(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Senųjų civilizacijų, džiunglių, vulkanų ir Karibų spalvų vaivorykštė: Meksika – Belizas – Hondūras – Gvatemala 21d.

Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Centrinės Amerikos pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija).
 • Keliautojų pageidavimu – labai plati pažintinė programa.
 • Ilgametė GRŪDOS kelionių į Centrinę Ameriką organizavimo patirtis.
 • Patikimi ir patikrinti partneriai.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Išnykusių civilizacijų keliais. Meksika (I dalis).
 • Išnykusių civilizacijų keliais. Meksika (II dalis).

 

Kelionės aukso fondas 

 • Išsami pažintis su Meksikos sostine – Meksiko miestu.
 • Teotihuakanas – didžiausias Meksikos archeologinis kompleksas, labiausiai lankomas muziejus po atviru dangumi (UNESCO).
 • Sidabro kasyklų miestelis – Tasko.
 • Puebla – kolonijinis miestas, kurio istorinis centras įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą.
 • Čolula – didžiausia pasaulio piramidė, įtraukta į Gineso rekordų knygą.
 • Vienas gražiausių Meksikos miestų – Oaksaka.
 • Pirmasis Mezoamerikos miestas Monte Albanas (UNESCO).
 • Plaukimas laivu įspūdinguoju Sumidero kanjonu.
 • San Kristobal de las Kasas – įspūdingas Meksikos kolonijinis miestas, įsikūręs kalnuose.
 • Išvyka į autentiškus indėnų kaimus San Juan Chamula ir Zinakantan.
 • Misol Ha – nepaprasto grožio krioklys, supamas tropinės augmenijos.
 • Palenkė – viena iš paslaptingiausių pasaulio vietovių, svarbiausia buvusios majų civilizacijos galybės liudininkė (UNESCO).
 • Kolonijinis miestas – Kampečė (UNESCO).
 • Paslaptingasis Ušmalio miestas.
 • Jukatano sostinė – Merida, dėl gausybės baltų kolonistų pastatų dar vadinama „Baltuoju miestu“.
 • Čičen Ica – vienas didžiausių ir geriausiai išlikusių majų ir toltekų civilizacijų kultūros paminklų.
 • Poilsis viename garsiausių pasaulio kurortų – Kankune.
 • Tulumas – vienintelė majų gyvenvietė, įsikūrusi ant jūros kranto.
 • Lamanajaus archeologinė vietovė – vienas pagrindinių majų centrų (Belizas).
 • Dangaus šventykla Kaana – didžiausia ir įspūdingiausia Majų piramidė visame Belize.
 • Tikalis – UNESCO saugomas majų kultūros paveldas, įspūdinga vieta tiems, kuriuos vilioja paslaptingos kultūros ir gamtos dermė (Gvatemala).
 • Šv. Pilypo ispanų fortas, supamas Rio Dulsės upės ir vešlios tropinės augmenijos.
 • Kuiriga – pirmoji ištyrinėta majų gyvenvietė (UNESCO).
 • Kopanas – didžiausia Hondūros archeologinė vietovė, menanti majų civilizacijos laikus (UNESCO).
 • Antikva – senoji Gvatemalos sostinė, kurios senamiestis saugomas UNESCO.
 • Plaukimas vienu gražiausių pasaulyje ežeru – Atitlanu.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Meksikas (su tarpiniu persėdimu).

Atvykimas į Meksiko miestą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

2
diena. Meksikas – Teotihuakanas – Meksikas.

