(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Namibija. Laukinės gamtos nuotykių safaris po Juodąją Užsacharės Afriką 16d.

Rekomenduojame ypač žingeidiems kelionių gurmanams ir Afrikos potyrių kolekcionieriams! Puikiai įvertinta ir optimizuota kelionė. NAMIBIJA – Vindhukas – Kalahario dykuma – Žuvies upės kanjonas – Liudericas – Kolmanskopas – Namibo dykuma – Sossusvlei kopos – Svakopmundas – Cape Cross ruonių draustinis – Špickopė – Erongo – himbų gentis – Etošos nacionalinis parkas – Otjiva gamtos rezervatas – ZIMBABVĖ – Viktorija Folsas – Viktorijos krioklys*
2024.12.01 - 12.16 grupė renkama
2025.03.08 - 03.23 grupė renkama
Kaina nuo:
3799 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

 • Nepamirštami turistinio žygio potyriai – laukinių žvėrių „medžioklė“ fotoaparatais, vakarienės prie laužo, nakvynė stovyklavietėje – ypač artimas sąlytis su Afrikos gamta.

 

NAMIBIJA – „šypsena Afrikos veide“

 • Pietų Afrikos pasididžiavimu laikoma Kalahario dykuma.
 • Milžiniškas Žuvies upės kanjonas (Fish River Canyon).
 • Liudericas ir Svakopmundas - vokiškos oazės prie Atlanto vandenyno.
 • Smėlyje skendintis Kolmanskopas - deimantų ieškotojų paliktas miestas vaiduoklis.
 • Namibo dykuma – garsiausias šios šalies gamtos stebuklas.
 • Abrikosinės Sossusvlei smėlio kopos – vienas gražiausių peizažų visame pasaulyje.
 • Siurrealistinis „Mirties slėnio“ paveikslas – juodos negyvos akacijos, suskilinėjusio balto molio plynėje kontrastuojančios su ryškiai raudonais smėlynais ir skaičiai žydru dangumi.
 • Cape Cross ruonių draustinis – viena didžiausių ruonių kolonijų pasaulyje.
 • Špickopė – raudonos granitinės uolos Namibo dykumoje, vadinamos „Namibijos Materhornu“.
 • Bull‘s Party – fotografų rojus. Čia pamatysite įspūdingo dydžio ir formų riedulius.
 • Otjitotongwe gepardų parkas, saugantis sužeistus ir negalinčius savarankiškai išgyventi laukinėje gamtoje žvėris.
 • Viešnagė Himba gentyje – vienoje egzotiškiausių genčių ne tik Namibijoje, bet ir visoje Afrikoje.
 • Gyvūnų stebėjimas Etošos nacionaliniame parke – viename garsiausių ir įspūdingiausių Afrikoje.
 • Otjiva gamtos rezervatas – raganosių buveinė po atviru dangumi, kurioje stebėsite ir seksite jų kasdienybę iš visai arti.
 • Vindhukas – Namibijos sostinė, aukštikalnių miestas – „vėjuotas kampas“.

 

ZIMBABVĖ*

 • Garsioji Zambezės upė ir Viktorijos krioklys – vienas didingiausių Afrikos gamtos stebuklų.
 • Pramogos Afrikos adrenalino sostinėje Viktorija Folse – plaukimas Zambezės upe, kvapą gniaužiantis skrydis virš Viktorijos krioklio (už papildomą mokestį).

 

Jau trečią dešimtmetį grūdiečiai keliauja po PAR (Pietų Afrikos Respubliką), Namibiją, Botsvaną, Zambiją, Zimbabvę, Keniją, Tanzaniją, Etiopiją, Madagaskarą, Maroką, Ugandą, Ruandą, Sudaną, Džibutį ir Alžyrą.
Kviečiame prisijungti prie mūsų būrelio,  įsimylėjusio Afriką!

 

Keliautojo, geografo, leidėjo, visų ekspedicinių GRŪDOS kelionių po Afriką vadovo R. Šalnos straipsniai (spausti ant nuorodos arba ant nuotraukos):

 

Rytas Šalna. Namibija - turistų neatrastas perlas. Rytas Šalna. Kontrastingoji Afrika arba 12000 kilometrų per 5 Afrikos šalis.

