(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Didingoji Meksika – paslapčių žemė su poilsiu Kankuno kurorte 14d. (15d.)

2024.10.29 - 11.12 liko 8 vietos. Kelionė per Mirusiųjų dieną.
2024.11.23 - 12.06 liko 10 vietų
2024.12.27 - 01.09 grupė renkama. Naujametė kelionė!
Kaina nuo:
2499 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Mirusiųjų diena (isp. el Día de los Muertos) – tai tik Meksikoje vykstančios mirusiųjų pagerbimo apeigos, kuriose susipynusios pagoniška indėnų mirties kultūra ir krikščioniška Visų šventųjų atminimo tradicija. Tikima, jog tomis naktimis mirusieji grįžta aplankyti gyvųjų bei su jais pabūti ir tai yra nepaprastos svarbos kasmetinis įvykis, kuriam pradedama ruoštis gerokai iš anksto. Tvarkomi ir puošiami kapai, namuose steigiami altorėliai mirusiems su jų nuotraukomis, dedamos nakčiai vaišės, visur šviesu nuo žvakių. Meksikos žemę nukloja serenčių žiedlapiai – tikima, jog šie kvapūs auksiniai takai padės mirusiųjų vėlėms surasti savo namus. Grįžtančių  laukiama, jais džiaugiamasi ir tas džiaugsmas liejasi spalvingomis ir triukšmingomis karnavalinėmis persirengėlių eitynėmis, kuriose šoka ir dainuoja gyvybė ir mirtis greta. Skeletų kostiumai, kaukolėm išpiešti veidai, cukrinės kaukolytės dovanų vaikams, mirusiųjų pasaulio scenos ir įmantriai nusigrimavusios puošnios Katrinos – visa tai liudija savitą Meksikos mirties kultūrą, amžiną mirties ir gyvybės ratą, visų bendrumą. Mirusiųjų  diena Meksikoje – tai unikali patirtis, keliaudami galėsite stebėti pasiruošimo darbus, susipažinti ir apsiprasti su mums naujais mirties simboliais, išvysti persirengėlių eitynes ir įsilieti į šventės šurmulį. Mirusiųjų diena Meksikoje 2008 m. įtraukta į UNESCO nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą.

 

Kelionės aukso fondas

 • Išsami pažintis su Meksikos sostine – Meksiko miestu.
 • Teotihuakanas – didžiausias Meksikos archeologinis kompleksas, labiausiai lankomas muziejus po atviru dangumi (UNESCO).
 • Sidabro kasyklų miestelis – Tasko.
 • Puebla – kolonijinis miestas, kurio istorinis centras įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą.
 • Čolula – didžiausia pasaulio piramidė, įtraukta į Gineso rekordų knygą.
 • Vienas gražiausių Meksikos miestų – Oaksaka.
 • Pirmasis Mezoamerikos miestas Monte Albanas (UNESCO).
 • Plaukimas laivu įspūdinguoju Sumidero kanjonu.
 • San Kristobal de las Kasas – įspūdingas Meksikos kolonijinis miestas, įsikūręs kalnuose.
 • Išvyka į autentiškus indėnų kaimus San Juan Chamula ir Zinakantan.
 • Misol Ha – nepaprasto grožio krioklys, supamas tropinės augmenijos.
 • Palenkė – viena iš paslaptingiausių pasaulio vietovių, svarbiausia buvusios majų civilizacijos galybės liudininkė (UNESCO).
 • Kolonijinis miestas – Kampečė (UNESCO).
 • Paslaptingasis Ušmalio miestas.
 • Jukatano sostinė – Merida, dėl gausybės baltų kolonistų pastatų dar vadinama „Baltuoju miestu“.
 • Čičen Ica – vienas didžiausių ir geriausiai išlikusių majų ir toltekų civilizacijų kultūros paminklų.
 • Poilsis viename garsiausių pasaulio kurortų – Kankune.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Meksikas (su tarpiniu persėdimu).

Atvykimas į Meksiko miestą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

2
diena. Meksikas – Teotihuakanas – Meksikas.

Vyksite į Teotihuakaną – senąjį actekų miestą, vadinamą „meksikietiškuoju Konstantinopoliu“. Čia susipažinsite su actekų istorija, išvysite nuostabaus grožio architektūrinius statinius, kurie alsuoja paslaptimi ir kiekvieną iš Jūsų perkels į laikus, kada Dievams buvo aukojamos žmonių gyvybės. Pakeliui sustosite prie Švč. Mergelės Gvadelupės bazilikos, kuri, kaip magnetas, traukia maldininkus iš visos Lotynų Amerikos. Atvyksite į Teotihuakano archeologinę vietovę – “vietą tų, kurie prilygsta dievams”. Kitados šiame mieste gyveno apie 120 000 žmonių. Tai didžiausias Meksikos archeologijos paminklas, labiausiai lankomas muziejus po atviru dangumi. Apžiūrėsite trečią pagal dydį pasaulyje - Saulės piramidę (65 m aukščio), greta esančią Mėnulio piramidę ir praeisite Mirusiųjų gatvės atkarpa.

