(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Nuotykių safaris po Rytų Afriką: Kenija - Tanzanija, aplankant garsiausius šių šalių laukinės gamtos nacionalinius parkus ir rezervatus 11d.

Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas:

 • garsiausi ir įspūdingiausi Kenijos ir Tanzanijos laukinės gamtos nacionaliniai parkai ir rezervatai.  Akivaizdūs jų ekosistemų skirtumai ir stulbinantys kontrastai.
 • Laukinių gyvūnų stebėjimas jų natūralioje gamtinėje aplinkoje. „Didžioji penkiukė“: liūtas, leopardas, dramblys, raganosis ir buivolas.
 • Rausvųjų flamingų šokis Nakuru ežero pakrantėse.
 • Žvejų kaimeliai prie didžiausio Afrikos ežero – Viktorijos.
 • Serengetis – žinomiausias pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinis.
 • Didžiausia pasaulyje laukinių žvėrių koncentracija ir gamtos įvairovė Serengečio nacionaliniame parke.
 • Vienas dramatiškiausių reginių žemėje – kasmetinė milijonų baltabarzdžių antilopių gnu, gazelių ir zebrų migracija iš Masai Maros atgal į Serengetį (lapkritis-sausis).
 • Gyvybės kupinas Ngorongoro krateris – unikali vieta, kuriai lygių nėra visame Afrikos žemyne. (UNESCO pasaulio paveldas).
 • Gamtos kontrastai Manjaros ežero nacionaliniame parke.
 • Aruša – nedidelis, bet gyvai šurmuliuojantis Tanzanijos miestelis, iš kur prasideda keliautojų maršrutai link aukščiausios Afrikos viršukalnės Kilimandžaro (5895 m).
 • Kilimandžaro – „Vienišiausio pasaulio kalno“, pasimetusio Afrikos lygumose, panorama Amboselio nacionaliniame parke.
 • Pažintis su masajais – klajoklių gentimi, auginančia gyvulius ir išsaugojusia savitą gyvenimo būdą.
 • Vakarai prie laužo bendražygių ir bendraminčių būryje.
 • Paslaptingi ir užburiantys Afrikos nakties garsai.
 • Afrikos saulėlydžių ir saulėtekių magija.
 • Poilsis ir pramogos Indijos vandenyno salose (pasirinktinai).

 

Pageidaujantiems, galimas kelionės pratęsimas

 

Jei kartą įkvėpei Afrikos oro, ji tavęs nebepaleis...

Ir vėl GRŪDA kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą – į kvapą gniaužiantį laukinės gamtos nuotykių safarį po Rytų Afriką

 Perniukas prie Grūdos mašinos

“Gamtos pasaulis suvienodina žmones. Čis galima pabėgti nuo tuštybės, primestų vertybių ir kasdienybės. Niekur kitur pasaulyje nepasijusi toks paprastas ir laimingas žmogus.” (M.Tregeris)

„Dažnas manęs klausia, kas yra ta mama Afrika, kas mane joje taip užbūrė. Nedvejodama atsakau: neaprašomo grožio kraštovaizdis, laukinė gamta, beribė laisvė – ten pasijunti be amžiaus, tautybės, be įvairių visuomenės suformuotų stereotipų. Esi tiesiog žmogus. Afrikiečiai gyvena šia diena. Gaudo akimirkas žavingas, nieko neplanuoja. Tai pakeri.“ (Eglė Aukštakalnytė Hansen)

Svarbu!!! Kelionės metu kelionių organizatorius pasilieka teisę radikaliai keisti safario programą, nacionalinių parkų lankymo eiliškumą, stovyklavietes dėl oro, kelio sąlygų, riboto greičio, laukinių gyvūnų susibūrimo vietų ir migravimo krypčių, keliautojų saugumo ir kitų negalimų iš anksto numatyti priežasčių.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis: Vilnius - Nairobis (Kenija) (su tarpiniais persėdimais).

