(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

SACHARA su Alžyro prieskoniu. DIDYSIS SACHAROS NUOTYKIS VISUREIGIAIS 14d.

Rekomenduojame ypač žingeidiems kelionių gurmanams ir Afrikos potyrių kolekcionieriams! Alžyras - Džemila - Konstantina - Gardaja - Mzabo slėnis - Oranas - Tipaza - (Šeršelis) - Alžyras - Džanetas - DIDYSIS SACHAROS NUOTYKIS VISUREIGIAIS (4 dienos) - Alžyras
2024.09.16 - 09.29 grupė renkama
2025.09.15 - 09.28 registruojame kandidatus
Kaina nuo:
3399 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Afrikos miestas dykumoje

Kelionės aukso fondas

  • Džemila – apytiksliai 900 metrų aukštyje virš jūros lygio laukinį guolį tarp Atlaso priekalnių ir kalvų užpildę buvusio senovės Romos miesto Kuikulo nostalgiški griuvėsiai: bazilikų, šventyklos, turgaus, forumo liekanos, amfiteatras, Karakalos arka ir kiti iki šiurpų jaudinantys tolimų amžių fragmentai, kurie prieš pat akis atrodo dar įspūdingiau nei nuotraukose. UNESCO paveldo objektas.
  • Konstantina – aukštuminga didybe pakertantis miestas. 640 metrų aukštyje virš jūros lygio iškilęs klifinis darinys – natūrali, pačios gamtos žmonėms pastatyta gigantiška citadelė. Siauroje dauboje teka miestą perskėlusi Rumelio upė. Virš jos kabo septyni tiltai. Aukščio jaudulio nebijantiems romantikams jie užtikrina dangišką ekstazę ir grandiozinę miesto dėlionės panoramą. 2015 metais UNESCO iniciatyva Konstantina buvo paskelbta Arabų kultūros sostine.
  • Gardaja – UNESCO saugomas Mzabo slėnio, kuriame įsikūrę iš viso penki gynybinėmis sienomis apsijuosę kaimai – ksourai, kultūrinis centras, kurį pastatė berberai mozabitai dar XII amžiuje. Jame lig šiol išlikusi autentiška ksouro struktūra ir dvasia: iš smiltainio ir molio nulipdyti balsvi ar rusvi būstai, per aušrą susiliejantys su ryškėjančiu saulės disku, o vakarais pratęsiantys prinokusį saulėlydį, kyla laiptuotomis terasomis ar kabinasi į arkadas. Siauri, kai kur – lenkti pasažai tarp aukštų plikų sienų labiau primena tunelius nei gatves, o žemi arkiniai įėjimai – urvus. Tiesiog dykumos pasakų kaimas.
  • Oranas – būtojo laiko grožio ir skirtingų tautų dramų turtingas uostas. Jame aplankysite tokias įžymybes kaip osmaniški Bėjaus rūmai, Murdžadžos kalva su milžinišku Santa Kruzo fortu ir stebuklinga Mergelės Marijos statula, senasis ispanų ir arabų Sidi El Houari kvartalas, bei vietas, kurios vertos Alžyro Paryžiaus epitetų.
  • Tipaza – Viduržemio pakrantę puošiantis miestelis su gausiu, dabar UNESCO saugomu romėnų palikimu. Kartu su tolumoje atsikišusiomis žalsvomis kalvomis, krantinę nelygiai išraukšlėjusiomis uolomis ir į jas atsimušančiais vandens purslais jie supina efektingą, pasaulį keitusios istorijos juostą.
  • Alžyro Kasba – į UNESCO paveldo sąrašą  įtrauktas Alžyro sostinės musulmonų kvartalas, kurio ištakos siekia XVI amžių. Į jūrą besileidžiančių siaurų gatvelių bei tankiai sulipusių namų raizgalynėje akmeniniai laiptai veda į osmaniško stiliaus pastatus su jaukiais skliautais, namus su plačiais terasiniais stogais, hamamus, amatininkų dirbtuves, užeigas ir prekyvietes. Vietos dvasią čia tikrai sučiupsite!
  • 4-IŲ DIENŲ DIDYSIS SACHAROS NUOTYKIS VISUREIGIAIS:
  • Raudonasis Tadrartas – UNESCO saugomos Sacharos dalies – Alžyro dykumos stebuklas: milžiniški kalvų lydiniai, rausvos natūralios uolų tvirtovės, didžiulės arkos ir storos adatos ar kuklesni raitiniai, iš tolo primenantys nudrėbtas smėlio pilis, yra tokie neįprasti lyginant su žmonių apgyvendintu reljefu, kad atrodo kaip Marso ar kitos planetos, kurios dar nė nežinome, dekoracijos.
  • Moul El Naga – Tasilio Adžero nacionaliniam parkui priklausantis slėnis, kuriame nuo senų laikų gyvena berberams artimi, tačiau savitą pasaulėžiūrą puoselėjantys tuaregai. Kopų klostės kai kur nusidažo apelsinų ar net stipria oranžine spalva, o kanjonas tarsi suliepsnoja, saulei kylant ir leidžiantis, ir dovanoja neriboto grožio panoramų.
  • Tin Merzouga – žemės paviršius, kurį smėlis užbangavęs kaip šilkinė skraistė. Tarytum nedidelės, bet išskirtinai stilingos sagtys jį vietomis sutvirtina rusvi ar juosvi akmens dariniai. Kai kur smėlio kauburiai pereina į kalnus bei uolas ir siekia beveik 550 metrų aukštį, sudarydami ekspresyviausių Alžyre arkų žiedą.
  • Naktimis ant laužo byrančios žvaigždės – keturios (trys) nakvynės palapinėse dykumos stovyklavietėsė.
  • Betarpiška pažintis su klajoklių tuaregų genčių gyvenimu.

 

Jau trečią dešimtmetį grūdiečiai keliauja po PAR (Pietų Afrikos Respubliką), Namibiją, Botsvaną, Zambiją, Zimbabvę, Keniją, Tanzaniją, Etiopiją, Madagaskarą, Maroką, Ugandą, Ruandą, Sudaną, Džibutį ir Alžyrą.
Kviečiame prisijungti prie mūsų būrelio,  įsimylėjusio Afriką!

Smėlynai

Ši kelionė tiems, kurie pasiryžę patirti Didįjį  Sacharos nuotykį visureigiais. Kada ir kaip gimė idėja?
Daugiau nei prieš 20 metų su Rytu Šalna – visų GRŪDOS ekspedicinių kelionių po Afriką vadovu (tada dar tik būsimu) – garsiai įvardinome savo svajones. Pakraipiau galvą, kai Rytas pasakė, kad norėtų pervažiuoti Sacharą visureigiais... Tada tai atrodė „misija neįmanoma“, bet metai bėgo, pildėsi kelionių po Afriką krepšelis – PAR, Namibija, Botsvana, Zambija, Zimbabvė, Kenija, Tanzanija, Etiopija, Madagaskaras, Uganda, Ruanda, Marokas, Sudanas, Džibutis. Atėjo laikas ir pandemijos stipriai apkarpytus kelionų sparnus 2022 metais išskleidėme link Sacharos, link Alžyro.
Sachara – didžiulė, todėl nelengvas uždavinys atrinkti efektingiausias bei įspūdingiausias atkarpas kelionei visureigiais. Svarbu išlaikyti aukso vidurį – nepamažinti, bet ir nepadauginti buvimo smėlynuose dienų skaičiaus. Buvo nuspręsta Sacharos nuotykiui ir pažinimui skirti keturias pilnas dienas ir keturias (arba tris) naktis nakvoti palapinėse dykumos stovyklavietėse. Norėjome kuo giliau įlįsti, įsiskverbti į dykumą, o tai neįmanoma gyvenant viešbutyje Džanete, Tasilio Adžero nacionalinio parko prieigose. Mūsų maršrutas vedė link Libijos sienos ir siekė net Raudonąjį Tadrartą – UNESCO saugomą stebuklą. Sprendimas pasiteisino – visa grupė keturias dienas buvo euforijoje (nebijau šio žodžio), pakerėta dykumos pasaulio žavesio, ir naktimis ant laužo byrančių žvaigždžių. Vieningai sutikome, kad keturių dienų Sacharos turas visureigiais yra pati efektingiausia kelionės dalis, o keturios (trys) nakvynės stovyklavietėse dar labiau padeda susilieti su dykuma. Po 20 metų įgyvendinome ilgai puoselėtą svajonę, kuria ir norime pasidalinti su Jumis. Įveikite nepasitikėjimą savimi, galbūt net šiokią tokią baimę, pakilkite nuo sofos ir prisijunkite! Beje, mūsų grupės narių amžius buvo nuo 40 iki 80 metų 😊
Tiems, kurie nenorėtų (ar negalėtų) išbandyti Didžiojo Sacharos nuotykio visureigiais, paruošėme 12-kos dienų maršrutą „Alžyras su Sacharos prieskoniu“. Dykumai skirsite tris dienas, mažiau nutolsite nuo gyvenvietės, nakvosite viešbutyje Džanete, Tasilio Adžero nacionalio parko prieigose ir tik vieną naktį praleisite stovyklavietėje. Neabejojame, kad Alžyras ir jo stebuklas Sachara nusipelno Jūsų dėmesio. Pasiryžkite!

