2016.12.02 Atgal į sąrašą

Keliauk pigiau: Kuo naudingas išankstinis kelionių užsakymas

Keliauk pigiau: Kuo naudingas išankstinis kelionių užsakymas

Autorius: Andromeda Milinienė (Laikraštis "Vakarų Ekspresas")

 

Keliauk pigiau: Kuo naudingas išankstinis kelionių užsakymas nuotrauka, foto

 

Dažnas iš mūsų, nulydėdami akimis solidaus amžiaus vokiečių turistus, vaikštinėjančius uostamiesčio gatvėmis, pavydžiai pagalvojame: kada gi mūsų tėvai, išėję užtarnauto poilsio, galės pakeliauti po pasaulį arba džiaugtis poilsiu po palme..? „Dabar, - nedvejodama atsako patyrusi kelionių organizavimo specialistė Natalija Pilibavičienė ir, pateikusi aibę argumentų, reziumuoja: „Reikia tik noro keliauti ir žinių, kaip tai padaryti taupiai“.

Praėjusį šeštadienį su Kelionių organizatoriaus „Grūda“ vadove N. Pilibavičiene aptarėme, kaip išsirinkti šalį puikioms žiemos atostogoms ir kur išradingai sutikti Naujuosius metus. Šįkart tęsiame pokalbį apie keliautojų taupymo galimybes.

Natalija, ar yra realių galimybių keliauti tiems, kurie neturi banke didelių sąskaitų?

Taip, jų tikrai yra. Galima sutaupyti net iki 50 proc. kelionės kainos, jeigu ją užsisakysite iš anksto. Tarkime, kad jūs dabar dairotės kalėdinės dovanos savo tėvams. Galite 200 litų išleisti nupirkę jiems kokį nors buitinį prietaisą arba galite lygiai tiek pat sumokėti užsakydami jiems kelionę. Pavyzdžiui, padovanoti poilsį Turkijoje ateinančią vasarą.

Šios dovanos visą sumą jūs galite sumokėti dalimis per laikotarpį iki kelionės. Dažnas mūsų klientas tai padaro kiekvieno atlyginimo dieną.

Galutinai atsiskaityti reikia iki išvykimo likus 3 savaitėms.

Ar kelionė kainuotų 3, ar 10 tūkstančių, pirmoji įmoka vis tiek bus 200 litų asmeniui. Noriu pabrėžti, jog tai nėra kelionė išsimokėtinai; tai išankstinis užsakymas siekiant geriausių sąlygų garantijos.

Ar galėtumėte įvardyti galutinę kurios nors kelionės sumą?

Variantų yra begalė, turime pirmiau sužinoti, ko konkrečiai žmogui reikia. Galutinė kaina priklauso nuo išvykimo datos, kelionės trukmės, pasirinkto viešbučio ir keliautojų skaičiaus.

Kad kalbėtume konkrečiau, imkime pavyzdžiu mūsų nuolatinius klientus, kurie į tą patį 3 žvaigždučių viešbutį ant jūros kranto su maitinimo sistema „viskas įskaičiuota“ Turkijoje skrenda net du tris kartus per metus! Jeigu užsisakytumėte poilsį tokiame viešbutyje dabar, tai pačiame sezono įkarštyje kitą vasarą dvi savaites atostogautumėte sumokėję nuo 1300 litų (asmeniui). Palangos kurorte panašių paslaugų (viešbutis, maitinimas) už tokią sumą tikrai nerastumėte... Ką jau kalbėti, kad visas atostogas gali lyti.

Jeigu vyktumėte neprasidėjus sezonui ir trumpesniam laikui, kaina sumažėtų dar labiau.

O jeigu skristume su vaikais?

 

Ir vėl turime žiūrėti, į kurią šalį, į kurį viešbutį, kuriam laikui ir t. t. Pasiūla didžiulė - Egiptas, Ispanija, Graikija, Bulgarija ir taip toliau... Tarkime, kad jūs norite ilsėtis savaitę su šeima, su dviem mažais vaikais, įprastoje Turkijoje, trijų keturių žvaigždučių viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ birželio mėnesį. Šios dienos duomenimis, jūsų šeimai tai kainuotų iš viso apie 4000 Lt. Ne sezono metu - dar mažiau.

Kuo išankstinis mokėjimo būdas pranašesnis už paskutinės minutės pasiūlymą?

