Aliaska (JAV) - Vakarų Kanada 14d. Tolimosios Aliaskos gamtos grožis, didingieji Kanados Uoliniai kalnai ir pribloškiantys nacionaliniai parkai, aplankant Viktorijos ir Vankuverio miestus. (Kelionės desertui – Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas 7d.).
- Išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti Aliaską ir Vakarų Kanadą (gamta, miestai, istorija, kultūra).
- Patikimi ir patikrinti JAV ir Kanados partneriai.
- Didelė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Šiaurės Ameriką.
- Aukštos kvalifikacijos kelionės vadovas iš Lietuvos.
"GRŪDOS" kelionės į KANADĄ nuotraukų albumas.
GRŪDOS kelionės į KANADĄ - ALIASKĄ nuotraukų albumas (nuotraukos V.Rimanto).
Kas taip traukia už Atlanto?
Kelionės aukso fondas
- Ankoridžas – didžiausias Aliaskos valstijos miestas, kuriame prasideda pažintis su nuostabiąja Aliaska.
- Laukinės gamtos karalystė Denalio nacionaliniame parke, įsikūrusiame pačioje Aliaskos kalnų grandinės širdyje.
- Denalio nacionalinio parko puošmena – aukščiausias Šiaurės Amerikos kalnas, didingasis Makinlis (6194 m).
- Kvapą gniaužiantis skrydis lėktuvėliu virš Makinlio ir Aliaskos kalnų viršūnių.
- Pribloškiantys gamtos vaizdai Banfo, Džiaspero ir Joho UNESCO paveldo nacionaliniuose parkuose.
- Didingieji Šiaurės Amerikos Uoliniai kalnai.
- Pasivažinėjimas ledynu Kolumbijos ledo laukuose.
- Vankuveris – vienas gražiausių pasaulio miestų – 2010 m. XXI žiemos olimpinių žaidynių sostinė.
- Vankuverio sala ir Britų Kolumbijos sostinė – Viktorija bei garsieji „Butchart“ sodai.
ALIASKA (JAV) – VAKARŲ KANADA
Tolimosios Aliaskos gamtos grožis, didingieji Kanados Uoliniai kalnai ir pribloškiantys nacionaliniai parkai, aplankant Viktorijos ir Vankuverio miestus. Pagiedaujantiems Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas
Skrydis: Vilnius – Europos miestas – JAV miestas - Ankoridžas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Laisvas laikas mieste arba ekskursijos pasirinktinai, už papildomą mokestį (užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje). Nakvynė Ankoridže.
Meškų stebėjimo turas Kenajaus nacionaliniame parke (trukmė 10-12 val.). Anksti ryte Jūsų lauks 1,5 val. skrydis nedideliu lėktuvėliu iš Ankoridžo į Kings Salmon vietovę. Toliau 20 min. skrisite vandens lėktuvu (hidroplanu) iki Bruks stovyklavietės. Po trumpo instruktažo nuo specialios platformos galėsite 4-6 valandas laisvai stebėti meškas natūralioje aplinkoje. Vakare grįšite į Ankoridžą. Kaina asmeniui nuo 1450 USD (iki grupės susirinkimo vietos vyksite savarankiškai taksi).
Lašišų žvejyba (trukmė 8 val.). Ryte važiuosite į šiaurę nuo Ankoridžo per įspūdingus kalnus ir vingiuotas upes, nuolat ieškodami laukinių gyvūnų, kuriuos galėsite nufotografuoti. Po kelionės, truksiančios nuo 1,5 iki 3 valandų ir trumpo instruktažo pradėsite žvejoti. Nesvarbu, ar žvejojate pirmą kartą, ar esate patyręs, Jums tikrai pavyks pagauti lašišą. Už papildomą mokestį turime galimybių išvalyti ir paruošti jūsų laimikį išsiuntimui. Kaina asmeniui nuo 357 USD (iki grupės susirinkimo vietos vyksite savarankiškai taksi).
Savarankiška kelionė autobusu į Girdvudą (trukmė 5 val.). Ryte maršrutiniu autobusu vyksite į Girdvudą. Atvykę pasikelsite į Alyeska viršukalnę* - 3-7 minutes kilsite gondola į 700 metrų aukštį. Kildami gėrėsitės atsiveriančiais vaizdais į Turnagain Arm įlanką, „kabančius“ ledynus ir dantytas Čugačo kalnų viršūnes. Nepamirškite pasižiūrėti žemyn – apačioje matysite besiganančius briedžius ir vaikštinėjančius lokius. Pakilę į viršų, nuo apžvalgos aikštelės grožėsitės panoraminiais didingų kalnų, putojančių upelių ir kitais pribloškiančios laukinės gamtos vaizdais. Vakarop grįšite į Ankoridžą. Kaina asmeniui nuo 93 USD.
Crow Creek aukso kasykla Girdvude. Apsilankymo aukso kasykloje metu susitiksite su rimtesniais ir labiau patyrusiais aukso ieškotojais. Visą dieną jie naudojasi įvairia įranga ir technika, todėl visada verta akimirką pasidairyti, kaip jie dirba. Nesvarbu, kokia jūsų patirtis, rasti aukso nėra taip paprasta. Darbuotojai pademonstruos kasimo techniką ir duos keletą patarimų. Visi aukso ieškotojai gaus aukso keptuves, kastuvėlius, kibirėlius, stiklinį buteliuką ir mokamąjį purvo paketą, kuriame yra tikro aukso! Nuvykti iki aukso kasyklos Girdvude reikia savarankiškai maršrutiniu autobusu, taksi ar išsinuomotu automobiliu. Kaina asmeniui nuo 25 USD (plius nuvykimas iki kasyklos).
Pastaba: ekskursijų kainos gali keistis. Visos ekskursijos vyksta anglų kalba.
Pusryčiai Ankoridže. Toliau kelionę tęsite link Talketnos, kurioje sėsite į panoraminį traukinį ir gerėdamiesi įspūdingomis panoramomis vyksite link Denalio nacionalinio parko. Tai daugiau nei 24 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorija, įkurta laukinei gyvūnijai ir augalijai saugoti.