Birutė Kalkienė
Išskirtinių kelionių ekspertė

 

Jei internete paieškos eilutėje įsivestumėte pavadinimą Alžyras, rastumėte lietuvių kalba tik enciklopedinės informacijos apie jį nuotrupų. Tačiau nuo šiol galite tapti vienais pirmųjų Lietuvos keliautojų, kurie iš šio milžiniško mozaikinio Šiaurės Afrikos liejinio kaip neįkainojamą, vienetinę dovaną parsiveš tūkstančius kilometrų ir tūkstančius metų aprėpiančio gyvo intelektinio, emocinio bei estetinio pažinimo pluoštą.
GRŪDA Jums atveria dramatiškos ir daugiatautės kaip visas Magribo regionas istorijos tiestą, puošnų ir šiltą kaip dangiškos Viduržemio jūros pakrantės, paslaptingą ir subtilų kaip Sacharos dykuma, aukštumingą ir esktremalų kaip Atlaso kalnai atradimų kelią į Alžyro sielą!
Jis prasidės sostinėje Alžyre, šiek tiek nusileis į buvusį Romos imperijos guolį Džemilą (Kuikulą) ir kvapą gniaužiantį „tiltų miestą“, išaugusį ant milžiniško tarpeklio uolų, – Konstantiną, iš ten drieksis šalies centro link, iki auksiniame pusdykumių Mzabo slėnyje berberų mozabitų įkurto pentakolio – Gardajos, pasuks į vakarus, į simpatišką ir grakštų pajūrio miestą Oraną, į romėnų palikimu pasidabinusį Viduržemio pakrantės miestelį – Tipazą, leis Jums atsikvėpti vaizdinguose paplūdimiuose ir kone stačiai leisis į pietryčius, į paslaptingas tuaregų žemes, kuriose žmogaus valdžia ribota, o viešpatauja Sacharos smėlynai ir kitas planetas atspindintys ar kopijuojantys brandaus saulėlydžio spalvos kanjonai, kur stilingą beribį gamtos meną tik šen ten pertraukia tūkstantamečiai homo sapiens raižiniai urvuose ir uolų sienose.
Daugiaplanio, spalvingo ir galingo Alžyro gamtos, urbanistinį bei etninį peizažus Jums padės pažinti malonūs paklaidžiojimai sostinės senosios medinos – Kasbos ir atokių, dykumingų ksourų labirintinėse gatvelėse, romėnų turtai ir mozaikos prie ilgesingų praeities griuvėsių, arabiško gyvenimo epizodai tarp mečečių bokštų, Afrikos Paryžiaus paieškos kolonistų kvartaluose, grožėjimasis osmaniška prabanga buvusiuose turkų rūmuose, romantiškas jaudulys Sacharos horizontuose ir dar daug bekraščio grožio, kurį svarbu ne apsakyti, bet patirti...

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius – Alžyras

Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Alžyrą per vieną iš Europos miestų. Nusileidžiate didžiausioje pagal plotą Afrikos šalyje. Ji kalnais, kanjonais, dykuma ir Viduržemio jūros pakrantėmis išsidriekusi Juodojo žemyno šiaurės vakaruose. Tai – Magribo kraštas, kuris istoriškai ir geografiškai, tiksliau – per Sacharą bei Atlaso kalnyną, giminiuojasi su Tunisu ir Maroku. Tačiau jei Jums teko viešėti šiose Šiaurės Afrikos šalyse, per vidurį jų plytinčiame Alžyre pajusite kitokį pasaulį – dar gilesnį, dar gausesnį, dar paslaptingesnį. Pilnoje grožio ir prieštarų kaip pats Afrikos žemės paviršius Alžyro tapatybėje didžiausių rėžių paliko arabų kalifatas ir kolonistė Prancūzija, tarp jų įsiterpusios vietinių berberų bei tuaregų genčių kultūrų vagos, ispanų kontrolės vingiai, Romos ir Osmanų imperijų aukštumos... Antrojo pasaulinio karo metais Alžyras tapo kruvinu kovos lauku, kuriame naciai susirėmė su JAV ir Prancūzija. XX amžiaus 6-ajame ir 7-ajame dešimtmečiais vykęs Nepriklausomybės karas irgi pareikalavo daug aukų. Po 2004-iais vykusių prezidento rinkimų šalyje įsivyravo daugiau stabilumo ir ramybės. Nuo tada keliautojai iš naujo atranda lig tol tik prancūzams geriau pažintą Alžyrą. Jūs irgi būsite vieni pirmųjų šios dar masinio turizmo nesulygintos šalies atradėjų.

Alžyro sostinės pavadinimas Al-Jaza'ir arabų kalba reiškia „salas“. Įsikūrusi ji pačioje šalies šiaurėje, prie Alžyro įlankos Viduržemio jūroje. Todėl nuo senų laikų šis uostas, kaip vartai į Afriką ir Europą jungiančius vandenis, buvo įtakingų tautų ir stiprių dinastijų taikinys. Galbūt jau pačią pirmą dieną, kai iš oro uosto važiuosite į viešbutį, saulėtosios sostinės namų formose, aukščiuose ir linijose atpažinsite europietišką grakštumą. Tačiau tai – tik fasadas. Po juo slūgso arabiškas ir afrikietiškas mentalitetas. Panašiai kaip su kalbomis: pastebėsite, kad vietiniams kolonistų įpiršta prancūzų – kone antra gimtoji kalba, tačiau oficiali ir pagrindinė kalba yra arabų, nes dauguma gyventojų – arabų kilmės, tačiau senieji šių žemių šeimininkai berberai ir tuaregai tarpusavy susišneka savais dialektais. Tautų, kultūrų įvairovė atsispindi ir vietos virtuvėje: į alžyriečių kulinariją sueina Afrikos, Artimųjų Rytų, Viduržemio jūros ir Prancūzijos skoniai, o vainikuoja juos islamiška maisto kultūra. Bet neskubame Jums atskleisti ingredientų – juk turėsite net dvi savaites Alžyrui išragauti ir pajausti. Nakvynė viešbutyje.

2
diena. Alžyras – Džemila – Konstantina

Po pusryčių prasideda aktyvi kelionė už Alžyro miesto ribų. Pirma važiuosite pietryčių kryptimi daugiau nei 300 kilometrų. Taigi, Jūsų laukia maždaug keturios valandos ilgesingo Alžyro kraštovaizdžio įlinkių bei pakilimų. Šiame kelionės etape horizontą tapo Atlaso kalnai, kurie, ištįsę į 2000 kilometrų ilgį, apima visą Magribo regioną.

