(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Saulėtoji Portugalija 8d.

Lisabona – Cabo Da Roca - Sintra – Fatima – Tomaras - Batalija – Nazare – Braga - Guimares - Portas - Koimbra – Alkobasas - Obidos – Estorilas – Lisabona
2024.09.10 - 09.17 liko 4 vietos. Reikalingas pavienis vyras ir pavienė moteris. Naujiena! Tiesioginis skrydis iš Vilniaus!
2024.10.08 - 10.15 liko 4 vietos. Reikalingas pavienis vyras. Naujiena! Tiesioginis skrydis iš Vilniaus!
Kaina nuo:
1619 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Lisabona – magiškas miestas, kuriame susimaišę tūkstantmetės Europos, Afrikos, Pietų Amerikos kultūros, jų prabanga ir skurdas, nesibaigianti šventė ir tyli kasdienybė.
 • Porto – kontrastų miestas, saldus portveino kvapas...
 • Fado – svaiginanti ir durianti juodoji rožė...
 •   GRŪDOS kelionės į PORTUGALIJĄ nuotraukų albumas.

 

Kelionė į Portugaliją – tai tarsi keliautojo svajonės išsipildymas, čia rasite visko! Auksinio smėlio paplūdimiai, rūke paskendusios girios, žavingi senoviniai miesteliai ir jaukūs kaimeliai, išdidžios pilys – visa tai puošia idilišką Portugalijos panoramą. Šalis garsi paslaptinga istorija, kurioje pėdsakus paliko keltai, romėnai, vestgotai, maurai, krikščionys. Tai ideali vieta atostogoms, tinkanti bet kokį poilsį mėgstančiam keliautojui – įspūdžiai garantuoti. Čia malonus klimatas ir saulėtos dienos beveik ištisus metus. Portugalijoje net 16 objektų yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai istoriniai ir archeologiniai monumentai, kultūriniai paminklai, įvairūs gamtos parkai.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – LisabonaNaujiena! Tiesioginiai skrydžiai. (2024.04.15 išvykimui skrydis su persėdimu viename iš Europos miestų). Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas (po 14 val.) . Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną, išsidėsčiusią ant septynių kalvų prie Težo upės žiočių. Lankysitės miesto centre Baiša, atstatytame po žemės drebėjimo, įvykusio 1755m. Nepriklausomybės prospektas, Restauratorių aikštė su granito obelisku, pastatytu 1886m., Lisabonos širdis – Rossio aikštė su nuostabiais bronziniais fontanais, Nacionalinis Marijos II-osios teatras, Komercijos aikštė. Belemo rajonas – neatsiejama Portugalijos aukso amžiaus dalis. 1495m. žengęs į sostą Emanuelis I iš svaiginamo ekspansijos nešamo pelno statė didingus pastatus. Įspūdingiausi prašmatnios, emanuelinės architektūros pavyzdžiai – *Šv.Jeronimo vienuolynas (esant galimybei) ir Belemo bokštas. Apžiūrėsite Belemo sargybos bokštą – švyturį ir gotikinį Šv. Jeronimo vienuolyną, kuriame ilsisi garsiojo jūrų keliautojo Vasko da Gamos palaikai, paminklą Jūrų užkariautojams. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Cabo da Roca – labiausiai į vakarus nutolusį žemyninį Europos tašką. Nepakartojama Atlanto vandenyno panorama nuo Kyšulio krašto. Pagal galimybę, pakeliui sustosite prie Pragaro gerklės pasigrožėti, kaip jūra veržiasi į uolų plyšius ir urvus, sukeldama griausmingą garsą ir įnirtingai taškydama purslus. Kelionę tęsiate į UNESCO saugomą Sintros miestelį, kuris šešis šimtmečius buvo mėgstamiausia Portugalijos monarchų rezedencija ir populiariausia turtingų Lisabonos gyventojų vasaros poilsio vieta. Lordas Baironas, rašydamas savo draugui, laiške teigė, jog tai yra pati gražiausia vieta pasaulyje. Matysite ant aukščiausių Sintros kalnų stūksantį vėlyvojo romantizmo perlą – Penos rūmus. Baironas šią vietą laikė „Šlovinguoju Edenu“, o kiti dėl jos eklektiškumo paniekinamai ją vadino „Bepročių pasimatymo vieta“. Lankysite **Quinta da Regaleira rūmus ir parką.  Pamatysite, ir esant galimybei, aplankysite ir Sintros senamiesčio širdyje esančius *Karališkuosius rūmus – geriausiai išsilaikiusius viduramžių karalių rūmus Portugalijoje, kuriuose karališkoji šeima rezidavo nuo XVa.pr. iki XIXa.pab; Maurų pilį, statytą maurų IX-Xa., nuo kurios dantytų sienų atsiveria plati senamiesčio, gretimų Penos rūmų ir tolimos pakrantės panorama.  Laisvas laikas Sintros senamiestyje. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Pažintis su pasaulio piligrimų centru Fatima – Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Apžiūrėsite Šv. Mergelės Marijos baziliką, kurios aikštė talpina 300000 maldininkų. Išvykimas į Tomarą. Pažintis su vienu didžiausių Portugalijos Kristaus ordino vienuolynu (UNESCO kultūros paveldas), kurį XIIa. