(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Australija - Tasmanijos sala. Kruizas po Didįjį barjerinį rifą 16d. (20d.)

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą kapitono Granto keliais!
2025.03.21 - 04.05 grupė renkama
2025.10.24 - 11.08 grupė renkama
Kaina nuo:
4590 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

Aukso fondas

 • Sidnėjus – Ramiojo vandenyno Paryžius, vienas gražiausių pasaulio miestų.
 • Sidnėjaus Operos rūmai – miesto simbolis, XXa. architektūros ir inžinerijos stebuklas.
 • Mėlynųjų kalnų nacionalinis parkas (UNESCO gamtos paveldas)*.
 • Kernsas – garsus Ramiojo vandenyno pakrantės kurortas.
 • Išvyka istoriniu Kurandos geležinkeliu ir “skrydis” virš atogrąžų miško ilgiausio pasaulyje lyno kelio gondola.
 • Bumerango mėtymo pamokos aborigenų kultūros centre.
 • Ramiojo vandenyno pakrantė, kur atogrąžų miškai priartėja prie rifų. Tai vienintelė vieta Žemėje, kur šalia egzistuoja du UNESCO pasaulio paveldo plotai*.
 • 1 dienos plaukimas katamaranu į Didįjį barjerinį rifą – aštuntąjį pasaulio stebuklą.
 • Anangu genties aborigenų bendruomenei grąžintas Uluru ir Kata Tjuta nacionalinis parkas (UNESCO paveldas).
 • Gamtos stebuklas – Kata Tjuta (Olgos kalnai).
 • Uluru monolitas – Anangu genties aborigenų pasaulio centras, šventa vieta, garsiausias Australijos gamtos paminklas.
 • Saulėlydžio ir saulėtekio spalvų žaismo spektaklis virš Uluru.
 • Melburnas – Australijos kultūros ir sporto sostinė, šalies finansų centras.
 • Didysis vandenyno kelias palei vieną vaizdingiausių pakrančių pasaulyje: galingieji Dvylika apaštalų – įspūdinga uolų virtinė vandenyne.
 • Gurmaniška išvyka į Yarra slėnį, garsų savo vyndarystės tradicijomis, vyno degustavimas.

Pasirinkusiems keliones pratęsimą Tasmanijos saloje

 • Nepakartojamas Tasmanijos peizažas St.Clair ežero ir Mt.Cradle nacionaliniame parke (UNESCO gamtos paveldas).
 • Gordono upės kruizas. Įplaukimas į Indijos vandenyną pro Pragaro vartus – nedidelį sąsiaurį tarp uolų.
 • Aktyvus poilsis ir pasivaikščiojimai Tasmanijos nacionalinių parkų takais po lietaus mišką – atgaiva sielai ir kūnui.
 • (*) – papildomos pasirenkamos ekskursijos.

 

GRŪDA ir vėl kviečia savo keliautojus į pasaulio kraštą kapitono Granto keliais

Australijos žmogus

Australija – svajonių šalis visomis prasmėmis: turtinga ekonomika, laimingi įdegę žmonės, šviežios jūrų gėrybės, nuo medžių krentantys vaisiai. Sidnėjus - didingas, tvarkingas, švarus, žalias ir žydintis, mojuojantis įspūdingomis baltosiomis Operos burėmis; Melburnas – įkyrusis Sidnėjaus konkurentas – kai kurių keliautojų nuomone dar žavesnis. Kitas traukos objektas – Australijos augmenija ir gyvūnija: Kernso lietaus miškų tankmėje jautiesi apsuptas karšta, žalia, paslaptinga ar net kiek baugia drėgme, begarsiais žingsniais seki galybes paukščių, pagarbiai bijai gyvačių ir susidomėjęs stebi iš aborigeno rankos skriejantį bumerangą. Didysis barjerinis rifas labiausiai sužavi žuvų kiekiu ir dydžiu. Ar daugeliui jūsų yra tekę nardyti tarp žuvų, ūgiu nenusileidžiančių jums patiems? Australijos vinis, žinoma, yra Karalių kanjonas (saulės pasitikimas Karalių kanjone – būtinas, nepatingėkite keltis 4 ryto ir kopti!), Kata Tjuta ir Uluru raudonojoje žemėje. Kažkas nepaprasto, nepakartojamo, nenusakomo – nuoširdžiai rekomenduojame Uluru apskristi malūnsparniu – iš dangaus šis gamtos stebuklas atsiveria visa galybe.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1-2
dienos

Vilnius – Europos miestas – Azijos miestas – Sidnėjus.