Priartėsite priekalnes ir kalvas, kurių laukinį guolį užpildę iki šiurpų jaudinantys senovės Romos Kuikulo miesto, dabar vadinamo Džemila, griuvėsiai. Apytiksliai 900 metrų aukštyje virš jūros lygio į dangaus žydrynę stiebiasi arba nebyliai į tolį žiūri I amžiuje įkurto ir VI amžiuje galutinai apleisto miesto liekanos. Kad Džemila ir toliau išliktų, dabar ji saugoma UNESCO. Vaikštinėjant tarp istorijos paslaptimis magnetizuojančių Kuikulo griuvėsių, gidas Jums padės atpažinti buvusias bazilikas, šventyklą, miesto turgų, forumą, palydės iki palyginti gerai išsilaikiusio amfiteatro, parodys garsiąją Karakalos arką, kuri prieš pat akis atrodo dar įspūdingiau nei nuotraukose.

Prieš žengdami į šį įstabų Romos imperijos pasaulį po atviru dangumi arba jau čia pabuvoję, aplankysite nepamirštamą Džemilos muziejų, kur saugomi kultūriniams stebuklams prilyginami praeitų tūkstantmečių radiniai: nuo mažyčių, tačiau neįkainojamų šukių iki užburiančių mozaikinių sienų.

Toliau važiuosite apie 135 kilometrus dar giliau į rytus. Po maždaug dviejų valandų kelionės pasieksite kitą Alžyro istorijos pasididžiavimą – Konstantinos miestą. Į jį atvykę, nuo Viduržemio pakrantės jau būsite gerokai nutolę, bet čia Jus užplūs dar smarkesnė – įspūdžių – jūra. Nors imperatoriaus Konstantino Didžiojo, gyvenusio IV amžiuje, garbei pavadintas miestas labiausiai žinomas dėl pribloškiančio Romos imperijos palikimo, jis buvo įkurtas dar amžiais prieš mūsų erą. Antikinių laikų berberų valstybės – Numidijos gyventojai jį vadino Sarim Batim. Vėliau kraštą užvaldę finikiečiai jį pavadino Cirta – finikiečių kalba tai ir reiškia „miestą“. Naują apogėjų jis išgyveno romėnų epochoje. Bet kol kas tegul Jūsų potyriai aprimsta, kad pailsėję galėtumėte priimti naują jų antplūdį. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Konstantina – Gardaja

Pusryčiai. Jums už lango – Konstantina, vadinama „tiltų miestu“. Tačiau jei Jus čia paleistų, Jums nežinant, kad esate Juodajame žemyne, stebėdamiesi amą atimančiu peizažu, kurio viršūnėje – groteskiškai stačios uolos, aplipusios namais bei jungiamos senovinių viadukų ir milžiniškų tiltų, greičiausiai pasijustumėte pasimetę kažkur Pietų Europoje, o gal mieste, kurio išvis neįmanoma įvardyti. Jam rasti tikslias koordinates būtų žymiai sunkiau nei pačių iškiliausių epitetų ir titulų.

2015 metais UNESCO iniciatyva Konstantina buvo paskelbta Arabų kultūros sostine. Aukštuminga didybe atvykėlius pakertantį Konstantinos paveikslą paišo į masyvų žiedą panašus tarpeklis. 640 metrų aukštyje virš jūros lygio iškilęs didžiulis klifinis darinys – natūrali, jau pačios gamtos žmonėms pastatyta citadelė. Siauroje dauboje teka miestą perskėlusi Rumelio upė. Virš jos kabo tiltai, į kuriuos vien iš tolo pažvelgus, gali pasidaryti silpna ar svaigu. Aukščio jaudulio nebijantiems romantikams jie užtikrina grandiozinę miesto dėlionės panoramą. Ir Jūs šiandien apžiūrėsite dramatiškus Konstantinos tiltus bei ypač fotogeniškus horizontus.

Esant galimybei, aplankysite Cirtos muziejų, priartinsiantį Jus prie Numidijos karalystės, Romos imperijos ir Arabų kalifato. Pabuvosite prie bene garsiausio Konstantinos architektūros kūrinio – orių ir dailių Bėjaus Ahmedo ben Muchamedo Šerifo rūmų. Jie statyti XIX amžiaus pirmoje pusėje ir įkūnija paskutinį Osmanų imperijos metą, be to, mena paskutinio turkų atstovo, šio krašto valdytojo bėjaus Ahmedo, kuris organizavo pasipriešinimą prieš prancūzus, aštraus siužeto istoriją. Apie jį jums plačiau papasakos gidas. Pagal galimybes Jums paliksime laiko pasivaikščioti po Konstantinos Kasbą. Ir vėl bus proga prisigaudyti spalvingų, judrių, nepakartojamų medinoje krutančių čiabuvių gyvenimo akimirkų. Po to jau patys galėsite sau atsakyti, į ką šis klifinis miestas labiausiai panašus ir kokią dvasią jis neša – romėnišką, berberišką, arabišką, osmanišką ar vis dėlto europietišką.

​​​​​​​

Metas judėti toliau. Kad per šią visapusiškam Alžyro pažinimui subalansuotą kelionę galėtumėte aplankyti kuo daugiau erdvių, taupant laiką, reikės didesnius atstumus įveikti lėktuvais. Taigi, vakarop važiuosite į Konstantinos oro uostą ir skrisite į už maždaug 500 kilometrų, Alžyro centre, įsikūrusį penkių kaimų junginį – Gardają. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

4
diena. Gardaja – Mzabo slėnis – Gardaja

Pusryčiai. Visą dieną skirsite Gardajos bei jos apylinkių pažinimui. Ta pati Afrika, tas pats Alžyras, tačiau atmosfera – ne tokia pati kaip prieš tai lankytose vietovėse. Apskritai Gardaja nėra įprastas miestas, kokį mes, atvykėliai iš Europos lygumų šalies, įsivaizduojame. Gardaja – tai atskira kultūrinė-socialinė erdvė, pentakolis, sudarytas iš penkių kaimų: Gardajos, Melikos, Beni Isgueno, Bou Nouros ir El Ateufo. Kai kada jie nėra išskiriami atskirai ir būna visi apibendrintai vadinami vienu vardu.

Mzabo slėnis, kur Gardajos ksouras yra jo prekybinis ir kultūrinis centras, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Savitą Gardajos aureolę kūrė ir ypatinga gamtinė padėtis, ir čiabuviai berberai. Šis penkių kaimų junginys kairiajame Mzabo vadžio krante, iš tolo – tarytum kaladėlės, apstatęs Mzabo slėnio pusdykumę, besiliečiančią prie šiaurinio Sacharos dykumos galo. Iš smiltainio ir molio nulipdyti balsvi ar rusvi būstai, per aušrą susiliejantys su ryškėjančiu saulės disku, o brandžiais vakarais pratęsiantys prinokusį saulėlydį, kyla laiptuotomis terasomis ar kabinasi į arkadas. Siauri, kai kur – lenkti pasažai tarp aukštų plikų sienų labiau primena tunelius nei gatves, o žemi arkiniai įėjimai – urvus. Skliautiniai koridoriai, maži, pailgi langai, cilindriniai bokšteliai – kaip iš pasakų, tačiau iš tikro liudija savitą nelengvo, labai žemiško gyvenimo struktūrą.

Kaimai apsijuosę aukšta gynybine siena. Tokios gyvenamosios citadelės vadinamos ksourais ar ksarais (qsur). Jose buvo įprasta statyti į pilis panašias mečetes, kurios turėjo ne tik religinę, bet ir gynybinę paskirtį – minaretai tarnavo stebėjimui, ar neartėja klajokliai įsibrovėliai, o gal plėšikai. Šiais laikais tokiems smėlynų kaimams gresia jau kitas – savaiminio išnykimo – pavojus. Todėl reikia skubėti jį aplankyti, kol nevirto tik parodomuoju kaimeliu. Vietiniai prisitaikė gyventi sausame krašte, vagojamame vadžio – upės, kuri dėl chroniško vandens stygiaus išsenka, o pasipildo tik po retų gausių liūčių. Dar neskubame šio dykumingo kraštovaizdžio lyginti su kitomis planetomis, kadangi vėliau lankysite vietoves, kurios gal nė ne šiai Žemei priklauso, tačiau padžiūvusi Gardajos egzotika jau yra pereinamoji būsena.

