(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Bene plačiausia ir išsamiausia programa. Didžioji Kinija su Lotoso kalnais ir kruizu Lidziango upe 15d. (14d.)

Pekinas - Didžioji Kinų siena - Luojangas (Šaolinio vienuolynas) - Longmeno grotos - Lotoso kalnai - Lintongas (Terakotos armija) - Sianas - Guilinas - Longšengas (Drakono kupros ryžių laukų terasos) - kruizas Lidziango upe - Jangšuo - Hangdžou (Drakono šulinio arbatos plantacijos) - Vuzenas - Šanchajus (Sudžou)
2024.09.10 - 09.24 liko 9 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Profesionalus kelionės vadovas I. Gintutis - istorikas, Kinijos ir kitų Azijos šalių ekspertas!
2024.10.17 - 10.30 liko TIK 3 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Profesionalus kelionės vadovas I. Gintutis - istorikas, Kinijos ir kitų Azijos šalių ekspertas!
2025.03.20 - 04.03 grupė renkama
Kaina nuo:
2247 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Dinamiškas ir gyvas kelionės maršrutas, suteikiantis panoraminį šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Bene plačiausia ir išsamiausia programa, puikiai įvertinta GRŪDOS keliautojų.
 • Maksimaliai subalansuotas ir daugybę kartų patikrintas laikinis grafikas.
 • Įskaičiuoti lankomi objektai (190 EUR).
 • Siekiant maksimalaus patogumo, maršrutas buvo optimizuotas - kelionės metu nė vienos nakvynės traukinyje!
 • 2 kartų maitinimas, 2 vietiniai skrydžiai, kurie padeda pažinti labai kontrastingus šalies regionus
 • Kruopščiai atrinkti 4-5* viešbučiai (tik 2 nakvynės 3* viešbutyje), skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Jūsų patogumui net keliuose miestuose – Guiline ir Šanchajuje – miegosite tuose pačiuose viešbučiuose po tris naktis, Lotoso kalnų papėdėje – 2 naktis. Patyrę keliautojai žino, kaip smagu keltis, kai ryte nereikia krautis lagamino.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Kinijos partneriai.
 • Ilgametė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Kiniją.
 • Kvalifikuoti ir patikrinti vietos gidai.
 •   "GRŪDOS" kelionės į KINIJĄ nuotraukų albumas.
 • Kinija - Rytų egzotika.
 • Atverkime vartus į mažai pažintą Vakarų Kiniją.
 • Kinija: kodėl šią šalį privalu įtraukti į savo kelionių sąrašą?

 

Profesionalus kelionės vadovas Ignas Gintutis - istorikas, Kinijos ir kitų Azijos šalių ekspertas

Kelionių vadovo karjerą pradėjau tolimojoje Indijoje prieš dvylika metų. Nuo to laiko be kelionių gyventi nebegaliu, tai tapo mano aistra, mano kasdienybe. Nuo Šiaurės Amerikos iki Tolimųjų Rytų vedžiau daugiau kaip 100 grupių. Lydėjau turistus į Kiniją, Indiją, Vietnamą, Japoniją, Malaiziją, JAV ir Kanadą. Žadu nesustoti. Daug kas sako, kad kelionių nekolekcionuoja, o aš – atvirkščiai. Su nekantrumu laukiu kiekvieno naujo nuotykio, naujo bilieto savo rankoje. Mano manymu, kiekviena kelionė yra lyg maža dalelytė, kurias renku į kolekciją tam, kad galėčiau sudėti vieną didelę, nepaprastai gražią ir spalvotą dėlionę.

 

Kelionės aukso fondas

 • Hutongo rajonas Pekine. Kelionė rikšų traukiamais vežimėliais į senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją.
 • Didžiausia pasaulyje Tiananmenio aikštė Pekine.
 • Uždraustasis miestas Pekine – didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje, liudijantis Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų didybę (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties“ restorane.
 • Didžioji Kinų siena – net iš kosmoso matomas pasaulio stebuklas (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Dangaus šventykla – išskirtinis kulto pastatų kompleksas Pekine (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Rytų kovos menų lopšys – Šaolinio vienuolynas Sunšano kalnuose.
 • Longmeno grotos – milžiniška budistinė šventykla, vienas didžiųjų Kinijos skulptūros meno lobynų (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Lotoso kalnai (Huašanas) - „gėlės kalnas“ - vieni gražiausių visoje Kinijoje. Nuostabi diena – atgaiva gamtoje ir kūnui, ir dvasiai, palaima akims...
 • Sianas – gyva istorijos knyga, senoji Kinijos sostinė, nuo kurios prasidėjo garsusis šilko kelias.
 • Imperatoriškoji Terakotos karių armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu (UNESCO pasaulio paveldas).
 • Guilinas - nuo seno Kinijos imperatorių itin vertintas dėl savo grožio, apdainuotas ne vieno garsaus poeto, įamžintas dailininkų drobėse: neįtikėtinų formų kalnai, olos ir savitos architektūros pastatai.
 • Romantiškas kruizas Lidziango (Li) upe – žaižaruojančia vingria nefrito juosta – per žalio lotoso, žalsvo bambuko ir fotogeniškų viršukalnių pasaulį.
 • Pribloškiantis „Liu Sanjie“ vandens šou didžiausiame pasaulyje gamtos teatre ant Lidziango (Li) upės kranto.
 • Longšengas – autentiškas tautinių mažumų regionas ir garsiosios Drakono kupros ryžių terasos.
 • Hangdžou – viena iš septynių svarbiausių senovės Kinijos sostinių, Marko Polo pavadinta labiausiai užburiančiu miestu visame pasaulyje (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Drakono šulinio arbatos plantacijos Longdzingo kaime, garsėjančios geriausia visoje Kinijoje žalia arbata.
 • Kinijos Venecija vadinamas autentiškas Vuzen miestelis ant vandens.
 • Kinijos Rytų perlas – Šanchajus, dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“.
 • Pribloškiantis naktinis Šanchajaus neono šviesų žaismas plaukiant laivu Huangpu upe.
 • Pirkinių rojus lauktuvių „medžiotojams“ – daugybė arbatos rūšių, šilkas, perlai, porcelianas, laikrodžiai, kilimai...
 • Sudžou - „Rytų Venecija“ vadinamas sodų miestas.