Vasaros metu Denalio nacionalinis parkas apsipila įvairių spalvų laukinių gėlių žiedais. Jis įsikūręs pačioje Aliaskos kalnų grandinės širdyje. Parko teritorijoje stūkso daugybė viršukalnių, aukštesnių nei 6000 m, o viena aukščiausių viršūnių „Denali“, senąja atabaskanų kalba reiškia „aukščiausia“, nors oficialus pavadinimas - Makinlio viršukalnė. Pažinti Denalio nacionalinį parką padės 6-8 valandų ekskursija (anglų kalba) autobusu po gražiausias nacionalinio parko vietas. Keliausite po žmogaus nepaliestą laukinę gamtą. Turėsite puikią galimybę susipažinti su tundros augalija ir gyvūnija. Jei likimas bus dosnus, galėsite pamatyti Aliaskos „didįjį ketvertą“ - briedžius, elnius, grizlius ir kalnų avinus, o taip pat daugybę kitų laukinių gyvūnų bei paukščių. Esant geram matomumui, jei oro sąlygos leis, grožėsitės didinguoju Makinlio kalnu. Vėliau palikę Denalio nacionalinį parką, kelionę tęsite link vieno nuostabiausio miestelio Aliaskoje – Talketnos, iš kur atsiveria pribloškiantis vaizdas į Makinlio viršukalnę (Mt. McKinley 6194 m). Atvykimas į nakvynės vietą. Viena nakvynė Denalio nacionalinio parko prieigose ir viena Talketnoje arba dvi nakvynės Talketnoje (be maitinimo).
Ekskursijos ir pramogos Talketnoje. Siūlome pramogas pagal pageidavimą už papildomą mokestį: skrydžius lėktuvu virš Aliaskos kalnų grandinės arba žygiai į laukinę gamtą. Nakvynė Ankoridže.
Pramogos Talketnoje:
1. „Denali Experience“* - šis skrydis yra visų Denalio apžvalginių skrydžių maršrutų pagrindas. Priskrisite visai arti (iki 10 km) Denalio viršūnės, tada nusileiskite į įkvepiantį Ruth amfiteatrą ir Didįjį tarpeklį. Apžiūrėkite Tokositnos ir Ruth ledynus, aštrias Huntingtono kalno keteras, kabančius ledynus, prigludusius prie Hunterio kalno, ir garsųjį Briedžio dantį. Turo trukmė 1 val. Kaina asmeniui nuo 305 USD + 15 USD parko mokestis.
2. „Denali Flyer Tour“* – Skrydžio metu pamatysite viską, kas numatyta "Denali Experience" ture, taip pat 45 mylių ilgio Kahiltnos ledyno vaizdus. Praskrisite pro Mažąją Šveicariją, Kahiltnos bazinę stovyklą ir grėsmingą rytinį Forakerio kalno šlaitą. Turo trukmė 1,25 val. Kaina asmeniui nuo 370 USD + 15 USD parko mokestis.
3. „Denali Grand tour“* - Šis maršrutas apima "Denali Experience" ir "Flyer" maršrutus, todėl galėsite pamatyti visas Deanlio kalno puses. Išsamiai susipažinsite su maršrutais, kuriais keliavo pirmieji Denalio kalno „užkariautojai“. Žvelkite žemyn į Kahiltnos perėją ir toli apačioje esančius Peterso, Muldrou ir Traleikos ledynus. Turo trukmė 1,5 val. Kaina asmeniui nuo 430 USD + 15 USD parko mokestis
4. „Top of the World tour“* - Iš šio skrydžio atsiveria nuostabi Denalio nacionalinio parko ir aukščiausio Šiaurės Amerikos žemyne Denalio kalno panorama. "Top of the World Tour" yra skrydis dideliame aukštyje; kelionės metu pakilsite į 6190 metrų aukštį. Turo trukmė 2 val. Kaina asmeniui nuo 495 USD + 15 USD parko mokestis.
*Visuose turuose yra galimybė nusileisti ant ledyno. Tai vienintelė galimybė gyvenime stovėti ant ledyno pačioje Denalio nacionalinio parko širdyje. Priklausomai nuo oro sąlygų, jūsų pilotas nusileis ant Ruth ledyno Šeldono amfiteatre, iš kurio atsiveria išties nuostabus Denalio ir kitų viršūnių vaizdas. Stovėdami ledyno užklotų granitinių viršūnių apsuptyje suprasite šios ypatingos vietos milžinišką mastą. Kaina asmeniui nuo 125 USD.
5. Nusileidimas lyno keliu. Tai trijų valandų turas autobusu į miškais apaugusius kalnus. Vietinis gidas papasakos apie Jus supančius įspūdingus kraštovaizdžius bei Talketnos miestelio istoriją. Kelionę vainikuos nusileidimas ilgesniu nei 180 metų lyno keliu. Turo trukmė 3 val. Kaina asmeniui nuo 169 USD.
6. Dviejų valandų plaukimas Talketnos upe. Plaukdami Talketnos upe grožėsitės Aliaskos kalnų kraštovaizdžiais. Vietinis gidas supažindins su vietine flora ir fauna. Plaukdami dairykitės, jei pasiseks, pamatysite lokius, erelius, bebrus, briedžius, lapes ir vandens paukščius. Turo trukmė 2 val. Kaina asmeniui nuo 102 USD.
Pastaba: ekskursijų kainos gali keistis. Visos ekskursijos vyksta anglų kalba.
Pusryčiai. Vyksite į oro uostą ir skrisite iš Ankoridžo į Kalgarį. Atskridę, važiuosite link gražiausios ir įspūdingiausios vietos Žemėje - Banfo nacionalinio parko, įsikūrusio Uoliniuose kalnuose. Tai pats seniausias Kanados Nacionalinis parkas, įkurtas 1885 metais: parko plotas buvo vos 26 km², o dabar užima 6641 km² teritoriją. Parką puošia įspūdingo grožio Uolinių kalnų kraštovaizdžiai, gilūs slėniai, žali miškai, pievos, ežerai ir upės, aukšti kalnai, padengti sniegynais ir ledynais. Važiuojant parko teritorija galima pamatyti rudųjų lokių (grizlių), juodųjų lokių (baribalų), briedžių, lūšių, ernių, kalnų ožių, kojotų, lapių, meškėnų. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Dieną pradėsite pasikėlimu Banfo gondola ir apžvelgsite apylinkių panoramą. Prieš Jūsų akis atsivers nepakartojamas Kanados gamtos grožis, kurio ilgai negalėsite pamiršti. Pamatysite Bow krioklį, „Stebuklų kampą“, Emerald ežerą. Esant galimybei gėrėsitės nepaprasto grožio „Dešimties viršūnių“ slėnyje supančių kalnų „įrėmintu“ Morenos ežeru (1885 m virš jūros lygio). Aplankysite žemiau esantį Luizos ežerą, kuris žaižaruoja akinama žaluma. Smaragdo spalvos vanduo, milžiniški ežerus supantys kalnai snieguotomis viršūnėmis pakeri kiekvieną čia atvykusį keliautoją. Šį ežerą indėnai vadino Mažų Žuvelių ežeru, tačiau 1884 m. jis buvo pervadintas karalienės Viktorijos dukters Luizos garbei.