Atskridę į Kenijos sostinę Nairobį ir oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Poilsis viešbutyje Nairobyje.

Afrikos vėliava

2
diena. Nairobis - Nakuru ežeras (Kenija).

Iš ryto paliksite Nairobį ir vyksite prie Nakuru ežero. Šis seklus vandens telkinys, apsuptas pelkių, miško bei pievų, skalauja ketvirtojo pagal dydį Kenijos miesto Nakuru krantus ir yra nutolęs apie 160 km nuo Nairobio. Ežerą maitina trys pagrindinės upės: Njoro, Makalia, Enderit ir keletas šaltinių. Seniau Nakuru ežeras buvo vadinamas „paukščių šventykla“, vėliau- 1968m. jis gavo nacionalinio parko statusą ir tapo vienu lankomiausių Kenijos nacionalinių parkų ir viena nuostabiausių laukinės gamtos vietų pasaulyje. Šis parkas yra garsus vandens paukščių, mintančių ežero augmenija ir žuvimis, įvairove. Čia galėsite pamatyti geriausią ornitologijos spektaklį žemėje - kai matai pulkus rožinių flamingų, tarp jų tingiai vaikštinėjančius pelikanus, kormoranus ir debesis kitų spalvingų, egzotiškų paukščių, jautiesi tarsi kine. Nakuru gyvena 450 rūšių paukščių, tarp jų ir didieji rožiniai flamingai. Esant geroms oro sąlygoms čia susirenka nuo 1 iki 2 mln. šių karališkų paukščių ir ežero pakrantės iš tolo atrodo tarsi rausvai nudažytos.

Flamingai

Kiekvieną atvykusį pribloškia gausybė paukščių, tiesiog dengiančių ežerą. Šioje vietoje yra neabejotinai didžiausia pasaulyje rožinių flamingų populiacija. Kenija – tikras ornitologų rojus, čia gyvena 1137 paukščių rūšys. Parke taip pat gyvena apie 56 rūšys žinduolių. Jeigu lydės sėkmė, pamatysite juoduosius (itin retus) ir baltuosius raganosius (jiems apsaugoti ir buvo įkurtas parkas), žirafas, antilopes, buivolus, zebrus, šernus, liūtus ir kitus gyvūnus.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

3-4
dienos. Nakuru ežeras – Masai Mara (Kenija).

Palikę Nakuru ežerą, vyksite į masajų žemę. Kelkraščiuose dažnai galima pamatyti piemenis, ganančius savo bandas. Šių dviejų dienų tikslas- populiariausias Kenijoje Masai Mara nacionalinis parkas ir žvėrių stebėjimas jame. Masai Mara (Kenija) su Serengečio parku (Tanzanija) sudaro vieną ekologinį vienetą. Parkas buvo įkurtas 1948 metais, jo plotas apie 1700 km2. Dėl ypatingos geografinės padėties kalvotame ir pakankamai drėgmės gaunančiame Masai Maros nacionaliniame parke galima pamatyti daugelį Afrikos savanose gyvenančių gyvūnų rūšių- tai tikra laukinių žvėrių karalystė. Čia veisiasi visi Rytų Afrikoje sutinkami gyvūnai. Neatsibosta stebėti antilopes gnu, gazeles, zebrus, raganosius. Įspūdingai atrodo milžiniškos buivolų kaimenės, nudažančios savo juoda spalva savanos platybes. Masai Maroje gausu maisto stambiesiems žinduoliams, tokiems kaip žirafos ir drambliai.