Vyksite į Teotihuakaną – senąjį actekų miestą, vadinamą „meksikietiškuoju Konstantinopoliu“. Čia susipažinsite su actekų istorija, išvysite nuostabaus grožio architektūrinius statinius, kurie alsuoja paslaptimi ir kiekvieną iš Jūsų perkels į laikus, kada Dievams buvo aukojamos žmonių gyvybės. Pakeliui sustosite prie Švč. Mergelės Gvadelupės bazilikos, kuri, kaip magnetas, traukia maldininkus iš visos Lotynų Amerikos. Atvyksite į Teotihuakano archeologinę vietovę – “vietą tų, kurie prilygsta dievams”. Kitados šiame mieste gyveno apie 120 000 žmonių. Tai didžiausias Meksikos archeologijos paminklas, labiausiai lankomas muziejus po atviru dangumi. Apžiūrėsite trečią pagal dydį pasaulyje – Saulės piramidę (65 m aukščio), greta esančią Mėnulio piramidę ir praeisite Mirusiųjų gatvės atkarpa. 

Grįžus į Meksiko miestą, Jūsų lauks apžvalginė ekskursija: Didžioji Sokalo aikštė – Meksikos sostinės širdis nuo actekų laikų, Katedra, statyta ant actekų laikais stovėjusios Teokalio šventyklos griuvėsių, judri Santo Domingo aikštė, Mayor šventykla – senosios actekų sostinės Tenochtitlan griuvėsiai, Nacionaliniai rūmai, pastatyti ant legendinio indėnų vado Montesumos rūmų griuvėsių. Juose yra garsaus meksikiečių tapytojo Diego Riveros freskos, vaizduojančios Meksiko miesto gyvenimą. Pravažiuosite viena gražiausių Meksiko gatvių – Paseo de la Reforma. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Meksikas – Kuernavaka – Tasko – Puebla.

Ryte lankysite Nacionalinį antropologijos muziejų, garsų ikikolumbinės Meksikos istoriniais eksponatais ir turintį didžiulę actekų archeologinių radinių ekspoziciją. Kelionę tęsite į Tasko – sidabro kasyklų miestelį, išsiskiriantį sidabro papuošalų ir kitų dirbinių tradicijomis.

Pakeliui aplankysite Kuernavakos miestelį. Prabangios vasaros vilos, kolonijinė architektūra, kerintys tropinių augalų sodai – tai tik dalis to, ką siūlo šis miestelis. Atvykus į Tasko, lankysite barokinę Šv. Priskos bažnyčią, pasivaikščiosite jaukiomis gatvelėmis, įsigysite puikių sidabro dirbinių.

Kelionė į „angelų miestą“ Pueblą (UNESCO). Tai pirmas ispanų miestas, 1531 m. įkurtas ne ant Amerikos indėnų gyvenviečių griuvėsių. Pakeliui į Pueblą gėrėsitės didingais Popokatepetlio (“rūkstantis kaminas”) ir Istaksihuatlio (“balta moteris”) ugnikalnių peizažais Siera Madre kalnų panoramoje.  Nakvynė viešbutyje. 

4
diena. Puebla – Tonantzintla – Čolula – Oaksaka.

Ekskursija po kolonijinį Pueblo miestą: aplankysite katedrą, kurios puošnus altorius pagamintas iš marmuro, onikso ir gryno aukso, garsiąją Rosario koplyčią auksu dabintais mediniais ornamentais, brangakmeniais išpuoštą Šv. Marijos statulą, garsų meksikietiškų meno dirbinių turgų „El Parian“.

Išvyksite į Oaksaką. Pakeliui užsuksite į  Santa Maria Tonantzintla kaimelį su unikalia Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia, kurioje spalvingi tautiniai ornamentai jungiasi su meksikietiško baroko stiliumi. Vyksite prie Čolulos piramidės – didžiausios pasaulio piramidės, įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Kelionę tęsite į Oaksaką (UNESCO). Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Oaksaka – Monte Albanas – Tehuantepekas.

