(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

JAV megapoliai ir gražiausi Vakarų nacionaliniai parkai - uolų, dykumų, kanjonų ir miškų magija 12d.

Los Andželas – Didžiojo kanjono nacionalinis parkas – Monumentų slėnis – Antilopės kanjonas – Arklio pasagos apžvalgos aikštelė – Gleno kanjonas ir Pauelo ežeras – Braiso kanjono nacionalinis parkas – Zaiono nacionalinis parkas – Las Vegasas – Mirties slėnio nacionalinis parkas - Sekvojų ir Karalių kanjono nacionaliniai parkai – Josemičio nacionalinis parkas – San Fransiskas
2025.09.12 - 09.23 liko 2 paskutinės vietos. Aukštos kvalifikacijos kelionės vadovė N.Lūžienė. Profesinė gidės patirtis - 40 šalių.
2026.06.20 - 07.01 grupė renkama
Kaina nuo:
3699 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

  • Kalifornijos valstijos metropolis Los Andželas – pasaulio kino industrijos sostinė.
  • Garsusis 66 kelias, apdainuotas dainose ir įamžintas specialiai kurtuose televiziniuose serialuose.
  • Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/keliones/i-praejusi-amziu-perkelianti-kelione-rytu-ir-vakaru-amerika-jungianciu-route-66-keliu-1630-398939?utm_medium=copied
  • Didysis kanjonas – Kolorado upės slėnis – vienas didžiausių gamtos sukurtų pasaulio stebuklų – UNESCO saugomas gamtos paveldas.
  • Fotogeniškasis Monumentų slėnis – amerikietiškų vesternų kūrėjų Meka.
  • Pasivaikščiojimas su indėnu vedliu po Antilopės kanjoną – nežemiškas pojūtis, keliaujant siaurais plyšiais ir įdubomis.
  • Arklio pasagos apžvalgos aikštelė - atsigulę ant pilvų, gėrėsitės Kolorado upės arklio pasagos formos vingiu.
  • Įspūdingasis Gleno kanjonas.
  • Pasiplaukiojimas Pauelo ežeru – antru pagal dydį dirbtiniu vandens telkiniu Jungtinėse Amerikos Valstijose.
  • Netikėčiausių formų ir spalvų uolų stulpai, milžiniški amfiteatrai Braiso kanjono nacionaliniame parke.
  • „Dievų namai“ - gilios bedugnės, grėsmingi kupolai ir uolų bokštai visame pasaulyje garsiame Zaiono nacionaliniame parke.
  • Las Vegasas – žaižaruojančio naktinio gyvenimo ir pasaulio azartinių žaidimų sostinė.
  • Mirties slėnis – žemiausia, sausiausia ir karščiausia vieta Šiaurės Amerikos žemyne.
  • Gigantiškos sakvojos Sekvojų ir Karalių kanjono nacionaliniame parke.
  • El Kapitano – viena aukščiausių pasaulyje vientiso granito uolų stūksanti Josemičio nacionaliniame parke.
  • Vienas gražiausių JAV miestų – Vakarų milžinas - San Fransiskas, įsikūręs Ramiojo vandenyno įlankoje ir jo vizitinė kortelė  Auksinių vartų tiltas.

 

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius – Los Andželas.

Skrydis: Vilnius – Europos miestas – JAV miestas – Los Andželas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2
diena. Los Andželas - Kingmanas.

Pusryčiai. Rytą pradėsite apžvalgine ekskursija po Los Andželą. Grifit parkas, Beverly Hills rajonas, kuriame yra daugelio pasaulinio garso kino ir muzikos žvaigždžių rezidencijos; Holivudas, Holivudo bulvaras, besitęsiantis iki Man’s Chinese kino teatro ir kurio grindinyje daug kino garsenybių paliko savo delnų ir pėdų atspaudus, „Kodak“ centras, kuriame buvo teikiami „Oskarų“ apdovanojimai, žvaigždžių apsipirkimo vieta – „Rodeo Drive“.

Po pietų vyksite link Didžiojo Kanjono nacionalinio parko. Važiuosite Mahabės dykumos pakraščiu – stebins kaktusai ir neįprasti endeminiai Džošua medžiai, augantys tik šioje vietovėje. Jukų šeimos Džošua medis yra sukulentas, kurį galima lyginti su baobabu, jis neturi rievių, dykumoje sugeba kaupti drėgmę. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Kingmanas - Seligmanas - Didžiojo kanjono nacionalinio parko pietinis kraštas – Tuba

Pusryčiai. Ryte važiuosite garsiuoju 66, dabartiniu 40 keliu. 1937 metais 4000 km ilgio 66 kelias, jungiantis Čikagą su Los Andželu, buvo pilnai asfaltuotas. Antrojo pasaulinio karo metu 66 keliu buvo vežami kariai, kurie kovėsi Ramiojo vandenyno frontuose.

Po karo 66 keliu ypač populiarios tapo kelionės automobiliu. Riedėdami tūkstančius mylių atvirais automobiliais, amerikiečiai džiaugėsi gyvenimu turtingoje ir karo nenuniokotoje šalyje. Nutiesus greitkelį, po 1988 metų dalis 66 kelio apmirė – klientų neteko viešbučiai, restoranai ir krautuvėlės. Sustoję Seligmano miestelyje, galėsite nusipirkti suvenyrų su 66 kelio simbolika. Atvyksite prie Didžiojo kanjono, kuris buvo pradėtas lankyti jau 19 a. pabaigoje.