Drambliai Kenijoje

Ko tik nepamatysi! Hienos, šakalai, leopardai, liūtai ir daugybė kitų Afrikos gyvūnų. Dauguma jų gyvena kaimenėmis, vieni kitus saugo. Taip pat šiame parke tekančiose vandeningose Maros ir Talek upėse ištisus metus knibžda gausybė begemotų ir krokodilų, laukiančių grobio. Stebėdamas gyvūnų gyvenimą geriau supranti, ką reiškia išlikti laukinėje gamtoje, ką reiškia kova už būvį. Viskas natūralu- gyvenimas ir mirtis čia yra greta... Masai Mara įspūdinga savo peizažų įvairove - tai ir kalvos, ir atskiri kalnai, ir vešliais miškais pasipuošę upių krantai, užleidžiantys vietą toliau nuo upės augantiems krūmynams ir savanoms. Masai Maroje didžioji baltabarzdžių antilopių gnu, gazelių, zebrų migracija dažniausiai prasideda tarp rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių ir tęsiasi iki spalio, lapkričio mėnesių.

Zebrų kolonija Kenijoje

Tarp lapkričio ir sausio mėnesių palaipsniui prasideda šių gyvūnų migracija atgal į Serengetį. Nuilsę gyvūnai susiburia prie Maros upės krantų ir laukia savo eilės, kada galės keltis į kitą krantą. Šį nepaprastą gamtos reginį kai kurie turistai stebi ir skriedami oro balionu. 

P.S Esant galimybei bus pasiūlytas safaris oro balionu, apsilankymas masajų kaimelyje arba safaris pėsčiomis (už papildomą mokestį).  

Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 vakarienės. 2 nakvynės lodžijose.

5
diena. Masai Mara – Kenijos/Tanzanijos sienos kirtimas – Viktorijos ežeras.

Šiandien palikę Masai Marą, įvažiuosite į Tanzaniją ir pasieksite Viktorijos ežero pakrantę. Atstumas ~ 380 km, kelionė truks apie 7 val. Viktorijos ežeras, skalaujantis Kenijos, Tanzanijos ir Ugandos krantus, yra didžiausias Afrikos ežeras ir antras pagal dydį pasaulyje. Tyvuliuojantis 1,134 metrų aukštyje virš jūros lygio, jis užima 69,485 kv/km plotą ir suteikia prieglobstį daugeliui Afrikos paukščių ir kitų gyvūnų. Ežeras maitina ir vietos gyventojus – jo pakrantėse gausu žvejų kaimelių.

Tanzanijos kaimeliai

Keliaudami palei Viktorijos ežerą turėsite galimybę pabendrauti su vietos gyventojais, žvejais, turgeliuose pasidairyti suvenyrų.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

6-7
dienos. Viktorijos ežeras – Serengetis (Tanzanija).

Iš ryto palikę Viktorijos ežerą pajudėsite link Serengečio nacionalinio parko – vieno gražiausių pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinių, plytinčio Tanzanijos šiaurėje ir besiribojančio su Kenija bei jos Masai Mara rezervatu. Pietryčiuose Serengečio parkas ribojasi su Ngorongoro draustiniu, likusią jo teritoriją supa kontroliuojamos medžiojimo zonos, rezervatai. Serengečio ekosistema yra viena seniausių pasaulyje, manoma, jog jai būdingi klimato, augalijos bei gyvūnijos bruožai per pastaruosius milijonus metu nedaug kuo ir pakito.

1913 metais keliaudamas iš Nairobio į pietus Stewartas Edwardas White pažymėjo: Mylių mylias traukėme per išdegintą žemę... Vėliau išvydau prie upės žaliuojančius medžius, nuėjau dar dvi mylias ir pasijutau esąs rojuje“. Taip White apibūdino legendinį Serengetį. Serengečio nacionalinio parko plotas – 14631 kvadratinis kilometras. Jis apima begalines banguojančias lygumas, kurios kartu su Ngorongoro draustiniu ir masajų Mara draustiniu kerta Kenijos sieną ir suteikia prieglobstį didžiausiai ir įvairiausiai pasaulyje laukinių augalų ir gyvūnų populiacijai. „Siringitu“ masajų kalba reiškia „vietą, kur žemė tęsiasi amžinai“. 1951 metais teritorijai suteiktas nacionalinio parko statusas. Nacionaliniame parke žmonės negyvena, išskyrus rytiniame pakraštyje įsikūrusius masajų piemenis, ūkininkystė sparčiai plėtojama vakariniame pakraštyje. Pastangos apsaugoti gamtą atsipirko su kaupu – Serengetis klesti.