Nuo paskutinės minutės pasiūlymo jis skiriasi tuo, kad tai yra pirmos minutės pasiūlymas. O tai reiškia, kad turėdami mažiausios kainos garantiją jūs renkatės ne iš to, kas liko, o iš didžiausios kurortų, kelionės trukmės, viešbučių ir kambarių pasiūlos.

O jeigu apsigalvosiu ir, atėjus laikui, jau norėsiu skristi kitur?

Jūs galite keisti kelionės maršrutą savo nuožiūra vieną kartą - iki išvykimo datos likus ne mažiau nei 3 savaitėms. Sąlygos turi būti panašios.

Be to, jeigu pasirinkta kelionė sezono metu būtų siūloma pigiau nei išankstinio pirkimo metu, jūs garantuotai atgausite kainos skirtumą.

Iki kada reikia pasirinkti kelionę, kad būtų taikoma išankstinio užsakymo nuolaida?

Palyginimui pasakysiu, kad anksčiau išankstinių kelionių užsakymas vasaros sezonui ir rudeniui prasidėdavo maždaug sausio vasario mėnesiais, o šiemet - spalio pabaigoje, o piką pajutome nuo lapkričio pradžios. Tokiomis populiariomis kryptimis, kaip Portugalija ar Malaga, lėktuve vietų liko vos kelios, ypač skrendant dviem savaitėms.

Išankstinių kelionių užsakymas vyks iki gruodžio 31 dienos, tačiau reiktų turėti galvoje, kad šis kelionių planavimo būdas dabar labai išpopuliarėjo, todėl vietos lėktuve tirpsta, mažėja ir taikoma nuolaida. Tarkime, šiandien tam pačiam paketui gali būti taikoma 40 proc. nuolaida, rytoj jau 30 proc., o gruodžio gale - gal tik 7 proc. Kelionių organizavimas - itin dinamiška sritis, čia viskas keičiasi kasdien priklausomai nuo daugelio aplinkybių. Tačiau kartoju: užsisakius iš anksto, jums sąlygos nebesikeis.

O jeigu per tą laiką iki kelionės datos staiga smarkiai šoktels kuro kainos, ar keliautojui neteks primokėti?

Tokios tendencijos tikrai matomos, ir kokios bus kuro kainos - neaišku, tačiau noriu pabrėžti, kad perkant kelionę iš anksto kaina yra fiksuota.

Jeigu žmogaus nedomina gulėjimas prie baseino, ar galima iš anksto užsisakyti ne poilsinę, o pažintinę kelionę?

Taip, įvairiausiomis kryptimis: į Turkiją, į Tunisą, Graikiją ar Italiją, Ispaniją, Bulgariją, Kroatiją ir t. t. Sąlygos to pačios - 200 Lt pradinė įmoka asmeniui. Šiuo atveju į kainą jau yra įtraukti ir lankytini objektai, pažintinės ekskursijos. Jas, žinoma, galima užsisakyti ir poilsinės kelionės metu, kaip ir įvairiausias pramogas - plaukimą plaustais, skrydžius parasparniais, turkišką pirtį ir pan. - bet mokėti tuomet reikia papildomai.

Renkantis kelionę galima suderinti ir abu variantus: pažintinį ir poilsio.

Tarkime, renkuosi 8 dienų pažintį su senovės civilizacijų lopšiu Antalija. Ką per tą laiką pamatysiu ir kiek man tai kainuos?


Per tą laiką aplankysite Koniją, Kapadokiją, Avaną, Ankarą, Stambulą, Troją, Bergamą, Efesą, Pamukalę... Gyvensite viešbučiuose, nereikės rūpintis nei maistu, nei transportu, nei maršrutų sudarymu. Išvysite gausybę Antikos paminklų, maudysitės Kleopatros baseine ir mėgausitės daugybe kitų malonumų...

Kaina priklausys nuo viešbučio ir kitų jūsų pasirinktų kelionės sąlygų. Pridursiu, jog esama keletas viešbučių variantų: standartinis, ekonominis ir auksinis (vadinamasis „gold“). Nuo to, kurį variantą pasirinksite, priklausys ir kaina.

Norėčiau pakeliauti, pavyzdžiui, po Škotiją su iš anksto parengta pažintine programa. Ar tai irgi įmanoma?

Ir į Škotiją, ir į Angliją, ir į Italiją, Ispaniją - kur tik norite. Mes bendradarbiaujame su partneriais, dirbančiais įvairiose šalyse. Be to, orientuojamės į pigių skrydžių bendroves, kad būtų pigiau. Jūs nuskrendante ir 12 dienų pažindinantės su Škotija pagal sudarytą programą.

