(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

JORDANIJA - spalvos, istorija ir pasaulio stebuklai su poilsiu prie Raudonosios jūros 10d.

Amanas – Džarašas – Adžlunas – Um Kaisas – Madaba – Nebo kalnas – Negyvoji jūra – Karakas – Petra – Mažoji Petra – Vadi Rumo dykuma – Akaba (poilsis prie Raudonosios jūros)
2024.09.20 - 09.29 grupė renkama
2024.10.18 - 10.27 grupė renkama
2024.10.25 - 11.03 grupė renkama
Kaina nuo:
1480 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Jordanijos pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija).
 • Patikimi ir patikrinti partneriai.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas.
 •   Kelionės į JORDANIJĄ nuotraukų albumas (nuotraukos G.Eglės).

 

Kelionės aukso fondas

 • Amanas – kontrastingoji Jordanijos sostinė.
 • Rytų Pompėja tituluojamas Džarašo miestas.
 • Adžluno pilis – islamiškos architektūros pavyzdys.
 • Madabos miestas, garsėjantis puikiai išsilaikiusiomis mozaikomis.
 • Nebo kalnas, nuo kurio, po daugybės klajonių metų, Mozė pamatė Pažadėtąją žemę.
 • Žemiausia pasaulio vieta – Negyvoji jūra.
 • Vadi Rumo dykuma – beribių erdvių ramybė su nuostabaus grožio uolomis, arkomis, smėlio kopomis ir tarpekliais (UNESCO).
 • Petra – Jordanijos turizmo simbolis, didžiausia šalies istorinė, archeologinė ir kultūrinė vertybė, vienas iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų (UNESCO).
 • Mažoji Petra – magiškoji archeologinė vietovė.
 • Turtingas Raudonosios jūros povandenins pasaulis.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius – Amanas.

Skrydis iš Vilniaus į Jordanijos sostinę Amaną su persėdimu per vieną iš Europos miestų. Karalienės Alijos tarptautiniame oro uoste leisitės naktį. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, važiuosite į viešbutį. Jūs jau – kontrastingoje Jordanijoje. Hašemitų dinastijos valdoma karalystė – tik maždaug tokio paties dydžio kaip Lietuva, tačiau apdovanota daugialypiu kraštovaizdžiu: vakaruose plyti Kristaus gyvenimo istorijas menantis Jordano slėnis, rytuose driekiasi dykumos, jas skiria kalvos ir plokščiakalniai.  Savitas bei stebinantis ir šio Artimųjų Rytų krašto gyventojų peizažas: atsižvelgiant į vietinių ir atvykėlių santykį, imigrantų skaičius – bene rekordinis visoje planetoje, tiksliau, net apie 40 procentų Jordanijos gyventojų sudaro svetimšaliai. Taigi, dabar šios nedidelės, tačiau daugiamilijoninės šalies dvasią kuria dešimtys tautų: jordanai, palestiniečiai, irakiečiai, egiptiečiai, sirai, libaniečiai, atvykėliai iš tolimosios Azijos. Koks spalvingas jų įnašas į vietos kultūrą, Jūs pastebėsite ir žmonių minioje, ir gatvėse, ir ant vaišių nukrauto stalo. Nakvynė viešbutyje.

2
diena. Amanas.

Po pusryčių pradėsite pažintį su šiaurinėje Jordanijos dalyje ant septynių kalvų įkurtu, šiandien jau devyniolika kalvų aplipusiu miestu – Amanu, kuriam bene 3500 metų ar dar daugiau. Jis kelis sykius minimas Biblijos pasakojimuose. Buvusį amonitų centrą III amžiuje prieš mūsų erą užėmė Egipto valdovas Prolemėjus Filadelfas ir pavadino savo vardu – Filadelfija. I amžiuje miesto istoriją ir horizontą jau pildė Romos imperija, o VII amžiuje jį užkariavo arabai. Mes pakviesime į turtingą Jordanijos praeitį ir šiuolaikišką gyvenimą jungiančią gelsvą sostinės panoramą pažvelgti nuo istorinės Citadelės kalvos. Gynybinė tvirtovė, kurią su apačioje likusiu miestu galėjo jungti slapti požeminiai tuneliai, čia išaugo greičiausiai II amžiuje prieš mūsų erą, kai Amanas priklausė Romos Arabijos provincijai. Tuo metu, manoma, ir pastatyta šventykla Herakliui. Iki šių dienų ant Citadelės kalvos greta grakščių romėniškų kolonų ir vaizdingų griuvėsių išlikę ir Omejadų kalifato rūmų fragmentai, taip pat – Bizantijos laikus menanti bažnyčia. Tai – pirmoji daugiaspalvė Jūsų įspūdžių mozaika.