Australijos vėliava

3
diena. Sidnėjus

Atskrendate į Sidnėjų – seniausią ir didžiausią Australijos miestą, kuriam lipdomos pačios įvairiausios etiketės: Ramiojo vandenyno Paryžius, neoficialioji Australijos sostinė. Sidnėjus – svarbus Australijos finansų centras, čia klesti verslo paslaugos, gamyba, turizmo ir kitos ūkio sritys. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį poilsiui po skrydžio (patikėkite, išbandėme – miego tikrai norėsis... Viešbutis turistus priima nuo 14:00 val. Jei atskrendama anksčiau, ankstyvoji registracija į viešbučio kambarius – už papildomą mokestį). Stipriausiems – laisvas laikas mieste. Pailsėjusiems pasiūlysime pramoginę-poilsinę ekskursiją su susipažinimo vakariene į auksinį banguotą Bondžio paplūdimį*. Nakvynė viešbutyje.

Bondi beach sydney

4
diena. Sidnėjus

Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po vieną gražiausių pasaulio miestų Sidnėjų, žavų savo šiandiena ir intriguojančia praeitimi. Aplankysite margaspalvį ir elegantišką senamiestį, vadinamą Rock‘s rajonu, kur išeiviai iš Europos įkūrė pirmąją gyvenvietę Australijoje. Nuo istorinio Mrs Macquarie’s Chair rajono atsiveria puikūs Sidnėjaus uosto ir Operos vaizdai. Į rytus nuo miesto centro plyti Kings Cross, prabangūs Double Bay, Rose Bay ir Watson’s Bay rajonai. Viso pasaulio banglentininkams žinomas apie kilometro ilgio Bondžio paplūdimys – garsiausias miesto teritorijoje. Po apžvalginės ekskursijos – kruizas su pietumis laive. Sidnėjaus uostas yra vienas gražiausių ir garsiausių uostų pasaulyje. Ilsėdamiesi nuo laivo denio gėrėsitės nuostabia miesto panorama, architektūros šedevru – Sidnėjaus Opera, įžymiuoju Uosto arba Port Džeksono tiltu, pastatytu 1932 m. ir dėl savo silueto pravardžiuojamu “pakaba”. Praplauksite Denisono fortą – salą, kurioje buvo laikomi tik duona ir vandeniu maitinami pabėgti ketinę nuteistieji. Po kruizo lankysite miesto simboliu tapusius ir garsiausiems XX a. statiniams priskiriamus Operos teatro rūmus, primenančius laivą iškeltomis burėmis. Čia veikia koncertų salė, operos ir dramos teatrai, dirba baleto trupė, repetuoja Sidnėjaus simfoninis orkestras. Ekskursijos metu apžiūrėsite šį puikų architektūros ir inžinerijos stebuklą, tapusį garsiausiu Australijos lankomu objektu. Pageidaujantiems pateiksime šios dienos renginių Operoje tvarkaraštį. Nakvynė viešbutyje.

Sidnėjus

5
diena. Sidnėjus – Mėlynieji kalnai* – Sidnėjus

Pusryčiai. Laisva diena Sidnėjuje arba visos dienos išvyka (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį) į pasaulio paveldo objektu paskelbtą Mėlynųjų kalnų nacionalinį parką (pavadinimas kildinamas nuo tvyrančių melsvų ūkanų, kurių susidarymo priežastys – eukaliptų skleidžiami eteriniai aliejai). Mėlynuosius kalnus, kuriais savo laiku taip žavėjosi Č.Darvinas, puošia įspūdingas reljefas. Ir visa tai nuo krašto iki krašto, kiek aprėpia akys, dengia miškas, iš kurio vietomis kyšo aukštos ir smailios uolos. Pakeliui aplankysite Feterdalio laukinės gamtos parką, kuriame susipažinsite su tik Australijai būdinga unikalia gyvūnija. Čia galėsite pamaitinti kengūras, stebėti tarp eukalipto šakų įsitaisiusias koalas. Parke pamatysite laukinius šunis dingo, paukščius emu, spalvingąsias papūgas bei daugelį kitų gyvūnų ir paukščių. Besigėrėdami nuostabiais vaizdais kilsite į kalnus link kalnų centro Katoomba. Įspūdį palieka iš apžvalgos aikštelių atsiveriantis vaizdas į didingą slėnį ir vietos aborigenų legendomis apipintą “Trijų seserų” uolą. Esant galimybei, stačiausiu geležinkeliu pasaulyje nusileisite į nuostabų lietaus mišką ir, pasimėgavę šiuo išskirtiniu gamtos kampeliu, pakilsite lyno keltuvu. Vakare sugrįšite į Sidnėjų.

Mėlynieji kalnai

Nepasirinkusiems išvykos bet pasilikusiems mieste ir pageidaujantiems platesnės pažinties su žaviuoju Sidnėjumi, pasiūlysime savarankiškai lankyti muziejus* (pasirinktinai) arba Sidnėjaus akvariumą* (Sea Life Sydney Aquarium). Didingas bangą primenantis statinys kviečia lankytojus susipažinti su Australijos vandens keliais ir turtingu jūros gyvenimu. Saulės ir vandens pramogų gerbėjai galės rinktis poilsį viename iš gausybės paplūdimių. Nakvynė viešbutyje.