 

Šis unikalus safaris yra skirtas mylintiems ir suprantantiems gamtą, draugiškiems, drąsiems, normalaus fizinio pasirengimo, kantriems ir sveikiems žmonėms, trokštantiems patirti nuotykių, svajojantiems apie ypač artimą sąlytį su Afrikos gamta. Keliavimas Afrikoje nėra pilnai prognozuojamas dalykas – safario dalyviai pajus nuotykių skonį, patekę į civilizacijos nepaliestus laukinės gamtos kampelius. Tai iššūkis, kurį reikia pasiruošti priimti. Nenumatyti atvejai, susiję su kelių sąlygomis, oru, galimu technikos gedimu, atsitikimais, galinčiais pakeisti safario programą – tai irgi nuostabaus nuotykio Afrikoje dalis!

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1-2
dienos. Skrydis Vilnius – Vindhukas (su tarpiniais persėdimais) - Kalahario dykuma.

Namibijos vėliava

Skrydis į Namibijos sostinę Vindhuką. Atvykus į tarptautinį Hosea Kutako oro uostą, sutvarkysite formalumus ir pajudėsite link Pietų Afrikos pasididžiavimo – Kalahario dykumos (apie 280 km). Tai ilgiausias pasaulyje smėlynų ruožas, kurio nekerta akmenų ar žvyro intarpai kaip Sacharoje. Kalaharis apima beveik visą Botsvaną, nusidriekia vakarų link į Namibiją, o šiaurėje įsiterpia į Angolą, Zambiją ir Zimbabvę. Kalahario sausringumą sukelia šaltoji Bengelos srovė, atitekanti prie vakarinės Pietų Afrikos pakrantės iš Antarktidos. Vakare Jūsų lauks safaris po Kalahario dykumą.

Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.
Maitinimas: pietūs, vakarienė.

3
diena. Žuvies upės kanjonas.

Po pusryčių pajudėsite link Žuvies upės kanjono – antrojo pagal ilgį ir plotį pasaulyje po Arizonos Didžiojo kanjono. Pakeliui sustosite unikalioje vietoje – Giant‘s Playground (liet. „milžinų žaidimo aikštelė“). Didelėje teritorijoje stūkso tarsi kažkieno sukrautos akmenų krūvos, primenančios bokštus ir įvairias figūras. Manoma, kad šiems gigantiškiems dolerito rieduliams yra apie 160 mln. – 180 mln. metų. Lankysite netoliese esantį Dvišakio alavijo mišką (Quiver Tree forest), alavijai užauga iki 7 – 9 m aukščio, medžių amžius siekia iki 200 – 300 metų.

Vakarop pasieksite Žuvies upės kanjoną. Šis kanjonas turi dvi dalis. Viršutinė dalis susiformavo dėl geologinių poslinkių prieš beveik 500 milijonų metų, o žemesnioji – Žuvies upės erozijos rezultatas per pastaruosius 50 mln. metų. Upė iki šiol graužia uolienas. Kanjonas yra platus slėnis, einantis iš šiaurės į pietus, juo Žuvies upė srūva darydama milžiniškus vingius. Žvelgiant iš viršaus kanjono vingiai ir posūkiai primena didžiulę gyvatę.

O ir senovinė bušmenų legenda pasakoja apie didžiulę gyvatę, kuri, šliauždama žeme, sukūrė upės slėnį. Vakaro saulė pateikia ištisą spalvų gamą: nuo juodų kalkakmenio juostų iki pribloškiančios senovinių uolų spalvų ir formų įvairovės.

Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.
Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

4-5
dienos. Žuvies upės kanjonas – Liudericas – Kolmanskopas.

Kelsitės auštant, kad Žuvies kanjono horizontus išvystumėte pačių šilčiausių atspalvių fone. Po pusryčių vyksite į Liudericą, kuriame iki šiol jaučiama vokiškos kultūros įtaka. Toks nesvetingos gamtos kraštas kaip Namibija kelis šimtmečius visiškai nedomino europiečių, nes kurtis gyventi dykumoje buvo tikra beprotystė. Ko neįstengė padaryti kitos šalys, sugebėjo įgyvendinti vokiečiai.

