(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Didžioji ekspedicija po Pietų Ameriką ir Okeaniją: Argentina - Čilė - Patagonija - Ugnies žemė - Velykų sala 20d. (24d.)

ARGENTINA – Buenos Airės – Santa Susana estancija – Igvasu kriokliai (iš Argentinos ir Brazilijos pusės) – Ušuaja – Ugnies žemės (Tierra del Fuego) nacionalinis parkas – El Kalafatė – Argentinos Patagonija: Los Glaciares nacionalinis parkas (Perito Moreno ledynas) – ČILĖ – Čilės Patagonija: Torres del Paine nacionalinis parkas – Punta Arenasas – Atakamos dykuma – Santjagas – Valparaisas – Velykų sala*
2025.01.17 - 02.05 liko 12 vietų
Kaina nuo:
4579 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
  • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir išskirtinai kontrastingas kelionės maršrutas (miestai, indėnų kaimeliai, ledo laukai, dykuma, vulkanai, geizeriai, Andų kalnų granito smailės, pampos – vieni gražiausių pasaulio peizažų), optimizuotas atsižvelgiant į keliautojų pageidavimus.
    • Igvasu - patys efektingiausi ir fotogeniškiausi pasaulio kriokliai (GRŪDOS ekspertų nuomonė).
    • Perito Moreno ledynas  - „tai gražiausia, ką mačiau gyvenime“ (GRŪDOS kelionių ekspertė A. Dabravolskienė).
    • Unikali galimybė aplankyti „Ugnies žemę“ ir piečiausią pasaulio miestą Ušuają, dar vadinamą „Pasaulio pakraščiu“.
    • Atšiauri egzotika ir poliarinės emocijos – plaukimas katamaranu Byglio kanalu stebint jūros paukščius ir gyvūnus.
    • Čilės ir Argentinos Patagonija – ledo ir granito smailių simfonija.
    • Atakamos dykuma – vienas sausiausių ruožų visoje Žemėje.
    • Neįminta Velykų salos paslaptis.
  • Ilgametė GRŪDOS kelionių į Pietų Ameriką organizavimo patirtis (Peru, Bolivija, Argentina, Čilė, Brazilija, Kolumbija, Ekvadoras).
  • Patyrę, patikimi ir daugybę kartų patikrinti GRŪDOS partneriai Pietų Amerikoje.
  • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, svečių namai, posados.
  • Kvalifikuoti vietos gidai, profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
  • Į kainą įskaičiuoti lankomi objektai, nacionalinių parkų mokesčiai.
  • Jūsų patogumui ir poilsiui po 2 nakvynes – Buenos Airėse, Puerto Igvasu, Puerto Natales, Ušuajoje, San Pedro de Atakamoje; po 3 nakvynes – El Kalafatėje, Santjage.
  • Puikus kainos ir kokybės santykis.

 

 

Kelionės aukso fondas

  • Buenos Airės – Argentinos gerų orų, šypsenų ir jausmingojo tango sostinė, kurioje darniai persikloja Europos tautų palikimas, judraus didmiesčio aukščiai ir bohemiškos spalvos.
  • Gaučų fiesta Santa Susanos estancijoje – gardi, smagi, azartiška viešnagė Argentinos kaubojų tradicijas puoselėjančioje didžiulėje pampos rančoje.
  • Igvasu kriokliai – įspūdingomis vandens kaskadomis virstantis gamtos teatras, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Šį nuolat kintantį tyro, bet pasiutusio vandens ir žalių tropikų paveikslą apžiūrėsite iš abiejų šalių – Argentinos ir Brazilijos – pusių. Čia praleisite 2 dienas!
  • Ušuaja – svarbiausias stichiškos, atšiaurios Ugnies žemės miestas, tikro pasaulio pakraščio ir tiesiausio kelio į Antarktidą pradžia.
  • Ugnies žemė – didžiausia ir bene įspūdingiausia Ugnies žemės archipelago sala prie Magelano sąsiaurio. Čia sodrių spalvų juostas bei dantytas, vietomis – grėsmingas, vertikales braižo fjordai, ledynai, šaltosios stepės, tundra... Per ežerų ir slenkstėtų upių pilną žemę, svetingą faunai ir pačiai įvairiausiai augmenijai, driekiasi Andų kalnai, o jos krantus vėsina Atlanto vandenynas.
  • Argentinos ir Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia Žemės vieta, UNESCO gamtos paveldas, kuris lediniu grožiu tiesiog stingdo, o joje vykstantys efektingi procesai gali palikti be amo. Tyrinėjant Patagoniją, prieš akis atsiveria milžiniškos ledo platformos, neregėta sušalusio vandens stulpų žydrynė, skylančių ledo gabalų triukšmas, net iš tolo kaustantis krištolinio vandens šaltis. Kelionės metu aplankysite Argentinos Patagonijos dramų įžymybę – Perito Moreno ledyną (UNESCO gamtos paveldas) ir Čilėje įsikūrusį Tores del Paine nacionalinį parką (UNESCO biosferos rezervatas), kuris ne stebins, o tiesiog priblokš smarkių, įstabių gamtos formų ir reiškinių virtine. Čia praleisite net 6 dienas!
  • Atakama – sausiausia pasaulio dykuma, dovanosianti Jums nežemiškų kraštovaizdžių. Vienas jų – tai didžiausia Čilėje ir antra pagal dydį pasaulyje druskos platforma Salar de Atakama. Šviesią ir šaltą Atakamos druskos plynę, į kurios balsvą tviskesį vietomos įsiterpia lagūniniai ežerėliai ir telkšo pelkynai, pratęsia dangaus žydrynė, o atsveria tolumoje dunksintys sunkūs, tamsūs kalnai. Čia praleisite net 3 dienas!
  • Saulėlydis Mėnulio slėnyje – tai ne tik vaizdas, bet ir visatos magija. Prieš Mėnulio slėnio, plytinčio neaprėpiamos Aakamos dykumos viduryje, tylą ir paslaptį, kuriamą druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotojųjų mineralų, nuščiūva visi romantikai. Jus stebins įdomiausios šio mėnulio paviršių primenančio slėnio grožybės – natūralios smėlio skulptūros, o dykumos landšafto spalvas keisiančią saulę palydėsite nuo didžiulės kopos.
  • El Tatijo geizerių šokis ryto aušroje – dar viena ypatinga patirtis. Stebėsite, kaip viename iš aukščiausiai pasaulyje esančių ir didžiausiame geizerių lauke visame pietų pusrutulyje apie 100 vandens čiurkšlių, iš po žemių vertikaliai trykštančių 4300 metrų aukštyje Andų kalnuose, švintant pradeda savo unikalų šokį.
  • Indėnų kaimeliai Tokonao, Kaspana, Čiu Čiu – tai senoji, neskubanti Pietų Amerika, kurioje dailią ir jaukią atmosferą palaiko indėnų kultūros atminimo ženklai, nedidelės, bet įspūdingos kolonijinės bažnyčios, žmonių rankomis kuriami originalūs dirbiniai.
  • Santjagas – Čilės urbanistinė širdis Andų kalnų papėdėje. Tai daugialypis, veržlus Pietų Amerikos miestas, kuriame dangoraižiai ir sostinės skuba mainosi su sodriaspalvėmis meno ir bohemos buveinėmis.
  • Gurmaniški potyriai – puikūs, kokybiški Čilės ir Argentinos vynai, steikai, jūros gėrybės.
  • Velykų sala (UNESCO paveldas) – iki galo neįminta gamtos ir žmonių paslaptis Ramiajame vandenyne, Čilės Polinezijoje, su mįslingiausiomis ir atokiausiomis pasaulyje ritualinėmis vietovėmis ir atviromis, plačiomis pakrantėmis, kuriose driekiasi uolos ir iškilę vulkanai.Čia praleisite net 3 dienas!

 

Super ekskliuzyvas kelionių gurmanams – nuo 2009 per daugelį metų atrinkti Pietų Amerikos topai!
Puikiai įvertinta kelionė – profesionalai rekomenduoja!

 

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą - patirti kvapą gniaužiančius įspūdžius Pietų Amerikoje ir Okeanijoje

ARGENTINA - ČILĖ - VELYKŲ SALA

Brazilija – Ugnies Žemė – Patagonija 

 

Ūla prie ledynų

 

Didysis Pietų Amerikos turtas Argentina ir Čilė: nuo Igvasu krioklių (ir iš Brazilijos pusės) bei ledinės Patagonijos iki Ugnies žemės ir Mėnulio slėnio

Šis ekstremaliojo pažinimo GRŪDOS turas po Pietų Amerikos stebuklus – tai stambiagabaritis ir daugiskaitinis patyrimas, kuriame atstumai, ekologiniai planetos turtai, stichijos – viskas yra gigantiškų mastų ir taikosi į rekordus.
Milžiniškomis kaskadomis virstantys Igvasu kriokliai su tropikų vaivorykštės aureole, kuriuos apžiūrėsite ir iš Argentinos, ir iš Brazilijos pusės. Pasaulinio lygio gaivališkas topas – Perito Moreno ledynas Argentinoje: priešais Jūsų akis vyks kvapą gniaužiančios grandiozinių žydrų ledo dangoraižių, dūžtančių į šukes ir griūnančių į Archentino ežerą, didžiosios dramos, kurias stebėdami, suvoksite, kad Patagonija – tai gyvas, nepertraukiamas gamtos pasirodymas ir simfonija iš grėsmingų natų. Įspūdingiausius kalnų bokštus ir raguotas Andų viršūnes – Kuernos del Paine – ji Jums atidengs Čilėje, Tores del Paine nacionaliniame parke.
Maksimaliai tyras Ugnies žemės salos kraštovaizdis ir kelionė tarytum pasakoje laiku bei labiausiai į pietus nutolusiomis laukinėmis vietovėmis, taip pat pro atšiaurią miškų tankmę „Pasaulio pakraščio“ traukiniu. Didžiausia Čilėje ir antra pagal dydį pasaulyje druskos platforma Salar de Atakama, kurios tviskantis paviršius panašus ir į sustingusį ežerą, ir į apšarmojusią dykumą, tačiau pernelyg sudėtingas ir keistai vaizdingas, kad būtų tiksliai įvardytas tik vienu epitetu. Šioje kelionėje jis nežemišku spindesiu, saulės kuriamais efektais ir horizonto kontūrų nostalgija gali konkuruoti nebent su sausiausios Žemėje dykumos – Atakamos Mėnulio slėniu, kur palydėsite saulę, ir vienu iš aukščiausiai planetoje esančių bei didžiausiu visame pietų pusrutulyje El Tatijo geizerių lauku, kur saulę pasitiksite. Beveik visą laiką nuo fono nesitrauks ilgiausios planetoje Andų kalnų grandinės viršūnės, vietomis vitriną užleisiančios vandenynui. Ją papildys ir Druskos kalnai bei simetriškas Likankaburo vulkanas. Įžangą į stichiškas išvykas bei smarkias klimato, aukščio permainas ir poilsį nuo neaprėpiamo grožio gamtos tolių, vandeningų ar ledinių peizažų užtikrins jaukūs kaimeliai su indėnų kultūros pėdsakais ir galinga urbanistinė romantika: į Pietų Ameriką „pateksite“ per jausmingąją Argentinos tango sostinę Buenos Aires ir pampos kaubojų – gaučų fiestą, o su žemynu atsisveikinsite iš veržliosios Čilės sostinės Santjago, be to, turėsite galimybę aplankyti garsųjį Vinja del Mar kurortą.
Aktyvios, kontrastingos, pilnos karštų, taip pat – ledinių įspūdžių atostogos su GRŪDA indėnų, ledo, ugnies ir druskos žemėse – tai Kelionė. Kelionė iš didžiosios raidės!

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius – Buenos Airės.

Skrydis iš Vilniaus į Buenos Aires su persėdimu per vieną iš Europos miestų.Argentinos vėliava

2
diena. Buenos Airės.