Dažnai į mus kreipiasi keliauti norintys įmonių kolektyvai. Mes suorganizuojame pigius skrydžius pirmyn atgal, mūsų autobusas su gidu išvažiuoja į tą pačią šalį su žmonių bagažu, ir ten, oro uoste, juos pasitinka. Toliau pažintis su šalimi vyksta pagal iš anksto pasirinktą programą su mūsų gidu.

Taigi kelionę galime suorganizuoti į bet kurią jūsų pasirinktą šalį. Ir nesvarbu, ar ji nurodyta kataloge bei tinklalapyje...

Kokias dar pažintinių kelionių lėktuvu kryptis galima užsisakyti iš anksto ir kokios jų orientacinės kainos?

Kryptys taip pat įvairios - tai ir istorinis Tunisas, ir klasikinė Graikija, ir Italija, Sicilija, Ispanija, Kroatija, Portugalija, Marokas, Izraelis, Iranas, Islandija... Turas po Bulgariją kainuoja nuo 795 Lt, Kretą arba Barseloną - nuo 995 Lt... Mažiausia trukmė - septynios naktys.

Ką pasiūlytumėte kelionių gurmanams?

Pirmiausiai - didžiąją ekspediciją po Pietų Ameriką ir Okeaniją (Argentina - Čilė - Velykų sala. Artimiausias išvykimas - sausio 21 d.). Taip pat pažintį su masinio turizmo nenuniokotu Iranu - šioje kelionėje jus lydės profesionali senųjų civilizacijų žinovė Neringa Lužienė (artimiausias išvykimas gegužės 5 d.). Be abejo, kelionę į egzotiškąjį Tailandą - nuo Bankoko iki šalies šiaurės ir poilsį Koh Chang saloje arba Patajos kurorte. Galite rinktis Indijos ekspresą (vasario 13 d.) ir aplankyti Delį, Varanasį, Mumbajų... O galbūt kelionių gurmaną labiau traukia Kinija, Šri Lanka (kovą), Kuba (sausį), Peru ir Bolivija (balandį), o gal Izraelis, visa Kanada su Aliaska (birželį) ar Islandija (liepą)? Kiekvienas renkasi pagal norus ir galimybes.

Natalija, nepamirškime ir tų žmonių, kurie bijo skraidyti lėktuvais... Kur jie galėtų nukeliauti autobusu?

Variantų yra tiek daug, kad visų neįmanoma išvardyti... Populiariausios kryptys - Ispanija, Portugalija, Sicilija, Prancūzija, Italija, Graikija, Marokas, Malta, Škotija, Norvegija...

Ypač patarčiau iš anksto užsisakyti tas keliones, kurios organizuojamos tik kartą per metus, pavyzdžiui, balandį į Olandiją - garsiojo gėlių parado metu, vasarį į Veneciją - per didįjį karnavalą, gruodį į Laplandiją - per Kalėdas ir Naujuosius metus.

Ar esama autobusinių kelionių sąraše kokių nors visiškai naujų krypčių?

Taip. Tai pažintinis turas po Rumuniją su poilsiu prie jūros, taip pat pažintinis turas po Rumuniją ir Bulgariją, taip pat Kroatija su Slovėnija, Krymas, pažintinis turas po Prancūziją su poilsiu prie Atlanto vandenyno, turas po Airiją - Pietų Angliją...

Ar galėčiau iš anksto užsiimti norimą vietą autobuse?

Taip, ir žmogui tai tikrai labai svarbu, nes vienam patogiau sėdėti autobuso gale, kitam - priekyje, trečias norėtų prie lango... Beje, „Grūda“ yra atnaujinusi savo autobusų parką, turime 9 naujus autobusus, kuriuose jausitės be galo komfortiškai.

Iš anksto užsisakant kelionę autobusu jums reikia sumokėti tik 100 litų pradinę įmoką. Dabar taikoma 16 proc. nuolaida - vasarą tokių žemų kainų tikrai nebus. Nuolaida, žinoma, mažėja laikui bėgant.

Organizuojame ne tik įprastas keliones pavieniams asmenims, šeimoms, bet ir specializuotas - pedagogams, moksleiviams. O tiems, kurie nemėgsta skraidyti lėktuvu ir nenori važiuoti autobusu, siūlome pakeliauti laivu Baltijos jūra...

Save

Save

Atgal į sąrašą
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!