Jiems iki Pirmojo Pasaulinio karo priklausė nemaža dabartinės Namibijos teritorija. Per kelis dešimtmečius vokiečiai sukūrė infrastruktūrą ir pastatė miestus. Nors nuo vokiečių viešpatavimo laikų praėjo veik šimtas metų, jų kultūros palikimas gyvas ir šiais laikais. Vokiečių įkurtas Liudericas glaudžiasi prie Atlanto vandenyno. Atvykus į miestą pasitinka iš kolonijinių laikų išlikę fachverko stiliaus pastatai, liuteronų bažnyčia, spalvoti, tarsi žaisliniai, namai ir jaukios suvenyrų parduotuvėlės. 5-tą kelionės dieną vyksite į smėlyje skendintį Kolmanskopą, dar vadinamą „miestu vaiduokliu“, įkurtą 1908 m.

Tuo metu žmonės skubėjo į karščiu alsuojančią Namibo dykumą, tikėdamiesi ten rasti deimantų. Vos per du metus dykynėje išdygo tikras miestas: su gyvenamaisiais namais, ligoninėmis, kazino, mokyklomis. Jame gyveno šiek tiek daugiau žmonių nei tūkstantis. Taučiau po pirmo pasaulinio karo, smukus deimantų pardavimams, prasidėjo miesto žlugimas, kol 1950 m. jis galutinai ištuštėjo. Dabar tik vienišos vilos bei namų sienos primena apie deimantų karštligės metu išaugusį miestą. Vėliau vyksite į Spergebieto iškyšulį, garsėjantį nuostabia gamta ir daugybe paukščių.

2 nakvynės viešbučiuose, lodžijose.
Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės.

6-7
dienos. Sesriem – Sossusvlei.

Keliausite link Sesriem ir Sossusvlei, esančių prie Namibo dykumos pakraščio. Galima drąsiai teigti: jeigu nematei Namibo dykumos, vadinasi, nebuvai Namibijoje. Kai kurie keliautojai teigia, kad vien dėl Namibo dykumos verta vykti į Namibiją. Tai garsiausias šios šalies gamtos stebuklas. Namibo dykuma yra viena seniausių pasaulyje. Jai net didžioji Sachara pagal amžių būtų tik kaip naujagimis.

Dėl šaltosios Bengelos srovės susidariusi dykumos 50-160 km pločio juosta iš šiaurės į pietus driekiasi beveik 2 tūkstančius kilometrų. Šiame ruože iš sausumos į vandenyno pusę tekančios upės, besiplaikstantys vėjai, sukūrė kraštovaizdžius. Nors vietiniai nama genties žmonės vadina dykumą „vieta, kurioje nieko nėra“, ji pasižymi laukinės gamtos įvairove. Grožėsitės saulėlydžiu Namibo dykumoje, vyksite į Mirties slėnį („Mirusią pelkę“ – Dead Vlei), primenantį siurrealistinį paveikslą: juodos negyvos akacijos, suskilinėjusio balto molio plynėje kontrastuojančios su ryškiai raudonais smėlynais ir skaisčiai žydru dangumi; pasivaikščiosite po siaurą, bet savito grožio Sesriem kanjoną.

Leisitės į pažintį su Sossusvlei smėlio kopomis – vienomis aukščiausių pasaulyje. Kai kurios kopos plastiškai banguodamos iškyla į didesnį nei 300 metrų aukštį. Nors tai ne pasaulio rekordas, bet abrikosų spalvos smėlis, kopų formos ir dydžiai priblokš kiekvieną. Keičiantis apšvietimui ir drėgmės kiekiui, čia kasdien vyksta šešėlių ir spalvų spektaklis. Stebėti jį geriausia tekant ar leidžiantis saulei ir būtinai užkopus į vieną iš kopų. Keliautojai Sossusvlei kopas vadina vienu fantastiškiausių peizažų visame pasaulyje.

2 nakvynės viešbučiuose, lodžijose.
Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės.

8-9
dienos. Svakopmundas.

Šiandien keliausite Namibo – Nauklufto parko teritorija ir jos pakraščiais, kurioje pamatysite daug įspūdingų vietų, primenančių Mėnulio kraštovaizdį. Pravažiuosite pro Kuisebo kanjoną. Važiuodami į šiaurę pro nesibaigiančią dykumą, pasieksite antrą pagal dydį Namibijos miestą ir kurortą Svakompundą.

Vokiečių įkurtas Svakopmundas glaudžiasi prie Atlanto vandenyno. Po ilgo važiavimo bekrašte nežemiškų kraštovaizdžių dykuma, jis tarsi vaiduoklis išnyra jos fone. Tik įvažiavus į miestą pasitinka vokiška tvarka, spalvoti, tarsi žaisliniai, namai. Gatvės suprojektuotos taisyklingai, apsčiai iš kolonijinių laikų išlikusių vokiškos architektūros stiliaus pastatų. Visur tvarkinga, ošia palmių giraitės, svečius kviečia europietiškos kavinės, jaukios suvenyrų parduotuvėlės. Vaikštinėjant gatvėmis, miestelis greičiau primena Viduržemio jūros nei Afrikos šalies kurortą.