Toliau lankysite Joho nacionalinį parką, įsikūrusį vakarinėje Uolinių kalnų dalyje. Parkas įkurtas 1886 metais ir užima 1310 km² teritoriją, čia gausu uolų snieguotomis viršūnėmis, krioklių, ledyninių ežerų, žalių miškų, pievų ir sraunių upių. 1984 metais Banfo, Joho ir Džiaspero nacionaliniai parkai buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Iš nakvynės vietos vyksite į patį didžiausią Kanados Uolinių kalnų parką - Džiaspero nacionalinį parką. Tai 10878 km² teritorija, pilna plačių slėnių, kalnų grandinių, ledynų, miškų, alpinių pievų.
Džiaspero nacionalinis parkas garsus savo aukštomis Uolinių kalnų viršūnėmis bei unikalia Kolumbijos ledo laukų vietove. Šie ledo laukai savo tirpsmo vandenimis maitina Ramųjį, Atlanto ir Arkties vandenynus. Tai didžiausia ledo ir sniego sankaupa į pietus nuo Šiaurės poliarinio rato, užimanti beveik 325 km² teritoriją. Šiuose ledo laukuose yra daugiau kaip 30 ledynų. Turėsite nepakartojamą galimybę specialiu transportu pasivažinėti ant ledyno (už papildomą mokestį). Sužinosite, kaip susiformuoja ledo liežuviai ir pavaikščiosite ant vieno iš jų. Keliaudami slėniu Džiaspero miestelio link stabtelėsite pailsėti prie labai gražių Atabaskos krioklių, kurie įkūnija šių vietų energiją: vanduo griaudėdamas ir putodamas purslų vaivorykšte kybo tarp uolų. Pakerėti krioklių grožio valandėlę pamiršite visus rūpesčius ir pasisemsite dvasinės energijos, kaip kadaise tai darė pirmieji Kanados gyventojai. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Iš nakvynės vietos keliaudami Klyrvuoterio miestelio link nustebsite pasiekę beveik dviejų tūkstančių metrų aukštį lygiu keliu. Keliautojus, atvykusius į Vakarų Kanadą iš Europos, visada apstulbina žvilgsniu neaprėpiami šalies kraštovaizdžiai.
Pakeliui sustosite pasigrožėti Robson viršūne - viena aukščiausių viršukalnių Uoliniuose kalnuose (3953 m). Keliaudami toliau turėsite galimybę susipažinti su Kanados gamta, besikeičiančia priklausomai nuo aukščio virš jūros lygio - nuo tankių spygliuočių miškų iki alpinių pievų. Toliau pravažiuosite Wells Gray provincijos parką, labiausiai kanadiečių mėgstamą dėl galimybės paplaukioti kanojomis, stovyklauti nuostabioje gamtoje, žvejoti. Parkas žavi keliautojus savo kraštovaizdžio įvairove: aukšti kalnai ir gilūs kanjonai, tankūs miškai ir sraunios upės. Šiame parke yra visame pasaulyje garsus Helmcken krioklys, kuris yra tris kartus aukštesnis už Niagaros krioklius. Atvyksite į Klyrvuoterio miestelį. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Išvyksite iš Klyrvuoterio ir keliausite Vistlerio link. Šią dieną toliau gėrėsitės įspūdingu vakarų Kanados kraštovaizdžiu. Kelionės metu atsivers nepaprasti Bridge ir Karibou ežerų vaizdai. Keliausite keliu nutiestu šalia Fraser upės kanjono. Sustosite pailsėti Cache Creek miestelyje. Čia galėsite papietauti (už papildomą mokestį). Vakare pasieksite Vistlerio miestelį – kalnų kurortą. Šį miestą labai mėgsta kalnų sporto mėgėjai. 2010 metais čia vyko daugelio Žiemos olimpiados sporto šakų varžybos. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Keliausite link Vankuverio miesto. Vyksite į prieplauką ir plauksite į Viktorijos miestą, esantį Vankuverio saloje, nuo žemyno atskirtoje Džordžijos sąsiauriu. Ši milžiniška sala Ramiajame vandenyne užima 32 134 km² plotą. Jos vakarinė pakrantė išraižyta gilių, į aukštus kalnus įsiterpiančių fiordų, besiraizgančių tarp aukštų kalnų, o rytinė pakrantė turtinga dirbamais laukais, žvejų kaimeliais bei moderniais miestais. Saloje gyvena apie 723 tūkst. gyventojų. Per visą salą driekiasi kalnagūbriai, iškylantys į 2198 m aukštį. Vankuverio salą dengia vešlūs spygliuočių miškai (pocūgės, kedrai, eglės, pušys). Dėl švelnaus jūrinio klimato veši ir lapuočiai augalai: klevai, alksniai, paparčiai, ąžuolai ir kt., yra daug ežerų, pelkių, upių. Pirmieji Vankuverio salos gyventojai buvo indėnų gentys. 1774–1775 m. salą pasiekė rusų pirkliai ir ispanų ekspedicijos. 1778 m. saloje išsilaipino Džeimsas Kukas ir ją paskelbė Jungtinės Karalystės valda. Automobiliu vyksite į Britų Kolumbijos provincijos sostinę – pietinėje salos dalyje esantį Viktorijos miestą. Viktorijos senamiestis išlaikė senąją dvasią ir dvelkia Viktorijos epocha. Garsių visame pasaulyje „Butchart“ sodų lankymas, kuriuose yra daugiau kaip 20 hektarų sodų, tarp jų Rožių sodas, Japoniškas sodas, unikalus „paskendęs“ sodas, itališkas sodas, koncertų pievelė.
Pažintis su Viktorijos miestu: didingas XX a. pradžios Empress viešbučio pastatas, iškilęs prie mažoje įlankėlėje esančios Viktorijos prieplaukos. Pamatysite netoliese stovinčius Britų Kolumbijos provincijos Parlamento rūmus, kurių pastatą 1893 m. suprojektavo architektas Fransis Ratenburis (būdamas 25 metų). Vakare laisvas laikas Viktorijoje. Nakvynė viešbutyje.
Pusryčiai. Iš ryto persikelsite į Vankuverį, kuriame vyko 2010 m. Olimpinės ir Parolimpinės žiemos sporto žaidynės. Ekskursija po vieną gražiausių miestų pasaulyje: amžinai žaliuojanti oazė miesto širdyje – Stanley parkas, antras pagal dydį Šiaurės Amerikoje kinų kvartalas, garsėjantis savaitgaliniais teatralizuotais renginiais ir gatvių eitynėmis; istorinis miesto kvartalas – Gastown. Laisvas laikas įsigyti suvenyrams ir pasivaikščioti po miestą. Nakvynė viešbutyje.
A variantas. Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis VANKUVERIS - EUROPOS MIESTAS – VILNIUS. Grįžimas į Lietuvą 14 kelionės dieną (dėl laiko juostų skirtumo).
B variantas. Kelionės tęsinys: KANADOS IR ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS.