Unikalus įvairių arealų derinys sukuria nuostabią laukinio gyvenimo gausą – lygumose klajoja apie tris milijonus didelių gyvūnų. Serengetis garsėja daugybe antilopių rūšių. Čia gausu raganosių, dramblių, žirafų, begemotų ir įvairių plėšrūnų, liūtų, gepardų, leopardų ir hienų. Bet sausros ir ligos lengvai pažeidžia trapią ekosistemą, tad reikalinga rūpestinga priežiūra, kad būtų išsaugotas šis laukinių augalų ir gyvūnų prieglobstis.

Atvykę į Serengetį, ruošitės vakariniam gyvūnų stebėjimui. Visą kitą dieną (7-tą) praleisite žinomiausiame pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinyje. Saulei tekant, vyksite į kvapą gniaužiantį rytinį safarį stebėti gausybės laukinių žvėrių. Papietavę tęsite pažintį su garsiojo parko gyventojais jau leidžiantis saulei.

Parko pasididžiavimas – gausi liūtų populiacija (apie 3000). Čia pat ganosi ir svarbiausias liūtų „maistas“ – apie 500000 tūkstančių zebrų ir 1,5mln. antilopių gnu. Savanos pakraštyje, netoli Viktorijos ežero, teka Grumečio (Grumeti) upė, kurios krantai apaugę tankiais miškais. Sekliose upės vietose veisiasi Nilo krokodilai, laukdami, kol ištroškęs ir dėl to nelabai atsargus gyvulys ateis atsigerti į jų kontroliuojamą zoną. Plėšrieji ropliai atakuoja žaibiškai, iškart įtraukdami auką po vandeniu... Netrūksta čia ir agamų – šie driežai mėgsta kaitintis ryto saulės spinduliuose ant uolų ir akmenų.

Parke aptinkama apie 500 rūšių paukščių. Nemaža dalis paukščių migruodami laikosi stambių žvėrių kaimynystės, pvz.: nuo pramintų žvėrių takų nenukrypsta „sanitarinė policija“ – grifai, marabu, sekretoriai, laukinės patarškos. Nepamirštami reginiai su flamingų ir gandrų pulkais. Afrikos strutis savanose gerai mato visą apylinkę ir pavojų pastebi iš tolo. Gali netgi įspėti kitus gyvūnus, todėl nemažai kanopinių laikosi arčiau stručių pulkų.

Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 vakarienės. 2 nakvynės lodžijose.

8
diena. Serengetis – Ngorongoro krateris (Tanzanija).

Ryte atsisveikinsite su Serengečiu ir judėsite toliau. Po Serengečio kelias drieksis link kupino gyvybės Ngorongoro, kuriame susipina nuostabūs peizažai, laukinė gamta bei masajų svetingumas. Pakeliui aplankysime Olduvai Gorge – Olduvai tarpeklį – unikalią vietą, kurioje aptikti bene pirmųjų, sumaniųjų žmonių pėdsakai, datuojami 2 mln. metų. Šiame „žmonijos lopšyje“ iki šiol atrandama daug suakmenėjusių iškasenų. Iš kai kurių galima spręsti, kad ir antilopės gnu Serengečio apylinkėse ganosi jau daugiau nei milijoną metų. Lankysite vieną garsiausių pasaulyje antropologijos muziejų po atviru dangumi.

