(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Indokinijos širdis - Vietnamas ir Kambodža su poilsiu prie Pietų Kinijos jūros 17d.

Hanojus – Lao Cai – Sapa – Thac Bac krioklys – Sin Chai ir Cat Cat kaimai – Ha Long įlanka – Hue – Kvapnioji upė – Citadelė – Hai Van perėja – Hoi An (poilsis prie Pietų Kinijos jūros) – Da Nang –Saigonas – Mekongo Delta – Siem Reap
2024.11.17 - 12.03 liko TIK 4 vietos. Profesionali kelionės vadovė Jurgita Mockevičiūtė
2025.02.07 - 02.23 grupė renkama
2025.03.14 - 03.30 grupė renkama
Kaina nuo:
2140 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Puikiai įvertinta kelionė – profesionalai rekomenduoja!
 • Keliautojų pageidavimu optimizuotas maršrutas!
 • Išskirtinis pasiūlymas kelionių gurmanams!
 • 17 dienų kelionė – didysis turas.
 • Išsami programa, suteikianti visapusišką šalies pažinimą nuo šiaurės iki pietų (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Unikali galimybė pažinti šiaurės Vietnamo tautinių mažumų gyvenimą.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas, patikrinti ir patikimi partneriai.
 • Dviejų kartų maitinimas (jūros gėrybių degustavimas laive).
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas.
 •   "GRŪDOS" kelionės į VIETNAMĄ - KAMBODŽĄ nuotraukų albumas.
 • Vietnamas – pamatyk savo atspindį buivolo akyje.

Kelionės aukso fondas

 • Pažintis su Vietnamo sostine Hanojumi, skaičiuojančia tūkstantmetę istoriją.
 • Aktyvus poilsis Sapa etnografiniame kalnų regione.
 • Pažintis su Juodųjų Hmong, Dzay ir Raudonųjų Dzao tautinėmis mažumomis.
 • Žavinga ir kerinti Ha Long įlanka (UNESCO paveldas) su nakvyne laive.
 • Karališkasis Hue. Citadelė ir Imperatoriškasis miestas (UNESCO paveldas).
 • Viduramžiškasis Hoi An (UNESCO paveldas), kerintis savo autentika ir jaukumu.
 • Pramogos ir atpalaiduojantis vietnamietiškas masažas kurorte prie Pietų Kinijos jūros.
 • Saigonas (Ho Chi Minh) – tolimųjų Rytų perlas, tebealsuojantis prancūziška dvasia.
 • Spalvingas Mekongo Deltos gyvenimas.
 • Cu Chi tunelių kompleksas – skaudžios netolimos istorinės praeities liudininkas.
 • Kambodža. Angkor – didžiausias pasaulyje šventyklų kompleksas (UNESCO paveldas).
 • Kambodža. Tonle Sap ežeras – didžiausias pietryčių Azijoje gėlo vandens telkinys, saugomas UNESCO.

 

 Anamo kalnų grandinė – tarsi Indokinijos stuburas, dalijantis pusiasalį į dvi nevienodas sritis, skirtingas savo gyventojais, kalba, kultūra ir religija. Tai lyg du pusiasaliai, kurie per savo istoriją buvo atskirti ne tik kalnagūbrio, bet ir kultūrinės tradicijos. Vietnamas buvo įtakotas kinų kultūros, Kambodža – indų. Rytinė kalnagūbrio dalis – Vietnamas: tai žavingos pakrantės, turtinga Tonkino delta, maitinama galingų upių. Vakarinė dalis – Kambodža, milžiniška lyguma, Mekongo „karališkos upės“ baseinas. Didžiosios upės, sunešusios aliuvines lygumas ir jų deltos – tai civilizacijos židiniai, ryžių aruodai ir pagrindinės gyvenvietės.

Sena, turtinga ir skaudi istorinė patirtis mena khmerų civilizacijos didybę, galingas imperatorių dinastijas, kovas už nepriklausomą valstybę, užsienio agresiją ir komunistinius režimus. Dabar Vietnamas ir Kambodža – atviri pasauliui, tai langas į turtingą ir unikalią kultūrą bei gamtos lobius. Jų miestai derina senuosius statinius ir kolonijinę architektūrą, siaurus ir klaidžius senamiesčio labirintus, gatvėse gaudžiantį amžiną triukšmą ir sumaištį, klegančius milžiniškus vaisių ir žuvų turgus.

Tačiau kalniečių gyvenimas Indokinijos plynaukštėse ir Vietnamo kalnų grandinėje primena civilizacijos aušrą, kuomet žmogus sutarė su gamta ir gyveno jos ritmu. Tai kontrastų kraštas, kai liūčių periodu Kambodžos lyguma tampa bekraščiu ežeru su kaimeliais ant polių ir medžių guotais, slepiančiais budistų pagodas, o sausrymečiu žemė virsta dulkėmis ir akinančios saulės išdegintame peizaže akį džiugina tik šviesūs ryžių laukai. Šiaurės Vietnamas taip pat paskendęs ryžių laukuose, kuriuose klampoja tradicinėmis skrybėlėmis nuo kaitrios saulės apsidengę valstiečiai, įkinkę stambiaragius buivolus.

Unikalūs gamtos kampeliai, triukšmingi miestai ir tradiciniai kaimai, puiki virtuvė padės geriau pažinti Rytų tautų žmogų, apdovanotą įgimtu sąmoju, maištinga dvasia, pagarba praeičiai.

Daugiau kaip dešimt metų GRŪDA kviečia savo keliautojus į šį unikalų pasaulio kampelį. Jūsų laukia ne fragmentiška, o labai išsami pažintis su visu Vietnamu – šiaurėje lankysite spalvingąsias gentis, pasveikinsite saulę Ha Longo įlankoje, gėrėsitės gausiu Centrinio Vietnamo imperatoriškuoju paveldu saugomu UNESCO, mėgausitės ramiu atokvėpiu Pietų Kinijos jūros pakrantėje, tyrinėsite Mekongo Deltą. Jus užburs dar iki šiol prancūziška dvasia alsuojantis Saigonas (Hošiminas) ir tūkstantmetę istoriją skaičiuojantis Hanojus. Kelionę vainikuos vienas iš septynių pasaulio stebuklų – džiunglių praryta, bet laimėjusi kovą su laiku khmerų imperijos sostinė.

Džiugu, kad nuo pirmųjų kelionių į Indokiniją turistai įvertino ir palaikė mūsų idėją dėl kuo platesnio regiono pažinimo, todėl ir toliau siūlomas šis maršrutas – papildytas ir optimizuotas.

Sėkmės kelionėje! Tegul dar nepažinti pasauliai atveria Jums savo slėpinius!
GRŪDOS komanda

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis iš Vilniaus / Rygos / Varšuvos į Vietnamo sostinę Hanojų.

2
diena. Hanojus.

Atvyksite į tarptautinį Noi Bai oro uostą, iš kurio važiuosite į viešbutį. Pažintis su Vietnamo sostine, jos praeitimi ir dabarties aktualijomis. Pasivaikščiosite po senamiestį – XIII amžių menančias 36 gatveles, kurias kadaise buvo pasidalinusios 36 amatininkų gildijos, čia vyko chaotiškas prekybinis ir kultūrinis Hanojaus gyvenimas. Pasigrožėsite Hoan Kiem („Sugrąžinto kardo“) ežeru, esančiu pačioje miesto širdyje. Karališkuoju tiltu nueisite į ežero viduryje iškilusią salą, kur iš arti galėsite apžiūrėti Ngoc Son šventyklą. Joje dar ir šiandien yra garbinamas 1288 m. mongolus įveikęs nacionalinis didvyris Tran Hung Dao. Netoliese išvysite neogotikinio stiliaus Nha Tho Lon (Šv. Juozapo katedrą), menančią kolonijinius laikus, kai Vietnamą valdė prancūzai.
Esant galimybei, vakare pasižiūrėsite tradicinio meno „Water puppet“ spektaklį (už papildomą mokestį ~ 8 USD). Tai tik šiaurės Vietnamui būdingas teatralizuotas lėlių spektaklis virš vandens, kuriame lėlės šoka, pasakoja šalies legendas, vaidina bulių kautynių, medžioklės scenas, spalvingai ir žaismingai perteikia Vietnamo istorinius momentus. Nakvynė viešbutyje. 

3
diena. Hanojus (pusryčiai, pietūs).