Sea Life Sydney Aquarium

6
diena. Sidnėjus – Kernsas

Po pusryčių – laisvas laikas Sidnėjuje. Per pietus - skrydis iš Sidnėjaus į garsų Ramiojo vandenyno pakrantės kurortą Kernsą. Tai 1876 m. įkurtas miestas, pradžioje buvęs aukso eksporto uostas, o dabar vienas pačių ryškiausių Kvinslendo turistinių centrų, išaugęs tropinėje šalies dalyje, ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie Didžiojo barjerinio rifo. Ir miškai, ir rifas saugomi UNESCO ir yra įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje.

Krnsas

7
diena. Kernsas – dienos išvyka į Didįjį barjerinį rifą – Kernsas

Didysis barjerinis rifas yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinio gamtos grožio teritorija su įstabiais povandeninio jūros pasaulio vaizdais Žemėje. Tai „aštuntasis“ pasaulio stebuklas. Didžiausias pasaulyje gyvų organizmų sukurtas statinys yra 2100 km ilgio, 345000 km² ploto rifų kompleksas, kurį iš tikrųjų sudaro beveik 3000 atskirų rifų ir yra matomas ir iš kosmoso. Seniausiems suakmenėjusiems koralams – apie 18 mln. metų. Įspūdinga nardyti virš koralų paslaptingame povandeniniame pasaulyje ir grožėtis margaspalvėmis įvairaus dydžio žuvimis, įmantriausių formų ir spalvų koraliniais dariniais (giluminis nardymas su instruktoriumi – už papildomą mokestį). Nenardantys galės pamatyti povandeninį pasaulį pro stiklinį laivo dugną, paskraidyti sraigtasparniu, pasimaudyti specialiai tam pritaikytoje vietoje. Išvykos metu būsite vaišinami kava, arbata ir pietumis. Vakare grįžimas į nakvynės vietą.

8
diena. Sidnėjus – Kernsas – Kuranda – Ramiojo vandenyno pakrantės kurortas

Po pusryčių išvyksite į šiaurinį Kernso pakraštį, kur sėsite į paties ilgiausio pasaulyje 7,5 km ilgio lyno keltuvo gondolą ir gėrėsitės atogrąžų mišku iš paukščio skrydžio, tarpinėse stotelėse išlipsite ir pasivaikščiosite džiunglių takais.

Kuranda

Atvykimas į Kurandą. Tai drėgnojo miško apsuptas nedidelis romantiškas miestelis, kuris garsėja margaspalvėmis meno dirbinių galerijomis ir parduotuvėlėmis. Pietūs pageidaujantiems už papildomą mokestį. Vėliau lankysite aborigenų kultūros centrą, kuriame susipažinsite su aborigenų kultūra, mokysitės mesti bumerangą, aplankysite aborigenų teatrą, kuriame stebėsite tradicinių šokių programą.

Aborigenai

Po šios malonios pažinties garsiuoju restauruotu Kurandos geležinkeliu (nutiestu XIX a.) keliausite per džiungles. 1,5 valandos jus lydės įsimintini vaizdai – tiltai, daugybė krioklių, vešli augmenija. Sustosite pasigrožėti Barono kriokliais, kurie sausuoju laikotarpiu krenta nesmarkia srove žemyn, bet lietinguoju laikotarpiu patvinsta ir pribloškia savo veržlumu. Grįžimas į nakvynės vietą.

Kurandos geležinkelis

9
diena. Kernsas – Daintree ir Cape Tribulation* – Kernsas

Pusryčiai. Poilsio diena kurorte arba visos dienos ekskursija (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį) į UNESCO saugomus Daintree atogrąžų miškus, kur galima pamatyti ypatingą augalų ir gyvūnų įvairovę. Drėgnųjų tropikų Pasaulio paveldo plotas, patenkantis į Daintree nacionalinį parką, yra vienas didžiausių atogrąžų miškų Australijoje. Čia esama kalnų, mangrovių, tankių sąžalynų, plūsta sraunios upės. Koralų rifų bei pakrantes juosiančių atogrąžų miškų derinys Jorko pusiasalyje yra unikalus Australijoje, o teritorija, kur susitinka Didysis barjerinis rifas ir Daintree nacionalinis parkas, yra vienintelė vieta Žemėje, kur šalia egzistuoja du Pasaulio paveldo plotai. Ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie rifų, yra vieta, kur 1770 metais kapitonas Džeimsas Kukas rado laivui kelią per Didįjį Barjerinį rifą. Pirmą kartą pamatęs pakrantės liniją, kapitonas pavadino ją “Tribulation” kyšuliu, nes, pasak jo, čia prasidėjo visi mūsų vargai”. Vyksite prie Daintree upės, kurioje veisiasi krokodilai ir plauksite į kruizą stebėti pakrančių augmenijos ir gyvūnijos. Nakvynė viešbutyje.