Kaimus Mzabo slėnyje XII amžiuje įkūrė berberai mozabitai. Apie jų specifinį gyvenimo būdą, įtrauktą Alžyro smėlynų, Jums plačiau papasakos gidas, gal ir patys vietiniai, jei išdrįsite juos pakalbinti. O prieš gyvą žvilgsnį į Mzabo berberų bendruomenę verta žinoti, jog jie yra Ibadi musulmonai, atsiskyrę nuo pagrindinės islamo mokymų linijos. Iš bendros alžyriečių minios mozabitus lengva atpažinti dėl jų išraiškingos aprangos. Pavyzdžiui, moterys dėvi į nikabus panašius dangalus haik, kurie pliką palieka tik viršutinę veido dalį – akis ir kaktą. Magribe jie paprastai būna balti. Vyrai, kurie prisilaiko tradicijos, dėvi plačias saroual loubia kelnes. Gardaja Jus vilios, stebins, glumins ir kitomis aplinkos bei žmonių kasdienybės smulkmenomis, papročiais, kurie Mzabo slėnį, tarsi pusdykumės vadį, pripildo iš kitų Alžyro regionų smarkiai išsiskiriančia istorija bei kultūra.  Po pilnos naujų išgyvenimų ir reginių dienos grįšite į viešbutį. Rytojus bus jau visai kitoks. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose.

5
diena. Gardaja – Oranas

Pusryčiai. Atsisveikinsite su Gardaja ir vyksite į oro uostą skrydžiui į Oraną (skrydis galimas ir per Alžyro miestą). Taigi, grįšite į Alžyro šiaurės vakarus. Lėktuvas nusileis simpatiškame, prie Viduržemio jūros prisišliejusiame, legendinių Liūto kalnų apglėbtame, antrame pagal dydį Alžyro mieste. Romos imperijos laikais šio uosto apylinkėse buvo maža gyvenvietė, kuri išnyko, į Šiaurės Afriką įsibrovus arabams. X amžiuje Andalūzijos maurai Viduržemio pakrantėje įkūrė prekybos miestą Oraną.

Berberiškos pavadinimo Wahran ištakos nuveda į intriguojančią istoriją apie gretimose aukštumose nukautus du paskutinius liūtus. XVI amžiuje Oraną užėmė ispanai ir valdė jį iki XVIII amžiaus pradžios, kol regione įsitvirtino turkų Osmanų imperija. XIX amžiuje uostas atiteko prancūzams. Per Antrąjį pasaulinį karą į Oraną įsimaišė Viši režimas (Vokietijai pasidavusios Prancūzijos vyriausybė per nacių okupaciją). 1942 metais nuo jo miestą išvadavo Sąjungininkai. Tačiau ir po 20 metų, kai Alžyras iškovojo Nepriklausomybę, Orane neskubėjo įsivyrauti taika. 1962-iais jame žuvo daugybė prieš musulmonus nusiteikusių žydų ir europiečių, palaikiusių užsispyrusių kolonistų pusę. Po šio kruvino lūžio mieste krikščionybė smarkiai sunyko. Visi tokie ryškūs posūkiai krašto valdyme ir prieštaringi miestiečių išgyvenimai subėgo į gausų, skirtingų erų ir stilių nudailintą urbanistinį peizažą. Į jį pilnai įsiliesite rytoj. Jūsų laukia iškilių įspūdžių prisodrinta diena. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Oranas – Tipaza

Pusryčiai. Leisitės į ekskursiją po Oraną. Osmanišką estetiką Jums atskleis Bėjaus rūmai, statyti XVIII amžiuje. Patalpos kai kur apleistos, sienos aptrupėjusios, tačiau didinga šimtmečių magija ten vis dar veikia. Gidas aprodys išlikusius originalius ryškaus rytietiško dekoro fragmentus ir padės atkurti prabangų salių, haremo, kitų erdvių vaizdą ir anų laikų turkų diduomenės gyvenimą. Ten pat aplankysite XIV amžiaus gynybinę pilį, kurią statė tuo metu Šiaurės Afrikoje ir Pirėnų pusiasaly klestėjusių berberų musulmonų Marinidų dinastija. Taip pat vyksite prie 400 metrų aukščio Murdžadžo kalvą (Pic d’Aidour) pratęsiančio Santa Kruzo forto. Galingas gynybinis statinys, žvelgiantis į jūros tolius, XVI amžiuje pradėjo dygti Osmanų laikais, o perėmė jį ir tris šimtus metų valdė Oraną užkariavę ispanai.

Pamatysite ir žemiau stūkstančią aristokratiško grožio bei stebuklines istorijas spinduliuojančią koplyčią su Mergelės Marijos statula. Pamaldūs katalikai tiki, kad ji miestą apsaugojo nuo XIX amžiuje įsisiautėjusios choleros epidemijos. Grakščiai išsiplėtusį Oraną apžvelgsite ne tik iš aukštumos – nusileisite ir į uostą.

Žinoma, aplankysite tarp Murdžadžo kalno ir senojo uosto darniai įsiterpusį musulmonų šventojo Sidi El Houari vardu pavadintą kvartalą – Orano miesto širdį. Pastaruoju metu ji plaka ramiai, bet intensyviau. Tapybišką, miniatiūrišką Sidi El Houari sritį patys alžyriečiai po truputį iš naujo atranda, restauruoja įvairių laikmečių architektūrą. Romėniškos pirtys, ispanų dar XVI amžiuje statyti namai, pirmoji prancūzų ligoninė, Osmanų dvasinis simbolis Orane – Hassano Pašos mečetė... Čia, senajame kvartale, slepiasi ir susitinka skirtingi istorijos ir gyvenimų epizodai. Mieste pravažiuosite arba užsuksite ir į tokias viešąsias erdves, dėl kurių prancūziškų linijų Oranas pramintas mažuoju Alžyro Paryžiumi. Ar jau suskaičiavote, kiek šiame uoste nuo pakrantės iki pat padebesių aplankėte tautų, dinastijų, šalių palikimo? Po pažinties su Oranu išvyksite link Tipazos – 370 km įveiksite per 4 – 5 valandas. Nakvynė viešbutyje prie Viduržemio jūros.

7
dienos. Tipaza. Poilsis prie Viduržemio jūros.

Po pusryčių keliausite į Tipazos miestelį su didžia istorija ir berberų įtakos aidu, kuris girdimas gatvėse, kadangi dauguma vietinių kalba berberiškai. Svarbus finikiečių ir kartaginiečių puoselėtas prekybos taškas prie Afriką ir Europą jungusios jūros anuomet pavadintas Tipasa. Jis ypač išaugo Romos imperijos laikais. V amžiuje uostą suniokojo vandalai, o atstatė bizantai. Umajadų kalifato sustiprėjimo metu ir vėl – griūtis. Jau kaip modernaus miesto gyvybę įgavusi Tipaza prisikėlė XIX amžiaus vidury, kartu pažadino ir šimtmečiais snaudusį turtingą romėnų, ankstyvųjų krikščionių ir bizantų palikimą. Dabar jį saugo ir UNESCO.

Viešėsite nedideliame, tačiau efektingų radinių ir dar neregėtų mozaikų glaudžiančiame Tipazos muziejuje. Apžiūrėsite buvusių bazilikų, vienų didžiausių visame Magribo regione, griuvėsius. Kartu su tolumoje į jūrą atsikišusiomis  kalvomis, krantinę nelygiai išraukšlėjusiomis uolomis ir į jas atsitrenkiančiais dangiško grožio Viduržemio vandenų purslais jie supina nepertraukiamą, pasaulį keitusios istorijos juostą. Apžiūrėję Tipazą, turėsite gerą pusdienį poilsiui prie jūros. Nepageidaujantys poilsio, esant galimybei, lankys Šeršelį – dar vieną gausų romėnų pėdsakų miestą Viduržemio jūros pakrantėje, buvusią Numidijos ir Mauritanijos karalysčių sostinę (ankstesnis miesto pavadinimas Cezarėja), nutolusį nuo Tipazos 28 km (apie 30 min kelio autobusu).  Šeršelio dabartinių namų detalėse, centrinėje aikštėje, namų kiemuose pilna romėniškų statinių (termų, teatrų ir kt.) detalių. Apžiūrėsite Nacionalinį Šeršelio muziejų, kuriame gausu skulptūrų bei mozaikų. Vieni svarbiausių muziejaus eksponatų yra marmuriniai Jubos II karališkosios šeimos biustai, mozaikų kolekcijoje Odisėjo ir jo pasekėjų, keliaujančių pro sirenas, scena ir nepaprastai ryškus žemės ūkio scenų vaizdavimas.  Nakvynei grįšite į viešbutį prie Viduržemio jūros.

