(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Aliaska (JAV) - Vakarų Kanada 16d.

Fairbanksas – Denalio nacionalinis parkas – Talketna – Girdvudas/Viteris – Sevardas - Kalgaris – Banfo ir Joho nacionaliniai parkai – Džiaspero nacionalinis parkas - Kolumbijos ledo laukai – Viktorijos miestas - Vankuveris
2025.08.02 - 08.17 grupė renkama
Kaina nuo:
5499 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti Aliaską ir Vakarų Kanadą (gamta, miestai, istorija, kultūra).
 • Patikimi ir patikrinti JAV ir Kanados partneriai.
 • Didelė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Šiaurės Ameriką.
 • Aukštos kvalifikacijos kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Kas taip traukia už Atlanto?

 

Kelionės aukso fondas

 • Fairbanksas – didžiausias žemyninės Aliaskos miestas, dar kitaip vadinamas „vartais į Arktį“ arba „auksinės širdies miestu“. Aliaskos universiteto šiaurės muziejus, supažindinantis su šiaurės regiono biologine įvairove, šiaurės kultūros tradicijomis bei Aliaskos istorija.
 • Laukinės gamtos karalystė Denalio nacionaliniame parke, įsikūrusiame pačioje Aliaskos kalnų grandinės širdyje.
 • Denalio nacionalinio parko puošmena – aukščiausias Šiaurės Amerikos kalnas, didingasis Makinlis (6194 m).
 • Kvapą gniaužiantis skrydis lėktuvėliu virš Makinlio ir Aliaskos kalnų viršūnių.
 • Snieguotos viršukalnės, krištolo skaidrumo ežerai, putojančios upės Čugačo valstybiniame parke.
 • Kruizas Princo Viljamo sąsiauriu – stebėsite pulkus paukščių, jūrų liūtų kolonijas ir klausysitės, kaip lūžta ir gabalais į jūrą krenta ledas.
 • Įspūdingas žygis „Exit“ ledynu Sevarde.  
 • Pribloškiantys gamtos vaizdai Banfo, Džiaspero ir Joho UNESCO paveldo nacionaliniuose parkuose.
 • Didingieji Šiaurės Amerikos Uoliniai kalnai.
 • Pasivažinėjimas ledynu Kolumbijos ledo laukuose.
 • Vankuveris – vienas gražiausių pasaulio miestų – 2010 m. XXI žiemos olimpinių žaidynių sostinė.
 • Vankuverio sala ir Britų Kolumbijos sostinė – Viktorija bei garsieji „Butchart“ sodai.

 

ALIASKA (JAV) – VAKARŲ KANADA

Tolimosios Aliaskos gamtos grožis, didingieji Kanados Uoliniai kalnai ir pribloškiantys nacionaliniai parkai,  aplankant Viktorijos ir Vankuverio miestus  

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius - Fairbanksas

Skrydis: Vilnius – Europos miestas – JAV miestas - Fairbanksas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2
diena. Fairbanksas - Denalio nacionalinis parkas. Nuvažiuojama apie 340 km.

Pusryčiai. Ryte pradėsite pažintį su didžiausiu žemyninės Aliaskos miestu Fairbanksu. Fairbankso, dar kitaip vadinamo „vartais į Arktį“ arba „auksinės širdies miestu“, turtinga istorija prasidėjo 1800 m, kai apylinkėse buvo rasta aukso. Fairbanksas įsikūręs visai netoli poliarinio rato, todėl dangus čia diktuoja savo gyvenimo ritmą – ilgas dienas arba dar ilgesnes naktis. Jokiame kitame pasaulio mieste nėra tokių metinių temperatūrų svyravimų – nuo -550C žiemą iki +380C vasarą. Trumpos ekskursijos metu aplankysite Aliaskos universiteto muziejų, kuris supažindins su šiaurės regiono biologine įvairove, šiaurės kultūros tradicijomis bei Aliaskos istorija; pamatysite didžiausią Trans Aliaskos naftotiekį, sužinosite apie Prudhoe Bay naftos laukus ir Aliaskos naftos pramonę. Laisvas laikas mieste. Rekomenduojame aplankyti Ledo muziejų (už papildomą mokestį). Nepageidaujantys ekskursijos po Fairbanksą, turės galimybę aplankyti aukso „kasyklą“ (Gold Dredge no8, už papildomą mokestį). Susipažinsite su aukso gavybos įranga ir technologija. Čia ir patys galėsite paieškoti aukso. Išvykimas į nakvynės vietą netoli Denalio nacionalinio parko. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Denalio nacionalis parkas - Talketna. Nuvažiuojama apie 110 km.

Pusryčiai. Toliau kelionę tęsite į Denalio nacionalinį parką. Tai daugiau nei 24 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorija, įkurta laukinei gyvūnijai ir augalijai saugoti. Vasaros metu Denalio nacionalinis parkas apsipila įvairių spalvų laukinių gėlių žiedais. Pažintis su Denalio nacionaliniu parku, įsikūrusiu pačioje Aliaskos kalnų grandinės širdyje. Parko teritorijoje stūkso daugybė viršukalnių, aukštesnių nei 6000 m, o viena aukščiausių viršūnių „Denali“, senąja atabaskų kalba reiškia „aukščiausia“, vėliau ji buvo pervadinta prezidento Makinlio (McKinley) garbei. Senieji vietos gyventojai gerbė laukinę gamtą ir ją saugojo, todėl parkas išlikęs toks pat kaip prieš 100 metų (įkurtas 1917 metais). Šiuose kraštuose ir dabar gyvena atabaskai, kurie, žvejodami ar medžiodami, uogaudami ar rinkdami augalus, tausoja gamtą. Pažinti šią nepaprastą vietą padės 6-8 valandų ekskursija autobusu po gražiausias nacionalinio parko vietas. Keliausite po žmogaus nepaliestą laukinę gamtą. Turėsite puikią galimybę susipažinti su tundros augalija ir gyvūnija. Jei likimas bus dosnus, galėsite pamatyti Aliaskos „didįjį ketvertą“ - briedžius, elnius, grizlius ir kalnų avinus, o taip pat daugybę kitų laukinių gyvūnų bei paukščių. Esant geram matomumui, jei oro sąlygos leis, grožėsitės didinguoju Makinlio kalnu. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Talketna - Girdvudas. Nuvažiuojama apie 245 km.