Cape Tribulation

10
diena. Kernsas – Yulara – Kata Tjuta (Olgos kalnai) – Uluru (Erso uola)

Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis į Ayers Rock. Išvyksite į Uluru – Kata Tjuta nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO gamtos ir kultūros paveldo sąrašą. Po ilgų ginčų parko teritorija buvo grąžinta vietinei Anangu genties aborigenų bendruomenei, atstatyti senieji pavadinimai: Erso uola pavadinta Uluru, o Olgos kalnai – Kata Tjuta (šio regiono aborigenų kalba tai reiškia “daugelio galvų vieta”). Šį gamtos stebuklą sudaro virš 30 aukštų, raudonų, apvalių uolų, kurios susiformavo iš vientiso praeityje čia dunksojusio kalnų masyvo. Per šimtus milijonų metų gamta sukūrė kerintį monolitų, susigrūdusių vienas šalia kito, kraštovaizdį. Aukščiausias yra Olgos kalnas, iškilęs 546 m virš lygumos ir 1069 m virš jūros lygio. Jis maždaug 200 m aukštesnis už Uluru. Kata Tjuta kalnuose apstu gilių tarpeklių, griovų, miniatiūrinių slėnių. Skardingi šlaitai įrėmina uolas skiriančius tarpeklius, sukurdami ilgalaikį šešėlį, kuris teikia vėsų prieglobstį nuo dykumos karščio. Kiekvienas, kuris ryžtasi šiam gamtos kūriniui “paaukoti” bent kelias valandas, bus apdovanotas pribloškiančiais vaizdais, kuriuos visagalė gamta milijonus metų kūrė milžiniškos raudonos dykumos viduryje. Eisite į 3 km ilgio žygį Tatintjawiya taku. Pasivaikščioję Kata Tjuta, vyksite link Uluru. Tai garsiausias Australijos gamtos paminklas. Galime ieškoti į valias, bet kito tokio nuošalaus ir taip gausiai lankomo objekto pasaulyje nerasime. Didžiulį įspūdį turistams palieka spalvų žaismo spektaklis, kurį kasdien “surengia” šis milžinas. Palydėsite saulę su putojančio vyno taure ir vaizdu į Uluru, kuris jūsų akyse keis spalvas ir paskęs nakties tamsoje. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Uluru

Po pusryčių anksti ryte vyksite prie Uluru stebėti rytinio spalvų žaismo tekant saulei. Šį stebėjimą galima pavadinti tikra ceremonija, kuriai specialiai įrengtos apžvalgos aikštelės. Tekanti saulė keičia uolos spalvas – čia ji spindi oranžine, čia – tamsiai ruda spalva. Dieną spalvos keičiasi ramiau, bet paletė lieka įvairi – nuo geltonos it gintaras iki akinamai rožinės spalvos. Po saulėtekio turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti Uluru uolą – tikrą gamtos stebuklą, lyg iš po žemių stulbinamai išnyrančią milžiniškoje lygumoje. Žvelgiant į uolą iš paukščio skrydžio, jos forma primena trikampį nugludintais kampais. Iš šono, aplink matant vien bekraštę dykumą, Uluru galima įsivaizduoti kaip miegantį banginį. Uluru (“šešėlį sauganti vieta”) yra ypatinga vieta. Ji tūkstančius metų buvo Anangu genties aborigenų pasaulio centras – šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai, dievų buveinė ir laiko, kai formavosi žemė, palikimas. Tai liudija ant uolos sienų kadaise čiabuvių sukurti piešiniai, iki šiol išlikusios legendos ir mitai. Įspūdį palieka vien dydis – Uluru yra beveik 3 km ilgio bei 2 km pločio. Nuo papėdės iki aukščiausio taško tektų ropštis 348 metrus. Patys aborigenai ant uolos nesiropščia ir tai laiko šventvagyste, todėl nuo 2019 lapkričio mėnesio kopti į Uluru uždrausta. Mes jus apvešime aplink Uluru ir pasiūlysime pasivaikščioti uolos papėde, kur yra olų, rėžių, vėjo ir lietaus suformuotų keisčiausios formos darinių, apie kuriuos sukurta nemažai aborigenų legendų. Drėgnesnėse vietose tarpsta sodri augmenija, užklysta ir veisiasi gyvūnai. Esant galimybei, trumpas sustojimas aborigenų kultūros centre. Nakvynė viešbutyje.

Pagal pageidavimą, esant galimybei, galėsite užsisakyti rytinę apžvalginę ekskursiją malūnsparniu (užsakoma iš anksto agentūroje).

12
diena. Uluru – Melburnas

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir, atsisveikinę su Australijos “raudonuoju centru” vadinama dykuma, skrisite į Melburną, antrą pagal dydį Australijos miestą, elegantiškąją Viktorijos valstijos sostinę, menininkų, intelektualų ir stambaus kapitalo centrą. Tai miestas, kuriame harmoningai dera senoji Viktorijos laikų ir šiuolaikinė architektūra. Viktorijos epochoje klestintis “Melburnas puikusis” tapo vienu iš svarbiausių pasaulio miestų ir kultūriniu šalies centru. Nuo 1901 iki 1927 metų (kai Kanbera tapo sostine) Melburnas buvo Australijos Federacijos sostinė. Dabar jis yra finansinis šalies centras ir teisėtai laikomas Australijos kultūros ir sporto sostine. Čia vyksta daugybė meno, teatro, kino festivalių ir svarbių tarptautinių sporto renginių; pasaulyje garsūs Melburno universitetai. Nakvynė viešbutyje.