8
diena. Tipaza – Alžyras (miesto turas): Kankinių paminklas – Džama El Džedido mečetė – Senovės ir islamo meno muziejus – Kasba – Džanetas

Pusryčiai. Išvykimas link Alžyro miesto. Pažintis su Alžyro sostine, kur kolonijos atminimą keičia moderniųjų laikų ir šių dienų iššūkiai. Didžiausias Alžyro miestas prikaustys Jūsų dėmesį prie tik šiai Juodojo žemyno pusei būdingų išraiškingų architektūros detalių ir neužglaistytos istorijos tarpsnių.
Vyksite į Kankinių aikštę, kurioje 1986-iais šalies Nepriklausomybės dvidešimtmečio proga buvo atidengtas neįprastos konstrukcijos 92 metrų aukščio paminklas, iškilęs pastebimai aukščiau už miesto palmes ir aplinkinius namus. Jame susiliečia trys milžiniški išlenkti palmės lapai, tarp kurių tarsi žiedas kyšo musulmoniško stiliaus bokštelio kupolas, o viršūnėje dega amžinoji ugnis. Kankinių memorialą –  elegantišku pavidalu bei daugiareikšme simbolika tokį vienintelį pasaulyje – kūrė tarptautinė komanda: lenkų skulptorius Marianas Konieczny, keli alžyriečių menininkai, tarp jų – garsus tapytojas Bashiras Yellesas, statė kanadiečių kompanija „Lavalin“.

Tikriausiai jau pripratote, kad esate islamiškoje aplinkoje? Pastebite, kad gatvės minia – visai ne tokia kaip Europos dalyje, iš kurios atvykote: charakteringi žmonių veidai išduoda skirtingą kilmę, o juodaakės moterys ilgais spalvingais apsiaustais, apsigobusios galvas skaromis, sufleruoja, kad esate palyginti konservatyvioje šalyje. Jos dvasingumo centras – tai XVII amžiuje, Osmanų imperijos laikais, statyta Džama El Džedido mečetė. Ši pagrindinė Alžyro miesto šventovė, kuriai už nugaros – Viduržemio jūra, yra ypač savita, mat ji – turkiško stiliaus, nors balsvas minaretas ir kupolai – andalūziški, išduoda, jog Alžyro pakrantes buvo užėmę ispanai.
Žvilgsnį užmesite ir į kitus išskirtinius miesto statinius, kaip garsiajam XIX amžiaus karvedžiui ir sufijui Emirui Abdelkaderui, stojusiam į kovą prieš prancūzų invaziją, skirtas paminklas ir tik visai neseniai, 2015 metais, muziejumi paverstas Didysis paštas – praeito šimtmečio pradžios architektūros kūrinys, kuriame darniai susilieja islamiškas ir kolonijinis stiliai.


Į estetišką šios dienos programą įtraukėme ir viešnagę Senovės ir islamo meno muziejuje. Tarp originalių radinių eksponuojamos trapų laiką pergyvenusios mozaikos, ginklai, medaliai, monetos, kaulai, XI ar XII amžiuje mečetėms kurtos vertybės. Neblėstančiu grožiu žėri kostiumai, papuošalai iš ankstesnių šimtmečių, taip pat – iš prašmatnių Osmanų rūmų.

Žinome, kad Jums rūpi pabuvoti ne tik muziejinėje aplinkoje, bet ir gyvose gatvėse. Netrukus persikelsite į tokią vietą, kur šimtmečiai susiduria. Nersite į musulmonų senamiestį mediną, vietinių vadinamą Kasba. Casbah arabų kalba reiškia „citadelę“. Labirintinis kvartalas, kurio ištakos siekia XVI amžių, kentėjo daug išpuolių, karų, o dabar įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Į jūrą besileidžiančių siaurų gatvelių, kurias kerta ir žmonės, ir asilai, bei tankiai sulipusių namų raizgalynėje likę anų laikų gynybinio statinio, taip pat senosios mečetės griuvėsiai. Akmeniniai laiptai veda į osmaniško stiliaus pastatus su jaukiais skliautais, namus su plačiais terasiniais stogais, tradicines pirtis – hamamus, amatininkų dirbtuves, užeigas ir prekyvietes. Iš tikro dulkėtas chaosas ir triukšmas turi savo tvarką, tačiau tik čiabuviai ją supranta. Vietos dvasią Jūs čia tikrai sučiupsite! Toliau paskui ją seksite kituose Alžyro miestuose.


Vėlai vakare lėktuvu įveiksite daugiau nei 2000 kilometrų ir iš Alžyro šiaurės pateksite į  pietryčius, visai netoli Libijos sienos. Iš Alžyro skrisite į oazės miestelį – Džanetą. Atsidursite itin retai  apgyvendintoje Alžyro pusėje, kur čiabuviai, sodriomis spalvomis ir plačiomis šypsenomis tarsi vienetiniai papuošalai dabinantys smėlingą žemės paviršių, dar vadinami „mėlynaisiais žmonėmis“...
Istorišką, judrią uosto kasdienybę ir gyventojų minias Jums tarytum vienu šuoliu pakeis laukiniai mįslingosios Sacharos dykumos plotai, žemiškus Atlaso kalnus – marsinis Tasilio plokščiakalnis, o Viduržemio jūros vandens žydrynę – saikus ir ribotas Kuedo Idžeriou vadis, išvagojęs slėnį, kuris glaudžia dar tris miestelius – Azelouazą, Al Mihaną ir Eferį.
Jau greitai pastebėsite, kad Džanete intriguojamai skiriasi ne tik gamtiškas, bet ir etninis reljefas: dykumingose jo apylinkėse įsikūrę berberams giminingi tuaregai. Šie Šiaurės Afrikos garamantų (libių) genčių palikuonys išsisklaidę Juodojo žemyno smėlynuose nuo Malio iki Alžyro ir geriausiai prisitaikę gyventi oazėse.
Daug stulbinančių žmonių gyvenimo ir pasaulėžiūros subtilybių Jums pašnabždės tuaergų žemės, jei tik būsite atviri Sacharos toliams. Rytoj turėsite pasiduoti bekraštėms jų vilionėms. Nakvynė viešbutyje, svečių namuose arba palapinėse dykumos stovyklavietėje.

DIDYSIS SACHAROS NUOTYKIS VISUREIGIAIS
4-ios pilnos dienos (9-12) dykumoje – 4-ios arba 3 nakvynės dykumos stovyklavietėse

9
diena. Džanetas – Raudonasis Tadrartas – El Biredžo kanjonas

Po dosnios „apšildomosios“ pažinties su Alžyru jau esate pasirengę pribloškiančiai akistatai su įstabia ir iki galo neprognozuojama žemės kūrinija, kuriai pasaulyje lygių nėra. Taigi, po pusryčių sėsite į visureigius ir trauksite į turą po kitų planetų atspindžius ir kopijas. Pirmiausia nuo Džaneto leisitės dar labiau į pietus apie 160 kilometrų, gilyn į akmeningąją Alžyro dykumą, kuri yra didžiosios Sacharos dalis ir dabar saugoma UNESCO.

