų sutikimui juokėmės iki ašarų – nuo subtropinio lietaus pabėgome... į tropinį lietų... šilta, gera, +26, bet lyja – tai visiškai netrukdė mums maudytis arbatos šiltumo Pietų jūros bangose, ilsėtis, tinginiauti ir tyrinėti milžinišką paplūdimį. Mūsų Naujųjų metų vietnamiečiai nešvenčia (na o ir savuosius švenčia kitaip) – susidomėję stebėjo mus, vakariečius, siūlydami mūsų suvokimu „sovietines“ pramogas – nuoširdžiai kėlėme taures už laisvą Lietuvą. Ilgai laukta išlindusi saulutė nuspalvino vandenyną nuostabiu smaragdu, na o mus, „svečius iš šiaurės“, padabino vaiskiai raudona pečių ir nosies oda... :) Atskirą pasakojimo duoklę reikia atiduoti Vietnamo eismui – taisyklė viena: nedvejok, per gatvę eik vienodu greičiu, nesustok ir nebėk – kelionės pradžioje tai darydavau stipriai stipriai užmerkus akis :D vėliau pripratome. Saigonas sužavėjo: pilnas judesio, gyvybės, eismo, gausmo, kvapų, garsų, spalvų ir veidų... Vienareikšmiškai vakarietiškiausias Vietnamo miestas. Šalia Saigono – unikalūs neįtikėtino siaurumo Cu Chi tuneliai, padėję vietnamiečiams įveikti JAV, keistos religijos keista šventykla, nuostabi Mekongo delta – ją būtina aplankyti, nuoširdžiai rekomenduoju: neregėti neragauti vaisiai, saldainiai iš kokoso, medus, galingos upės bangos, keistos, net baugokos palmės. Grįžusi tapau kone Vietnamo ambasadore – puiki šalis, būtinai aplankykite!!! Nuoširdžiausias ačiū kolegoms iš Grūdos, vadovui Ignui, taip įdomiai perteikusiam šią didžiulę šalį, jos praeitį ir dabartį, padėjusiam įsijausti, suprasti ir pamilti Vietnamą, atskiras milžiniškas ačiū visiems bendrakeleiviams – buvo gera su Jumis keliauti. Iki kitų kelionių!!!
4.6 / 5.0
Stasys
Keliauta Gruodžio mėn. 2016
Rekomenduoju
Puiki kelionė, gerai organizuota. Viskas vyko sklandžiai, daug įspūdžių, gera nuotaika. Norėčiau puikiai įvertinti ir gido p. Igno darbą. Gilios žinios apie šalį, jos istoriją ir kultūrą.
Apie šalį


Vietnamas

Kodėl verta atostogauti Vietname?

 • Nuostabios gamtos grožis: Vietnamas yra tarsi gamtos rojus su savo džiunglėmis, kalnais, ežerais ir nuostabiais gamtos stebuklais, tokiais kaip Halongo įlanka ir Mekongo upės delta.
 • Vietnamas yra turtingas istoriniais ir kultūriniais paminklais, įskaitant senovės miestus, karališkus rūmus ir didžiules šventyklas. Vietname galėsite sužinoti daug apie šios šalies istoriją ir tradicijas.
 • Skanus maistas: Vietnamo virtuvė garsėja įvairialypiais skoniais ir sveikais patiekalais. Čia galite ragauti vietinės gatvės maisto, ryškių prieskonių, šviežių vaisių ir tradicinių vietnamiškų patiekalų, tokių kaip pho sriuba ir goi cuon.
 • Nuostabūs paplūdimiai: Vietnamas turi gražius paplūdimius, kuriuose galite mėgautis saule, plačiu smėlio ruožu ir tyru vandeniu. Populiarios vietos, tokios kaip Nha Trangas ir Phu Quoc sala, yra žinomos dėl savo nuostabių paplūdimių ir vandens pramogų.
 • Draugiški žmonės: vietnamiečiai yra geraširdžiai ir svetingi žmonės, pasirengę padėti ir parodyti savo šalies grožį. Jie stengsis, kad jūsų kelionė būtų ne tik įsimintina, bet ir patogi.
  Vietnamas yra šalis, kuri siūlo daugybę įvairių patirčių ir nuotykių, tad keliaukite į šią šalį ir išvystykite visą jos grožį ir žavesį savo akimis.