Melburnas

13
diena. Melburnas – Yarra slėnis – Melburnas

Po pusryčių – apžvalginė ekskursija po Melburno centrą: Fitzrojaus sodai, karalienės Viktorijos turgus, Alberto parkas, kur vyksta Australijos Grand Prix, Karališkasis botanikos sodas, Atminimo šventovė, Parlamento rūmai, Šv. Pauliaus katedra, Princesės teatras, geležinkelio stotis Filnders gatvėje. Pasikėlimas į Eurekos bokštą ir žvilgsnis į Melburną iš viršaus (esant galimybei už papildomą mokestį). Gurmaniška išvyka į Yarra slėnį, garsų savo vyndarystės tradicijomis. Slėnio klimatą įtakoja Yarra upė, palaikydama slėnyje vėsumą. Tokiomis klimato sąlygomis išaugintos vynuogės puikiai tinka Chardonnay, Pinot Noir ir putojančio vyno gamybai. Vyno degustacija ir pietūs vyninėje. Nuostabūs vynuogių laukų, kalvų ir sodų vaizdai, puikus vynas, priderintas meniu – atgaiva akims ir gomuriui... Grįžimas į Melburną, nakvynė viešbutyje.

Yarra Valley

14
diena. Melburnas – Didysis vandenyno kelias – Melburnas

Po pusryčių išvyksite į visos dienos turą garsiausiu Australijos pakrantės keliu. Iki vandenyno vyksite greitkeliu ir krašto keliais intensyviai dirbamomis žemėmis, ganyklomis. Įveikę neaukštų kalvų ruožus, miškus, priartėsite prie vandenyno, kur ir prasidės Didysis vandenyno kelias. Kurortinius miestelius keičia aukštos uolos, vėjo nugairinti paplūdimiai, stačios pakrantės, kelią supa sodrūs miškai. Anglesea kurortinis miestelis garsėja puikiais paplūdimiais. Pravažiuosite Lorne – prašmatniausią Didžiojo vandenyno kelio kurortą, žavų pakrantės miestelį Apollo Bay. Pietūs pageidaujantiems už papildomą mokestį. Po Apollo Bay kelias palieka pakrantę ir nuvingiuoja per Great Otway nacionalinį parką, apaugusį tankiu lietaus mišku, po to vėl grįžta prie vandenyno.

Prasideda žymiausia ir labiausiai fotografuojama Didžiojo vandenyno kelio dalis, einanti per Port Campbell nacionalinį parką. Galingieji „Dvylika apaštalų“ – įspūdinga uolų virtinė vandenyne yra garsiausias Port Campbell nacionalinio parko elementas. Klintinės uolos, sudarančios „Apaštalų“ foną, siekia iki 70 metrų aukščio, o didžiausioji iš „Apaštalų“ – 46 metrus. Neramus vandenynas su siaučiančiomis audromis ilgainiui išgraužė minkštesnes klintis – aukštos, uolėtos salos liko atskirtos nuo kranto. Taip palei ilgą pakrantės ruožą susiformavo „Apaštalai“ ir daugelis kitų įspūdingų gamtos darinių. Nuo apžvalgos aikštelių galima suskaičiuoti, kiek „Apaštalų“ liko.

120 km pakrantės ruožas, besidriekiantis nuo Cape Otway iki Port Fairy, jūrininkams anksčiau keldavo nemažą baimę. Audringas vandenynas, rifai ir stačios pakrančių uolos pražudė daugiau kaip 80 laivų. 1878 metais paskutinę savo kelionės iš Anglijos naktį čia sudužo burlaivis Loch Ard. Iš 55-erių žmonių išsigelbėjo tik du aštuoniolikmečiai: mergina ir vaikinas. Šis įvykis plačiai nuskambėjo pasaulyje ir buvo apipintas neįtikėtinomis istorijomis. Tarpeklis, į kurį bangos įnešė merginą, buvo pavadintas sudužusio laivo vardu – Loch Ard Gorge. Grįžimas atgal į Melburną. Nakvynė viešbutyje.