Verslininkas Harvėjus sugalvojo pastatyti viešbutį, teikti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas keliautojams atvykstantiems bričkomis. Viešbutį ir apžvalgos bokštą suprojektavo architektė M. Kolter. Pažintį su parku pradėsite nuo apžvalgos aikštelės Desert View pietiniame kanjono krašte. Užkopę į bokštą, gėrėsitės kanjono vaizdais, apsipirksite suvenyrų parduotuvėlėse, atsigersite kavos. Vėliau apsilankysite IMAX kino teatre (už papildomą mokestį). Per 34 minutes prieš akis pralekia 4000 metų Didžiojo kanjono istorija. Efektas nerealus! Mažu lėktuvėliu tarsi skrisite virš bekraštės dykumos, pasiekę Didžiojo kanjono pakraštį, kartu su lėktuvėliu strimgalviais nersite žemyn, smigdami į bedugnę, kartu plauksite su Pauelo ekspedicija Kolorado upės kanjonu, įveikdami galingus slenksčius... Kad ir kaip stulbinamai yra nufilmuotas šis epizodas, joks filmas nė iš tolo neprilygs tam kraują stingdančiam įspūdžiui, kokį padaro pats kanjonas. Sakoma, kad prieš daugelį metų vienas klajojantis kaubojus dirstelėjo į bauginančias kanjono gelmes ir tarė: „Čia iš tiesų turėjo įvykti kažkas nepaprasta!” Kaip ir daugelis keliautojų, jis negalėjo patikėti, kad tokį kanjoną bus išgraužusi siaura jo dugne tekanti upė. Tik įdėmiau įsižiūrėjus matyti, kad Koloradas yra šėlstanti upė, kasdien plukdanti dešimtis tūkstančių tonų sąnašų. „Per tiršta atsigerti, per skysta aparti“, - skųsdavosi senieji šių vietų gyventojai. Pageidaujantys ekstremalių pojūčių, esant galimybei, paskraidys sraigtasparniu virš Didžiojo kanjono ir iš viršaus pamatys šį nepaprastą gamtos stebuklą (už papildomą mokestį, užsakoma vietoje). Pažintį su parku tęsite keliaudami pietiniu kanjono kraštu (autobusu ir pėsčiomis).

Visas Didysis kanjonas, nutįsęs daugiau nei 400 km, priklauso Didžiojo kanjono nacionalinio parko teritorijai, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kanjono, kurio gylis – apie 1600-2000 m., nuotaikos ir spalvos kinta ne tik kartu su metų laikais, bet ir kas valandą. Auštant dryžuotos uolos priešingame šlaite, nors nutolusios per dešimtį mylių, bet, regis, yra taip arti, kad galėtum jas paliesti, auksu ir sidabru tviska virš mėlynos bedugnės. Pavasario rytai pripildo tarpeklio gelmes rūko, kuris atrodo toks tirštas, kad išlaikytų net žmogų. Mėnulis užlieja tolimiausias kerteles balkšva ir mėlyna spalvomis, o saulėlydis nudažo uolų viršūnes tamsiu raudoniu. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

 

4
diena. Tuba – Monumentų slėnis – Antilopės kanjonas - Peidžas.

Pusryčiai. Vyksite į amerikietiškų vesternų kūrėjų mėgiamą Monumentų slėnį. Visą Monumentų slėnio kraštovaizdį suformavo vandens ir vėjo sukelta erozija, o iki šių dienų išliko gamtos suformuoti monolitai, kurių aukštis siekia net 457 m. Jie pradėjo formuotis prieš milijonus metų dūlant Uoliniams kalnams. Vėjo ir vandens erozija pašalino dūlėjimui neatsparias uolienas ir suformavo dabartinį Monumentų Slėnio vaizdą: stalkalniai, kalnai stačiais šlaitais ir plokščiomis viršūnėmis, smailiaviršūniai akmenys. Pažinti Monumentų slėnį padės turas visureigiais. Pageidaujantys, esant galimybei, galės pajodinėti arkliais (už papildomą mokestį).

Vėliau Jūsų lauks nepamirštamas turas su indėnų vedliu po Antilopės kanjoną, kur dienos šviesa, saulės spinduliai ir rausva smiltainio spalva sukuria žaismingas formas, figūras ir šešėlius. Kanjono pavadinimas kilęs nuo šakiaragių antilopių, kurios laisvai klajojo šiame kanjone. Antilopės kanjonas – tai palyginti siauras plyšys, išgraužtas uolienoje, kur iki 50 metrų gylio siekiančios įdubos bei siauri iki 3 metrų pločio kanalai driekiasi apie 8 km ir sukuria išties nežemišką pojūtį. Antilopės kanjonas plyti vietinių indėnų Navahų, didžiausios indėnų genties šiame žemyne, gyvenamose žemėse. Kanjoną sudaro Aukštutinė ir Žemutinė dalys. Aukštutinė dalis Navahų kalba vadinama Tse Bighanilini, arba „vieta, kurioje vanduo teka tarp uolų“. Kanjonas stebina formų ir spalvų bei šviesos ir šešėlių įvairove. Ėjimas kanjonu lengvas, stebina formų ir spalvų žaismė. Indėnų vedliai parodo vietas, kur geriausia daryti nuotraukas (reikalingi maišeliai fotoaparatams apsaugoti nuo byrančio iš viršaus smėlio). Apžiūrėję Antilopės kanjoną, keliausite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Peidžas – Arklio pasagos apžvalgos aikštelė – Gleno kanjonas - kruizas Pauelo ežeru – Braisas.

Pusryčiai. Rytą pradėsite sustojimu Kolorado upės apžvalgos aikštelėje. Čia prie pat uolos krašto, atsigulę ant pilvų, gėrėsitės Kolorado upės arklio pasagos formos vingiu.

Toliau keliausite prie Gleno kanjono. Tai rytinis Didžiojo kanjono pakraštys ir didžiausio pasaulyje žemės plutos lūžio, kuriuo teka Kolorado upė, pradžia. 1958 metais buvo pastatyta Gleno kanjono užtvanka ir šiuo metu kanjone telkšo Pauelo ežeras. Lankytojų centre žiūrėsite filmą apie užtvankos statybą, parduotuvėlėje nusipirksite suvenyrų, o vėliau plauksite Pauelo ežeru, kuris yra antras pagal dydį dirbtinis vandens telkinys Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ežero ilgis apie 300 km ir užima apie 5000 kv. km plotą. Raudono smiltainio uolos, kylančios iš tamsiai mėlyno vandens, sukuria nepaprasto grožio peizažą. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Braiso kanjono nacionalinis parkas – Zaiono nacionalinis parkas – Las Vegasas.