Ekskursija po Oaksaką – vieną gražiausių Meksikos miestų, dėl miesto statybai naudotos žalios spalvos statybinės medžiagos dar vadinamą „Smaragdo miestu“. Aplankysite XVI a. pastatytą Santo Domingo katedrą ir šalia jos esantį vienuolyną-muziejų. Kelionę tęsite į Monte Albaną, laikomą pirmu tikru Mezoamerikos miestu, kuris beveik tūkstantmetį buvo svarbus regiono centras (UNESCO). Pasivaikščiosite po centrinę aikštę, aplink kurią išdėstytos platformos, ant jų kadaise stovėjo šventyklos, apžiūrėsite žaidimo kamuoliu lauką. Išvyksite į Tulą. Čia apžiūrėsite didžiausią pasaulyje medį ~ 2000 metų senumo kiparisą. Išvyksite į Tehuantepeką. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Tehuantepekas – Sumidero kanjonas – San Kristobal de las Kasas.

Po pusryčių išvyksite į vaizdingą Sumidero kanjoną, kurio sienos kyla į 1000 m ir didesnį aukštį. Čia Jūsų laukia egzotiška pramoga – kelių valandų plaukimas laivu ir pažintis su įdomia kanjono augalija bei gyvūnija. Vakare atvyksite į spalvingą kalnų miestelį San Kristobal de las Kasas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. San Kristobal de las Kasas – San Juan Chamula – Zinakantan – Misol Ha – Palenkė.

Vyksite į autentiškus indėnų kaimus San Juan Chamula ir Zinakantan. Pažintis su šių kaimų tradicijomis, buitimi, tikėjimu, gyvenimo būdu. Išvyksite į Palenkę. 

Pakeliui sustosite prie vaizdingų Misol Ha krioklių. Tropinė augmenija, kalnai, skaidrus vanduo sudarys puikias sąlygas atokvėpiui. Atvyksite į Palenkę – vieną paslaptingiausių pasaulio vietovių, svarbiausią buvusios majų galybės liudininką. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Palenkė – Kampečė.

Ekskursija po Palenkę, archeologinę vietovę gūdžiose džiunglėse. Pažintis su majų civilizacija. Įrašų šventykla – antkapinis paminklas, savo mįslingumu galintis varžytis su Egipto piramidėmis, Saulės, Kryžiaus šventyklos, Karalių rūmai, žaidimo kamuoliu kiemas. Daugybę šio majų miesto pastatų dar slepia džiunglių augmenija. Čia vykdomi archeologiniai kasinėjimai galbūt padės įminti dar daug šio miesto paslapčių. Kelionę tęsite į kolonijinių laikų miestą – Kampečę (UNESCO). Lankysite seniausią Jukatano pusiasalyje Kampečės katedrą, centrinę aikštę, tikrą šio miesto klestėjimo simbolį – ekscentriškąjį Carvajal šeimos pastatą, pasivaikščiosite jaukiomis miesto gatvelėmis, pamatysite galinguosius Kampečės fortus. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Kampečė – Ušmalis – Merida.

Keliausite į paslaptingą Ušmalio miestą, klestėjusį IV–IX amžiuje. Išvysite Pranašo piramidę, Vienuolio namą, Valdytojo rūmus, Vėžlių namus, vandens talpyklas. Keliausite į Jukatano sostinę Meridą. Šis 1541 m. ispanų atrastas miestas dėl gausybės baltų kolonistų pastatų dar vadinamas „Baltuoju miestu“. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Merida – Čičen Ica – Kankunas.

Apžvalginė ekskursija po Meridą: Didžioji aikštė, Šv. Idelfonso katedra, įspūdingasis Paseo Monteo prospektas. Po pažinties su Merida vyksite į Čičen Icą (UNESCO) – vieną didžiausių, įspūdingiausių ir geriausiai išsilaikiusių Jukatano pusiasalyje majų ir toltekų kultūros paminklų. Nuo 30 metrų aukščio Kukulkano piramidės atsivers įspūdingas vaizdas į visą archeologinį kompleksą: „El Caracol“ observatorija, žaidimo kamuoliu šventykla, Šventasis altorius, ant kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos, Tūkstančio kolonų salė, karių šventykla. Čičen Ica yra bet kurios kelionės po Meksiką ir Jukatano pusiasalį vinis. 