 

Jeigu tavo širdyje žaliuos medis, tikriausiai ant jo nutūps giedantis paukštis
Kinų patarlė

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1 - 2
dienos. Skrydis: Vilnius – Stambulas – Pekinas (galimi ir kiti skrydžio variantai).

Skrydis iš Vilniaus su neilgu persėdimu Stambule. Skrisite su geriausiomis Europos avialinijomis „Turkish Airlines“ – patogiais ir moderniais lėktuvais. Skrydis tikrai neprailgs: galima žiūrėti filmus, žaisti žaidimus, klausytis muzikos, stebėti skrydžio eigą ar užsiimti kita mėgstama veikla. Taip pat skrydžio metu „Turkish Airlines“ Jus lepins skaniu maistu ir gėrimais.

Kinijos sostinė Pekinas nuo pat įkūrimo vaidino svarbų vaidmenį šalies gyvenime. Nors XIIIa. pradžioje Čingischano vadovaujamos mongolų ordos, persiritę per Didžiąją kinų sieną, jį nušlavė nuo žemės paviršiaus, atstatytas miestas vėl suklestėjo. Nuo to laiko Uždraustajame mieste pasikeitė daug valdovų ir nuolat keitėsi pats miesto vaizdas. Dabar čia apie 20 mln. gyventojų, judėjimas vyksta 10 eismo juostų, siauras senamiesčio gatveles labai greitai keičia biurų pastatai, prašmatnūs viešbučiai, viadukai. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausybe.

Vakarop atvykimas į tarptautinį Pekino oro uostą. Oro uoste sutvarkius įvažiavimo į šalį formalumus Jūsų lauks gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane.

vakarienė „Pekino anties” restorane

Sakoma, kad „tikros“ Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis.

Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Pekinas.

Pusryčiai. Po pusryčių vykstame į ekskursiją su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą. Čia gyvenantys žmonės mažąsias gatveles su pasididžiavimu vadina „tikruoju Pekinu“. Praskleidžiame Pekino istorijos metraštį ir rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus. 

Pekinas Kinija

Vėliau aplankysime vieną garsiausių Kinijoje Dangaus (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Mingas III 1420m. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. 1998m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įdomu, kad šios šventyklos architektūra ir planavimas ilgą laiką stipriai veikė Tolimųjų Rytų architektūrų vystymąsi. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame galite pamatyti, kaip vietos gyventojai makštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami.

Toliau vykstame į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tiananmenio), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinio susirinkimo vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzedungo portretas.

Dangiškosios ramybės aikštė

Ekskursija į Uždraustąjį miestą – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų rezidencija (XV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas – tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus... surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 1987m. Uždraustasis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Perlai – nesudylantis ir per amžius keliaujantis prabangos simbolis. Nuo pat gilios senovės perlai buvo laikomi tobulumo įsikūnijimu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis ir iki pat šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų. Kinija garsėja jūriniais ir upiniais perlais. Keliaujame į perlų gamyklą, kur akį džiugins perlų grožis, o įmonės darbuotojai papasakos apie perlų rūšis, apdirbimą, parodys, kaip atskirti upinį perlą nuo jūrinio, dirbtinį nuo tikro. Pageidaujantieji galės įsigyti jiems patikusių papuošalų gamyklos kainomis. Aišku, nepamirškite derėtis. Čia Jums padės patyręs „GRŪDOS“ kelionių vadovas.

Wangfujing pėsčiųjų gatvėje

Jei vakare dar norėsite išbandyti kažką labai neįprasto ir išskirtinio, vakarą pasiūlysime praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite paragauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi toks egzotiškas maistas, galės pasimėgauti keptais vištų sparneliais, ananasais, bananais šokolade, braškėmis karamelės padaže bei kitais kinų virtuvės gardumynais. Čia nenusivils ir lauktuvių „medžiotojai“. Jūsų laukia gausybė šilko, arbatžolių, porceliano, laikrodžių ir kitų parduotuvių. Pervežimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Pekinas – Didžioji Kinų siena – Luojangas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Didžiosios Kinų sienos, vieno žinomiausių pasaulio stebuklų, dar vadinamo „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena, sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Šiuo metu tik apie 30 proc. sienos dar išlaiko savo pirmapradį vaizdą, likusioji dalis, veikiant atšiaurioms sąlygoms, yra gerokai apirusi. Siena yra 8m aukščio, 7m storio ir viršuje apie 5m pločio, tačiau atrodo siauresnė, nes visą laiką kyla į kalną. Ji buvo nutiesta kalnuotomis vietovėmis ir eina kalnų keteromis, kad priešui būtų sunku ją įveikti. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.

 

Apžiūrėję Didžiąją Kinų sieną, grįžtame į Pekiną. Pietūs. Po pietų važiuojame į 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrime modernios architektūros šedevrus: įspūdingų formų olimpinį stadioną “Paukščio lizdas”, olimpinį baseiną, pramintą „Vandens kubu“, šalia esančius viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai.

Vykstame į Pekino traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Luojangą. Pasitikimas Luojango traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Luojangas – Šaolinio vienuolynas – Longmeno grotos - Lotoso kalnai (Huašanas)

Senoji Kinijos sostinė Luojangas didžiuojasi beveik penkių tūkstančių metų istorija. Miestas laikomas seniausia Kinijos sostine, atstovaujančia daugiausiai dinastijų ir išbuvusia ja ilgiausiai. Karališkasis Luojango didingumas neturi sau lygių visoje šalyje po Siano ir Pekino. Tai apipintas legendomis kinų civilizacijos lopšys, garsėjęs poetais ir mokslininkais. Čia buvo padaryta daug senovės mokslo išradimų – sukurtas kompasas, seismografas, astroliabija, pradėtas gaminti popierius.