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Išvykimas į Bataliją, kur apžiūrėsite įspūdingąjį *Šv.Mergelės Marijos Vitorijos vienuolyną (UNESCO kultūros paveldas) – portugalų gotikos perlą. Šis cistersų ordino vienuolynas dėl griežto asketizmo neretai dar vadinamas „tylos vienuolynu“. Kelionę tęsite į Nazare – tipišką žvejų miestelį. Dar ir šiandien čia žmonės dėvi tradicinius pajūrio kaimelio drabužius. Laisvas laikas prie vandenyno. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Kelionė į Bragą – seniausią krikščionių archivyskupiją šalyje ir vieną seniausių pasaulyje. Lankysite įspūdingąją *Bon Jesus du Monte šventovę, stovinčią ant 564m aukščio kalvos. Į ją veda ypatingas piligrimų kelias – daugybė elegantiškų barokinių laiptelių, kurių bendras aukštis siekia net 116 metrų. Laiptų take įrengta 14 Kryžiaus kelio stočių – scenos iš Kristaus nukryžiavimo istorijos. Vidurinėje laiptų kelio dalyje įrengta penkių pojūčių atkarpa su fontanais ir biblinių, mitologinių bei simbolinių personažų statulomis. Laiptų viršuje nuo esplanados galima pasigrožėti puikiai atsiveriančiu vaizdu į Bragą. Pažintis su Bragos miesteliu: centrinė aikštė su fontanais ir arkadomis, jungianti senąją ir naująją miesto dalis bei Bragos katedrą su buvusiais Vyskupų rūmais. Laisvas laikas Rua do Souto pėsčiųjų gatvelėje, kurioje apstu elegantiškų parduotuvių ir kavinių. Išvykimas į Guimares miestą (UNESCO kultūros paveldas), vadinamą tautos lopšiu. Guimares pilis, kurios kontūrai puikuojasi Portugalijos herbe. Pilyje gimė pirmasis Portugalijos karalius Alfonsas Užkariautojas. Trumpa pažintis su senamiesčiu: senojo miesto centras – Oliveiros aikštė su Oliveira ir Šv.Pranciškaus bažnyčiomis, akmenimis grįsta Santa Marijos gatvė, apstatyta senamiesčio namais, kuriuos puošia įmantrios skulptūros. Išvykimas iš Guimares. Pageidaujantiems, vakare siūlome **vakarienę nacionaliniame restorane su „Fado“ programa. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Kelionė į antrą pagal dydį Portugalijos miestą Portą. Jei Lisabona yra šalies „langas į Europą“, tai Portas – „langas į Portugalijos kultūros ir tradicijų sielą“. Pažintis su istoriniu Porto centru (UNESCO kultūros paveldas): *Porto Katedra, labiau panaši į tvirtovę, kurios rūstūs mūrai primena aršių kovų laikus; gražioji Aliados gatvė ir Sao Bento geležinkelio stotis; Porto simbolis – 78m aukščio Clerigos bokštas. Ribeira – senojo Porto siaurų gatvelių labirintas ir Doro upės krantinė. *Pranciškonų bažnyčia, garsėjanti nuostabiu interjeru, dekoruota paauksuoto medžio raižiniais, įžymieji Biržos rūmai, paminklas Jūrų keliautojui Henrikui. Esant galimybei, lankysite prabangius neoklasikinius XIXa. *Bolsa rūmus. Juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Prabanga juntama ir rūmų viduje – ypač išpuoštas arabiškasis kambarys, primenantis Granados Alhambros rūmų stilių. **Plaukimas laivu Doro upe; **Vyno rūsių lankymas ir portugališko vyno degustacija. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Kelionė į senąją Portugalijos sostinę – Koimbrą, įsikūrusią prie Mondego upės. Lankysite 1290m. įkurtą seniausią šalies universitetą (esant galimybei). Apžiūrėsite tvirtovę, primenančią XIIa. romaninio stiliaus katedrą, esant galimybei lankysite *Santa Cruz vienuolyną, pastatytą XIIa. Tęsite kelionę į Alkobasa miestelį, kuriame aplankysite vieną gražiausių viduramžių cistersų ordino *vienuolyną ir bažnyčią. Bažnyčioje palaidotas Portugalijos karalius Pedras ir jo slaptoji žmona Inesa de Castro. Tragišką karaliaus ir Inesos meilę ne kartą apdainavo portugalų poetai. Išvykimas į Obidos, žavų ir jaukų storų viduramžių tvirtovės sienų apsuptą miestelį. Jį, kaip vestuvinę dovaną, 1282m. gavo karaliaus Deniso nuotaka Izabelė Aragonietė. Trumpa pažintis su Obidos senąja dalimi: XVIII a. tvirtovės vartai, Šv.Mergelės bažnyčia. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Pervežimas į oro uostą. Skrydis LisabonaVilnius. Naujiena! Tiesioginiai skrydžiai. (2024.04.15 išvykimui skrydis su persėdimu viename iš Europos miestų).

