(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Ispanija 10d.

Madridas – Toledas – Eskorialas – Kordoba – Sevilija – Granada – Alhambra – Valensija – Barselona – Kosta Brava – Montseratas
2024.09.23 - 10.02 liko 11 vietų
Kaina nuo:
1629 €
1580.13 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
-3%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Siesta, fiesta ir basta – taip ispanai apibūdina savo gyvenimo ritmą.
 • Mėgaukitės tradiciniais ispaniškais patiekalais, užkandžiais „tapas“ ir vynu.
 • Susipažinkite su UNESCO kultūros paveldu Tolede, Eskoriale, Kordoboje, Sevilijoje, Granadoje, Barselonoje...
 • Pasigrožėkite ispaniškuoju flamenku – tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Virtuoziški gitaros akordai, ritmingas batelių kaukšėjimas ir hipnotizuojantis kastanječių skambesys...
 • 9 nakvynės viešbučiuose (iš jų 3 nakvynės Kosta Bravos kurorte).
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius/Kaunas – Madridas (gali būti su persėdimu viename iš Europos miestų). Atvykimas į Madridą. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Ispanijos sostinę *Madridą – vieną įspūdingiausių Europos miestų, kurio istorijos šaknys glūdi dar Xa.: Kolumbo ir Ispanijos aikštės, Paseo Prado alėja – nuo XVIIIa. mėgiamiausia vieta pasivaikščiojimams, Gran Via alėja – viena iš svarbiausių miestiečių apsipirkimo ir pramogų vietų, Atoča stotis. „Saulės vartai“, kurių viduryje stovi Karolio III statula ir žymioji statula – lokys prie žemuoginio medžio – Madrido simbolis. Jis simbolizuoja, kad Madridas – Ispanijos širdis. Lankysite Karalių rūmus – Ispanijos karalių rezidenciją nuo Karlo III iki Alfonso XIII laikų. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: senasis miestas, tipiškas Lotynų kvartalas. Centrinė Plaza Mayor aikštė, kurioje vyko daugybė istoriškai svarbių įvykių: egzekucijos, bulių kautynės, inkvizicijos teismai, turgūs, kaukių baliai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti *Prado paveikslų galeriją (be gido), čia saugoma didžiausia Ispanijos tapybos kolekcija pasaulyje, kurios eksponatai apima XII–XIX a. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Toledą (UNESCO kultūros paveldas) – vieną svarbiausių istorinių ir kultūrinių Ispanijos centrų. Kadaise būtent šis miestas buvo senoji Ispanijos karalystės sostinė. Ekskursija po miestą, aplankant didingąją Toledo *katedrą, kurios interjere ir eksterjere susipina skirtingi architektūros stiliai. Toliau lankysite *Šv.Tomo bažnyčią, kurioje saugomas El Greko šedevras „Grafo Orgaso laidotuvės“ bei žydų rajoną Chuderiją. Seniausia Europoje Baltoji Šv. Mergelės Marijos bažnyčia ir Del Transito sinagoga, pastatyta XIIa., žavinti išskirtiniu interjeru. Kelionė į *Eskorialą, Ispanijos karalių Panteoną (UNESCO kultūros paveldas).  Karalius Pilypas II šį įspūdingą kompleksą įsakė pradėti statyti 1563 m. Jį sudaro vienuolynas, bažnyčia ir didžiuliai rūmai. Pastatą puošia kankinio Šv. Lauryno ženklas – grotelės. Vienuolynas buvo pastatytas šio šventojo garbei. Šiame rūmų ir vienuolyno komplekse dera prabanga ir kuklumas – ypač puošni bazilika, o joje sukaupti turtai byloja apie stiprų religijos ir monarchijos ryšį. Bazilikos centre yra karaliaus kenotafas bei Pilypą II vaizduojanti statula. Lankysite Žuvusiųjų *slėnį (Ispanijos pilietinio karo aukų atminimo memorialas). Vakare grįšite į Madridą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas į mauriškąją *Kordobą (UNESCO kultūros paveldas). Kordoba buvo maurų, Ispanijos žydų sefardų ir krikščionių miestas, kuriame taikiai sugyveno islamas, judaizmas ir krikščionybė. Jei galima įsivaizduoti tobulą paminklą aukščiausiai religinei tolerancijai ir politinei išminčiai, tai neabejotinai būtų Kordobos La Mezquita – kerinčio grožio katedra, kuri buvo pastatyta kaip mečetė, vėliau perkurta kaip Romos katalikų bažnyčia negriaunant mečetės, o tik pridedant krikščioniškos šventovės atributiką. Tai vienintelė veikianti šventovė pasaulyje, kurioje krikščionybė susitinka akis į akį su islamu. Ekskursija po senamiestį aplankant **katedrą – mečetę, 16 arkų tiltą, pastatytą romėnų ir rekonstruotą maurų, senąją sinagogą. Laisvas laikas Kordobos senamiestyje. Kelionė į Andalūzijos sostinę Seviliją. Vakare, esant galimybei, siūlome pasigrožėti ispaniškuoju *flamenku. Ispaniškasis flamenko - tai ne tik šokis, bet įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Virtuoziški gitaros akordai, ritmingas batelių kaukšėjimas ir hipnotizuojantis kastanječių skambesys... Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Ekskursija po *Seviliją – Andalūzijos provincijos sostinę. Pažintis su miestu: maurų palikimas gotikinė **Sevilijos katedra (UNESCO kultūros paveldas) – viena didžiausių bažnyčių Europoje. Šioje, trečioje pagal dydį krikščionių katedroje pasaulyje, palaidotas keliautojas Kristupas Kolumbas. Maurų stiliaus La Giralda varpinė. **Alkazaras – buvę maurų valdovų rūmai su sodais, Gailestingumo ligoninė, Aukso bokštas, Gvadalkivyro upės krantinė, iš kur į Naująjį pasaulį plaukė Kolumbo karavelės, čia parplaukdavo Sevilijos laivai iš kolonijų. Bulių kautynių arena, kurioje šlovės viršūnę yra pasiekęs ne vienas garsiausias Ispanijos toreodoras. Romantiškiausia Sevilijos vieta – Santa Kruz kvartalas su siaurų baltų gatvelių ir kiemų labirintu, Ispanijos ir Amerikos aikštės... Laisvas laikas. Išvykimas iš Sevilijos. Kelionė į Granadą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Lankysite šalia Granados įsikūrusią maurų šventovę Alhambrą (UNESCO kultūros paveldas). ***Alhambra – buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras – Generalifės sodai. Žinoma, jog kompleksą sudarė rūmai, mečetės, pirtys, mokyklos ir sodai, apjuosti gynybine siena. Čia Nasridų dinastijos kalifai kūrė visagalės valdžios įvaizdį ir taip įgyvendino savo žemiškojo rojaus idėją. Yra išlikę citadelės bokštai, išorinės sienos, pylimai, taip pat Alhambros valdovų rūmai, aukštutinė Alhambra ir valdovų sodai. Puošnios Valdovų rūmų reprezentacinės salės bei gyvenamosios patalpos išdėstytos aplink Mirtų ir Liūtų kiemus. Alhambra yra laikoma maurų architektūros ir meno šedevru, gausiai dekoruota arabeskomis, freskomis, medžio drožiniais, daug ornamentacijos; sukurtas subtilus vandens ir šviesos žaismas, gausu fontanų, vandens latakų, tvenkinių, įrengtos pirtys. Aplink apsodintos kiparisų alėjos, apelsinmedžiai, žydintys gėlynai... SVARBU: rūmų muziejaus vadyba pasilieka teisę riboti turistų (net ir turinčių bilietus) skaičių patekimui į Nasridų rūmus. Išvykimas į Valensiją. Ekskursija pėsčiomis po *Valensijos istorinį miesto centrą aplankant *katedrą, apžiūrint senąją šilko biržą (UNESCO kultūros paveldas), centrinį turgų, centrinę stotį. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Barseloną. Ekskursija po vieną judriausių Viduržemio jūros uostų – *Barseloną. Architekto A. Gaudi šedevrai: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų – pradėta, bet nebaigta statyti **„Šventosios šeimynos“ bažnyčia, spalvingasis **Guelio parkas. Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama, Olimpinis stadionas, Ispanijos ir Katalonijos aikštės, judrioji La Rambla gatvė, apie kurią sakoma, kad būtent čia galima pajusti Barselonos charakterį. Paminklas Kolumbui. Gotikinis kvartalas su žymiąja Barselonos katedra ir senoviniais karalių rūmais. Išvykimas į Kosta Bravos pakrantės kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros Kosta Bravos pakrantės kurorte arba išvyka į **Montseratą. Montseratas – tai didžiulis vienuolyno kompleksas, jau beveik tūkstantį metų priklausantis Benediktinų ordinui, skirtas tamsiaveidei Montserato Madonai – Dievo Motinai, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė – brangiausia vienuolyno relikvija. Vienuolynas įsikūręs ant įspūdingo Montserato kalno ir prigludęs prie 1235m aukščio fantastiškų uolų, kurių forma ir ritmika įkvėpė ne vieną menininką. Vienuolynas garsus berniukų choru ir įspūdingai jo atliekamu bažnytiniu himnu. Po pietų grįžimas į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9
diena