Grįžus į Meksiko miestą, Jūsų lauks apžvalginė ekskursija: Didžioji Sokalo aikštė – Meksikos sostinės širdis nuo actekų laikų, Katedra, statyta ant actekų laikais stovėjusios Teokalio šventyklos griuvėsių, judri Santo Domingo aikštė, Mayor šventykla – senosios actekų sostinės Tenochtitlan griuvėsiai, Nacionaliniai rūmai, pastatyti ant legendinio indėnų vado Montesumos rūmų griuvėsių. Juose yra garsaus meksikiečių tapytojo Diego Riveros freskos, vaizduojančios Meksiko miesto gyvenimą. Pravažiuosite viena gražiausių Meksiko gatvių – Paseo de la Reforma. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Meksikas – Kuernavaka – Tasko – Puebla.

Ryte lankysite Nacionalinį antropologijos muziejų, garsų ikikolumbinės Meksikos istoriniais eksponatais. Kelionę tęsite į Tasko – sidabro kasyklų miestelį, išsiskiriantį sidabro papuošalų ir kitų dirbinių tradicijomis. Pakeliui aplankysite Kuernavakos miestelį. Prabangios vasaros vilos, kolonijinė architektūra, kerintys tropinių augalų sodai – tai tik dalis to, ką siūlo šis miestelis. Atvykus į Tasko, lankysite barokinę Šv. Priskos bažnyčią, pasivaikščiosite jaukiomis gatvelėmis. Kelionė į „angelų miestą“ Pueblą (UNESCO). Tai pirmas ispanų miestas, 1531 m. įkurtas ne ant Amerikos indėnų gyvenviečių griuvėsių. Pakeliui į Pueblą gėrėsitės didingais Popokatepetlio ir Istaksihuatlio ugnikalnių peizažais Siera Madre kalnų panoramoje.  Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Puebla – Tonantzintla – Čolula – Oaksaka.

Ekskursija po kolonijinį Pueblo miestą: aplankysite katedrą, kurios puošnus altorius pagamintas iš marmuro, onikso ir gryno aukso, garsiąją Rosario koplyčią, auksu dabintais mediniais ornamentais, brangakmeniais išpuoštą Šv. Marijos statulą, garsų meksikietiškų meno dirbinių turgųEl Parian“. Išvyksite į Oaksaką. Pakeliui užsuksite į  Santa Maria Tonantzintla kaimelį su unikalia Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia. Vyksite prie Čolulos piramidės – didžiausios pasaulio piramidės, įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Kelionę tęsite į Oaksaką (UNESCO). Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Oaksaka – Monte Albanas – Tehuantepekas.

Ekskursija po Oaksaką – vieną gražiausių Meksikos miestų. Aplankysite XVI a. pastatytą Santo Domingo katedrą ir šalia jos esantį vienuolyną-muziejų. Kelionę tęsite į Monte Albaną, laikomą pirmu tikru Mezoamerikos miestu, kuris beveik tūkstantmetį buvo svarbus regiono centras (UNESCO). Pasivaikščiosite po centrinę aikštę, aplink kurią išdėstytos platformos, ant jų kadaise stovėjo šventyklos, apžiūrėsite žaidimo kamuoliu lauką. Išvyksite į Tulą. Čia apžiūrėsite didžiausią pasaulyje medį ~ 2000 metų senumo kiparisą. Išvyksite į Tehuantepeką. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Tehuantepekas – Sumidero kanjonas – San Kristobal de las Kasas.

Vyksite į vaizdingą Sumidero kanjoną, kurio sienos kyla į 1000 m ir didesnį aukštį. Čia Jūsų laukia egzotiška pramoga – kelių valandų plaukimas laivu ir pažintis su įdomia kanjono augalija bei gyvūnija. Vakare atvyksite į spalvingą kalnų miestelį San Kristobal de las Kasas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. San Kristobal de las Kasas – San Juan Chamula – Zinakantan – Misol Ha – Palenkė.

Keliausite į autentiškus indėnų kaimus San Juan Chamula ir Zinakantan. Pažintis su šių kaimų tradicijomis, buitimi, tikėjimu, gyvenimo būdu. Išvyksite į Palenkę. Pakeliui sustosite prie vaizdingų Misol Ha krioklių. Tropinė augmenija, kalnai, skaidrus vanduo sudarys puikias sąlygas atokvėpiui. Atvyksite į Palenkę – vieną paslaptingiausių pasaulio vietovių, svarbiausią buvusios majų galybės liudininką. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Palenkė – Kampečė.

Ekskursija po Palenkę, archeologinę vietovę gūdžiose džiunglėse. Pažintis su majų civilizacija. Įrašų šventykla – antkapinis paminklas, savo mįslingumu galintis varžytis su Egipto piramidėmis, Saulės, Kryžiaus šventyklos, Karalių rūmai, žaidimo kamuoliu kiemas. Daugybę šio majų miesto pastatų dar slepia džiunglių augmenija. Čia vykdomi archeologiniai kasinėjimai galbūt padės įminti dar daug šio miesto paslapčių.