Nusileidžiate Argentinos rytuose – Buenos Airėse. Vyksite įsikurti į viešbutį. Po pietų prasidės apžvalginė ekskursija po charizmatiškąją Argentinos sostinę, plačiai išsidriekusią prie Atlanto vandenyno, La Platos estuarijos krante. Galų gale esate toje daugybę kartų nuotraukose matytoje tolimojoje Pietų Amerikos žemėje, kurios pavydėtino įvaizdžio dalimi tapęs tango. Paradoksas: XIX amžiaus pabaigoje gimęs tarp prasčiokų tamsiose patiltėse ir prie viešnamių šis ugningas šokis ilgainiui virto gyvenimo džiaugsmo ir meilės simboliu. Jo gyvi fragmentai gatvėse dabar neleidžia Buenos Airių supainioti su jokiu kitu pasaulio miestu. Išskirtinę atmosferą čia kuria ir milijonai skirtingų tautų žmonių, kurie mėgsta didžiuodamiesi pabrėžti savo europietišką, daugiausia – ispanišką, kilmę, šypsenų. Jos tik patvirtina, kad didelės įtakos gyventojų nuotaikai turi klimatas. Buenos Airių pavadinimas ir reiškia „gerus orus“. Kol prie jų pratinsitinės, pažinsite Argentinos sostinę kaip Lotynų Amerikos Paryžių – puošnią, architektūriškai stilingą, guvią visą parą ir besididžiuojančią savimi.

Buenos Airės

Buenos Airės

Važiuosite prie svarbiausios ir gražiausios mieste – Gegužės aikštės (Plaza de Mayo) – pagrindinės visų revoliucinių įvykių ir masinių demonstracijų vietos. Į ją atsisukusi valdžios būstinė, vadinama Casa Rosada. Būtent iš šių rūmų balkono tūkstantinei miniai legendines kalbas sakė Prezidentas Juanas Domingo Peronas ir jo žmona, „vargšų šventoji“, Maria Eva Duarte, vadinta Evita. Paprastiems žmonėms nekliuvo nei jos prasčiokiška kilmė, nei prasta reputacija. Iš vargingos merginos, kuri, anot piktai ir su pavydu plakusių liežuvių, vienu metu net dirbo prostitute, iki pirmos šalies ponios pakilusios ir neįtikėtinuose turtuose bei milžiniškoje įtakoje besimaudžiusios Evos Peron gyvenimas – dar sudėtingesnis ir prieštaringesnis nei Pelenės, net pranoksta jaudinančio filmo scenarijų. Bet jei domitės jos biografija ir moderniųjų laikų Argentinos istorija, prieš kelionę rekomenduojame pažiūrėti 1996 metų Alano Parkerio muzikinę dramą „Evita“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko popmuzikos karalienė Madonna.

Buenos Airės

Tęsiate Buenos Airių žvalgytuves. Pamatysite miesto rotušę Cabildo ir neoklasicistinę Buenos Airių Metropolijos Katedrą. Lankysitės ir viename populiariausių Argentinos sostinės rajonų – bohemiškajame San Telmo, kur tarp kolonijinį laikmetį menančių pastatų įsispraudusias, akmenimis grįstas gatves dabina žibintai, spalvina jaukios kavinės, antikvaro krautuvės, meno galerijos ir kūnišką pavidalą įgyja tango jausmai... Čia jau liesite jautrią, menišką Buenos Airių sielą, svetingą ir dosnią visiems.
Prakalbinsite ją ir nusikėlę į „mažąją Italiją“. Taip galima vadinti La Bokos kvartalą, kuriame dar XIX amžiuje įsikūrė italų jūrininkai ir prieplaukos darbininkai, daugiausia – atvykėliai iš Genujos. Ryškiaspalviai mažaaukščiai namai ir moderniais piešiniais papuoštos jų sienos, buvusiuose kukliuose migrantų būstuose įsikūrusios amatininkų dirbtuvės ir menininkų studijos sudaro atskirą ryškiaspalvį mikropasaulį, kuriame garbingą vietą užima ir kita, su tango besivaržanti argentiniečių aistra – futbolas. Juk La Bokoje yra La Bomboneros stadionas. Su didžiausia jėga jis atgyja, kai ten žaidžia garsusis „Boca Juniors“ klubas. Net ir nepamatę stadiono, kelionės metu Jūs pajusite tiesiog ore sklandančią futbolo azarto dvasią.

La Bokos kvartalas

Šiandien nuvyksite ir prie Rekoletos kapinių – įžymiausių Argentinos žmonių panteono. Čia palaidota ir garsioji Eva Peron, kurios vardą jau tikrai įsiminėte. Pravažiuosite bene plačiausią pasaulio alėją – Avenida 9 de Julio. Sustosite žaliojoje Plaza Lavalle aikštėje, kurią supa Federalinio teisingumo rūmai ir vienas didžiausių bei dailiausių planetoje operos teatrų.
Pirmąjį pažintinį šios temperamentingos kelionės turą baigsite terapiškais urbanistinio kraštovaizdžio reginiais – lankysitės žavinguose itališkos praeities kvartalo, virtusio prestižine poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zona, – Palermo soduose ir parkuose. Vakarą siūlome praleisti tango klube „Cafe de los Angelitos“ (už papildomą mokestį), kur rodomi įspūdingi šou, paprastai žiūrovus paskatinantys iš naujo atrasti dramatišką tango kultūrą. Nakvynė viešbutyje.

 

3
diena. Buenos Airės – Santa Susanos estancija – Buenos Airės.

Pusryčiai. Po aklimatizacijos visiškai kitokioje, nuo gimtųjų namų Atlanto vandenyno skiriamoje Pietų Amerikos aplinkoje, Jūs leisitės į tokį stiprų, skirtingas jusles žadinsiantį dienos turą, kad tiksliau būtų jį vadinti nuotykiu. Nesibaigiantį pampos pievų ir dangaus horizontą, jungia, regis, tik viena lygi siūlė. Netrukus prieš Jūsų akis platės ir charakteringa Argentinos kultūros panorama.
Toldami nuo Buenos Airių betonų ir žmonių minių, apie pusantros ar dvi valandas važuosite į garsiąją Santa Susanos estanciją, kad iš arti išvystumėte vietos žemvaldžių ir gyvulių augintojų – gaučų kasdienybę ir linksmybes. Jie – nepamainomi raiteliai ir puikūs piemenys.

Apsukriausi ir darbščiausi per kartas sugeba išlaikyti didžiules rančas. Dar XVI amžiuje vyrai, suvaldę bei pasibalnoję arklius ir atsidavę laukinei pampai, save vadino „žmonėmis be poreikių“: nakvojo lygumų pievose be pastogės, o mito tik gamtos gėrybėmis ir medžioklės grobiu. Nuo seno jie treniruodavo savo eikliuosius augintinius bėgti surištomis galinėmis galūnėmis, kad mokėtų ištrūkti iš kitų raitelių ir plėšikų. Ilgainiui užsigrūdinę vyrai įvaldė įvairius amatus. Dabar skrybėlėti pampos kaubojai vis dažniau vietoj plačių bombačų dėvi džinsus, tačiau laukinė stiprybė jų įkaitusiu krauju vis dar teka...

Netoli Los Kordales miestelio 1200 pampos hektarus apimančią rančą airių kilmės Francisko Kelly dar praeitame amžiuje atvėrė turizmui, o pavadino ją Šventos Susanos vardu žmonos Susanos Caffrey garbei. Gali būti, kad vietos gyvenimas Jums atrodys kaip spektaklis, tačiau jis tikras. Šioje estancijoje svečiai turi galimybę pažvelgti į kasdienę gaučų veiklą ir papročius iš vidaus. O kad pavyktų juos aprėpti visapusiškai, parengta koncentruota ir intensyvi programa. Pasivaišinę kaimiškais barbekiu (asado), prisikirtę argentinietiškų steikų, paragavę vyno, būsite pakviesti stebėti folkloro pasirodymą su muzika ir šokiais. Bene azartiškiausia fiestos dalis – gaučai ant arklių. Nustebsite, kokie šie raiteliai vikrūs ir stiprūs. Prisisotinę argentinietiško skonio ir judrių įspūdžių iš tipiško pampos kaimo, grįšite į Buenos Aires. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Buenos Airės – Puerto Igvasu – Igvasu kriokliai – Puerto Igvasu (Argentina).

Šiandien Jums – vandens stebuklo diena. Po pusryčių važiuosite į oro uostą ir skrisite šiauriau, į Misioneso provincijos miestelį Puerto Igvasu, įsikūrusį tarp trijų valstybių – Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus. Vien dėl šios stichiško grožio „apipiltos“ vietovės verta aplankyti Pietų Ameriką bent kartą gyvenime! Pasaulio geografai ir gamtos tyrinėtojai Igvasu krioklius (gvaranių kalba Y guasu reiškia  „didįjį vandenį“) vienbalsiu laiko vienu įspūdingiausių gamtos kūrinių visoje Žemėje. 1984 metais jie įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.

Puerto Igvasu

Medžiais apaugusios salelės ir plikos uolos milžinišką vandens srautą dalija į 275 protakas, kurios į pasagos formos tarpeklį virsta iš 60–80 metrų aukščio. Galite išvysti vaivorykščių juostą, tarsi nimbas švytinčią virš putojančio vandens liežuvių, juos skiriančių akmenų, uolėtų iškilimų ir atogražų žalumos. O galbūt prieš Jūsų akis be paliovos šniokščiančias neramias sroves aštriai skros saulės spinduliai.

Puerto Igvasu

Puerto Igvasu

Toks įspūdis, kad Igvasu kriokliai žiūrovams specialiai pozuoja tokioje šviesoje ir tokioje padėtyje, kad iš bet kurio kampo ir vietos atrodytų vis kitaip ir efektingiausiai be konkurencijos. Tai – bene fotogeniškiausi ir artistiškiausi pasaulio kriokliai, apdovanojantys reginių įvairove ir gausa. Pačios gamtos pastatytame amfiteatre improvizacinį tropikų vandens spektaklį stebėsite iš skirtingo aukščio. Laikysitės dviejų pagrindinių maršrutų – žemojo, leisiančio triukšmingomis, smarkiomis kaskadomis gėrėtis iš apačios, ir aukštojo, atversiančio Jums stulbinantį Igvasu šėlsmą iš viršaus. Šios dienos įspūdžiai apogėjų pasieks prie „Velnio gerklės“. Garganata del Diablo – taip ispanų kalba vadinamas bene aršiausias, kartu – ekspresyviausias Igvasu performansas: 150 metrų pločio ir 700 metrų ilgio U formos klifo kraštais krenta didžiulis krioklys.

Puerto Igvasu

Igvasu nacionalinį parką išraižę pėsčiųjų takai ir tiltai, vedantys į vaizdingas bambukų, palmių ir laukinių orchidėjų augavietes, kurias dabina didžiuliai tropiniai drugeliai ir ryškiaspalviai paukščiai, tarp jų – impozantiškasis tukanas su fosforiniu snapu, o džiunglių gilumoje knibžda tokie retų ir nykstančių rūšių žinduoliai kaip jaguarai, į kiaules panašūs keistuoliai tapyrai, ilganosiai meškėnai... Ryškiai žalias ir sultingas Igvasu peizažas Jus gaivins ir kerės. Bet vienos dienos jam nepakanka. Kadangi įveikėte ilgą kelią iki Užatlantės, pasirūpinome, kad vieną galingiausių jos įžymybių – Igvasu krioklius – ne paviršutiniškai apibėgtumėte žvilgsniu, bet neskubėdami patyrinėtumėte jų apylinkes, tad žvalgytuves tęsite ir rytoj, tik jau iš kitos pusės. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Puerto Igvasu – Igvasu kriokliai (Brazilija) – Puerto Igvasu.

Pusryčiai. Šios dienos programoje – jaudinančios pažinties su Igvasu krioklių didybe pratęsimas. Fantastiškų kintančių formų ir stiprų gaivos jausmą dovanojantį vandens paveikslą jau apžiūrėjote iš Argentinos pusės.

Puerto Igvasu

Dabar trumpam atsidursite Brazilijoje, kuri – visai čia pat. Jei vakar Jums atrodė, kad gėrėjimasis atogrąžų vandens kaskadomis šioje kelionėje jau pasiekė piką, netrukus galite pasijusti apsigavę. Mat ir Brazilija dosni smarkių, plačių Igvasu krioklių epizodų. Kita vertus, kad ir iš kurio taško juos stebėtumėte ir fiksuotumėte, įsitikinsite, kad šio gyvastingos Pietų Amerikos lopinėlio dalis lyginti neverta, kadangi šniokščiantis ir purslais virstantis Igvasu grožis nepasiduoda sveriamas ar graduojamas.