Luojangas

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į rytų kovos menų lopšį – Šaolinio vienuolyną, pastatytą Sunšano kalnuose. Šaolinio vienuolyno šventykla yra žinomiausia budistų šventykla Kinijoje. Šį vienuolyną įkūrė indų dzenbudistų vienuolis Boddhidarma. Vienuolyne be šventyklos yra ir garsus kovų menų centras, kuriame gimė Ušu kovos stilius, dabar vadinamas Kung Fu. Kung Fu Šaolinio vienuoliams – tai budizmo tikėjimo išraiška. Pasivaikščiojame po greta Šaolinio vienuolyno esantį budistinių „Pagodų mišką“. Pagodos iš tikro savo formomis primena gelsvo smiltainio mišką. Čia stovi daugiau nei 220 savitos konstrukcijos, įvairaus amžiaus pagodų – paminklų, pastatytų mirusiems Šaolinio vienuoliams.

Kinija Budos

Pietūs (už papildomą mokestį). Po pietų kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longmeno grotas. Kinų poetas Bo Dziui kadaise pasakė: „iš visų kraštovaizdžių Luojango mieste Longmenas yra gražiausias“. Čia, smiltainio uolose, 494m. buvo įkurtas vienas didžiausių budizmo vienuolynų Kinijoje. Šiose grotose iki mūsų laikų išliko 43 pagodos, 150 tūkstančių šventųjų paveikslų ir skulptūrų. Valdant Tangų ir Sungų dinastijoms, kinų meistrai šią vietovę pavertė milžiniška budistine šventykla. Uolose iš akmens buvo išskaptuotos įvairaus dydžio Budos skulptūros. Urvai ir juose įrengtos nišos driekiasi beveik kilometrą. Apžiūrime olose įsikūrusį vienuolyną.

Luojango miestas

Vykstame į Luojango traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Lotoso kalnus (Huašaną). Pasitikimas Huašano traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį Lotoso kalnų papėdėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

6
diena. Lotoso kalnai (Huašanas).

Lotoso kalnai – vieni gražiausių visoje Kinijoje. Kiniškai „Hua Shan“ reiškia „gėlės kalnas“ – pažvelgę iš viršaus pamatytume, kad penkios kalnų viršūnės išsidėstę tarsi milžiniškos šventos gėlės – lotoso – žiedlapiai. Kalnus sudaro net 48 raudonos spalvos kalvos, iš kurių didžiausia siekia 108 m. Nuo neatmenamų laikų šių kalnų sunkiai pasiekiamose atokiose olose savo dvasią grynindavo atsiskyrėliai.

Pusryčiai. Po pusryčių su kvalifikuotu vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos kylame keltuvu į šiaurinę kalnų viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Pakilę lyno keliu, toliau keliaujame pėsčiomis siaurais bei vingiuotais kalnų takeliais, stabtelsime panoraminėse aikštelėse pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais, atsiveriančiais į kalnų didybę. Mėgstantys aktyvų sportą, čia tikrai turės ką veikti, o ramybės ieškantys keliautojai galės pasirinkti trumpą pasivaikščiojimą arba tiesiog pasimėgauti arbata vienoje iš daugelio kalnų kavinukių. Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais. Pasivaikščioję kalnuose keliaujame apžiūrėti Xiyue šventyklos, įsikūrusios Lotoso kalnų papėdėje. Ši didinga šventykla, savo architektūra ir išplanavimu primenanti Imperatorių rūmus Pekine, buvo skirta aukoms Lotoso kalnų dievui, kad šis užtikrintų šalies gerovę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

7
diena. Lotoso kalnai (Huašanas) – Lintongas – Sianas.

Pusryčiai. Po pusryčių, atsisveikinę su Lotoso kalnais, kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Lintongą. Pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija, kurią Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Čin Ši Huangdi pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį. Pasigėrėję šiuo žmogaus rankų darbo stebuklu, išvykstame į Sianą.

  Terakotos armija

Sianas – senoji Kinijos sostinė, nuo kurios ir prasidėjo garsusis Šilko kelias. Tai miestas, kurį galima pavadinti gyva istorijos knyga, įamžinusia kinų tautos vargus ir likimo vingius. Sianas yra ir viena garsiausių senovės sostinių pasaulyje – kaip Atėnai, Kairas ar Roma. Ji gyvavo valdant net trylikai dinastijų, o ypač suklestėjo Tangų dinastijos laikotarpiu (618 – 907m.). Tuomet Sianyje gyveno daugiau kaip milijonas gyventojų ir jis buvo didžiausias pasaulio miestas.

Keliaujame į Siano kinų musulmonų kvartalą, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškosios ir budistinės architektūros motyvai. Pasivaikščiojame judria prekybine senamiesčio gatve, kurioje galima pajusti rytietiško gyvenimo ritmą – čia apstu suvenyrų, rytietiškų saldumynų ir kitų prekių. Tai puiki vieta pirkti lauktuves namiškiams. „GRŪDOS“ kelionių vadovas patars ir padės jums nepasiklysti prekių gausybėje.

vakarienė kinų koldūnų restorane

Vakare - vakarienė kinų koldūnų restorane. Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti - “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, jautiena, aviena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos ir kitos daržovės. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje. Ragausime įvairiausių rūšių garuose virtų, keptų ir sriuboje mirkstančių koldūnų.

Po vakarienės siūlome pasižiūrėti spalvingą Tangų dinastijos muzikos ir šokio šou*. Tai įspūdinga šokių programa su tradicine kinų muzika, nukelianti į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Sianas – Guilinas.

Pusryčiai. Ekskursijos po Sianą tęsinys su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos: viena seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagoda, statyta VIIa. valdant Tangų dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena, didžiausia Mingų dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12km ir yra 10m aukščio. Siena miestą dalija į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas – tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Apžvelgsite fantastišką miesto panoramą nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus. Jeigu pageidaujate, sieną galite apvažiuoti rikša.