Pakeliui link Ngorongoro aplankysite (esant galimybei) vietinius gyventojus – masajus. Iš visų 124 Afrikos genčių, tai ryškiausia, labiausiai besilaikanti tradicijų ir labiausiai žinoma Rytų Afrikos klajoklių gentis. Genčių kraustymosi metu XV amžiuje ši karinga, tik gyvulininkyste besiverčianti gentis į Kenijos teritoriją, manoma, atklydo iš pietų Sudano. Laikui bėgant masajų gentis, skirtingai nuo kitų, sugebėjo išsaugoti senuosius papročius ir nuo senovės susiklosčiusį gyvenimo būdą. Patys masajai save laiko aukščiausia ir reikšmingiausia Afrikos tauta. Laikinos jų gyvenimo vietos vadinamos manyatt’ais. Manyatt’as- tai nedidelis kaimelis iš 5-7 trobelių, kurios yra daromos iš šakų, naudojant mėšlą ir molį. Žmonės gyvena tiesiog laukuose, nedidelę teritoriją aptvėrę tvora iš medžių šakų. Gyvuliai iki šiol labai svarbi jų gyvenimo dalis. Masajai geria ne tik karvės pieną, bet ir kraują. Masajų moterys plikai skuta galvas. Masajų vyrai, visiškai nuogą kūną apsisiautę raudonu audeklu, visuomet nešiojasi ietį ar lazdą, plaukus ir kūną tepa avių lajumi ir ochros dažais.

Masajų gentis

„Mergaitėmis, kaip ir berniukams, kai išdygsta nuolatiniai dantys maždaug septynerių metų, du apatiniai priekiniai išraunami, kad nelaimės ar ligos atveju per taip atsiradusią skylę būtų įmanoma vandeniu ir kitu skystu maistu palaikyti gyvybę. Septynerių, aštuonerių metų sulaukusiems vaikams metaliniu lauže įkaitintu virbalu praduriama skylė dešinės ausies viršutinėje dalyje. Kai žaizda užgyja, kita skylė praduriama kitoje ausyje. Šios skylės ir išrauti dantys yra masajų genties atpažinimo ženklai. Po metų ar dvejų stipriai apipjaustomi pirmiausia dešinės, žaizdoms sugijus, ir kairės ausies speneliai. Išpjaunamos didžiulės skylės. Stengiamasi kuo labiau ištempti ausų spenelius, į skyles įdedami sunkūs mediniai kamščiai ar metaliniai kaiščiai. Didelė skylė, žemai nutįsę ausų spenelių likučiai – masajų grožio etalonas.“ (Eglė Aukštakalnytė Hansen). Papuošalus mėgsta visi: ausys net ištemptos nuo auskarų svorio, ant kaklų – žiedai, moterų apavas spaudžia kojas, kad pėdos būtų kuo mažesnės. Beje, stipriosios lyties atstovai labiau mėgsta dabintis – jų šukuosenos prikaišytos spalvotų karoliukų, žiedų, pripinta daugybė kasyčių.

Atvykę į savo stovyklavietę šalia didingojo Ngorongoro kraterio, vakare turėsite galimybę pasivažinėti aplink jį.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

9
diena. Ngorongoro krateris – Manjaros ežeras (Tanzanija).

Ryte ruošitės į įspūdingą safarį po unikalųjį Ngorongoro kraterį. Čia neleidžiama važinėti didelėms transporto priemonėms, tad persėsite į specialius nedidelius keturiais ratais varomus safario džipus. Ngorongoro krateris yra viena didžiausių pasaulio kalderų – apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskrita. Ngorongoras - vienas iš užgesusių ugnikalnių, kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis nei dabar. Tačiau maždaug prieš 2,5 mln. metų išsiveržus ugnikalniui, kai po juo buvusios magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje. Krateris įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą ir yra saugomas kaip unikali teritorija, kuriai nėra lygių visame Afrikos žemyne. Jo forma tapo saugiu prieglobsčiu gyvūnams. Dabar tai – tikra gyvenimo laboratorija, kur iš viso pasaulio suvažiavę mokslininkai tyrinėja plėšrūnų ir žolėdžių ryšius bei genetinę izoliaciją. Kitaip negu už kraterio ribų gyvenantieji, Ngorongoro bandos nemigruoja, teikia pirmenybę maitinimuisi lygumose lietinguoju laiku ir Munge pelkynams sausringuoju laiku. Vandens ir pašaro čia  pakanka visus metus, todėl nėra reikalo traukti į kitas vietas. Taip susikūrė Ngorongoro laukinės gamtos mikrokosmas Rytų Afrikoje.