Ekskursijos po Hanojų tęsinys: po pusryčių aplankysite savitos architektūros Literatūros šventyklą, kurioje nuo 1076 m. iki pat 1775 m. veikė Vietnamo universitetas, skleidęs Konfucijaus išmintį, ruošęs valdovo rūmams biurokratus ir valdininkus bei teikęs išsilavinimą aukštuomenės atžaloms. Ekskursijos metu pamatysite šalia miesto tvirtovės griuvėsių išlikusį Vėliavos bokštą ir besiskleidžiančio lotoso žiedo formos pagodą Chua Mot Cot („Vienastulpę“). Jūsų taip pat laukia pažintis su buvusio šalies prezidento ir komunistų partijos pirmininko Ho Chi Minh‘o memorialiniu kompleksu (dažnai neveikia). Galėsite pasivaikščioti po netoliese esančią Ba Dinh aikštę. Sakoma, kad mauzoliejus įkūnija Ho Chi Minh asmenybės didybę, o Da Binh aikštė atspindi vidinę ramybę. Pasivaikščiosite Ho Tay („Vakarų“) ežero pakrante, kurios ilgis siekia net 20 km. Dabar tai prabangių restoranų, viešbučių ir vilų rajonas. Stabtelėsite prie Quan Thanh pagodos, kurią puošia keturių tonų bronzinė skulptūra, vaizduojanti Šiaurės Vietnamo dievą Huyen Thien Tran Vo su jo simboliais – gyvate ir vėžliu. Toliau aplankysite Tran Quoc – seniausią pagodą Vietname, pastatytą dar 541 m. Joje galima pamatyti retą, į nirvaną įeinančio Budos statulą. Pagodos sode galėsite prisiliesti prie bodhi - „Atbudimo“ medžio. Jis, anot pasakojimų, buvo išaugintas iš mažos šakelės, nuskintos nuo medžio, po kuriuo įvyko Budos praregėjimas. Vakare naktiniu traukiniu iš Hanojaus išvyksite į Lao Cai. Nakvynė miegamojo traukinio kupe.

4
diena. Hanojus - Šiaurės Vietnamo tautinių mažumų regionas. Lao Cai - Sapa - Sin Chai - Cat Cat (pusryčiai, pietūs).

Anksti ryte (~ 6:00 val.) atvyksite į Lao Cai – pasienio miestą su Kinija. Iš čia vyksite gilyn į Hoang Lien kalnų masyvą, kuris šiaurėje remiasi į Himalajus. Čia pažinsite visai kitokią, tik Šiaurės Vakarų Vietnamui būdingą gamtą ir jos prieglobstyje susiformavusias savitas kalniečių tauteles. Po trumpos kelionės vaizdingu slėniu pasieksite Sapa miestelį. Apsistosite viename iš jo viešbučių, papusryčiausite ir vyksite į apžvalginę kelionę po Sapa slėnį. Pakeliui sustosite pasigrožėti Thac Bac („Sidabrinio vandens“) kriokliu, kurio vanduo kaskadomis krenta net iš šimto metrų aukščio. Esant geroms oro sąlygoms, kildami serpantinu pasieksite Tram Ton („Dangaus vartų“) aukščiausią perėją Vietname (2047m), nuo kurios giedrą dieną atsiveria nuostabūs vaizdai tiek į Sapa slėnį vienoje pusėje, tiek į Lau Chai slėnį – kitoje, bei į Fan Si Pan – aukščiausią kalną Indokinijoje (3143 m). Grįžę iki Thac Bac krioklio, pėsčiomis keliausite bambukų mišku per Hoang Lien Nacionalinį parką į didžiausios šiose vietose Juodųjų Hmong tautinės mažumos Sin Chai ir Cat Cat kaimus. Kinai ilgus amžius bandė sunaikinti šiuos išdidžius žmones (Hmong reiškia „laisvi žmonės“), draudė kalbėti gimtąja kalba. Tuomet hmongų genties moterys savo kalbos simbolius kodavo siuvinėdamos ir puošdamos drabužius. Taip iš kartos į kartą buvo perduodami genties padavimai. Pabendravę su vietos gyventojais, susipažinę su jų papročiais ir buitimi, grįšite į Sapa. Nakvynė viešbutyje.
Pastaba. Programa vykdoma priklausomai nuo oro sąlygų. Lyjant lietui nekylama į Tram Ton perėją.

5
diena. Šiaurės Vietnamo tautinių mažumų regionas. Sapa - Y Linh Ho - Lao Chai - Ta Van - Ta Phin - Sapa - Lao Cai (pusryčiai, pietūs).

Ryte iš Sapa leisitės į Muong Hoa slėnį. Pakeliui grožėsitės jo augmenija ir nuostabiais kalvų, pereinančių į kalnus vaizdais. Prieš daugiau nei 100 metų prancūzai įžengę į šį slėnį buvo pakerėti jo grožiu ir pavadino jį „Tonkino Alpėmis“. Leisdamiesi ryžių terasomis aplankysite Y Linh Ho ir Lao Chai kaimus, kuriuose gyvena Juodieji Hmong. Čia galėsite pamatyti, kaip jie iš kanapių pluošto audžia ir augaliniais dažais spalvina tautinius rūbus. Savo kelionę po slėnį pabaigsite Ta Van kaime, kuriame gyvena spalvingais drabužiais ir papročiais išsiskiriantys kitos – Dzay tautelės žmonės. Tai viena iš mažiausių ir archajiškiausių – tik 38 tūkst. žmonių turinti Vietnamo tautelių.

Grįžtate į Sapa ir vykstate į Ta Phin kaimą, kuriame gyvena Raudonųjų Dzao tautinė mažuma. Jie verčiasi ne tik ryžių auginimu, bet ir šilko audimu, populiaraus proginio popieriaus ir sidabro dirbinių gamyba. Beje, daugelis sidabro dirbinių, kuriais prekiaujama šiame kaime, yra perlydyti iš kolonijinių laikų prancūziškų sidabro monetų. Iš čia važiuosite į Lao Cai miestelį, kur turėsite progą apžiūrėti Vietnamo sienos su Kinija perėjimo pastatą. Iš geležinkelio stoties naktiniu traukiniu išvyksite į Hanojų. Nakvynė miegamojo traukinio kupe.

6
diena. Hanojus - Ha Long įlanka - atvykimas į laivą (pusryčiai, pietūs, vakarienė).

Anksti ryte (~ 5:00 val.) atvyksite į Hanojų, netoli stoties esančiame viešbutyje galėsite nusiprausti bei papusryčiauti. Vėliau važiuosite į Ha Long uostą, kur Jūsų lauks laivas. Įgula pavaišins gėrimais, paaiškins gyvenimo laive ir saugumo taisykles. Prasidės kelionė po įspūdingą, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Ha Long įlanką – vieną nuostabiausių gamtos stebuklų Vietname, tapusia jo ikona. Pasak vietnamiečių legendos ji atsirado, kai jūron besileidžianti drakonė suskaldė klintinį krantą į tūkstančius salelių. Smaragdiniame vandenyje stūkso apie trys tūkstančiai kalkakmenio uolų, primenančių įvairias gyvūnų ar mitinių būtybių figūras. Esant galimybei, aplankysite stalaktitų, stalagmitų grotas ir žvejų kaimelį ant vandens, kur iš arčiau susipažinsite su vietos žvejų gyvenimu ir kasdienybe. Jūros gėrybių pietūs laive – ragausite ką tik sugautą žuvį ir daugybę kitų patiekalų. Maudynės Ha Long įlankos vandenyse. Vakarienė ir nakvynė laive.

7
diena. Saulės patekėjimas Ha Long įlankoje - Hanojus - Hue (pusryčiai, pietūs).

Anksti ryte iš laivo galėsite pasigrožėti tekančia saule bei mėgautis išskirtine įlankos ramybe. Po pusryčių plauksite į nuošalesnes įlankos vietas, turėsite galimybę paplaukioti kajakais ar tiesiog pasimaudyti.

Po pietų atvyksite į Hanojų ir skrisite į Hue, paskutinės Vietnamo feodalinės dinastijos miestą. Jis Nguyen dinastijos imperatorių valia nuo 1802 iki 1945 metų buvo tapęs Vietnamo sostine. Tuo metu Hue buvo svarbiausias Vietnamo kultūros, švietimo ir religijos centras. Dabar tai ramybe dvelkiantis miestelis ant Kvapniosios upės kranto. Jis garsėja savo didinga Citadele, rūmais ir kitais istoriniais pastatais, įtrauktais į UNESCO paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Hue - Kvapnioji upė (pusryčiai, pietūs).