Svakompmundas – puiki atgaiva nuotykių šioje šalyje ieškantiems turistams. Šiame miestelyje galima užsisakyti įvairių pramogų: plaukimą į jūrinę žvejybą; išvyką kateriu po Walvis Bay lagūną stebėti flamingų, pelikanų, kormoranų, ruonių, delfinų; sklandymą virš kopų parasparniais; pasivažinėjimą keturračiais; čiuožimą nuo kopų lentomis; panoraminį skrydį virš Namibo dykumos ir Skeletų kranto (pasirinktinai, už papildomą mokestį).

2 nakvynės viešbutyje.
Maitinimas: 2 pusryčiai, 1 pietūs.

10
diena. Cape Cross ruonių draustinis – Špickopė (Spitzkoppe).

Iš Svakopmundo leisitės link Špickopės – raudonų granitinių uolų grupės Namibo dykumoje. Uolos yra daugiau nei 700 mln. metų senumo, o masyvo aukštis virš jūros lygio siekia 1784 m ir stačiai iškyla virš lygios dykumos.

Šis kalnų masyvas susiformavo toje vietoje, kur maždaug prieš 100 mln. metų iš žemės gelmių į plutą įsiveržė ir sustingo magmos srautas. Per ilgą laiką erozija pašalino viršutinį sluoksnį ir atidengė atsparias dūlėjimui granito uolienas. Keliaujant link Špickopės, sustosite Cape Cross ruonių draustinyje. Tai vieta, kurioje gyvena viena didžiausių pasaulyje ruonių kolonijų (apie 80 000 gyvūnų).

Atvykę į Špickopę, įsikursite jaukioje stovyklavietėje didingojo „Namibijos Materhorno“ papėdėje (galima ir kita nakvynės vieta). Špickopė dar vadinama Namibijos lopšiu. Čia kadaise bušmėnų genties dvasininkai atlikdavo religinius ritualus. Špickopėje išlikę nemažai bušmėnų dailės pavyzdžių. Mėgausitės išskirtine ramybe, stebėdami žvaigždėtą Afrikos dangų.

Nakvynė stacionariai įrengtoje stovyklavietėje (miegama lovose).
Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

11
diena. Erongo. Kalkfeld. Gepardų parkas.

Pasimėgavę įspūdingais Špickopės vaizdais, kurie tikrai nepalieka abejingų net ir daug mačiusiam mūsų planetoje, kelionę tęsite link šio masyvo giminaičio Erongo kalnų (Erongoberg). Dėl siurrealistinių vaizdų ši vietovė neretai apibūdinama kaip fotografų svajonė ar net rojus. Čia pamatysite įspūdingo dydžio ir formų granito uolas, riedulius, vadinamus Bull‘s Party. Dėl intensyvaus dūlėjimo paviršiuje esančios uolos įgijo apvalainas, milžiniškus riedulius primenančias formas, keistai išsibarsčiusius plynaukštėje.

Vėliau lankysite Otjitotongwe gepardų parką, įkurtą siekiant apsaugoti Namibijos gepardų populiaciją. Nors gepardai visoje Afrikoje nykstantys gyvūnai, Namibijoje yra didžiausia koncentracija laukinių, laisvai gyvenančių gepardų, kurie, deja, pridaro daug žalos vietiniams fermeriams. Pakliuvę į spąstus, sužeisti ir negalintys išgyventi savarankiškai laukinėje gamtoje gepardai patenka į šį parką.

Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.
Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

12-13
dienos. Himba gentis. Etošos (Etosha) nacionalinis parkas.

Mums sunku įsivaizduoti, kad kažkur gyvena gentys, kurių civilizacija dar nesugadino. Lankysite vieną iš tokių – himba gentį. Tai viena egzotiškiausių genčių ne tik Namibijoje, bet ir visoje Afrikoje. Nuo seniausių laikų himbai yra klajokliai gyvulių augintojai. Galvijai, ožkos yra visas turtas, aplink kurį nuo aušros iki sutemų ir sukasi gyvenimas. Dėl klajokliško gyvenimo būdo himbai nestato patvarių būstų, tad iš šakų suręstos ir moliu apdrėbtos lūšnelės yra vienintelis prieglobstis nuo svilinančios saulės, vėjo ir lietaus.