Pusryčiai. Ryte vyksite į Braiso kanjono nacionalinį parką. Šis įspūdingas kanjonas, kurį praeitame šimtmetyje atrado mormonai, išsiskiria raudonai oranžinio atspalvio netikėčiausių formų uolų stulpais, milžiniškais amfiteatrais. Čia eilėmis išsirikiavę kyšo raudonai oranžinio atspalvio netikėčiausių formų uolų stulpai, milžiniški arklio pasagos pavidalo amfiteatrai, vargonai, grotos, kuriuos išgraužė vanduo, ledas ir sniegas. Uolienų mineralų erozija nuspalvino uolas įvairiomis spalvomis, jos itin ryškios ir keičiasi: raudona ir geltona atsiranda dėl oksidavusios geležies, mėlyna ir violetinė - dėl mangano oksido. Tai tarsi kalkakmenio ir smiltainio architektūrinė fantazija. 1879 metais pirmasis aptikęs Braiso kanjoną buvo amerikietis topografas T. C. Bailey, kuris, netekęs žado, rašė savo  dienoraštyje „tai pats atkampiausias ir nuostabiausias reginys, kurį žmogaus akys kada nors yra mačiusios“, „Ten yra tūkstančiai raudonų, baltų, rausvų ir cinoberio spalvų įvairių dydžių uolų, kurios atrodo tarsi tvirtovės sienos, dvasininkai ir vienuoliai su abitais, patarnautojai, katedros ir minia parapijiečių”. Tik pamatęs šiuos nuostabius gamtos kūrinius, supranti, kodėl vietiniai indėnai tikėjo, jog ryškiai raudonos ir oranžinės uolienos – tai akmenimis paversti jų protėviai, nubausti kerštingo dievo. Pasivažinėsite ir pasivaikščiosite po Braiso kanjoną, kur negalėsite atsigrožėti žaliuojančiais tarp oranžinių uolų kadagiais, spalvų ir formų derme.

Vėliau mėgausitės kelione autobusu po Zaiono nacionalinį parką. Anot indėnų ir pirmųjų mormonų, ši vieta – tai dievų namai. Unikali parko geologinė struktūra išgarsino jį visame pasaulyje - labiausiai žavi uolų dariniai, dauguma kurių susidarė iš dominuojančio smiltainio. Nepaprastą įspūdį palieka gilios bedugnės, grėsmingi kupolai  ir uolų bokštai, - jų spalvų gama nuo žėruojančios tamsiai raudonos iki švelniai rožinės. Gamta Zaione suformavo daugybę neįprastų darinių. „Šachmatų lenta" vadinamas plokščias smiltainio luitas, dunksantis virš kelio, - jo paviršių vėjas ir vanduo išraižė sudėtingomis figūromis. Verkino kanjone vėjai ir lietūs tarp dviejų uolų išgremžė arką, toliau tarp iškilių raudonų uolų dunkso masyvus Didysis baltasis sostas. Aukščiausias parko taškas yra Vakarų šventykla, besistiebianti nuo kanjono dugno 1158 metrus. Mergelės bokštai - tai grupė nelygių smiltainio viršūnių, išsirikiavusių palei vakarinę kanjono sieną, o gamtos sukurtas Sinavavos šventyklos amfiteatras atveria nuostabų uolų ir kupolų paradą. Verkianti uola – tai ant uolų trykštančių šaltinių vanduo ritasi per kraštus tarsi ašaros. Trykšta šaltiniai ir Kabančiuose soduose, bet čia kiekvieną lašą sugeria augalai, šaknimis įsikibę į uolos šlaitus. Blyškiuose Zaiono kanjono vakarinio krašto skardžiuose aiškiai matyti lygūs smiltainio sluoksniai. Greitai tekantis vanduo išgraužė urvus, juose pastogę susirado įvairiausi paukščiai, smulkūs žinduoliai ir vabzdžiai. Kai kuriuose didesniuose urvuose archeologai rado senovinių Pueblo genties žmonių daiktų.

Toliau keliausite į azartinių žaidimų sostinę – Las Vegasą, iškylantį lyg miražas Nevados dykumoje. Ispaniškai „Las Vegas“ reiškia „pievą“, tačiau čia pievos jau seniai virto „aukso laukais“. Tai miestas, kuriame niekada netemsta ir šviečia daugybė kazino žiburių. Dešimtys kazino diena iš dienos, metai iš metų į savo pinkles įtraukia milijonus azartą mėgstančių žmonių iš viso pasaulio. Las Vegasas turistams sukelia pačias audringiausias emocijas. Pažintis su miestu: pagrindinė Las Vegaso gatvė The Strip – beveik 7 km ilgio bulvaras, kuriame įsikūrę stebinančios architektūros viešbučiai, kazino,  „greitas vestuves“ siūlančios bažnytėlės, parduotuvės, restoranai. Čia pat stebėsite nemokamus šou gatvėje, pavyzdžiui priešais „Ekskaliburo“ viešbutį - riterių šou; priešais „Lobių salos“ viešbutį – piratų šou; priešais „Mirage“ viešbutį – vulkano šou. Taip pat galėsite pamatyti lazerių šou ir fontanų šou. Norintys galės apsilankyti garsiausiame viešbutyje „Stratosfera“, ant kurio stogo yra įrengtas pramogų parkas (parko lankymas už papildomą mokestį). Pageidaujantiems vakare bus pasiūlyta išvyka po naktinį Las Vegasą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

 

7
diena. Las Vegasas – Mirties slėnio nacionalinis parkas - Fresnas.