Esant galimybei aplankysite Senote Ik-kil (už papildomą mokestį) – požeminių upių išplautą įgriuvą. Kadaise šie turkio spavos denotai buvo itin garbinami majų. Manyta, kad jie šventi, už jų slypi pomirtinis gyvenimas. Vyksite į pasaulinio garso kurortą Meksikos įlankos pakrantėje Kankuną. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Poilsis Kankune.

Poilsis Kankuno kurorte. Puikūs smėlio paplūdimiai, šilta jūra, gausybė įvairiausių pramogų. Galimybė aplankyti Moterų arba Kosumelio salą, nuvykti į Koba gyvenvietę, kurioje galima pamatyti nepaprastai aukštas majų piramides, Rio Lagartos nacionalinį parką, garsėjantį milžiniškomis rausvųjų flamingų kolonijomis. Ekskursijos ir pramogos už papildomą mokestį. Nakvynė viešbutyje.

12
diena. Kankunas – Tulumas – Četumalis.

Vyksite į Tulumą, vienintelę majų gyvenvietę, įsikūrusią prie jūros kranto. Tai vieta, kurioje dar gyveno majai, kai ispanai išsilaipino Jukatano pusiasalyje. Kelionę tęsite į mislingą Četumalį, kuriame lankysite didžiausią Majų muziejų Meksikoje. Jo autentiškų darbų ir reprodukcijų kolekcija išsamiai supažindins su majų kultūra, jos ištakomis, taip pat įvairiomis jų kasdienio gyvenimo detalėmis. Nakvynė viešbutyje.

13
diena. Četumalis – Lamanajus (Belizas) – Belizo miestas.

Keliausite į Lamanajaus archeologinę vietovę. Ši vieta ypač svarbi majų istorijoje, kadangi Lamanajus buvo vienas pagrindinių majų centrų. Lankysite atogrąžų miškuose pasislėpusius majų civilizacijos paminklus: Kaukės šventyklą, Jaguaro šventyklą bei Aukštąją šventyklą, nuo kurių atsiveria fantastiški vaizdai į Belizo džiungles. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Belizo miestas – Karakolis – Šunantuničas – Floresas (Gvatemala).

Ryte lankysite Karakolio archeologinę vietovę. Svarbiausia šio senovinio Majų miesto puošmena – Dangaus šventykla Kaana. Tai beveik 44 m aukščio statinys – didžiausia ir įspūdingiausia Majų piramidė visame Belize. Tęsite kelionę į Šunantuničą. Tai senovės Majų miesto liekanos Kajo rajone, netoli Gvatemalos sienos. Pasivaikščiosite po 6 dideles aikštes, apsuptas 26 įspūdingų, senovę menančių piramidžių ir rūmų. Po ekskursijos vyksite į Floresą. Nakvynė viešbutyje.

15
diena. Floresas – Tikalis – Floresas.

Iš Floreso pajudėsite link El Peteno regiono džiunglėse dunksančio Tikalio. Istorinė energija Tikalyje – ypatinga. Klestėjimo laikotarpiu Tikalis buvo išsiplėtęs iki 123 kvadratinių kilometrų. Miesto-valstybės centre stūkso svarbiausi pastatai – pirmoji šventykla, antroji šventykla ir šiaurinis bei centrinis akropoliai. Čia tarsi iš dosnios žemės išaugusios stelos ir altoriai su išraižyta valdžiusių dinastijų istorija. Tačiau tik nedidelė dalis iš tūkstančių senovinių pastatų išvalyta ir ištirta. Dar daugybę griuvėsių slepia stambi, tanki atogrąžų miško augmenija. Grįšite į Floresą. Nakvynė viešbutyje.