Kelionę tęsite į kolonijinių laikų miestą – Kampečę (UNESCO). Lankysite seniausią Jukatano pusiasalyje Kampečės katedrą, centrinę aikštę, tikrą šio miesto klestėjimo simbolį – ekscentriškąjį Carvajal šeimos pastatą, pasivaikščiosite jaukiomis miesto gatvelėmis, pamatysite galinguosius Kampečės fortus. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Kampečė – Ušmalis – Merida.

Keliausite į paslaptingą Ušmalio miestą, klestėjusį IV–IX amžiuje. Išvysite Pranašo piramidę, Vienuolio namą, Valdytojo rūmus, Vėžlių namus, vandens talpyklas. Keliausite į Jukatano sostinę Meridą. Šis 1541 m. ispanų atrastas miestas dėl gausybės baltų kolonistų pastatų dar vadinamas „Baltuoju miestu“. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Merida – Čičen Ica – Kankunas.

Apžvalginė ekskursija po Meridą: Didžioji aikštė, Šv. Idelfonso katedra, įspūdingasis Paseo Monteo prospektas. Po pažinties su Merida vyksite į Čičen Icą (UNESCO) – vieną didžiausių, įspūdingiausių ir geriausiai išsilaikiusių Jukatano pusiasalyje majų ir toltekų kultūros paminklų.

Nuo 30 metrų aukščio Kukulkano piramidės atsivers įspūdingas vaizdas į visą archeologinį kompleksą: „El Caracol“ observatorija, žaidimo kamuoliu šventykla, Šventasis altorius, ant kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos, Tūkstančio kolonų salė, karių šventykla. Esant galimybei aplankysite *Senote Ik-kil – požeminių upių išplautą įgriuvą. Vyksite į pasaulinio garso kurortą Meksikos įlankos pakrantėje Kankuną. Nakvynė viešbutyje.

11-12
dienos. Poilsis Kankune.

Poilsis Kankuno kurorte. Puikūs smėlio paplūdimiai, šilta jūra, gausybė įvairiausių pramogų. Galimybė aplankyti Moterų arba Kosumelio salą, nuvykti į Koba gyvenvietę, kurioje galima pamatyti nepaprastai aukštas majų piramides, Rio Lagartos nacionalinį parką, garsėjantį milžiniškomis rausvųjų flamingų kolonijomis. Ekskursijos ir pramogos už papildomą mokestį. Nakvynės viešbutyje.

13-14
dienos. Skrydis Kankunas – Meksikas – Varšuva/Ryga/Vilnius (su tarpiniu persėdimu).

 

Yra galimybė pratęsti poilsį Kankune. Pageidaujantiems siūlome poilsį Plaja Del Karmen, Tulume, Majų Rivjeroje.
Yra galimybė individualius keliautojus prijungti prie rusakalbių grupių. Didelis maršrutų ir datų pasirinkimas.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu / mikroautobusu pagal programą.
 • 9 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją).
 • 3 nakvynės su maitinimo sistema "viskas įskaičiuota" 4* viešbutyje (pagal šalies kategoriją) Kankune.
 • Ekskursinė - pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas. 
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo  1189 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

 

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (6)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Birutė
Keliauta Vasario mėn. 2023
Maršrutas parengtas puikiai. Logistiniai klausimai išspręsti gerai. Grupės vadovai savo darbą atliko puikiai.
5 / 5.0
Vilija
Keliauta Vasario mėn. 2023
Kelionė labai patiko, viską aplankėme kas buvo suplanuota, nebuvo jokio lėkimo, skubėjimo. Pakankamai turėjome ir laisvo laiko. Gerai pailsėjome Kankune po keliavimo. Viskas suorganizuota labai gerai. Ačiū GRŪDAI už galimybę pažinti pasaulį.
5 / 5.0
Roma
Keliauta Vasario mėn. 2023
Labai puiki kelionė, nevarginanti, įdomi. Labai gera vadovė Neringa ir Meksikos gidas Rafaelis. Labai geras autobusas ir profesionalus vairuotojas. Kankune puikus viešbutis.
5 / 5.0
Alma
Keliauta Vasario mėn. 2023
Puiki kelionė. Negaliu nepaminėti mūsų gerbiamos gidės Neringos Lūžienės, kurios darbą ir pastangas vertinu puikiai. Meksikos gidas Rafaelis taip pat pakerėjo savo žavesiu. Ačiū!
5 / 5.0
Daiva
Keliauta Vasario mėn. 2023
Kelionę vertinu puikiai. Patiko viskas, ir maršrutas, ir organizavimas, o ypač vadovės Neringos darbas. Esu sužavėta jos žiniomis ir jų pateikimu.
Apie šalį


Meksika, EU
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2499 €