Pusryčiai. Laisvas laikas Talketnoje. Siūlome pramogas pagal pageidavimą už papildomą mokestį: skrydžius lėktuvu virš Aliaskos kalnų grandinės arba kruizą.

Pramogos Talketnoje:

 1.  „Denali Flyer Tour“ - tai įspūdingas skrydis lėktuvu virš paskutinio ledynmečio suformuoto reljefo – virš smailių kalnų viršūnių, gilių slėnių bei ledynų. Pilotas Jums papasakos apie Denalio nacionalinį parką. 1,25 valandos trukmės turas kainuoja apie 350 EUR asmeniui (užsakoma iš anksto).
 2. „Wilderness Jetboat Adventure Tour“ - tai vaizdingas plaukimas, kurio metu susipažinsite su Aliaskos gamta, gėrėsitės Makinlio viršukalnės ir Aliaskos kalnų grandinės panorama. Mėgausitės ramiu pasivaikščiojimu gamtoje, vietinis gidas papasakos, kaip žmonės gyveno prieš šimtą ir daugiau metų. Kelionės trukmė 2 valandos. Kaina apie 80 EUR asmeniui (užsakoma iš anksto)
 3. Plaukimas Talkeetna upe – tai 2 valandų plaukimas upe, gėrintis nepamirštamomis kalnų panoramomis. Plaukimo kaina apie 100 EUR asmeniui (užsakoma iš anksto).

Pastaba: ekskursijų kainos gali keistis.

Palikę Talketną, keliausite link Girdvudo stebėdami savitą atšiaurios Aliaskos gamtos grožį. Pravažiavę Ankoridžą, važiuosite, vienu vaizdingiausių Aliaskoje, Sevardo greitkeliu, besiraitančiu aplink Turnagain Arm įlanką. Sustosite vienoje iš labiausiai lankomų vietų Sevardo greitkelyje, tai 110 mylioje esanti apžvalgos aikštelė Beluga Point. Nuo jos galima stebėti į Turnagain Arm įlanką atplaukiančius banginius. Toliau kelias veda per Čugačo valstybinį parką (Chugach State Park), trečią pagal dydį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parkas įsteigtas 1970 metais, siekiant išsaugoti Čugačo kalnus snieguotomis viršūnėmis, krištolo skaidrumo ežerus ir gyvūnijos įvairovę. Kelionė neprailgs, nes įspūdingiausiose vietoje stosite fotografuoti. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5 - 6
dienos. Girdvudas - Viteris - Girdvudas. Poilsis, ekskursijos Čugačo valstybiniame parke ir Princo Viljamo sąsiauryje. Nuvažiuojama apie 80 km.

Pusryčiai. Pažintis su jaukiu Girdvudo miesteliu, esančiu Čugačo kalnų slėnyje prie Turnagain Arm įlankos. Šį kalnų kurortėlį supa septyni ledynai, todėl jis vietinių vadinamas „Ledynų miestu“. Pasibaigus Turnagain Arm aukso karštinei, Girdvudas buvo mažas ir ramus miestelis, o vėliau suklestėjo pradėjus veikti Alyeskos kalnų centrui. Žiemą čia karaliauja slidininkai, vasarą – aktyvių pramogų gamtoje mėgėjai, kurie leidžiasi į žygius pėsčiomis, dviračiais, plaukia baidarėmis ir kanojomis. Taip pat siūloma nemažai turų po ledynus su vietiniu gidu ir įvairių kruizų Princo Viljamo sąsiauryje. Dvi nakvynės viešbutyje.

Pramogos Girdvude ir Viteryje:

Ekskursijos užsakomos iš anksto Lietuvoje:

 1. Kruizas Princo Viljamo sąsiauriu. Plaukdami stebėsite pulkus paukščių, jūrų liūtų kolonijas ir klausysitės, kaip lūžta ir gabalais į jūrą krenta ledas. Pasakiškus vaizdus papildys pietūs laive. Kaina apie 200 EUR asmeniui (užsakoma iš anksto).
 2. Meškų stebėjimo turas – pasirinkusieji šį turą, skris lėktuvu į Klarko ežero nacionalinį parką. Skrydžio metu pilotas papasakos apie Aliaskos gamtą. Atskridę sėsite į pontoninį laivą ir iš ežero stebėsite meškas natūralioje aplinkoje. Turo kaina apie 1100 EUR asmeniui (užsakoma iš anksto).

 

Kitos ekskursijos mokamos vietoje:

 1. Alaska Wildlife Conservation Center -  gyvūnų globos centras, įkurtas mokslo ir edukacijos tikslais, siekiant išsaugoti sužeistus ir paliktus tėvų laukinius gyvūnus. Daugelis jų jau nebegrįžta į laukinę gamtą ir pasilieka centre. Čia gyvena rudieji ir juodieji lokiai, grizliai, elniai, bizonai, briedžiai, lapės, avijaučiai, vilkai, ereliai, pelėdos. Kaina apie 15 USD asmeniui.
 2. Pasikėlimas į Alyeska viršukalnę. Tai vaizdingas 3-7 minučių pasikėlimas gondola į 700 metrų aukščio kalno viršūnę. Kildami gondola, gėrėsitės atsiveriančiais vaizdais į Turnagain Arm įlanką, „kabančius“ ledynus ir dantytas Čugačo kalnų viršūnes. Nepamirškite pasižiūrėti žemyn – apačioje matysite besiganančius briedžius ir vaikštinėjančius lokius. Pakilę į viršų, nuo apžvalgos aikštelės grožėsitės panoraminiais didingų kalnų, putojančių upelių ir kitais pribloškiančios laukinės gamtos vaizdais. Drąsiausieji galės pasivaikščioti po ledyną. Kaina apie 29 USD asmeniui.
 3. Pageidaujantys galės pasivaikščioti po Girdvudo ir Viterio apylinkes, kur įrengta daugybė žygių takų. Taip pat galima užsisakyti žygį jūrinėmis baidarėmis Princo Viljamo sąsiauriu (kainos tikslinamos).