Puerto Igvasu

Šiandien jį semti galėsite ir alternatyviais būdais (už papildomą mokestį). Jei Jus valdys nenumaldoma greičio, aukščio ar adrenalino trauka, drąsiausiems pasiūlysime didįjį nuotykių turą – „Macuco safarį“. Jis apima skirtingas, gamtos ir orų sąlygų diktuojamas atrakcijas – nuo paukščių stebėjimo iki raftingo. Važiuosite ir žygiuosite džiunglių takais, kur kiekviena detalė – ir menkiausias žiedas, ir net jo šnaresys – išsigrynina ir prikausto dėmesį.

Puerto Igvasu

Sekdami vešlios floros staigmenas ir gyvūnų pėdsakus ar ausiai neįprastus garsus, jausite, kaip patys su jais atgyjate, kaip atsigauna visos Jūsų juslės, kaip įsitempia klausa, kokia jautri tampa uoslė ir koks skvarbus žvilgsnis. Šiais laikais, kai žmonės vis labiau priklausomi nuo skaitmeninių technologijų ir įtampos, didelis laimėjimas gebėti atsiduoti vien tik natūraliems pojūčiams.

Puerto Igvasu

Jiems atkuntant, leisitės prie Igvasu upės ir, sėdę į didelę guminę valtį, siūbuodami plauksite prie galingųjų krioklių. Linguosite ir šokčiosite ant smarkaus būdo vandens, kol maksimaliai pagal galimybes ir pajėgumus priartėsite gyvas kaskadas ir galbūt pateksite po tikru tropikų dušu. Šis raftingas ir jaudina, ir gali išgąsdinti, ir prajuokinti – emocijos trykšta purslais ir taškosi kaip Igvasu vanduo ir jo vertikalės. Tik vietoje visu kūnu ir sąmone pajusite, kas čia stipriau veikia – išorinis krioklių grožis ar jų vidinė energija.
Kitas pasirinkimas, irgi už papildomą mokestį ir, esant galimybei, – Igvasu krioklių ir tarpeklio apžvalga iš paukščio skrydžio. Žodžiais nenusakomą, veikiau išjaučiamą ir visam gyvenimui atminty kaip sapno ir svajonės vizija pasiliksiantį vaizdą stebėtumėte iš sraigtasparnio.

Puerto Igvasu

Net jei pasirinksite paprastą pasivaikščiojimą ir poilsį prie Igvasu krioklių, užplūs pojūčiai ir reginiai, kurie paskatins Jus  visa širdimi džiaugtis pasaulio įvairove. Vakare grįšite į Puerto Igvasu miestelį, į Argentiną. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Puerto Igvasu – Buenos Airės – Ušuaja (Ugnies žemė).

Pusryčiai. Ši diena skirta kelionei į pasaulio kraštą. Nors taip vadinama daugybė įkvepiančių vietų šioje planetoje, Ugnies žemė išties geografiškai yra ant jos atbrailos, tiksliau, arčiausiai Antarktidos esančiame laukiniame taške, kuriame pasaulis ir civilizacija „baigiasi“. Iš ten rengiamos ekspedicijos jau tik į ledinį žemyną ir Pietų ašigalį. Taigi, su persėdimu Buenos Airėse skrisite į labiausiai į pietus nutolusiu visoje planetoje laikomą miestą –  Ušuają (senąja indėnų jamanų kalba Ush Wuaia reiškia „gilią įlanką“) prie Byglio kanalo.

Ugnies žemė

Tiesa, dar šiek tiek piečiau įsikūręs Puerto Viljamsas, tačiau tai yra visai maža gyvenvietė ir ji priklauso Čilės Antarktidos regionui. Ugnies žemę sudaro viena didelė tokio paties pavadinimo –  Tierra del Fuego – ir daugybė mažesnių salų, tačiau tik vos kelios apgyvendintos žmonių. Be galo išraiškingas archipelago, skiriamo nuo Amerikos žemyno Magelano sąsiauriu, linijas, sodrių spalvų juostas bei dantytas, vietomis – grėsmingas, vertikales braižo fjordai, ledynai, šaltosios stepės, tundra...
Per ežerų ir slenkstėtų upių pilnas salas, svetingas faunai ir pačiai įvairiausiai augmenijai, driekiasi Andų kalnai, o jų krantus vėsina Atlanto vandenynas. Neabejojame, kad visa, su kuo rytoj iš arti prasilenksite, taps išskirtiniu Jūsų pasaulio pažinimo topu, kurį geriau vieną sykį gyvenime patirti negu daugybę kartų apkalbėti ar stebėti per atstumą. Bet pirma turite pailsėti po skrydžių ir prisitaikyti prie kandžių Antarkties vėjų ir vėsumos. Teks išsitraukti šilčiausius į kelionę paimtus drabužius. Čia ir aštriai pajusite metų laikų skirtumus tarp žemynų.

Ugnies žemė

Sausio mėnesį Ugnies žemėje – vidurvasaris su poliarinėmis dienomis, tačiau vidutinė temperatūra Ušuajoje tesiekia 10 laipsnių šilumos, o liepą – pats viduržiemis, kai salynas skendi poliarinių naktų tamsoje, dangų skrodžia kosminių spalvų poliarinė pašvaistė, o drėgnas oras paprastai įšyla vos iki kelių laipsnių virš nulio. Kad ir kuriuo metu čia lankysitės, išgyvensite didelius klimato bei įspūdžių kontrastus. Kol kas apie juos Jums užsimena ramaus Ugnies žemės salos miestelio Ušuajos horizontas, kur už kuklius namus žymiai aukštesnės – uolėtos arba nusibalinusios Andų smailės. Likus laisvo laiko ir pagal galimybes, po to, kai įsikursite viešbutyje, galėsite (už papildomą mokestį) aplankyti „Pasaulio pakraščio“ muziejų. Tai bus įžanga į tiesioginę pažintį su Ugnies žeme. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Ušuaja – Ugnies žemės nacionalinis parkas – Ušuaja.

Visą dieną leisite amą atimančių gamtos formų pertekusiame pasaulio pariby, lankysitės tose pačiose vietose, į kurias prieš du šimtmečius ekspediciją buvo surengęs garsusis, prieštaringai vertinamas anglų gamtininkas ir keliautojas Čarlzas Darvinas. Šiandien jo vardą tikrai dar ne kartą girdėsite.
Po pusryčių vyksite į Ugnies žemės nacionalinį parką. Jis užima iš viso 630 laukinių kvadratinių kilometrų plotą pietinėje salos dayje. Tai vienintelis Argentinos parkas, kuriame subarktinis, turtingas įvairios floros ir faunos miškas dera su vandenyno pakraščių ekosistemomis.

Nacionalinį parką raizgo daugybė upių, sutekančių į Byglio kanalą, kuris tokį pavadinimą gavo po Čarlzo Darvino ekspedicijos. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai Darvinas rašė: „Vargu ar įmanoma įsivaizduoti ką nors puikesnio už šią berilio spalvos ledynų mėlynę“. Statūs kalnai, ledynai, kriokliai ir dabar užburia savo rūsčiu grožiu. Čia rūstų reljefą smailina ledas, užliejęs ir numelsvinęs tyras sraunių upių, ežerų ir krioklių vanduo, paaukštinę kalnai, nužalsvinę patys įvairiausi medžiai, daugiausia – notofagai, paminkštinusios samanos, o pelkes puošia kiminai. Pora dešimčių žinduolių rūšių gyvena parke, tarp jų – guanakai, pietų Andų elniai, laukiniai triušiai, ondatros, aptinkama bene 90 paukščių rūšių, tarp jų – pingvinų.

Kokius gyvius Jums nuskils sėkmė išvysti, prognozuoti gali tik pati gamta, kuri turi beribes galimybes, jei tik į ją neįsibrauna homo sapiens... Dvikojams lankytojams atvira nedidelė, pietinė, parko dalis – apie 200 kvadratinių kilometrų, o likusi paskelbta rezervatu, siekiant apsaugoti turtingą, bet jautrią Ugnies žemės ekosistemą. Joje keliausite skirtingais būdais – važiuosite autobusu, eisite pėsčiomis, taip pat sėsite į „Pasaulio pakraščio“ traukinį to paties pavadinimo stotelėje, esančioje apie 8 kilometrai į vakarus nuo Ušuajos, ir, judėdami piečiausiu pasaulyje veikiančiu geležinkeliu, kurio paskirtis XIX amžiuje buvo visai kita nei dabar, pasieksite „El Parque“ stotelę. Šią neilgą, patogią, bet pasakos scenarijų primenančią išvyką lydės miškų tankmė, Piko slėnis, Toro tarpeklis, išnykusios vietos indėnų – jaganų – kultūros aidas.

Už papildomą mokestį ir esant tinkamam orui, turėsite galimybę plaukti katamaranu Byglio kanalu, aplink kurį telkiasi daugybė jūros paukščių: kirai, kormoranai, albatrosai, kondorai, jūrinės šarkos. Jūs jau turbūt iš patirties žinote, kad tokios bangų ir krantų apžvalgos nuo vandens yra kaip loterija. Jei fortūna šios ekskursijos metu Jums bus maloninga, pamatysite ir simpatiškuosius jūrų liūtus.  Galiausiai patirsite tiek atšiaurios egzotikos ir jos iššaukiamų poliarinių emocijų, kad gali būti, jog dienos pabaigoje pritrūksite žodžių. Poilsiui vakare grįšite į Ušuają. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Ušuaja – El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Važiuosite į oro uostą ir skrisite apie pusę tūkstančio kilometrų šiaurės vakarų kryptimi į El Kalafatės miestelį. Taigi, po neilgo skrydžio atsidursite šalies pietvakariuose, ledynų karūnuojamame, bene ekstremaliausiame Argentinos ir Čilės regione – Patagonijoje. Andų kalnai ją dalija į dvi dalis – Vakarų ir Rytų Patagoniją. Su skurdžiomis sausomis stepėmis ir pusdykumėmis, matinių žemės atspalvių tundra įspūdingai kontrastuoja milžiniški ledynai, kurių rūstybei ir didybei apsakyti asociacijų gali pristigti.

El Kalafatės

Jau rytoj atsidursite tiesioginėje akistatoje su galingu Patagonijos gamtos šedevru. Kaupdami jėgas prieš grandioziniu ledo grožiu stingdantį turą, šiandien ramiai vakarosite El Kalafatėje. Nedidelis miestelis Perito Moreno ledyno, pavadinto tyrinėtojo Francisco Moreno garbei, pašonėje ėmė kurtis tik XX amžiaus pradžioje ir tapo vienu iš vilnos pramonės centrų. Jo pavadinimas tiesiogiai siejamas su šiose apylinkėse augančiu Berberis buxifolia krūmu, kurį ispanakalbiai vadina kalafate. Beje, iš jo vaisių gaminamas gardus džemas. Jei turėsite laisvo laiko, galėsite užeiti į El Kalafatės krautuves ir paieškoti kokybiškų lauktuvių. Gerai pailsėkite, kad rytoj būtumėte pasiruošę priimti Patagonijos ledo jėgą ir akinantį grožį. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. El Kalafatė – Perito Moreno ledynas – El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Visa diena bus skirta aktyviam poilsiui Argentinos Patagonijos ledynų nacionaliniame parke Los Glaciares. Jums pasiūlysime dešimties valandų trukmės Perito Moreno ledyno turą su *minitrekingu (minitrekingas už papildomą mokestį), kuris, pažadame, taps vienu iš didžiausių Jūsų gyvenimo kelionių nuotykių, per kurį patiriamų įspūdžių lygis lubų ir ribų neturi.

Los Glaciares

Perito Moreno, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, – pats iškalbingiausias ir vizualiausias iš visų 48 ledynų, sudarančių Pietų Patagonijos kepurę. Ši viena iš trijų Patagonijos ledo masių leidžiasi į Archentino ežerą ir suformuoja natūralią užtvanką, kuri tą ežerą perskiria, dėl to jo vanduo pakyla net iki 30 metrų ir dėl didžiulio slėgio prasiveržia per ledo užtvarą.