Pusryčiai. Ryte kelionę tęsite į Mirties Slėnio nacionalinį parką, su kurio susipažinsite važiuodami autobusu. Šis parkas, tai dykuma JAV Nevados ir Kalifornijos valstijose. Net parko vietovių pavadinimai skamba grėsmingai - Numirėlio perėja, Sausų Kaulų kanjonas, Laidotuvių kalnai. Parkui priklauso net trys rekordai – tai žemiausia, sausiausia ir karščiausia vieta visoje Šiaurės Amerikoje. Vasaros dienomis termometro stulpelis reguliariai pakyla iki +43 laipsnių. Šioje vietoje 1913 m buvo užfiksuota aukščiausia oro temperatūra Vakarų pusrutulyje +56.7°C, kuri nedaug atsilieka nuo pasaulio rekordo, kuris yra +58°C. Mirties slėnis yra ir žemiausia vieta žemyne (apie 86 m žemiau jūros lygio), kuri susidarė įsmukus dideliam žemės luitui, o gretimoje teritorijoje esantis žemės paviršius iškilo ir tapo kalnais. Aplinkui gausu įrodymų, kad klimatas čia seniau buvęs daug drėgnesnis. Slėnius raižančius kanjonus sukūrė tekančio vandens srovės. Čia gausu nuosėdų, nuplautų nuo aplinkinių kalnų. Druskos telkiniai slėnio paviršiuje susidarė išdžiūvus ežerams. Velnio Golfo Aikštyne vėjas ir lietus iš druskos  išgraužė dantytus kalnus. Parke sutinkami Slystantieji akmenys, kurie palieka šliūžes judėdami lygiu it stiklas išdžiūvusio ežero paviršiumi. Matyt, po liūčių, kurios čia būna retai, bet labai stiprios, žemė pasidaro tokia slidi, kad stiprūs vėjai pajėgia  išjudinti riedulius. Vis dėlto Mirties slėnis toli gražu nėra negyvenamas. Čia galima sutikti snieginį aviną, nes jam išgyventi užtenka nedaug vandens; smėlynų barškuolę, kuri šliaužia šonu, todėl nesiliečia su įkaitusia žeme; retos, baltai žydinčios kalninės maurandijos stiebus ir lapus dengia plaukeliai, apsaugantys ją nuo negailestingo vėjo. Toliau kelionę tęsite per Siera Nevados kalnus link Sekvojų ir Karalių kanjono nacionalinių parkų. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Fresnas – Sekvojų ir Karalių kanjono nacionaliniai parkai - Oakhurst.

Pusryčiai. Ryte vyksite į Sekvojų ir Karalių kanjono nacionalinius parkus, kuriuose Jūsų lauks dar nematyti kraštovaizdžiai: aukšti kalnai, atšiaurūs kalnų slėniai, gilūs kanjonai, įspūdingi urvai ir didžiausi pasaulyje medžiai - milžiniškos sekvojos. Sekvojų ir Karalių kanjono nacionaliniai parkai - tai du nacionalinės parkų tarnybos valdomi parkai, priklausantys vienai įstaigai, todėl lankytojai gali mėgautis gražiausiais abiejų parkų objektais. Karalių Kanjono nacionalinis parkas  - saugoma gamtos teritorija Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kalifornijos rytuose, Siera Nevados kalnuose. Jo plotas 1869,2 km². Parkas įkurtas, siekiant išsaugoti įspūdingus kalnų slėnius bei natūraliai augančias vienų masyviausių medžių pasaulyje – didžiųjų mamutmedžių - giraites, kurios užima 1300 hektarų plotą. Atvykę į Karalių kanjoną, susipažinsite su Generolu Grantu – to paties pavadinimo giraitėje stūksančiu trečiu didžiausiu pasaulio medžiu. Važiuodami tolyn, pasieksite Sekvojų nacionalinį parką, kuris garsus savo medžiais milžinais visame pasaulyje. Čia 2006 metais aptiktas aukščiausias planetos medis (115,6 metro aukščio visžalė sekvoja), taip pat čia vis dar auga ir pasaulio rekordininkas pagal tūrį (sekvoja vardu Generolas Šermanas, 83 m aukščio ir 11 m skersmens ties pagrindu), o ir kitos parko sekvojos pretenduoja šiuos rekordus sumušti, nes gali nugyventi daugiau nei 3000 metų. Parke buvo filmuotos tokios kino juostos kaip Dž. Lukaso bei S. Spilbergo „Jūros periodo parkas“ ir „Žvaigždžių karai“. Pažintis su parku. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Oakhurst – Josemičio nacionalinis parkas – San Fransiskas.

Pusryčiai. Keliausite į Josemičio nacionalinį parką (UNESCO pasaulio paveldas), kurį apžiūrėsite keliaudami autobusu ir pėsčiomis. Kalifornijoje, Siera Nevados kalnų pašonėje plytintis parkas buvo įkurtas 1890 m. daugiausia Škotijoje gimusio gamtininko Johno Muiro, nenuilstančio šio gamtos kampelio saugojimo šalininko, pastangomis. Jis rašė: „Jokia žmogaus rankomis statyta šventykla negali prilygti Josemičiui... Kiekviena jo uola, regis, alsuoja gyvenimu... tarytum į šiuos kalnų rūmus motina gamta būtų surinkusi pačius brangiausius savo turtus". Tai nuostabus gamtos kampelis, kur nuo masyvių poliruotų granito uolų žemyn neria didingi kriokliai. Viena aukščiausių pasaulyje (900 m) vientiso granito uolų - EI Kapitano - stūkso Josemičio slėnyje aukštai iškilusi virš lygių miškais apaugusių Mersedo upės krantų. Tai tik viena iš daugelio neprilygstamų Josemičio grožybių. Šeštas pagal aukštį visame pasaulyje Josemičio krioklys krinta iš 739 m (rudenį gali nebūti vandens). Kitame slėnio pakraštyje kyšo Half Domo granito luitas, taip pavadintas dėl apskritumo ir stataus 670 m priekio. Josemičio nacionaliniame parke yra net keletas aukščiausių Šiaurės Amerikos krioklių. Snieguotų aukštųjų Siera Nevados kalnų fone, po masyviomis granito uolomis, tarp didžiulių riedulių šniokščia upės, mirgėte mirga gėlėmis nusėtos pievos. Josemičio slėnis - pats įspūdingiausias reginys visame šiame nuostabaus peizažo krašte. Vietinių indėnų kalba “josemitis” reiškia „grizlis", nes šiame krašte gyvenusios gentys garbino didžiulius lokius. Iki 1851 m. Josemitis priklausė tik joms. Tais metais Kalifornijos Mariposos bataliono savanorių kavalerijos būrys pirmąkart pamatė didingus Josemičio vaizdus – Nuotakos nuometo krioklį, krintantį iš 190 m aukščio tiesiai priešais EI Kapitaną ir pakimbantį ore tarsi miglos skraistė.