Pastaba: ekskursijų kainos gali keistis.

7
diena. Girdvudas - Sevardas - Ankoridžas. Nuvažiuojama apie 350 km.

Pusryčiai. Palikę Girdvudą, keliausite Sevardo greitkeliu grožėdamiesi dantytomis kalnų viršūnėmis ir alpinėmis pievomis.

Atvyksite į Sevardą, įsikūrusį „prisikėlimo“ įlankoje (Resurrection Bay) Kenai pusiasalyje. Tai vienas vaizdingiausių miestų Aliaskoje. Nors rusų laivai čia atplaukdavo nuo 1793 metų, bet oficialiai miesto įkūrėju laikomas John Ballaine, kai 1903 metais nusprendė statyti čia geležinkelį, kuris veikti pradėjo 1923 metais. Miestas klestėjo iki 1964 metų, kol jo nesugriovė žemės drebėjimas. Vyksite į Kenai fiordų nacionalinio parko lankytojų centrą. Turėsite galimybę aplankyti vieną iš lengviausiai pasiekiamų ledynų visoje Aliaskoje – „Exit“ ledyną. Mėgausitės įspūdingu žygiu (2,5 km ilgio trasa), kuris nuves Jus į didingą Kenai fiordų nacionalinį parką. Vėliau vyksite į Ankoridžą. Laisvas vakaras. Nakvynė viešbutyje.

Alaska's Seward Highway

8
diena. Ankoridžas - Kalgaris (skrydis) - Banfo nacionalinis parkas. Nuvažiuojama apie 205 km.

Pusryčiai. Vyksite į oro uostą ir skrisite iš Ankoridžo į Kalgarį. Atskridę į Kalgarį važiuosite link gražiausios ir įspūdingiausios vietos Žemėje - Banfo nacionalinio parko, įsikūrusio Uoliniuose kalnuose. Tai pats seniausias Kanados Nacionalinis parkas, įkurtas 1885 metais: parko plotas buvo vos 26 km², o dabar užima 6641 km² teritoriją. Parką puošia įspūdingo grožio Uolinių kalnų kraštovaizdžiai, gilūs slėniai, žali miškai, pievos, ežerai ir upės, aukšti kalnai, padengti sniegynais ir ledynais. Važiuojant parko teritorija galima pamatyti rudųjų lokių (grizlių), juodųjų lokių (baribalų), briedžių, lūšių, ernių, kalnų ožių, kojotų, lapių, meškėnų. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Banff National Park, Canada

9
diena. Banfo ir Joho nacionaliniai parkai. Nuvažiuojama apie 140 km.

Pusryčiai. Dieną pradėsite pasikėlimu Banfo gondola ir apžvelgsite apylinkių panoramą. Prieš Jūsų akis atsivers nepakartojamas Kanados gamtos grožis, kurio ilgai negalėsite pamiršti. Pamatysite Bow krioklį, „Stebuklų kampą“, Emerald ežerą. Esant galimybei gėrėsitės nepaprasto grožio „Dešimties viršūnių“ slėnyje supančių kalnų „įrėmintu“ Morenos ežeru (1885 m virš jūros lygio). Aplankysite žemiau esantį Luizos ežerą, kuris žaižaruoja akinama žaluma. Smaragdo spalvos vanduo, milžiniški ežerus supantys kalnai snieguotomis viršūnėmis pakeri kiekvieną čia atvykusį keliautoją. Šį ežerą indėnai vadino Mažų Žuvelių ežeru, tačiau 1884 m. jis buvo pervadintas karalienės Viktorijos dukters Luizos garbei.

Toliau automobiliu vyksite į Joho nacionalinį parką, įsikūrusį vakarinėje Uolinių kalnų dalyje. Parkas įkurtas 1886 metais ir užima 1310 km² teritoriją, čia gausu uolų snieguotomis viršūnėmis, krioklių, ledyninių ežerų, žalių miškų,  pievų ir sraunių upių. 1984 metais Banfo, Joho ir Džiaspero nacionaliniai parkai buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išvykimas automobiliu į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Džiaspero nacionalinis parkas - Kolumbijos ledo laukai. Nuvažiuojama apie 235 km.

Pusryčiai. Iš nakvynės vietos vyksite į patį didžiausią Kanados Uolinių kalnų parką - Džiaspero nacionalinį parką. Tai 10878 km² teritorija, pilna plačių slėnių, kalnų grandinių, ledynų, miškų, alpinių pievų.

Jasper National Park, Canada

Džiaspero nacionalinis parkas garsus savo aukštomis Uolinių kalnų viršūnėmis bei unikalia Kolumbijos ledo laukų vietove. Šie ledo laukai savo tirpsmo vandenimis maitina Ramųjį, Atlanto ir Arkties vandenynus. Tai didžiausia ledo ir sniego sankaupa į pietus nuo Šiaurės poliarinio rato, užimanti beveik 325 km² teritoriją. Šiuose ledo laukuose yra daugiau kaip 30 ledynų. Turėsite nepakartojamą galimybę specialiu transportu pasivažinėti ant ledyno (už papildomą mokestį). Sužinosite, kaip susiformuoja ledo liežuviai ir pavaikščiosite ant vieno iš jų. Keliaudami slėniu Džiaspero miestelio link stabtelėsite pailsėti prie labai gražių Atabaskos krioklių, kurie įkūnija šių vietų energiją: vanduo griaudėdamas ir putodamas purslų vaivorykšte kybo tarp uolų. Pakerėti krioklių grožio valandėlę pamiršite visus rūpesčius ir pasisemsite dvasinės energijos, kaip kadaise tai darė pirmieji Kanados gyventojai. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Džiaspero nacionalinis parkas - Klyrvuoteris. Nuvažiuojama apie 320 km.