Los Glaciares

Drama, lenkianti bet kokius kine grafikos pagalba išgaunamus efektus. Perito Moreno ledynas pats yra šou kurianti natūrali Žemės planetos dekoracija, kuri dar ir, be abejonės, labai vertinga, nes tai vienas didžiausių pasaulyje gėlo vandens šaltinių. Būdami greta jo, kaip gyvo permainų planetoje liudijimo, galėsite ir pasvarstyti, su bendrakeleiviais padiskutuoti apie klimato atšilimą ir jo grėsmę – ar ji tikra, kiek pagrįsta, kokios perspektyvos.

Los Glaciares

Intensyvi pažintis su ledine Patagonija prasidės apie 70 kilometrų nuo El Kalafatės, Bacho de las Sombras įlankoje. Iki paties Perito Moreno ledyno bus likę 8 kilometrai. Sėdę į laivą, Archentino ežeru plauksite apie pusvalandį.

Los Glaciares

Artėdami prie pagrindinio tikslo, stebėsite, kaip nuo ledyno atskyla, žemyn slenka ir dundėdami krenta milžiniški ledo gabalai, išsibarstantys į tūkstančius miniatiūrinių ledo gabalų. Neregėta sušalusio vandens stulpų žydrynė, skylančio ledo griausmas, net iš tolo kaustantis krištolinio vandens šaltis – tokia gamtos magija, kurios dar greičiausiai nebuvote patyrę. Bet visa tai – tik Jūsų ledinių potyrių pusiaukelė. Laivui pasiekus krantą, išsilaipinsite ir apie pusvalandį eisite link didžiojo reginio.

Los Glaciares

Jei pageidausite, dar apie pusantros valandos praleisite vaikštinėdami ledynu. Prie batų Jums bus pritvirtintos specialios kabės, kad žingsniuoti būtų lengviau ir saugiau. Sustingusio vandens skulptūrų formuojamas peizažas ypač nuostabiai atrodo, kai ledas stačia siena leidžiasi į mėlyną vandenį. Aršus ir aštrus Perito Moreno horizonto grožis bei ledo griūtys, kurias gyvai išvysite, nevalingai aikčioti skatina net ir visko mačiusius pasaulio atradėjus. (Svarbu! Lipti ant ledyno leidžiama fiziškai sveikiems, 10 - 65 metų amžiaus asmenims). Vėlai vakare grįšite į El Kalafatę. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Pusryčiai. Po aršių ir net gluminančių reginių bei potyrių lavinos prieš kelionę į Čilę metas pailsėti, daugiau laiko skirti asmeniniams pomėgiams. Poilsis El Kalafatėje arba ekskursijos, aktyvios arba ramesnės pramogos (pasirinktinai, už papildomą mokestį).
Šiandien pasiūlysime išvyką į Archentino ežerą, kur šiurpai Jums oda bėgs ne nuo šalčio (jei būsite tinkamai apsirengę), o vien nuo tarytum su paraleline ledo realybe besiribojančių vaizdų ir nepakartojamų Los Glaciers nacionalinio parko gamtos procesų. Taigi, pirma važiuosite į Punta Banderos uostą. Nuo jo krantų pradėsite įspūdingą kelionę laivu didžiausiu Argentinos gėlavandeniu ežeru, telkšančiu rytiniuose Patagonijos Andų šlaituose. Jausmas – kaip jūroje. Juk visas Archentino plotas – beveik pusantro tūkstančio kvadratinių kilometrų. Didžiausias atstumas tarp ornamentiškai raitytų krantų, į kuriuos leidžiasi Perito Moreno ir Upsalos ledynai, yra 32 kilometrai. Vidutinis ežero gylis – pusantro šimto metrų, tačiau giliausia vieta – net 500 metrų.

 Los Glaciers nacionalinis parkas

Į Archentiną atiteka La Leonos upė iš Viedmos ežero. Kas keleri metai ledynai patvenkia Archentiną, ir dėl spaudimo jo vanduo pralaužia ledus, dėl ko įvyksta grėsmingų griūčių. Tačiau ledinis ežero pasaulis, kurį sudaro vanduo, ledas ir sniegas, teikia magiškų šalčio viešpatijos reginių visą laiką. Iš pradžių plauksite per vadinamąją ežero Šiaurinę ranką, kol pasieksite Upsalos kanalą, karūnuojamą neeilinių aisbergų. Pagal galimybes prie jų priplauksite kuo įmanoma arčiau. Po to laivas slinks Spegacinio kanalu, kur stebėsite Seko ledyno grumtis ar slinktis. Galiausiai, jei oro ir kelionės sąlygos bus palankios, turėtumėte priartėti Spegacinio ledyną – aukščiausią visame Los Glaciers nacionaliniame parke.

 Los Glaciers nacionalinis parkas

Jis suformuoja „pilį“ iki 135 metrų aukščio, tokiu būdu aštrioms, tamsioms, vietomis snieguotoms Andų uoloms sudaro žydras ir baltas, stačiai raižytas priekalnes, kurios iš tolo atrodo kaip apšerkšnijusios ežero blakstienos. Jas, regis, šukuojantis dangus ir už jų dunksintys kalnai Archentino paletei prideda ne paprastų, o ypač artistiškų spalvų bei linijų. Patyrę itin emocingas akimirkas dėl pritrenkiančių reginių Archentino ežere Jūs jau žinosite, ką praktiškai gyvenime reiškia pralaužti ledus ar pasiekti ledkalnio viršūnę! Pavakary grįšite į Punta Banderos uostą, iš ten autobusas Jus nuveš atgal į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
P.S. Nepageidaujantiems plaukimo Archentino ežeru bus pasiūlytos kitos ekskursijos ir pramogos, kurių aprašus atsiųsime Jums su keliautojo atmintine.

11
diena. El Kalafatė – Konča Karera – Kero Kastijo (Čilė) – Čilės Patagonija.

Čilės vėliava

Pusryčiai. Atsisveikinsite su Argentina ir Pietų Amerikos stebuklų tyrinėjimus tęsite Čilėje. Iš El Kalafatės  važiuosite  į Čilės pietvakarius apie porą šimtų kilometrų ir toliau laikysitės pietinės žemyno pusės. Priklausomai nuo orų ir kelio, maždaug po poros valandų turėtumėte pasiekti pasienio punktą – Konča Karerą. Jį kirtę, šios dienos ekskursijai atsispirsite iš Kero Kastijo. Ispanų kalba castillo reiškia „pilį“. 2675 metrų aukštyje virš jūros lygio įsikūrusį miestelį „prižiūri“ išties gigantišką gynybinį statinį primenančios bazalto sienos ir kampuotos, aštriabriaunės pabalusios viršūnės. Netoli jų prasideda krištolinė Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia planetos vieta, kurios turtas – neįkainojamas, o gabaritai – tiesiog pritrenkiantys. Tai paslaptingi miškų masyvai, pilni gyvybės, jaudinantys laukai, juos „perkertantys“ granito kalnai, dangiškai žvilgantys ežerai ir pasiutusios upės, milžiniški ledo ornamentai. Beveik tris dienas naršysite Tores del Paine nacionalinį parką, kuris vienareikšmiškai yra viena iš fantastiškiausių aukštumingo žemės audeklo dalių visoje planetoje. „Melsvų bokštų“ parkas – taip galima versti šios UNESCO biosferos rezervatu paskelbtos teritorijos pavadinimą iš ispanų kalbos.

Čilės Patagonija

Ji apžioja beveik 182 hektarų plotą ir 2000–2800 metrų aukštį, tačiau melsva spalva neapsiriboja – įmantrų reljefą šaldo granito pilkis, ledo skaidris, sniego baltuma, vėsus vandens telkinių mėlis, o šildo –  žali ir auksiniai slėniai, saulė virš jų. Kad ir kur žvilgsnį nukreipsite, pliki gūbriai ir pailgi sidabruoti, vietomis – snieguoti trikampiai atvers bežadį grožį. Jei horizontai bus pakankamai skaidrūs, išvysite iškiliausius ir ekspresyviausius Čilės Patagonijos „bokštus“: Pietinį (Torre Sur), šaunantį į 2850 metrų aukštį, Centrinį (Torre Central), kuris siekia 2800 metrų, Šiaurinį (Torre Norte), pasistiebusį iki 2248 metrų, ir Nido de Kondorą, debesis liečiantį 2243 metrų aukštyje virš jūros lygio. Kitos iškilios Andų įžymybės – „raguotos“ Kuernos del Paine viršukalnės (cuernos ispanų kalba – „ragai“), kurios tarytum gerai išgaląsti žemės peiliai, iltys ir adatos bando prakiurdyti debesis.
Įkvepiančių Pietų Amerikos aukštumų vitrina galbūt bus šalia ir Jūsų nakvynės vietos. Pagal galimybes apsistosite arba Tores del Paine nacionalinio parko teritorijoje, vietos posadoje arba šalia parko, arba viešbutyje Puerto Natales miestelyje, įsikūrusiame prie Sena Ultima Esperansos kanalo, priešais pat Patagonijos Andų pynę. Nakvynė posadoje arba viešbutyje.

12
diena. Čilės Patagonija: Tores del Paine nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Visa diena Čilės Patagonijoje – Tores del Paine nacionaliniame parke. Jūsų ne stebins, o Jus tiesiog priblokš įstabių gamtos pavidalų ir „raštų“ virtine bei temperamento tonais. Kaskadomis krentantys didieji kriokliai, akmenuoti iškyšuliai, tylintis, tačiau žaižaruojantis ledas, kelias, apsuptas žydrų ežerų, dieviško grožio lagūnos ir žieduose paskendę slėniai, nepakartojami Andų granito bokštai – visa tai Jūs ne tik išvysite, bet, svarbiausia, – išjausite.

Tores del Paine nacionaliniame parke

Parkas daug kur apaugęs tankiu mišku. Šiame, kaip jį vadina, Patagonijos Edene gyvena patys įvairiausi Pietų Amerikos gyvūnai: pumos, pilkosios lapės, guanakai, flamingai, kondorai, juodieji grifai... Ką Jūsų žvilgsnis pagaus ir kamera užfiksuos, težino tik viena Patagonija, o mes, remdamiesi ankstesne keliautojų patirtimi, galime tik pažadėti jaudinantį pažinimo azartą, į kurį įtraukia gyvastinga ir nepaprastai vaizdinga Tores del Paine nacionalinio parko aplinka. Ją tyrinėsite iš skirtingų aukščių ir pusių, pavyzdžiui, iš Los Kuernos („Ragų“) kalno ir „veidrodinio“ Pehoe ežero apžvalgos aikštelių.

Tores del Paine nacionaliniame parke

Tores del Paine nacionaliniame parke

Taip pat aplankysite Pehoe ir Nordenskjoldo ežerus jungiantį Salto Grande krioklį – plačią ir švytinčią vandens uždangą, kuri krinta 18 metrų žemyn, o jos purslų migloje švyti vaivorykštė. Netoliese būriuojasi flamingai, į pakrantes užsuka guanakų kaimenės, peri pulkai didžiausių neskraidančių Amerikos paukščių – stručių nandų. Vėlgi, kokius vietos būtybių kasdienybės epizodus pavyks Jums pamatyti, priklausys nuo sezono, paros meto ir kitų aplinkybių.

Salto Grande krioklį

Na, o į Andų aukštumas Jūsų šviesūs išgyvenimai šaus prie Pilkojo (Grey) ežero. Tiesa, pavadinimas nėra tikslus, kadangi šis ledynų maitinamas vandens telkinys yra ryškesnis ir dažniausiai įgyja melsvų atspalvių nuo į jį krentančių ir  jį padengusių ledo luitų. Iš Pilkojo ežero apžvalgos aikštelės kontempliuosite į žydras ledyno skiauteres ir kalvotą ledo lauką. Vakare grįšite į nakvynės vietą. Nakvynė posadoje arba viešbutyje.

13
diena. Čilės Patagonija – Punta Arenasas.

