(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Estijos gamtos lobynas 4d.

Soomaa Nacionalinis Parkas – Rummu – Pakri Iškyšulys – Keilos Krioklys – Kruizas Į Naisara Ir Aegna Salas – Jagalos Krioklys – Lahemos Nacionalinis Parkas – Talinas
Kaina nuo:
299 €
284.05 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Soomaa nacionalinis parkas – kerintis uždaru pelkių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu.
 • Viena paslaptingiausių vietų Estijoje – Rummu povandeninis kalėjimas.
 • Pakri iškyšulys – uolėtas kalkakmenio krantas, stačiai besileidžiantis į Suomijos įlanką.
 • Estijos kriokliai – viena įspūdingiausių lankytinų vietų.
 • Dienos kruizas į paslaptingąsias Naisaro ir Aegna salas.
 • Viduramžiais alsuojantis Talinas.
 • Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai,  išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai.
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Taline (netoli senamiesčio).
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją vaizdinga Baltijos jūros pakrante, vadinama “Saulėtu krantu”. Atvykimas į didžiausią Estijoje  *Soomaa nacionalinį parką Estijoje, kerintį uždaru pelkių, upių, pievų ir žmogaus nepaliestų miškų pasauliu. Tai vienas iš penkių Estijos nacionalinių parkų, svarbus dėl čia išlikusios pirmykštės gamtos. Parkas garsus vadinamuoju „Penktuoju sezonu“, kuomet pavasarį potvynis apsemia didžiąją dalį parko teritorijos. Vandens lygis kartais pakyla metrą ar daugiau, o potvynis gali trukti ir keletą savaičių. Vasarą nacionalinis parkas siūlo įvairius pažintinius maršrutus gamtos mėgėjams. Keliausite vienu iš  pažintinių parko taku, kurį supa tvenkinukai – tai didesni, tai mažesni, ar jau išdžiūvę ežerėliai. Nuo apžvalgos bokštelio atsivers puikus vaizdas į pelkę. Tylą pagyvina įvairiausių paukščių čiulbėjimas. Iš Soomaa nacionalinio parko kelionę tęsite į vieną iš paslaptingiausių Estijos vietovių – *Rummu povandeninį kalėjimą. Sovietų Sąjungos laikais čia veikė kalėjimas, kurio kaliniai priverstinai dirbo kalkakmenio kasykloje – jie iškasė klinčių karjerą. Kai Estija atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos, vandens siurbliai buvo tiesiog išjungti ir kalėjimo teritoriją apsėmė vanduo. Nei kalėjimo, nei kasybai naudotų įrankių niekas negelbėjo – viskas buvo palaidota po vandeniu, o dalies statinių be nardymo įrangos nė nepamatysi. Dabar Rummu karjeras yra viena mistiškiausių nardymo vietų ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Dėl skaidraus vandens estai šią vietą praminė “Mėlynąja lagūna”, o skaidriai žydras vanduo primena kalnų ežerą. Pasivaikščiosite po klinčių kalnus. Iš tolo apžiūrėsite kalėjimo pastatus. Pageidaujantys galės išsimaudyti karjere. Išvykimas iš Rummu į Pakri iškyšulį. Pravažiuosite Paldiski miestelį, kažkada buvusį viena didžiausių povandeninių laivų bazių Rytų Baltijos regione, liaudyje vadinamą „Pentagonu“. Aplankysite uolėtą Pakri kalkakmenio krantą, stačiu šlaitu besileidžiantį į Suomijos įlankos vandenis. Nuo Pakri uolos, iškylančios 35m virš jūros, esant geram orui, gėrėsitės Baltijos jūros platybėmis, Pakri salos vaizdu. Kiek pavažiavę aplankysite antrą pagal dydį Estijoje Keilos krioklį. Jo plotis apie keliasdešimt metrų, o vandens srautas krenta kalkakmenio uola 6 metrus žemyn. Šalia esantis Keila Joa dvaras vietovei suteikia ypatingo žavesio. Išvykimas į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Dienos kruizas*** (nuo 10:00 iki 18:00)  į Naisaro salą į kurią Talino įlanka plauksite apie valandą laiko. Naisaras – tai šešta pagal dydį (18,6 kv.km) Estijai priklausanti sala. Keliaudami po ją mėgausitės nuostabiais gamtos vaizdais, klausysitės šimtmečių senumo istorijų... Saloje leisitės į valandos pažintinę kelionę kariuomenės transporto priemone (sunkvežimiu), žygiuosite laukiniais miško takais, kur Jūsų lauks paslaptingas imperatorių laikus menantis fortas, Petro I-ojo tvirtovės griuvėsiai. Apžiūrėsite unikalų siaurąjį geležinkelį, saloje nutiestą 1912m. Pietūs. Vakare, parplaukę į Taliną, vyksite į apžvalginę ekskursiją po miestą autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, Talino televizijos bokštas, tarptautinis jūrų uostas,  Noblesnerio industrinis pajūrio rajonas, kur senoji laivų statykla transformavosi į šiuolaikinį kvartalą su gyvenamaisiais namais, kavinėmis, meno centrais.   Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Dienos kruizas ***(nuo 10:00 iki 18:00)  į Aegna salą. Tai viena mažiausių salų, esančių Talino įlankos teritorijoje, jos plotas tik 3 kv.km. Sala dėmesį traukia švariais smėlio paplūdimiais ir laukine gamta. Atplaukę leisitės į pažintį su paslaptinga šios salos gamta ir istorija.  Pietūs. Poilsis prie Baltijos jūros (rekomenduojame turėti maudymosi kostiumus). Vakare parplaukus į Taliną apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką bei miesto apylinkes, Kink in de Kiok bokštas, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“. Ši užeiga įsikūrusi Talino rotušėje. Miesto gyventojai ir svečiai į „Trečiąjį drakoną“ užsuka paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių. Grupės pageidavimu aplankysite architektūros šedevrą  - Rotermani rajoną, kuriame dera sena ir nauja, industriniai pastatai su šiuolaikinės architektūros statiniais. Čia gausu kavinių, restoranų įsikūrusių netradicinėse erdvėse pvz: senajame grūdų elevatoriuje…   Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Talino. Kelionė į Lahemos nacionalinį parką. Pakeliui aplankysite plačiausią (50m pločio) Estijoje Jagalos krioklį, kurio vandens srautas krenta nuo 8m aukščio kalkakmenio uolos į daugiau nei per tūkstantį metų susiformavusią klinčių „taurę“. Šniokščianti milžiniška vandens masė daro įspūdį savo didingumu. Lahemos nacionalinis parkas („įlankų kraštas“) – tikras gamtos mylėtojų rojus. Šis didžiausias šalies nacionalinis parkas buvo įsteigtas 1971m. 725 kv.km ploto parko teritorija apima keturis pusiasalius, išsikišusius į Suomijos įlanką, daugybę mažų salelių ir žemyninį ruožą. Lankytojus stebina ne tik kvapą gniaužiantys akmeningi pajūrio kraštovaizdžiai, bet ir išlikusios istorinės dvarvietės, žvejų kaimeliai. Pažintį su Lahemos nacionaliniu parku pradėsite nuo vieno mažiausių Lahemos parko pusiasalių Kasmu, išsiskiriančiu ledynmečio suformuotu kraštovaizdžiu – didžiuliais rieduliais ir romantiškomis uolomis, akmenuota pakrante bei vienu žaviausių Estijos kaimelių – Kasmu. Iš Kasmu kaimo keliausite riedulių taku (akmenų lauku) vedančiu kerinčia pakrante iki pusiasalio galo. Akmenų laukas – tai paslaptinga riedulių viešpatija. Kasmu kaimelyje aplankysite laivybos muziejų*. Eklektiška muziejaus ekspozicija pagerbia kaimo jūrinę praeitį. Iš Kasmu keliausite į Vergi pusiasalį, kurio raižytoje pakrantėje aplankysite senąjį žvejų kaimelį Altją. Autentiškos medinės trobos su šiaudiniais stogais leidžia pažvelgti į praėjusius laikus, kai vietinių gyvenimas priklausė nuo jūros. Kaimo karčiamoje galėsite paragauti senovinių estų patiekalų**. Pažintį su Lahemos nacionaliniu parku baigsite apsilankymu Palmsės kaimelyje kuriame yra gražiausia barokinė dvarvietė Estijoje – Palmsės dvaras*. Aplankysite čia esantį muziejų, pasakojantį dvaro istoriją, pasivaikščiosite po parką. Apžiūrėsite išlikusius ūkinius pastatus: kalvę, spirito varyklą, arklides, palmių namą.  Išvykimas iš Lahemos nacionalinio parko. Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1500 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Taline (netoli senamiesčio),
 • grupės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 60 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 140 EUR, pietums ~ 40 EUR.