16
diena. Floresas – Šv. Pilypo fortas – Rio Dulsė – Livingstonas – Kuiriga – Kopanas (Hondūras).

Anksti ryte vyksite į Rio Dulsės miestelį ir Šv. Pilypo fortą. Iš čia laivu plauksite į Livingstoną. Artėjant matyti, kad jis kuria miniatiūrinio, maloniai snūduriuojančio kurorto įspūdį. Prieplaukoje ilsisi jachtos ir valtys, o tuščiame ar tik kukliai žmonių apsėstame paplūdimyje linksta vėjo glostomos palmės. Siaurose gatvėse pūpso restoranėliai ir kavinės šiaudinėmis „kepurėmis“. Vienu metu tai buvo pagrindinis Gvatemalos uostas Karibų pakrantėje. Miestelis įkurtas palyginti neseniai – XIX amžiaus pradžioje ir pavadintas JAV politiko Edwardo Livingstono garbei. Kone esminis Livingstono charakterio bruožas – garifūnų kultūra. Taip vadinama mišrios kilmės etninė grupė, daugiausia pasklidusi Centrinės Amerikos Karibų pakrantėje. Jie yra karibų ir indėnų aravakų palikuonys, laiko tėkmėje susimaišę su iš Afrikos atvežtais vergais, kai kurie turi europietiško kraujo. Britų kolonistai garifūnus vadino juodaisiais karibais. 

Toliau vyksite į įstabių indėnų civilizacijos monumentų miestą – Kuirigą. Taip tęsite kelionę po majų šlovės ir galybės laikus. Kuiriga turėjo svarbių prekybos kelių kontrolę. Čia taip pat buvo pastatytas akropolis, valdovo rūmai, kamuolio aikštė. Miestą puošė stilizuotos stelos ir skulptūros. Šių dienų pasaulis pasigenda tikslių žinių apie Kuirigos įtakos susilpnėjimą IX amžiuje. Dar nėra iki galo išsiaiškinta, kodėl Kuiriga nustojo gyvavusi... XIX amžiuje ji pateko jau į europiečių akiratį ir nuo to laiko tapo archeologinių tyrinėjimų stotimi. Tik palyginti neseniai ši vietovė ėmė populiarėti tarp turistų. Kelionę tęsite į Hondūrą – trečią pagal dydį Centrinės Amerikos valstybę. Jai priklauso Karibų jūra, Ramusis vandenynas, vulkaninės kilmės kalnai, visžaliai atogrąžų miškai ir mangrovių sąžalynai. Nakvynė viešbutyje.

17
diena. Kopanas – Antikva (Gvatemala).

Vyksite į Kopano archeologinę radimvietę. Tai – vienas iš didžiųjų majų civiliacijos centrų. Miestas buvo įkurtas derlingame Kopano upės slėnyje. Pirmieji gyventojai žemdirbiai čia telkėsi jau IX amžiuje prieš mūsų erą, o II mūsų eros amžiuje teritorija atiteko valdingųjų indėnų žinion. Pamažu Kopanas išaugo į galingą miestą-valstybę. Ši tryško energija, krauju srūvančiais aukojimo ritualais bei stipria valdžia ir buvo pilna gyvybės nuo V iki IX amžiaus. Kodėl ji vėliau sunyko, vieno atsakymo nėra, plinta įvairiausios versijos – nuo majų galybės silpnėjimo iki sausros ir kitų stichinių nelaimių. Kopane išlikę nemažai pastatų ir skirtingos paskirties erdvių, todėl galima lengviau identifikuoti jo struktūrą. Esti grupė statinių, vadinama akropoliu. Manoma, kad mieste buvo ir aikštė, skirta žaisti su kamuoliu