Vietnamas

Vietnamas yra viena iš gražiausių pietryčių Azijos šalių, keliautojus iš viso pasaulio viliojanti nuostabaus grožio kalnais, miestais, kuriuose nuolat verda gyvenimas, bei auksinio smėlio paplūdimiais. Nepaisant sparčios modernizacijos svarbiausiuose Vietnamo miestuose, visa šalis bei jos gyventojai vis dar gerbia senovines tradicijas. Čia taip pat gausu įvairiausių lankytinų objektų bei senovinės architektūros pavyzdžių, kurie atlaikė ilgus amžius istorinių pokyčių. Norint aplankyti Vietnamą ir patirti kuo įmanoma daugiau, verta rinktis kelionių agentūros Grūda organizuojamas pažintines ar poilsines keliones.

Klimatas Vietname

Vietnamas yra subtropinio klimato šalis, kuri skirstoma į tris pagrindinius regionus: šiaurę, centrą ir pietus:

 • Šiaurinėje Vietnamo dalyje, ypač vietovėse kaip Hanojus ir Halyapas, vyrauja vidutinio stiprumo subtropinis klimatas. Vasaros mėnesiais oras čia yra šiltas ir drėgnas, o žiemą šiek tiek šaltesnis. Yra dvi ryškios sezoninės klimato įtakos sritys: sausio-vasario mėnesiais gali būti vėsus ir sausas oro frontas, tuo tarpu birželio-liepos mėnesiais gali būti liūčių ir audrų. Vietnamo šiaurėje yra garsioji Halongo įlanka, kurioje galima rasti nuostabaus gamtos grožio vietas.
 • Centrinėje dalyje, kurioje įsikūrusios vietovės Da Nangas, Hue ir Hoi Anas, klimatas yra subtropinis, todėl orai čia vienodai šilti, be didelių temperatūrų skirtumų tarp sezonų. Šiame regione dažniau pasitaiko kritulių, ypač rugsėjo-spalio mėnesiais. Centrinis Vietnamas taip pat garsėja savo nuostabiais paplūdimiais ir gamtos draustiniais.
 • Pietuose, ypač Ho Chi Minh mieste ir Mekong Deltoje, vyrauja subtropinis klimatas. Čia orai yra šiltesni ir drėgnesni, o oro temperatūra retai krenta žemiau 20°C. Mekongo Deltoje galima rasti spalvingas upes, ekologiškas fermerių sodybas ir tradicinę vietnamietišką kaimo atmosferą.
  Visame Vietname oras daugiausiai priklauso nuo musonų sezonų. Vasaros mėnesiais vyrauja karštas ir drėgnas oras, o lietus gali būti gausus. Žiemą oras yra šiek tiek vėsesnis, tačiau vis tiek malonus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad klimato sąlygos gali skirtis priklausomai nuo konkretaus mėnesio ir regiono. Prieš planuojant kelionę į Vietnamą, rekomenduojama pasitikslinti orų prognozę, kad būtų galima tinkamai pasiruošti ir pasirinkti tinkamiausią laiką keliauti.

Vietnamo nuotraukos

Maistas Vietname

Vietnamo maistas yra vienas iš pagrindinių šios šalies traukos objektų. Jis pasižymi įvairumu, skirtingais skoniais, aromatais ir unikaliais patiekalais. Vietnamiška virtuvė gali patenkinti net pažengusių skonio gurmanų lūkesčius. Štai pagrindinė informacija apie maistą Vietname:

 • Vietnamiškas gatvės maistas: Gatvėse ir maisto turguose galima rasti platų gatvės maisto pasirinkimą. Čia galima paragauti garsių vietnamiškų patiekalų, tokių kaip pho sriuba (ryžių lakštinukų sriuba su mėsa arba daržovėmis), bahn mi (kramtomoji duona su įvairiomis užpildais), goi cuon (suktinukai, kurie visame pasaulyje žinomi „spring rolls“ vardu) ir daugybė kitų skanių ir pikantiškų patiekalų.
 • Rijoma (nuostabūs kepimai): Rijoma yra ypatingas vietnamiškas kepimo būdas, kuriame maistas gaminamas mažose moliniuose indeliuose. Tai leidžia išlaikyti skonį ir sultingumą. Populiariausių rijomos patiekalų pavyzdžiai yra rijotos ryžių lakštai su įvairiais įdarais, nuostabių kvapų ir skonių deriniais.
 • Bún Chả (kepta mėsa su ryžiais): Tai tradicinis vietnamiškas patiekalas, kuriame yra keptos mėsos gabalėlių, ryžių lakštų, šviežių žalumynų ir padažo. Jis garsėja savo unikaliu skoniu ir tekstūra.
 • Bánh Xèo (ryžių blynai): Tai ploni ir sultingi ryžių blynai, kuriuose yra skrudintos mėsos arba krevetės, daržovių ir žalumynų. Patiekalas paprastai supilamas į ryžių lakštus ir valgomas su padažu.
 • Nem (žuvų kepiniai): Tai tradicinė vietnamiška patiekalų klasika. Nem yra žuvis (dažniausiai karpis arba menkė), kuri yra suvyniota į ryžių lakštus kartu su šviežiomis daržovėmis, žalumynais ir padažu.
  Be to, Vietname galite rasti ir daugybę kitų skanių patiekalų, taip pat nuostabių desertų, vaisių ir gėrimų. Maistas Vietname yra skanus, šviežias, turtingas skoniais ir kvapais. Tai tikra džiaugsmo patirtis skonio keliautojams ir maisto entuziastams.
  Dauguma tradicinių vietnamietiškų patiekalų yra išties paprasti, o skirtinguose regionuose patiekalai skiriasi naudojamais ingredientais ir prieskoniais. Gatvės prekeiviai neabejotinai siūlys išbandyti ir mūsų akims neįprastus patiekalus – įvairius keptus vabalus.