Sianas Kinija

Vėliau važiuojame į meno muziejų, kuriame miklinsime savo rankas ir mokysimės kinų kaligrafijos meno. Patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes bei pamokys taisyklingai laikyti teptuką, judinti rankos riešą, kad galėtume nupiešti keletą kinų rašybos simbolių, kuriuos kaip suvenyrą galėsime parsivežti namo.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Guiliną. Pasitikimas oro uoste. Vakarienė. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Kinija Grūda

9
diena. Guilinas – Longšengas (Drakono kupros ryžių laukų terasos) – Guilinas.

Pusryčiai. Šiandien laukia pilna įspūdžių diena gamtos prieglobstyje. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longšengą – tautinių mažumų regioną, kurio apylinkės garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis. Terasų laukai įspūdingi visais metų laikais. Pavasarį jie yra pilni vandens ir atrodo kaip sidabriniai vėriniai, kabantys tarp kalnų. Vasarą iš kalnų plūsta žalios bangos. Rudenį kalnai tampa auksiniais bokštais, žadėdami gausų derlių. O žiemą atrodo, lyg kalnus juostų balti kaspinai, vingiuojantys ir dengiantys vienas kitą. Apžiūrime Longdzi - Drakono kupra - vadinamų ryžių laukų terasas. Jas prieš 800 metų pradėjo įrenginėti čia gyvenusi Džuang tautelė. Ryžiai ir dabar auginami taip pat, kaip ir prieš šimtus metų. Išsidėsčiusios stačiuose kalnų šlaituose terasos palieka neišdildomą įspūdį. Gyvenimo būdas čia ramus ir paprastas. Prieš jūsų akis – jaudinantis čionykščio gyvenimo paprastumas - mergina, verandoje šukuojanti ilgus plaukus, moterys su kūdikiais ant rankų, lėtai einantys senukai su kauptukais ant pečių, besišildančios saulėje siuvinėjančios senolės. Stovėdami apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria žavus įmantriai vingiuojančių terasų laukų vaizdas, stebėsime čia dirbančias ilgaplaukes moteris ir banguojančius ryžių laukus. Grįžimas į Guiliną. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Guilinas – Kruizas Lidziango (Li) upe – Jangšuo - Guilinas.

Pusryčiai. Kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Girnų kalno, kur mūsų lauks laivas ir romantiškas plaukimas Lidziango (Li) upe. Pasak Kinijos poeto He Dzingdži: „Dievai debesyse, nemirtingieji rūkuose, dieviška kalnų povyza Guiline! Tokie aistringi ir tokie svajingi, o Lidziango vandenys!“. Plaukdami laivu gėrėsitės subtiliu ir jaudinančiu Lidziango upės kraštovaizdžiu. Siu Siakė, Mingų dinastijos laikų keliautojas sužavėtas to, ką matė, pasakė: „Tai žaliojo lotoso ir žalsvo bambuko pasaulis“.

 Lidziango (Li) upe 

Vingiuojančios upės vaizdai nuolat kinta, prieš akis kaskart atsiveria naujas reginys. Kūgio formos kalnų viršūnės, išsirikiavusios abipus upės vagos, „Geriančio dramblio“ kalva, vietinių gyventojų kaimeliai, buivolų kaimenės, bambukų giraitės, įspūdingos uolos pakeliui, šniokščiantys kriokliai, krintantys upeliai - tai tik dalis tų įspūdžių, kuriuos patirsite plaukimo metu. Lidziango upė yra tarsi žaižaruojanti vingri nefrito juosta, su seklumomis kiekviename vingyje. Kažkas suskaičiavo upės seklumas nuo Guilino iki Jangšuo – jų 83 km ilgio vandens kelyje yra 3605. Čia gausu kalnagūbrių ir viršukalnių, atspindinčių tekančiame mėlyname vandenyje. Migloti besisūpuojantys atspindžiai pasižymi ypatingu žavesiu – kalnai vandenyje, palyginti su tikraisiais, atrodo ryškesni ir, regis, plaukia kartu su vandeniu. Dar ir šiandien ant mūsų akiai neįprastų bambukinių plaustų zuja suvenyrų pardavėjai, upėje gausu žvejų laivelių, kurių žvejybos būdas kelia nuostabą. Žuvį čia naktimis gaudo prijaukinti kormoranai, kurių gerklė užrišama, kad pagautos žuvies paukščiai negalėtų praryti. Plaukimo metu laive Jums bus pasiūlyta pasivaišinti skaniais ir gausiais pietumis.

 Lidziango (Li) upe

Atplaukiame į Jangšuo miestelį, įsikūrusį Žaliojo lotoso viršūnės papėdėje. Vietos žmonės kalba, kad Guilino vandenys ir kalnai yra puikiausi visame pasaulyje, o Jangšuo jie dar puikesni nei Guiline. Kur pažvelgsi, kyšo stačios viršukalnės, todėl sakoma, kad miestas yra peizaže, o peizažas yra mieste. Pasivaikščiosime kilometro ilgio „Vakarų gatve“. Ši gatvė – tarsi atskiras mažas miestas, į kurį turtinga kinų kultūra ir universalūs gabumai sutraukia šimtus tūkstančių užsieniečių, trokštančių pažinti Kiniją. Ne mažiau svarbus Kinijos atributas – kiniški kaspinai, plazdantys ant kiekvieno gatvės kampo.Vakarų gatvėje pardavinėjami tradiciniai kinų meno dirbiniai, įvairiaspalviai drabužiai, siuvinėtos rankinės ir net amuletai. O priėję gatvės galą, išvysime laukus ir juose besiganančius buivolus...

Vakare laisvas laikas pagal jūsų poreikius arba pasirenkama pramoga: Liusanje impression šou* – tai unikalus pasirodymas virš vandens su šviesomis, kuriame dalyvauja iki 500 atlikėjų. Vakarienė. Grįžimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.

