(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Karališkoji Krokuva ir kalnų karalienė Zakopanė 4d.

Kaina nuo:
549 €
494.10 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
-10%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Pasivaikščiokite po žavingą Krokuvos senamiestį.
 • Pamatykite karališkąjį Krokuvos grožį, įspūdingą architektūrą, renesansinius rūmus ir nuostabias bažnyčias.
 • Nusileisite į stebuklingą požemių pasaulį Veličkos druskų kasyklose.
 • Mėgaukitės Tatrų kalnų ramybe Lenkijos kalnų sostinėje – Zakopanėje.
 • Pažvelkite į stulbinantį Aukštųjų Tatrų viršūnių grožį nuo Kasprovo viršūnės.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – Krokuva. Atskridę, vietiniu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į viešbutį. Krokuva – lenkų kultūros lopšys, buvusi šalies sostinė, beveik visų Lenkijos valdovų karūnavimo, o vėliau ir amžinojo poilsio vieta. Krokuva nuo seno it magnetas traukė įvairius žmones: mokslininkus – būtent čia veikia seniausias šalyje universitetas; menininkus – dėl ypatingos kultūrinės atmosferos; prekybininkus – čia susikirsdavo prekybos keliai, piligrimus – dėl įvairių čia esančių šventovių ir šventųjų relikvijų. Vakarinė ekskursija po Krokuvos senamiestį (UNESCO paveldas). Keliausite „Karališkuoju keliu“. Einant juo susipažinsite su daugybe žymių istorinių pastatų ir paminklų: paminklas, skirtas Žalgirio mūšio pergalei, Barbakanas – miesto vartus saugojęs gynybinis įtvirtinimas, Šv. Florijono vartai, pro kuriuos valdovai iškilmingai įžengdavo po reikšmingų pergalių, Florijono gatvelė, kurioje gyveno garsusis dailininkas J.Mateika. Visi keliai Krokuvoje veda į Turgaus aikštę, kurią supa senoviniai puošnūs mūriniai pastatai ir rūmai. Aikštėje pasigrožėsite Sukienicų (senovinės prekyvietės) renesanso stiliaus pastatu, aikštės centre stovinčiu Rotušės bokštu ir aukščiausiu pastatu - gotikos stiliaus Šv. Marijos bažnyčia*, jos vidų puošia Vito Stvošo iš liepos medžio drožinėtas altorius, laikomas vienu vertingiausių gotikinių altorių Europoje. Pasivaikščiosite po Jogailos universiteto kiemelius, kuriuose laisvalaikį leisdavo Sofija Čiurlionienė Kymantaitė, lietuviškos raštijos kūrėjai Abraomas Kulvietis, Stanislovas Rapolionis, tapytojas Justinas Vienožinskis. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Krokuvoje.