Pusryčiai. Iš nakvynės vietos keliaudami Klyrvuoterio miestelio link nustebsite pasiekę beveik dviejų tūkstančių metrų aukštį lygiu keliu. Keliautojus, atvykusius į Vakarų Kanadą iš Europos, visada apstulbina žvilgsniu neaprėpiami šalies kraštovaizdžiai. 

Pakeliui sustosite pasigrožėti Robson viršūne - viena aukščiausių viršukalnių Uoliniuose kalnuose (3953 m). Keliaudami toliau turėsite galimybę susipažinti su Kanados gamta, besikeičiančia priklausomai nuo aukščio virš jūros lygio - nuo tankių spygliuočių miškų iki alpinių pievų. Toliau pravažiuosite Wells Gray provincijos parką, labiausiai kanadiečių mėgstamą dėl galimybės paplaukioti kanojomis, stovyklauti nuostabioje gamtoje, žvejoti. Parkas žavi keliautojus savo kraštovaizdžio įvairove: aukšti kalnai ir gilūs kanjonai, tankūs miškai ir sraunios upės. Šiame parke yra visame pasaulyje garsus Helmcken krioklys, kuris yra tris kartus aukštesnis už Niagaros krioklius. Atvyksite į Klyrvuoterio miestelį. Nakvynė viešbutyje.

12
diena. Klyrvuoteris - Vistleris. Nuvažiuojama apie 424 km.

Pusryčiai. Išvyksite iš Klyrvuoterio ir keliausite Vistlerio link. Šią dieną toliau gėrėsitės įspūdingu vakarų Kanados kraštovaizdžiu. Kelionės metu atsivers nepaprasti Bridge ir Karibou ežerų vaizdai. Keliausite keliu nutiestu šalia Fraser upės kanjono. Sustosite pailsėti Cache Creek miestelyje. Čia galėsite papietauti (už papildomą mokestį). Vakare pasieksite Vistlerio miestelį – kalnų kurortą. Šį miestą labai mėgsta kalnų sporto mėgėjai. 2010 metais čia vyko daugelio Žiemos olimpiados sporto šakų varžybos. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. 

13
diena. Vistleris - Viktorijos miestas Vankuverio saloje. Nuvažiuojama apie 250 km.

Pusryčiai. Keliausite link Vankuverio miesto. Vyksite į prieplauką ir plauksite į Viktorijos miestą, esantį Vankuverio saloje, nuo žemyno atskirtoje Džordžijos sąsiauriu. Ši milžiniška sala Ramiajame vandenyne užima 32 134 km² plotą. Jos vakarinė pakrantė išraižyta gilių, į aukštus kalnus įsiterpiančių fiordų, besiraizgančių tarp aukštų kalnų, o rytinė pakrantė turtinga dirbamais laukais, žvejų kaimeliais bei moderniais miestais. Saloje gyvena apie 723 tūkst. gyventojų. Per visą salą driekiasi kalnagūbriai, iškylantys į 2198 m aukštį. Vankuverio salą dengia vešlūs spygliuočių miškai (pocūgės, kedrai, eglės, pušys). Dėl švelnaus jūrinio klimato veši ir lapuočiai augalai: klevai, alksniai, paparčiai, ąžuolai ir kt., yra daug ežerų, pelkių, upių. Pirmieji Vankuverio salos gyventojai buvo indėnų gentys. 1774–1775 m. salą pasiekė rusų pirkliai ir ispanų ekspedicijos. 1778 m. saloje išsilaipino Džeimsas Kukas ir ją paskelbė Jungtinės Karalystės valda. Automobiliu vyksite į Britų Kolumbijos provincijos sostinę – pietinėje salos dalyje esantį Viktorijos miestą. Viktorijos senamiestis išlaikė senąją dvasią ir dvelkia Viktorijos epocha. Garsių visame pasaulyje „Butchart“ sodų lankymas, kuriuose yra daugiau kaip 20 hektarų sodų, tarp jų Rožių sodas, Japoniškas sodas, unikalus „paskendęs“ sodas, itališkas sodas, koncertų pievelė.

Pažintis su Viktorijos miestu: didingas XX a. pradžios Empress viešbučio pastatas, iškilęs prie mažoje įlankėlėje esančios Viktorijos prieplaukos. Pamatysite netoliese stovinčius Britų Kolumbijos provincijos Parlamento rūmus, kurių pastatą 1893 m. suprojektavo architektas Fransis Ratenburis (būdamas 25 metų). Vakare laisvas laikas Viktorijoje.  Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Viktorijos miestas Vankuverio saloje - Vankuveris. Nuvažiuojama apie 140 km.

Pusryčiai. Iš ryto persikelsite į Vankuverį, kuriame vyko 2010 m. Olimpinės ir Parolimpinės žiemos sporto žaidynės. Ekskursija po vieną gražiausių miestų pasaulyje: amžinai žaliuojanti oazė miesto širdyje – Stanley parkas, antras pagal dydį Šiaurės Amerikoje kinų kvartalas, garsėjantis savaitgaliniais teatralizuotais renginiais ir gatvių eitynėmis; istorinis miesto kvartalas – Gastown. Laisvas laikas įsigyti suvenyrams ir pasivaikščioti po miestą. Nakvynė viešbutyje.