Vietovėje nuo 1943 metų rasti 6 iš 16 žinomų valdovų palaikai. Vienas jų buvo pridengtas nefrito plokštėmis su ant jų išraižytais pilietinės, teisinės ir karinės valdžios simboliais. Kape rasta nefritinių papuošalų ir kitų prabangių dirbinių. Tarp akmeninių kapaviečių, apeiginių piramidžių, bokštų amžiams liko sustingusios žvėriažmogių galvos. Labiausiai griuvėsiai garsėja prašmatniomis portretinėmis stelomis su gausiais įrašais. Didžioji Kopano stela vaizduoja valdovą Uaxaclajuun Ub’aah K’awiilį. Stilizuoti būtybių kūnai, jų orūs ir rūstūs žvilgsniai, meniškos dekoro detalės išduoda čia kadaise viešpatavus išmintingos, stiprios, o gal net nuožmios kultūros dievus ir sudievintus valdovus. Kopane rasta daugiau skulptūrų nei bet kurioje kitoje senovės majų gyvenvietėje, todėl dar aplankysite Skulptūrų muziejų. Kelionę tęsite į istorinį, UNESCO saugomą Gvatemalos centrinių aukštumų miestelį – Antikvą. Nakvynė viešbutyje.

18
diena. Antikva. Kopimas į Pakajos ugnikalnį (pageidaujantiems).

Ekskursija po Antikvą: apžiūrėsite autentiką išlaikiusią Šv. Džozefo Katedrą, kurios gyvenimo pradžia – XVI amžiaus vidurys, taip pat ispanų valdžiai tarnavusius Generolų rūmus. Pastatas išsiskiria puošnia balsvų arkų galerija per du aukštus. Antikvos viešųjų erdvių kasdienybę užpildo guvi prekyba. Suvenyrai, praktiniai niekučiai, paveikslai dar labiau išryškina vietos charakterį. Po pietų – laisvas laikas. 

Pageidaujantiems (už papildomą mokestį) galimybė kopti į Pakajos ugnikalnį, nuo kurio atsiveria kerinti apylinkių panorama. Pakaja laikomas aktyviausiu Gvatemalos vulkanu. Ugnikalniui suaktyvėjus ir dėl saugumo sumetimų kai kurios jo zonos uždaromos. Tačiau, esant galimybei, ir palankioms seisminėms sąlygoms, galima bus išvysti raudonu karščiu nirštančią lavą, kraterio upes ir uolas, o kartu – ir už žmogų galingesnės gamtos grimasas. Jų dėka gali užplūsti jausmas, jog su Žeme juokauti nevalia, nes yra daugybė paslapčių, kurių žmonija dar neįminė ir už kurias niekada netapsime stipresni (dalį kelio iki vulkano galima nujoti arkliais – jau ne viena GRŪDOS grupė tai išbandė). Nakvynė viešbutyje.

19
diena. Antikva – Panachačelas – Gvatemalos miestas.

Anksti ryte išvyksite į aukštumų miestelį Panachačelą, įsikūrusį prie šalies pasididžiavimu laikomo Atitlano ežero. Dangų remiančių (~3000 m aukščio) ugnikalnių ir indėnų kaimelių supamas ežeras pelnytai laikomas vienu gražiausių ne tik Lotynų Amerikoje, bet ir pasaulyje. Nathuatlų kalba Atitlan reiškia „vandens vieta“. Šaltiniai liudija, kad XIII amžiuje čia įsikūrė tzutudžilų tautelė, kilusi iš majų. Plauksite Atitlano ežeru, gėrėsitės žavingomis pakrantėmis, lankysite vietos indėnų kaimelius, susipažinsite su jų papročiais, buitimi, gyvenimo būdu. Kelionę tęsite į Gvatemalos miestą. Nakvynė viešbutyje.

20-21
dienos. Gvatemala – Varšuva/Ryga/Vilnius (su tarpiniu persėdimu).

Jeigu liks laiko prieš tarptautinį skrydį, už papildomą mokestį Jums pasiūlysime užsisakyti ekskursiją į Nacionalinį archeologijos ir etnologijos muziejų. Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Europą. Grįžimas į Lietuvą.