15-16
dienos. Melburnas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius ARBA KELIONĖS PRATĘSIMAS TASMANIJOJE

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) pagal programą.
 • 12 nakvynių 3-4* viešbučiuose su pusryčiais. Esant ankstyviems išvykimams iš viešbučių, galimi pusryčių paketai.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 1100 EUR (tikslinama po užsakymo).
 • Kruizas po Sidnėjaus uostą su pietumis laive.
 • Ekskursija po garsiuosius Sidnėjaus Operos teatro rūmus.
 • Pramogos aborigenų centre atogrąžų miške.
 • Išvyka katamaranu po Didįjį barjerinį rifą su pietumis.
 • Plati pažintinė programa Australijos objekte Nr. 1: Kata Tjuta – Uluru – Yulara – Ayers Rock.
 • Vyno degustacija su pietumis vyninėje Yarra slėnyje.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus bei nacionalinius parkus pagal programą.
 • Angliškai kalbančio gido, gido - vairuotojo paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1600 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • 3 vietinių skrydžių bilietai Australijoje: Sidnėjus – Kernsas; Kernsas – Ayers Rock, Ayers Rock – Melburnas – nuo 810 EUR (3 skrydžiai).
 • Elektroninis leidimas įvažiuoti į Australiją.
 • *Dienos išvyka į Mėlynuosius kalnus, *Daintree ir Cape Tribulation – kainos tikslinamos (priklauso nuo vyksiančiųjų skaičiaus).
 • 30 min. skrydis lėktuvėliu/malūnsparniu virš Uluru ir Kata Tjuta (~300 AUD)
 • Pasikėlimas į Eurekos bokštą Melburne (~35 AUD).
 • Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, papildomų pasirinktinai lankomų objektų  bilietai, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
15
diena. KELIONĖS PRATĘSIMAS – 4 dienų turas po TASMANIJĄ. Melburnas – Hobartas

Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis: Melburnas – Hobartas. Atvyksite į didžiausią Australijos salą ir kartu mažiausią valstiją – Tasmaniją, kurią nuo žemyno skiria Baso sąsiauris. Tasmanija – gamtos karalystė. Vienas kitą keičiantys kalnų peizažai, kalvos, lygumos, raižyta kranto linija primena tai senąją Angliją, tai Argentinos pampas, tai Afrikos savaną, o tai – Naująją Zelandiją. Centriniame Tasmanijos salos kalnų regione telkšo gilūs ežerai. Patys didingiausi lietaus miškai sutinkami būtent Tasmanijoje. Didelė dalis vakarų Tasmanijos nepasiekiama vien dėl nepraeinamos augmenijos. Tai yra vieni iš paskutiniųjų žmogaus rankos nepaliestų žaliųjų plotų planetoje. Tasmanija taip pat garsi savo 19 nacionalinių parkų ir daugiau negu 2000 km pėsčiųjų takų, kuriais žingsniuodami keliautojai kvėpuoja pačiu švariausiu pasaulyje oru.

Atskridę į Hobartą, vyksite apžiūrėti neįtikėtinų pakrančių darinių, tokių kaip Velnio Virtuvė, Tasmanijos Arka ir kiti. Sugrįžimas į Hobartą, įkurtą 1804 metais Velingtono kalno papėdėje prie Dervento upės žiočių. Iš pat pradžių tai buvo palapinių miestelis, kuriame gyveno kariškiai, katorgininkai ir laisvieji naujakuriai, bet sparčiai plėsdamasis Hobartas jau 1842 metais buvo paskelbtas miestu. Ekskursija po pačią mažiausią ir pačią piečiausią Australijos “sostinę”, turistų mėgiamą dėl švelnaus klimato, daugybės parkų ir išlikusių istorinių pastatų. Istorinė Hobarto širdis – senojo uosto rajonas Battery Point, Karališkasis Botanikos sodas, įkurtas 1818 metais, dabar užimantis 13,5 ha plotą ir galintis pasigirti 6500 augalų rūšimis (esant galimybei lankome už papildomą mokestį). Garsioji Salamankos aikštė, atsiremianti į senuosius akmeninius sandėlius, pastatytus išilgai uosto. Čia daug restoranų, mažučių parduotuvėlių, meno galerijų. Nakvynė viešbutyje.

16
diena. Hobartas – Mt. Field nacionalinis parkas – St. Clair ežeras – Kvynstaunas – Strahanas

Po pusryčių išvyksite iš Hobarto link mažiau apgyvendintos vakarų Tasmanijos pakrantės. Šiandien keliausite autobusu ir pėsčiomis Tasmanijos nacionalinių parkų keliais. Maždaug už 1,5 val. pasieksite Mt. Field nacionalinį parką – vieną mėgstamiausių Tasmanijoje. Esant galimybei, pasimėgausite pasivaikščiojimu lietaus mišku link krioklių. Takas vingiuoja per stulbinamo aukščio ir grožio papartynus ir sodriai žalią drėgnųjų miškų augmeniją. Mt. Field nacionaliniame parke yra mokslininko, keliautojo, fotografo šiauliečio Olego Truchano vardu pavadintas tūkstantmečių pušų draustinis. Čia auga bene seniausios pušys pasaulyje. Toliau keliaudami link Kvynstauno už Dervento tilto sustosite prie St.Clair ežero. Jis tyvuliuoja pietiniame Cradle kalno ir St.Clair ežero nacionalinio parko pakraštyje ir yra giliausias gėlavandenis ežeras Australijoje. Aplink St.Clair ežerą yra daugybė vaizdingų takų, kuriais galima pasivaikščioti (nuo 30 min. iki 1,5 val.) besigėrint prie ežero augančiais lietaus miškais.