Šiandien laukiniai potyriai trumpam pereis į urbanistinius. Po pusryčių autobusu važiuosite į piečiausio Čilės regiono – Magelano – sostinę Punta Arenasą, išsidriekusią Brunsviko iškyšuly, kuri paprastai dar laikoma Čilės Patagonijos dalimi. Jau pastebėjote, kad šiam planetos pakraščiui rekordai – nesvetimi, o jame patiriami įspūdžiai – irgi ir ekstremalūs, ir labai savotiški. Punta Arenasas – daugiausia gyventojų, t. y. per 127 000, turintis iš piečiausių Čilės ir viso Amerikos žemyno piečiausių miestų. Be to, tai šalčiausias pakrantės miestas Lotynų Amerikoje. Tai ir vienas didžiausių avininkystės centrų pasaulyje. Ne tik duomenys, bet ir uosto išvaizda – išskirtinė. Jį padengę neaukšti namai raudonais ir mėlynais stogais, kurie atrodo tokie smulkūs ir maži, tačiau ryškūs, palyginti su už miesto nugaros dunksinčiais nusibalsvinusiais kalnais ir priešais atsiveriančiais plynais Atlanto ir Ramųjį vandenyną jungiančio Magelano sąsiaurio vandenimis.

Punta Arenas

Pažintis su Punta Arenasu. Viena jos viršūnių – tiesiogine prasme – Kero La Kruzo panoraminė aikštelė, iš kurios ir išvysite miesto spalvotų stogų lipdinį, o jei horizontas bus pakankamai skaidrus, – ir platų  Magelano sąsiaurio ruožą bei Tiera del Fuego salą. Esant galimybei, viešėsite Salesiano muziejuje, kurio eksponatai Jums parodys skirtingus Magelano regiono laiko bei kultūros sluoksnius, o senieji radiniai leis pažvelgti į Patagonijos gyvenimą ankstesniais amžiais. Vyksite ir į vietos kapines, kurios atskleidžia uostą kūrusių žmonių kartas ir į jas įsipynusias širdį veriančias migrantų iš viso pasaulio, negrįžusių namo jūrininkų, karių, žuvusių Folklando salų mūšyje, istorijas. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Punta Arenasas – Santjagas – Kalama – Atakamos dykuma – Druskos kalnai (Kordijera de la Sal) – Likankaburo vulkanas – San Pedro de Atakama.

Pusryčiai. Didžiąją dienos dalį praleisite kelyje, dekoruotame įspūdingų Pietų Amerikos kraštovaizdžio ornamentų. Pirma važiuosite į oro uostą ir per Čilės sostinę Santjagą (čia grįšite pasibūti ilgiau kelionės pabaigoje) skrisite į šiaurinį šalies galą, Kalamos miestą. Iš ten autobusu vyksite į Atakamos dykumos centrą, Čilės archeologijos ir indėnų kultūros sostinę – San Pedro de Atakama. Pakeliui į ją, nors fiziškai daug nejudėsite, bet savo kelionių kolekciją turtinsite tokiais gamtos vaizdais, kuriems apsakyti labiau tinka jaustukai nei standartiniai palyginimai su kitų planetų reljefais.

Keliausite Atakama – vienu sausiausių ruožų visoje Žemėje. Nelietingi laikotarpiai Atakamoje gali tęstis net iki 40 metų. Tad reti šios dykumos gyventojai žmonės, daugiausia – inkus išstūmusių aukso ir sidabro ieškotojų palikuonys, gali per visą gyvenimą neišvykę iš gimtosios žemės ribų, tik vieną kartą regėti lietų. Bet vietiniai sako, kad kai kurios Atakamos vietovės išvis niekada nėra gavusios kritulių ir nežino, ką reiškia nusiprausti vandeniu ar sniegu, todėl smėlingą paviršių tik šen ten šykščiai dengia krūmokšniai ir kaktusai. Atrodo jis vientisas ir nejudrus, bet tik iš pirmo įspūdžio. Iš tikro vėjo švelniai stumiamos ir šiaušiamos kopos po truputį slenka. Neįprastas ir šios dykumos klimatas. Temperatūrų svyravimai joje – didžiuliai. Net vasarą Atakamoje vėsu, oras įšyla paprastai tik iki 18 laipsnių, tačiau vidurdienį žemę gali kepinti net 50 laipsnių karštis, o jau naktį vos per valandą temperatūra nukrenta 40 laipsnių, t. y. iki 10 laipsnių šilumos.

Greta įdomiausių faktų apie permainingą ir ganėtinai šiurkštų Atakamos charakterį turėtume Jums paminėti ir vieną lietuvišką vardą. Pietiniame dykumos pakraštyje dunksi nuo Andų išsišakojęs kalnagūbris, XIX amžiaus gale pavadintas Domeika Čilės geologo, minerologo ir etnologo Igno Domeikos garbei. Šio kalnagūbrio Jūsų kelionės maršrutas nekabins, tačiau išvysite kitus Atakamos gamtos ir stichijų kūrinius, kuriuos I. Domeika lankė ar tyrinėjo. Pavyzdžiui, nutolę nuo Kalamos apie 70 kilometrų, pravažiuosite Druskos kalnus Cordillera de la Sal. Nuogos, šakotos kalvos ir vienetinės klifinės skulptūros išraukšlėjusios balsvas dykras vietoj prieš milijonus metų telkšojusio ežero. Gyvas įrodymas, kad žemės menas neturi jokių tabu.
Andų kalnynas Jums bus dosnus nepaprastai vaizdingų, kartu – grėsmingų, viršūnių, kurių viena – Likankaburas – ypatinga. Tai simetriškos, taisyklingos formos vulkanas, iškilęs į beveik 6000 metrų aukštį. Juo dalijasi dvi šalys – Čilė ir Bolivija. Skambų pavadinimą ugnikalnis paveldėjo iš indėnų.

Dar maždaug 30 vizualių kilometrų, ir pasieksite San Pedro de Atakama miestelį, įsikūrusį 2435 metrų aukštyje virš jūros lygio, derlingos žalios oazės apsuptyje ir visai netoli druskingojo Salar de Atakama lygumos pakraščio. Rytoj visai dienai panirsite į Atakamos slėnių glėbį. Nakvynė viešbutyje.

15
diena. San Pedro de Atakama – Salar de Atakama – Tokonao – Mėnulio slėnis – San Pedro de Atakama.

Po pusryčių leisitės į visam gyvenimui įsiminsiančias žvalgytuves po Atakamos dykumą. Vakar Jūs tik girdėjote Salar de Atakama pavadinimą. Šiandien šį išskirtinio peizažo druskos milžiną, slūgsantį už maždaug 50 kilometrų nuo San Pedro miestelio, pamatysite iš arti. Tai bene didžiausia druskos platforma Čilėje ir antra pagal dydį pasaulyje. Jei ji ir pasiduoda su kažkuo lyginama, tai nebent su didžiausiu planetoje Ujūnio druskožemiu Bolivijoje. Atakamoje po kietu natrio chlorido sluoksniu esti dulkių slepiamo vandens.

Salar de Atakama

Salar de Atakama

Didžiausiame Čilės druskos telkinyje yra ir pilkojo gipso klodų, o ličio randama tokiais dideliais kiekiais, kad jie sudaro bene 27 procentus visų šio metalo planetos atsargų. Į balsvą storo druskos apkloto tviskesį vietomis įsiterpia lagūniniai ežerėliai, telkšo pelkynai. Šviesią ir šaltą Atakamos druskos plynę, kurią pratęsia dangaus žydrynė, atsveria tolumoje dunksintys sunkūs, tamsūs kalnai. Nepaisant didelio šio regiono druskingumo ir kaitros, jo apylinkėse žaliuoja augalai, tarp kurių aptinkama ir vertingų vaistažolių, o pakrantėse malasi įvairūs gyviai – sau maisto ieško flamingai, atskrenda Andų žąsys, būriuojasi lamos, guanakai.

Salar de Atakama

Pertrauką tarp grožėjimosi stebukliniais Atakamos kraštovaizdžiais Jūs padarysite Tokonao kaimelyje. 2485 metrų aukštyje įsikūrusioje gyvenvietėje namai pastatyti iš vulkaninės uolienos, vadinamos liparita. Vietiniai iš jos gamina ir mažytes skulptūrėles, kurios Jums gali tapti originaliu kelionės atminimu. Esant galimybei ir grupės pageidavimui, už papildomą mokestį vyksite maudytis į Atakamos kanjono Puritamos karštąsias versmes

Puritamos karštąsias versmes

Dieną grįšite į San Pedro, bet Jūsų ekskursijos nenutrūks, o įspūdžiai tik dauginsis. Apsilankysite pačiame miestelio centre belgų misionieriaus Gustavo Le Paige įkurtame archeologijos muziejuje. Jame saugomi radiniai iš giliausių Atakamos kultūros sluoksnių, net žmonių mumijos. Išėję atgal į dienos šviesą, apžiūrėsite ispanų kolonijiniais laikais statytą bažnyčią – vieną seniausių visoje Čilėje. 
Tačiau dar neskubėkite ilsėtis ir pasiruoškite naujiems pritrenkiantiems reginiams. Į pavakarę vėl paliksite miestelį ir apie 15 kilometrų vyksite į Mėnulio slėnį, plytintį neaprėpiamos Atakamos dykumos viduryje. Prieš jo tylą ir paslaptį, kuriamą druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotojųjų mineralų, nuščiūva visi romantikai.

Mėnulio slėnis

Jus stebins įdomiausios šio mėnulio paviršių primenančio slėnio grožybės – natūralios smėlio skulptūros, vadinamos Trejomis Marijomis (Las Tres Marias), o saulėlydį pasitiksite ant didžiulės kopos. Juk jau galbūt anksčiau pastebėjote, kad dykuma yra geriausia saulės buveinė, kur ji turi galių magiškai keisti ir įvairinti landšafto spalvas.

Mėnulio slėnis

Vakare grįšite į San Pedro de Atakama. Patarsime nueiti anksčiau miegoti, kadangi kelsitės neįprastai anksti. Nakvynė viešbutyje.

16
diena. San Pedro de Atakama – El Tatijo geizeriai – Kaspana – Čiu Čiu – Lasana – Kalama – Santjagas.

Laukia ilga diena, verta dar didesnio nuovargio nei lig šiol. Pakirdę dar paryčiais, išvyksite per naktimi alsuojančią dykumą. Pravažiavę apie 80 kilometrų, t. y. po maždaug pusantros valandos, pasieksite vieną iš aukščiausiai pasaulyje esančių ir didžiausią geizerių lauką visame pietų pusrutulyje – El Tatijo. Apie 100 vandens čiurkšlių, iš po žemių vertikaliai trykštančių 4300 metrų aukštyje Andų kalnuose, punktualiai kiekvieną dieną pradeda savo šokį ryto aušroje. Miestuose žmonių valdomus fontanų pasirodymus lydi muzika, o čia, Atakamoje, nuo nieko nepriklausomų karštųjų versmių simfoniją kuria tyla, į kurią reikėtų pamėginti meditatyviai įsiklausyti, ir galbūt išgirsite dar daugiau... 

Po tokios netradicinės patirties, kuri jungia žemės estetiką ir jaudulį stebint jos subtilų šou, papusryčiausite ir kelionę tęsite į Kaspanos kaimelį. Jame susipažinsite su čiabuvių indėnų buitimi. Pats metas nesikuklinant klausti jų visko, ką Jums rūpi sužinoti apie indėnų senųjų tradicijų palikimą, papročius, kasdienybę. Jei reikės, grupę lydintis gidas ir kelionės vadovas Jums pavertėjaus. Čia ir vėl turėsite progą iš arti pamatyti ir įsigyti rankų darbo grožybių iš liparito.

Toliau judėdami Kalamos link, išsilaipinsite ir ispanų prie Loa ir Salado upių santakos įkurtame žavingame Atakamos aukštikalnių kaimelyje Čiu Čiu. Pabendravę su vietos gyventojais, apžiūrėsite nuostabią, dar XVI ar XVII amžiuje statytą balto mūro bažnyčią, kurios pavadinimą tikrai lengvai įsiminsite – San Francisko.