 

Pageidaujantys prie grupės gali prisijungti nuo Meksikos kurorto Kankuno.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu / mikroautobusu pagal programą.
 • 19 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose, svečių namuose.
 • Ekskursinė - pramoginė programa.
 • Plaukimas Sumidero kanjonu.
 • Plaukimas laiveliu Atitlano ežere.
 • Plaukimas laiveliu Rio Dulsės upe.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 990 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
  LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (5)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.6 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.4 / 5.0
Irena ir Vaclovas
Keliauta Kovo mėn. 2013
Rekomenduoju
Kelionė įdomi, puikiai organizuota, vyko sklandžiai, puikiai savo darbą atliko ir vietiniai gidai , geras transportas ir viešbučiai. Ponas Tadas paslaugus , savo darbą puikiai išmanantis ir atliekantis vadovas. Ačiū už kelionę. Irena ir Vaclovas.
4.6 / 5.0
Vytautas
Keliauta Kovo mėn. 2013
Rekomenduoju
Dar nespėjo išblėsti kelionės įspūdžiai su Grūda po Meksiką ir Centrinę Ameriką (Gvatemalą, Hondūrą ir Belizą). Noras pamatyti actekų ir majų piramides išsipildė su kaupu – apstulbino savo didingumu senasis actekų miestas Teotihuacan‘as su įspūdingomis Saulės ir Mėnulio piramidėmis, sužavėjo Palenkė, Copanas ir Tikalis (visi skirtingose valstybėse!) - džiunglėmis apaugę majų piramidžių kompleksai. Bet labiausiai nustebino pačios tos „mažosios“ valstybės – Gvatemala ir Hondūras! Prieš kelionę apie šias šalis žinojome minimalius faktus: na, tiek ir tiek gyventojų, na, ribojasi su vienu ar kitu vandenynu. Tuo tarpu kelionė po Gvatemalą ne tik pagilino mūsų turimas geografines žinias, bet ir sukėlė malonią nuostabą – kokia graži ir kontrastinga ši šalis! Veikiantys (akivaizdžiai rūkstantys!) ugnikalniai, tiesiog plika akimi matomi iš senosios sostinės Antigua prabangaus viešbučio lango, indėnų kaimelių apsuptas nepaprasto grožio Atitlano ežeras, žalieji atogrąžų miškai, pagaliau – 12 metų išlaikymo nuostabaus skonio Gvatemalos romas! Taigi todėl, kraunantis į lagaminą lauktuves namo, iš jo buvo išimtas vienas meksikietiškos tekilos butelis ir vietoje jo patalpintas gvatemalietiškas romas Jame rado vietos ir originali medinė indėniška kaukė – ji primins karštas derybas turguje su majų palikuonimis Taigi, galima reziumuoti: kelionė buvo įspūdinga, pilna egzotikos ir Naujojo pasaulio pažinimo, paskaninta šviežiais tropiniais vaisiais ir nesugadinta net statistiniais šių šalių nesaugumo ir nusikalstamumo rodikliais – mūsų kelionėje nei vienas nepastebėjome jokios realios grėsmės. Taigi, nežinia: ar mums pasisekė, ar tiesiog kelionės maršrutas yra su gera aura?:-) Manau, kad ir vienas, ir kitas. Pagarbiai Vytautas Kniūkšta
4.8 / 5.0
Liudmila
Keliauta Kovo mėn. 2013
Rekomenduoju