Leisitės žemyn nuo kalvos, stebėdami gyvybingą ir triukšmingą vietos gyventojų kasdienybę, kurioje kiekviena smulkmena Jums suspindės arabiško pasaulio paslaptimis ir magišku chaosu. Panirę į jį, akis ganysite po nesibaigiančias net šaligatvius užėmusių krautuvėlių juostas ir tarsi ornamentai jas užpildžiusias margaspalves prekes. Kad esate Rytuose, Jums primins ir tik jordaniečiams suprantamos kelių eismo taisyklės bei iš mečečių atsklindantis muedzino raginimas melstis. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Amanas – Džarašas – Adžlunas – Um Kaisas – Amanas.

Papusryčiavę vyksite šiaurės kryptimi ir pasieksite Džarašą – netoli Zarkos upės dar IV tūkstantmetyje prieš mūsų erą užgimusį miestą. Ypatingą aurą jam įžiebė romėnų kultūra. Antikiniais laikais šis buvęs vienas svarbiausių Dekapolio miestų vadintas Gerasa.

Nauja jo epocha prasidėjo I amžiuje, kai Romos imperatoriaus Trajano įsakymu link jo buvo nutiesti keliai, o kito valdovo – Adriano garbei buvo pastatyta didinga triumfo arka. Džarašo kalvas puošia Dzeuso ir Artemidės šventyklos, į dangų besistiebiančios korintinės kolonos, žemės reljefą dekoruoja išlikusios plikos teatrų, pirčių, taip pat miesto gynybinės sienos liekanos, mozaikomis žėrėjusių bažnyčių ir sinagogų griuvėsiai. Vaikščiodami galingos imperijos ir persipynusių epochų gatvėmis, Jūs rinksite Rytų Pompėja tituluojamo šlovingo miesto žavesį ir paslaptis.
Ekskursiją laiku į kovingą Artimųjų Rytų praeitį tęsite simpatiškame miestelyje Adžlune. Aplankysite XII amžiuje ant kalvos statytą Adžluno (Qal‘at Ar-Rabad) pilį – islamiškos architektūros palikimą. Kadaise viena šios tvirtovės paskirčių buvo kontroliuoti svarbų prekybos ir migracijos kelią tarp Damasko ir Egipto. Regėjo ji ir Kryžiaus žygius, išgyveno ir mongolų skvarbą, kentėjo ir nuo žemės drebėjimų. Vietomis pilis smarkiai apgriuvusi, tačiau tai tik paryškina autentišką, kadaise daug antpuolių atlaikiusių, o dabar ramiai žvelgiančių į žalius kalnus ir slėnius mūrų siluetą.

Toliau pasuksite į Um Kaisą – dar vieną antikinės architektūros paveldo tirštą Dekapolio miestą. Prie Sirijos ir Izraelio sienos, šiaurės vakarų Jordanijoje esantis Um Kaisas apsuptas nuostabių gamtos štrichų: jis įsitaisęs vaizdingose Golano aukštumose, prie Jarmuko upės kanjono, virš Tiberiados ežero, arba Galilėjos jūros. Senovėje miestas vadintas Gadara ir Semiramijo Antiochija. Būtent jame, spėjama, galėjęs vykti Biblijoje minimas Jėzaus atliktas demono išvarymas. Virš Um Kaiso, greta istorijų apie mesijo gyvenimo įvykius ir stebuklus, sklando stipri Antikos dvasia. Jūs ir vėl atsidursite tarp senojo graikų ir romėnų palikimo, kuris kiekviename Jordanijos mieste – vis kitoks. Istorinį mįslingą grožį Um Kaise puoselėja išlikusios šventyklos, amfiteatras, įvirtinimų griuvėsiai, kapavietės... VII amžiuje miesto likimas priklausė jau musulmonams, tačiau už naujuosius šeimininkus stipresnė buvo gamtos jėga – VIII amžiuje Gadarą nuniokojo žemės drebėjimas. Po amžių išbandymų atsitiesęs Um Kaisas Jums dovanos neįkainojamus įspūdžius. Vakare grįšite į Amaną.  Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Amanas – Madaba – Nebo kalnas – Negyvoji jūra.