Maistas Vietname

Elektra Vietname

Standartinė elektros įtampa Vietname – 220 arba 110 voltų. Čia vyrauja  A, C ir D tipo elektros lizdai, iš kurių tik vienintelis C atitinka Europietišką standartą. Dėl šios priežasties reikėtų išsiaiškinti, ar nakvynės vietose yra galimybė pasinaudoti specialiais keitikliais. Tiesa, dėl skirtingos elektros įtampos, reikėtų įsigyti ir įtampos keitiklį.

Elektra Vietname

Apgyvendinimas Vietname

Renkantis apgyvendinimo vietą Vietname svarbu įvertinti jo kokybę, mat po ilgos dienos, norėsis tik patogiai atsipalaiduoti. Čia galima rasti tiek įvairiausių nakvynės namų, kuriuose nakvynė bus išties pigi, tiek ir prabangių viešbučių, pro kurių langus matysis paplūdimiai. Vietname viešbučių pasirinkimas išties didelis – tiek kokybės, stiliaus, vietovės bei papildomų paslaugų atžvilgiu. Vykstant į sostinę Hanojų ir norint apsistoti 3 žvaigždučių viešbutyje pačiame miesto centre, nakvynė dviem kainuos nuo 29 eurų už parą. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Vietname galite rasti čia.

Viešbučiai Vietname

Transportas Vietname

Patį Vietnamą patogu pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad dėl ganėtinai chaotiško ir pavojingo vairavimo, patiems šioje šalyje vairuoti nederėtų. Vietoje to, rekomenduojama samdyti privatų vairuotoją arba naudotis taksi paslaugomis. Vietiniai nuolat naudojasi motociklų ar vadinamųjų xe oms (motociklo taksi) paslaugomis, tačiau šios transporto priemonės nėra laikomos saugiomis, tad jų derėtų vengti.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, kadangi ištisus metus čia vyrauja infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Vietnamą

Planuojant kelionę į Vietnamą būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė negalioja) bei vizą. Platesnės informacijos vizų klausimais reikėtų ieškoti Vietnamo Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Taip pat svarbu, jog pagal vietinį įstatymą Vietname yra privaloma nuolat turėti asmens dokumentą. Vis tik dėl saugumo rekomenduojama dokumentų originalų su savimi nesinešioti – vietoje to reikėtų piniginėje nešiotis paso kopiją.

Nuotraukos iš Vietnamo

Lauktuvės iš Vietnamo

Čia yra sąrašas populiarių suvenyrų iš Vietnamo:

 1. Ao Dai - tradicinė vietnamietiška suknelė, puikiai atspindinti vietnamietišką kultūrą ir stilių.
 2. Non La - tradicinė vietnamietiška kepurė, dažnai pagaminta iš nendrių arba šiaudų.
 3. Suvenyrai iš Mekong Deltos - tai gali būti rankų darbo audiniai, šiaudinės apyrankės, maisto produktai arba vietnamietiški rašmenys.
 4. Skrybėlės - tai įvairios rankų darbo skrybėlės, gaminamos iš bambuko ir papiruso, kurios groja vietnamietišką muziką.
 5. Vietnamietiškas kavos rinkinys - garsus vietnamietiškos kavos skonis, kuris dažnai pripažįstamas kaip vienas iš geriausių pasaulyje.
 6. Vietnamietiška keramika - rankų darbo keramikiniai indai, vazonai arba puodeliai su vietnamietiškais rašmenimis ar tradiciniais ornamentais.
 7. Chuối ngự - tai yra džiovinti bananai, kurie yra populiarus užkandis ir puikus suvenyras.
 8. Vietnamietiškas šokoladas - vietnamietiški šokolado gamintojai pasižymi kūrybiškumu ir naudoja vietinius ingredientus, tokius kaip ryžiai arba kava, kurie suteikia unikalų skonį.
 9. Suvenyrai iš Hoi An miesto - tai gali būti rankų darbo apdarai, avalynė, vietnamietiški raštai arba vietnamietiška gastronomija.
 10. Vietnamietiškas ryžių vynas, žinomas kaip "ruou gao" arba "ruou nep", yra tradicinis alkoholinis gėrimas, gaminamas iš ryžių. Šis vynas yra svarbi dalis vietnamiečių kultūros ir dažnai vartojamas per šventes, šeimos renginius ir kitas ypatingas progas.

Šie suvenyrai atspindi vietnamietišką kultūrą, tradicijas ir skonį, ir puikiai tinka kaip atsiminimai iš jūsų kelionės į Vietnamą.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Vietname:

 • Cu Chi tunelių kompleksas. 250 kilometrus besitęsiantys tuneliai buvo sukonstruoti ginklų gabenimui Vietnamo karo metu.
 • Saigonas. Didžiausias Vietnamo miestas, esantis pietinėje šalies dalyje. Tai itin svarbus ir besiplečiantis miestas, turintis didelę istorinę svarbą visos šalies raidai.
 • Hoi An. Tai nedidelis miestelis, kerintis savo nuostabiu senamiesčiu, jaukumu ir autentika.
 • Karališkasis Hue. Kadaise šis miestas buvo Vietnamo sostinė, o dabar tai jaukus miestelis, dvelkiantis ramybe.
 • Ha Long įlanka. Ikona tapęs gamtos stebuklas, kurį gaubia vietinių itin mėgiamos legendos.
 • Hanojus. Vietnamo sostinė, esanti šalies šiaurėje. Tai kontrastų miestas – gausu tiek modernių dangoraižių, tiek ir nedidelių istorinių architektūrinių objektų. Šiame mieste nuolat šurmuliuoja žmonės.
 • Hoang Lien Nacionalinis parkas. Nepakartojamo grožio nacionaliniame parke galima pasigrožėti nuostabia, civilizacijos nepaliesta gamta.
 • Thien Mu. Tai istorinė 7 aukštų šventykla, turinti didžiulę religinę reikšmė visiems vietnamiečiams.
 • Mekongo Delta. Ši vietovė garsėja kaip didžiausia ryžių plantacija, kurioje išauginamų ryžių, prireikus, pakaktų visai šaliai išmaitinti
 • Cai Rang. Mekongo Deltoje įsikūręs “plaukiojantis turgus” yra didžiausias tokio tipo turgus. Plūduriuojantis ant vandens jis yra puikus objektas nepakartojamoms fotografijoms.

 

Vietnamo vaizdai

Įdomybės

Vietnamo žmonės yra vieni dvasingiausių pasaulyje. Dauguma jų išpažįsta budizmą, todėl šioje šalyje yra nesuskaičiuojamas kiekis nuostabių šventyklų, išsidėsčiusių visoje šalyje – tiek kalnuose, tiek ir giliuose urvuose.

Vietiniai teigia, jog Vietnamo kalnai yra gyvi – taip sakoma todėl, nes iki šių dienų juose išlikusios 54 gentys.

Vaizdai iš Vietnamo

Naudingi patarimai                                               

Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad Vietname derėtų atsargiai rinktis maistą bei gėrimus, vengti vandens iš krano. Vietoje to, patariama vandenį bei kitus gėrimus pirkti tik sandariai uždarytoje taroje. Taip pat, maisto bei gėrimų nederėtų palikti be priežiūros, o gatvės prekiautojų siūlomu maistu patariama nesivaišinti.

Leidžiamas alkoholio kiekis Vietname – 0,5 promilių, vairuojantiems motociklą. Vairuojantiems automobilį ar kitą didesnę transporto priemonę, taikoma 0 promilių taisyklė. 

Vietnamo  valiuta – Vietnamo dongas (VND). 1 EUR = 27 830 dongų.

Straipsnis parengtas pagal: vietnam-guide.com, selectiveasia.com.

Užklausos forma

Informacija paskelbta: 2018.03.09

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1798 €