Pusryčiai. Pervežimas į Jūrų uosto kruizinių laivų terminalą. Įsiregistruosite į laivą kruizui. Po pietų išplauksite iš Vankuverio. Plauksite link Aliaskos pusiasalio, vaizdingais Vankuverio salos ir žemyninės Kanados dalies pakrančių fiordais, tarpekliais. Vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Visą dieną plauksite vidine Aliaskos protaka - vandenyno pakrantės salų grandinės sąsiauriais ir tarpekliais susijungia su atviru vandenynu. Plaukimo tarp salų ir fiordų metu grožėsitės kalnų viršūnėmis, paslaptingomis įlankomis, nepaliesta gamta, stebėsite nuostabų gyvūnijos pasaulį: plikagalvius erelius, jūros liūtus, banginius. Vidinė Aliaskos protaka - tai senųjų indėnų Tlingit, Haida ir Tsimshian genčių tėvynė, pakrantės pažymėtos jų ritualiniais totemais. Nuo seno likę rusų tyrinėtojų žymimieji stulpai, aukso ieškotojų stovyklaviečių liekanos, žvejų kaimeliai, patraukiantys keliautojų žvilgsnius. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Po pietų atplauksite į Ledyno sąsiaurio Icy Strait Point. Icy Strait Point yra įsikūręs netoli Džuno miesto, didžiausios gimtosios Tlingit indėnų genties gyvenvietės Aliaskoje, ir labai arti Ledynų įlankos Nacionalinio parko. Vietiniai dalijasi jūra su banginiais, orkomis, jūrų kiaulėmis, ruoniais, jūrų ūdromis, ir visomis penkiomis Ramiojo vandenyno lašišų rūšimis. Čia įprasta, vaikščiojant palei krantą, pastebėti kuprį arba orką. Aliaskoje gausu pramogų ekstremalių nuotykių mėgėjams. Icy Strait Point nėra išimtis. Mėgaukitės kalnų dviračiais, baidarių sportu, Alpių žygiais arba giliavandenių žuvų žvejyba šioje gražioje vietovėje. Išplauksite 22:00. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Ryte priplauksite prie Hubardo ledyno. Nepaprastas 10 km pločio Hubardo ledynas, ištįsęs šiauriniame Jukatano įlankos gale, yra ne tik ilgiausias (apie 114 km), bet ir vienas aktyviausių savo rūšies ledynų Aliaskoje. Ledynas išsidėstęs Mont Logano kalnų grandinės papėdėje, Jukatane. Ledo iškyšulys, pro kurį plauksite, yra virš 9,5 km pločio ir apie 100-130 metrų aukščio, apie 100 metrų paniręs į vandenyną. Hubardo ledynas dar vadinamas baltojo griaustinio ledynu, kadangi, veikiant klimatinėms sąlygoms bei vandenyno srovėms, ledai aižėja, slenka ir, krisdami į vandenyną, sukelia įspūdingą dundėjimą bei gaudesį. Jūs turėsite galimybę pamatyti šį gamtos stebuklą beveik iš bet kurios laivo dalies. Plaukiant pro Hubardo ledyną, grožėsitės nuostabiais vaizdais: nedideliais paukščių ar ruonių nusėstais ledkalniais, retkarčiais pasirodančiomis orkomis. Vakare kruizinis laivas tęs kelionę link Aliaskos sostinės Džuno (Juneau) miesto. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Ryte atplauksite į Džuno miestą, įsikūrusį Didžiojo kalno papėdėje, apsuptą skaidrių Gastineau kanalo vandenų. Pirmieji naujakuriai šioje vietovėje buvo Tlingit ir Haida genčių indėnai. Tarp ankstyvųjų naujakurių buvo ir daugelis Rusijos aukso ieškotojų bei prekeivių. Būtent Džune rasite viską, kas būdinga Aliaskai - su niekuo nesulyginamus Tracy fiordus, Mendenhall ledynus, ledo laukus. Aktyvių pramogų mėgėjai galės išbandyti safarį rogėmis, kurias trauks šunų kinkinys, raftingą, pasivažinėjimą dviračiais, pasivaikščiojimus po ledyną. Žiemos atrakcijų entuziastai galės snieglente nusileisti žemyn didžiąja uola arba tiesiog paslidinėti. Norintieji turės puikią galimybę patirti tolimosios Aliaskos lašišų žvejybos ypatumus. Apžvalginės ekskursijos lėktuvu metu grožėsitės Džuno apylinkių peizažais. Netoli nuo miesto esančioje saloje yra viena didžiausių pasaulyje rudųjų meškų koncentracijų. Ledyno sąsiauriuose galėsite stebėti banginius. Vakare išplaukiame iš Džuno miesto. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Po pietų atplauksite į Ketčikaną, lietingiausią miestą pietrytinėje Aliaskoje, ”pasaulinę lašišų sostinę”. Miestas siūlo daugybę pramogų: plaukimą baidarėmis pastovia dulksna gaubiamu fiordu, kopimą į Elnių kalną, didįjį Aliaskos medkirčių pasirodymą. Pamatysite virš vandens kybančių senųjų medinių pastatų Creek gatvę, Dolly‘s House muziejų, Aukso Karštinės laikų nešvankybių karaliją - tik 1953 metais veiklą nutraukusią raudonųjų žibintų gatvę. Ketčikano miestas gali pasigirti bene didžiausia ir įvairiausia indėniškų totemų kolekcija Amerikos šiaurės vakaruose, didžiule amatininkų dirbinių įvairove ir pasiūla. Vakare išplaukiame iš Ketčikano. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Visą dieną plauksite vandenyne Vankuverio salos pakrantėmis. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.
Pusryčiai. Ryte parplauksite į Vankuverį. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis Vankuveris – Kanados miestas – Europos miestas – Vilnius.
Kelionės kaina be Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo:
6199 Eur asmeniui dviviečiame kambaryje su pusryčiais (kai vyksta ne mažiau 15 keliautojų), vykstant 10-14 keliautojų - priemoka 700 Eur asmeniui.
Priemoka už vienvietį kambarį Kanadoje tikslinama.
Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo kaina:
- nuo 1479 Eur (vidinė kajutė)
- nuo 1869 Eur (vidinė kajutė su gidu)
- nuo 1939 Eur (kajutė su langu į vandenyną)
- nuo 2329 Eur (kajutė su langu į vandenyną ir gidu)
- nuo 2299 Eur (kajutė su balkonu)
- nuo 2599 Eur (kajutė su balkonu ir gidu)
Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.