15
diena. Skrydis į Lietuvą.

Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Vankuveris – Europos miestas – Vilnius. 

16
diena. Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 5499 EUR.

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1530 EUR.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 7 nakvynės (3*) viešbučiuose, kaimiško stiliaus moteliuose bei kempingo nameliuose su pusryčiais Aliaskoje ir 7 nakvynės (3*) viešbučiuose su pusryčiais Kanadoje (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
 • Ekskursinė programa pagal programą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • 6-8 valandų ekskursija po Denalio nacionalinį parką;
 • Vietinių gidų paslaugos;
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 1699 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Vietinis skrydis Ankoridžas – Kalgaris nuo 399 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į Kanadą – 10 EUR;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 4-5 USD/CAD per dieną) ir vairuotojams (apie 2-3 USD/CAD per dieną), asmeninės išlaidos.
 • Ekskursijos su prierašu "už papildomą mokestį"  ir objektai su „*“ bei kitos nepaminėtos ekskursijos (užsakomos iš anksto): aukso „kasykla“ Gold Dredge no8 – apie 60 EUR; Ledo muziejus Fairbankse – apie 20 EUR; pasivažinėjimas ledynu Kolumbijos ledo laukuose – apie 80 EUR.
Papildoma informacija
 • Kelionės metu bus būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (ESTA) ir galiojantį biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Sutvarkome elektroninio leidimo vykti į JAV (ESTA) ir Kanadą dokumentus. 
 • JAV VIZA REIKALINGA VISIEMS KELIAUTOJAMS BUVUSIEMS IRANE, SIRIJOJE, SUDANE, LIBIJOJE, SOMALYJE, ŠIAURĖS KORĖJOJE AR JEMENE PO 2011 METŲ KOVO 1 DIENOS IR VĖLIAU (KUBOJE NUO 2021 m. sausio 12 d. IR VĖLIAU).
 • Dėl JAV ir Kanados migracijos tarnybų darbuotojų sprendimo neįsileisti turistų į šalį (nors jie turi galiojančius elektroninius leidimus ar vizas), kelionės organizatorius neatsako, pinigai už kelionę negrąžinami.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Kanada

Oficialus pavadinimas: Kanada (Canada). Šalyje gyvena daugiau nei 33 milijonai gyventojų.

Sostinė: Otava (Ottawa). Gyventojų skaičius – 1 130 761.

Didžiausi miestai: Torontas (5 813 149 gyv.), Monrealis (3 868 831 gyv.), Vankuveris (2 116 581 gyv.), Otava (1 130 761 gyv.), Kalgaris (1 079 310 gyv.).

Geografinė padėtis: Kanada išsidėsčiusi Šiaurės Amerikos žemyno šiaurėje, tarp Ramiojo vandenyno - vakaruose, Atlanto - rytuose ir Arkties - šiaurėje. Tai antra pagal dydį pasaulio valstybė, dydžiu nusileidžianti tik Rusijai. Bendras Kanados plotas 9984670 km2. Kanada ribojasi su vienintele valstybe – JAV (ilgiausia dviejų valstybių siena pasaulyje – 8893 km). Kranto linija kartu su Arkties vandenyno pakrante taip pat ilgiausia pasaulyje – 243042 km. Rytinė Kanados dalis – lygumos ir 300-1500 m aukščio plynaukštės. Beveik pusę žemyninės Kanados dalies užima kristalinis Kanados skydas. Vakaruose – plati Šiaurės Amerikos Kordiljerų juosta (Pakrantės kalnai, Uoliniai kalnai, Šv. Elijo kalnai), su aukščiausia šalies vieta – Logano k. (6050 m). Kranto linija smarkiai raižyta: daugybė įlankų, užutėkių, fjordų, estuarijų. Kanados šiaurę sudaro Kanados Arktinis salynas su gausybe didelių salų (Bafino, Elsmyro, Viktorijos, Devono ir kt.).

Klimatas: pietuose ir centrinėje dalyje – vidutinių platumų, toliau į šiaurę – subarktinis ir arktinis. Pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis ir ryškiai žemyninis. Žiemos šiaurėje ilgos, speiguotos, be storos sniego dangos. Temperatūros nukrenta žemiau -40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Pietvakariuose ir rytuose žiemos šiltos. Vasarą prerijose nereti dideli karščiai (25-30 °C, pasitaiko ir virš 40 °C), pakrantėse vyrauja gaivesni orai (žemiau 20 °C), o šiaurėje temperatūros vos keliais laipsniais viršija 0 °C. Drėgniausia vakarinėje pakrantėje (ypač Vankuverio saloje), kur per metus gali iškristi virš 2000 mm kritulių. Drėgna ir pietryčiuose (>1000 mm). Centrinėje dalyje daug sausiau, neretos ilgos sausros (300-500 mm). Sausiausia arktinėse srityse (iki 250 mm), o Elsmyro salos šiaurėje iškrenta vos 100 mm kritulių. Didelę dalį šalies teritorijos užima amžino įšalo žemė.

Informaciją apie konkrečios dienos orus Kanadoje rasite čia: https://weather.gc.ca

Otava – Ontario:
0C
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
 Max 0C
19
24
27
25
18
Min 0C
8
12
16
15
9
Krituliai
mm
64
89
86
66
81
Drėgmė %, ryte
77
80
80
84
90
Drėgmė %, vakare
55
56
53
54
59
Vankuveris – Britų Kolumbija:
0C
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Max 0C
16
18
21
21
18
Min 0C
8
11
13
13
11
Krituliai
mm
71
64
31
43
91
Drėgmė %, ryte
88
87
89
90
92
Drėgmė %, vakare
63
65
62
62
72


Valstybinė santvarka: Kanada yra konstitucinė monarchija. Šalį faktiškai valdo Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Ji skiria gubernatorius ir ministrą pirmininką, pastarasis išrenkamas renkant parlamentą. Kanados teritorija yra federacinė ir padalinta į 10 provincijų bei 3 teritorijas.