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1300 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Lisabona – Vilnius. Naujiena! Tiesioginiai skrydžiai. (2024.04.15 išvykimui skrydis su persėdimu viename iš Europos miestų),
 • orlaivio bagažas 8 kg ir registruotas bagažas 23kg (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • vietinių gidų paslaugos,
 • ausinukų nuoma,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos. Miestų mokesčiai - 14 Eur.
 • **Quinta da Regaleira rūmus ir parką - 13 Eur.
 • **Vakarienė nacionaliniame restorane su „Fado“ programa - 80 Eur.
 • **Plaukimas laivu Doro upe - 20 Eur.
 • **Vyno rūsių lankymas ir portugališko vyno degustacija - 22 Eur.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 499 Eur.
 •  *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~120 Eur.
Svarbi informacija

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (7)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.8 / 5.0
ASTA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Nuostabi kelionė.Su gidu Olegu nors į pasaulio kraštą.Vyno degustacija galėtų būti su didesniu asortimentu.
4.2 / 5.0
GERŪTA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Labai įspūdinga šalis, jos gamta, vaizdingi miestai ir miesteliai. Gidas papasakojo įdomių faktų apie Portugalijos istoriją ir dabartį. Sužavėjo kad svetimtautis taip nuoširdžiai myli jį priėmusią šalį ir gilinasi į jos istoriją. Pritrūko vienos ramesnės dienos kurortiniame miestelyje prie Atlanto. Mažiausiai patiko apsilankymas Quinta de Regaleira Sintroje. Partneriai parinko techniškai netvarkingą autobusą, gaišome laiką dėl jo gedimo.
4.2 / 5.0
GERŪTA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Labai įspūdinga šalis, jos gamta, vaizdingi miestai ir miesteliai. Gidas papasakojo įdomių faktų apie Portugalijos istoriją ir dabartį. Sužavėjo kad svetimtautis taip nuoširdžiai myli jį priėmusią šalį ir gilinasi į jos istoriją. Pritrūko vienos ramesnės dienos kurortiniame miestelyje prie Atlanto. Mažiausiai patiko apsilankymas Quinta de Regaleira Sintroje. Partneriai parinko techniškai netvarkingą autobusą, gaišome laiką dėl jo gedimo.
5 / 5.0
VILIJA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Ačiū už įspūdinga kelionę. Labai gerai suorganizuota, itin puiki ir išsami, gerai parengta programa - netgi nesitikėjau. Geriausi atsiliepimai apie gidę Rūtą - maloni, komunikabili, visada su šypsena, kantri, su kiekvienu pabendrauja, geri organizaciniai gebėjimai, informaciją perduoda tiksliai, kad net perklausti nereikia. Olegas - nežinau kaip Jūs radote tokį atsidavusį savo darbui žmogų.
4.4 / 5.0
JANINA
Keliauta Liepos mėn. 2024
Programa labai turininga, tik gal perkrauta istoriniais faktais. Norėtųsi truputėlį laisvo laiko.Jo śioje kelionėje beveik nebuvo. Komunikacija perkant kelionę ir teikiant informaciją prieś kelionę labai gera.
Apie šalį