Pusryčiai. Išsiregistravę iš viešbučio, pajudėsite pietvakarių link. Šios dienos maršrutas drieksis įspūdingomis vietovėmis, per izraelitų tautos ir Biblijos istoriją, per judaizmą, krikščionybę ir islamą vienijančio pranašo Mozės gyvenimą. Pirma ekskursija prasidės už maždaug 30 kilometrų nuo Amano, Madaboje.

Tai 4500 metų amžiaus miestas, net kelis sykius paminėtas Biblijoje. Vadinamas jis dar mozaikų miestu. Aplankysite unikalią Bizantijos laikų Šv. Jurgio bažnyčią. Dažniausiai Dievo ir maldų buveinėse reikia pakelti akis aukščiau. Čia Jūs žiūrėsite ir sau po kojomis, ir stebėsitės. Senosios graikų ortodoksų šventovės grindis margina daugiau nei iš 2 milijonų smulkių įvairiaspalvių akmenukų sudaryti Jeruzalės ir visos Palestinos žemėlapiai, sukurti VI-VII amžiais. Vietinis gidas padės Jums iššifruoti šią mozaikinę informaciją. Pavyzdžiui, pastebėsite, kad viename iš žemėlapių pavaizduotas Kristaus kančios kelias iki nukryžiavimo. 
Madaboje Jums paliksime šiek tiek laisvo laiko. Labai verta užsukti į čiabuvių pamėgtą kavinukę paragauti arabiškos kavos su kardamonu. Nuo to sykio, kai jos gurkštelėsite, su turtinga, pilna skirtingų tautų palikimo Jordanijos kultūra bei virtuve Jums asocijuosis švelnus, tirštas šviežiai maltos kavos skonis, prisodrintas aitriai saldaus prieskonio aromato. Jei vis dar rūpinatės, kokių dovanų parvežti iš kelionės, patarsime: kava su kardamonu – puikus lauktuvių variantas.

Šios dienos aukštuma – tai Nebo (Dangaus), dar vadinamas Pisga, kalnas. Maždaug 800 metrų aukščio virš jūros lygio pakyla rytiniame Jordano slėnio šlaite buvo ta vieta, ant kurios po keturiasdešimties metų klajonių Mozė užlipęs stovėjo ir ilgesingai žvelgė į Pažadėtąją žemę. Čia, tikima, žydų tautos vedlys ir mirė bei yra jo palaikai, tik niekas nerado kapo, nes jį esą palaidojo pats Dievas. Pakilę į legendinį kalną, Jūs irgi gėrėsitės amžina Jordano slėnio panorama, galbūt tolimesniame horizonte užčiuopsite ir istorinį, dabar – Vakarų krantui priklausantį miestą Jerichoną. Taip pat apžiūrėsite IV amžiaus Mozės bazilikos liekanas, išlikusias grindų mozaikas, simbolių pilną Gyvačių kryžių, kurį pastatė šių laikų italų architektas Giovannis Fantonis. 2000 metais Pisgą, kaip šventą viršūnę, aplankė popiežius Jonas Paulius II ir greta bažnyčios pasodino krikščionių mitologijoje svarbų medį – alyvmedį, o 2009 metais čia lankėsi ir pamokslą sakė popiežius Benediktas XVI.
Vakarop atvyksite prie Negyvosios jūros – pačios žemiausios planetoje vietos. Nors didžiulis vandens telkinys, kurį dalijasi Izraelis ir Jordanija, dėl ypač didelio druskingumo vadinamas jūra, iš tikro yra ežeras, kadangi neturi tiesioginio ryšio su Pasauliniu vandenynu.

