2016.12.02 Atgal į sąrašą

Slidinėjimas - žiemos poilsis visiems

Slidinėjimas - žiemos poilsis visiems

Slidinėjimas - žiemos poilsis visiems

 ŠVENTĖS. Vykdami autobusu pasisemsite neišdildomų įspūdžių - su grupe ne tik bendrausite, kartu slidinėsite, bet ir kartu švęsite įvairias šventes. Nuotraukoje - lietuvaičių kalnuose švenčiama Kovo 11-oji.

 

Autorius: Eglė RUŠKUTĖ (Laikraštis "Vakarų Ekspresas")

 

Kas sakė, kad atostogauti galima tik vasarą? Žiemos poilsio ir slidinėjimo mėgėjai jiems argumentuotai paprieštarautų. Norintieji turiningai praleisti laiką su draugais ar šeima net ir žiemą gali puikiai atsipūsti - snieguotos kalnų viršūnės, ilgiausios ir įvairiausios slidinėjimo trasos, puiki kompanija bei kiti žiemos malonumai įkvėps šviežių minčių ir nepakartojamų įspūdžių. Niekada nesate bandęs slidinėti ar nenorite namuose palikti šeimos? Bijoti nėra ko. Ar žinote, kad ant slidžių puikiausiai gali stovėti vos trejų sulaukęs mažylis? Jau dabar pradėkite ruoštis jūsų laukiančioms žiemos linksmybėms Prancūzijos, Italijos, Austrijos, Slovakijos ar kitų valstybių kalnuose.

Kasmet, vos prasidėjus kalendorinei žiemai, tūkstančiai žiemos sporto mėgėjų suplūsta į populiariausius slidinėjimo kurortus. Žiemos pramogas renkasi ne tik patyrę slidininkai, bet ir niekada šio sporto dar nebandę naujokai. Bet kuriame kurorte kiekvienas ras sau tinkamą trasą. Beje, žiemos poilsis puikiausiai tinka ne tik slidininkams, nuotykių ieškotojams, bet ir jaunimui, šeimoms. Įvairiausios pramogos ir specialios zonos nudžiugins net ir pačius mažiausius šeimos narius.
Proga pradžiai - sezono atidarymas

Jau 22-ąjį slidinėjimo sezoną patyrusius slidininkus ir dar tik norinčius išmokti slidinėti kviečia kelionių agentūra "Grūda". Puiki proga prisiminti ar naujai išbandyti slidinėjimą - sezono atidarymas. Šiemet "Grūda" į jį kviečia gruodžio 7 dieną.

 

KIEKVIENAM. Žiemos poilsis puikiausiai tinka visiems - slidininkams, nuotykių ieškotojams, jaunimui ir šeimoms.

Savo slidinėjimo sezoną galite pradėti viename didžiausių Europos slidinėjimo regionų "Trys slėniai" ("Les 3 Vallees"). Prancūzijos Alpėse, Peclet kalnų masyve, esantį regioną sudaro trys slėniai: Saint Bon, Allues ir Belleville. Slidinėjama 1300-3200 m aukštyje. "Trijuose slėniuose" iš viso yra per 600 km trasų, iš jų 250 km raudonųjų (vidutinio sudėtingumo), 150 km juodųjų (sudėtingų), 200 km mėlynųjų (lengvų) trasų. Be slidinėjimo, jūsų čia laukia ir įvairios kitokios pramogos: sveikatingumo centrai su baseinais, saunomis, teniso kortais, treniruoklių salėmis; kavinės, barai, diskotekos, restoranai, kazino bei parduotuvės.

Taip pat sezono atidarymui galite rinktis slidinėjimą dviejuose populiariausiuose Italijos kurortuose Livigno ir Val di Sole.

Livigno slidinėjimo kurortas įsikūręs šiaurinėje Italijos Alpių dalyje, Šveicarijos pasienyje. Šiame slidinėjimo kurorte yra 115 km trasų, beveik pusė jų - vidutinio sudėtingumo, trečdalis - lengvų ir kelios sudėtingos. Livigno miestelyje ant užšalusio ežero galima pasivažinėti nuomotais automobiliais ir sniego motociklais, yra rogučių trasa ir pačiūžų arena. Turistus ir slidininkus vilioja ir parduotuvės, nes Livigno - tai neapmokestinama prekybos zona.

Val di Sole slidinėjimo kurortas įsikūręs vakarinėje Trentino dalyje, tarp Garda ežero ir Pietų Tirolio. Jame - daugiau nei 380 km trasų įvairaus pasirengimo slidininkams. Aukščiausiai slidinėjama 3000 m aukštyje ant Presanellos ledyno, todėl sniegas garantuotas. Slidinėjimo regionas susideda iš trijų pagrindinių slidinėjimo centrų.

 

SMAGU. Slidinėjimas - puiki proga pabėgti nuo kasdienybės ir smagiai praleisti laiką su draugais.

Išvyka į slidinėjimo sezono atidarymą jums kainuos nuo 1 600 iki 2 200 Lt - priklausomai nuo to, kurį slidinėjimo kurortą bei apgyvendinimą pasirinksite.