Kareiviai buvo priblokšti reginio didingumo. Jų pasakojimai apie nenusakomo grožio slėnį pasiekė klausytojų širdis: regionas buvo atvertas turistams ir galiausiai paskelbtas nacionaliniu parku. Vasarą nuo Ledyno kyšulio atsiveria stulbinamas vaizdas. Tarytum iš paukščio skrydžio Josemičio slėnis plyti 1000 m žemiau, o Josemičio krioklys visa didybe iškyla priešais. Tai nepamirštamas reginys, magiškiausias saulei leidžiantis arba mėnesienoje. Rudenį Josemitis suliepsnoja raustančiais ir gelstančiais lapų atšvaitais. Iš parke augančių medžių paminėtini šiaurinis ąžuolas, kaliforninis kedras, geltonoji pušis ir, žinoma, milžiniška sekvoja - pats masyviausias pasaulio medis. Ji neprilygsta aukščiu giminingam milžinui - visžalei sekvojai, paplitusiai Kalifornijos pakrantėje, bet yra storesnė, tad pagal medienos tūrį ji tvirtai pirmauja tarp visų pasaulio medžių. Visos parke augančios sekvojos susitelkusios trijose skirtingose giraitėse - tyliose gelsvai rudų kolonų šventovėse, šaunančiose į 60 m ar dar didesnį aukštį.

Vėliau vyksite į San Fransiską – vieną didžiausių JAV uostų, įsikūrusį Ramiojo vandenyno pakrantėje, San Fransisko įlankoje. Tai vienas gražiausių pasaulio miestų, pastatytas ant daugiau nei 40 kalvų, žymus savo tiltais. Garsiausias yra Auksinių Vartų tiltas, kurį pastatė Džozefas Birmanas. Jis stojo į kovą su stichijomis, trukdančiomis kabamojo tilto per San Fransisko įlanką statyboms – teko susidurti su Ramiojo vandenyno potvyniais, galingomis audromis, talžančiomis Amerikos Vakarų pakrantę, bei žemės drebėjimų rizika. Projekto, amerikiečių laikomo “septintuoju rankomis sutvertu pasaulio stebuklu”, darbai buvo baigti 1937 metų gegužės 27 d. Tilto iniciatoriai nusprendė abiejose sąsiaurio pusėse iškelti 227 m plieninius bokštus, prie kurių būtų pritvirtinti stori plieniniai kabeliai. Tiltas yra 2982 m ilgio. Jis iškeltas 67 m aukštyje virš įlankos paviršiaus, kad po juo galėtų praplaukti laivai. Nakvynė viešbutyje San Fransiske.

10
diena. San Fransiskas.

Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su įstabiuoju San Fransisko miestu. San Fransisko žavesys neprilygstamas – Jūs pamilsite šį miestą iš pirmo žvilgsnio. Miestas kartu ir senamadiškas, ir kosmopolitiškas. Stačios į kalną kylančios gatvės, jomis  riedantys tramvajai, Viktorijos epochos stiliaus namai, pritrenkiantys Auksinių Vartų tilto vaizdai nė vieno miesto svečio nepaliks abejingo. Dieną pradėsite apžvalgine ekskursija po San Fransiską: Auksinių vartų tiltas, verslo kvartalas, Sąjungos aikštė, Dolores bažnyčia, kinų kvartalas, Sausalito uostas, Šiaurinis paplūdimys, Twin Peaks’o apžvalgos aikštelė, žvejų prieplauka. Pageidaujantiems už papildomą mokestį užsakome plaukimą į garsiąją Alkatraso salą San Fransisko įlankos viduryje. Kadaise ten buvo švyturys, paskui kariniai įtvirtinimai, o dar vėliau iki 1963 metų – legendomis apipintas sunkiųjų darbų kalėjimas. Teigiama, kad per visus kalėjimo gyvavimo metus iš jo niekas nepaspruko, nors mėginimų buvo ne vienas.  Iš Alkatraso salos atsiveria įspūdingas vaizdas į San Fransiską ir Auksinių Vartų tiltą. Laisvas laikas mieste. Prieplaukos restorane siūlome pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis San Fransiskas – JAV miestas – Europos miestas – Vilnius.
12
diena. Grįžimas į Lietuvą.
Įskaičiuota į kelionės kainą
    • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
    • 10 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
    • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
    • Įėjimo bilietai į nacionalinius, valstijų ir valstybinius parkus;
    • Vietinių gidų bei gidų - vairuotojų paslaugos;
    • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
    • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 1100 - 1500 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
    • Bilietai už lankytinus objektus - 199 EUR (privaloma);
    • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
    • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
    • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
    • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 5-7 USD per dieną) ir vairuotojams (apie 4-6 USD per dieną), asmeninės išlaidos; P.S. Arbatpinigiai JAV privalomi.
    • Už papildomas ekskursijas ir pramogas: IMAX kino teatras 25 EUR, naktinė Las Vegaso ekskursija 60 EUR, ekskursija į Alkatraso salą 85 EUR. Keičiantis valiutų kursui, kainos gali kisti.
Svarbi informacija

LABAI SVARBI INFORMACIJA:

    • Kelionės metu bus būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (ESTA) ir galiojantį biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Sutvarkome elektroninio leidimo vykti į JAV (ESTA) dokumentus. 
    • JAV VIZA REIKALINGA VISIEMS KELIAUTOJAMS BUVUSIEMS IRANE, SIRIJOJE, SUDANE, LIBIJOJE, SOMALYJE, ŠIAURĖS KORĖJOJE AR JEMENE PO 2011 METŲ KOVO 1 DIENOS IR VĖLIAU (KUBOJE NUO 2021 m. sausio 12 d. IR VĖLIAU).
    • Kelionių organizatorius "Kauno GRŪDA"  neatsako, dėl JAV migracijos tarnybų darbuotojų sprendimo neįsileisti turistų į šalį (nors jie turi galiojančius elektroninius leidimus ar vizas), pasienio pareigūnų ir oro vežėjų veiksmų, pinigai už kelionę negrąžinami.
    • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
    • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
    • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
    • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
    • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
    • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
    • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų*. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

 

*Kas yra neoficialūs antspaudai? Tai suvenyriniai antspaudai, kuriuos keliautojai gali gauti turistinėse vietose (pvz.: Maču Pikču, Ušuajoje, Japonijoje, Jungfrau ir kt.). Jei norite turėti suvenyrinį antspaudą, skirkite jam vietą užrašų knygutėje. Į pasą jų dėti griežtai nerekomenduojama. 