Kadaise krateris priklausė masajams. 1958 metais gentys išsikraustė iš Ngorongoro, tačiau ir šiais laikais jie dar atgena gyvulių bandas.

Ngorongoro krateris

Stebėti gyvūnų visureigiais nusileisite žemyn 600 metrų į Ngorongoro kraterį („didelę duobę“). Šis krateris- tarsi laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Jo dugne, užimančiame 265 km², galima pamatyti vieną didžiausių Afrikoje gyvūnijos kiekį, apytikriai priskaičiuojama apie 30 000 žinduolių ir paukščių rūšių, dauguma kurių krateryje gyvena ištisus metus. Tai hienos, šakalai, antilopės, zebrai, vandens ožiai, daug gazelių rūšių ir daugybė kitų. Šioje nuostabioje kalderoje galima išvysti ir Afrikos „didįjį penketą“: buivolą, raganosį, leopardą, dramblį ir liūtą. Čia gyvena daug liūtų, bet visiems labiausiai norisi išvysti juodąjį raganosį. Teigiama, jog ši vieta dėka griežtų gamtos apsaugos įstatymų išliko viena iš paskutiniųjų juodųjų raganosių prieglobsčių. 1960 metais krateryje gyveno 110 juodųjų raganosių, tačiau dabar jų liko tik apie 20. Ngorongoro gyventoja, nenusipelniusi turistų simpatijų,- dėmėtoji hiena. Kaip ir liūtai, hienos yra nakties gyvūnai. Rezervate yra aštuonios bandos, kiekvienoje nuo – 10 iki 100 hienų, gyvenančių savose teritorijose. Ieškodama grobio hiena gali ilgai bėgti nepavargdama. Jos grobiu dažniausiai tampa antilopės gnu ir zebrai.

Kraterio teritorija taip pat yra ir ornitologų rojus. Čia galima išvysti stručius, gerves, tūkstančius flamingų ir kitų paukščių, kurių daugiau nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Derlingoje kraterio žemėje puikiai veši augalai.

Po pikniko ir pažinties su įstabiuoju Ngorongoro krateriu bei jo gyventojais vyksite link savo stovyklavietės, įkurtos netoli Manjaros ežero.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

10
diena. Manjaros ežero nacionalinis parkas - Aruša (Tanzanija).

Šiandien vyksite į safarį po ramybe ir giedra alsuojantį Manjaros ežero nacionalinį parką, pasižymintį nuostabiu gamtovaizdžiu ir laukinių gyvūnų gausa. Čia gyvena daugiau nei 400 rūšių paukščių, tarp kurių ir flamingai, ir kormoranai, ir pelikanai. Taip pat iš arti galima pamatyti raganosius, begemotus, dramblius, zebrus, leopardus, liūtus. Manjaros ežero nacionalinis parkas užima apie 330 km². Iš vienos pusės šį parką riboja 600 m aukščio šlaitas, iš kitos– Manjara ežeras, užimantis ~230 km² plotą. Čia lyg iš gausybės rago pasipila rausvieji flamingai, kurie klega ir ieško lesalo vandenyje. Kerintis grožis. O šalia jų kaip kontrastas- ežero pakraštyje šėlstanti juodųjų antilopių gnu kaimenė. Manjaros liūtai puikiai laipioja medžiais – jeigu pasiseks nepraleiskite progos nufotografuoti šio reto fantastiško reginio. Parke persipina įvairūs peizažai: spindintis ežeras, tankūs miškai ir statūs šlaitai.

