(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Danijos karalystės paslaptys 9d.

Torūnė – Šlėzvigas – Ribe – Jellingas – Orhusas – Skagenas – Grenen Kyšulys – Odensė – Roskiltė – Frederiksborgas – Fredensborgas – Kronborgas – Kopenhaga – Lundas – Odės Akmenys – Karshamnas
Kaina nuo:
1250 €
1162.50 €
-7%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Keliausite Jutlandijos pusiasaliu – vieta, kur danų siela yra tarsi iškalta akmenyje.
 • Aplankysite Jelingą (UNESCO paveldas) – vikingų laikų karalių lopšį.
 • Įkopsite į didžiausias „judančias“ kopas Šiaurės Europoje, pabuvosite šiauriausiame Danijos taške kur susilieja Kategato ir Skagerako sąsiauriai.
 • Grožėsitės gotikinės architektūros stebuklais Orhuso ir Roskildės katedromis.
 • Susipažinsite su vaikystę primenančių kūrinių („Karalaitė ant žirnio“, „Sniego Karalienė“ ir „Bjaurusis ančiukas“) autoriaus Anderseno gyvenimu Odensėje.
 • Žavėsitės tarsi iš atviruko nužengusiomis  gražiausias Danijos pilis: Frederiksborg` - Fredensborg.
 • Aplankysite Baltijos jūros tvirtovę - Kronborgo pilį, kurios istorija bei autentiška aplinka įkvėpė patį Šekspyrą sukurti garsiąją pjesę „Hamletas“.
 • Kopenhagoje pasivaikščiosite po įspūdingą Rotušės aikštę, l romantiškąją Nyhavn krantine, aplankyste pasakos ir magijos pripildytą Tivoli parką...
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į M.Koperniko miestą *Torunę, išsidėsčiusią abipus Vyslos upės krantų. Tai viduramžių dvasia alsuojantis miestas, garsėjantis vienu didžiausių senamiesčių Lenkijoje, vadinamas „Šiaurės gotikos perlu“ – jo architektūra leidžia be didelių vaizduotės pastangų nuklysti į riterių, kryžiuočių laikus. Pažintis su UNESCO saugomu senamiesčiu: gynybinės sienos, gotikinė Šv.Jono Krikštytojo ir Jono Evangelisto katedra - viena didžiausių Lenkijos bažnyčių. Joje nuo 1500m. yra 7238 kg sveriantis didžiausias Lenkijoje viduramžių varpas „Tuba Dei“, miesto Rotušė – gotikinis XIII–XIVa. statinys, Turgaus aikštė, Artuso kiemas, M.Koperniko namas, Kreivasis bokštas, viduramžiški „Tilto“, „Vienuolyno“, „Žvejų“ vartai; paminklas Mikalojui Kopernikui. Išvykimas iš Torunės. Kelionė į nakvynės vietą Lenkijos – Vokietijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Šiaurės Vokietiją. Atvykimas į Šlėzvigą, įsikūrusį prie Šlei įlankos, giliai įsirėžusios į žemyno sausumą. Dėl puikios geografinės padėties Šlėzvigas kažkada buvo įvardintas Šiaurės Europos prekybos centru. Juk sausumos kelias tarp Baltijos ir Šiaurės jūros čia buvo ypač trumpas. Apžiūrėsite svarbiausią pastatą mieste – Šv. Petrio katedrą. Tai vienas svarbiausių Šlėzvigo-Holšteino architektūros paminklų. Vėliau lankysite *Vikingų muziejų Haitbahu. Tai vienas iš svarbiausių archeologinių muziejų Vokietijoje (UNESCO paveldas). Su vikingų pasauliu susipažinsite apžiūrėdami ekspozicijos sales, kuriose eksponuojami archeologiniai radiniai, pristatantys žmonių gyvenimą prieš 1000 metų. Daugybė daiktų liudija vietinius menus ir amatus bei prekybą. Juvelyriniai dirbiniai ir ginklai iš gausiai įrengtų kapų ir įspūdingi runų akmenys liudija apie vietinių aukštesnės klasės atstovų egzistavimą. Šalia ekspozicijų salės apžiūrėsite ir pačią (rekonstruotą pagal senuosius piešinius) vikingų gyvenvietę. Apžiūrėję muziejų vyksite į Flensburgo miestelį, įsikūrusį Danijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Daniją. Kelionė Jutlandijos pusiasaliu - tai vieta, kur danų siela yra tarsi iškalta