2
diena

Pusryčiai. Pažinties su Krokuva tęsinys. Kilsite į Vavelio kalvą, kurią puošia didingi rūmai – Lenkijos – Lietuvos karalių rezidencija su Vavelio katedra. Apžiūrėsite Vavelio karališkosios pilies išorinį kiemą, pasigrožėsite romanine ir gotikine architektūra. Ši vieta kaip buvusi karališkoji rezidencija, lietuviams ir lenkams turi ypatingą istorinę ir politinę reikšmę. Aplankysite *Vavelio katedrą, kurioje ilsisi dauguma Jogailaičių dinastijos atstovų. Amžinam poilsiui čia atgulė ir rašytojas, be galo mylėjęs Lietuvą – Adomas Mickevičius. Šventovės sienos mena santuokos sakramentu čia sujungtus Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą. Katedros vidus pakerės nuostabiu interjeru, puošniu altoriumi, viduramžių religiniais paveikslais ir skulptūromis bei karališkomis kapavietėmis, garsiąja auksu tviskančia Žygimanto koplyčia. Pakilus į varpinės bokštą pamatysite Žygimanto varpą, skambantį tik per didžiąsias šventes. Pasigrožėsite nuostabiais Vyslos upės vaizdais iš terasos. Išgirsite legendą apie Vavelio drakoną. Laisvas laikas. Užsakytu transportu** vyksite į Veličką. Lankysite jau 700 metų veikiančią *Veličkos druskų kasyklą. Ši unikali vieta nuo 1978 m. įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Veličkos druskos kasyklos ištakos siekia viduramžius, o druskos gavybos istorija siekia apie 9 šimtmečius. Keliausite labirintą primenančiais takais 135 metrų gylyje po žeme,  iš gido sužinosite, kad lankymasis druskos kasykloje dėl ypatingo klimato ir mikroelementų prisotinto oro yra labai naudingas sveikatai. Gėrėsitės įspūdingais požeminiais koridoriais, iškaltomis koplyčiomis, sūriuoju ežeru. Kalnakasiai Veličkoje paliko dešimtis iš druskos iškaltų skulptūrų ir bareljefų, taip išsaugodami savo darbą ateities kartoms. Šie kūriniai padeda apibūdinti turtingą šios istorinės vietovės praeitį. Kasykla turi senas turizmo tradicijas, kurios pritraukė tokius garsius lankytojus kaip Mikalojų Koperniką, Johaną Volfgangą Gėtę ir Frederiką Šopeną. Po ekskursijos Veličkos druskų kasyklose užsakytu transportu** vyksite į Lenkijos kalnų kurortą Zakopanę – miestelį, įsikūrusį gražioje ir jaukioje Tatrų kalnų masyvo papėdėje, turistų „atrastą“ jau XIXa. Zakopanės populiarumą lėmė sentimentai vietinių gyventojų kultūrai bei žavėjimasis gamta. Pasivaikščiojimas kurorte: populiariausia miestelio gatvė – Krupuvki, seniausia miestelio gatvė – Kocelnia. Čia pajusite tikrą spalvingų vietinių gyventojų folklorinę (Podhalės) kultūrą, tradicijas. Nakvynė viešbutyje Zakopanėje.

3
diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Tatrų nacionalinį parką*. Keltuvu kelsitės į Kasprovo** viršūnę (1987m), vieną vaizdingiausių kalnų viršūnių Zakopanės apylinkėse. Akis džiugins atsiveriantis vaizdas į žavingą, atšiaurų ir dramatišką kalnų kraštovaizdį su boluojančiomis viršukalnėmis. Pasivaikščiosite kalnų takeliais. Kalnų trobelėje galėsite išgerti žolelių arbatos, paragauti burnoje tirpstančio obuolių pyrago ar kalniečių gaminamo sūrio. Pasigėrėję kalnų milžinų karalyste grįšite į Zakopanę. Laisvas laikas. Vakarą siūlome praleisti etnografinio stiliaus užeigoje*, kur tautiškai apsirėdę kalniečiai groja Zakopanės, slovakų ir vengrų melodijas. Čia galėsite paragauti garsiosios kalniečių „kvacnicos“ ar šio krašto tradicinės „grybienės“, pasivaišinti „ugnine arbata“. Traškančio židinio liepsnos skleidžiama šiluma, malonus medžio kvapas, temperamentingos kalniečių melodijos suteiks laisvumo ir atsipalaidavimo jausmą. Nakvynė viešbutyje Zakopanėje.