Provincijos - tankiau apgyvendinti pietiniai regionai, turintys daugiau teisių nei teritorijos. Skliaustuose nurodytos provincijų sostinės: Alberta (Edmontonas); Britų Kolumbija (Viktorija); Kvebekas (Kvebekas); Niufaundlandas ir Labradoras (Sent Džonsas); Manitoba (Vinipegas); Naujasis Bransvikas (Frederiktonas); Naujoji Škotija (Halifaksas); Ontarijas (Torontas); Princo Edvardo sala (Šarlotetaunas); Saskačevanas (Redžaina)

Teritorijos - retai apgyvendinti šiauriniai regionai, turintys mažiau teisių nei provincijos. Skliaustuose nurodytos teritorijų sostinės: Jukonas (Vaithorsas); Nunavutas (Ikaluitas); Šiaurės Vakarų teritorijos (Jelounaifas)

Kalba: Kanadoje dvi oficialios kalbos – prancūzų ir anglų. Net 13,3 proc. kanadiečių kalba tik prancūziškai.

Religija: dauguma kanadiečių yra Romos katalikai, protestantai, nemažai išpažįstančių islamą, judaizmą. Nemaža dalis gyventojų netikintys.

Šalies tel. kodas: +1, toliau provincijos miesto kodas iš trijų skaitmenų ir telefono numeris.

Internetas: Internetinis ryšys beveik visoje Kanados teritorijoje yra. Daugelis Kanados miestų turi interneto kavines, taip pat daugelyje kavinių yra bevielis internetas. Viešosiose bibliotekose paprastai internetu naudotis galima nemokamai. Viešbučiuose taip pat yra interneto jungtis arba bevielis internetas.

Muitas: Į Kanadą be papildomų muito mokesčių galima įvežti vieną iš žemiau įšvardintų alkoholinių gėrimų: 1,5 litro vyno, 1,14 litro stiprių alkoholinių gėrimų, viso 1,14 litro vyno ir stiprių alkoholinių gėrimų arba 24x355ml skardinų ar butelių (daugiausia 8,5 litro) alaus. Taip pat į Kanadą be papildomų muito mokesčių galima įvežti visus išvardintus tabako gaminius: 200 cigarečių, 50 cigarų ar cigarilių, 200 gramų tabako. Kiekvienas keliautojas, atvykęs į Kanadą, privalo deklaruoti įvežamus maisto produktus, augalus ir gyvūnus.

Elektra: elektros srovės įtampa 110V, 60 Hz dažnis. Reikalingas adapteris (toks pats kaip ir Jungtinėse Amerikos Valstijose).

Valiuta: piniginis vienetas – Kanados doleris (CAD), kurį sudaro 100 centų. Banknotai 5, 10, 20, 50, 100, 1000. (https://www.bankofcanada.ca/banknotes), monetos – po 1, 5, 10, 25 centus, taip pat cirkuliuoja 1 ir 2 dolerių monetos. (https://www.mint.ca/store/mint/learn/circulation-currency-1100028#.UYJGa8qG6h8). Keliautojams geriausia iš Lietuvos vežtis JAV dolerius ir vietoje keistis į Kanados dolerius (https://www.bankofcanada.ca/rates/exchange/daily-converter/).

Laikas: Kanadoje yra vasaros ir žiemos laikas. Vasaros laikas įvedamas nuo kovo mėn antrojo sekmadienio iki pirmo lapkričio mėn sekmadienio. Šalyje yra 5 laiko juostos nuo GTM – 2h 30 NDT (Niufaundlendo laiko) iki GTM -7h 00 PDT (Ramiojo vandenyno laikas). Žiemos laikas įvedamas nuo lapkričio pirmojo sekmadienio iki kovo antrojo sekmdienio. Laiko juostos nuo GTM -3h 30 (Niufaundlendo laiko) iki GTM -8h 00 PDT (Ramiojo vandenyno laikas). Daugiau informacijos čia: https://www.timetemperature.com.

Dauguma verslo įmonių Kanadoje dirba pimadieniais – šeštadieniais nuo 09:00 iki 18:00. Kanadoje yra parduotuvių (late-night shopping) dirbančių iki 21:00 ketvirtadieniais ir penktadieniais. Taip pat yra parduotuvių, dirbančių sekamdieniais ir visą parą.

Transportas: Kanadoje transporto sistema labai išvystyta. Eismas vyksta dešiniąja puse. Greitkeliuose greitis ribojamas iki 100 km/val., žemesnės kategorijos keliuose iki 80 km/val, miestuose 50 km/val. Kanadoje yra arti 900 000km kelių. Populiariausias yra Transkanada greitkelis, kuris eina nuo St. John‘s miesto Niufaundlendo sloje iki Viktorijos miesto, Viktorijos sloje, magistralės ilgis 8000 km. Šalyje išvystytas susisiekimas autobusais su kondicionieriumi, WC. Gerai išvystytas susisiekimas tarp oro uostų ir miestų centrų. Šalyje puikiai galima keliauti traukiniais skersai ir išilgai šalį. Kanados nacionalinis traukinių tinklas yra VIA RAIL. Kitos kompanijos, tokios kaip ONTARIO NORDLAND, ALGOMA CENTRAS ir BRITICH COLUMBIA RAILWAIYS aptarnauja regionus. Keliauti po šalį patogu ir oro transportu. Jūrų transportu patogu pasiekti šaliai priklausančias salas, pvz.: iš Vankuverio iki Viktorijos salos plaukimas trunka apie 2,5 val. Daugiau informacijos apie susisiekimą rasite čia: https://canada.gc.ca.

Šventės: 2013 metų švenčių sąrašas čia: https://www.pch.gc.ca.

Sveikata: Privalomų skiepų nėra.