Beje, rinktis slidinėti būtent sezono atidarymo metu - ypač naudinga. Vykdami į "Grūdos" organizuojamus slidinėjimo sezono atidarymus už tą pačią kainą gausite ir nemokamą slidinėjimo abonementą, kuris įprastai atsieina apie 700-800 Lt

Kalėdų ir Naujųjų pramoga

Nesuspėjusiems ar nepanorusiems keliauti slidinėjimo sezono atidarymo metu siūloma rinktis šventinį slidinėjimą. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis, taip pat vadinamasis tarpušventis - puiki proga ištrūkti iš namų. Net ir kelios laisvos dienos leis pasisemti neišdildomų žiemos įspūdžių. Be to, kas gali būti smagiau už Naujųjų metų sutikimą kalnuose su laužu, varžybomis, prizais ir naujokų krikštynomis?

"Grūdos" kelionių specialistai siūlo rinktis ne tik Prancūziją ar Italiją, bet ir kitas šalis, pavyzdžiui, Slovakiją. Šios šalies slidinėjimo kurortai per pastaruosius kelerius metus gerokai patobulėjo - paslaugų ir infrastruktūros spektras plečiasi, kokybė auga, todėl čia grįžta net patyrę slidininkai, išbandę įvairių kitų šalių slidinėjimo centrus.

 

 

Vykstantiems slidinėti, ypač pirmąjį kartą, patariama rinktis kelionę autobusu. Tuomet būsite garantuotas, jog laiką praleisite ypač linksmai - keliausite su didele linksma kompanija, jūsų lauks smagūs žaidimai ir viktorinos, nereikės galvoti apie jokius kelionės rūpesčius ar slidžius žiemos kelius. Svarbiausia - kartu su jumis keliaus patyręs "Grūdos" slidinėjimo instruktorius, nemokamai išmokysiantis pagrindinių slidinėjimo meno subtilybių. Stovėti ant slidžių nesunkiai išmoks ir jūsų mažamečiai vaikai - kurortuose jiems dažniausiai įrengtos specialios teritorijos su vaikiškomis trasomis ir užsiėmimais.

Norintiems kitaip

Vis dėlto, jei kelionė autobusu ar mikroautobusu jums nepriimtina, nusiminti neverta. "Grūda" siūlo platų galimybių spektrą.

Jie tik pageidaujate, slidinėti galite net nuskristi. Organizuojami tiesioginiai užsakomieji skrydžiai iš Vilniaus į geriausius Austrijos, Italijos slidinėjimo kurortus.

Norintiems keliauti savarankiškai siūloma kelionių konsultantų pagalba. Jei keliaujate savo transporto priemone, "Grūdos" specialistai gali pasirūpinti tik jūsų apgyvendinimu ar padėti suplanuoti maršrutą į bet kurį Europos slidinėjimo kurortą. Visus planus nesunku priderinti prie jūsų turimo biudžeto.

Pramogauti žiemos sezono metu gali ne tik slidininkai, bet ir snieglenčių sporto mėgėjai. Jiems kelionių specialistai taip pat nesunkiai pritaikys kelionės maršrutą ir žiemos pramogų kurortą.

Paskutinė galimybė

Nespėję paslidinėti žiemą ar norintys pakartoti įspūdingus žiemos malonumus gali suskubti pramogauti slidinėjimo sezono uždarymo metu. Nuo kovo 20 d. slidininkus paskutinį kartą per sezoną grįžti į snieguotus kalnus dažniausiai kviečia Austrija, Italija bei Prancūzija.

Prasidėjus pavasariui sniego tikimybė kalnuose yra kiek didesnė. Oras tampa kiek švelnesnis, todėl tokiu metu slidinėti patiks mėgstantiems ne tokias žvarbias dienas kaip viduržiemį. Be to, tokiu metu sulaukiama daugiau saulėtų dienų, todėl galėsite atsipūsti besimėgaudami žiemiškomis saulės voniomis.

Dar viena puiki priežastis rinktis slidinėjimą sezono uždarymo metu - kaina. Tokiu metu viešbučių, keltuvų ir kitų paslaugų kainos slidinėjimo kurortuose yra apie 20-30 proc. mažesnės nei slidinėjimo piko metu (sausio vidurys - kovo pradžia).
 

Slidinėjimo centrai

SLOVAKIJA
Chopok-Jasna, Štrebske Pleso, Staryj Smokovec, Tatranska Lomnica.
ČEKIJA
Špindleruv Mlyn.
AUSTRIJOS ALPĖS
Zell am See, Kaprun, Zillertal, Kitzbuhel, Saalbach Hinterglemm, Lech, Zurs, Ischhgl, Bad Gastein, St. Anton, Solden, Salzburger Sportwelt Amade.
ITALIJOS ALPĖS
Alta Badia, Marmolada-Arabba, Cortina d`Ampezzo, Madonna di Campiglio, Livigno, Breul-Cervinia, Val di Fassa.
ŠVEICARIJOS ALPĖS
Zermatt, Saas Fee, Saas Tal, Davos, St. Moritz.
PRANCŪZIJOS ALPĖS
Les Trois Vallees, Alpe d`Huez, Chamonix Mont-Blanc, Meqeve, La Plaqne, Val d`Isere, Tignes, Les Deux Alpes.
ANDORA
Encamp, Ordino-Arclis, Pal-Arinsal, SodeužEl Torter, Pas de la casa/Grau roig.

Save

Atgal į sąrašą
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!