Iki Kalamos – 30 kilometrų. Jei bus likę pakankamai laiko iki skrydžio, stabtelėsite prie nuo XII amžiaus išlikusių Pukara de Lasana tvirtovės griuvėsių, kurie atrodo ne kaip žmogaus darbo likučiai, o veikiau kaip natūralios sauso, grublėto žemės reljefo dalelės, organiškai derančios prie Atakamos platybių ir laukinės atmosferos. Bet netrukus su šia dykuma atsisveikinsite.
Iš Kalamos važiuosite į oro uostą ir skrisite atgal į Čilės sostinę Santjagą, kuri, galima laikyti, geografiškai yra beveik pačiame Jūsų grandiozinio Čilės maršruto viduryje. Pažvelgę į žemėlapį, patys nustebsite, kokius milžiniškus, tūkstančiais kilometrų skaičiuojamus atstumus nuo pietų iki šiaurės įveikėte. Lėktuvui nusileidus Santjago oro uoste, po ypač permainingos ir dosnios skirtingų patirčių dienos važiuosite įsikurti ir pailsėti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

17
diena. Santjagas.

Pusryčiai. Esate urbanistinėje Čilės širdyje – Santjage. Netolimame horizonte stūkso debesis remiantys snieguoti Andai, o megapolio teritorijoje auga stiklinės ir betoninės viršūnės, irgi besiveržiančios dangop. Santjagas tokiu dvejopu aukštumų peizažu spinduliuoja savitą miesto filosofiją ir palieka atvirus klausimus, kas čia vis dėlto galingesnis – žmogus ar kalnas ir kas turi daugiau įtakos – praeitis ar ateitis?

Pamėginti atsakyti galėsite per apžvalginę ekskursiją, kurios metu pajusite, kad šiame milijoniniame mieste, kur harmoningai dera kalnai, kolonijinė architektūra ir šiuolaikiniai dangoraižiai, ryškų pėdsaką įspaudė Čilės garsenybės: prezidentas Salvadoras Allende, rašytoja Isabel Allende, diktatorius Pinočetas, poetas, Nobelio taikos premijos laureatas Pablas Neruda ir Jums jau žinomas lietuvių kilmės mokslininkas, didysis Andų tyrinėtojas I. Domeika.
Apžiūrėsite didingus Prezidento rūmus, Čilės universitetą, centrinę miesto aikštę, Katedrą, Šv. Pranciškaus bažnyčią. Pamatysite daugiau nei 600 metrų aukščio Šv. Liucijos kalvą – galima sakyti, Santjago ištakas, nuo kur miestas pradėjo plėtotis dar XVI amžiuje. Esant galimybei, aplankysite Nacionalinį istorijos muziejų (už papildomą mokestį). Intensyvių kvapų ir spalvų žada senasis Centrinis turgus, garsus jūros gėrybių gausa.

Viena įdomybė: metalinės konstrukcijos specialiai jam pastatyti buvo pagamintos XIX amžiaus pabaigoje Londone ir laivu atgabentos į Čilę. Užsuksite į žymųjį bohemišką Belavistos rajoną, mirguliuojantį tarp Mapočo upės ir San Kristobalio kalvos. Pravingiavę gatvelėmis, nusėtomis restoranų, naktinių klubų, butikinių krautuvėlių, menininkų dirbtuvių, avangardinio meno galerijų bei žemaaukščių grafičiais ir sodriaspalviais raštais, tarytum Pietų Amerikos indėnų moderniai stilizuotais audiniais, išpuoštų namų, kuriuose gyvena Čilės intelektualai ir kūrėjai, jau galėsite šio išmoningo kvartalo žanrą palyginti su Užupiu, o gal Kopenhagos Kristianija ar visai neseniai lankytais Argentinos sostinės Buenos Airių bohemos rajonais. Tačiau gali būti, kad Belavista atrodys nepalyginamas, kai panirsite į jo netikėtas ir žaismingas detales.
Jei bus likę laiko ir dangus bus pakankamai skaidrus, kad galima būtų iš viršaus patyrinėti Santjagą, po viešnagės Belavistoje užkilsite į Kristobalio kalvą pasigrožėti Andų supamu miestu iš skirtingų pusių. Prie šiuolaikiškos Čilės sostinės biznio dvasios priartėsite naujuose blizgiuose rajonuose, kurių kiekvienas – vis kitoks: madingoje, labiau Europą nei Lotynų Ameriką primenančioje Vitakuroje, prašmatnių viešbučių ir pramogų zonoje Las Kondes, komercinėje srityje Providencijoje.

Įžanginę pažintį su Santjago istoriniais horizontais ir gyvenimo būdu grupės pageidavimu už papildomą mokestį galėsite paskaninti vakariene jūros gėrybių restorane. Jau būsite akimis perėję visas svarbiausias tokio daugialypio ir veržlaus Pietų Amerikos miesto linijas, pajautę nuotaikų, stiliaus, net skonio skirtumus skirtingose vietose. Todėl ir tiksliai žinosite, ką dar čia norėtumėte nuveikti, įsigyti, paragauti ar pamatyti. Paskutinę dieną Čilėje palikome Jūsų improvizacijoms ir pasirenkamiems turams. Nakvynė viešbutyje.

18
diena. Santjagas - Valparaiso - Vinja del Mar - Santjagas.

Pusryčiai. Paskutinė diena Čilėje. Jūsų kelionės programa buvo, atsižvelgiant į jos trukmę, maksimaliai gausi, todėl spėjote aplankyti pačias didžiausius šalies gamtos ir miestų įdomybes. Tačiau Pietų Amerika – neišsemiama. Joje visada galima net ir paskutinę akimirką atrasti dar kažką neregėto ir stebinančio. Šiandien lankysite pagrindinį Čilės uostą Valparaiso ir Vinja del Mar kurortą.

Vinja del Mar kurortą.

Ryte autobusu išvažiuosite šiaurės vakarų kryptimi. Garsusis Čilės uostas prie Ramiojo vandenyno įsikūręs apie 100 kilometrų nuo Santjago. Taigi, kelionė į vieną pusę truks maždaug pusantros valandos. Po estetiško ir intelektualaus apžvalginio miesto turo važiuosite žavingos pakrantės greitkeliu, jungiančiu Valparaisą su Vinja del Mar kurortu. Jame aplankysite nuostabius Salinas, Renakos, Los Lilenes ir Konkono paplūdimius, išvysite neįtikėtinai įdomų gėlių laikrodį, garsųjį kazino bei pabuvosite ant uolėtos pakrantės, kur vėjuotomis dienomis bangos sudūžta į užburiančias vandens šukes.

Vinja del Mar kurortas

Jau per šią kelionę įsitikinote, kad kartais koks nors vienas ar vos akimirksnį trunkantis gamtos ritualas gali keliautojo sielai turėti neadekvačiai didelį gydomąjį ar atpalaiduojamą poveikį. Pasimėgausite vandenyno gaiva ir saule pakrantėje, nusėtoje žvejų prekystalių, čia ir galėsite papietauti vietos restorane (pietūs į ekskursijos kainą neįskaičiuoti). O prieš išvykdami atgal į Santjagą, pasivaikščiosite pagrindinėje Vinja del Mar kurortinio miestelio aikštėje Plaza Vergara ir turėsite laiko pirkiniams. Po šio turo į viešbutį grįšite atsigavę, tarytum paglostyti terapiškai veikiančio Ramiojo vandenyno oro.

Plaza Vergara

Grįžę į viešbutį ruošitės arba skrydžiui į Lietuvą, arba į Velykų salą. Nakvynė viešbutyje.

19 - 20
dienos. Santjagas – Vilnius.

Pusryčiai. Skrydis iš Santjago į Vilnių su persėdimu viename iš Europos miestų.

Kelionės kaina asmeniui (be Velykų salos turo) dviviečiame kambaryje: nuo 4579 EUR

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1700 EUR.

Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
  • 17 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), svečių namuose, posadose.
  • Ekskursinė - pramoginė programa.
  • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir nacionalinius parkus pagal programą.
  • Kvalifikuotų anglakalbių gidų paslaugos turo metu.
  • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1400 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
  • Lėktuvų bilietai 5 vietiniams skrydžiams: Buenos Airės – Puerto Igvasu,  Puerto Igvasu – Buenos Airės – Ušuaja, Ušuaja – El Kalafatė, Punto Arenasas – Santjagas – Kalama, Kalama – Santjagas (nuo 1499 EUR).
  • Lipimas (minitrekingas) ant Perito Moreno ledyno (kaina tikslinama, priklauso nuo keliautojų skaičiaus, užsakoma iš anksto!).  Svarbu! Lipti ant ledyno leidžiama fiziškai sveikiems, 10 - 65 metų amžiaus asmenims.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
  • Papildomai užsakomos ekskursijos ir pramogos (kainos tikslinamos).
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
*
*

VELYKŲ SALOS PASLAPTIS

 Unikalus turas į mistiškąją Okeanijos salą, pasiklydusią Ramiajame vandenyne

Velykų sala (Rapanujis) – tai didžiausia Ramiojo vandenyno enigma. Tai ne tik milžiniškos stambiaveidės bazaltinės figūros, kurias regėjote svetimose turistinėse nuotraukose. „Didysis Rapa“ – tai ir iš tolimos praeities likusios megalitinės ritualinės vietos, kurioms analogiškų šventyklų šioje Žemėje nėra. Tai laiko labirintas, kuriame užstrigę kadaise klestėjusios savitos rapanujų kultūros ženklai ir ją pakeitęs liūdesys... Velykų sala – tai ir pasakiško grožio vulkanai su krateriais, tarsi salos akys, ir meditatyvi vandenyno bangų mūša uolėtose pakrantėse, kurių urvai pasitarnavo ir kaip primityvaus meno „galerijos“, ir neramiais laikais – kaip slėptuvės.

Jei Jums teko pabuvoti senųjų planetos civilizacijų lopšiuose – nuo Egipto iki Indijos ir indėnų kraštų, pajausite didelį Velykų salos išskirtinumą. Tai nėra eilinis štampas Ramiajame vandenyne, tai – buvęs aktyvus  savitos kultūros vulkanas. Prie kiekvieno akmeninio statinio, petroglifo ir laukinio peizažo dalelės, net prie tolimų šimtmečių žmonių kilmės Rapanujyje pasilikęs klaustukas – ekspresyvus ištįsęs, gigantiškas kaip ir paslaptingieji moajai. Per GRŪDOS parengtą smulkmeniškos pažinties su šia nedidele sala programa Jums klaustukus keis nuostabos ir lig tol dar nepatirtų pažinimo emocijų daugtaškiai.

Jūsų viešnagės metu Velykų saloje gali vykti kasmetis festivalis – Fiesta Costrumbrista TAPATI. Jame linksmybėms buriasi salos gyventojai ir turistai iš viso pasaulio. „GRŪDOS“ keliautojai jau turėjo malonumą išsidažę ir persirengę pagal vietos papročius dalyvauti šventinėje eisenoje, koncertuose, vakaronėse, kai gyvenimą švenčiantys žmonės smaguriauja po atviru dangumi, visą naktį saloje dega laužai, spragsi kepama mėsa, skamba dainos, aidi būgnų garsai, pritardami ritmingiems šokiams... O dar kai iš visų pusių supa vandenynas, jausmas – nepakartojamas.

1
diena (19 diena). Santjagas – Velykų sala: Ahu Tahai – Sebastinio Englerto muziejus – Rapanujo bažnyčia – rankdarbių turgus.

Galbūt tik vieną kartą gyvenime lankotės tolimojoje Pietų Amerikoje arba čia atvykstate itin retai, todėl Jūsų ryžtas per vieną kelionę užčiuopti ir nedidelę (apie 166 kvadratinių kilometrų ploto) Velykų salą – labai pagrįstas ir racionalus. 3600 kilometrų nuo Čilės – ne toks jau ir didelis atstumas, atsižvelgiant į šio GRŪDOS maršruto mastus. Taigi, papusryčiavę važiuosite į oro uostą ir skrisite į Rapanujį – mažai kas žino šį originalų salos pavadinimą, reiškiantį „Didįjį Rapą“. Tai galėtų būti tinkamas nežinomybės, neaiškumo ir paslapties sinonimas. Juk net ne visi patyrę keliautojai galėtų šį vieną atokiausių Ramiojo vandenyno kraštų žemėlapyje tiksliai parodyti, o tie, kas domisi pasaulio mįslėmis ir saikiai išlikusiu senuoju Amerikos žemyno palikimu, tik paliudytų, kad vulkaninės kilmės Velykų sala – tai trikampė istorijos ir gamtos enigma kažkur Čilės Polinezijoje. Nustebsite, kokią gausybę paslapčių – ne tik garsiąsias statulas! – ji glaudžia.