Šias metais, kovo mėnesį, aš su grupe iš Lietuvos keliavau po Vidurio Ameriką. Kelionė buvo labai įdomi, dinamiška ir aktyvi, už ką noriu padėkoti Grūdos organizatoriams. Viešbučiai jaukūs ir beveik visi su baseinais (po ilgos kelionės dienos mes visi su malonumu eidavome išsimaudyti), maistas skanus (džiugu, kad buvo daug įvairių vaisių), vietiniai gidai stengėsi, kad mums būtų patogu. Mes pamatėme nemažai miestų, miestelių, kaimų, parkų, susipažinome su įvairių indėnų genčių gyvenimu, kultūra, papročiais. Pamatėme indėnų senovinius mietus, kapavietes, paminklus. Kadangi lietaus sezonas turėjo prasidėti po dviejų savaičių, gamta Meksikoje dar atrodė sausa, bet artėjant prie Gvatemalos džiunglių, viskas aplinkui atsigavo ir sužaliavo. Gvatemalos gamta yra be galo graži. Medžių, gėlių, augalijos įvairovė tiesiog stebino, ypač džiunglėse. Na ir aišku krokodilai, kurie stebėjo mus, beždžionės, jaguanos ir kt. Man labai patiko paukščiai – įvairių spalvų, ilgių, formų, ypač nepamirštama buvo raudonų papūgų fotosesija. Jie buvo nuostabūs, valgė vaisius iš policininkų rankų ir neaišku buvo, kas ką stebėjo, mes jas, ar jos mus. Labai įdomus buvo kopimas į ugnikalnį, kuris prieš tai naktį įsiveržė. O nardymas Belize, koralo rifuose, buvo kaip išsipildžiusi svajonė. Ypač noriu padėkoti mūsų gidei iš Lietuvos Neringai Lūžienei – už profesionalų darbą ir rūpestį žmonėmis. Ji sėkmingai sprendė visus mūsų neaiškumus, konfliktus ir klausimus. Man asmeniškai patiko, kad Neringa stengdavosi pateikti skirtingas nuomones ir faktus iš įvairių šaltinių, visada papildydavo vietinius gidus ir pateikę išsamią palyginamąją analizę apie indėnų genčių kultūras. Kelionės pabaigoje ji labai įdomiai papasakojo mums apie naujus maršrutus, kas paskatino mane ieškoti naujų kelionių. Keliaukim kartu! Pagarbiai, Liudmila Griniuk
4.6 / 5.0
Regina.S
Keliauta Kovo mėn. 2013
Rekomenduoju
Kelionė buvo tikrai verta. Kažkokių kritinių pastabų nesuformuluosiu. Mano manymu, kelionė gerai pragalvota, įdomi, suteikianti daug pažintinės informacijos, kelianti teigiamas emocijas. Net ir tos vietelės, kurias galima pavadinti nenumatytais nesusipratimais, "trūkdžiais" - ir tai, man asmeniškai, buvo niekada nepatirti įspūdžiai (pv z.Belize). Labai kuo dalintis negaliu, nes, kaip ne keista, tuoj po sugrįžimo buvau įtraukta į nelauktų darbų, problemų ratą ir dabar sukuosi kaip voverė rate. Bijau, kad atsipūsiu tik birželį. Baigiu su geriausiais palinkėjimais gidei Neringai. Sėkmės pačiai GRŪDAI ! Regina.S
4.6 / 5.0
Aldona
Keliauta Kovo mėn. 2013
Rekomenduoju
Kelionė labai įspūdinga, pamatėm daug neregėtų dalykų, aš pirmą kartą buvau džiunglėse, nenusakomą įspūdį paliko majų bažnyčios, piramidės, gamta, pabandymas pamatyti koralinius rifus. Valgiau neregėtus vaisius. Viešbučiai labai geri, teko gyventi viešbutyje vienuolyne muziejuje. Žinoma buvo ir sunku, kankino miego trūkumas dėl laiko skirtumo, karštis, kopimas prie ugnikalnio man ypač buvo sunkus. Neringa, kaip visada, nepakartojama savo žiniomis. Kaip viena ponia išsireiškė "dalis žmonių keliauja paskui Neringą". Vienu žodžiu kelionė labai patiko. Ačiū.
Apie šalį


Meksika, EU
Gvatemala
Hondūras
Belizas
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3499 €