 

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

 

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (5)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.8 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.8 / 5.0
Daiva
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Maršrutas sudėliotas apgalvotai, informacijos pateikta daug ir įdomios. Aplankytos netradicinės vietos (daug laiko praleista natūralioje gamtoje) Vadovės Rasos darbas be priekaištų. Ačiū už patirtus įspūdžius.
5 / 5.0
Nijolė
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Rasa Balčiūnaitė profesionaliai sukūrė unikalų Estijos maršrutų ciklą. Kelionė "Estijos gamtos lobynas" turiningai šį ciklą papildo, atveria šiaurinės Estijos istoriją ir dabartį. Gidė Rasa visada nustebina netikėtomis pažintimis su lankomais objektais. Šioje kelionėje pirmą kartą susipažinome su Naisarr ir Aegna salomis, nacionaliniais parkais, naujaisiais Talino kvartalais.
5 / 5.0
Gita
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Kelionė Estijos gamtos lobynas paliko puikų įspūdį. Patiko viskas: sudaryta ir įvykdyta gidės Rasos programa, plaukimai į salas, nuotaikingas pasikratymas senais kariniais sunkvežimiais, kopimas į klinčių karjero kalnus su adrenalino gaidele, daug gražių šiaurietiškų vaizdų ir kt. Rekomenduoju tiems, kurie nori daugiau gamtos, judesio. Didelis ačiū gidei Rasai.
5 / 5.0
Gita
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Estijos gamtos lobynas paliko stiprų įspūdį. Puikiai gidės Rasos sudaryta ir išpildyta programa, visko užteko: ir plaukimo, ir ėjimo, ir istorijos, ir gamtos vaizdų. Tiesiog nuostabios trumpos atostogos. Rekomenduoju mėgstantiems aktyviau atostogauti. Nekantriai lauksiu kitų panašių, gamtinių kelnionių. Didelis ačiū gidei Rasai.
5 / 5.0
Rima
Keliauta Rugpjūčio mėn. 2023
Ačiū gidei Rasai už gražią kelionę Estijos gamtos lobynas. Rima
Apie šalį


Estija

Estijos nuotraukos 

Estija

Estija dažnai vadinama Baltijos perlu, kuri keliautojus pasitinka žaliuojančia gamta, puikiais smėlio paplūdimiais ir jaukiais miesteliais, kuriuose galima išvysti nuostabių istorinių architektūros objektų ir pasimėgauti ramybe. Nors ir nedidelė, tačiau Estija tikrai nenuvils keliautojų, ieškančių akį ir širdį glostančių vaizdų. (Visos kelionės į Estiją)