Ekskursija po Citadelę ir Imperatoriškąjį miestą, pastatytą XIX a. pagal „Uždraustojo miesto“ Pekine projektą. Po karo su amerikiečiais iš 148 rūmus sudariusių pastatų liko tik 20. Tačiau net iš to, kas išlikę ir restauruota, galima susidaryti vaizdą apie paskutinės imperatoriškosios dinastijos didybę. Plaukdami Kvapniąja upe pamatysite seniausią Hue pagodą Thien Mu („Dangiškosios mergelės“), vakariniame upės krante išvysite karaliaus Minh Mang kapavietę, sudarytą iš pastatų komplekso, sujungto tiltais.

Po plaukimo Jums bus pasiūlyta imperatoriška vakarienė, kurios metu pabuvosite teatralizuotoje Vietnamo valdovų aplinkoje, dėvėsite rytietiškus drabužius, o ragaujant prabangius patiekalus skambės subtili dvaro muzika (už papildomą mokestį ~ 45 USD). Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Hue - Da Nang - Hoi An (pusryčiai).

Ryte išvyksite link dar vieno UNESCO paveldo sąraše esančio Hoi An miestelio. Pakeliui aplankysite Khai Dinh šventyklą, sustosite prie Lang Co paplūdimio, pakilsite į Hai Van („Debesų jūros“) perėją, nuo kurios giedrą dieną atsiveria įstabaus grožio vaizdas į Pietų Kinijos jūros pakrantę. Atvykimas į ketvirtą pagal dydį Vietnamo miestą Da Nang. Esant galimybei, aplankysite Cham muziejų. Jame sukaupta didžiausia ekspozicija apie beveik 1000 metų pietų Vietnamą valdžiusios Cham etninės grupės kultūrą. Keliautojų pageidavimu sustojimas marmuro dirbinių gamyklėlėje, Marmuro kalnų papėdėje (vikriausiems pasiūlysime užkopti į urvus, apžiūrėti juose išskaptuotų budistinių šventyklų). Vėliau išvyksite link Hoi An. Laisvas laikas paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto.

10
diena. Hoi An - poilsis prie Pietų Kinijos jūros (pusryčiai).

Šiandien susipažinsite su senoviniu Hoi An miestu. Ši nuostabi pasaulio paveldo vieta – viena iš daugelio centriniame Vietname – pakerės Jus savo autentika ir jaukumu. Kadaise buvęs vienu svarbiausių pietryčių Azijos uostų, dabar Hoi An tarsi gyvas muziejus. Gėrėsitės išpuoselėta ir karų nenuniokota senovine architektūra, medinėmis į tris pagrindines senamiesčio gatveles žiūrinčiomis parduotuvėlėmis, visuomeniniais pastatais. Viskas jame byloja apie taikų įvairių tautų ir kultūrų: vietnamiečių, kinų, japonų ir europiečių sugyvenimą. Pamatysite senąjį turtingo pirklio Tan Ky namą, kuriame persipina kinų ir japonų architektūros stiliai, čerpėmis dengtą Japoniškąjį tiltą, senuosius Prekybos rūmus, pagodas, Kinų asamblėją. Turėsite laiko pasivaikštinėti senojo miesto gatvelėmis, pašmirinėti po suvenyrų parduotuvėles ir nusipirkti lauktuvių namiškiams. Nakvynė viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto.

11
diena. Hoi An - poilsis prie Pietų Kinijos jūros (pusryčiai).

Poilsis Hoi An paplūdimyje. Visą dieną galėsite mėgautis baltu smėliuku ir šiltais Pietų Kinijos jūros vandenimis. Siūlome malonumų taurę išgerti iki dugno – pasimėgauti puikiu vietnamietišku masažu. Tai tikrai nebrangi ir labai kokybiška paslauga. Pageidaujantiems, už papildomą mokestį, siūlome išvyką į Ba Na Hills miestelį. Lankysite 150 m ilgio ir 1,4 km aukštyje virš jūros lygio esantį, pėstiesiems skirtą Auksinį tiltą. Originalų statinį gaubia dvi didžiulės rankos, kurios, rodos, grakščiai apkabina naująjį pėsčiųjų tiltą ir ištiestais delnais kviečia grožėtis kvapą gniaužiančia kalnų panorama. Jau dabar fotogeniškiausia vieta tituluojamas statinys vėl atgaivino ir šalia įsikūrusį Thien Thai sodą, įkurtą 1919 m. Šalia kruopščiai išpuoselėtų sodų yra įsteigtas vaškinių figūrų muziejus. Miestelyje yra ilgiausias pasaulyje keltuvas, kalnuose išsidėstę atrakcionai ir netikra pilis. Po įspūdingos, kalnuose praleistos dienos, grįšite į Hoi An. Nakvynė viešbutyje ant Pietų Kinijos jūros kranto.

12
diena. Hoi An - Da Nang - Saigonas (Ho Chi Minh) - Cu Chi (pusryčiai, pietūs).

Ryte išvyksite į Da Nang oro uostą ir skrisite į Saigoną (Ho Chi Minh) – didžiausią Vietnamo miestą, kultūros, mokslo ir ekonomikos centrą. Vyksite link Cu Chi tunelių komplekso, kurį Vietnamo Išlaisvinimo Pajėgos įrengė kovoms prieš Amerikos armiją. Trijų lygmenų, 250 km požeminių tunelių tinkle buvo įrengti miegamieji, susitikimų kambariai, ligoninės ir netgi socialiniai centrai.

Grįšite į Saigoną (Ho Chi Minh), kur Jūsų lauks pažintinė ekskursija po miestą: Prezidento rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs memorialinis muziejus Vietnamo suvienijimui atminti, senasis Saigono Paštas, gotikinio stiliaus Notre Dame katedra – prancūzų kolonojinės valdžios simbolis. Ši katedra yra vienas pagrindinių krikščionybės centrų Vietname.

Esant galimybei, vakare miestu grožėsitės plaukdami Saigono upe (už papildomą mokestį ~ 27 USD, su vakariene). Nakvynė viešbutyje.

13
diena. Saigonas (Ho Chi Minh) - Mekongo Delta (pagal pageidavimą, už papildomą mokestį) (pusryčiai).

Ryte jūsų laukia laisvas pusdienis Saigone (Ho Chi Minh) arba pažintis su Mekongo Delta. Mekongas – viena ilgiausių pasaulio upių, prasidedanti Tibete, tekanti per Kiniją, Birmą, Laosą, Tailandą, Kambodžą ir Vietnamą. Į Pietų Kinijos jūrą Mekongas įteka devyniais srautais, todėl vietnamiečių vadinamas devynių drakonų upe. Atvyksite į Cai Be, kur prasidės jūsų pasiplaukiojimas. Turėsite galimybę aplankyti judrų ir spalvingą turgų ant vandens, kur vietiniai gyventojai prekiauja vaisiais, daržovėmis, audiniais, papuošalais ir kitomis prekėmis. Gausybė valčių plaukioja pirmyn ir atgal viliodamos pirkėjus. Čia pasinersite į tikrą Mekongo Deltos šurmulį. Vėliau plauksite į mažus kaimelius pasižvalgyti po sodus ir plantacijas, kur galėsite mėgautis šviežiais tropiniais vaisiais ir jūros gėrybėmis, patiektomis pagal pietų Vietnamo tradicijas. Mekongo Delta dar vadinama Vietnamo aruodu, nes čia užauginti vaisiai ir ryžiai maitina beveik visą šalį. Plaukdami siaurais kanalais patirsite išskirtinį šios vietovės žavesį. Esant galimybei, aplankysite vietinių šeimų verslus, kur galėsite susipažinti su kokosinių saldainių ar ryžių traškučių gamyba.

Kelionė atgal į Saigoną, kur Jūsų lauks pažintinė ekskursija po miestą: Kinų kvartalas (China Town), kur įsikūrę kone pusė milijono kinų, turinčių savo parduotuves ar šeimos verslus, Binh Tay turgus jau yra tapęs pagrindine prekyviete ir traukia klientus prekių gausa bei patraukliomis kainomis. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Saigonas (Ho Chi Minh) - Siem Reap (Kambodža) (pusryčiai, pietūs).

Ryte vyksite į Saigono oro uostą ir skrisite į Siem Reap miestelį Kambodžoje. Tai vartai į Angkor miestą – tūkstantmečio senumo khmerų imperijos sostinę, vieną iš septynių pasaulio stebuklų. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į Nacionalinį Angkor muziejų, kuriame turėsite galimybę nusikelti į khmerų civilizacijos gyvavimo laikus, pažinti jų papročius, tradicijas, meną bei kultūrą. Vėliau vyksite susipažinti su seniausiomis, IX amžiuje statytomis Preah Ko ir Bakong šventyklomis. Nakvynė viešbutyje.