Mėsa, pienas, kailiai, odos – viską himbai panaudoja kasdieniame gyvenime. Savo kūnus dengia apdirbtos odos gabalėliais, o odą kasdien drėkina rūgusiu ožkos pienu ir įtrina raudonos ochros bei galvijų riebalų mišiniu. Tai apsaugo nuo kaitros ir gyvių įkandimo. Itin įspūdingai atrodo nuogakrūtės moterys. Jos nesivaržo turistų ir mielai už pinigėlį pozuoja. Kasdien himbai atlieka ritualą – dūmuose „skalbia“ savo simbolinius drabužėlius. Šios genties žmonės išgyvena sunkius laikus, nes šiltėjantis klimatas ir ilgėjančios sausros stumia juos iš savo žemių. Persikėlus arčiau civilizuotų gyvenviečių, himbų vaikai pradeda lankyti mokyklas, tad genties gyvenimo būdas po truputį keičiasi. Viešnagė himbų gentyje – tai kelionė į praeitį, kai tai, kas matoma yra neįtikėtina, bet realu. Keliausite link Šiaurės Namibijoje plytinčios „didžiosios baltosios sauso vandens vietos“ – Etošos nacionalinio parko. Etoša yra milžiniška išdžiūvusi ežero įduba, kuri užima 4700 km2. plotą (šioje įduboje sutilptų beveik 12 tokių miestų kaip Vilnius).

Keletas tokių įdubų ir sausųjų ežerų kadaise drauge su Botsvanos Okavango delta sudarė vieną didžiausių ežerų pasaulyje. Upės, maitinusios begalinio dydžio vandens telkinį, išdžiūvo ir karšti saulės spinduliai išdžiovino ežerų vandenį. Dabar įdubą raižo gyvūnų takai ir sūkuriuoja dulkių debesys. Etoša yra vienas garsiausių, didingiausių ir įspūdingiausių nacionalinių parkų Afrikoje, įkurtas 1907 metais, kai Namibija dar buvo Vokietijos imperijos dalis, ir tūkstančių gyvūnų, tokių kaip zebrų, žirafų, antilopių, juodųjų raganosių, liūtų bei dramblių buveinė. Kai kurios girdyklos tamsiu paros metu apšviečiamos, todėl turėsite unikalią galimybę stebėti gyvūnus ir jais grožėtis. Stebėti laukinius žvėris yra didžiulis, nenusakomas įspūdis.

Zoologijos sode, net ir pačiame moderniausiame, gyvūnai šeriami, rūpinamasi jų sveikata. Nacionaliniuose parkuose visas gyvenimas verda pagal savo taisykles, išlieka stipriausieji, greičiausieji ir gudriausieji, o būti šių procesų liudininkais yra įspūdis visam gyvenimui.

2 nakvynės viešbučiuose, lodžijose.
Maitinimas:  2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės.

14
diena. Etošos (Etosha) nacionalinis parkas – Otjiva gamtos rezervatas.

Po Etošos nacionalinio parko lankymo vyksite į Hererų genties kultūros centrą, susipažinsite su jų pokyčiais istorijos bėgyje. Vėliau vyksite į Otjiva gamtos rezervatą. Čia turėsite galimybę pažinti raganosių kasdienybę ir sužinoti, kuo skiriasi šie lėtapėdžiai stambiagabaričiai Afrikos gyventojai, kas lemia ragų skaičių ant snukio, taip pat pasidomėti jų savybėmis.

Nakvynė viešbutyje, lodžijoje.
Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

15
diena. Otjiva gamtos rezervatas – Vindhukas – skrydis į Vilnių (su tarpiniais persėdimais).