11
diena. Guilinas – Hangdžou.

Arbata kinams – tai ne tik populiariausias gėrimas, bet ir savotiškas vaistas, tradicija, menas, filosofija.... Arbata – tai ištisas mokslas. Viena kinų patarlė byloja: „Vaistai gydo nuo vienos ligos, arbata – nuo visų“. Kinijoje arbata geriama kasdien ir visokiu pavidalu (šalta, karšta, iš pakelių, plikomų arbatžolių, fabrikiniuose buteliukuose ir t.t) ir visur (madinga su savimi nešiotis buteliuką atvėsusios arba termosą karštos arbatos).

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame keliaujame į kinų arbatos namus, kur išgirsime arbatos istoriją ir sužinosime apie jos gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Susipažinsime su kinų arbatos gėrimo tradicijomis, ragausime pagrindines arbatų rūšis: žaliąją, baltąją, raudonąją, juodąją, su ženšeniu, jazminais ir t.t.

Kinija Grūda

Vėliau Jūsų laukia ekskursija po Guiliną. Guilinas nuo seno Kinijos imperatorių buvo itin vertinamas dėl savo grožio, apdainuotas ne vieno garsaus poeto, įamžintas dailininkų drobėse. Priešistoriniais laikais šioje vietoje tyvuliavo jūra. Dabar šią vietovę puošia neįtikėtinų formų kalnai. Kiekviena viršukalnė pavadinta skambiu ir egzotišku vardu. Mieste puikiai dera įvairių formų olos, kalnai ir savitos architektūros pastatai. Turistus į miestą traukia gamtos paminklai: Dramblio straublio kalva, Mėnulio kalva, 7 žvaigždžių ola, Kupranugario ir kačių kalnai, Erlango tarpeklis ir kt. Miesto apylinkėse buvo nufilmuota „Žvaigždžių karų“ III epizodas „Sithų kerštas“ bei filmas „Išpieštas vualis“. Pageidaujantys gali aplankyti miesto vizitinę kortelę – „Dramblio straublio“ kalną* bei „Nendrinės fleitos“ stalaktitų - stalagmitų olą*. Ji yra 250 m gylio, pilna keisčiausių formų stalaktitų ir stalagmitų, atspindinčių įvairiausias spalvas.

Guilinas

Pervežimas į oro uostą, skrydis į Hangdžou. Pasitikimas oro uoste, vakarienė, nakvynė viešbutyje.

12
diena. Hangdžou – Vuzenas – Šanchajus.

Hangdžou – viena iš septynių svarbiausių senovės Kinijos sostinių. Kažkada čia atvykęs Markas Polas pavadino Hangdžou labiausiai užburiančiu miestu visame pasaulyje. Po pusryčių pasivaikščiosime palei Hangdžou širdyje telkšantį Sihu – „Vakarų“ ežerą. XI amžiaus poetas Su Dongpo jį palygino su gražiausia Kinijos moterimi. Plaukimas laiveliu. Tolumoje išnyra ežerą juosiančios kalvos, ant kurių stūkso stupos, pagodos, apžvalgos bokštai, tolumoje matosi Leifeng pagoda. Pakrantes puošia sodai bei parkai, šventyklos, rafinuotos pavėsinės, arbatinės, restoranai, viešbučiai. Pasisemti idėjų į Hangdžou vyksta architektai iš viso pasaulio. Ne veltui Sihu ežero pakrantės kultūrinis landšaftas, pasižymintis urbanistikos ir gamtos harmonija nuo 2011 metų yra saugomas UNESCO. 

Pietūs (už papildomą mokestį). Išvykimas į senovinį Vuzeno miestelį, įsikūrusį ant vandens. Tai miestelis, kuriam savitumo suteikia tekantis vanduo, akmeniniai arkiniai tilteliai bei juodomis čerpėmis dengti namai baltomis sienomis. Palei kanalus driekiasi akmenimis grįstos gatvelės. Atrodo, kad ir gyvenimas čia bėga kartu su tekančiu vandeniu. Greta neįmantrių senovinių tiltelių atidarytos arbatinės kviečia užsukti pavargusį keliautoją. Pro langus matyti nusidriekusios vandens alėjos su namų eilėmis iš abiejų pusių. Plaukiodami mažomis valtelėmis* miestelio kanalais stebėsime lėtą vietinių gyvenimą. Jau šimtus metų čia niekas nesikeičia – atrodo, kad laikas stovi vietoje. Esant galimybei, aplankysime sojos produktų, be kurių joks kinas neįsivaizduoja savo virtuvės, parduotuvėlę. Išvykimas į Šanchajų. Vakarienė. Po jos pageidaujantiems siūlome moderniajame Putong rajone pakilti į Šanchajaus „Rytų perlo“ televizijos bokštą*, kurio aukštis 468 m (vienas aukščiausių pasaulyje). Nakvynė viešbutyje. 

 Vuzeno miestelis

13
diena. Šanchajus.

Šanchajus dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“. Kažkada buvęs panašus į kosmopolitinius Kasablanką ar Aleksandriją, Šanchajus tapo daugelio literatūros bei kino kūrinių įkvėpimo šaltiniu ir herojumi. Šanchajaus (pažodžiui „Miestas virš jūros“) ištakos siekia Sungų dinastiją – 1554m. Iš tų laikų yra išlikę senosios gynybinės sienos likučiai ir Senieji šiauriniai vartai, dabar įkomponuoti į tipiško kinų namo fasadą. 17-18a. tai buvo garsus audėjų miestas. Modernusis Šanchajus gimė pasibaigus Opiumo karui ir 1842m. pasirašius Nankino sutartį, leidusią užsieniečiams kurtis kai kuriuose Kinijos uostuose. Nuo tada prasidėjo Šanchajaus klestėjimo laikotarpis. Virš šimtmečio trunkantis užsieniečių buvimas padarė šį miestą Kinijos vartais, per kuriuos plūsta vakarietiška civilizacija. 1900 – 1930m. ypač sustiprėjo Prancūzijos ir Anglijos įtaka. Šanchajus tapo tiesiog europietiškos architektūros muziejumi po atviru dangumi. Ir dabar, valdant komunistams, Šanchajaus savivaldai suteiktos didžiulės teisės – tai laisvosios prekybos zona. Šis miestas yra Kinijos ekonominio gyvenimo smegenų centras. Šiuo metu miestas statosi ir modernėja kaip niekad sparčiais tempais.