Pastebėta, kad jis kaip chameleonas keičia spalvą tris kartus per dieną: ryte vandenys gali būti juosvi, vidurdienį, per pačius karščius, jie yra ryškiai mėlyni arba žydri, o prisirpęs saulėlydis druskingajam paviršiui suteikia rausvumo. Negyvosios jūros vanduo prisotintas mineralinių druksų, o jo purvai, pastebėta, gydomieji: kūną atjaunina, žvalina, gydo kai kurias odos problemas. Pasaulyje Iabiau išreklamuota Negyvoji jūra kaip Izraelio terapinė atrakcija, tačiau tas pats gamtos turtas priklauso ir Jordanijai. Jei spėsite, jau šiandien, įsikūrę viešbutyje, galėsite atsigaivinti nepaprastuose Negyvosios jūros vandenyse. Maudynės joje – ne tik naudingos, bet ir smagios. Druskos koncentracija čia tokia didelė, kad neleidžia kūnui giliai panirti. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Negyvoji jūra – Karakas – Petra.

Po pusryčių keliausite į vidurio Jordanijoje esantį senąjį semitų genties – moabitų centrą Karaką. Biblijoje jis minimas kaip Asirijos imperijos miestas. Nuo II amžiaus Karakas priklausė romėnams, vėliau atiteko Bizantijai.

Tai buvo populiarus, įvairių tautų žmonių knibždantis miestas, kadangi senovėje netoli slėnių apsuptos stačiašlaitės aukštumos viršūnės, ant kurios jis augo, driekėsi Karalių kelias – gyvybinga prekybos ir pirklių arterija, ėjusi per anuometės Sirijos teritoriją ir jungusi Egiptą su Asirija. Pats ryškiausias ir vertingiausias Karako praeities palikimas – galinga anuomet bandžiusių Artimuosiuose Rytuose įsitvirtinti kryžiuočių pilis. Užgulė ji kalno viršūnę XII amžiuje, tačiau jau po kelių dešimtmečių įspūdingų gabaritų tvirtovė perėjo į garsiojo musulmonų karvedžio, Egipto ir Sirijos sultono Saladino rankas, vėliau ją buvo užėmę kiti arabų valdovai, Osmanai. Nors amžiams keičiantis ant Karako dėjosi vis kitų užkariautojų kultūros sluoksniai, pagrindinė pilis išlaikė tipišką kryžiuočių architektūros braižą ir struktūrą, vietomis – ir romėnišką stilių. Nuo stataus kalno, kurio dalį aprėpusi didingoji Karako pilis, Jums atsivers platus, saulės nuauksintas slėnis. Vakare atvyksite į Petrą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Petra – Mažoji Petra – Vadi Rumo dykuma.

Papusryčiavę ir išsiregistravę iš viešbučio vyksite ne tik į šios kelionės stebuklą – vyksite į vieną iš 2007 metais naujai paskelbtų septynių pasaulio stebuklų – Petrą. Tai – Jordanijos turizmo simbolis, didžiausia šalies istorinė, archeologinė ir kultūrinė vertybė, įtraukta į UNESCO paveldą. Klesti toks mitas – jei nebuvote Petroje, nebuvote Jordanijoje. Patikrinsite, kiek jis tikras ir gyvas.  