Papildoma informacija
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Jungtinės Amerikos Valstijos

Informacija apie Jungtines Amerikos Valstijas (JAV)

Jungtinėse Amerikos Valstijose susipina kultūrų įvairovė, įspūdingi gamtos stebuklai ir pasaulinio lygio miestai. Nuo didingų kanjonų vakaruose iki dangoraižių Niujorke, nuo saulėtų Kalifornijos paplūdimių iki istorinių Rytų pakrantės miestų – JAV suteikia neišsenkančias galimybes keliautojams. Nesvarbu, ar jus domina gamta, kultūra, technologijos, ar tiesiog norite pajusti amerikietišką gyvenimo būdą – ši šalis turi ką pasiūlyti kiekvienam. Šiame straipsnyje aptarsiu, ką verta žinoti planuojant kelionę į JAV. Kadangi esu kelionių organizatoriaus GRŪDA gidas, padėsiu jums pasiruošti nepamirštamai patirčiai anapus Atlanto.

Bendra informacija apie Jungtines Amerikos Valstijas

Jungtinės Amerikos Valstijos (United States of America), arba trumpiau JAV, yra federacinė respublika Šiaurės Amerikos žemyne, sudaryta iš 50 valstijų ir federalinės sostinės apygardos. Be pagrindinės teritorijos, JAV priklauso kelios teritorijos ir autonominiai vienetai užjūryje, išsidėstę Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regionuose. Sostinė – Vašingtonas, didžiausias miestas – Niujorkas. Šiaurėje Amerika ribojasi su Kanada, pietuose – su Meksika, vakaruose telkšo Ramusis vandenynas, rytuose – Atlanto vandenynas. Šalis turi jūrų sieną su Rusija. Pagal teritorijos plotą (apie 9,83 mln. kv. km) ir gyventojų skaičių (apie 330 mln.), JAV yra trečia pagal dydį pasaulio valstybė, užimanti maždaug 40 % Šiaurės Amerikos žemyno.

Klimatas 

Jungtinės Valstijos užima didelę teritoriją, šalies geografija įvairi, apimanti keletą skirtingų klimato zonų. Šiaurinėse teritorijose vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinėje Floridos dalyje bei Havajų salose galima rasti tropinį klimatą. Didžiosios lygumos, besitęsiančios į vakarus, pasižymi pusiau sausu oru. Vakarų kalnų regionuose vyrauja alpinis klimatas. Didžiojo Baseino teritorijoje – itin sausas. Kalifornijos pakrantė išsiskiria švelniu Viduržemio jūros regionui būdingu subtropiniu klimatu, tuo tarpu Oregonas, Vašingtonas ir pietinė Aliaskos dalis pasižymi jūriniu klimatu. Likusioje Aliaskos dalyje dominuoja subarktiniai ir arktiniai orai. Šalyje neretai pasitaiko ekstremalių oro sąlygų – uraganai dažni Meksikos įlankos pakrantėje, o Tornadų alėja, esanti centrinėje JAV dalyje, garsėja didžiausiu tornadų skaičiumi pasaulyje.

Laikas 

Laiko skirtumas tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos priklauso nuo konkrečios JAV laiko juostos bei to, ar šiuo metu abiejose šalyse galioja vasaros laikas. Amerikoje yra 6 pagrindinės laiko juostos, o Lietuva randasi Rytų Europos laiko juostoje (EET / EEST).

Pavyzdžiui, jei Lietuvoje yra 12:00 val. dienos, tai:

  • Niujorke bus 5:00 val. ryto;
  • Čikagoje – 4:00 val. ryto;
  • Los Andžele – 2:00 val. nakties;
  • Havajuose – 23:00 val. (praėjusios dienos vakaras). 

 

Kalba

Jungtinėse Valstijose anglų kalba laikoma pagrindine visuomenės kalba, nors oficiali valstybinė kalba federaliniu lygmeniu nėra įtvirtinta. Nepaisant to, JAV pilietybės įstatymas anglų kalbą traktuoja kaip norminę. Antrą vietą užima ispanų kalba, kuria bendrauja maždaug 12 % šalies gyventojų. 

Havajų valstijoje oficialiai pripažintos anglų ir havajiečių kalbos. Nors Naujoji Meksika ir Luiziana neturi oficialios kalbos, šiose valstijose šalia anglų įteisintos ispanų ir prancūzų kalbos. Pavyzdžiui, Kalifornijoje tam tikri valdžios ir teismo dokumentai skelbiami anglų ir ispanų kalbomis.

Religija 

Jungtinės Amerikos Valstijos yra formaliai pasaulietinė valstybė. Pirmoji JAV konstitucijos pataisa užtikrina kiekvieno asmens teisę laisvai praktikuoti religiją ir draudžia bet kokios oficialios religijos įtvirtinimą valstybės mastu. Remiantis apklausomis, 59 % amerikiečių nurodė, kad religija užima svarbią vietą jų gyvenime. 78,4 % suaugusių JAV gyventojų tapatinosi su krikščionybe. 51,3 % krikščionių yra protestantai, 23,9 % priklauso Romos katalikų bažnyčiai. Nekrikščioniškas religijas (judaizmą, budizmą, islamą, hinduizmą ir kt.) išpažįsta apie 5 % gyventojų. 17 % nurodė priklausantys kitoms religijoms.

Sveikatos priežiūra ir skiepai 

JAV netaikomas valstybinis sveikatos draudimas turistams – visa medicininė pagalba mokama, net ir esant skubiam atvejui. Medicininių paslaugų kainos Valstijose labai aukštos – paprastas apsilankymas pas gydytoją gali kainuoti kelis šimtus dolerių, o gydymas ligoninėje – tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių dolerių. Labai rekomenduoju pasirūpinti kelionių draudimu, kuris padengtų:

  • skubią medicinos pagalbą;
  • gydymo išlaidas;
  • repatriaciją (grąžinimą į gimtąją šalį ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju).

 

Prieš kelionę verta pasitarti su gydytoju arba kelionių medicinos specialistu, kuris įvertins jūsų individualią situaciją. Jei vartojate receptinius vaistus, pasirūpinkite pakankamu jų kiekiu ir turėkite gydytojo pažymą (geriausia anglų kalba). Kai kurios vaistinės JAV gali suteikti paprastas paslaugas, tokias kaip skiepai ar greiti tyrimai, bet tai taip pat mokama. Keliautojams nėra nustatyta privalomų skiepų. Tačiau dėl galimų infekcijų rizikos suaugusiems rekomenduojama atnaujinti difterijos ir stabligės skiepus.