Po maždaug dviejų valandų pasieksite erozijų suformuotą ir tarp vėjo pustomų smėlio kopų sustingusį Raudonojo Tadrarto (Rouge Tadrart) stebuklą. Kieto rausvo ar juosvo smiltainio kanjonų, išsikišimų ir išsišakojimų grandinė tarp minkštų smėlio kalnelių ištįsusi į 150 kilometrų ilgį, kai kur pasiekia statų, bekompromisį aukštį iki 1340 metrų virš jūros lygio. Milžiniški kalvų lydiniai, natūralios uolų tvirtovės, gigantiškos arkos ir storos adatos ar kuklesni raitiniai, iš tolo primenantys nudrėbtas smėlio pilis, yra tokie neįprasti lyginant su žmonių apgyvendintu reljefu, kad atrodo kaip Marso ar kitos planetos, kurios dar nė nežinome, dekoracijos. Kaip jau pastebėjote, šioje karštoje nežemiško keistumo Alžyro srityje homo sapiens beveik arba visai nėra, tačiau aptiksite neįtikėtinai senas jų užuominas.

Apžiūrėsite El Biredžo uolas bei urvus, kur prieš tūkstančius metų išraižytos gyvūnų ir dvikojų būtybių figūros. Pirmosios jų galėjo atsirasti dar XIII amžiuje prieš mūsų erą. O naktis dykumoje paskatins iš naujo pajausti pasaulio begalybę. Sutemus pakelkite galvą į viršų. Jei išvysite spindinčias žvaigždes, su Sachara jau būsite susilieję nuo žemės iki pat dangaus... Nakvynė palapinėse dykumos stovyklavietėje.


​​​​​​

10
diena. Didysis Sacharos nuotykis visureigiais: El Biredžas – Moul El Naga – Zouatanė

Pusryčiai. Sachara, kurią po truputį prisijaukinote, Jus įsileidžia vis arčiau savo sielos gelmių. Jau įpratote prie plačių horizontų, kuriuose viešpatauja iškalbinga smėlio ir smiltainio tyla. Kadaise žmonėms ją įveikti padėdavo tik kupranugariai. Sacharą geriausiai lig šiol perpratę tuaregai. Šie dykumos žmonės Afrikoje garsėjo kaip geri pirkliai – kontroliavo transsacharinės prekybos kelius, kuriais buvo gabenamos tokios vertybės kaip auksas, druska, dramblio kaulas ir... vergai.

Tuaregai kalba dialektais, priklausančiais semitų-chamitų kalbų grupei, tačiau, nepaisant gyvenimo būdo išskirtinumo, neturėjo kada izoliuotis nuo aplinkinių civilizacijų, yra įvaldę ir kitas regione populiarias kalbas – užkariautojų arabų ir kolonistų prancūzų. Jei prasilenksite su tuaregais, gali būti, kad pajusite ir savitą kultūrinį klimatą. Nors jau daug amžių šie berberams artimi afrikiečiai išpažįsta islamą, puoselėja ir savus papročius bei pasaulėžiūrą, kuri brendo nelengvos klajokliškos būties sąlygomis. Pavyzdžiui, prietaringi tuaregų vyrai, tikintys piktosiomis dvasiomis, nešiojasi apsauginius amuletus, kurių viduje išrašytos Korano eilutės.

Jų išvaizda, apranga – pati kaip dykumos amuletas. Jei pamatysite vietinį, dėvintį nuo galvos iki kojų indigo spalvos drabužius ir tiurbaną tagelmust, žinokite, kad sutikote tikrą tuaregą. Sklinda pasakojimai, jog nuo tradicinio rūbo ir dangalų, kuriuos šie Sacharos gyventojai dėvėdavo ir namuose, jų kūnai pamėlynuodavo... Na, o juodaplaukės moterys – išraiškingų veido bruožų, stiprios, apsigobusios skaromis – kaip dykumos raganos, beje, palyginti su arabų kilmės musulmonėmis, šeimoje ir visuomenėje turinčios ganėtinai aukštą padėtį.

​​​​​​​

Sacharos pasaulis ir toliau Jus stebins... Fantastiškus įspūdžius auginsite tęsdami kelionę į Tasilio Adžero nacionaliniam parkui priklausantį Moul El Nagos slėnį. Jame kopų klostės dėl smėlio ypatumų ir šviesos intensyvumo kai kur nusidažo apelsinų ar net stipria oranžine spalva, o kanjonas tarsi suliepsnoja, saulei kylant ir leidžiantis. Jau turbūt pastebėjote, kad, regis, tokios paprastos dykumos dalys – smėlis, smiltainis ir saulė – nešykšti staigmenų ir gali sukurti neriboto grožio panoramas. Vakare pasieksite Zouatanės slėnį. Nakvynė palapinėse dykumos stovyklavietėje.

11
diena. Didysis Sacharos nuotykis visureigiais: Zouatanė – Tin Merzouga

Pusryčiai. Jau visa savo esybe pajutote, kad Sacharos dykuma vientisa, tačiau tikrai nenuobodi. Ji – kaip išdidi Afrikos gražuolė, turinti skonio pajautą, galinti keisti ir derinti skirtingus rūbus, tačiau visada išlieka išskirtinė ir su paslaptimi...

Galbūt vakar ar dar anksčiau Jums atrodė, kad jau pasiekėte įspūdžių ir susižavėjimo piką. Neapsigaukite. Ištisa smėlio jūra Jums dar – priešaky. Po pusryčių vyksite į Tin Merzougą, kur smėlis kaip šilkinė skraistė užbangavęs žemės paviršių. Tarytum nedidelės, bet ekspresyvios sagtys jį vietomis sutvirtina rusvi ar juosvi akmens dariniai. Kai kur smėlio kauburiai pereina į kalnus bei uolas ir siekia beveik 550 metrų aukštį, sudarydami ekspresyviausių Alžyre arkų žiedą.


Mes Jums negalime tiksliai nupasakoti vaizdo, kurį regėsite ir it užburti gersite, tačiau pažadame, kad dykuma parodys dar daugiau savo veido, pažymėto, bet nesugadinto laiko, erozijų ir stichijų. Nakvynė palapinėse dykumos stovyklavietėje.
​​​​​​​

12
diena. Didysis Sacharos nuotykis visureigiais: Tin Merzouga – Tilfazou – Džanetas

Pusryčiai. Paskutinė diena dykumoje. Jau turėjote apsčiai akimirkų pajusti, kad Sacharos smėlynų kūrinija – neišsemiama ir turi galios nukelti į kitą laiko bei materijos plotmę. Per šią kelionę jau ir turbūt apčiuopėte savo santykį su dykuma.

Kaip joje jaučiatės: kaip svetimkūnis, įmestas į nežinomą kopų planetą, kaip mažytė smiltis spindinčioje smėlio jūroje, o gal kaip garbingas svečias smėlio ir smiltainio karalystėje? Nuo Tin Merzougos keliausite iki mįslingo Tilfazou slėnio, kur senovės žmonės ateities kartoms paliko žinią uolų piešiniuose. Tarp jų bene įsimintiniausias – karvės atvaizdas.Vakarop grįšite į Jums jau pažintą Džaneto miestelį. Turėsite atsisveikinimo su dykuma vakarienę. Alžyre praleidote dvi savaites, per tą laiką išsigryninote mėgstamus skonius ir aromatus, kurie šiek tiek skiriasi, priklausomai nuo regiono ir tautų. Juose jau atpažinote stiprią islamo įtaką: vietiniai daugiausia valgo avieną, ėrieną, triušieną, rečiau – vištieną, gardžiai patiekia troškinį tadžiną, o pajūryje – ir žuvį. Iš garnyrų populiarus – kuskusas ir daržovės, alyvuogės. Jūsų pietūs kvepėjo kuminu, imbieru, šafranu, muskatu... Saldinotės mėsingomis figomis ir datulėmis. Bet alžyriečių virtuvė tokia gausi ir įvairi, kad šiandien ją atrasite iš naujo ir galėsite palyginti, kuo skiriasi, tarkim, pakrantės miestų ir gilios dykumos vaišių stalas. Poilsis svečių namuose, viešbutyje prieš skrydį į Alžyrą.