Po pusryčių vyksite į Namibijos sostinę Vindhuką įkvėpti gaivaus aukštikalnių oro. Vindhukas (liet. „vėjuotas kampas“) – centrinėse Namibijos aukštikalnėse ant kalvų 1660 m virš jūros lygio išsimėtęs miestas, kuriame juntama germaniškos kultūros įtaka, nemažai įspūdingų kolonijinio stiliaus pastatų. Miesto centras pasižymi ypatinga tvarka ir švara. Daugelis keliautojų Vindhuką vadina mažiausiai afrikietišku miestu, o pačią Namibiją – „šypsena Afrikos veide“. Vindhuke apžiūrėsite 1907 metais vokiečių suprojektuotą ir pastatytą Kristaus bažnyčią, kurios grakštus bokštas tapo išskirtiniu miesto simboliu. Esant galimybei, lankysite šalia esantį neįprasto dizaino Nepriklausomybės muziejų. Kylant muziejaus stikliniu liftu atsiveria miesto ir jo apylinkių panoraminiai vaizdai. Vakare vyksite į oro uostą skrydžiui į Vilnių (su tarpiniais persėdimais).

Maitinimas: pusryčiai.

16
diena. Grįžimas į Lietuvą.

Trokštantiems dar daugiau nuotykių, siūlome kelionę pratęsti papildomu turu į Zimbabvę (esant galimybei).

15
diena. Vindhukas – Viktorija Folsas. Viktorijos krioklys. Zimbabvė.

Zimbabvės vėliava

Skrydis iš Vindhuko į Viktorija Folsą, įsikūrusį netoli Viktorijos krioklio, be jokių abejonių, laikomo vienu didingiausių Afrikos gamtos objektų. Artėjant link krioklio iš kai kurių vietų galima pamatyti tumulus vandens garų, nepaliaujamai kylančių virš krioklio į kelių šimtų metrų aukštį. Vietos gyventojų Viktorijos krioklys vadinamas mosi-oa-tunya („dūmai, kylantys su griaustinio triukšmu“).

Viktorijos krioklys

Reginys, atsiveriantis prieš akis, ne iš karto leidžia suvokti krioklio jėgą ir didybę. Pirmasis Viktorijos krioklį išvydo škotų misionierius D. Livingstonas 1855 metais. Jis ir jo būrio nariai iš toli pamatė purslų debesis ir susiprotėjo išlipti saloje prie pat krioklio. Keliautojai prislinko prie bedugnės krašto ir apstulbo išvydę milžinišką upę, tiesiog pranykstančią Žemės plyšyje. D. Livingstonas šį krioklį pavadino karalienės Viktorijos garbei.

Viktorijos krioklys

Viktorijos krioklį apžiūrėsite iš Zimbabvės pusės. Vaikščiodami įrengtais apžvalgos takais, grožėsitės šiuo įstabiu gamtos kūriniu (P.S. Norint apžiūrėti krioklį iš Zambijos pusės būtina viza.). Už papildomą mokestį galima užsakyti apžvalginį skrydį sraigtasparniu virš Viktorijos krioklio. Aplankysite rankdarbių ir suvenyrų turgų, vakare plauksite Zambezės upe.

Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.
Maitinimas: pusryčiai.

16
diena. Skrydis į Europą.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis Viktorija Folsas – Vilnius (su tarpiniais persėdimais).

Maitinimas: pusryčiai.

17
diena. Grįžimas į Lietuvą.

 

 

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 3799 EUR
Svarbu: turas į Zimbabvę yra už papildomą mokestį –  kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus (tikslinama po užklausimo).

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Visi pervežimai – safaris padidinto pravažumo, patogia, gerai vėdinama transporto priemone (angl. safari truck; be kondicionieriaus), pagal programą. Transporto priemonėje yra pirmosios medicinos pagalbos rinkinys, bagažo skyrius, šaldytuvas maistui ir gėrimams, USB jungtys.
 • 12 nakvynių viešbučiuose, lodžijose.
 • 1 nakvynė stacionariose palapinėse Špickopėje (miegama lovose).
 • Maitinimas pagal programą: 13 pusryčių, 10 pietų, 9 vakarienės.
 • Ekskursinė – pramoginė programa, bilietai į lankytinus objektus (pagal aprašą).
 • Visi nacionalinių parkų įėjimo mokesčiai.
 • Kvalifikuoto anglakalbio vairuotojo/gido paslaugos turo metu.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (vyksta susidarius ne mažiau 10-ties turistų grupei; susirinkus mažesnei grupei, kelionė vykdoma su anglakalbiu gidu).
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Vindhukas – Vilnius (su tarpiniais persėdimais) bilietai nuo 1250 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Namibijos viza (kaina ~60 EUR/asm.).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Papildomos pramogos ir ekskursijos (kainos tikslinamos).
 • Ausinukų nuoma (40 EUR/asm.).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 EUR/asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 EUR/asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Namibija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3799 €