4
diena

Pusryčiai. Laisvas laikas kurorte. Pageidaujantys keltuvu pakilsite į *Gubaluvką kalną, iš kur atsiveria nuostabi Tatrų bei kaimyninių kalnų masyvų – Gorcų, Pieninų ir Beskidų – panorama. Apie 11:30 užsakytu transportu pervežimas į Krokuvos oro uostą. Skrydis Krokuva - Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Krokuva – Vilnius,
 • mažas rankinis lagaminas (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 23 x 55 cm) + rankinė/pirkinių krepšys (30x40x10) – bendras svoris 8kg, (pagal aviakompanijos taisykles),
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), papildomas registruojamas 23 kg  svorio bagažas – kaina nuo 70 EUR (pirmyn-atgal), miesto transporto bilietai, vietinio transporto bilietai iš/į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus, kaina priklauso nuo grupės dydžio), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (mokami viešbutyje 3 eurai asmeniui dienai), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • * Pasikėlimas į Gubaluvką: s. ~ 29 PLN, v. ir stud. iki 26 m. ~ 23 PLN + Tatrų nacionalinio parko įvažiavimo mokestis: ~ 3 PLN.
 • *Vavelio kalva – katedra: s. ~ 22 PLN, v. ir stud. iki 25 m. ~ 14 PLN.
 • *Šv.Marijos bažnyčia: s. ~ 6 PLN, v. ir stud. iki 25 m. ~ 3 PLN.
 • **Veličkos druskų kasyklos bilietų kainos (BILIETAI UŽSAKOMI  IŠ ANKSTO PERKANT KELIONĘ): standartinis bilietas - 31 EUR; senjoro (nuo 65m), studento (iki 25m, turint studento pažymėjimą), vaiko (4-19m) bilietas - 27 EUR.
 • **Pasikėlimas į Kasprovo viršūnę   ~  99-139 PLN
 • **Transporto paslauga Krokuva  - Velička – Zakopanė  - Krokuvos oro uostas.
 • *MOKAMI OBJEKTAI:  (kelionėje turėti apie 200 PLN).

 

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Lenkija

Lenkija kalnai

Kartais visai nereikia planuoti kelionės į tolimiausius pasaulio kampelius, norint pailsėti nuo lietuviškos rutinos. Užtenka pasižvalgyti po netoliese esančias šalis, kurios dažnai dingsta iš mūsų radaro, tačiau veltui. Kaimyninė Lenkija – istoriniu ir kultūriniu paveldu turtinga šalis, kuri gali nustebinti net ir didžiausius kelionių gurmanus.  (Visos kelionės į Lenkiją)

Apgyvendinimas

Lenkija nėra labai brangi šalis, čia nakvynės kaina moderniame ir patogiame 3 – 4  žvaigždučių viešbutyje  prasideda nuo 40 eurų. Svečių namuose nakvynės kaina svyruoja nuo  10 iki 25 eurų. Vykstantys su šeima ar didesne draugų kompanija gali apsistoti vietinių nuomojamuose apartamentuose, kuriuose už nakvynę teks susimokėti maždaug 40 –  100 eurų, priklausomai nuo lokacijos, kambarių skaičiaus bei interjero. Kuo prašmatnesni apartamentai – tuo didesnė jų nuomos kaina. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Maistas

Tradicinė lenkiška virtuvė ir sveikos mitybos principai sunkiai suderinami. Šalyje dominuoja kiaulienos, avienos, veršienos, paukštienos patiekalai, pagardinti krapais, mairūnais, kmynais, pipirais ir krienais. Garnyrui lenkai dažniausiai renkasi bulves, labai mėgsta raugintus kopūstus ir burokėlius, grybus. Atvykus į Lenkiją, reiktų paragauti bigos – tai raugintų kopūstų ir rūkytos mėsos troškinys, golonka w piwie – kiaulės koja alaus padaže, patiekiama su krienais, pierogi – tradiciniai lenkiški koldūnai, įdaryti mėsa, raugintais kopūstais, varške ar uogomis. Obuolių arba aguonų pyragas, žagarėliai bei spurgos – tradiciniai šalies desertai. įdomus faktas: šaltibarščiai – ne tik lietuvių, bet ir lenkų tradicinis patiekalas.