Išsilaipinę iš lėktuvo Hang Roa oro uoste, vyksite į ekskursiją. Pirma aplankysite dabar UNESCO saugomus milžiniškus Ahu Tahai moajus, išsidėsčiusius eilėmis žaliame krante prie pat mėlynų vandenų. Atrestauravo juos amerikiečių archeologo Williamo Mulloy komanda 1974 metais. Kokia šių iš ugnikalnio bazalto išskaptuotų gigantų paskirtis ir ką jie vaizduoja – ar dievus, ar buvusius salos valdovus, tyrinėtojai ginčijasi. Ar tai – išdidintos Užgavėnių kaukių versijos, ar ateivių iš kosmoso kopijos, o gal kadaise čia gyvenusių milžinų portretai, atsakys Jums Jūsų vaizduotė, jei pritrūksite faktų arba pasiklysite tarp naujausių tyrinėtojų versijų, kurias Jums plačiau pakomentuos vietinis gidas.

Kiekvienas iš gigantiškų personažų sveria apie 20 tonų, o aukštis siekia iki 6 metrų. Velykų saloje didžiaveidžiai buvo patupdyti greičiausiai VII amžiuje. Kaip tokie sunkiasvoriai milžinai buvo transportuojami, šiuolaikiniai mokslininkai irgi tik gūžčioja pečiais ir atsargiai spėlioja – galbūt senovės žmonės naudojo specialias tempimo virvėmis ir rąstais technikas. Tačiau ne tik įspūdingi bazaltiniai keistuoliai išraiškingomis akimis, kurių „dvynių“ nerandama niekur kitur šioje Žemėje, bet ir juos kūrusių žmonių kilmė kelia klausimų. Nėra vieningo sutarimo, ar vietos gyventojai rapanujai – salos autochtonai, ar migrantų polineziečių, o gal indėnų palikuonys.

Jau XVIII amžiuje vieną Velykų sekmadienį Rapanujį pasiekė olandas Jacobas Roggeveenas, gali būti, pats pirmas svečias iš Europos, netrukus –  Jameso Cooco ekspedicijos dalyviai. Jau tada keliautojai pastebėjo nykstančią vietinę kultūrą, galbūt dėl to, kad gyventojams ėmė trūkti išteklių. Tačiau didžiausių tragedijų jie išgyveno po gero šimtmečio, kai į salą įsiveržė Peru vergų prekeiviai ir išžudė arba į vergiją paėmė pusantro tūkstančio žmonių, daugiausia – vietos šviesuolių, mokėjusių senąjį raštą rongrongą ir puoselėjusių tautos papročius. Tad XIX amžiuje po kruvinos emigracijos saloje šeimininkavo tik misionieriai ir avių augintojai, ir vienu metu žmonių čia gyveno vos truputį daugiau nei 100, tik ištuštėjusius jos plotus tebepuošė nuo šimtmečių sudūlę moajai... Galima ir pusiau rimtai pajuokauti, kad jų dabar Velykų saloje yra daugiau (skaičiuojama šimtais) nei medžių. Tyrinėtojai mano, kad miškus išnaikino būtent statulų statytojai, kadangi jų gabenimui reikėjo daug medienos... 1888 metais Velykų sala tapo Čilės valda. Mes tik dar išduosime, jog pastaruoju metu jos gyventojai bruzda ir vis aiškiau išreiškia norą atsiskirti nuo Valparaiso regiono bei įgyti autonomiją.

Daugiau istorinių žinių pasisemsite Sebastiano Englerto muziejuje, kuriam unikalių įdomybių iš būtojo laiko paliko salą tyrinėję misionieriai. Taip pat užsuksite į nestandartiškai dekoruotą Rapanujo bažnyčią, kurią viduje puošia medžio drožiniai, visai nepanašūs į krikščionybės veikėjus, o labiau primena mitus ar archainius kultus. Vyksite apsidairyti ir į rankdarbių turgų. Kaip įrodymą, kad lankėtės Velykų saloje, galėsite namo parsivežti moajaus skulptūrėlę. Vakarop vyksite įsikurti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2
diena (20 diena). Velykų sala: Ahu Vaihu – Ahu Akavanga – Rano Raraku – Poikė krateris – Ahu Tongariki – La Perouse – Ahu Te Pito Kura – La Perouse įlanka – Anakenos paplūdimys.

Pusryčiai. Vakar įspūdžiai ritosi kaip bangos, ir atrodė, kad savo kelionių kolekcijoje pliusiuką prie Velykų salos jau galima padėti. Tačiau Rapanujo programa dar nė neįpusėjo. Prieš Jus ir toliau po truputį versis vietos paslaptys, apie kurias nė užuominų anksčiau negirdėjote.

Velykų sala

Velykų sala

Velykų sala

Pirma vyksite į Ahu Vaihu – dar vieną natūralų moajų parką, kur aštuonios didžiulės statulos suvirtusios veidais į žemę. Nerestauruoti, smarkiai ištamsėję milžinai sukuria laukinį įspūdį, o jį tik sustiprina visiškai netoli į uolėtą krantą besidaužantys vandenys. Keliausite į Ahu Akahangą – pakrantę, kurioje dunksi pirmojo salos karaliaus Hotu Matua kapavietės griuvėsiai. Tradicinių laidojimo vietų, kokių yra net skirtinguose Žemės galuose, šioji nė kiek neprimena. Galų gale Rapanujį pažinsite ir kaip užburiančio, gal kiek bauginančio, grožio ugnikalnių kraštą. Pietinėje salos pakrantėje išvysite orų Rano Raraku vulkaną ir fantastišką Poikės kraterį. Jame guli vienas nebaigtas, žmonių ir laiko apleistas moajus... Jis ir išduoda, kad tai ta vieta, kurioje iš vulkaninės uolienos buvo išskaptuota dauguma salos figūrų.

Velykų sala

Ir toliau Jūsų nepaleis tonizuojantys Ramiojo vandenyno vaizdai. Jų glostomi išvysite praeito šimtmečio 7-ajame dešimtmetyje tsunamį išgyvenusių, bet išlikusių ir japonų mokslininkų bei Čilės universiteto pastangomis sėkmingai atkurtų didžiausią, net 15 moajų kompleksą – Ahu Tongariki.
Antroje dienos pusėje iš salos pietų pajudėsite į šiaurę. Sustosite legendomis pagražintoje, labai mistiškoje vietovėje – Ahu Te Pito Kura, kur apžiūrėsite unikalią akmens darinių kombinaciją, matyt, turėjusią apeiginę paskirtį. Be to, pamatysite galingiausią viso Rapanujo moajų, kurio aukštis – net 10 metrų, ir jis labiau primena nuvirtusį pastatą nei statulą.

Velykų sala

Šios dienos žavėjimosi ir stebėjimosi turą pabaigsite jaukioje La Perousės įlankoje, kurią spalvina žvejų laiveliai. O prieš grįždami į viešbutį turėsite galimybę savo „įaukštintus“ įspūdžius atpalaiduoti nedideliame, bet nuostabiame, į rojų pretenduojančiame balto smėlio Anakenos paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje.

Velykų sala

Velykų sala

3
diena (21 diena). Velykų sala: Rano Kau – Orongas – Ahu Vinapu – Anakai Tangata – Ahu Akivi – Ana Te Pahu – Puna Pau.

Pusryčiai. Paskutinė aktyvių tyrinėjimų ir poilsio diena Rapanujyje. Vėl važiuosite į pietinę salos dalį. Šiandien čia pamatysite vieną iš jos gražiausių „akių“  –  Rano Kau ugnikalnį, kurio krateryje dabar tyvuliuoja nuo žalsvo apkloto apsunkęs ežeras. Užlipę į 324 metrų aukščio vulkaną, gausite nuostabių vandenyno vaizdų, ir, jei bus pakankamai giedra, tolumoje išvysite tris mažas, tarytum miniatiūrines, salas – Motu Nui, Motu Iti ir Motu Kao Kao.

Pasisvečiuosite akmeniniame Orongo kaimelyje: seksite ritualinės vietos ženklus ir sienų petroglifus, daugiau sužinosite apie mistinio žmogaus-paukščio Tangata Manu kultą, kurį dar XIX amžiuje lydėjo pavojingos žmogaus gyvybei ceremonijos. Ahu Vinapu apžiūrėsite dar vieną mįslingą megalitų buveinę, kur pasivaikščiosite žvaigždžių (tikrų žvaigždžių!) keliu, greičiausiai turėjusiu astronominę paskirtį ir susijusiu su žiemos solsticija, taip pat – tarp šešių nukritusių moajų. Pabuvosite prie sienos, analogiškos inkų konstrukcijoms Peru, tačiau daugiau niekur kitur Polinezijoje tokie patys statiniai neaptinkami, o tai provokuoja pačias įvairiausias salos gyventojų kilmės ir ryšio su aplinkiniu pasauliu versijas.

Neaplenksite ir Anakai Tangata olos, kuri gali atrodyti kaip pasakų slaptavietė, iš kurios per didelį arkinį plyšį, tarytum pačios gamtos pasiūlytą langą, galima stebėti aršią vandenyno grumtį su pakrantės uolomis. Tačiau pribloškiantys vaizdai tyko ir viduje. Kuo eisite gilyn, tuo daugiau istorijos paslapčių prabils urvo sienose išlikusių primityvių piešinių linijomis ir spalvomis. O karų metu ši nemaža anga vietiniams buvo tapusi slėptuve.

Kelionės pabaigai palikome Jums bene paslaptingiausių ne tik Velykų salos, bet ir apskritai žmonijos per visą jos  istoriją kūrinių kompelksus: Ahu Akivi, Ana Te Pahu ir Puna Pau šventavietes, ženklinamas ilgesingai į vandenyną žvelgiančių bazaltinių figūrų. Tačiau septyni Ahu Akivi monumentai stovi atsiriboję nuo kitų  moajų – ne ant kranto, o salos viduryje. Po paskutinio Velykų salos pažinimo likusį laisvą laiką galėsite pašvęsti lėtam, bet kokybiškam poilsiui. Pavyzdžiui, giliai ir gausiai įkvėpti gryno oro, prisodrinto vandenyno aromato, atsukti veidą į jį ir stebėti, o gal užsimerkus jausti meditatyvią bangų mūšą ir improvizacines vėjo melodijas. Nes brangiausia, ką parsivešite namo ir kas dar ilgam Jums bus kaip energijos kuras, – tai gilūs natūralūs pojūčiai. Nakvynė viešbutyje.

4
diena (22 diena). Velykų sala – Santjagas.

Pusryčiai. Važiuosite į Hanga Roa oro uostą. Skrydis iš Velykų salos į Santjagą. Įsikursite viešbutyje. Likus laisvo laiko ir noro, pasiūlysime vakarą praleisti Jums jau pažįstamo miesto centre. Nakvynė viešbutyje.

5 - 6
dienos (23-24 diena). Santjagas – Vilnius.

Pusryčiai. Skrydis iš Santjago į Vilnių su persėdimu viename iš Europos miestų. Jei pavargote, laikome tai geru ženklu. Vadinasi, maksimaliai išnaudojote savo jėgas tolimojo žemyno ir pasaulio pakraščių pažinimui.

 

Kelionės trukmė: 20 dienų + 4 dienos = 24 dienos
Velykų salos turo kelialapio kaina 1 asmeniui dviviečiame kambaryje
(kaina tikslinama).
Priemoka už vienvietį kambarį (kaina tikslinama).

Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
  • 3 nakvynės su pusryčiais 3* viešbutyje (pagal šalies kategoriją) Velykų saloje.
  • 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje (pagal šalies kategoriją) Santjage.
  • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą.
  • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir nacionalinius parkus pagal programą.
  • Kvalifikuotų anglakalbių gidų paslaugos turo metu.
  • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, kai grupė minimaliai 10 asmenų.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Skrydis Santjagas – Velykų sala – Santjagas (kaina tikslinama).
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
  • Papildomai užsakomos ekskursijos ir pramogos (kainos tikslinamos).
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Maršrute numatyta daug vietinių skrydžių. Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą kelionės metu dėl skrydžių grafiko pasikeitimo, nepalankių programos vykdymui oro sąlygų ir kitų veiksnių, kurių kelionės organizatorius negali įtakoti ir numatyti iš anksto.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduojamas geltonojo drugio skiepo sertifikatas. Kitų rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. 
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (11)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Jūratė
Keliauta Sausio mėn. 2024
Labai gera kelionė. Intensyvi, bet labai turtinga. Labai fainos detalės, ypač Atakamos dykumos dalyje, kaip pusryčiai aukštikalnėse. Nuostabi kryptis, gamta, miestai, kompanija. Ir labai labai - kelionės vadovas Tadas. Stulbinanti ramybė, draugiškumas, profesionalumas, pajautimas, kur ir kiek, ir ko reikia. Ir ko nereikia :) Dėmesio paskirstymas visiems. Ačiū!!!
5 / 5.0
Inga
Keliauta Sausio mėn. 2024
Kelionė puikiai organizuota. Maršrutas įdomus, gerai sudėliotas.
5 / 5.0
Dainora
Keliauta Sausio mėn. 2024
Kelionė buvo puiki, sudėliota viskas laiku ir vietoje, rūpestingi gidai, kelionės vadovas Tadas labai malonus, paslaugus. AČIŪ!!!
5 / 5.0
Rasa
Keliauta Sausio mėn. 2024
Nuostabi kelionė. Tikrą organizaciją paprastai pamatai, kai kas nors atsitinka. Didžiulis ačiū agentūrai, kad sudarė galimybes tęsti kelionę, kad visą laiką jaučiau rūpestį. Ačiū kelionės vadovui Tadui, kad ramiai sprendė iškilusias problemas ir suteikė visą reikalingą informaciją. Maršrutas puikus, įdomus ir turiningas.
5 / 5.0
Andrejus
Keliauta Sausio mėn. 2024
Puiki kelionė! Vadovas Tadas be galo profesionalus ir rūpestingas.
Apie šalį


Argentina

Infoemacija apie Argentiną

Plotas. 2 766 890 km²Argentina_žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Argentinos Respublika.

Sostinė. Buenos Airės.

Geografija. Argentinos Respublika išsidėsčiusi Pietų Amerikos žemyno pietuose tarp Andų kalnų ir Pietų Atlanto vandenyno. Šiaurėje ribojasi su Bolivija ir Paragvajumi, šiaurės rytuose – su Urugvajumi ir Brazilija, o visa vakarinė siena ribojasi su Čile. Argentina – antra pagal dydį Pietų Amerikos šalis, ir aštunta pagal dydį pasaulyje.  Argentinai priklauso Martino Garsijos sala. Šalis skirstoma į 3 svarbiausias dalis: derlingas centrines lygumas – Pampas, atšiaurią plokščiakalnių sritį pietuose – Patagoniją (su Ugnies Žeme), bei Andų kalnų juostą. Netoli Mendosos miesto yra aukščiausia Pietų Amerikos vieta – Akonkagva (6960 m). Svarbiausios Argentinos upės yra Paragvajus, Bermechas, Koloradas, Urugvajus, o pati svarbiausia – Parana. Pastarosios dvi upės prieš įtekėdamos į Atlanto vandenyną, sudaro milžinišką La Platos estuariją. Tarp šių dviejų upių įsiterpusi žemė vadinama Tarpupiu (Mesopotamija). Argentinoje sutinkama per 10 % pasaulio augalų ir gyvūnų rūšių. Didžiausia gyvūnų ir augalų įvairovė yra šalies šiaurės rytuose.

Klimatas. Šalis nusidriekusi kelis tūkstančius kilometrų šiaurės-pietų kryptimi, todėl joje yra net kelios klimato juostos. Ugnies Žemės pietinė dalis patenka į subantarktinę klimato juostą. Čia būdingas šaltas, drėgnas ir vėjuotas oras. Patagonija išsidėsčiusi vidutinių platumų klimato juostoje. Dėl šaltųjų srovių būdingas šaltas ir sausas klimatas. Vasaros vėsios, žiemą galimi dideli šalčiai. Tačiau Andų pašlaitėse klimatas drėgnesnis ir švelnesnis. Centrinei daliai būdingas subtropinis klimatas. Pajūryje drėgna, einant į vakarus sausėja. Vasaros karštos, žiemos vėsios, o vakaruose būna šalčių. Šalies šiaurė išsidėsčiusi atogrąžų juostoje. Mesopotamijoje drėgna; vasaros karštos, žiemos šiltos. Einant link vakarų kritulių mažėja, didėja vasaros ir žiemos temperatūrų kontrastas.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Buenos Airės

29/20

25/19

2618

22/15

19/11

16/8

15/8

17/10

19/11

22/14

25/16

28/18

Puerto Igvassu

31/20

30/20

32/19

29/16

24/12

23/10

23/10

26/11

27/12

30/15

31/17

32/19

Ušuaja

15/5

15/4

13/3

10/2

5/0

3/-1

4/-1

5/-1

7/1

9/2

13/3

14/4

El Kalafatė

16/5

15/5

13/3

10/1

5/-2

3/-4

2/-5

4/-3

8/-2

11/0

13/3

15/4

Gyventojai. 45,81 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 76.5 %, protestantai 9 %, kitos religijos 2.6 %, netikintys 11.9 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai Argentinoje yra C ir I tipo (I tipui reikalingas adapteris).

C

I

Argentina_kištukas_1

Argentina_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: GMT−3; laiko skirtumas su Lietuva -5val. (www.worldtimeserver.com)  

Telefonas. Tarptautinis Argentinos kodas yra +54, skambinant iš Argentinos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Argentinoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt, www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Argentinos piniginis vienetas – Argentinos pesas (ARS). 1 USD = 174.27 ARS,  1 EUR = 185.31 ARS (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Argentinos virtuvės pagrindas yra mėsos patiekalai, pirmiausia jautiena. Keletas tradicinių Argentinos patiekalų: empanadas – kimšta tešla, locro – javų, pupų, mėsos, kumpio, svogūnų, moliūgų mišinys, chorizo – dešra su aštriais prieskoniais. Tradicinis gėrimas (ypač šalies šiaurėje) – matės arbata.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas.  Vykstant į Argentiną:

  • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
  • Lietuvos piliečiams viza nereikalinga;
  • kovidiniai reikalavimai netaikomi.

Į šalį leidžiama įsivežti: 2 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 50 vnt. cigarų. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

Telefono nr.: +34 91 702 21 16, +34 91 31 020 75

El.p. adresas: consul.es@urm.lt

Svetainė: http://es.mfa.lt

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

SERGIO HECTOR NUNES

Adresas: Av. Paseo Colon 275, 11th floor Buenos Aires, ARGENTINA

Telefono nr.: +54 11 433 115 25

El.p. adresas:  snunes@abogados.net.ar

Čilė

Plotas. 756 950 km²Čilė žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Čilės Respublika

Sostinė. Santjagas.

Geografija. Čilės Respublika – valstybė Pietų Amerikoje, išsidėsčiusi tarp Andų kalnų ir Ramiojo vandenyno pakrantės. Čilė šiaurėje ribojasi su Peru, Bolivija, o rytuose – su Argentina. Valstybei priklauso Čilės salynas, vakarinė Ugnies Žemės salos dalis ir dalis kitų Ramiojo vandenyno salų. Žinomiausia jų – Velykų sala.

Visu rytiniu šalies pakraščiu driekiasi Andų kalnai. Juose yra aukščiausia šalies vieta – Ochos del Saladas (6880 m). Pietinėje dalyje intensyviai pasireiškia vulkanizmas: dažni žemės drebėjimai, gausu veikiančių ugnikalnių. Šiaurinėje ir centrinėje dalyje tarp kalnų ir vandenyno driekiasi siaura lyguma, o pietuose kalnai tiesiogiai siekia jūrą. Kalnai labai turtingi iškasenomis. Šiaurinėje šalies dalyje pastovių vandens telkinių beveik nėra, didesnės upės – Loa, Lauka. Centrinėje ir pietinėje dalyse upių tinklas tankus, jos trumpos, bet labai vandeningos, gausu ledyninių kalnų ežerų. Šiaurinę Čilės dalį užima sausiausia pasaulyje, visiškai negyva Atakamos dykuma.

Klimatas. Dėl savo geografinės padėties Čilei būdingos labai skirtingos klimatinės sąlygos. Šiaurėje veikiamas šaltosios Peru srovės vyrauja tropinis klimatas, kritulių labai mažai, gali nelyti net kelerius metus iš eilės.

Centrinėje dalyje – subtropinis, drėgnas klimatas, kuris palankus gausiai augmenijai. Puikiai auga laurų, bukų sąžalynai, dauguma teritorijų sukultūrinta, paversta vynuogynais.

Keliaujant į pietus klimatas keičiasi nuo vidutinių platumų iki subantarktinio. Temperatūros vasarą svyruoja apie 10-15 °C, žiemą – apie 0-5 °C, dažnas sniegas. Pietuose auga Valdivijos drėgnieji miškai, o pačiuose pietuose, kalnų pašlaitėse – tundros augalija.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Puerto Natales

14/9

15/10

14/9

12/5

8/2

7/2

6/1

6/1

9/3

12/6

12/8

13/9

Punta Arenas

15/6

14/6

12/5

9/3

6/1

4/-1

4/-1

5/0

7/1

10/3

12/4

14/6

San Pedro de Atakama

25/8

24/8

24/7

23/5

22/3

21/2

21/1

22/2

23/3

24/4

24/5

24/7

Santjagas

30/11

29/11

27/9

23/7

18/5

15/3

15/3

16/4

18/5

22/7

25/9

28/11

Gyventojai. 19,21 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 66.7 %, protestantai 16.4 %, kitos religijos 5.4 %, netikintys 11.5 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai yra C ir L tipo (L tipui reikalingas adapteris):

C

L

Čilė_kištukas_1

Čilė_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: Santjagas GMT-3, laiko skirtumas su Lietuva -5 val. (www.worldtimeserver.com)

Telefonas. Tarptautinis Čilės kodas yra +56, skambinant iš Čilės į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Čilėje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Čilės piniginis vienetas – Čilės pesas. 1 USD = 871.29 CLP,  1 EUR = 926.27 CLP (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Čilės virtuvė išsiskiria spalvų ir skonių įvairove. Nacionalinėje virtuvėje vyrauja įvairios jūros gėrybės ir žuvis, taip pat dažnai vartojama jautiena, paukštiena. Populiarūs Čilės patiekalai: caldillo de congrio –  jūrinių ungurių žuvienė; empanada – pyragas su maltos arba kapotos jautienos įdaru, pagardintu svogūnais, virtais kiaušiniais, alyvuogėmis; zarzuela – tradicinis žuvies troškinys, patiekiamas su pikantišku padažu.  Tradicinis gėrimas – Mote con huesillo, gaminamas iš lukštentų kviečių ir džiovintų persikų. Čilė taip pat garsėja savo vynu, tai viena iš pagrindinių šalies eksporto prekių.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius butelius). Keliautojams rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas. Vykstant į Čilę:

  • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
  • Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga;
  • būtinas arba skiepų nuo Covid-19 sertifikatas (pilna vakcinacija, atlikta ne mažiau kaip 14 dienų iki atvykimo į šalį), arba neigiamas PGR testas, atliktas ne vėliau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį.

 

Į šalį leidžiama įsivežti įsivežti: 2,5 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 500 gr tabako, 50 cigarus. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą. 

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE (BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)

Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brazilija

Telefono nr.: +55 11 2614 8665

El.p. adresas: kons.br@mfa.lt

 

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

JOSE FELIZARDO CUARTO FIGUEROA BARRUECO

Adresas:  Apoquindo 3910, Piso 15, Las Condes, Santiago de Chile, REPUBLICA DE CHILE

Telefono nr.: +56 2 754 3000

El.p. adresas: consuladoenchile@lituania.cl

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
4579 €