15
diena. Angkor Wat šventykla - Angkor Thom miestas Kambodžoje (pusryčiai, pietūs).

Ryte pradėsite savo pažintį su istoriniu khmerų imperijos palikimu. Jos didžiausias pasaulyje religinės paskirties architektūrinis kompleksas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sarašą. XV a. gyventojų apleistas milijoninis miestas netrukus buvo džiunglių prarytas ir nugramzdintas užmarštin, kol XIX a. antroje pusėje jį į dienos šviesą vėl iškėlė prancūzų keliautojas Henri Mouhot. Gamta jau buvo apvaliusi jį nuo viso to, kas laikina, palikdama tik tai, kas svarbiausia. Džiunglėse liko stūksoti atsiskyrusios ir vienišos akmeninės šventyklos, per daug gerai išsilaikiusios, kad galėtume pavadinti jas griuvėsiais, ir laimėjusios lenktynes su laiku. Ankstų rytą vyksite pasitikti saulę ties Angkor Wat šventykla. Lankysite Angkor Wat šventyklą, kurią XII a. pirmojoje pusėje pastatė karalius Suryavarman II. Jos dangų remiantys lotoso formos kupolai dėl savo grožio ir didybės yra atvaizduoti Kambodžos vėliavoje, o smiltainyje užfiksuotos kovų, kasdieninio gyvenimo ir religinių apeigų scenos duoda peno nesibaigiančioms mokslininkų diskusijoms apie Pietryčių Azijos istoriją. Po pažinties su Angkor Wat šventykla, eisite į karaliaus Jayavarman VII pastatytą Angkor Thom miestą. Įžengę pro pietinius vartus, kurie garsėja milžiniškais akmenyje išskaptuotais žmonių veidais, atsidursite pačioje khmerų imperijos sostinės širdyje. Čia apžiūrėsite pagrindinę to meto budistinę Bayon šventyklą, kurios siaurų koridorių, stačių laiptelių ir besišypsančiais veidais dekoruotų bokštelių gausa paliks jums neišdildomą įspūdį. Pasigrožėsite Dramblių ir Raupsuotojo Karaliaus terasomis, Bapuon šventyklos didybe. Aplankysite dar dvi to paties karaliaus pastatytas šventoves – Gailestingumo Bodhisattvai dedikuotą Preah Khan ("Šventasis kardas") šventovę ir Ta Prohm ("Protėvių Brahma") su Rajavihara – „Karališkuoju vienuolynu“, kuriame vienu metu gyveno net 12000 budistų vienuolių. Pastaroji šventykla buvo specialiai palikta tokia, kokią ją rado pirmieji tyrinėtojai: apaugusi didingais figmedžiais ir milžiniškais vijokliais, kurie kabindamiesi į akmeninius statinius sudaro amžinos žmonių civilizacijos ir gamtos jėgų kovos lauko įspūdį. Esant galimybei, apžiūrėsite 967 m. pastatytą mažą, bet kruopščiais raižiniais ir elegancija išsiskiriančią Banteay Srei – "Moters šventyklą", dar vadinamą aukščiausiu khmerų meno pasiekimu.

Pageidaujantiems – vakarienė su Apsara šokių šou, kurio metu grožėsitės unikaliu jaunų šokėjų pasirodymu: scenoje išvysite puikiąsias Apsaras - reto grožio deives, pasipuošusias brangakmeniais ir gėlėmis, gelbstinčias dievus ir mirtinguosius prieš jūsų akis atgyjančiuose mitologiniuose siužetuose (už papildomą mokestį ~ 20 USD). Nakvynė viešbutyje.

16
diena. Siem Reap - Tonle Sap ežeras - išvykimas į oro uostą - skrydis į Europą (pusryčiai, pietūs).

Ryte vyksite prie didžiausio Pietryčių Azijoje gėlo vandens telkinio – Tonle Sap ežero („Didžioji gėlo vandens upė“). 1997m. UNESCO suteikė jam ypatingą „Biosferos draustinio“ statusą. Lietingu metų laiku ežero apimtis padidėja net iki dešimties kartų, taip užliedamas milžiniškus miškų bei pievų plotus ir paruošdamas ryžių laukus naujai sėjai.

Pervežimas į Siem Reap oro uostą. Skrydis į Europą.

17
diena. Grįžimas į Lietuvą.
Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą);
 • Traukinių bilietai (Hanojus – Lao Cai / Lao Cai – Hanojus);
 • 2 nakvynės traukiniuose (keturvietėse kupė);
 • 8 nakvynės 3 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose;
 • 3 nakvynės 4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Hoi An prie Pietų Kinijos jūros;
 • 1 nakvynė laive Ha Long įlankoje;
 • Dviejų kartų maitinimas: 14 pusryčių, 10 pietų (jūros gėrybių degustavimas laive), 1 vakarienė (laive);
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • 3 vietinių skrydžių bilietai: Hanoi – Hue / Da Nang – Saigonas (Ho Chi Minh) / Saigonas (Ho Chi Minh) – Siem Reap su oro uostų mokesčiais;
 • Kvalifikuotų vietinių gidų paslaugos anglų kalba;
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Iškvietimas vizai gauti;
 • Mineralinis vanduo.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai (su oro uostų mokesčiais),  nuo 1390 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo.);
 • Vietnamo viza 35 EUR;
 • Kambodžos viza ~ 33 USD (reikalingos 2 spalvotos nuotraukos, už vizą mokama nuvykus vietoje);
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija

 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.ulac.lt/keliautojams.
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (5)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.7 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Robertas
Keliauta Lapkričio mėn. 2019
Rekomenduoju
Be didelės panigirikos esu tiesiog labai labai patenkintas "GRŪDOS" kelionės organizuotumu. Visą kelionę buvo puikiai suderinti viešbučiai, transportas, perskridimai.Tai tik rodo didelį kompanijos darbuotojų profesionalumą. Ypatingą padėką noriu pareikšti grupės vadovui Tadui Valaikai, kuris ne tik yra pasiruošęs informaciją apie kelionių šalis, bet svarbiausia sugeba suderinti įvairaus amžiaus ir įvairių poreikių keliautojų interesus. Pagarba šiam grupės vadovui....O aplamai, mes pirmą kartą keliavome su "GRŪDA" ir atradome ją... Jeigu norite turiningų, nebanalių, informatyvių kelionių, tai šios kompanijos kelionės yra būtent tai. Ačiū GRŪDAI ir ypatingai Tadui Valaikai.
4.6 / 5.0
Laurynas ir Agnė
Keliauta Kovo mėn. 2016
Rekomenduoju
Kelionių įspūdžiai iš kelionės “Vietnamas – Kambodža” 2016 03 10d. Apie Vietnamą žinojome tik iš bendro išsilavinimo, kad tai tolima rytų šalis, kariavusi su JAV. Kambodža apskritai buvo balta dėmė mūsų žiniose. Prieš vykdami į kelionę per daug nesidomėjome nei apie šalis, į kurias vykstame, nei lankomais objektais. Iš dalies todėl, kad nenorėjome susidaryti išankstinės nuomonės, ir truputį – dėl tingumo... Keliaudami stengiamės viską priimti kaip yra, džiaugtis naujais įspūdžiais ir nekreipti dėmesio į smulkius nepatogumus. Skrydis į Vietnamą buvo šiek tiek varginantis: kol pasiekėme Hanojų, turėjome persėsti Helsinkyje ir Honkonge, nakvoti lėktuve. Į Hanojų atvykome vakare, tad prieš ekskursijas pailsėjome. Pažintis su Vietnamu prasidėjo lankant įvairias Hanojaus šventyklas ir klausantis jų istorijų. Nustebino šventyklų vidus – didžiulė gausa įvariausių spalvų ir detalių, ir mums, atrodytų, keista tradicija, aukoti įvairiausius maisto produktus ir gėrimus, pavyzdžiui, alų! O išėjus iš šventyklų mus pasitinka beprotiškas, nelabai eismo taisyklių besilaikantis motorolerių srautas. Lankantis šiaurinėje šalies dalyje, kur komunizmas yra įleidęs gilesnes šaknis, nustebino, kad čia galima rasti gausybę sovietinės simbolikos. Jei ne aplinkui zujantys smulkūs ir žemaūgiai vietnamiečiai, kartais jautiesi, tartum būtum nukeliavęs į mūsų pačių netolimą praeitį… Aplankę gausybę šventyklų bei kremuotą Hočiminą mauzoliejuje, naktiniu traukiniu patraukėme tolyn į šiaurę, į Sapa. Keliavimas traukiniu būtų visai romantiška kelionė, tačiau, dėl visame vagone nereguliuojamo kondicionieriaus, ryte atsibudau gerokai peršalęs… Kelios kitos dienos buvo šiek tiek aptemdytos prastos savijautos ir temperatūros. Laimei, tarp kelionės bendražygių buvo ne vienas gydytojas, tad buvau greitai pagydytas. Vaikštinėjam po šiaurinio Vietnamo kalnelius, dirbamus laukus, gyvenvietes. Grožimės slėniuose plaukiančiais debesimis, nesibaigiančiomis ryžių terasomis. Pamatome valstiečių kasdienybę – sunkus darbas laukuose ir proga užsidirbti vieną kitą dolerį iš turistų. Vaikštant po kaimelius su mumis kartu eina ir keletas vietinių gyventojų, beje, tik moterys (pas juos nepriimta, kad vyras eitų paskui turistus suvenyrus pardavinėti). Suvenyrų pardavėjos (juodieji ar raudonieji mongai) šiek tiek moka angliškai, bendrauja su mumis, klausinėja, bando susidraugauti. „Apšildo“ turistus, kad vėliau, kai pagaliau parodys mums savo rankdarbius, ką nors nusipirktume iš jų. Turistai yra praktiškai vienintelis pinigų šaltinis, nes čia, šiaurinėje dalyje, ryžių užauga mažiausiai. Bendraujant su vietiniais kaimelių gyventojais reikia pasiruošti įvairioms situacijoms. Pavyzdžiui, derantis dėl suvenyrų, viena pagyvenusi moteriškė, nepatenkinta, kad pirkome ne iš jos, užsipuolė kitą jauną pardavėją, kuri ant nugaros nešėsi savo mažą vaikutį. Patarimas kitiems: derėdamiesi, geriau pasilikite prie to paties prekeivio, kitaip galite patekti į panašią nemalonią situaciją. Nespėję pamiršti įspūdingų terasų, atvykome į Halongo įlanką, dar vieną Vietnamo gamtos stebuklą. Plaukdami „mini kruizu“ galėjome dvi dienas gėrėtis keistomis, stačiais šlaitais į dangų kylančiomis salelėmis. Keliaudami po Vietnamo vidurinę dalį, toliau lankomės įvairiose šventyklose, prekyvietėse. Kas moka derėtis ir žino šilko vertę, gali pigiai nusipirkti šilkinių skarelių. Toliau – labai gerai parinkta laisva diena kelionės viduryje. Po gausybės įspūdžių ir aplankytų vietovių gera proga pailsėti ir pasiruošti antrajai kelionės pusei. Kol niekas nemato, nusiraškome kokoso riešutų, augančių ant palmių viešbučio parkelyje. Keliaujame toliau po vidurinę Vietnamo dalį. Auginame svorį, kasdien gaudami švediško stalo pusryčius ir pietus iš 6 patiekalų (starteris, bent 3 mėsos arba žuvies patiekalai, sriuba bei desertas). Maistas geras, bet standartinio turistinio meniu kiekis ne visiems įveikiamas. Kai kurie pakeleiviai, stengdamiesi viską sąžiningai suvalgyti, pradeda patirti virškinimo nepatogumų... Kopiame į marmuro kalną, aplankome tūkstantmečio senumo Budos skulptūras ir šventyklėles jo olose. Pasiplaukiojimas „Kvapniaja“ upe nuobodokas, bet vėliau aplankyti bonsai sodai vienuolyne tikrai gražūs. Skrendame į pietus ir atvykstame į Saigoną, dabar vadinamą Hošiminu. Jaučiame pasikeitusį orą bei kultūrą. Matosi vakarų įtaka – tvarkingas eismas, parduotuvėje jau būtina atsiskaityti vietine valiuta – dongais, nes dolerių nepriima. Pagaliau pamatome dar nesenos istorijos liudininkus – karo bunkerius, kuriuose slėpėsi ir gyveno Vietnamo partizanai, kovoję su JAV. Vietnamiečiai labai didžiuojasi, kad sugebėjo laimėti šį karą. Žiūrint į spąstus skirtus amerikiečių kareiviams nesinori per daug detaliai įsivaizduoti, ką jie ten patyrė. Aplankome įspūdingus paskutiniųjų imperatorių mauzoliejus. Laikas palikti Vietnamą ir keliauti į Kambodžą. Įspūdžiai Kambodžoje prasideda nuo migracijos tarnybos, kuri pasirodo daug biuriokratiškesnė nei Vietnamo. Sugaištame šiek tiek laiko, kol visi gauname vizas. Migracijos lapeliai, pildyti lėktuve skrendant į Kambodžią, pasirodo yra svarbūs, todėl jų nereikėtų pamesti. Pagaliau atlikę visus formalumus, patenkame į tikrą pirtį. Oras čia neatvėsta net vakare saulei nusileidus. Smagiai pasiplaukioję laiveliu ir apžiūrėję ežere plūduriuojančius kaimus, pradedame lankyti senąsias khmerų šventyklas. Antroji kelionės Kambodžioje diena įspūdinga, šventyklų vaizdai priverčia pamiršti, kad tai jau kelionės pabaiga. Lankome Angkor Wat ir kitas šventyklas. Vaizdai nepakartojami, todėl rekomenduojame pasirūpinti, kad šiai dienai fotoparatų baterijos nebūtų nusėdusios. Taip pat svarbu turėti su savimi ilgesnius rūbus – nors oras siekia 35 laipsnius karščio, kai kuriuose vietose turistai su marškinėliais be rankovių, trumpais šortais ar suknelėmis neįleidžiami. Lankome vieną po kitos šventyklas, dienos pabaigoje pasiduodame karščiui ir grįžtame į viešbutį. Puikios kelionės desertui – trumpas apsilankymas Honkonge. Įsimintiniausia – šviečiantys dangoraižiai naktinėje panoramoje. O apibendrinant vienu sakiniu – tai įspūdingiausia kelionė, kurioje esame buvę.
4.8 / 5.0
Enrika
Keliauta Lapkričio mėn. 2015
Rekomenduoju
Keliavau į Vietnamą ir Kambodžą rudenį, bet tik dabar prisiruošiau parašyti. Tiems, kurie dar nėra buvę Azijos žemyne, labai rekomenduočiau pradėti susipažinimą su juo nuo Vietnamo. Įdomi, nemonotoniška ir labai įvairiapusė kelionės programa – puikus būdas per kelias savaites visapusiškai pažinti šalį, pasimėgauti šiltu oru, pabėgus nuo rudeniškos darganos. Tai – saugi šalis, beveik visur galite drąsiai nešiotis kuprinę ant pečių. Žavi neįprastai žalia, žydinti, egzotinius vaisius brandinanti gamta. „Atradau“ duonmedžio (‚jack fruit‘) vaisių, jo skonis gaivus, saldus, ilgam įsimenantis, tikrai patiks, jei paragausite. Nelieka nepastebėtas, neįprastas lietuviškai akiai ir natūralų susidomėjimą keliantis eismo chaosas gatvėse – pasirodo ir chaotiniame važiavime yra tvarka :) Vietinių žmonių paslaugumas – maloniai nuteikia. O moterims patiks maistas – lengvas, nekaloringas, gali valgyti daug ir nebijoti priaugti svorio :) Į Vietnamą su malonumu sugrįžčiau dar kartą. Dėkoju Grūdai už puikiai organizuotą kelionę. Geri viešbučiai, puikus maitinimas, šaunūs vietiniai gidai ir mūsų grupę lydėjęs kelionės vadovas Ignas. Vienintelis mano nemalonus patyrimas – sunku grįžus adaptuotis :) Enrika
4.6 / 5.0
Jelena
Keliauta Lapkričio mėn. 2015
Rekomenduoju
Grūdos organizuotoje kelionėje po Vietnamą ir Kambodžą viskas buvo gerai ir sklandžiai, be jokių netikėtumų. Labai įdomi kelionė. Kelionės vadovas Ignas tiesiog šaunuolis. Aš labai patenkinta. Esate, kaip ir anksčiau, patikimi. Ačiū :)
4.4 / 5.0
Inga
Keliauta Lapkričio mėn. 2015
Rekomenduoju
Labai gerai organizuota kelionė į Vietnamą-Kambodžą. Per dvi savaites pamatėme ir patyrėme labai daug. Mane sužavėjo tautinių mažumų regionas Vietnamo šiaurėje: pro plaukiančius debesis išnyrančios ir vėl pasislepiančios kalnų viršūnės, banguojančios ryžių laukų terasos ir, žinoma, vietiniai gyventojai. Dar ir šiandien jie dėvi tradicinius drabužius, yra be galo malonūs ir gal kartais pernelyg dėmesingi :) Puikiai praleidome laiką plaukiodami laivu po Ha Long įlanką. Mums labai pasisekė, nes buvo giedra diena ir įlanka atsivėrė visu savo grožiu. Vakaras laivo denyje ragaujant jūros gėrybių patiekalus, stebint žvaigždėtą dangų, paliko neišdildomus prisiminimus! Poilsiaujant Hoi An lepinomės saule, šilta jūra ir gardžiais patiekalais :) Vietnamas nustebino savo kontrastais: unikaliais gamtovaizdžiais, etnografiniais kaimais, išskirtinėmis pagodomis bei šventyklomis ir tokiais megapoliais, kaip Hanojus ir Saigonas, kurių gatvėse zuja tiesiog nesuvokiamas skaičius motorolerių! Tikros miesto džiunglės. Mūsų kelionę vainikavo pažintis su Kambodža. Pasitikome saulę Angkor Wat šventykloje, plaukdami Tonle Sap ežeru stebėjome vietinių gyvenimą, kurių namai, mokykla, net bažnyčia stovi vandenyje ant polių. Labai džiaugiuosi, kad turėjome šaunų gidą Igną, kuris savo žiniomis ir maloniu bendravimu dar labiau praturtino mūsų kelionę. Ačiū Grūdai už puikias atostogas!
Apie šalį