Šanchajus

Pusryčiai. Pažintis su Šanchajumi, kur susilieja rytų ir vakarų kultūros, o prabanga puikiai dera su senąja architektūra. Du rajonai – Pudongas ir Bundas – tai šiuolaikinis modernus Šanchajus, o senamiestyje juntama senojo miesto atmosfera. Kiekviena kultūra darė miestui savo įtaką, todėl čia yra ir antikos stiliaus kolonų, ir gotikos bokštų, ir kolonijinio stiliaus pastatų. Keliaujame į Bundo rajoną. Tai modernaus Šanchajaus širdis – šią vietą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Bundo rajone, įsikūrusiame ant vakarinio Huangpu upės kranto, galima išvysti įspūdingų britiškosios ir prancūziškosios architektūros statinių, išlaikiusių kolonijinio laikotarpio stilių ir žavesį. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai. Vėliau vykstame bei apžiūrime prabangiausią French Concession rajoną. Keliaujame į Nanjing Lu, vieną ilgiausių ir prabangiausių pėsčiųjų gatvių Šanchajuje – verdantį įvairių tautų katilą. Pietūs.

Vykstame į šilko parduotuvę pasižiūrėti šilko gamybos pristatymo: čia sužinosite apie visą šilko gamybos procesą – nuo kiaušinėlių padėjimo, šilkaverpio išsiritimo, iki šilko kokono susiformavimo ir šilko gamybos.

Tęsiame pažintį su Šanchajumi. Keliaujame į senąją Šanchajaus dalį, kur galima pajusti senojo miesto alsavimą: žymiausia Šanchajuje budistų vienuolių pagoda – Nefritinio budos šventykla su 1,9 m aukščio budos atvaizdu; akmenimis grįstos gatvelės, senieji kinų namai, raudoni žibintai. Čia nuo seno kūrėsi privatūs bankai, aukso parduotuvės, restoranai, arbatinės... Keliaujame į vienus gražiausių Šanchajaus senamiesčio Malonumų (Yuyuan Garden) sodus. Malonumų sodai – senoji Šanchajaus dalis – įstabus klasikinio kinų sodininkystės meno kūrinys: maži kinų architektūros nameliai, drakonais margintos sienos, labirintai, tvenkiniai su žuvelėmis.

Vakare siūlome pasigrožėti naktiniu Šanchajumi plaukiant laivu Huangpu upe*. Naktinis Bundo vaizdas laikomas vienu gražiausių Kinijoje. Kai ant Huangpu upės nusileidžia sutemos, neoninėmis šviesomis suspindi televizijos bokštas, Dzinmao rūmai, vienas aukščiausių pastatų Azijoje, atrodo lyg švytinti, į dangų besistiebianti pagoda. Po įspūdingo plaukimo Huangpu upe grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Šanchajus arba Sudžou*.

Pusryčiai. Laisva diena, kurios metu galite apsipirkti šurmuliuojančiuose turguose, parduotuvėse ar tiesiog pasimėgauti šio milžiniško kosmopolitinio miesto gyvenimu.

Sudžou - sodų miestas

Pageidaujantiems siūlome ekskursiją į Sudžou* - sodų miestą. Išraižytas kanalų su romantiškais tilteliais Sudžou dar vadinamas „Rytų Venecija“. Čia gimė ir suklestėjo kinų sodų dizainas – tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės. Pažymima, kad sosų dizainas siekia miniatiūroje atkurti natūralių kraštovaizdžių grožį. Kinų sodas – tai išdailinti, raižiniais puošti mediniai pastatai, paviljonai, pavėsinės. Būtinas atributas – tvenkiniai, lenkti ar zigzaginiai tilteliai, įspūdingi akmenys, uolienos. Pažintis su sodais. Pietūs. Po pietų grįžimas į Šanchajų. Vakare pervežimas į Šanchajaus oro uostą. Skrydis iš Šanchajaus: Šanchajus – Stambulas – Vilnius (galimi ir kiti skrydžio variantai).

15
diena

Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 2 247 Eur

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 550 Eur

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • Greitojo traukinio bilietai: Pekinas - Luojangas, Luojangas – Huašanas.
 • 2 vietiniai skrydžiai su oro uostų mokesčiais: Sianas – Guilinas, Guilinas - Hangdžou.
 • 10 nakvynių turo metu 4-5* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose, 2 nakvynės 3* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.
 • Maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 2 pietūs (kinų virtuvė), 9 vakarienės (kinų virtuvė, viena vakarienė - kinų koldūnų restorane Sianyje).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane.
 • Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais (Lotoso kalnuose).
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus (190 EUR).
 • Kruizas Lidziango upe (su pietumis).
 • Kaligrafijos meno pamoka.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Stambulas – Pekinas; Šanchajus – Stambulas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais (galimi ir kiti skrydžio variantai), kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 950 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Kinijos viza ~160 EUR.
 • (*) – pažymėtos papildomos pramogos: Tangų dinastijos šou Sianyje ~30 EUR; „Dramblio straublio“ kalnas ~25 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.); „Nendrinės fleitos“ stalaktitų stalagmitų ola ~36 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.); „Liu Sanjie“ vandens šou Jangšuo ~65 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.); plaukiojimas mažomis valtelėmis Vuzeno kanalais ~25 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 6 asm.); Šanchajaus televizijos bokštas ~35 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.); plaukimas laivu Huangpu upe Šanchajuje ~37 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 6 asm.); papildoma ekskursija į Sudžou (su pietumis) ~77 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (privalomas norint gauti Kinijos vizą).
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi Kinijoje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 - 3 EUR/dienai, vietiniams gidams ~4 - 5 EUR/dienai, kambarinėms ~1 EUR/dienai, viešbučio nešikams ~1 EUR/už lagaminą.
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
 • Kiekvienas keliautojas, norintis gauti KINIJOS vizą, privalo pats atvykti į Kinijos ambasadą ir palikti biometrinius duomenis (pirštų antspaudus). Pasas priduodamas į ambasadą likus 4-2 sav. iki išvykimo ir ambasadoje bus laikomas apie 7 dienas. Mes padėsime susitvarkyti vizos formalumus ir palydėsime į Kinijos ambasadą.