Portugalija, EU

Juodkalnija

Portugalija

Portugalija – dažnai nepelnytai turistų ir keliautojų aplenkiama šalis. Tačiau, čia gausu kultūrinių ir istorinių vertybių, senove alsuojančių miestų, gamtos šedevrų ir nuostabių paplūdimių, kuriuose galima mėgautis vandens pramogomis, lepintis visų išgirtu Portveino vynu ir pasakišku oru(Visos kelionės į Portugaliją)

Apgyvendinimas

Portugalijoje nakvynės kaina moderniame aukštos klasės viešbutyje, pro kurio langus atsiveria puiki panorama, o  kieme galima rasti vandens pramogų kompleksą, svyruoja nuo 90 – 180 eurų. Žemesnės klasės tvarkinguose ir jaukiuose viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina prasideda nuo 55 eurų. Ieškantys ekonomiškesnio nakvynės varianto gali apsistoti svečių namuose, kuriuose kambario nuoma parai kainuoja apie 10 – 20 eurų. Vykstantys su didesne draugų kompanija gali išsinuomoti visą namą ar kelių kambarių apartamentus, kurių kaina prasideda nuo 110 eurų už parą. Be to, dalis portugalų mielai leidžiasi į derybas, todėl, apsistojus ilgesniam laikui, tikrai galima nusiderėti nuomos kainą.  Geriausius Portugalijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Maistas

Nuo senų laikų Portugalija garsėja kaip jūrininkų, žvejų, keliautojų, piratų ir kitokio plauko nuotykių ieškotojų kraštas, todėl nieko nuostabaus, kad šalyje labiausiai vertinama žuvis ir jos patiekalai. Žuvų karalienė – menkė, čia jos paruošimo būdų yra apie 200. Menkė dažniausiai patiekiama su bulvėmis, ropių daigais ir kietai virtais kiaušiniais. Taip pat mėgstama lašiša, tunas, jūros lydekos ir kitos jūros gėrybės. Nacionalinis Portugalijos patiekalas – moliuskai kriauklėse, pagardinti baltu vynu, pomidorais ir svogūnais. Mėsos mėgėjai gali pasimėgauti jautienos ir kiaulienos kepsniais su daržovėmis bei ypatingomis dešromis, kurios gaminamos iš veislinių juodųjų kiaulių. Šių „kriuksių“ mėsa labai aromatinga ir gana liesa, lyginant su tradicine kiauliena. Desertui dažniausiai patiekiamas tradicinis keptas bananų pudingas, saldusis sūris, migdolais arba šokoladu įdarytos figos. Populiariausias gėrimas – garsusis Portveinas. Tai stiprus spirituotas vynas, geriamas po valgio, prie sūrio, deserto arba tiesiog vienas. 