Į Aliaskos – Vakarų Kanados turo kelialapio kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
- 3 nakvynės (3*) viešbučiuose su pusryčiais Ankoridže, 2 nakvynės kaimiško stiliaus moteliuose bei kempingo nameliuose be maitinimo Aliaskoje ir 7 nakvynės (3*) viešbučiuose su pusryčiais Kanadoje (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
- 6-8 valandų ekskursija po Denalio nacionalinį parką;
- Panoraminio traukinio iš Talketnos į Ankoridžą bilietai;
- Kelto į Vankuverio salą bilietai (pirmyn ir atgal);
- Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
- Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
- Vairuotojų - gidų paslaugos;
- Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Į Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo kainą įskaičiuota:
- Lietuviškai kalbantis gidas (jei į kruizą plaukia 10 ir daugiau žmonių);
- Apgyvendinimas vidinėje kajutėje (be lango). Esant galimybei už papildomą priemoką galima užsisakyti aukštesnės klasės kajutę;
- Maitinimas: 7 pusryčiai, 6 pietūs, 7 vakarienės;
- Negazuoti gėrimai (kava, arbata, stalo vanduo);
- Vakaro šou programos;
- Uostų mokesčiai;
- Visi jūriniai pervežimai.
Į Aliaskos – Vakarų Kanados turo kelialapio kainą neįskaičiuota:
- Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais – nuo 1499-1699 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
- Vietinis skrydis Ankoridžas – Kalgaris nuo 450 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
- Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
- Privalomas elektroninis leidimas keliauti į Kanadą – 10 EUR;
- Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
- Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
- Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, asmeninės išlaidos;
Į Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo kainą neįskaičiuota:
- Arbatpinigiai (privalomi nuo 252 USD);
- Alkoholiniai gėrimai*;
- Nealkoholiniai gazuoti gėrimai*;
- SPA ir grožio salonų paslaugos;
- Pirkiniai laivo parduotuvėse, meno aukcionai, foto galerijos paslaugos, internetas;
- Medicinos, skalbimo ir sausojo valymo paslaugos;
- Telefono skambučiai iš laivo į krantą;
- Visos siūlomos ekskursijos kruizo metu. Rekomenduojame ekskursijas užsisakyti Lietuvoje (ekskursijų kainos tikslinamos prieš kelionę).
- * yra galimybė užsisakyti „Viskas įskaičiuota“ paslaugą, į kurią įeina alkoholiniai gėrimai, nealkoholiniai gazuoti gėrimai, WiFi paketas. Užsakoma kruizo užsakymo metu, nuo 595 Eur asmeniui);
Daugiau informacijos: https://www.gruda.lt/naujienos/esim-virtuali-kortele
- LABAI SVARBI INFORMACIJA:
-
- Kelionės metu bus būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (ESTA) ir galiojantį biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Sutvarkome elektroninio leidimo vykti į JAV (ESTA) dokumentus.
- JAV VIZA REIKALINGA VISIEMS KELIAUTOJAMS BUVUSIEMS IRANE, SIRIJOJE, SUDANE, LIBIJOJE, SOMALYJE, ŠIAURĖS KORĖJOJE AR JEMENE PO 2011 METŲ KOVO 1 DIENOS IR VĖLIAU (KUBOJE NUO 2021 m. sausio 12 d. IR VĖLIAU).
- Kelionių organizatorius "Kauno GRŪDA" neatsako, dėl JAV ir KANADOS migracijos tarnybų darbuotojų sprendimo neįsileisti turistų į šalį (nors jie turi galiojančius elektroninius leidimus ar vizas), pasienio pareigūnų ir oro vežėjų veiksmų, pinigai už kelionę negrąžinami.
- Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
- Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
- Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
- Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
- Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
- Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams/
- LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų*. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
*Kas yra neoficialūs antspaudai? Tai suvenyriniai antspaudai, kuriuos keliautojai gali gauti turistinėse vietose (pvz.: Maču Pikču, Ušuajoje, Japonijoje, Jungfrau ir kt.). Jei norite turėti suvenyrinį antspaudą, skirkite jam vietą užrašų knygutėje. Į pasą jų dėti griežtai nerekomenduojama.
Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus 50 EUR
Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau 100 EUR
Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.
**Apgyvendinimas
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Atsiliepimai
GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Oficialus pavadinimas: Kanada (Canada). Šalyje gyvena daugiau nei 33 milijonai gyventojų.
Sostinė: Otava (Ottawa). Gyventojų skaičius – 1 130 761.
Didžiausi miestai: Torontas (5 813 149 gyv.), Monrealis (3 868 831 gyv.), Vankuveris (2 116 581 gyv.), Otava (1 130 761 gyv.), Kalgaris (1 079 310 gyv.).
Geografinė padėtis: Kanada išsidėsčiusi Šiaurės Amerikos žemyno šiaurėje, tarp Ramiojo vandenyno - vakaruose, Atlanto - rytuose ir Arkties - šiaurėje. Tai antra pagal dydį pasaulio valstybė, dydžiu nusileidžianti tik Rusijai. Bendras Kanados plotas 9984670 km2. Kanada ribojasi su vienintele valstybe – JAV (ilgiausia dviejų valstybių siena pasaulyje – 8893 km). Kranto linija kartu su Arkties vandenyno pakrante taip pat ilgiausia pasaulyje – 243042 km. Rytinė Kanados dalis – lygumos ir 300-1500 m aukščio plynaukštės. Beveik pusę žemyninės Kanados dalies užima kristalinis Kanados skydas. Vakaruose – plati Šiaurės Amerikos Kordiljerų juosta (Pakrantės kalnai, Uoliniai kalnai, Šv. Elijo kalnai), su aukščiausia šalies vieta – Logano k. (6050 m). Kranto linija smarkiai raižyta: daugybė įlankų, užutėkių, fjordų, estuarijų. Kanados šiaurę sudaro Kanados Arktinis salynas su gausybe didelių salų (Bafino, Elsmyro, Viktorijos, Devono ir kt.).
Klimatas: pietuose ir centrinėje dalyje – vidutinių platumų, toliau į šiaurę – subarktinis ir arktinis. Pakrantėse (rytinėje ir vakarinėje) būdingas jūrinis klimatas, centrinėje dalyje ir šiaurėje – žemyninis ir ryškiai žemyninis. Žiemos šiaurėje ilgos, speiguotos, be storos sniego dangos. Temperatūros nukrenta žemiau -40 °C. Speigai būdingi ir prerijų sritims, gausu sniego ir Kordiljerose. Pietvakariuose ir rytuose žiemos šiltos. Vasarą prerijose nereti dideli karščiai (25-30 °C, pasitaiko ir virš 40 °C), pakrantėse vyrauja gaivesni orai (žemiau 20 °C), o šiaurėje temperatūros vos keliais laipsniais viršija 0 °C. Drėgniausia vakarinėje pakrantėje (ypač Vankuverio saloje), kur per metus gali iškristi virš 2000 mm kritulių. Drėgna ir pietryčiuose (>1000 mm). Centrinėje dalyje daug sausiau, neretos ilgos sausros (300-500 mm). Sausiausia arktinėse srityse (iki 250 mm), o Elsmyro salos šiaurėje iškrenta vos 100 mm kritulių. Didelę dalį šalies teritorijos užima amžino įšalo žemė.