Vietnamas

Kodėl verta atostogauti Vietname?

 • Nuostabios gamtos grožis: Vietnamas yra tarsi gamtos rojus su savo džiunglėmis, kalnais, ežerais ir nuostabiais gamtos stebuklais, tokiais kaip Halongo įlanka ir Mekongo upės delta.
 • Vietnamas yra turtingas istoriniais ir kultūriniais paminklais, įskaitant senovės miestus, karališkus rūmus ir didžiules šventyklas. Vietname galėsite sužinoti daug apie šios šalies istoriją ir tradicijas.
 • Skanus maistas: Vietnamo virtuvė garsėja įvairialypiais skoniais ir sveikais patiekalais. Čia galite ragauti vietinės gatvės maisto, ryškių prieskonių, šviežių vaisių ir tradicinių vietnamiškų patiekalų, tokių kaip pho sriuba ir goi cuon.
 • Nuostabūs paplūdimiai: Vietnamas turi gražius paplūdimius, kuriuose galite mėgautis saule, plačiu smėlio ruožu ir tyru vandeniu. Populiarios vietos, tokios kaip Nha Trangas ir Phu Quoc sala, yra žinomos dėl savo nuostabių paplūdimių ir vandens pramogų.
 • Draugiški žmonės: vietnamiečiai yra geraširdžiai ir svetingi žmonės, pasirengę padėti ir parodyti savo šalies grožį. Jie stengsis, kad jūsų kelionė būtų ne tik įsimintina, bet ir patogi.
  Vietnamas yra šalis, kuri siūlo daugybę įvairių patirčių ir nuotykių, tad keliaukite į šią šalį ir išvystykite visą jos grožį ir žavesį savo akimis.

Vietnamas

Vietnamas yra viena iš gražiausių pietryčių Azijos šalių, keliautojus iš viso pasaulio viliojanti nuostabaus grožio kalnais, miestais, kuriuose nuolat verda gyvenimas, bei auksinio smėlio paplūdimiais. Nepaisant sparčios modernizacijos svarbiausiuose Vietnamo miestuose, visa šalis bei jos gyventojai vis dar gerbia senovines tradicijas. Čia taip pat gausu įvairiausių lankytinų objektų bei senovinės architektūros pavyzdžių, kurie atlaikė ilgus amžius istorinių pokyčių. Norint aplankyti Vietnamą ir patirti kuo įmanoma daugiau, verta rinktis kelionių agentūros Grūda organizuojamas pažintines ar poilsines keliones.

Klimatas Vietname

Vietnamas yra subtropinio klimato šalis, kuri skirstoma į tris pagrindinius regionus: šiaurę, centrą ir pietus:

 • Šiaurinėje Vietnamo dalyje, ypač vietovėse kaip Hanojus ir Halyapas, vyrauja vidutinio stiprumo subtropinis klimatas. Vasaros mėnesiais oras čia yra šiltas ir drėgnas, o žiemą šiek tiek šaltesnis. Yra dvi ryškios sezoninės klimato įtakos sritys: sausio-vasario mėnesiais gali būti vėsus ir sausas oro frontas, tuo tarpu birželio-liepos mėnesiais gali būti liūčių ir audrų. Vietnamo šiaurėje yra garsioji Halongo įlanka, kurioje galima rasti nuostabaus gamtos grožio vietas.
 • Centrinėje dalyje, kurioje įsikūrusios vietovės Da Nangas, Hue ir Hoi Anas, klimatas yra subtropinis, todėl orai čia vienodai šilti, be didelių temperatūrų skirtumų tarp sezonų. Šiame regione dažniau pasitaiko kritulių, ypač rugsėjo-spalio mėnesiais. Centrinis Vietnamas taip pat garsėja savo nuostabiais paplūdimiais ir gamtos draustiniais.
 • Pietuose, ypač Ho Chi Minh mieste ir Mekong Deltoje, vyrauja subtropinis klimatas. Čia orai yra šiltesni ir drėgnesni, o oro temperatūra retai krenta žemiau 20°C. Mekongo Deltoje galima rasti spalvingas upes, ekologiškas fermerių sodybas ir tradicinę vietnamietišką kaimo atmosferą.
  Visame Vietname oras daugiausiai priklauso nuo musonų sezonų. Vasaros mėnesiais vyrauja karštas ir drėgnas oras, o lietus gali būti gausus. Žiemą oras yra šiek tiek vėsesnis, tačiau vis tiek malonus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad klimato sąlygos gali skirtis priklausomai nuo konkretaus mėnesio ir regiono. Prieš planuojant kelionę į Vietnamą, rekomenduojama pasitikslinti orų prognozę, kad būtų galima tinkamai pasiruošti ir pasirinkti tinkamiausią laiką keliauti.

Vietnamo nuotraukos

Maistas Vietname

Vietnamo maistas yra vienas iš pagrindinių šios šalies traukos objektų. Jis pasižymi įvairumu, skirtingais skoniais, aromatais ir unikaliais patiekalais. Vietnamiška virtuvė gali patenkinti net pažengusių skonio gurmanų lūkesčius. Štai pagrindinė informacija apie maistą Vietname:

 • Vietnamiškas gatvės maistas: Gatvėse ir maisto turguose galima rasti platų gatvės maisto pasirinkimą. Čia galima paragauti garsių vietnamiškų patiekalų, tokių kaip pho sriuba (ryžių lakštinukų sriuba su mėsa arba daržovėmis), bahn mi (kramtomoji duona su įvairiomis užpildais), goi cuon (suktinukai, kurie visame pasaulyje žinomi „spring rolls“ vardu) ir daugybė kitų skanių ir pikantiškų patiekalų.
 • Rijoma (nuostabūs kepimai): Rijoma yra ypatingas vietnamiškas kepimo būdas, kuriame maistas gaminamas mažose moliniuose indeliuose. Tai leidžia išlaikyti skonį ir sultingumą. Populiariausių rijomos patiekalų pavyzdžiai yra rijotos ryžių lakštai su įvairiais įdarais, nuostabių kvapų ir skonių deriniais.
 • Bún Chả (kepta mėsa su ryžiais): Tai tradicinis vietnamiškas patiekalas, kuriame yra keptos mėsos gabalėlių, ryžių lakštų, šviežių žalumynų ir padažo. Jis garsėja savo unikaliu skoniu ir tekstūra.
 • Bánh Xèo (ryžių blynai): Tai ploni ir sultingi ryžių blynai, kuriuose yra skrudintos mėsos arba krevetės, daržovių ir žalumynų. Patiekalas paprastai supilamas į ryžių lakštus ir valgomas su padažu.
 • Nem (žuvų kepiniai): Tai tradicinė vietnamiška patiekalų klasika. Nem yra žuvis (dažniausiai karpis arba menkė), kuri yra suvyniota į ryžių lakštus kartu su šviežiomis daržovėmis, žalumynais ir padažu.
  Be to, Vietname galite rasti ir daugybę kitų skanių patiekalų, taip pat nuostabių desertų, vaisių ir gėrimų. Maistas Vietname yra skanus, šviežias, turtingas skoniais ir kvapais. Tai tikra džiaugsmo patirtis skonio keliautojams ir maisto entuziastams.
  Dauguma tradicinių vietnamietiškų patiekalų yra išties paprasti, o skirtinguose regionuose patiekalai skiriasi naudojamais ingredientais ir prieskoniais. Gatvės prekeiviai neabejotinai siūlys išbandyti ir mūsų akims neįprastus patiekalus – įvairius keptus vabalus.