Lenkiškas maistas

Transportas

Didžiuosiuose Lenkijos miestuose reguliariai kursuoja autobusai, troleibusai, tramvajai ir metro. Viešasis transportas pradeda važinėti 4:30 ryto ir baigia darbą 23 val. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti spaudos kioskuose, stotelėse įrengtose kompiuterizuotose kasose arba tiesiai iš vairuotojo, tačiau tokiu atveju teks mokėti brangiau. Norintys iš vieno miesto nuvykti į kitą gali rinktis patogius traukinius, tarpmiestinius autobusus arba išsinuomoti automobilį. Nors Lenkijos keliai nėra patys geriausi, už važiavimą A1, A2 ir A4 autostradomis teks susimokėti. Tie, kurie skuba ir nenori leisti laiko kelyje, gali skristi lėktuvu. Vietinės oro linijos yra greitas ir gana nebrangus būdas pasiekti kitą šalies pusę. Klauskite apie lėktuvo bilietus čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Malborko pilis. Netoli Gdansko stovintis raudonų plytų statinys tituluojamas didžiausia gotikine pilimi pasaulyje. Lietuvos kunigaikštis Kęstutis bandė įveikti tvirtas mūro sienas, tačiau XIII a. pastatyta pilis sėkmingai atlaikė ataką.
 • Vieličkos druskų kasykla. Giliai po žeme išsiraizgiusiuose labirintuose įrengtos galerijos ir ekspozicijos, kuriose galima susipažinti su druskų kasėjų kasdienybe ir išvysti nepaprasto grožio meno gaminius iš druskos. Vieličkos druskų kasykla yra saugoma UNESCO.
 • Torūnės senamiestis. Viduramžiais Torūnė buvo vienas svarbiausių Lenkijos prekybos centrų. Apie miestelio klestėjimo laikus liudija iki šių dienų išlikę prabangūs pirkių pastatai, nuostabaus grožio bažnyčios bei muziejų ekspozicijos. Ne veltui Torūnė yra vadinama „gotikiniu perlu“. Mieste galima pasigrožėti gotikinio, barokinio ir Art Nouveau (moderno) stiliaus namais, bažnyčiomis, pasivaikščioti siaurutėmis ir jaukiomis senamiesčio gatvelėmis.
 • Aušvico koncentracijos stovykla. Netoli Osvencimo miestelio, buvusioje koncentracijos stovykloje, įkurtas atminties muziejus, kuris primena apie vieną baisiausių pasaulio istorijos etapų ir priverčia susimąstyti apie tikrąsias vertybes.
 • Jasna Gora vienuolynas. Čenstachovos miestelyje stūksančiame vienuolyne saugomas Juodosios madonos paveikslas, kurį kiekvienais metais aplanko tūkstančiai piligrimų iš viso pasaulio. XVII a. Juodoji madona buvo pripažinta Lenkijos globėja.
 • Gdanskas. Miestas galintis pasigirti nuostabiu senamiesčiu, ankstyvojo gotikinio stiliaus Šv. Mergelės katedra. Visai šalia Gdansko įsikūręs Sopotas – legendinis Lenkijos kurortas.
 • Mozūrijos ežerai. Beveik 3 tūkstančiai ežerų, nuostabios viduramžių pilys, barokinė Šv. Lipkos bažnyčia ir buvęs Adolfo Hitlerio štabas. Nuostabi vieta gamtos, meno ir istorijos mėgėjams.
 • Krokuva. Lenkijos deimantu vadinamas miestas vilioja dailiu senamiesčiu, įspūdingais Vavelio kalvos statiniais ir istorija, kuri turi nemažai sąsajų su Lietuva. Krokuvos Katedroje ilsisi kunigaikščio Jogailos palaikai.
 • Varšuva. Lenkijos sostinė kupina kontrastų. Čia galima rasti ir gigantiškų senovinių pastatų bei sovietinius laikus menančių daugiabučių ir mielų, siaurų senamiesčio gatvelių bei žaliuojančių parkų. Čia yra visko: nuo istorinių muziejų iki naktinių klubų, kuriuose linksmybės tęsiasi iki paryčių.
 • Zakopane. Miestelis įsikūręs gražioje ir jaukioje Tatrų kalnų masyvo papėdėje. Čia kaip niekur kitur gyvas regioninis folkloras, kalnų gyventojų tradicijos.

 

Lenkijos miestai

Kada geriausia keliauti į Lenkiją?

Lenkija turistų ir keliautojų laukia ištisus metus. Orai šalyje labai panašūs į lietuviškus: vasaros čia permainingos, saulėtas dienas, kai termometro stulpelis šokteli iki +25  laipsnių šilumos, dažnai lydi lietūs. Žiemos šaltos ir drėgnos, sniegą dažnai keičia šlapdriba.

Naudingi patarimai

Lenkijos valiuta – Lenkijos zlotas (PLN). 1 PLN = 0.23 EUR.

Lenkijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,2 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Poland.travel informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.27

Šalies pristatymas per youtube

Save

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
549 €
494.1 €