Suvenyrai: Įvairūs suvenyrai iš medžio, odos, vaizduojantys tiek gamtinę, tiek moderniąją Kanadą. Suvenyrai susiję su indėnų kultūra (įvairūs galvos dangalai su plunksnomis, kailiu), suvenyrai su Kanados simbolika (raktų pakabukai, pliušiniai žaislai, statulėlės, taurelės, puodukai ir pan.) Daugiau informacijos čia : https://www.globecraft.com arba https://www.westcoast-gifts.com.

Daugiau informacijos apie Kanadą rasite čia: https://www.canada.ca

Aliaska

Informacija apie Aliaską ruošiama.

Jungtinės Amerikos Valstijos

Oficialus pavadinimas: Jungtinės Amerikos Valstijos (sutrumpintai JAV arba Jungtinės Valstijos).

Politinė sistema: Jungtinės Amerikos Valstijos yra seniausia pasaulyje egzistuojanti federacija. Tai konstitucinė respublika, kurioje dominuoja daugumos valdymas, tačiau mažumos teises gina įstatymas. Valstybė iš esmės yra sudaryta laikantis atstovaujamosios demokratijos principų, nors JAV piliečiai, gyvenantys ne JAV teritorijoje negali balsuoti už federalinius pareigūnus. Patikrinimų ir atsvaros sistema, apibrėžta aukščiausiame šalies teisiniame dokumente – JAV konstitucijoje, kontroliuoja federalinę valdžią. Pagal Amerikos federalinę sistemą piliečiai paprastai yra pavaldūs trims valdžios lygiams: federalinei, valstijos ir vietinei valdžiai. Šalies prezidentas - Barakas Obama, viceprezidentas - Džozefas Bidenas, atstovų rūmų pirmininkas - Džonas Beineris.

Sostinė: Vašingtonas.

Kalba: anglų.

Religija: Jungtinės Amerikos Valstijos oficialiai yra pasaulietinė valstybė. Pirmoji Jungtinių Valstijų konstitucijos pataisa garantuoja laisvą religijos išpažinimą ir draudžia religinės valdžios šalyje įvedimą. Daugiau nei 76 % gyventojų išpažįsta katalikų religiją, 13 % netikintys, 1 % išpažįsta Judaizmą, 0,5 % - Islamą, 0,5 % - Budizmą.

Plotas: 9 826 630 km².

Geografinė padėtis: JAV turi sausumos sieną su Kanada (8 895 km, iš kurių 2 477 km yra siena tarp Aliaskos ir Kanados) ir Meksika (3 326 km). Valstybę skalauja du vandenynai – Atlanto ir Ramusis. Bendras pakrantės ilgis sudaro 19 924 km. Aliaska, Kanados atskirta nuo vientisosios JAV, yra didžiausia JAV valstija (jos plotą sudaro 1,717 milijonų km²). Havajai, kuriuos sudaro salynas centriniame Ramiojo vandenyno regione, yra šiek tiek daugiau nei 29 311 km² ploto. Po Rusijos ir Kanados, Jungtinės Valstijos, nedaug lenkiančios Kiniją, yra 3-čia didžiausia pagal plotą pasaulio valstybė. JAV sudaro 50 valstijų, visos jos, išskyrus Havajus, yra Šiaurės Amerikos žemyne. Jungtinės Amerikos Valstijos buvo įkurtos, kuomet rytinėje žemyno dalyje trylika kolonijų 1776 m. paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Vėliau JAV įsigijo teritorijų iš Ispanijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Meksikos, Rusijos.

Paprastai JAV skirstoma į devynis regionus, kurie apima šias valstijas:
Ramiojo vandenyno regionas (Pacific) – Aliaska, Havajai, Kalifornija, Oregonas, Vašingtonas.
Kalnų regionas (Mountains) – Aidahas, Arizona, Juta, Koloradas, Montana, Naujoji Meksika, Nevada, Vajomingas.

Pietvakariai (Southwest) – Arkanzasas, Luiziana, Oklahoma, Teksasas.
Šiaurės vakarai (Northwest) – Ajova, Kanzasas, Minesota, Misūris, Nebraska, Pietų Dakota, Šiaurės Dakota.
Pietryčiai (Southeast) – Alabama, Kentukis, Misisipė, Tenesis.
Šiaurės rytai (Northeast) – Ilinojus, Indiana, Mičiganas, Ohajas, Viskonsinas.
Pietų Atlanto regionas (South Atlantic) – Delaveras, Džordžija, Florida, Kolumbijos apygarda, Merilandas, Pietų Karolina, Šiaurės Karolina, Vakarų Virdžinija, Virdžinija.
Vidurio Atlanto regionas (Middle Atlantic) – Niujorkas, Naujasis Džersis, Pensilvanija.
Naujoji Anglija (New England) – Konektikutas, Masačusetsas, Meinas, Naujasis Hampšyras, Rod Ailandas, Vermontas.

Jungtinių Amerikos Valstijų pavadinimas kildinamas nuo italų keliautojo Amerigo Vespučio vardo. XVI a. pradžioje šiuo vardu buvo pavadintas naujai atrastas žemynas.

Klimatas: Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į vakarus nuo 100-ojo meridiano, pasižymi pusiau sausu klimatu. Daugumai kalnų, esančių šalies vakaruose, būdingas alpinis klimatas. Didžiajame Baseine klimatas yra sausas. Kalifornijos pakrantei būdingas subtropinis Viduržemio tipo klimatas, o Oregonui, Vašingtonui ir pietų Aliaskai – jūrinis klimatas. Pastarajai valstijai labiau būdingas subarktinis ir arktinis klimatas. Ekstremalios oro sąlygos šalyje pasitaiko gan dažnai. Valstijose, kurias skalauja Meksikos įlanka, dažnai pasitaiko uraganų. Daugiausia tornadų pasaulyje įvyksta būtent JAV, vidurio vakaruose esančioje Tornadų alėjoje. Pietuose, greta Meksikos įlankos esančiose teritorijose dažni uraganai, žemyninėje šalies dalyje nereti tornadai, vakarinę dalį kartais nusiaubia taifūnai. 