Maistas 

Amerikos virtuvė įvairi ir savita, atspindinti turtingą šalies kultūrinį kraštovaizdį. Šių tradicinių patiekalų būtinai turėtumėte paragauti:

  • amerikietiškas mėsainis, gaminamas iš maltos jautienos, patiekiamas ant bandelės su sūriu, šonine ir įvairiais priedais;
  • niujorkietiška pica – plona ir traški picos versija, pagardinta tradiciniais priedais, tokiais kaip mocarelos sūris, pomidorų padažas ir bazilikas;
  • barbekiu – populiarus pietinėse JAV dalyse, yra mėsos paruošimo būdas, kai mėsa lėtai kepama arba rūkoma, kol suminkštėja ir tampa skani;
  • moliuskų sriuba – ši kreminė sriuba, gaminama iš moliuskų, bulvių, svogūnų ir grietinėlės. Tai firminis Naujosios Anglijos patiekalas‘
  • sūrio pyragas – prabangus desertas, gaminamas iš minkšto, puraus sūrio ir traškios plutos. Ypatingai mėgstamas visoje šalyje.

 

Transportas 

Tiesą sakant, viešasis transportas nėra itin patogus būdas keliauti Jungtinėse Valstijose. Nors kiekvienas miestas turi tam tikrą viešojo transporto formą, tik keli didieji miestai turi plačius viešojo transporto tinklus. 

Miesto autobusai suteikia susisiekimą miestuose ir jų apylinkėse. Autobusų kokybė ir patikimumas skirtinguose regionuose skiriasi, o pats važiavimas iš pradžių gali būti painus. Prieš važiuodami, susipažinkite su miesto autobusų maršrutais, nustatykite išvykimo bei atvykimo stoteles. Maršruto planavimui galite naudoti CityMapper arba Google Maps programėles. Paprastai vienkartinius bilietus galima įsigyti tiesiai iš vairuotojo, viešojo transporto skyriuje ar internetu. Standartinė vienos krypties autobuso bilieto kaina svyruoja nuo 1,25 USD (1,09 EUR) iki 2,75 USD (2,41 EUR). 

Tarpvalstybiniai autobusai gana patogi transporto priemonė, aptarnauja daugybę miestų kiekvienoje valstijoje ir suteikia tiesioginius maršrutus tarp daugumos didžiųjų miestų. Autobusai paprastai būna švarūs, su oro kondicionieriais ir nemokamu belaidžiu internetu. Deja, kelionių tarpvalstybiniais autobusais trūkumas yra pačios kelionės trukmė. Jungtinės Valstijos yra didelės, autobusai stoja kas kelias valandas, kad keleiviai galėtų nusipirkti užkandžių, ištiesti kojas, pasinaudoti tualetu. Todėl kelionė tarpvalstybiniu autobusu paprastai trunka ilgiau nei automobiliu.

Tarpvalstybinio autobuso bilietą galima įsigyti tiesiogiai iš autobusų bendrovės internetu, telefonu, autobusų stotyje, parduotuvėse ar degalinėse. Standartinių kainų pavyzdžiai populiariais „Greyhound“ maršrutais:

  • Bostonas–Filadelfija – 21 USD (18,4 EUR);
  • Los Andželas–San Franciskas – 25 USD (21,9 EUR);
  • Niujorkas–Bostonas – 13 USD (11,4 EUR).

 

Tarpvalstybinių autobusų keleiviai turi užregistruoti bagažą, todėl įsitikinkite, kad jūsų lagaminas aiškiai paženklintas. Už didesnių daiktų, pvz., slidžių ar banglenčių, registraciją gali būti taikomas papildomas mokestis. Tarpvalstybinių autobusų stotys dažnai būna miesto pakraštyje. Planuodami išvykimą, atsižvelkite į laiką, per kurį ten nuvyksite.

JAV egzistuoja įvairios viešosios ir privačios geležinkelių sistemos, tačiau ne visi amerikiečiai jomis reguliariai naudojasi. Yra dviejų tipų geležinkelių transportas: priemiestiniai ir tarpmiestiniai traukiniai.

Priemiestiniai traukiniai yra miesto viešojo transporto sistemos dalis, jungianti priemiesčius su miesto centru. Priklausomai nuo eismo intensyvumo, traukiniai gali išvykti dažniau arba rečiau. Bilietą įsigyti galima geležinkelio stoties bilietų kasoje arba automate. Daugumoje priemiestinių traukinių nėra rezervuotų vietų, todėl galite sėdėti arba stovėti ten, kur norite. Štai keletas priemiestinių traukinių bilietų kainų pavyzdžių:

  • MTA Long Island Rail Road (Niujorko metropolinė zona) – nuo ​​6,5 USD (5,7 EUR) iki 37 USD (32,4 EUR);
  • NJ Transit Rail (Niujorkas–Naujasis Džersis) – nuo ​​1,50 USD (1,3 EUR) iki 11,5 USD (10,05);
  • Metra Rail (Čikaga) – nuo ​​4 USD (3,5 EUR) iki 8,25 USD (7,22 EUR).

 

Tarpmiestiniai traukiniai yra tolimojo susisiekimo traukinių rūšis, jungianti visos šalies miestus. Dažniausiai naudojami poilsinėms kelionėms, kadangi pro langus atsiveria tiek mažų Amerikos miestelių, tiek didžiųjų miestų vaizdai. Tolimųjų reisų traukiniuose yra miegamieji vagonai ir maitinimo įstaigos, nemokamas belaidis internetas. Kelionės tarpmiestiniais traukiniais nėra nei greitos, nei pigios. Vis dėlto tai smagus ir unikalus keliavimo būdas, jei turite pakankamai laiko. Yra keturios bilietų kategorijos: nerezervuotos vietos, rezervuotos vietos, verslo klasė, pirma klasė. Bilietus galite įsigyti internetu, geležinkelio stotyje arba per sertifikuotą kelionių agentą.