Informaciją apie konkrečios dienos orus Kanadoje rasite čia: https://weather.gc.ca
0C
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Max 0C
|
19
|
24
|
27
|
25
|
18
|
Min 0C
|
8
|
12
|
16
|
15
|
9
|
Krituliai
mm
|
64
|
89
|
86
|
66
|
81
|
Drėgmė %, ryte
|
77
|
80
|
80
|
84
|
90
|
Drėgmė %, vakare
|
55
|
56
|
53
|
54
|
59
|
0C
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Max 0C
|
16
|
18
|
21
|
21
|
18
|
Min 0C
|
8
|
11
|
13
|
13
|
11
|
Krituliai
mm
|
71
|
64
|
31
|
43
|
91
|
Drėgmė %, ryte
|
88
|
87
|
89
|
90
|
92
|
Drėgmė %, vakare
|
63
|
65
|
62
|
62
|
72
|
Valstybinė santvarka: Kanada yra konstitucinė monarchija. Šalį faktiškai valdo Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Ji skiria gubernatorius ir ministrą pirmininką, pastarasis išrenkamas renkant parlamentą. Kanados teritorija yra federacinė ir padalinta į 10 provincijų bei 3 teritorijas.
Provincijos - tankiau apgyvendinti pietiniai regionai, turintys daugiau teisių nei teritorijos. Skliaustuose nurodytos provincijų sostinės: Alberta (Edmontonas); Britų Kolumbija (Viktorija); Kvebekas (Kvebekas); Niufaundlandas ir Labradoras (Sent Džonsas); Manitoba (Vinipegas); Naujasis Bransvikas (Frederiktonas); Naujoji Škotija (Halifaksas); Ontarijas (Torontas); Princo Edvardo sala (Šarlotetaunas); Saskačevanas (Redžaina)
Teritorijos - retai apgyvendinti šiauriniai regionai, turintys mažiau teisių nei provincijos. Skliaustuose nurodytos teritorijų sostinės: Jukonas (Vaithorsas); Nunavutas (Ikaluitas); Šiaurės Vakarų teritorijos (Jelounaifas)
Kalba: Kanadoje dvi oficialios kalbos – prancūzų ir anglų. Net 13,3 proc. kanadiečių kalba tik prancūziškai.
Religija: dauguma kanadiečių yra Romos katalikai, protestantai, nemažai išpažįstančių islamą, judaizmą. Nemaža dalis gyventojų netikintys.
Šalies tel. kodas: +1, toliau provincijos miesto kodas iš trijų skaitmenų ir telefono numeris.
Internetas: Internetinis ryšys beveik visoje Kanados teritorijoje yra. Daugelis Kanados miestų turi interneto kavines, taip pat daugelyje kavinių yra bevielis internetas. Viešosiose bibliotekose paprastai internetu naudotis galima nemokamai. Viešbučiuose taip pat yra interneto jungtis arba bevielis internetas.
Muitas: Į Kanadą be papildomų muito mokesčių galima įvežti vieną iš žemiau įšvardintų alkoholinių gėrimų: 1,5 litro vyno, 1,14 litro stiprių alkoholinių gėrimų, viso 1,14 litro vyno ir stiprių alkoholinių gėrimų arba 24x355ml skardinų ar butelių (daugiausia 8,5 litro) alaus. Taip pat į Kanadą be papildomų muito mokesčių galima įvežti visus išvardintus tabako gaminius: 200 cigarečių, 50 cigarų ar cigarilių, 200 gramų tabako. Kiekvienas keliautojas, atvykęs į Kanadą, privalo deklaruoti įvežamus maisto produktus, augalus ir gyvūnus.
Elektra: elektros srovės įtampa 110V, 60 Hz dažnis. Reikalingas adapteris (toks pats kaip ir Jungtinėse Amerikos Valstijose).
Valiuta: piniginis vienetas – Kanados doleris (CAD), kurį sudaro 100 centų. Banknotai 5, 10, 20, 50, 100, 1000. (https://www.bankofcanada.ca/banknotes), monetos – po 1, 5, 10, 25 centus, taip pat cirkuliuoja 1 ir 2 dolerių monetos. (https://www.mint.ca/store/mint/learn/circulation-currency-1100028#.UYJGa8qG6h8). Keliautojams geriausia iš Lietuvos vežtis JAV dolerius ir vietoje keistis į Kanados dolerius (https://www.bankofcanada.ca/rates/exchange/daily-converter/).
Laikas: Kanadoje yra vasaros ir žiemos laikas. Vasaros laikas įvedamas nuo kovo mėn antrojo sekmadienio iki pirmo lapkričio mėn sekmadienio. Šalyje yra 5 laiko juostos nuo GTM – 2h 30 NDT (Niufaundlendo laiko) iki GTM -7h 00 PDT (Ramiojo vandenyno laikas). Žiemos laikas įvedamas nuo lapkričio pirmojo sekmadienio iki kovo antrojo sekmdienio. Laiko juostos nuo GTM -3h 30 (Niufaundlendo laiko) iki GTM -8h 00 PDT (Ramiojo vandenyno laikas). Daugiau informacijos čia: https://www.timetemperature.com.
Dauguma verslo įmonių Kanadoje dirba pimadieniais – šeštadieniais nuo 09:00 iki 18:00. Kanadoje yra parduotuvių (late-night shopping) dirbančių iki 21:00 ketvirtadieniais ir penktadieniais. Taip pat yra parduotuvių, dirbančių sekamdieniais ir visą parą.
Transportas: Kanadoje transporto sistema labai išvystyta. Eismas vyksta dešiniąja puse. Greitkeliuose greitis ribojamas iki 100 km/val., žemesnės kategorijos keliuose iki 80 km/val, miestuose 50 km/val. Kanadoje yra arti 900 000km kelių. Populiariausias yra Transkanada greitkelis, kuris eina nuo St. John‘s miesto Niufaundlendo sloje iki Viktorijos miesto, Viktorijos sloje, magistralės ilgis 8000 km. Šalyje išvystytas susisiekimas autobusais su kondicionieriumi, WC. Gerai išvystytas susisiekimas tarp oro uostų ir miestų centrų. Šalyje puikiai galima keliauti traukiniais skersai ir išilgai šalį. Kanados nacionalinis traukinių tinklas yra VIA RAIL. Kitos kompanijos, tokios kaip ONTARIO NORDLAND, ALGOMA CENTRAS ir BRITICH COLUMBIA RAILWAIYS aptarnauja regionus. Keliauti po šalį patogu ir oro transportu. Jūrų transportu patogu pasiekti šaliai priklausančias salas, pvz.: iš Vankuverio iki Viktorijos salos plaukimas trunka apie 2,5 val. Daugiau informacijos apie susisiekimą rasite čia: https://canada.gc.ca.