Pusryčiai. Poilsis Kosta Bravos pakrantės kurorte prie Viduržemio jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius/ Kaunas (gali būti su persėdimu viename iš Europos miestų).

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2700 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius/Kaunas – Madridas - Barselona – Vilnius/Kaunas,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 9 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais (iš jų 3 nakvynės Kosta Bravos pakrantės kurorte),
 • 3 vakarienės,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 100 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 140 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miestų turistiniai mokesčiai - 9 Eur, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 15 EUR.
 • **Kordobos katedra (įėjimo bilietas su audiogidais) 13 Eur ( suaug.); 10 Eur (senj. nuo 65 metų ir jaunim. 15-26 m); 7 Eur (vaik. Nuo 10 iki 14 m);
 • **Sevlijos katedra (įėjimo bilietas su audiogidais) 17 Eur ( suaug.); 12 Eur (senj. nuo 65 metų ir jaunim. 14-25 m); 6 Eur (vaik. Iki 13 m);
 • **Alkazaras (įėjimo bilietas) 14 Eur ( suaug.); 7 Eur (senj. nuo 65 metų ir jaunim. 14-25 m); nemok. (vaik. Iki 13 m);
 • ***Alhambros rūmai  ~ 50 Eur (įėjimo bilietas, ekskursija su vietiniu gidu)- Svarbu : Organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 žmonių grupei ir pateikus pilnus asmens duomenis (vardas, pavardė, gimimo data, paso numeris ir galiojimo data, todėl užsakant būtina suvesti šiuos duomenis). Dėl didelės bilietų paklausos ir riboto lankytojų skaičiaus Alhambros bilietai greitai išparduodami. Įeiti galima tik tiksliai biliete nurodytu laiku. Bilietus reikia užsakyti prieš 1-2 mėnesius ar net daugiau iki kelionės pradžios. GRŪDA neatsako, jog neliks bilietų į Alhambros rūmus numatytą datą. Nelankymo atveju daugiau laiko skirsime Granados miesto pažinimui.
 • ** Šventosios šeimynos bažnyčia  ~ 39 Eur (įėjimo bilietas su gidu, kaina ne mažesnei kaip 15 žmonių grupei). Svarbu: dėl didelės bilietų paklausos ir riboto lankytojų skaičiaus Šventosios šeimynos bažnyčios bilietai greitai išparduodami. Įeiti galima tik tiksliai biliete nurodytu laiku. Bilietus reikia užsakyti prieš 1-2 mėnesius ar net daugiau iki kelionės pradžios. Bilietai užsakomi tik susirinkus minimaliam keliautojų skaičiui ir patvirtinus kelionę. GRŪDA neatsako, jog neliks bilietų į Šventosios šeimynos bažnyčią numatytą datą. Nelankymo atveju daugiau laiko skirsime Barselonos miesto pažinimui.
 • ** Guelio parkas ~ 21 Eur (įėjimo bilietas su gidu, kaina ne mažesnei kaip 15 žmonių grupei);
 • **Išvyka į Montseratą ~75 Eur (organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 žmonių grupei).
 • ** Montserato vienuolyno Bazilika (įėjimo bilietas)  7 Eur ( suaug.); 6 Eur (vaik. 8-16 m).
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 540 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~150 EUR.
Svarbi informacija