Maistas Vietname

Elektra Vietname

Standartinė elektros įtampa Vietname – 220 arba 110 voltų. Čia vyrauja  A, C ir D tipo elektros lizdai, iš kurių tik vienintelis C atitinka Europietišką standartą. Dėl šios priežasties reikėtų išsiaiškinti, ar nakvynės vietose yra galimybė pasinaudoti specialiais keitikliais. Tiesa, dėl skirtingos elektros įtampos, reikėtų įsigyti ir įtampos keitiklį.

Elektra Vietname

Apgyvendinimas Vietname

Renkantis apgyvendinimo vietą Vietname svarbu įvertinti jo kokybę, mat po ilgos dienos, norėsis tik patogiai atsipalaiduoti. Čia galima rasti tiek įvairiausių nakvynės namų, kuriuose nakvynė bus išties pigi, tiek ir prabangių viešbučių, pro kurių langus matysis paplūdimiai. Vietname viešbučių pasirinkimas išties didelis – tiek kokybės, stiliaus, vietovės bei papildomų paslaugų atžvilgiu. Vykstant į sostinę Hanojų ir norint apsistoti 3 žvaigždučių viešbutyje pačiame miesto centre, nakvynė dviem kainuos nuo 29 eurų už parą. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Vietname galite rasti čia.

Viešbučiai Vietname

Transportas Vietname

Patį Vietnamą patogu pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad dėl ganėtinai chaotiško ir pavojingo vairavimo, patiems šioje šalyje vairuoti nederėtų. Vietoje to, rekomenduojama samdyti privatų vairuotoją arba naudotis taksi paslaugomis. Vietiniai nuolat naudojasi motociklų ar vadinamųjų xe oms (motociklo taksi) paslaugomis, tačiau šios transporto priemonės nėra laikomos saugiomis, tad jų derėtų vengti.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, kadangi ištisus metus čia vyrauja infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Vietnamą

Planuojant kelionę į Vietnamą būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė negalioja) bei vizą. Platesnės informacijos vizų klausimais reikėtų ieškoti Vietnamo Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Taip pat svarbu, jog pagal vietinį įstatymą Vietname yra privaloma nuolat turėti asmens dokumentą. Vis tik dėl saugumo rekomenduojama dokumentų originalų su savimi nesinešioti – vietoje to reikėtų piniginėje nešiotis paso kopiją.

Nuotraukos iš Vietnamo

Lauktuvės iš Vietnamo

Čia yra sąrašas populiarių suvenyrų iš Vietnamo:

 1. Ao Dai - tradicinė vietnamietiška suknelė, puikiai atspindinti vietnamietišką kultūrą ir stilių.
 2. Non La - tradicinė vietnamietiška kepurė, dažnai pagaminta iš nendrių arba šiaudų.
 3. Suvenyrai iš Mekong Deltos - tai gali būti rankų darbo audiniai, šiaudinės apyrankės, maisto produktai arba vietnamietiški rašmenys.
 4. Skrybėlės - tai įvairios rankų darbo skrybėlės, gaminamos iš bambuko ir papiruso, kurios groja vietnamietišką muziką.
 5. Vietnamietiškas kavos rinkinys - garsus vietnamietiškos kavos skonis, kuris dažnai pripažįstamas kaip vienas iš geriausių pasaulyje.
 6. Vietnamietiška keramika - rankų darbo keramikiniai indai, vazonai arba puodeliai su vietnamietiškais rašmenimis ar tradiciniais ornamentais.
 7. Chuối ngự - tai yra džiovinti bananai, kurie yra populiarus užkandis ir puikus suvenyras.
 8. Vietnamietiškas šokoladas - vietnamietiški šokolado gamintojai pasižymi kūrybiškumu ir naudoja vietinius ingredientus, tokius kaip ryžiai arba kava, kurie suteikia unikalų skonį.
 9. Suvenyrai iš Hoi An miesto - tai gali būti rankų darbo apdarai, avalynė, vietnamietiški raštai arba vietnamietiška gastronomija.
 10. Vietnamietiškas ryžių vynas, žinomas kaip "ruou gao" arba "ruou nep", yra tradicinis alkoholinis gėrimas, gaminamas iš ryžių. Šis vynas yra svarbi dalis vietnamiečių kultūros ir dažnai vartojamas per šventes, šeimos renginius ir kitas ypatingas progas.

Šie suvenyrai atspindi vietnamietišką kultūrą, tradicijas ir skonį, ir puikiai tinka kaip atsiminimai iš jūsų kelionės į Vietnamą.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Vietname:

 • Cu Chi tunelių kompleksas. 250 kilometrus besitęsiantys tuneliai buvo sukonstruoti ginklų gabenimui Vietnamo karo metu.
 • Saigonas. Didžiausias Vietnamo miestas, esantis pietinėje šalies dalyje. Tai itin svarbus ir besiplečiantis miestas, turintis didelę istorinę svarbą visos šalies raidai.
 • Hoi An. Tai nedidelis miestelis, kerintis savo nuostabiu senamiesčiu, jaukumu ir autentika.
 • Karališkasis Hue. Kadaise šis miestas buvo Vietnamo sostinė, o dabar tai jaukus miestelis, dvelkiantis ramybe.
 • Ha Long įlanka. Ikona tapęs gamtos stebuklas, kurį gaubia vietinių itin mėgiamos legendos.
 • Hanojus. Vietnamo sostinė, esanti šalies šiaurėje. Tai kontrastų miestas – gausu tiek modernių dangoraižių, tiek ir nedidelių istorinių architektūrinių objektų. Šiame mieste nuolat šurmuliuoja žmonės.
 • Hoang Lien Nacionalinis parkas. Nepakartojamo grožio nacionaliniame parke galima pasigrožėti nuostabia, civilizacijos nepaliesta gamta.
 • Thien Mu. Tai istorinė 7 aukštų šventykla, turinti didžiulę religinę reikšmė visiems vietnamiečiams.
 • Mekongo Delta. Ši vietovė garsėja kaip didžiausia ryžių plantacija, kurioje išauginamų ryžių, prireikus, pakaktų visai šaliai išmaitinti
 • Cai Rang. Mekongo Deltoje įsikūręs “plaukiojantis turgus” yra didžiausias tokio tipo turgus. Plūduriuojantis ant vandens jis yra puikus objektas nepakartojamoms fotografijoms.

 

Vietnamo vaizdai

Įdomybės

Vietnamo žmonės yra vieni dvasingiausių pasaulyje. Dauguma jų išpažįsta budizmą, todėl šioje šalyje yra nesuskaičiuojamas kiekis nuostabių šventyklų, išsidėsčiusių visoje šalyje – tiek kalnuose, tiek ir giliuose urvuose.

Vietiniai teigia, jog Vietnamo kalnai yra gyvi – taip sakoma todėl, nes iki šių dienų juose išlikusios 54 gentys.

Vaizdai iš Vietnamo

Naudingi patarimai                                               

Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad Vietname derėtų atsargiai rinktis maistą bei gėrimus, vengti vandens iš krano. Vietoje to, patariama vandenį bei kitus gėrimus pirkti tik sandariai uždarytoje taroje. Taip pat, maisto bei gėrimų nederėtų palikti be priežiūros, o gatvės prekiautojų siūlomu maistu patariama nesivaišinti.

Leidžiamas alkoholio kiekis Vietname – 0,5 promilių, vairuojantiems motociklą. Vairuojantiems automobilį ar kitą didesnę transporto priemonę, taikoma 0 promilių taisyklė. 

Vietnamo  valiuta – Vietnamo dongas (VND). 1 EUR = 27 830 dongų.

Straipsnis parengtas pagal: vietnam-guide.com, selectiveasia.com.