Liūtai

Po Manjaros ežero nacionalinio parko safario pajudėsite link Arušos – nedidelio, bet judraus ir šurmuliuojančio Tanzanijos „kavos“ miesto, įsikūrusio antro pagal dydį Tanzanijos kalno Meru (4566m) papėdėje. Aruša – tai safarių organizacinis centras, tai vieta, kur susirenka keliautojai, ketinantys šturmuoti Kilimandžarą. Čia prasideda ir/arba baigiasi dauguma didžiųjų kelionių po Tanzaniją. Aruša – vartai į Ngorongoro kraterio ir Serengečio nacionalinius parkus. Šiame mieste apžiūrėsite triukšmingą centrą, apsipirksite suvenyrų parduotuvėlėse ir turgeliuose. Mieste yra paštas, bankų, interneto ryšys (esant galimybei, lankysime Masajų kultūros muziejų).

Maitinimas: pusryčiai. Skrydis iš Kilimandžaro oro uosto (Tanzanija) į Lietuvą (su tarpiniais persėdimais).

Lodžija

11
diena. Grįžimas į Lietuvą.

Kenija - Tanzanija. Grūdos grupė prie mašinos

Sudie, mama Afrika!

Sudie, sustojusio laiko Žeme, sudie, istorinis žmonijos lopšy, dar išsaugojęs savo šaknis ir leidžiantis pajusti mūsų pradžią.

Sudie, juodasis kontinente… Ir iki pasimatymo!

 

Pageidaujantiems, galimas kelionės *pratęsimas:

 1. Kenijos kurorte Mombasoje,
 2. Zanzibaro saloje (Tanzanija),
 3. Seišelių salose (viešbutyje arba plaukimas burlaiviu aplink salas),
 4. Mauricijuje ir Reunjone (galima rinktis vien Mauricijų).

Objektų lankymo eiliškumas ir skaičius gali keistis. Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą kelionės metu dėl nepalankių programos vykdymui oro sąlygų ir kitų veiksnių, kurių kelionės organizatorius negali įtakoti ir numatyti iš anksto.

-
-

Dešimt taisyklių, kaip nepražūti Afrikoje:

 • Niekada garsiai nevadinkite Afrikos gyventojų „negrais“ ir niekada negalvokite, kad vergai,-tai skaudi praeitis. Jie tokie pat žmonės, kaip ir mes.
 • Nemanykite, kad visi afrikiečiai iki šiol bėgioja po laukines džiungles su šiaudiniais sijonais, nuogais užpakaliais ir nuogomis krūtinėmis, tai gali įžeisti išsilavinusius, pasiturinčius vietos žmones. Tuo mama Afrika ir žavi, kad ten dar yra tokių homo sapiens palikuonių.
 • Nesikeikite angliškai, ypač nevartokite frazės „F.you“ taip rodydami, kad pykstate ant žmogaus. Nerodykite vieno stataus piršto kombinacijos. Jei jau prireikė, keikitės lietuviškai, vis tiek ir supras, ir nesupras.
 • Pasitikėkite tik savimi. Prisiminkite, kad jūsų gyvybė ir saugumas – jūsų pačių rankose, būkite budrūs, jokia turistinė kompanija už tai neatsakinga.
 • Vandenį gerkite tik iš gamykloje sandariai užsuktų butelių arba virintą. Savanoje gerkite daug ir išnaudokite kiekvieną progą nusilengvinti švariame tualete, nes teks lengvintis ir lauke.
 • Egzotiškus vaisius valgykite tik nuplautus.
 • Laukinė gamta yra laukinė, nacionaliniai parkai ar rezervatai – ne zoologijos sodas.
 • Jeigu pasiklydote laukinėje savanoje, sekite paskui babuinus. Jie vis tiek kada nors atves į žmonių gyvenamas vietas.
 • Saugokite pasus ir asmens dokumentus ne tik nuo vagišių, bet ir nuo beždžionių. Lietuvos ambasada visam Afrikos žemyne yra tik Egipte.
 • Atraskite Afriką savyje ir surasite save Afrikoje.