 

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (74)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Jūratė
Keliauta Kovo mėn. 2024
Labai gerai organizuota kelionė, plati pažintinė programa. Ypatingai geras kelionės vadovas, kuris puikiai suvalgė grupę, bei sužavėjo savo žiniomis ir sugebėjimu jomis įdomiai pasidalinti.
5 / 5.0
Aušra
Keliauta Kovo mėn. 2024
Labai plati, išsami, įdomi programa. Labai geras Igno darbas. Buvo saugu, ramu, įdomu. Taip pat nustebino skanus maistas.
5 / 5.0
Alma
Keliauta Kovo mėn. 2024
Kelionė puiki! Kiekviena diena su įdomiomis ekskursijomis. Kelionės vadovas Ignas labai profesionalus, moka suburti grupę. Gavome daug istorinių žinių, pasigrožėjome gamta ir miestais.
5 / 5.0
Jūratė
Keliauta Kovo mėn. 2024
Puiki, išsami kelionė, kvalifikuotas gidas.
5 / 5.0
Sigita
Keliauta Kovo mėn. 2019
Rekomenduoju
Dėkojame už nuostabią kelionę po Kiniją. Puikiai suplanuota įvairiapusė programa, gido Igno Gintučio žinios , geranoriškumas, profesionalumas kelionei suteikė labai daug teigiamų emocijų. Sigita ir Vytas
Apie šalį


Kinija

Kinija

Kinija – didysis rytų šalių perlas, stebinantis didžiuliais kultūriniais skirtumais. Tai valstybė, kurią lanko keliautojai, ieškantys aštrių įspūdžių, o ne tik gražių paplūdimių ir ramių atostogų. Tiesa, kelionę į Kiniją organizuoti savarankiškai gali būti pakankamai keblu – juk sunku atrasti labiausiai viešnagės vertas vietoves bei viską kruopščiai suplanuoti vienos ar kelių savaičių trukmės atostogoms. Todėl išties verta kreiptis į patyrusius kelionių organizatorius – štai kelionių agentūra Grūda organizuoja išties puikiai suplanuotas keliones, paliksiančias neišdildomus įspūdžius.

Klimatas Kinijoje

Kinija užima didžiulę teritoriją, kurios reljefas skirtingose vietovėse taip pat gerokai skiriasi. Dėl šios priežasties Kinija patenka net į 5 temperatūros zonas. Tačiau žvelgiant bendrai, daugumoje šalies regionų žiemos būna šaltos ir sausos, o vasaros – karštos ir lietingos. Vis tik planuojant kelionę į Kinijos šiaurę žiemos metu gali spustelėti net iki 30 laipsnių Celsijaus stiprumo šaltukas. Vasarą daugumoje teritorijų oro temperatūra pakyla virš 20 laipsnių, išskyrus kalnuotus regionus.

Kinijos nuotraukos

Maistas Kinijoje

Nors mitybos principai visoje Kinijoje išlieka ganėtinai panašūs, tačiau tradiciniai patiekalai vėlgi kinta priklausomai nuo regiono. Šiaurinėje šalies dalyje vietiniai maitinasi ganėtinai paprastai, tačiau šiame regione vartojama daugiau grūdinių kultūrų – dėl šios priežasties čia itin paplitę makaronų bei “wok” tipo patiekalai. Vakarinėje dalyje pagrindiniu patiekalų ingredientu laikoma aviena, o rytinėje dalyje gyvenantys vietiniai gamina lengvą tačiau ganėtinai saldų maistą. Centrinėje Kinijoje gaminamas aštrus maistas su galybe prieskonių, o pietinėje šalies dalyje dažniausiai valgomi įvairūs aštrūs troškiniai.

Kinietiška virtuvė

Elektra Kinijoje

Didžiojoje šalies dalyje elektros įtampa yra 220 voltų, tačiau kai kuriose vietovėse (pavyzdžiui, Taivane), elektros įtampa gali būti ir 110 voltų. Vis tik standartiniai elektros lizdai yra kitokie nei Europoje. Populiariausi lizdų tipai Kinijoje yra du: A (dažniausiai naudojamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Kanadoje) bei I (Australijos bei Naujosios Zelandijos standartas). Taigi, europietiški įrenginiai, į tinklą jungiami C ar F tipo kištukais, čia neveiks. Todėl praverstų iš anksto apsirūpinti reikiamais tinklo šakotuvais, nors jų galima įsigyti jau atvykus į Kiniją.

Elektra Kinijoje

Apgyvendinimas Kinijoje

Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų Kinijoje yra nesuskaičiuojama galybė – tiek nakvynės namų, tiek ir įvairaus lygio viešbučių. Tiesa, jų kainos gerokai priklauso ne tik nuo to, kokiame jie yra mieste ar regione, tačiau ir nuo to, kaip toli jie yra nuo žymiausių lankytinų objektų. Ieškant nakvynės vietų prie Didžiosios Kinų sienos ar pačiame Honkongo centre, apgyvendinimas gali kainuoti išties nemažai. Tačiau geriausius apgyvendinimo pasiūlymus galite rasti čia.