Greitasis tranzitas yra greitojo viešojo transporto rūšis JAV miestuose – požeminiai traukiniai, metro ir kitos miesto greitojo geležinkelio linijos. Šios viešojo transporto rūšys pasižymi dideliu keleivių srautu ir reisų dažnumu. Tai greitas, pigus ir patikimas būdas keliauti po miestus Jungtinėse Valstijose. Kai kur mokėsite fiksuotą mokestį, kitur pagal atstumą arba paros laiką. Pavyzdžiui metro: 

  • Niujorko – 2,75 USD (2,41 EUR);
  • Vašingtono – 2–6 USD (1,75–5,25 EUR) (priklausomai nuo atstumo ir paros laiko);
  • San Francisko – 2–16,65 USD (1,75–14,6 EUR) (priklausomai nuo atstumo ir kelionės į oro uostus arba iš jų);
  • Čikagos – 2,25 USD (2 EUR). 

 

Įprastai vienkartinius metro bilietus galima įsigyti automatuose. Kelionė požeminiu greituoju transportu gali būti paini, ypač įeinant ir išeinant iš stoties. Naudokitės išėjimuose esančiais žemėlapiais. Planuodami maršrutą naudokite programėlę, pvz., Google Maps, kad galėtumėte orientuotis labirintus primenančiuose greitojo transporto tinkluose. Metro dažnai būna perpildyti. Elkitės mandagiai, išleisdami keleivius ir prieš įlipdami.

Dideliuose miestuose taksi yra patogi alternatyva viešajam transportui. Niujorke gausu geltonų taksi. Čikagos, Vašingtono, Los Andželo, Hiustono ir San Francisko centruose rasti taksi taip pat neturėtų būti didelis iššūkis. 

Norėdami gatvėje rasti laisvą taksi, žiūrėkite į automobilio stogo šviesas. Jei jos dega, automobilis laisvas. Jei nedega, užimtas arba nedirba. Miestuose, kuriuose daug taksi, geriausias būdas automobilį sustabdyti pakeliant ranką ir užmezgant akių kontaktą su vairuotoju. Taip pat galite laukti taksi stotelėje. Sėskite ant galinės taksi automobilio sėdynės ir pasakykite vairuotojui savo kelionės tikslo adresą, o ne pastato ar įstaigos pavadinimą.

Taksi automobiliuose įrengti skaitikliai, pradinis tarifas apie 3 USD (2,62 EUR). Kiekviena nuvažiuota mylia kainuoja 2–3 USD (1,75–2,62 EUR).  Įprasta vairuotojui palikti kelis dolerius arbatpinigių. Piko valandomis arba sekmadieniais gali būti taikomas papildomas 0,5 USD (0,44 EUR) mokestis.

Jungtinėse Amerikos Valstijose galima naudotis Uber ir Lyft. Kaip ir miesto taksi vairuotojai, „Uber“ ir „Lyft“ vairuotojai tikisi arbatpinigių. Pamiršus duoti arbatpinigių, keleivis gali gauti prastą atsiliepimą.

Vairuoti amerikiečiai mėgsta. Tai patogus keliavimo būdas miestuose ir tarp jų. Tad kodėl gi jums neišsinuomojus automobilio ir nepabuvus tikrais amerikiečiais? Automobiliu galėsite pasiekti vietas, į kurias kitaip būtų sunku patekti. Atminkite, kad Jungtinės Valstijos yra plačios, atstumai tarp lankytinų vietų dideli ir prastai aptarnaujami viešuoju transportu.

Rekomenduojama, bet nebūtina, rezervuoti automobilį iš anksto – jeigu norite suplanuoti kelionės biudžetą ir sutaupyti pinigų. Keliautojai, planuojantys išsinuomoti automobilį Jungtinėse Valstijose, prieš išvykdami iš savo gimtosios šalies turėtų pasidomėti vairavimo įstatymais savo kelionės tikslo vietoje. Kiekvienoje JAV valstijoje galioja savos taisyklės ir reglamentai. Nuomos bendrovės taip pat turi taisykles ir reglamentus, kurie gali skirtis nuo valstijų įstatymų.

Paprastai keliautojams, 25 metų ir vyresniems, kurie turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą anglų kalba, nekyla problemų išsinuomojant automobilį. Tačiau jei jūsų vairuotojo pažymėjimas nėra originaliai anglų kalba ar jame nėra vertimo į anglų kalbą, galite susidurti su sunkumais. Šiems keliautojams prieš keliaujant į užsienį gali tekti įsigyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Per pastaruosius porą dešimtmečių dviračiai paplito JAV miestuose, kurie bando sumažinti anglies pėdsaką. Dviračių mėgėjai turėtų apsvarstyti galimybę keliauti į šiuos dviračiams draugiškus JAV miestus:

  • Mineapolis, Minesota;
  • Portlandas, Oregonas;
  • Boulderis, Koloradas;
  • Sietlas, Vašingtonas;
  • Judžinas, Oregonas;
  • San Franciskas, Kalifornija

 

 Uber Jump ir Lyft Motivate dviračio nuomos kaina yra apie 2,5 USD (2,2 EUR) valandai. Kai kurios dviračių dalijimosi platformos parduoda 24 valandų arba kelių dienų bilietus. Pavyzdžiui, Capital Bikeshare ima tik 8 USD (7 EUR) už dieną ir 17 USD (14,9 EUR) už 3 dienas.

Valiuta ir vidutinės kainos 

Oficiali valiuta yra JAV doleris (USD). Vidutinė restorano patiekalo kaina: 

  • pusryčiai – 10–25 USD (8,75–21,87 EUR); 
  • pietūs – 15–30 USD (13,12–26,5 EUR); 
  • vakarienė – 17–50 USD (14,87–43,74 EUR). 

 

Jungtinės Amerikos Valstijos yra gana brangi kelionių kryptis. Turistai Amerikoje per dvi savaites vidutiniškai išleidžia 4 620 USD (4042 EUR) vienam asmeniui.

Vizos

Lietuvos Respublikos pasas būtinas keliaujant į Jungtines Amerikos Valstijas. Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti į JAV be vizos trumpam laikotarpiui pagal bevizio režimo programą. Vis dėlto, prieš kelionę patartina pasitikrinti naujausią informaciją dėl įvažiavimo taisyklių.

JAV veikia ne viena LR diplomatinė atstovybė

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (0-37) 32 44 54
Vilnius: (0-5) 215 00 77
Klaipėda: (0-46) 31 17 43
Mažeikiai: (0-44) 32 53 00
Online užsakymai: 061148640
Grupėms: (0-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3699 €