Maždaug 200 metų prieš mūsų erą Mozės slėnyje, rausvo smiltainio uolose, buvo išskaptuota Nabatėjų karalystės sostinė, praminta „dykumų rože“. Jau mūsų eros laikų pradžioje rausvas ir nelygus lyg rožės žiedas miestas su tarp uolų išgrįstomis gatvėmis, šventyklomis, turgavietėmis, kapais, akveduku priklausė Romos imperijai ir buvo Arabijos provincijos sostinė. Petroje skleidėsi aktyvus Rytų gyvenimas, kadangi pro ją iki Raudonosios jūros driekėsi Karalių kelias, miestą su Arabija, Tarpupiu ir Viduržemio jūra jungė kitos prekybos trasos. Nuotraukose Jūs daugiausia matėte vieną geriausiai išsilaikiusių Petros pastatų – į rūmus panašią stambią, dviaukštę kapavietę su išraiškingu portiku, vadinamą Al Kazne („iždas“, „lobynas“). Tačiau tai – tik vienas iš daugybės „dykumų rožės“ statinių, kuriuos išvydę Jūs aiktelėsite arba kurių didybe grožėsitės stačiai be žodžių. Apžiūrėsite ir kitus pribloškiančius žmogaus ir gamtos kūrinius: kapavietes, amfiteatrą, vienuolynus, kuriems atsirasti reikėjo ir didelio sumanumo, ir išradingumo, ir fizinės stiprybės.

O ir pats žygis galingo uolų miesto palikimo link bus fantastiškas: prie Al Kaznės pateksite praėję siaurą tarpeklį, kuris dar kartą primins, kad Žemės vaizduotė – pati lakiausia, ir paviršiuje ji gali išraižyti gilius, nepakartojamus ornamentus, prieš kuriuos žmogus – tik maža visos kūrinijos dalelė. Petros kontūrai ir sodrių smiltainio atspalvių linijos pačios Jus stabdys ir vis kaustys Jūsų dėmesį. Atminty išlikę vaizdai bus dar ryškesni ir meniškesni nei įamžinti fotokamera ar matyti svetimose nuotraukose. 
Vėliau keliausite į Mažąją Petrą, archeologinę vietovę, esančią į šiaurę nuo Petros, garsią nuostabiais fasadais, iškaltais milžiniškose smiltainio uolose. Manoma, kad Mažoji Petra (dar vadinama Al Beidha, arabų kalboje reiškia „baltoji“), buvo tarpinis sustojimas karavanams, prieš patenkant į didįjį Petros miestą.
Vakare vyksite į Vadi Rumo dykumą. Laukia romantiškas, tikras ir laukinis vakaras beduinų stovyklavietėje. Smėlingas dykumos glėbys, uolų „pilys“, beribis dangaus skliautas... Ir Jūsų sielą užtvindo bekraščiai kaip dykumos horizontas jausmai. Nakvynė stovyklavietėje. 

7
diena. Vadi Rumo dykuma – Akaba (poilsis prie Raudonosios jūros).

Po pusryčių Jūsų lauks dviejų valandų išvyka visureigiais po Vadi Rumo dykumą. Tai – kelionė į kitą pojūčių ir reginių pasaulį: ypatinga smėlio ir uolų energija, beribių erdvių ramybė, kur, regis, neegzistuoja nei valandos, nei žmonija, o jei egzistuoja, tai pagal visiškai kitokią tvarką. Vadi Rumo dykuma dar vadinama Mėnulio slėniu, nors kai kurie keliautojai ją prilygina Marsui.

Mat mainosi ši dykuma klastingai – saulės žvilgis ant žemės paviršiaus meta tai rausvą, tai auksinę skraistę, o debesų vainikuojamos smėlio karalijos, kalnų bangos, kanjonai, uolų arkos, akmenų „grybai“ ir „karoliai“, pasitelkę atmosferos burtus, keičia spalvas: iš baltos pereina į geltoną ar beveik juodą arba neįtinėtino ryškumo raudoną, kuri vienaip suspindi auštant, kitaip – saulei šviečiant dieną arba apsiniaukus, dar kitokį spindesį įgyja artėjant saulėlydžiui. Vaizdai – tokie kinematografiški, kad daugybę kartų pasitarnavo garsioms dramoms bei fantastiniam žanrui. Vadi Rume gimė Davido Leano „Arabijos Lorenso“, Ridley Scotto „Marsiečio“, Antony Hoffmano „Raudonosios planetos“, taip pat – „Žvaigždžių karų“ ir daugybės kitų kino filmų scenos.