 Viešbučiai Kinijoje

Transportas Kinijoje

Kiniją pasiekti galima tiek žemės transportu, tiek ir lėktuvu. Tačiau keliavimas oro keliais yra neabejotinai kur kas patogesnis būdas greičiau pasiekti savo kelionės tikslą. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Tiesa, nusprendus aplankyti kelias nutolusias vietoves pačioje Kinijoje, teks rinktis iš dviejų variantų – nebrangių vietinių skrydžių bei greitųjų traukinių, kuriuose kelionė išties patogi, tačiau trunka kiek ilgiau. Vis tik kelionės metodą lengva pasirinkti atsižvelgiant į reikiamą nukeliauti atstumą - atostogų metu kiekviena kelyje praleista akimirka yra svarbi.

Saugumas, sveikata, skiepai

Ruošiantis kelionei į tolimuosius rytus būtina pasidomėti ir įvairiais bendraisiais klausimais. Nuo nenumatytų išlaidų bei kitų problemų apsisaugoti padeda kelionių draudimas, kurį įsigyti rekomenduojama kiekvienam keliautojui. Kalbant apie sveikatą, prieš kelionę rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės, difterijos (suaugusiems) bei pakartotinai vakcinuotis nuo stabligės. Nors privalomų skiepų vykstant į Kiniją nėra, tačiau yra išties naudinga apsisaugoti nuo įvairių galimų problemų.

Reikalingi dokumentai vykstant į Kiniją

Vykstant į Kiniją būtina pasirūpinti galiojančiu LR piliečio pasu (asmens tapatybės kortelė kelionėms į šią šalį netinka). Taip pat būtina pasirūpinti ir viza, kurią išduoda Kinijos ambasada (vienkartinės turistinės vizos kaina siekia apie 100 eurų). Bevizis rėžimas taikomas tik asmenims, kuriems Kinija yra tranzitinė šalis. Tokiu atveju būtina turėti galiojantį pasą bei bilietus, įrodančius, kad Kinija nėra galutinis kelionės tikslas (atgaliniai bilietai šiuo atveju netinka).

Lauktuvės iš Kinijos

Kadangi Kinija žinoma ir dėl itin egzotiškų arbatos gėrimo ceremonijų, tradicinė arbata gali būti puiki dovana. Taip pat lauktuvėms neretai vežama įvairi Kinijos gamintojų smulki elektronika (išmanieji telefonai, laikrodžiai, kompiuteriai), kurie yra gerokai pigesni nei žinomų prekės ženklų produkcija. Norint išsiskirti, lauktuvėms galima vežti ir įvairius kiniškus meno ar šilko dirbinius, taip pat ir kaligrafijos rinkinius.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Kinijoje

 • Didžioji Kinų siena, pradėta statyti dar 7 amžiuje prieš mūsų erą, šiandien yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų.
 • Lotoso kalnai savo forma primena besiskleidžiantį lotoso pumpurą. Tačiau neverta apsigauti – tai vienas iš pavojingiausiai atrodančių lankytinų objektų pasaulyje.
 • Sianas – tai istorinė Kinijos sostinė, kurioje stūkso žymiausia Kinijos musulmonų šventykla – Siano didžioji mečetė.
 • Guilinas – miestas, kuriame apsilankyti būtina besidomintiems autentiška kinų architektūra. Negana to, šį miestą supa nuostabaus grožio gamta.
 • Honkongas – Kinijai priklausanti sala, kuri dažną keliautoją priverčia suabejoti, ar jis vis dar toje pačioje šalyje. Mat tiek žmonės, tiek kultūra, architektūra ar gamta, smarkiai skiriasi.
 • Dangaus šventykla – Pekino centre esantis šventovių kompleksas. Tai didžiulę istorinę svarbą turintis objektas, lankytojus traukiantis dar nuo 15-ojo amžiaus.
 • Hutongo rajonas Pekine – keliautojų mėgiamas dėka išskirtinės architektūros. Jis pastatytas pagal senąsias kinų tradicijas ir stūkso iki šio.
 • Kruizas Jangdzės upe – leidžia pasigrožėti neįtikėtino grožio Jangdzės upės slėniais, vertais šimtų fotoaparato kadrų.
 • Šanchajus yra septintasis pagal dydį miestas visame pasaulyje. Tai svarbus pramonės bei inovacijos centras, turinti ir didelę istorinę reikšmę.
 • Tiananmenio aikštė Pekine yra trečia pagal dydį pasaulyje – jos plotas net 440 tūkst. kv. m., o ji įkurta prie pat Dangaus ramybės vartų.

 

Nuotraukos iš Kinijos

Įdomybės

Kiniški gaminiai nuo seno garsėja kaip ne itin geros kokybės produktai. Tačiau net ir Senovės Kinijoje kareivių šarvai buvo gaminami ne iš ko kitko, bet iš popieriaus! Tačiau Kinija yra išties didinga šalis – joje gyvena apie 1,4 milijardo gyventojų, o Kinijoje sumontuoti geležinkelio bėgiai galėtų du kartus apjuosti Žemės rutulį. Įdomu ir tai, jog nors dydžiu žemyninė Kinija prilygsta žemyninei JAV daliai, tačiau Kinijoje yra vienintelė oficiali laiko zona (tuo tarpu JAV yra net 4 laiko zonos).

Kinijos vaizdai

Naudingi patarimai

Puikus metas aplankyti Kiniją – tai kinų naujieji metai, kuriuos vietiniai švenčia net 15 dienų. Tai puikus būdas pažinti išties didžiulius kultūrinius skirtumus bei pažinti vietos kultūrą. Vis tik vykstant į šią rytų šalį derėtų pasiruošti – pasidomėti vietovių, į kurias vykstama, saugumu, iš anksto pasirūpinti kelionės bei sveikatos draudimu, įsigyti bent kelias skirtingas banko korteles. Taip pat, Kinijoje pastebimi lietuviško mobiliojo ryšio sutrikimai, todėl derėtų apsvarstyti ir galimybę įsigyti išankstinio apmokėjimo SIM kortelę.

Straipsnis parengtas pagal: travelchinaguide.com, chinahighlights.com.

Informacija paskelbta: 2018.01.15

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2247 €