Grožėdamiesi įspūdingu Tasmanijos peizažu kelionę tęsite link Kvynstauno. Tai senas vario ir aukso kasyklų miestas, išsidėstęs mėnulio paviršių primenančioje vietovėje. Kvynstaunas suklestėjo XIX a. pabaigoje, atidarius aukso ir vario kasyklas. Šimtai vyrų čia įsidarbino medkirčiais ir nuo 1896 iki 1923 metų buvo iškirsta daugiau kaip 3,3 milijonų tonų medžių, kurie buvo sukūrenti tirštais dūmais rūkstančiose lydyklose, o ilgainiui apylinkės visiškai nupliko nuo nuodingų sieros dūmų. Gausios liūtys išplovė viršutinį dirvos sluoksnį atidengdamos apačioje esančias purpurines ir auksines uolas. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

17
diena. Strahanas – 6 valandų Gordono upės kruizas – Cradle Mountain

Po pusryčių iš Strahano vyksite į Gordono upės kruizą. Strahanas, esantis už 40 km į pietvakarius nuo Kvynstauno, kitados buvo didelis uostas ir taip pat klestėjo kasyklų bumo laikais. Dabar čia traukia turistai, norintys vykti į Gordono upės kruizą.

Gordono upės kruizas. Išplaukę iš Strahano, skrosite Macquarie įlankos vandenis, gėrėdamiesi kalvų panorama. Pirmas stabtelėjimas yra anapus Macquarie įlankos ties Pragaro vartais – nedideliu sąsiauriu tarp uolų. Šis sąsiauris – tai vienintelis išėjimas į Indijos vandenyną iš vienintelio saugaus uosto visoje vakarų Tasmanijos pakrantėje. Trumpam paliksite Macquarie įlanką ir per Pragaro vartus išplauksite į Indijos vandenyną. Grįžę į įlanką gėrėsitės laukinės gamtos vaizdais. Toliau plauksite link Macquarie įlankos pakraščio ir jo pietryčiuose pasieksite Gordono upę. Sulėtinamas greitis. Plaukiama lėtai, kad jūs spėtumėte pasigėrėti atsiveriančiais bekraščių neliestų drėgnųjų miškų plotais, nusileidžiančiais iki pat upės ir atsispindinčiais tamsiuose jos vandenyse. Vėliau jūsų lauks sustojimas ir įdomus pasivaikščiojimas. Eidami pėsčiųjų taku, turėsite progą išvysti daug endeminių augalų. Pietūs patiekiami grįžtant link uosto. Sustosite Saros saloje, kur apžiūrėsite 1821 metais įkurtos kalinių gyvenvietės liekanas. Kaliniai, dažnai surakinti grandinėmis, dirbdavo po 12 valandų, kirsdami pušis ir statydami laivus. 1834 metais sala ištuštėjo, įkūrus kalinių gyvenvietę “pragaru žemėje” vadintame Port Arture. Po kruizo grįžę į Strahaną tęsite kelionę link Cradle kalno nacionalinio parko, pravažiuodami Rosebery ir Tullah miestelius. Nakvynė viešbutyje.

18
diena. Cradle Mountain – Launcestonas – skrydis į Melburną

Po pusryčių pradėsite pažintį su Cradle kalno nacionaliniu parku, kuris kartu su St.Clair ežero parku yra įtrauktas į UNESCO saugomų pasaulinio paveldo objektų sąrašą. 1545 m aukščio įspūdingas Cradle kalnas, primenantis kūdikio lopšį, dominuoja nacionalinio parko šiaurinėje dalyje. Pietinėje parko dalyje tyvuliuoja mūsų jau aplankytas giliausias Australijos St.Clair ežeras. Šiame parke stūkso ir aukščiausia Tasmanijos viršukalnė – Mt.Ossa (1617 m). Parkas garsus reginiais – dantytomis viršukalnėmis, senais pušynais, kalnų slėniais, ledinėmis versmėmis ir ežerais. Čia atsigauna siela ir pailsi kūnas. Todėl į Tasmaniją vyksta žmonės, siekiantys atkurti fizines ir dvasines galias, atsipalaiduoti nuo kasdienybės rūpesčių. Jums bus pasiūlytas aktyvus poilsis ir pasivaikščiojimas vienu iš vaizdingų nacionalinio parko pėsčiųjų takų (priklausomai nuo oro sąlygų ir fizinio pajėgumo). 6 km Dove ežero takas yra vienas populiariausių žygio takų Tasmanijoje. Eisite 2 valandas gėrėdamiesi Cradle kalno smailėmis, fotogeniškomis ežero pakrantėmis, kol pateksite į užburiantį drėgnąjį seną lietaus mišką, žinomą Ballroom miško vardu. Pagal galimybę lankysite Tasmanijos velniukų veisimo centrą, kuriame susipažinsite su šiais unikaliais gyvūnais. Iš Cradle kalno vyksite link Launcestono. Skrydis į Melburną, nakvynė viešbutyje.