Į dykumos saulę ir tylą organiškai įsilieja beduinai – per kartas dykumoje gyvenantys vietiniai. Gidas Jums daugiau papasakos apie čiabuvius, kurių kasdienybėje laikas, kryptys ir erdvės matuojamos kitaip... Vadi Rumas – tai meditacija akims, poilsis informacija apsikrovusiam protui, sparnai ir įkvėpimas sielai.
Iš Vadi Rumo apie 60 kilometrų važiuosite  Jordanijos pietų link, į populiarų Raudonosios jūros kurortą – Akabą. Jis turi du veidus. Vienas – tai puikūs paplūdimiai, turtingas povandeninis pasaulis, mažos vietinių gyventojų krautuvėlės, didžiuliai prekybos centrai, medžiais ir palmėmis apsodintos alėjos, viešbučiai ir restoranai. Kitas Akabos veidas – istorinis: idumėjų, nabatėjų, graikų, romėnų, arabų, mameliukų, Osmanų, Saudo Arabijos pėdsakai. Kultūrinės paieškos nuveda iki Ailos uosto griuvėsių, Akabos forto, Archeologijos muziejaus. Turėsite laisvą dieną, kurią galėsite paskirti arba poilsiui, arba pramogoms už papildomą mokestį.  Nakvynė viešbutyje.  

8-9
dienos. Akaba (poilsis prie Raudonosios jūros) – Amanas.

Pusryčiai. Poilsis ir pramogos prie Raudonosios jūros. Jūsų akis švelniai glostys mėlynas horizontas ir žavingi paplūdimio vaizdai – Raudonosios jūros pakrantė Jordanijoje nemonotoniška, ją vietomis puošia uolų ir palmių juostos.

Jei Jus vilioja raibuliuojanti koralinių rifų ir spalvingų vandens gyvių įvairovė, neapsiriksite Akaboje pasirinkę nardymą – tai labai tinkama vieta povandeniniams atradimams, kurorte yra daugybė nardymo centrų. Gražios ir malonios staigmenos visada laukia ir virš bangų – galima užsisakyti romantišką pasiplaukiojimą laivu. Nenuoramos ir ekstremalai gali išbandyti smagius vandens sportus. 9-tos dienos popietę vyksite į Amaną. Viena nakvynė viešbutyje Akaboje, antra nakvynė viešbutyje Amane.

10
diena. Amanas - Vilnius.

Skrydis iš Karalienės Alijos tarptautinio oro uosto į Vilnių. Ši kelionė baigiasi, bet atradimai gyvenime dar tik įsibėgėja!

 

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 1480 Eur

Priemoka už vienvietį kambarį: tikslinama.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 8 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis 3-5* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją).
 • 1 nakvynė su pusryčiais ir vakariene stovyklavietėje (Vadi Rumo dykumoje).
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Turas visureigiais po Vadi Rumo dykumą.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Jordanijos viza.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 590 Eur (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 10 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Jordanija

Plotas. 92 300 km²

Oficialus pavadinimas. Jordanijos Hašimitų Karalystė (Al-Mamlakah al-Urdunniyyah al Hashimiyyah, Al-Urdunn 

Sostinė. Ammanas. (2,5 mln. Gyventojų 2006 m. duomenimis).

Šalies valdymas. Konstitucinė Monarchija. Šalies vadovas Karalius Abdalah II.

Geografija. Valstybė Artimuosiuose rytuose. Šiaurėje ribojasi su Sirija, šiaurės rytuose – su Iraku, rytuose ir pietuose – su Saudo Arabija, vakaruose – su Palestinos teritorijų Vakarų Krantu ir Izraeliu. Pietvakariuose siauru ruožu prieina prie Al – Akabos įlankos (Raudonoji jūra). Kranto linijos ilgis 26 km.