Šventės: 2013 metų švenčių sąrašas čia: https://www.pch.gc.ca.
Sveikata: Privalomų skiepų nėra.
Suvenyrai: Įvairūs suvenyrai iš medžio, odos, vaizduojantys tiek gamtinę, tiek moderniąją Kanadą. Suvenyrai susiję su indėnų kultūra (įvairūs galvos dangalai su plunksnomis, kailiu), suvenyrai su Kanados simbolika (raktų pakabukai, pliušiniai žaislai, statulėlės, taurelės, puodukai ir pan.) Daugiau informacijos čia : https://www.globecraft.com arba https://www.westcoast-gifts.com.
Daugiau informacijos apie Kanadą rasite čia: https://www.canada.ca
Informacija apie Aliaską ruošiama.
Oficialus pavadinimas: Jungtinės Amerikos Valstijos (sutrumpintai JAV arba Jungtinės Valstijos).
Politinė sistema: Jungtinės Amerikos Valstijos yra seniausia pasaulyje egzistuojanti federacija. Tai konstitucinė respublika, kurioje dominuoja daugumos valdymas, tačiau mažumos teises gina įstatymas. Valstybė iš esmės yra sudaryta laikantis atstovaujamosios demokratijos principų, nors JAV piliečiai, gyvenantys ne JAV teritorijoje negali balsuoti už federalinius pareigūnus. Patikrinimų ir atsvaros sistema, apibrėžta aukščiausiame šalies teisiniame dokumente – JAV konstitucijoje, kontroliuoja federalinę valdžią. Pagal Amerikos federalinę sistemą piliečiai paprastai yra pavaldūs trims valdžios lygiams: federalinei, valstijos ir vietinei valdžiai. Šalies prezidentas - Barakas Obama, viceprezidentas - Džozefas Bidenas, atstovų rūmų pirmininkas - Džonas Beineris.
Sostinė: Vašingtonas.
Kalba: anglų.
Religija: Jungtinės Amerikos Valstijos oficialiai yra pasaulietinė valstybė. Pirmoji Jungtinių Valstijų konstitucijos pataisa garantuoja laisvą religijos išpažinimą ir draudžia religinės valdžios šalyje įvedimą. Daugiau nei 76 % gyventojų išpažįsta katalikų religiją, 13 % netikintys, 1 % išpažįsta Judaizmą, 0,5 % - Islamą, 0,5 % - Budizmą.
Plotas: 9 826 630 km².
Geografinė padėtis: JAV turi sausumos sieną su Kanada (8 895 km, iš kurių 2 477 km yra siena tarp Aliaskos ir Kanados) ir Meksika (3 326 km). Valstybę skalauja du vandenynai – Atlanto ir Ramusis. Bendras pakrantės ilgis sudaro 19 924 km. Aliaska, Kanados atskirta nuo vientisosios JAV, yra didžiausia JAV valstija (jos plotą sudaro 1,717 milijonų km²). Havajai, kuriuos sudaro salynas centriniame Ramiojo vandenyno regione, yra šiek tiek daugiau nei 29 311 km² ploto. Po Rusijos ir Kanados, Jungtinės Valstijos, nedaug lenkiančios Kiniją, yra 3-čia didžiausia pagal plotą pasaulio valstybė. JAV sudaro 50 valstijų, visos jos, išskyrus Havajus, yra Šiaurės Amerikos žemyne. Jungtinės Amerikos Valstijos buvo įkurtos, kuomet rytinėje žemyno dalyje trylika kolonijų 1776 m. paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Vėliau JAV įsigijo teritorijų iš Ispanijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Meksikos, Rusijos.
Paprastai JAV skirstoma į devynis regionus, kurie apima šias valstijas:
Ramiojo vandenyno regionas (Pacific) – Aliaska, Havajai, Kalifornija, Oregonas, Vašingtonas.
Kalnų regionas (Mountains) – Aidahas, Arizona, Juta, Koloradas, Montana, Naujoji Meksika, Nevada, Vajomingas.
Pietvakariai (Southwest) – Arkanzasas, Luiziana, Oklahoma, Teksasas.
Šiaurės vakarai (Northwest) – Ajova, Kanzasas, Minesota, Misūris, Nebraska, Pietų Dakota, Šiaurės Dakota.
Pietryčiai (Southeast) – Alabama, Kentukis, Misisipė, Tenesis.
Šiaurės rytai (Northeast) – Ilinojus, Indiana, Mičiganas, Ohajas, Viskonsinas.
Pietų Atlanto regionas (South Atlantic) – Delaveras, Džordžija, Florida, Kolumbijos apygarda, Merilandas, Pietų Karolina, Šiaurės Karolina, Vakarų Virdžinija, Virdžinija.
Vidurio Atlanto regionas (Middle Atlantic) – Niujorkas, Naujasis Džersis, Pensilvanija.
Naujoji Anglija (New England) – Konektikutas, Masačusetsas, Meinas, Naujasis Hampšyras, Rod Ailandas, Vermontas.
Jungtinių Amerikos Valstijų pavadinimas kildinamas nuo italų keliautojo Amerigo Vespučio vardo. XVI a. pradžioje šiuo vardu buvo pavadintas naujai atrastas žemynas.
Klimatas: Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į vakarus nuo 100-ojo meridiano, pasižymi pusiau sausu klimatu. Daugumai kalnų, esančių šalies vakaruose, būdingas alpinis klimatas. Didžiajame Baseine klimatas yra sausas. Kalifornijos pakrantei būdingas subtropinis Viduržemio tipo klimatas, o Oregonui, Vašingtonui ir pietų Aliaskai – jūrinis klimatas. Pastarajai valstijai labiau būdingas subarktinis ir arktinis klimatas. Ekstremalios oro sąlygos šalyje pasitaiko gan dažnai. Valstijose, kurias skalauja Meksikos įlanka, dažnai pasitaiko uraganų. Daugiausia tornadų pasaulyje įvyksta būtent JAV, vidurio vakaruose esančioje Tornadų alėjoje. Pietuose, greta Meksikos įlankos esančiose teritorijose dažni uraganai, žemyninėje šalies dalyje nereti tornadai, vakarinę dalį kartais nusiaubia taifūnai.