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Ispanija, EU

Ispanija

Ispanija

Saulėtoji Ispanija – koridos ir flamenko gimtinė, viliojanti keliautojus istoriniu ir kultūriniu paveldu,Ispanijos vėliava nuostabia gamta bei puikiais kurortais, kuriuose mėgautis saule ir šilta jūra galima praktiškai ištisus metus. Kelionės į Ispaniją – tikra atgaiva kūnui ir sielai. Čia galima rasti visko, ko trokšta širdis – architektūrinių šedevrų, muziejų, žmogaus nepaliestos gamtos, nuostabių patiekalų ir pramogų, kurios Ispanijoje niekada nesibaigia. Dieną siesta, naktį fiesta! (Visos kelionės į Ispaniją!)

Apgyvendinimas

Ieškantys prabangos gali rinktis 5 žvaigždučių viešbučius ant jūros kranto. Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi panorama, prasideda nuo  100 eurų ir kyla iki neregėtų aukštumų. Nakvynė žemesnės klasės viešbutyje kainuoja maždaug nuo 30 iki 70 eurų. Keliautojai, vykstantys su šeima ar draugų kompanija, Ispanijoje mėgsta apsistoti jaukiuose ir tvarkinguose vietinėms šeimoms priklausančiuose svečių namuose, kur nakvynė kainuoja 50 – 70 eurų. Tiesa, jei norisi šiek tiek sutaupyti, geriau svečių namus rezervuoti iš anksto. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinį ispanų virtuvės pagrindą sudaro jūros gėrybių ir žuvies patiekalai. Taip pat avienos kepsniai, troškiniai ir įvairios daržovių salotos. Ispanai labai mėgsta aitrų ir ryškų maistą, todėl daugelis patiekalų tiesiog neįsivaizduojami be svogūnų, česnakų, raudonosios paprikos ir aitriųjų pipirų. Pats populiariausias užkandis Ispanijoje – Serano kumpis, kuris jau tapo savotiška šalies vizitine kortele. Bene garsiausias Ispanijos virtuvės patiekalas, tikras nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – Paella.  Tai ryžių ir jūros gėrybių troškinys, pagardintas žalumynais ir daržovėmis. Kitas patiekalas, kuriuo garsėja Ispanija – Zarzuela jūros gėrybių kokteilis, kuriam išskirtinio ir tik ispanų virtuvei būdingo autentiško skonio suteikia saldžiarūgščiame šokolado padaže keptos sepijos. Be galo skanu ir sotu! Desertui temperamentingieji ispanai siūlo Brazo de gitano (vyniotinis su kreminiu įdaru) ir Arroz con leche (ryžiai su saldintu pienu). Nacionalinis ispaniškas gėrimas, be kurio sunkiai įsivaizduojama siesta – Sangria. Ji ruošiama iš raudonojo vyno su cukrumi. Pagal skonį į vidų įdedama apelsino ir citrinos žievelių, šviežių vaisių, cinamono.