Didesnę Jordanijos dalį užima plokščiakalnis, kuris aukštėja iš rytų į vakarus nuo 500 m iki 1000 – 1500 m. Jordanijos vakarų pakraščiu iš šiaurės į pietus ištįsusi al Ghoro tektoninė įduba – Rytų Afrikos lūžių zonos šiaurės tęsinys. Įduboje yra Negyvoji jūra. Al Ghoro pietinė dalis (tarp Negyvosios jūros ir akabos įlankos) vadinama Vadi al Araba. Jordano upe, Negyvąja jūra ir Vadi al Araba eina šalies siena su Izraeliu ir Palestinos terotorijų Vakarų Krantu. Įdubos rytuose pakraštį sudaro vadžių suskaidyti kalnų masyvai: Džebel aš Šaras (didžiausias aukštis 1764 m), Džebel al Batra (1555 m.), Džebel Ajunas (1247 m.). Jordanijos šiaurės rytuose – Sirijos dykumos dalis, pietuose – Pietų dykuma; jose yra pavienių kalnų (Džebel al Haradas, 1274 m.), lavos plynaukščių (Harrat ar Rudžaila, 1047 m.).

Nuolatinių upių mažai: didžiausios – Jordanas, jo intakai Jarmukas ir az Zarka. Į Negyvąją jūrą įteka al Mudžibas, al Hasa. Hausu vadžių. Yra išdžiūstančių ežerų, druskopelkių.

Klimatas. Šiaurės vakaruose vyrauja subtropinis jūrinis klimatas, centrinėje dalyje kontinentinis, likusioje šalies dalyje kontinentinis, ypač sausas klimatas. Vidutinė temperatūra liepos mėnesį yra 26-33 C° (makimumas iki 50 C°); sausio mėnesį apie 7-15 C°. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 600-800 mm, vakarinėje dalyje, iki 100 mm. ir mažiau rytinėje ir pietinėse dalyse. Daugiausia kritulių iškrenta žiemą. 

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra nakties/ dienos 0C

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
AMANAS
4/11
4/13
7/16
11/22
14/27
17/29
19/31
19/31
18/29
14/26
9/19
6/13
MADABA
4/11
4/13
7/16
11/22
14/27
17/29
19/31
19/31
18/29
14/26
9/19
6/13
IRBID
5/13
6/14
8/17
12/22
15/27
18/29
20/31
20/31
19/30
16/26
11/20
7/15
AQABA
9/21
11/23
14/26
18/31
21/35
24/38
25/40
25/39
24/37
20/33
15/27
11/22
JARASH
3/8
3/9
5/12
7/16
10/21
10/24
15/25
15/25
13/24
10/20
5/15
3/10
PETRA
10/23
10/23
14/27
18/31
22/35
24/29
26/40
25/41
24/37
21/33
16/28
12/23

Duomenys rinkti https://weather.yahoo.com/regional

Gyventojai. 6,1 mln. (2007 m.) 99,2 % arabai, 0,5% čerkesai, 0,2% armėnai, turkai, kurdai, apie 1 mln. Pabėgėlių iš Palestinos.

Miestai. Amanas, Zarqa, Irbid, Salt, Kerak, Aqaba, Mafraq, Tafileh.

MIESTAS

GYVENTOJŲ SKAIČIUS (2007 m.)

AMANAS
1 308,30 mln.
AZ ZARKA
509,8 tūkst.
IRBIDAS
298,80 tūkst.
AR RUSSAIFA
208,8 tūkst.
VADI AS SIRAS
162 tūkst.
AL AKABA
103,80 tūkst.

 

Etninė sudėtis. Arabai 98%, armėnai 1%, čerkesų 1%

Kalba. Arabų. Daugelyje turistinių vietų kalbama anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbomis.

Religija. Musulmonai 92 %, druzgai 2 %, graikų ortodoksai 6 % (2008).

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Naudojami dviejų rūšių elektros kištukų tipai (gali reikėti adapterio):

Laikas. Laiko juosta UTC +2; vasaros laikas UTC +3. Laikas kaip Lietuvoje.

Nacionalinės ir religinės šventės.