13-14
diena. Alžyras. Skrydžiai į Vilnių

Pusryčiai. Poilsis po naktinio skrydžio Alžyro viešbutyje. Pageidaujantiems laisvas laikas mieste – paskutinė lauktuvių ir suvenyrų medžioklė. Vėliau Jūsų lauks atsisveikinimo vakarienė (už papildomą mokestį). Vakare – pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą iš Alžyro per Europos miestą.

 

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo  3399 EUR
Priemoka už 3-4* viešbučius: nuo 180 EUR
Priemoka už vienvietį kambarį (tikslinama).

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Kelionė mikroautobusu/autobusu, visureigiais.
  • 4 vietinių skrydžių bilietai: Konstantina – Gardaja; Gardaja – Oranas (gali būti per Alžyrą); Alžyras – Džanetas; Džanetas – Alžyras.
  • 9 (10) nakvynės viešbučiuose, svečių namuose.
  • 4 (3) nakvynės dykumos stovyklavietės palapinėse.
  • Maitinimas pagal programą: 13 pusryčių, 4 pietūs, 4 vakarienės.
  • Ekskursinė – pramoginė programa, bilietai į lankytinus objektus (pagal aprašą).
  • Nacionalinių parkų lankymo mokesčiai.
  • Kvalifikuotų vietos gidų paslaugos turo metu.
  • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Iškvietimas Alžyro vizai gauti.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinio skrydžio bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 550 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
  • Konsulinis Alžyro vizos mokestis ir siuntimo greituoju paštu išlaidos (kaina tikslinama) vizos forminimo terminas apie 14 darbo dienų.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
  • Papildomos pramogos ir ekskursijos.
  • Ausinukų nuoma (40 Eur/asm.).
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 2-3 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Minimalus keliautojų skaičius – 16. Esant mažesniam keliautojų skaičiui, kaina perskaičiuojama.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (2)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Palmira
Keliauta Rugsėjo mėn. 2022
Tik savaitė prabėgo po kelionės į Alžyrą. Dar nesusisluoksniavo, nesusigulėjo klajonių įspūdžiai, Alžyras toks daugialypis, toks talpus istorijų ir vaizdų, kad net įsižnybti reikia, suvokiant, kad tai - ne sapnas. Labai svetingas kraštas, vietiniai žmonės, išgirdę svetimą kalbą, nesidrovėdami domėjosi, iš kur mes, 23 lietuvaičiai, džiaugėsi atvykėliais. Nors valstybinės Alžyro kalbos yra arabų ir berberų, dauguma moka prancūzų, užrašai arabiški ir prancūziški, todėl šiek tiek keblumų dėl informacijos buvo mokantiems tik angliškai. Jau dabar ryškėja keli, man didžiausią įspūdį palikę momentai: 1. netikėtai turtingi ir gražūs Viduržemio jūros pakrantės miestai. Sostinės Alžyro terasomis nusidriekusi prancūziškoji 19 - 20a. pradžios miesto dalis išsiskiria puošniu dekoru, balkonų metalinių tvorelių ažūru, atrodo, kad vaikštai Paryžiuje, tik gatvėse linguoja palmės bei kai kurių žmonių kiek kitokia apranga ir veido spalva... Jaukiai suplanuotos gatvių, aikščių, skverų erdvės su fontanais ir pavėsinėmis, įspūdingi teatro, Didžiojo pašto pastatai. Miesto vertikalė - trys suremti palmės lapai - 92 m aukščio originalus paminklas Kankinių aikštėje, nuo jo papėdės atsiveria daugiasluoksnė miesto panorama, uostas. Žemutinė miesto terasa tarnauja uosto reikmėms, čia įsikūrusi muitinė, sandėliai, daugybė prieplaukų, parduotuvių ir kt. Musulmoniškasis 9-11 a. senamiestis - Kasba - vilioja siaurų gatvelių labirintu, rekonstruojama citadele - po metų ji sužibės visu gražumu, jos statybai panaudota daug romėniškų statinių detalių, ypač vertingos Kararos marmuro kolonos, visai šalia - romėnų akveduko liekanos. Susiraizgiusiose gatvelėse nepaklysi - jos visos vinguriuoja žemyn link jūros. Labai smagu stebėti vietinių žmonių gyvenimą: rytinės eilės prie kepyklėlės, vyrai skuba nešini prancūziškų batonų glėbiais pusryčiams šeimynai, platesnėje gatvėje - turgus, pilna datulių, vaisių, pramoninių prekių ir šiaip visokių gėrybių. Lankome kelis didikų rūmus, dabar tarnaujančius administracinėms įstaigoms - vidinių kiemelių su romėniškomis marmuro kolonomis mauriška prabanga džiugina akį. Daugiaklodė daugialypė miesto sandara vilioja ir stebina įvairove. Vakarėjanti Konstantina pribloškia garsiuoju tiltu per tarpeklį. Šokame iš autobuso, aikčiodami spaudžiame telefonų ir fotoaparatų mygtukus... Viešbutis čia pat, tad grožėtis tarpekliu galima pro viešbučio langą ar gyvai, paėjus kelis žingsnius. Įdienojus lankome neseniai ant kalvos pastatytą prabanga tviskančią mečetę, miesto muziejų, pereiname pėsčiųjų tiltą virš siauro svaiginančiai gilaus tarpeklio, pasigrožime tarpeklio šlaitus nutūpusiais namais. Ir vėl - kultūrų mišinys: prancūziški kvartalai, musulmoniški kvartalai, verdantis gyvenimas gatvėse. Tarptautinę turizmo dieną Achmed Bėjaus rūmų muziejuje pasijutome tarsi būtume ekrano žvaigždės: vietinė televizija filmavo, kalbino, vyko suvenyrų, tautinių drabužių, papuošalų, stalo indų mugė. Tai paįvairino ir pagyvino muziejaus ekspoziciją. Orane be prancūzų, jaučiama ir ispanų įtaka. Ištisi europietiški kvartalai merdėja, nes, išvykus kolonistams, jų butus ir namus užėmė atvykėliai, ieškantys darbo ir lengvesnio pragyvenimo mieste, tačiau jie neturi lėšų prižiūrėti statinių, norintiems investuoti keliami dideli paminklosauginiai reikalavimai, todėl laukiama, kad kvartalai sugriūtų ir juos būtų galima sulyginti su žeme. Virš miesto aukštai ant kalvos puikuojasi ispanų statyta, vėliau prancūzų perstatyta Santa Kruzo tvirtovė, kiek žemiau - veikianti Santa Kruzo koplyčia su mergelės Marijos skulptūra ant varpinės stogo. Netikėtai šiuolaikiškas koplyčios interjeras nustebino ryškiomis altoriaus dalies spalvomis ir netradiciniais baldais. Lankėme ir buvusią katalikų bažnyčią, kuri dabar tarnauja bibliotekos reikmėms centrinėje miesto aikštėje. Prieš ją - operos teatras, kurį apžiūrėti pakvietė administracijos darbuotoja, pamačiusi bestoviniuojančią turistų grupelę. Neliko be mūsų dėmesio ir 18 a. pabaigoje statyta Pašos mečetė. 