akmenyje. Atvykimas į seniausią Danijos miestą Ribe, įkurtą 710 metais. Miesto pavadinimas kildinamas iš senosios danų kalbos žodžio „Ripa“, reiškiančio upės krantą arba dryžius. Miesto centre apžiūrėsite pirmąją krikščioniškąją bažnyčią Danijoje - romaninę Švč. Mergelės Marijos katedrą (XII a.), gotikinę Šv. Kotrynos bažnyčią ir miesto rotušę. Kelionę tęsite Jutlandijos pusiasaliu. Atvykimas į Jellingą (UNESCO paveldas). Jį istorikai laiko vikingų laikų karalių lopšiu. Miestas geriausius laikus išgyveno tarp VIII a. ir XII a. Lankysite vikingų *muziejų su pilkapiais, runų akmenimis, bažnytėle. Interaktyviuose stenduose susipažinsite su vikingų istorija, gyvenimo būdu, pomirtiniu gyvenimu, dievais. Apžiūrėsite pirmųjų Danijos karalių Gormo Senojo ir jo sūnaus Haraldo Mėlynadančio kapavietę, runų akmenis, ant kurių parašyta: „Konungas Gormas tai įrašė savo žmonai Tiurai – Danų markės valdovei“, o ant kito - „Konungas Haraldas pastatė šį akmenį savo tėvo Gormo garbei ir Tiuros, jo motinos, garbei. Tas (pats) Haraldas, kuris užkariavo visą Daniją ir Norvegiją, ir pavertė danus krikščionimis“. Tai akmenys, kurie laikomi Danijos karalystės gimimo liudijimu. Išvykimas į antrą pagal dydį Danijos miestą - Orhusą. Aplankysite Lotynų kvartalą su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir spalvingais namais, kuris kviečia lankytojus pasinerti į kerinčią atmosferą. Pajuskite pulsuojančią miesto energiją tyrinėdami unikalų parduotuvėlių, meno galerijų ir restoranų derinį. Skirkite akimirką architektūros stebuklui – Orhuso katedrai. Šiame gražiame XII a. gotikiniame statinyje demonstruojami puikūs meistriški darbai ir saugomi religiniai eksponatai. Grožėkitės katedros interjero didingumu, nuostabiais vitražais ir ramia atmosfera, kuri leidžia atsikvėpti nuo šurmuliuojančio miesto. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Jutlandijos pusiasalio šiaurinę dalį. Pakeliui lankysite Fyrkato vikingų *gyvenvietę. Keliaujant link Skageno uostamiesčio pamatysite didžiausias „judančias“ kopas Šiaurės Europoje, kurių plotas 2 kv.km, o aukštis virš jūros lygio - 40 m. Jos susiformavo XVIa. per didelį smėlio dreifą. Pasivaikščiokite, patyrinėkite ir pabandykite įlipti į kopas, nors lengva tikrai nebus, tačiau geros emocijos garantuotos. Po pasivaikščiojimo kopose - kelionė į svarbiausią žvejybos centrą Danijoje Skageną. Tai menininkų ir rašytojų miestas, kuris dažnai vadinamas bohemiškiausiu Danijoje. Miestelio įspūdį sustiprina geltoni kalkakmenio namai raudonais stogais. Metas atsipūsti jaukiuose restoranuose, kurie siūlo paragauti šviežių jūros gėrybių ar tiesiog išgerti aromatingos kavos puodelį su gardžiu danišku pyragu. Vėliau lankysite ir šalia miesto esančią Skageno *bažnyčią, kuri buvo palaidota smėlio po 1777m. vykusios didžiulės audros. Kadaise tai buvo didžiausia regiono bažnyčia, tačiau po smėlio audros valdžia nusprendė neremontuoti jos ir 1810m. pagrindinė bažnyčios dalis buvo nugriauta, liko tik vienišas bokštas. Pabuvosite ir šiauriausiame Danijos taške - Grenen kyšulyje. Čia susilieja Kategato ir Skagerako sąsiauriai, Baltijos ir Šiaurės jūros – tai gamtos galybės spektaklis. Ar kada nors stebėjote dviejų jūrų susidūrimą, jų bangų šokį, kuriame vyrauja ir konfliktas, ir harmonija?.. Pageidaujantys (esant galimybei) galės užlipti į švyturio *apžvalgos aikštelę, kur prieš Jūsų akis atsivers nuostabi apylinkių panorama. Vakare grįžimas į