Apgyvendinimas

Estijoje nakvynės kaina 4 – 5  žvaigždučių viešbučiuose prasideda maždaug nuo 80  eurų ir kyla iki poros šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose apgyvendinimo paslaugų kaina menkai skiriasi, todėl už nakvynę gali tekti susimokėti 70 – 120 eurų, priklausomai nuo miesto, kuriame ketinama apsistoti. Talino centre nakvynė 3 žvaigždučių viešbutyje kainuoja apie 70 – 90 eurų, mažesniuose miesteliuose – apie 60 eurų. Ieškantys ekonomiškesnio apgyvendinimo varianto gali rinktis svečių namus. Svečių namuose nakvynė bendrame kambaryje, kuriame gyvena ir kiti keliautojai, kainuoja apie 14 eurų, o atskiriame kambaryje – apie 20  eurų. Vykstantys į Estiją ilgesniam laikui gali rinktis trumpalaikę buto nuomą, kurios kaina pasideda nuo 40 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės Estijos virtuvės pagrindą sudaro pieno produktai, liesa kiauliena, mėsos subproduktai, žuvis, ypač mėgstamos strimelės ir kilkės, bulvės, kopūstai žirniai ir duonos gaminiai. Daugelis šalies patiekalų sunkiai įsivaizduojami be pieno ir bulvių. Netgi žuvies kepsniai ar troškiniai čia dažnai patiekiami su pieno padažu, o bulvės naudojamos konditerijos gaminių gamyboje. Kiek neįprasti deriniai, tiesa? Kita vertus, tikrai gardu, paragaukite. Tradiciniai šalies patiekalai – pieniška sriuba, kurios Estijoje priskaičiuojama apie 20 skirtingų rūšių, marinuotas ungurys, kraujinė dešra, patiekiama kartu su raugintais kopūstas, kiaulienos troškinys, o desertui estai siūlo išmėginti saldžią juodos duonos sriubą su razinomis. Populiariausi gėrimai šalyje – juoda kava, tirštas avižinis kisielius ir garsusis vietinis likeris Vanna Tallin.