Eglė Aukštakalnytė Hansen

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • Nakvynės 3-4žv. (pagal šalies kategoriją) lodžijose (nameliuose).
 • Dviejų kartų maitinimas (pagal programą).
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus nacionalinius parkus.
 • Vietinio angliškai kalbančio vairuotojo/gido paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Valstybiniai mokesčiai.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 1299 Eur.
 • Kenijos išvykimo mokestis ~ 20 USD.
 • Kenijos viza ~50 Eur (elektroninė); Tanzanijos viza ~50 Eur (elektroninė).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Mineralinis vanduo ir kiti gėrimai, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikrose objektuose mokama papildomai.
 • Skrydis oro balionu nuo ~495 USD (esant galimybei).
 • Masajų genties kaimelio lankymas nuo ~20 USD.
 • (*) pažymėtos papildomos pramogos.
Svarbi informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Papildoma informacija

Dokumentai:

 • LR piliečio pasas, galiojantis ne mažiau 6 mėn. po kelionės!
 • Pase turėtų būti ne mažiau 2 neatspauduotų puslapių vizoms.

 

Skiepai:

 • Kelionėje privaloma turėti tarptautinį skiepų sertifikatą – būtina pasiskiepyti nuo geltonojo drugio!!! (mažiausiai 12 dienų prieš kelionę).
 • Vykstant į safarį dvi savaitės prieš kelionę rekomenduojama pradėti vartoti antimaliarinius vaistus. Juos reikia vartoti visos kelionės metu ir keturias savaites po kelionės. Būtinos ir apsaugos priemonės nuo uodų – tepalai, aerozoliai, tinkleliai (pagal pageidavimą), lengvi medvilniniai marškiniai ilgomis rankovėmis, ilgos medvilninės kelnės.
 • Rekomenduojami skiepai nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, poliomielito.

 

DEŠIMT TAISYKLIŲ, KAIP NEPRAŽŪTI AFRIKOJE

 1. Niekada garsiai nevadinkite Afrikos gyventojų „negrais“ ir niekada negalvokite, kad vergai,-tai skaudi praeitis. Jie tokie pat žmonės, kaip ir mes.
 2. Nemanykite, kad visi afrikiečiai iki šiol bėgioja po laukines džiungles su šiaudiniais sijonais, nuogais užpakaliais ir nuogomis krūtinėmis, tai gali įžeisti išsilavinusius, pasiturinčius vietos žmones. Tuo mama Afrika ir žavi, kad ten dar yra tokių homo sapiens palikuonių.
 3. Nesikeikite angliškai, ypač nevartokite frazės „F.you“ taip rodydami, kad pykstate ant žmogaus. Nerodykite vieno stataus piršto kombinacijos. Jei jau prireikė, keikitės lietuviškai, vis tiek ir supras, ir nesupras.
 4. Pasitikėkite tik savimi. Prisiminkite, kad jūsų gyvybė ir saugumas – jūsų pačių rankose, būkite budrūs, jokia turistinė kompanija už tai neatsakinga.
 5. Vandenį gerkite tik iš gamykloje sandariai užsuktų butelių arba virintą. Savanoje gerkite daug ir išnaudokite kiekvieną progą nusilengvinti švariame tualete, nes teks lengvintis ir lauke.
 6. Egzotiškus vaisius valgykite tik nuplautus.
 7. Laukinė gamta yra laukinė, nacionaliniai parkai ar rezervatai – ne zoologijos sodas.
 8. Jeigu pasiklydote laukinėje savanoje, sekite paskui babuinus. Jie vis tiek kada nors atves į žmonių gyvenamas vietas.
 9. Saugokite pasus ir asmens dokumentus ne tik nuo vagišių, bet ir nuo beždžionių. Lietuvos ambasada visam Afrikos žemyne yra tik Egipte.
 10. Atraskite Afriką savyje ir surasite save Afrikoje.

Eglė Aukštakalnytė Hansen

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Kenija
Tanzanija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3299 €