Užklausos forma

Informacija paskelbta: 2018.03.09

Kambodža

Kambodža

Kambodža yra Azijos valstybė, besiribojanti su Laosu, Vietnamu bei Tailandu. Kambodžos istorija yra išties spalvinga, o ilgus metus trukę neramumai šalyje suformavo ją tokią, kokią dabar mato keliautojai. Ir nors pastaruosius kelis dešimtmečius Kambodža smarkiai atsigauna, tačiau nuvykus į ją galima pamatyti tikrąjį, civilizacijos nepaliestos Azijos šalies vaizdą, kuris išties nustebins. Planuojant aplankyti Kambodžą, kelionę galima planuoti ir savarankiškai, tačiau išties verta rinktis kelionių agentūros Grūda organizuojamas pažintines keliones į šią šalį.

Klimatas Kambodžoje

Kambodžoje, kaip ir kai kuriose kitose Azijos šalyse, vyrauja du metų laikai. Nepaisant to, Kambodža yra puiki kelionių kryptis ištisus metus. Iš esmės visoje šalyje vyrauja panašios orų tendencijos, tačiau jos šiek tiek kinta priklausomai nuo vietovės. Skiriami pagrindiniai du sezonai – sausasis (nuo spalio iki balandžio pabaigos) ir drėgnasis (nuo gegužės iki vėlyvo rugsėjo). Tiesa, čia oro temperatūra aukščiausia būna kovo – birželio mėnesiais, kada vidutinė paros temperatūra kartais šokteli virš 35 laipsnių Celsijaus.

Kambodžos nuotraukos

Maistas Kambodžoje

Kambodžos tradicinė virtuvė nėra tiek ištyrinėta ir populiari kaip, pavyzdžiui, Tailando ar Vietnamo. Tačiau bent kartą paragavus tradicinių patiekalų, prie jų norėsis grįžti dar ir dar. Vienas populiariausių patiekalų yra bai sach chrouk – tai su ryžiais patiekiama kepta kiauliena, marinuota kokosų pieno ir česnakų marinate. Mėgstantieji žuvį būtinai turėtų paragauti fish amok – tai žuvies košė, gaminama su kario pasta, kokosų pienu bei tradiciniais Kambodžos prieskoniais.

Maistas Kambodžoje

Elektra Kambodžoje

Standartinė elektros įtampa Kambodžoje – 230 voltų.  Čia vyrauja  A, C ir G tipo elektros lizdai, iš kurių tik vienintelis C atitinka Europietišką standartą. Dėl šios priežasties reikėtų išsiaiškinti, ar nakvynės vietose yra galimybė pasinaudoti specialiais keitikliais. Jei ne – jais derėtų apsirūpinti iš anksto.

Elektra Kambodžoje

Apgyvendinimas Kambodžoje

Kadangi Kambodža nėra itin populiari šalis tarp keliautojų, todėl ir apgyvendinimo paslaugos čia pigesnės nei Tailande ar Vietname. Taigi, nakvynės namų kambarį sostinėje Pnompenyje galima išsinuomoti už 16 eurų dviems žmonėms. Ieškantiems kiek aukštesnio komforto lygio, permokėti už viešbučius taip pat neteks. Mat 3 žvaigždučių viešbučio, esančio sostinės centre, kambarys dviems žmonėms kainuos nuo 27 eurų už naktį. O geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Kambodžoje galite rasti čia.

Viešbučiai Kambodžoje

Transportas Kambodžoje

Kambodžą patogiausia pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Keliaujant po skirtingus miestus derėtų naudotis autobusais, o norint ištyrinėti miestus – juose naudotis viešuoju transportu. Vairuoti patiems Kambodžoje nepatartina. Populiariausios transporto priemonės yra vadinamieji tuk tuk, dviratinės rikšos bei nedideli motociklų tipo taksi. Ne per seniausiai Kambodžos sostinėje taip pat pradėjo veikti ir Uber, taigi yra sudarytos visos sąlygos patogiam susisiekimui.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, kadangi ištisus metus čia vyrauja infekcijos rizika. Vykstant į Kambodžą iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų, būtina turėti geltonojo drugio sertifikatą. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tada draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Kambodžą

Planuojant kelionę į Kambodžą būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė negalioja) bei vizą. Dėl klausimų, susijusių su vizomis, derėtų kreiptis į Kambodžos Karalystės ambasadą, esančią Maskvoje (Rusijoje).

Nuotraukos iš Kambodžos

Lauktuvės iš Kambodžos

Labiausiai vertinamos dovanos iš Kambodžos yra tekstilė ir batikos būdu marginti audiniai. Kiekviename Kambodžos kaimelyje vyrauja skirtingos audinių marginimo tradicijos, todėl kiekvienas jų yra savitas. Rankomis pinti tradiciniai kilimėliai yra gaminami iš įvairių žolių, šiaudų ir kitų produktų. Tokie kilimėliai kompaktiškai susisuka ir lengvai tilps į lagaminą. Kambodžoje labai klesti menai, todėl verta parsivežti ir varinę skulptūrėlę. Skulptūrose dažniausiai vaizduojamas Buda.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Kambodžoje:

 • Siem Reap. Tai populiarus Kambodžos kurortas, esantis Siem Reap provincijoje. Čia architektūra smarkiai primena Kiniją. Mieste gausybė muziejų bei kitų pramogų.
 • Angkor muziejus. Čia eksponuojami aukščiausios klasės meno kūriniai, atspindintys civilizacijos raidą bei Angkor vietovės didybę.
 • Preah Ko ir Bakong šventyklos. Tai dvi iš trijų pagrindinių Kambodžos šventyklų, paliksiančių neišdildomus įspūdžius.
 • Tonle Sap ežeras. Tai didžiausias gėlo vandens ežeras pietrytinėje Azijos dalyje. Aplink šį ežerą gyvena apie 3 milijonus gyventojų, kurių dauguma išgyvena ūkininkaudami ir gaudydami žuvį. Tai – tradicinės Kambodžos veidas.
 • Sihanukvilio kurortas. Šis kurortas neabejotinai keliautojus pradžiugins puikia infrastruktūra, pramogomis ir nuostabaus grožio paplūdimiais.
 • Koh Kero šventykla. Ši šventykla Angkor vietovėje stūkso net apie 3 tūkstantmečius bei yra vienas svarbiausių objektų ne tik keliautojams, bet ir vietiniams.
 • Kračehas. Šioje Mekongo Deltoje esančioje vietovėje galima mėgautis delfinų stebėjimu. Vaizdas – išties įspūdingas.
 • Reamo nacionalinis parkas. Jame galima susipažinti su išties turtinga Kambodžos gamta. Vykstant ten nepamirškite fotoaparatų!
 • Kampoto miestas. Šis upės pakrantėje įsikūręs miestas pastaraisiais metais itin traukia keliautojus – jis išsiskiria išties išskirtine architektūra bei neįtikėtina ramybe.
 • Pnom Penis. Kambodžos sostinė, įkūnijanti tiek visą šalies istoriją, tiek ir vakarietiškumą – čia dangoraižiai atrodo išties įspūdingai – visus juos supa tradicinės šventyklos.

 

Kambodžos vaizdai

Įdomybės

Kaskart kaip Kambodžoje keisdavosi valdžia, keisdavosi ir šalies pavadinimas. Kambodžos Karalystė oficialiai įkurta tik 1993 metais, tad yra dar jaunesnė nei Lietuva. Šalies populiacija taip pat yra neįtikėtinai jauna – daugiau nei pusė gyventojų yra jaunesni nei 15 metų amžiaus. Negana to, čia yra išties nedidelė dalis žmonių, vyresnių nei 50 metų. Taip nutiko todėl, kadangi anksčiau šalį valdę asmenys nuo 1975 iki 1979 išžudė apie 2-3 milijonus šalies gyventojų. Palyginimui – tuo metu šalyje gyveno vos 8 milijonai žmonių.

Vaizdai iš Kambodžos

Naudingi patarimai                                               

Dėka prieš keletą dešimtmečių vykusių neramumų, šalyje yra daugybė karinės amunicijos, o taip pat ir nesprogusių minų. Dėl šios priežasties keliaujant po kaimiškas vietoves, derėtų nenuklysti nuo kelio bei neliesti metalinių daiktų, gulinčių ant žemės.

Leidžiamas alkoholio kiekisKambodžoje – 0,1 promilės.

Kambodžos valiuta – Kambodžosrielis(KHR). 1 EUR = 4958 rielių.

Straipsnis parengtas pagal:selectiveasia.com, gocambodia.tours, lonelyplanet.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.07

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2140 €