Estiška virtuvė

Transportas

Estija gali pasigirti tvarkingais keliais ir puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Miestuose reguliariai kursuoja autobusai, kurie darbą pradeda anksti ryte, o baigia vėlai vakare. Taline taip pat veikia tramvajai ir troleibusai. Tiesa, Estijoje nėra veikiančio naktinio transporto, todėl teks pasinaudoti taksi paslaugomis, kurios nėra labai pigios, vien įsėdimo mokestis naktimis siekia apie 7 eurus. Keliaujant viešuoju transportu, būtina elektroninė kortelė, kurią galima įsigyti spaudos kioskuose ar informacijos centruose, jos kaina – 2 eurai. Tiesa, galima rinktis ir alternatyvą – miesto dviračius arba išsinuomoti automobilį. Joks mokestis už kelius čia neimamas. O patogiausias bei greičiausias būdas nusigauti iki Estijos – lėktuvai.  Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Miestas tituluojamas Estijos studentų sostine, kadangi čia veikia seniausias šalies universitetas, o miesto simbolis – dviejų besibučiuojančių studentų fontanas, puošiantis Rotušės aikštę. Tartu alsuoja energija, čia gausu pramogų, verda naktinis gyvenimas, o dienomis šurmuliuoja žavingas senamiestis.
 • Narva. XIII a. danų įkurtas miestas tiesiog spinduliuoja estiška ramybe ir danišku subtilumu. Narvoje galima aplankyti senovinę pilį, kurioje įsikūręs archeologinių radinių ir istorijos muziejus, pasigrožėti miesto rotuše ir atsipalaiduoti žaliuojančiame miesto parke, plytinčiame šalia vaizdingos Narvos upės.
 • Talino viduramžių senamiestis. Nuostabaus grožio Talino senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų visoje Europoje. Kelis šimtus metų skaičiuojančios pilys, bažnyčios, buvusios pirklių rezidencijos ir siauros akmeninis grįstos gatvelės tarsi laiko mašina nukelia į praeitį. Ne veltui Talino viduramžių senamiestis sulaukia turistų iš viso pasaulio ir yra įtrauktas į ENESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Mokslo centras AHHAA. Tartu mieste įsikūrusiame mokslo centre, orientuojantis į mažiausius centro lankytojus, patraukliai, šiuolaikiškai ir įdomiai pristatomi fizikos, chemijos ir gamtos mokslai. Tai puiki vieta turiningai praleisti laiką su visa šeima.
 • Ontikos glintu ir kriokliai. 56 metrų aukščio Ontikos glintas dažnai vadinamas Estijos gamtos stebuklu. Iš čia atsiveria amą atimanti jūros panorama. Tiesa, tai ne vienintelis gamtos stebuklas šalyje. Didingi Estijos Valaste ir Jagala kriokliai, krentančio vandens griausmas ir hipnotizuojantis ošimas patiks visiems gamtos mėgėjams, o patys drąsiausi krioklių didybe galės pasigrožėti virš prarajos kabančio tilto.
 • Sarema. Didžiausia Estijos sala keliautojus traukia ne tik puikiais kraštovaizdžiais, bet ir viena geriausiai Baltijos šalyse išsilaikiusia Kuresarės vyskupų pilimi – tvirtove, kurioje yra įkurtas muziejus, Anglos vėjo malūnų kalva, ant kurios stūkso malūnas, kurį buvo galima pasukti pagal vėjo kryptį, garsiuoju Kaali meteorito krateriu. Įdomybių ir veiklos čia tikrai nestinga!
 • Hiumos sala. Antra pagal dydį Estijos sala alsuoja ramybe ir pakeri nepaliesta gamta. Pasižvalgyti po apylinkes galima iš Kõpu švyturio apžvalginės aikštelės, o norintiems detaliau susipažinti su salos istorija vertėtų užsukti į Mihkli ir Hiiumaa muziejus, žygių ir pasivaikščiojimų gamtoje mėgėjų laukia Rebastemäe gamtos takas.
 • Haapsalu. XVIII a. čia vasaras leisdavo Rusijos aristokratai ir carai, o šiandien Haapsalu yra vienas populiariausių kurortų Estijoje, kuris atvykstančius vilioja puikiu paplūdimiu, pramogų ir SPA centrais, grynu oru ir ramybe. Lietingą dieną galima pasigrožėti XIII a. Vyskupo ir Ungru pilių griuvėsiais, apsilankyti Läänemaa muziejuje.
 • Tahkuna švyturys. Hiumos salos simboliu laikomas 43 metrų aukščio švyturys, pastatytas dar 1875 m., buvo pagamintas Prancūzijoje, Eifelio ganykloje, ir tik vėliau atgabentas į Estiją. Šiandien švyturys yra atviras lankytojams – galima užlipti į apžvalginę aikštelę ir pasimėgauti puikia panorama.
 • Kuresarė. Saremos salos sostinė neoficialiai laikoma Estijos SPA centru, čia veikia keli SPA kompleksai, kuriuose galimaišmėginti masažus, įvyniojimus ir kitas grožio procedūras, kurioms naudojami vietiniai salos produktai – jūros dumbliai, kadagiai ir t.t. Kuresarėje veikia jaukios kavinės, restoranai, galima pasivaikščioti romantiškomis senamiesčio gatvelėmis.

Estijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Estiją?

Estija keliautojų ir turistų laukia ištisus metus. Tiesa, vasaros čia trumpos, dažnai pasirodo lietaus debesys, o temperatūra šiltuoju metų laiku svyruoja nuo +15 iki +30 laipsnių šilumos. Žiemą termometro stulpelis gali nukristi ir iki – 20  laipsnių šalčio.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Estijoje – 0,2  promilės.

Straipsnis parengtas pagal Lonelyplanet.com, Visitestonia.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.06

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
299 €
284.05 €