19-20
dienos. Melburnas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius

Orientacinė Tasmanijos* turo kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje – 1950 - 2450 eur (priklauso nuo vykstančiųjų skaičiaus).

 

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Skrydžiai: Melburnas – Hobartas; Launcestonas – Melburnas.
 • Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) pagal programą.
 • 4 nakvynės 3-4* viešbučiuose su pusryčiais.
 • 2 pietūs pagal programą.
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal maršruto aprašymą.
 • Gordono upės kruizas.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir nacionalinius parkus pagal programą.
 • Vietinio gido – vairuotojo paslaugos.
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Medicininių išlaidų draudimas.
 • Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams 
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Agnė Dabravolskienė
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (3)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.8 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Birutė
Keliauta Kovo mėn. 2019
Rekomenduoju
Ačiū už puikiai suorganizuotą kelionę. Neturiu jokių nusiskundimų, atskira padėka šauniam gidui Rytui Šalnai. Maršrutai visi sudėlioti puikiai, net gamta padėjo:) Lietaus miške lijo, o raudonojoje žemėje švietė saulė. Kuo didžiausios sėkmės Jums darbuose ir iki pasimatymo kitose kelionėse.
5 / 5.0
Laima
Keliauta Spalio mėn. 2018
Rekomenduoju
Australija - nuostabi šalis. Grupė buvo puiki, įspūdžiai nepakartojami, kelionė organizuota puikiai. Dėkojame Rytui Šalnai už profesionalumą, puikų šalies pažinimą. Su pagarba Laima ir Algimantas
4.4 / 5.0
Agne
Keliauta Lapkričio mėn. 2015
Rekomenduoju
Ilgai galvojau, ar verta rašyti atsiliepimą apie Australiją – juk ir taip visi žino, kad Australija – svajonių šalis; galingas raudonasis žemynas kažkur kitoje pasaulio pusėje, pilnas meilių koalų ir kengūrų. Ir, reikia pripažinti, tikra tiesa – Australija yra svajonių šalis visomis prasmėmis: turtinga ekonomika, laimingi įdegę žmonės, šviežios jūrų gėrybės, nuo medžių krentantys vaisiai... Sidnėjų įsimylėjau iš karto ir drąsiai vadinu gražiausiu miestu pasaulyje (nors dar ne visus mačiau :)): didingas, tvarkingas, švarus, žalias ir žydintis, mojuojantis baltosiomis operos burėmis. Opera ne veltu tokia garsi ir taip lankoma turistų – įspūdis labai stiprus. Melburnas – įkyrusis Sidnėjaus konkurentas – man pasirodė ne toks jaukus ir žalias, bet daugumos bendrakeleivių nuomone dar žavesnis, nei Sidnėjus. Kernso lietaus miškų tankmėje mus apsupo karšta, žalia, paslaptinga ar net baugi drėgmė, begarsiais žingsniais sekėme galybes paukščių, pagarbiai bijojome gyvačių ir susidomėję stebėjome skriejantį bumerangą – aišku, skriejo tas bumerangas iš aborigeno rankos, mums sekėsi gerokai prasčiau :) Pirmą kartą mačiau krokodilą laisvėje – iš toli ~4 metrų ilgio roplys atrodė visai tingus ir draugiškas :) Didysis barjerinis rifas labiausiai sužavėjo žuvų kiekiu ir dydžiu. Dar neteko nardyti tarp žuvų, ūgiu beveik nenusileidžiančiu man pačiai! Maloni, lengva, pilna saulės ir druskos diena. Visos kelionės vinis, žinoma, buvo Uluru, Kata Tjuta ir Karalių kanjonas raudonojoje žemėje. Kažkas nepaprasto, nepakartojamo, nenusakomo – nuoširdžiai rekomenduoju Uluru apskristi malūnsparniu – iš dangaus šis gamtos stebuklas atsiveria visa galybe. Saulės pasitikimas Karalių kanjone – būtinas, nepatingėkite keltis 4 ryto ir kopti! Žalioji Tasmanija mus tikrai palepino – retai kada šioje saloje būna toks geras oras, kaip kad pasisekė mūsų grupei. Mėgavomės snieguotų kalnų viršūnių atspindžiais veidrodiniame ežerų vandenyje, maitinome valabes, susidomėję stebėjome piktadančius Tasmanijos velnius – aptvaruose, mūsų labui; ir kvėpavome kvėpavome, uodėme uodėme – juk Tasmanija – vienas švariausių gamtos kampelių pasaulyje. Esu labai laiminga, gavusi galimybę taip išsamiai susipažinti su šia nepaprasta šalimi-žemynu. Nedvejokite!
Apie šalį


Australija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
4590 €