Transportas

Pagrindinis viešasis transportas didžiuosiuose šalies miestuose – autobusai ir metro. Autobusai darbą pradeda 5 val. ryto ir kursuoja iki 2 val. nakties. Metro veikia iki 23  val. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti  stotyje arba specialiuose kioskuose. Keliaujant po Portugaliją, galima rinktis tarpmiestinius autobusus arba traukinius, tačiau traukinių tinklas nėra labai išplėtotas, todėl geriau rinktis autobusus arba nuomotis automobilį. Portugalijos keliai tvarkingi, tačiau už važiavimą autostradomis, 25 de Abril ir Vasco da Gama tiltais teks susimokėti. Greitai ir patogiai įveikti didelius atstumus padeda lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.  

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Lisabona. Portugalijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kuris vilioja siauromis, viduramžius menančiomis gatvelėmis, įspūdingomis gotikinio stiliaus bažnyčiomis, didingais vienuolynais ir spalvingais senamiesčio namais. Čia gausu lankytinų vietų, jaukių kavinukių ir pramogų, kurios maloniai nustebins kiekvieną.
 • Sintra. Istorinis miestas, garsėjantis unikalia architektūra, atrodo išties pasakiškai. Didingi rūmai, Portugalijos karalių vasaros rezidencija, bažnyčios, žaislų muziejus, jaukūs skvereliai ir siaurutės gatvelės nukelia bent kelis šimtus metų atgal. Sintra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Cabo da Roca. Norintiems atsidurti „ant pasaulio krašto“ būtina aplankyti šį nuostabaus grožio kyšulį, kuris yra labiausiai į vakarus nutolęs žemyninės Europos taškas.
 • Portas. Miestas, kurio garbei buvo pavadintas garsusis Portveino vynas, vilioja ne tik puikiomis vyninėmis, kuriose nuolatos rengiamos vyno degustacijos, bet ir dideliu bohemišku senamiesčiu, dažnai vadinamu „Portugalijos Paryžiumi“.
 • Tomaras. Iš pirmo žvilgsnio visai nedidukas Tomaras turi kuo didžiuotis – seniausia šalies sinagoga, žavia Sao Joao Baptista bažnyčia ir žodžiais nenusakomo grožio Convento de Cristovienuolyno tvirtove, kurį yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. 
 • Fatima. Vienas svarbiausių katalikų piligrimystės centrų, kuris kiekvienais metais sulaukia tūkstančių turistų, užsukančių pasigrožėti Fatimos bazilika, aplankyti vietas, kuriose buvo apsireiškusi Mergelė Marija.
 • Evora. Didinga viduramžių siena, daugiau nei 20 vienuolynų ir bažnyčių, puikus kraštovaizdis – tai Evora miestas, įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Alkobasa. Svečiuojantis Alkobase, būtina aplankyti Švenčiausią Mergelės Marijos vienuolyną, saugomą UNESCO. Tai pats seniausias cistersų abatijos vienuolynas, traukiantis akį elegantiška gotikinio stiliaus architektūra ir prašmatniais ornamentais bei raižiniais.
 • Nazare. Bene garsiausias ir populiariausias Portugalijos kurortas vilioja nuostabiais smėlio paplūdimiais, rekordiško dydžio bangomis ir naktiniu gyvenimu.
 • Madeira. Vulkaninės kilmės sala vilioja pasakiškais kraštovaizdžiais, jaukiais autentiškais miesteliais ir puikiais paplūdimiais.  Čia veiklos ras ir tie, kurie nori ilsėtis  paplūdimiuose ir tie, kuriuos labiau vilioja žygiai į kalnus.
 • Fado muzika. Fado – tai portugalų liaudies dainų ir muzikos kultūra, kuri suvirpina širdį iki pačių gelmių. Svečiuojantis šalyje, būtina apsilankyti Fado muzikos koncerte.

Kada geriausia keliauti į Portugaliją?

Portugalija svečių laukia ištisus metus, tačiau pasiilgusiems saulės ir šilumos kelionę reiktų planuoti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Tokiu metu šalyje vyrauja +23 – +27 laipsnių šiluma, o aukštai danguje spigina saulė. Oras šiek tiek atvėsta spalio mėnesį. Ruduo – palankus metas planuoti pažintinę kelionę į Portugaliją.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojui Portugalijoje – 0,5 promilės. 

Portugalijos valiuta – euras.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitportugal.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.10.02

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1619 €