Nacionalinės šventės
DATA
NAUJIEJI METAI
Sausio 1 diena

KARALIAUS ABDULAH II GIMIMO DIENA

Sausai 30 diena
DIDYSIS PENTADIENIS
Balandžio 10 diena
VĖLYKŲ PIRMADIENIS
Balandžio 13 diena

TARPTAUTINĖ DARBININKŲ DIENA

Gegužės 1 diena

NACIONALINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA

Gegužės 25 diena
ARMIJOS DIENA
Birželio 10 diena

PRANAŠO DANGUN ŽENGIMO DIENA

Liepos 20 diena
RAMADANO PRADŽIA
Rugpjūčio 22 diena
RAMADANO PABAIGA
Rugsėjo 20 diena
ISLAMIŠKIEJI NAUJIEJI METAI
Gruodžio 18 diena
KALĖDOS
Gruodžio 25 diena

Telefonas, internetas. Jordanijoje galima paskambinti iš viešųjų telefonų automatų, kuriuose reikalingos monetos arba iš anksto apmokėtos taksofono kortelės. Mobilusis ryšys visoje šalyje. Tarptautinis Jordanijos kodas yra +962, skambinant iš Jordanijos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių OMNITEL, BITĖ ryšys Jordanijoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.omnitel.lt, www.bite.lt). Operatoriai įspėja, kad galimos prisiskambinimo į Lietuvą problemos. Interneto kavines galite rasti didžiuosiuose Jordanijos miestuse.

Pinigai, bankai. Oficiali valiuta Jordanijoje yra Jordanijos Dinaras (JD).
Valiutų kursai 2013 10 09:
Jordanijoje - 1 USD ~ 0,7084 JOD (Jordanijos dinaras); 1 EUR ~ 0,9581 JOD (Jordanijos dinaras).

Banknotų nominalai yra: 1, 5, 10, 20, 50 Dinarų. Monetų nominalai yra: 1 JD, 50, 25, 10, 5, 2 ir 0,5 piastrų.
Didžiųjų miestų bankuose ir valiutos keityklose be problemų išsikeisite JAV dolerius ir Eurus. Galima atsiskaityti AMERICAN EXPRESS, VISA ir MASTERCARD mokėjimo kortelėmis.

Parduotuvių, įstaigų, bankų darbo laikas

Parduotuvės
9.00-20.30 val.
Prieš Ramadaną, penktadieniais ir prieš šventes 08.30- 10.00 val.
Oficialios įstaigos:
VII-IV 8.00-16.00 val.
Bankai:
VII-IV 8.30-12.00, 16-17.30 val.
Kiekvieną trečiadienį - iki pietų

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Privalomų skiepų atvykstantiems į Jordaniją nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu 8 5 2159273. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://ulpkc.lt/ulpkc.imuno.php

Kertant Europos sąjungos išorinę sieną.

Vykstant į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių, neapmokestinami tokie asmeniniam naudojimui skirtų prekių kiekiai (vienam pilnamečiui asmeniui):  200 cigarečių ar 100 cigarilių ar 50 cigarų ar 250 g tabako; 1l stipresnio nei 22% vol alkoholinio gėrimo ar 2l spirituoto ar šampanizuoto vyno ar 2l neputojančio vyno; 50g kvepalų; 250ml tualetinio vandens; kitos prekės, kurių vertė neviršija 175 eurų. Kai kurios valstybės narės taiko žemesnę ribą (90 €) jaunesniems nei 15 m. keliautojams.

Draudžiama įvežti mėsą, pieną bei jų produktus, gyvūnus, augalus ar jų dalis, saugomas pagal Vašingtono konvenciją (daugiau informacijos – https://www.ec.europa.eu); vežant naminius gyvūnus, būtina laikytis nustatytų reikalavimų.

Narkotikų, vaistų, ginklų, sprogmenų ir pornografinių leidinių gabenimas draudžiamas arba ribojamas pagal ES valstybių narių nacionalinės teisės reikalavimus. Vežant per ES išorinę sieną 10 000 ar didesnę sumą eurų arba ekvivalentą kita valiuta ar vertybiniais popieriais, lėšas būtina deklaruoti.

Daugiau informacijos apie reikalavimus kertant Europos Sąjungos išorinę sieną: https://ec.europa.eu

LR AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE,
ORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, SIRIJOS ARABŲ RESPUBLIKAI,
LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI,
JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS IR SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI
47 Ahmed Heshmat Street
Zamalek, Cairo
ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Tel.:+20 2 27364329, Tel/Fax:+20 2 27364326
E-mail:amb.eg urm.lt
WWW:https://eg.mfa.lt

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1480 €