Orhusą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Den Gamle By – *muziejaus po atviru dangumi, kuriame atkurtas istorinis Danijos miestas, lankymas. Pasinerkite į kelionę laiku: pasivaikščiokite grįstomis gatvelėmis, kuriose stovi gražiai išlikę XVI-XIX a. pastatai, kuriuose aktoriai gyvenimui prikelia tų laikų amatininkus ir prekybininkus. Autentiškoje aplinkoje, keistose parduotuvėlėse ir įdomiose ekspozicijose Den Gamle By galima susipažinti su turtingu Danijos kultūros paveldu. Išvykimas iš Orhuso. Kelionė iš Jutlandijos pusiasalio į Fiūno salą per Mažąjį Belto sąsiaurį. Atvykimas į Hanso Kristiano Anderseno gimtinę Odensę. Aplankysite Anderseno *muziejų, gimtuosius namus, kuriuose susipažinsite su vaikystę primenančių kūrinių („Karalaitė ant žirnio“, „Sniego Karalienė“ ir „Bjaurusis ančiukas“) autoriaus gyvenimu, jo rankraščiais, laiškais, knygų egzemplioriais, paveikslais. Bibliotekoje galima rasti H. K. Anderseno kūrybos leidimus ne tik danų kalba, bet ir vertimus į daugiau kaip šimtą užsienio kalbų. Odensės senamiestyje apžiūrėsite Šv.Knuto katedrą, kurioje palaidotas ir pats Knutas, atnešęs krikščionybę į Daniją. Išvykimas Odensės. Kelionė antruoju pagal ilgį kabančiu tiltu pasaulyje per Didįjį Belto sąsiaurį iš Fiuno salos į Zelandijos salą. Atvykimas į senąją Danijos vikingų sostinę Roskildę. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Lankysite gotikos šedevrą - Roskildės katedrą (UNESCO paveldas) – Danijos karalių panteoną (palaidoti 39 karaliai ir karalienės). Keliausite į Zelandijos salos šiaurę, kur stovi gražiausios Danijos pilys: Frederiksborgas – Fredensborgas – Kronborgas. Besižavintys tarsi iš atviruko nužengusiomis pilimis neliks abejingi *Frederiksborgui. Kas gali būti įspūdingiau, nei dideli renesanso rūmai ant vandens, apsupti gražių barokinių sodų? Frederiksborgas visada buvo skirtas poilsio, o ne gynybos tikslams, todėl atrodė lyg iš pasakos. Daugybė bokštų, fontanų ir statulų suteikia piliai žavingą išvaizdą. Fredensborgas, ko gero, yra mylimiausia Danijos karališkosios šeimos pilis. Karalienė Margrethe II čia švenčia savo gimtadienius, karalienė motina Ingrid rūmus buvo pavertusi savo privačia rezidencija, princesė Benedikte ištekėjo rūmų koplyčioje; Rūmų žavesys slypi santūrioje, bet dailioje išvaizdoje, baroko stiliaus soduose, vešliuose aplinkiniuose miškuose ir ramioje aplinkoje. Čia jaučiama ir karališka dvasia. Aplankysite pilį supančius *sodus. Pažintį su pilimis vainikuos didingos renesansinės Kronborgo *pilies (UNESCO kultūros paveldas), išdidžiai žvelgiančios į siaurą Zundo sąsiaurį, lankymas. Pažintis su legendine princo Hamleto pilimi, kurios didybės skraistė slepia žmogiškųjų aistrų bedugnę. Pilies menės, variu dengti bokštai ir smailės, gynybiniai grioviai ir bastionai, tarp kurių klaidžioja Hamleto šmėkla ... O kažkur giliai, šaltuose ir tamsiuose Kronborgo pilies požemiuose, ilsisi mitinio Karolio Didžiojo laikų herojaus, vikingų vado Holgerio Danskės, dvasia: legenda byloja, kad kol jis miega, Danijos Karalystei negresia joks pavojus. Pilyje apžiūrėsite ilgiausią Šiaurės Europos menę, vadinamą „Šachmatine“ arba „Riterių“ sale (jos ilgis apie 60 m). Taip pat pamatysite žavias renesanso ir baroko interjero kolekcijas. Išvykimas į Kopenhagą, seniausios pasaulio karalystės Danijos sostinę. Vakarą siūlome praleisti dar XIX a. įkurtame pramogų *parke Tivoli. Patrauklus jis įvairaus amžiaus lankytojams – galima pasivažinėti senais autentiškais atrakcionais, parko užeigos vilioja gardžiais užkandžiais, nemokamais koncertais. Sakoma, kad gražiausia parke saulei leidžiantis, kai sužimba atrakcionus apraizgiusios lempelės. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Kopenhaga – viena seniausių Europos sostinių, kurios vardas pirmą kartą paminėtas dar XI amžiuje. Tai didžiausias šalies miestas. Išvertus iš danų kalbos Kopenhaga reiškia „pirklių uostas“. Pradžioje Kopenhaga buvo žvejų kaimelis, vėliau tapo pagrindiniu šalies miestu. Senais laikais miestas ir buvo įkurtas pirkliams, o šiandien Kopenhaga visą pasaulį stebina siauromis akmenuotomis gatvelėmis, senais, spalvotais namais, kanalais, geltonais vėjo malūnais, dviračių gausa ir originaliais muziejais. Tai išties judrus miestas, neretai laikomas ekonominiu ir politiniu centru, pasižyminčiu ne tik karališka architektūra, bet ir kultūrine įvairove. Ekskursija pėsčiomis po miestą: pasigrožėsite miesto simboliu - Mažosios undinėlės paminklu; Kastelletu - „raudonuoju” kareivinių kvartalu; stebėsite Gefiono fontaną; baroko stiliaus architektūros šedevrą - Amalienborgo rūmus - Danijos karalių rezidenciją. Viena gražiausių Kopenhagos Marmurinė Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu; Naujasis uostas – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Danijos karaliaus Christiano IV statyta Rosenborgo pilis – dabartinio Danijos karaliaus Frederiko X rezidencija; Apvalusis bokštas, Kopenhagos katedra; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; paminklas miesto įkūrėjui vyskupui Absalonui. Tūkstantmečio pėsčiųjų tiltas į Christianhavno salą – buvusį laivų statyklos ir žvejų rajoną. Pamatysite Nacionalinę operą, Danijos karaliaus Christiano IV statytą barokinę Viešpaties Gelbėtojo bažnyčią su spiraliniais laiptais. Pageidaujantys galės aplankyti Kristianiją – „Laisvąjį miestą“ arba „hipių respubliką“. Tai – buvusios kareivinės, iš kurių kariuomenė išsikėlė 1971 m. Tada čia įsikūrė jauni neformalai, hipiai, benamiai ir šiaip maištaujantys žmonės. Tais pačiais metais jie Kristianiją paskelbė laisvu nuo Danijos įstatymų ir mokesčių miestu ir įkūrė savo savivaldą. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti viena ilgiausių Europoje - Stroget - pėsčiųjų gatve. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Kopenhagos. Įspūdinga kelionė ilgiausiu Europoje tiltu iš Danijos į Švediją per Oresundo sąsiaurį. Atvykimas į „Švediškąją Daniją“ – Lundą, vieną seniausių Skandinavijos miestų, pirmosios vyskupystės Skandinavijoje vietą. Lankysite Lundo Katedrą, kurią 1080 metais pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas. Tai gražiausias romaninis pastatas visoje Skandinavijoje. Pasigerėsite į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią. Išvykimas iš Lundo, kelionė per pietų Švediją grožintis Skonės regiono gamta. Atvykimas prie Baltijos jūros, į vieną iš mistiškiausių Švedijos vietų - švediškąjį „stounhedžą“ – Ales Stennar (Olės akmenys). Tai vienas didžiausių megalitinių paminklų. Ant jūros kranto stūksantys akmenys mena vikingų laikus. Laivo kontūrus primenantis akmenų statinys, anot istorikų, buvo ritulinių apeigų vieta, gynybinis fortas, o taip pat astrologinė regykla. Tai akmeninis laivas, ovalo formos, 67 m ilgio, sudarytas iš 59 didelių riedulių, kurių kiekvienas sveria iki 5 tonų. Kelionė į Karlshamno uostą. Vakare išplaukimas laivu į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.