DENVERIS, KOLORADO VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
7,3
8,2
12,3
16,4
21,7
27,8
31,5
30,1
25,3
18,5
11,6
6,6
VŽT 0C
-7,5
-6,3
-2,4
1,6
6,9
11,9
15,2
14,3
9,1
2,4
-3,4
-8,0
KKmm
11,9
11,7
32,5
43,9
58,2
41,4
52,1
52,1
26,7
27,4
20,8
15,5
KODIS, WAJOMINGO VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
2
5
9
14
19
24
28
27
22
15
7
3
VŽT 0C
-10
-7
-4
0
5
9
13
12
7
2
-4
-9
KKmm
12
7
13
29
50
40
31
23
29
22
12
8
LAS VEGAS, NEVADOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
13,9
17,2
20,8
25,6
31,0
37,2
40,1
38,8
34,3
27,1
18,9
14,1
VŽT 0C
2,7
5,2
8,3
12,2
17,2
22,4
25,7
24,8
20,4
13,6
6,7
2,6
KKmm
15
17,5
15
3,8
6,1
2
11,2
11,4
7,9
6,1
7,9
10,2
SAN FRANCISKAS, KALIFORNIJOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
15
16
17
18
19
20
20
21
22
21
18
15
VŽT 0C
8
9
10
10
11
12
12
13
13
13
10
8
KKmm
120
105
86
32
14
3
1
2
7
30
84
81
LOS ANDŽELAS, KALIFORNIJOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
20,3
20,7
21,4
22,8
23,9
25,9
28,6
29,3
28,6
26,0
22,8
20,0
VŽT 0C
9,8
10,6
11,7
13,0
15,0
16,7
18,5
18,8
18,2
15,8
12,0
9,5
KKmm
79,2
96,5
61,7
23,1
6,6
2,3
0,3
1
6,1
16,8
26,4
59,2 

VAT – vidutinė aukščiausia temperatūra.
VŽT – vidutinė žemiausia temperatūra.
KK – Kritulių kiekis (Lietuvoje vidutinis kritulių kiekis per mėnesį apie 66 mm.)
Daugiau informacijos apie orus JAV rasite čia: https://www.usclimatedata.com/

Šalies tel. kodas: į JAV skambinti reikia: 00 + 1 + miesto kodas + numeris.

Internetas: Internetinis ryšys yra visuose JAV miestuose. Taip pat yra ir bevielis internetas.
Muitas: Į JAV, be papildomų muito mokesčių galima įvežti 1 litrą alkoholinių gėrimų, jei asmeniui yra daugiau nei 21 metai. Taip pat į JAV be papildomų muito mokesčių galima įvežti visus išvardintus tabako gaminius: 200 cigarečių, 100 cigarų ar cigarilių, 2000 gramų tabako. Daugiau informacijos rasite čia (paieška pagal valstijas): https://www.worldtravelguide.net

Elektra: elektros srovės įtampa 110V, 60 Hz dažnis. Reikalingas adapteris. Rekomenduojama nusipirkti adapterį prieš vykstant į Jungtines valstijas.

Valiuta: piniginis vienetas – Jungtinių Amerikos valstijų doleris (USD), kurį sudaro 100 centų. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.worldtravelguide.net
Laikas: Daugumoje JAV valstijų yra vasaros ir žiemos laikas.

UTC-8 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: PST (Ramiojo vandenyno Standartinis Laikas) Kalifornija, Nevada.
UTC-7 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: MST (Kalnų Standartinis Laikas) Arizona, Koloradas, Aidahas (dalis), Montana, Pietų Dakota (vakarinė dalis), Juta, Vajomingas.
P.S. Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į UTC+1 laiko zoną (CET – Centrinės Europos Laikas), likusi dalis į UTC+2 laiko zoną, tačiau oficialiai Lietuvoje galioja vienas laikas (Lietuvos laikas) – visa Lietuva priskiriama UTC+2 zonai.

Transportas: JAV transporto sistema yra itin gerai išvystyta. Labiausiai išvystytas kelių tinklas. Daugiausiai kelių driekiasi iš rytų į vakarus. Analogiškai šia kryptimi stipriausiai yra išvystyta vamzdynų bei geležinkelių transporto infrastruktūra. Vidaus vandenų transportas JAV daugiausiai sietinas su laivyba Misisipės upėje. Gerai yra išvystytas oro transportas. Smulkesni oro uostai yra beveik visuose JAV miestuose. Didžiausias oro uostas JAV yra įsikūręs Čikagoje.

Šventės: 2012 m. Liepos 4 d. – Nepriklausomybės diena; Rugsėjo 3 d. – Darbo diena; Spalio 8 d. – Kolumbo diena; Lapkričio 11 d. – Veteranų diena; Lapkričio 22 d. – Padėkos diena; Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos; 2013 m. Sausio 1 d. – Naujieji Metai; Sausio 22 d. – Martyno Liuterio Kingo diena; Vasario 18 d. - Prezidento diena; kovo 27 d. – Atminimo diena.

Sveikata: Privalomų skiepų nėra. Daugiau informacijos čia: www.saugikelione.lt

Suvenyrai: Įvairūs suvenyrai iš medžio, odos, vaizduojantys šiaurės Amerikos indėnus, jų kultūrą (įvairūs galvos dangalai su plunksnomis, kailiu), suvenyrai su JAV simbolika (raktų pakabukai, pliušiniai žaislai, statulėlės, taurelės, puodukai ir pan.)

Daugiau informacijos apie JAV rasite čia: https://www.worldtravelguide.net

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
5499 €