2. Romėnų palikimo gausa šiaurinėse Alžyro pakrantėse. Pirmasis aplankytas griuvėsių miestas buvo Džemiloje. Muziejus griuvėsių prieigose puikavosi mozaikų, surinktų iš aptiktų gretimose teritorijos didikų namų ar termų gausa, siužetų įvairove bei kruopščiu mažų akmenėlių sudėliojimo menu. Gal 7 m aukščio kelių salių sienos padengtos įvairiausia mozaika! Grindys - taip pat... Tik 10 % atkasto miesto teritorija pasakoja, kokio aukšto meistriškumo statybų mene buvo pasiekę romėnai: dengtos kolonados prie pagrindinės gatvės prieš prekybinius statinius, šventyklos, turgaus aikštės, vandentiekio ir kanalizacijos sistemos. Energingasis Hadis (vietinis gidas) nespėja surinkti pabirusių po objektus lietuvaičių: vieni laipioja po šventyklos griuvėsius, kiti fotografuojasi Karakalos arkos fone, dar kiti smalsauja, kaip įrengtas viešasis tualetas, termos, gyvenamieji namai, miesto aikštėje įrengtas aukojimo altorius, amfiteatras... Dar vienas gausus romėnų pėdsakų miestas - Šeršelis. Jo dabartinių namų detalėse, centrinėje aikštėje, namų kiemuose pilna romėniškų statinių (termų, teatrų ir kt.) detalių, muziejuje gausu skulptūrų bei mozaikų. Tipazoje - romėnų miesto griuvėsiai, apimantys didžiąją buvusio miesto visumą su stadiono, šventyklų, viešųjų termų, aikščių, teatrų bei kolonadomis įrėmintų gatvių liekanomis. Privačios termos sienos fragmente dar galima įžiūrėti freskos likučius, o buvusios šventyklos grindyse matyti neišbarstyti mozaikų raštai. Neįtikėtinas potyris vaikščioti mozaikinėmis grindimis ir liesti romėnų kolonas, kapitelius, sienų likučius! 3. Musulmonų 9-12 amžiuje statyti miestai - tvirtovės, apjuosti aukšta gynybine siena, vadinamieji ksarai. Kiek toliau nuo Viduržemio jūros, dykumų oazėje, Mzabo upės slėnyje, įsikūrę penki mozabitų kaimai šiandien sudaro Gardajos miesto pagrindą. Mzabo berberai yra Ibadi musulmonai, atsiskyrę nuo pagrindinės islamo mokymų linijos. Kiekvienas kaimas turi savitą uždarą bendruomenę, savo valdymo organus bei kitokį aprangos kodą ir papročius. Į ksarą galima įeiti tik su bendruomenės sutikimu ir atstovo palyda. Siauros klaidžios gatvelės kruopščiai prižiūrėtos, įėjimai į namus niekada nebus vieni prieš kitus, nes čia labai saugomas privatumas, ties miesto šuliniais pasodinta po palmę, aukščiausioje ksaro vietoje kyla apžvalgos bokštai, pastatyti apsaugai nuo priešų. Gatvelės tokio pločio, kad prasilenktų du asiliukai su nešuliais. Aptvertoje teritorijoje yra kelios turgaus aikštės bendruomenės gyventojams, o už vartų - atviras turgus visiems atklystantiems prekeiviams. Geidžiamiausia nuotrauka - paslaptingos moterys su baltais ilgais apdarais, tačiau fotografuoti žmones draudžiama. Viename iš ksarų ištekėjusios moterys tiek susisupusios į baltas drobules, kad į supantį pasaulį žiūri tik viena akimi. Visi aptarinėjome ypatingo kirpimo vietinių nešiojamas vyriškas kelnes, su kuriomis patogu ir ant motociklo, ir ant asilo bei kilimo, sukryžiavus kojas, sėsti. Pabuvojome naujai pastatytame Gardajos kvartale, suprojektuotame šiuolaikinei bendruomenei, propaguojančiai ekologišką beatliekinę gyvenseną. Tamaransete be apleisto senojo ksaro su mirštančiomis palmėmis (gyventojai persikėlė arčiau greitkelio) apsilankėme ir veikiančioje katalikų koplyčioje Beni Abėje. Atbėgęs kunigas pasakojo, kad ją pastatė susižavėjęs Alžyru ir dykuma prancūzas Šarlis de Fuko, kuris atsisakė savo turtų, tapo kunigu bei 20 a. pradžioje pastatė šią jaukią bažnytėlę. Mūsų tikslas vakarų Sacharoje - Tagito miestelis su apleistu senamiesčiu, kurį menininkai bando gaivinti, nedideliu ežerėliu, linguojančiomis palmėmis, pirmaisiais pamatytais uolų raižiniais ir piešiniais, tačiau visą žavesį sudaro didžiulė smėlio kopa, įrėminanti miestelio panoramą. Kas lengviau, kas sunkiau užsiropščiame į Didžiojo vakarinio ergo beveik 200 m aukščio kopą. Vaizdas nuostabus: po kojomis miestelis, o kitoje pusėje - neaprėpiami smėlynai ir smėlynai... 4. kelionės kulminacija - Sacharos dykuma ir piešiniai uolose Nieko nėra didingiau nei gamta, jos per tūkstančius metų sukurti smėlio, uolų dariniai. Atskridę į Džanetą, tuoj džipais buvome išvežti į dykumą nakvoti palapinėse. Didysis nuotykis prasideda! Žvaigždės tokios ryškios ir jų tiek daug, tyla begalinė... Automobiliai raižo dykumą pietrytinėje Alžyro dalyje, netoli Nigerio ir Libijos sienos Tadrarto nacionaliniame parke. Raudonos, juodos uolos, jose smėlio ir vėjų sukurtos skulptūros, spalvotas mėlis, kai kur - įspūdingos kopos, nakvynės palapinėse po žvaigždėtu dangumi, lipimas į kopas saulės nuleisti ir ryte pasitikti, vakarinis arbatos gėrimas, tyliai skambant tuaregų dainai. Dažnai stojame pažiūrėti ir pasigrožėti senųjų gyventojų paliktais piešiniais ar raižiniais uolose. Kuo senesni piešiniai, tuo jie kruopštesni ir tikslesni, pakutiniojo, IV-ojo periodo, maždaug 2000 metų senumo piešiniai schematiški, paprastučiai. Stebimės tuaregų spalvinga apranga bei augalotumu. Po keturių nakvynių palapinėse nesinori grįžti į civilizaciją, tačiau lėktuvai nelaukia... Mūsų ekipažas dėkingai nusifotografuoja su džipo vairuotoju tuaregu - smagiai jis palakdino bekele per smėlio kopas. Sachara užvaldė mūsų širdis ir protus...
5 / 5.0
Laimutė
Keliauta Rugsėjo mėn. 2022
Ačiū už pasiūlytą kelionę į Alžyrą. Jau ketvirta diena kasdieniniuose rūpesčiuose, o akyse vis dar šoka kopos rausvos, vis kalba nukrypsta į tai, kaip buvo ten, kelionėje. O buvo gerai. Kelionė įspūdinga. Pamokanti. Nauji potyriai, naujos žinios, gilesnis pasaulio suvokimas, savęs išbandymas. Ačiū kelionės vadovui Rytui Šalnai už išmoningą vedžiojimą žinių labirinte. Turėjome laiko tiesiog būti, išjausti Sacharą. Šiame sujauktame pasaulyje kelionės po Alžyrą metu supratau, kad Žemė amžina. Kad mes tik alkanos dulkės kelyje po karšta saule. Tiek daug žmonijos gyvenimo klodų vienoje teritorijoje retai kur sutiksi. Tiesiog ištisa galerija po atviru dangumi, kur eksponuojami akmens amžiaus žmogaus piešiniai, ištisi buvę protingi ir galingi Romos imperijos miestai, prancūzų kolonizacijos laikotarpio apleisti ir graudžiai nykstantys secesiniai rajonai, šiuolaikinis musulmonų pasaulis, ir giliai Sacharoje įstrigusi tebeveikianti katalikų bažnytėlė smėlio grindimis. Neįkainojama patirtis pamatyti tūkstantmečius senamiesčius - ksarus Sacharos oazėse su klaidžiais labirintais, gynybiniais bokštais, kur iki šiol gyvena musulmonų atšaka mozabitai, kurių moterys apsisiautusios baltais apdangalais ir atidengusios tik vieną akį.Nereali spalvota kelionė džipais bekelėmis Tadrarte, kur laikas gremžtukais kalnus pavertė fantastiškomis skulptūromis. Nakvynės dykumoje palapinėse be vandens ir kitokių civilizacijos patogumų. Tuaregų paruoštas maistas prie bendro stalo, vakarais arbata prie laužo, ilgesingos dainos, duonos kepimas. Ir švytinčios nežemiška šviesa raudonos kopos mienesienoje. Šito taip greitai nepamirši. Ir alžyriečių šiltumas, nesumeluotas jų dėmesys mums, turistams - mes jiems buvome įdomūs. Pasisekė man būti šioje ekspedicinėje kelionėje. Dar kartą ačiū organizatoriui GRŪDA.
Apie šalį


Alžyras
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3399 €