Ispaniškas maistas

Transportas

Pagrindinis viešasis transportas Ispanijoje – autobusai. Autobuso bilietą galima įsigyti iš vairuotojo arba autobusų stotyje. Tiesa, reiktų žinoti, kad savaitgaliais autobusai važiuoja rečiau, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti pasikeitusiu grafiku. Didžiuosiuose miestuose taip pat veikia metro. Jei norite iš vieno Ispanijos galo nuvykti į kitą, geriau rinktis  patogius ir greitus traukinius, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Miestuose taip pat galima naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau savaitgaliais ir naktimis tai gana brangiai kainuoja. Dar viena transporto priemonė Ispanijoje – laivai, kurie vasarą plaukioja tarp įvairių kurortinių miestų. Laivo bilietą galite įsigyti prieplaukose arba paplūdimyje įrengtose kasose.  Nenorintys būti priklausomais nuo viešojo transporto gali išsinuomoti automobilį, kurio nuomos kaina parai prasideda nuo 40 iki 120 eurų, priklausomai nuo automobilio klasės ir nuomos bendrovės įkainių. Be to, reikėtų žinoti, kad autostrados Ispanijoje yra mokamos. Keliautojai, taupantys laiką, dažnai renkasi lėktuvus. Lėktuvų reisai tarp didžiausių šalies mietų yra vykdomi kasdien. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Karališkieji rūmai. Nuostabaus grožio statinys, tikras architektūros šedevras stūksantis Madride.
 • Neptūno fontanas. Madride stovintis fontanas vaizduoja jūrų Dievo Neptūno vežimą, traukiamą jūros arklių. Neptūnas vienoje rankoje laiko gyvatę, o kitoje – trišakį, vežimas apsuptas ruonių ir delfinų skulptūrų.
 • Picasso muziejus. 1963 m. Barselonoje atidaryta garsiojo menininko kūrinių ekspozicija padeda geriau suprasti Picasso indėlį į meną.
 • Santa María de Guadalupe karališkasis vienuolynas. Vienas svarbiausių ir labiausiai lankomų Ispanijos objektų, tikras gotikinės architektūros pavyzdys, kuris pakeri savo harmoninga atmosfera. Estremadura mieste stūksantis vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Salvadoro Dali muziejus. Salvadoras Dali – garsiausias siurrealizmo atstovas, kurio kūriniai iki šiol šokiruoja ir nepalieka abejingų. Figereso miestelyje įkurtame muziejuje galima išvysti menininko paveikslus, grafikos darbus, knygų iliustracijas ir kitus darbus.
 • Ispanijos korida. Bulių kautynės yra neatsiejama Ispanijos kultūros dalis. Ispanai koridą laiko ne sportu, o menu, todėl, svečiuojantis šalyje, bent akies krašteliu išvysti matadoro ir buliaus akistatą tikrai verta.
 • Alhambros rūmai. Buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje alsuoja ištaigia prabanga ir simbolizuoja žemiškojo rojaus idėją.
 • Sagrada Familia bazilika. Barselonos simboliu tapęs pastatas žavi išraiškingomis formomis ir prabangiu interjeru. Nors vienas bazilikos šonas kol kas yra rekonstruojamas, pastatas jau yra įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Nacionalinis Prato muziejus. Garsiausiame Madrido muziejuje sukaupta didžiausia ir reikšmingiausia Ispanijos ir kitų Europos šalių dailininkų paveikslų bei meno kūrinių kolekcija.
 • Sevilijos Ispanijos aikštė. Mozaikomis puošta apvalios formos Ispanijos aikštė, apsupta senovinių pastatų, primena „Tūkstantis ir viena naktis“ pasakų motyvus.

 

Barselona

Kada geriausia keliauti į Ispaniją?

Ispanija yra viena karščiausių Europos šalių, čia vykti galima praktiškai visus metus. Vasarą oro temperatūra pasiekia +30 laipsnių karštį, rudenį termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau +20 laipsnių šilumos, o žiemą +12 laipsnių šilumos. Jei norite išvengti turistinių spūsčių, į Ispaniją geriausia keliauti balandžio ir rugsėjo mėnesiais. 

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojui Ispanijoje – 0,5 promilės. 

Ispanijoje į autobusą įlipama per priekines duris, išlipama – per galines.

Viešbučio rankšluostį neštis į paplūdimį draudžiama, todėl pasirūpinkite savo asmeniniu paplūdimio rankšluosčiu.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Spain.info informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.10.02

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1629 €
1580.13 €