|
Sausis
|
Vasaris
|
Kovas
|
Balandis
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Spalis
|
Lapkritis
|
Gruodis
|
VAT 0C
|
7,3
|
8,2
|
12,3
|
16,4
|
21,7
|
27,8
|
31,5
|
30,1
|
25,3
|
18,5
|
11,6
|
6,6
|
VŽT 0C
|
-7,5
|
-6,3
|
-2,4
|
1,6
|
6,9
|
11,9
|
15,2
|
14,3
|
9,1
|
2,4
|
-3,4
|
-8,0
|
KKmm
|
11,9
|
11,7
|
32,5
|
43,9
|
58,2
|
41,4
|
52,1
|
52,1
|
26,7
|
27,4
|
20,8
|
15,5
|
|
Sausis
|
Vasaris
|
Kovas
|
Balandis
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Spalis
|
Lapkritis
|
Gruodis
|
VAT 0C
|
2
|
5
|
9
|
14
|
19
|
24
|
28
|
27
|
22
|
15
|
7
|
3
|
VŽT 0C
|
-10
|
-7
|
-4
|
0
|
5
|
9
|
13
|
12
|
7
|
2
|
-4
|
-9
|
KKmm
|
12
|
7
|
13
|
29
|
50
|
40
|
31
|
23
|
29
|
22
|
12
|
8
|
|
Sausis
|
Vasaris
|
Kovas
|
Balandis
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Spalis
|
Lapkritis
|
Gruodis
|
VAT 0C
|
13,9
|
17,2
|
20,8
|
25,6
|
31,0
|
37,2
|
40,1
|
38,8
|
34,3
|
27,1
|
18,9
|
14,1
|
VŽT 0C
|
2,7
|
5,2
|
8,3
|
12,2
|
17,2
|
22,4
|
25,7
|
24,8
|
20,4
|
13,6
|
6,7
|
2,6
|
KKmm
|
15
|
17,5
|
15
|
3,8
|
6,1
|
2
|
11,2
|
11,4
|
7,9
|
6,1
|
7,9
|
10,2
|
|
Sausis
|
Vasaris
|
Kovas
|
Balandis
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Spalis
|
Lapkritis
|
Gruodis
|
VAT 0C
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
20
|
21
|
22
|
21
|
18
|
15
|
VŽT 0C
|
8
|
9
|
10
|
10
|
11
|
12
|
12
|
13
|
13
|
13
|
10
|
8
|
KKmm
|
120
|
105
|
86
|
32
|
14
|
3
|
1
|
2
|
7
|
30
|
84
|
81
|
|
Sausis
|
Vasaris
|
Kovas
|
Balandis
|
Gegužė
|
Birželis
|
Liepa
|
Rugpjūtis
|
Rugsėjis
|
Spalis
|
Lapkritis
|
Gruodis
|
VAT 0C
|
20,3
|
20,7
|
21,4
|
22,8
|
23,9
|
25,9
|
28,6
|
29,3
|
28,6
|
26,0
|
22,8
|
20,0
|
VŽT 0C
|
9,8
|
10,6
|
11,7
|
13,0
|
15,0
|
16,7
|
18,5
|
18,8
|
18,2
|
15,8
|
12,0
|
9,5
|
KKmm
|
79,2
|
96,5
|
61,7
|
23,1
|
6,6
|
2,3
|
0,3
|
1
|
6,1
|
16,8
|
26,4
|
59,2
|
VAT – vidutinė aukščiausia temperatūra.
VŽT – vidutinė žemiausia temperatūra.
KK – Kritulių kiekis (Lietuvoje vidutinis kritulių kiekis per mėnesį apie 66 mm.)
Daugiau informacijos apie orus JAV rasite čia: https://www.usclimatedata.com/
Šalies tel. kodas: į JAV skambinti reikia: 00 + 1 + miesto kodas + numeris.
Internetas: Internetinis ryšys yra visuose JAV miestuose. Taip pat yra ir bevielis internetas.
Muitas: Į JAV, be papildomų muito mokesčių galima įvežti 1 litrą alkoholinių gėrimų, jei asmeniui yra daugiau nei 21 metai. Taip pat į JAV be papildomų muito mokesčių galima įvežti visus išvardintus tabako gaminius: 200 cigarečių, 100 cigarų ar cigarilių, 2000 gramų tabako. Daugiau informacijos rasite čia (paieška pagal valstijas): https://www.worldtravelguide.net
Elektra: elektros srovės įtampa 110V, 60 Hz dažnis. Reikalingas adapteris. Rekomenduojama nusipirkti adapterį prieš vykstant į Jungtines valstijas.
Valiuta: piniginis vienetas – Jungtinių Amerikos valstijų doleris (USD), kurį sudaro 100 centų. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.worldtravelguide.net
Laikas: Daugumoje JAV valstijų yra vasaros ir žiemos laikas.
UTC-8 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: PST (Ramiojo vandenyno Standartinis Laikas) Kalifornija, Nevada.
UTC-7 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: MST (Kalnų Standartinis Laikas) Arizona, Koloradas, Aidahas (dalis), Montana, Pietų Dakota (vakarinė dalis), Juta, Vajomingas.
P.S. Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į UTC+1 laiko zoną (CET – Centrinės Europos Laikas), likusi dalis į UTC+2 laiko zoną, tačiau oficialiai Lietuvoje galioja vienas laikas (Lietuvos laikas) – visa Lietuva priskiriama UTC+2 zonai.
Transportas: JAV transporto sistema yra itin gerai išvystyta. Labiausiai išvystytas kelių tinklas. Daugiausiai kelių driekiasi iš rytų į vakarus. Analogiškai šia kryptimi stipriausiai yra išvystyta vamzdynų bei geležinkelių transporto infrastruktūra. Vidaus vandenų transportas JAV daugiausiai sietinas su laivyba Misisipės upėje. Gerai yra išvystytas oro transportas. Smulkesni oro uostai yra beveik visuose JAV miestuose. Didžiausias oro uostas JAV yra įsikūręs Čikagoje.
Šventės: 2012 m. Liepos 4 d. – Nepriklausomybės diena; Rugsėjo 3 d. – Darbo diena; Spalio 8 d. – Kolumbo diena; Lapkričio 11 d. – Veteranų diena; Lapkričio 22 d. – Padėkos diena; Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos; 2013 m. Sausio 1 d. – Naujieji Metai; Sausio 22 d. – Martyno Liuterio Kingo diena; Vasario 18 d. - Prezidento diena; kovo 27 d. – Atminimo diena.
Sveikata: Privalomų skiepų nėra. Daugiau informacijos čia: www.saugikelione.lt
Suvenyrai: Įvairūs suvenyrai iš medžio, odos, vaizduojantys šiaurės Amerikos indėnus, jų kultūrą (įvairūs galvos dangalai su plunksnomis, kailiu), suvenyrai su JAV simbolika (raktų pakabukai, pliušiniai žaislai, statulėlės, taurelės, puodukai ir pan.)
Daugiau informacijos apie JAV rasite čia: https://www.worldtravelguide.net

Kaunas: | (0-37) 32 44 54 |
Vilnius: | (0-5) 215 00 77 |
Klaipėda: | (0-46) 31 17 43 |
Mažeikiai: | (0-44) 32 53 00 |
Buhalterija: | (0-37) 40 41 67 |
Grupėms: | (0-37) 40 41 73 |