9
diena

Ryte atplaukimas į Klaipėdą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 3100 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, hosteliuose arba svečių namuose (su patogumas, patogumai: dušas ir WC keliems kambariams arba koridoriuje),
 • 1 nakvynė kelto 4-ietėse kajutėse Karlshamnas - Klaipėda,
 • 1 pusryčiai kelte
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 200 Eur.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 399 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 - 200 EUR.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas viešbučiuose, hosteliuose arba nameliuose

Nakvynės:* 12 nakvynių įvairios kategorijos apgyvendinimo vietose: viešbučiuose, hosteliuose, apartamentuose ir nameliuose. Kambariai: dviviečiai, triviečiai, keturviečiai (pagal keliautojo pasirinkimą).  Nepriklausomai nuo pasirinkto kambario tipo, dažniausiai lovos dviejų aukštų, gali būti dvigulės sofos-lovos; dušas ir WC keliems kambariams, koridoriuje, teritorijoje arba kambaryje.

Namelyje ar apartamente skiriamas atskiras kambarys (ne visas atskiras namelis ar apartamentas), dušas, WC ir virtuvėlė bendri visam nameliui ar apartamentui.

SVARBU:

 • Patalynės užvalkalai ir rankšluosčiai įskaičiuoti į kelionės kainą.    
 • Kai kuriose apgyvendinimo vietose naudojimasis teritorijoje esančiu dušu kainuoja  ~ 15 NOK/apsilankymas, reikia turėti monetų.
Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Danija

Danijos nuotraukos

Danija – margaspalvė šalis, kuri keliautojus džiugina smaragdiniais kraštovaizdžiais, autentiškais miesteliais ir moderniais miestais, kuriuose pramogų ir įdomybių tikrai netrūksta. Ši šalis padovanos įsimintas ir nuostabias atostogų akimirkas.  (Visos kelionės į Daniją)

Apgyvendinimas

Danija – brangi šalis, todėl norintiems apsistoti prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje teks plačiai praverti piniginę. Nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 120 eurų ir gali siekti kelis šimtus. Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina – apie 90 – 100 eurų. Tiesa, gali pavykti šiek tiek sutaupyti, gerokai anksčiau rezervuojant kambarį arba sekant viešbučių pasiūlymus.  Pats ekonomiškiausias pasirinkimas – jaukūs ir tvarkingi svečių namai, kuriuose lova parai kainuoja apie 20 eurų, o atskiras kambarys – apie 30 eurų. Vykstantys į Daniją su didesne draugų ar artimųjų kompanija gali apsistoti vietinių nuomojamuose butuose. Poros miegamųjų buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 110 eurų ir kyla iki „beribio dangaus“. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Danijoje

Maistas

Neįmantri, soti ir labai gardi – būtent taip būtų galima apibūdinti Danijos virtuvę, kurioje svarbią vietą užima mėsos, ypač kiaulienos, ir žuvies valgiai, patiekiami su bulvėmis ir daržovių salotomis. Unguriai Danijoje laikomi tikru delikatesu, čia jų galima paragauti ir keptų, ir virtų, ir rūkytų.  Vienas mėgstamiausių danų patiekalų, kurio būtų nuodėmė neparagauti svečiuojantis šalyje, yra virta menkė su aitriu garstyčių padažu, kietai išvirtais kiaušiniais ir bulvėmis su lydytu sviestu. Nemėgstantiems žuvies danai siūlo išmėginti keptą antieną su slyvomis, obuoliais, kopūstas, bulvėmis ir gardžiu raudonuoju padažu. Įdomu tai, kad tradicinis šalies patiekalas yra ne įmantrus kepsnys ar troškinys, o sumuštinis. Tiesa, jų gaminime danai atskleidžia visą savo išmonę, todėl šalyje gaminami patys įvairiausi sumuštiniai – su grybais, salotomis, krevetėmis, unguriais ir pan. Smaližiams turėtų patikti raudonų uogų drebučiai, migdoliniai riestainiai, obuolių pyragas, saldi sriuba su uogomis.

Daniška virtuvė

Transportas

Danija gali didžiuotis puikiai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra, kuri leidžia patogiai keliauti po visą šalį. Miestuose veikia autobusai, kurie darbą pradeda 5 val. ryte ir baigia gerokai po vidurnakčio, o tada į gatves išrieda naktiniai autobusai. Taip pat galima keliauti metro, kuris padės išvengti transporto grūsčių. Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Tarp miestų reguliariai kursuoja patogūs ir modernūs autobusai bei traukiniai, o nemėgstantys derintis prie viešojo transporto grafiko, gali rinktis kelionę nuomotu arba nuosavu automobiliu. Keliai Danijoje nemokami, tačiau reikia susimokėti už važiavimą Storebaelt ir Oresund tiltais. Patogiausias ir greičiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo kitą – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Kopenhaga. Danijos sostinė – spalvingas ir užburiantis miestas, žavintis darnia istorijos paveldo ir modernaus pasaulio sinteze.
 • Hanso Kristiano Anderseno „Undinėlės“ skulptūra. Lyg iš pasakos nužengusi nedidelė ir itin grakšti undinėlės skulptūra – Kopenhagos vizitinė kortelė, kurią būtina išvysti.
 • Tivoli sodai. Smagūs atrakcionai, magų ir klounų pasirodymai, restoranai, įvairios parodos, fontanai – šias pramogas, kurios patiks ir mažiems, ir dideliems, galima rasti Kopenhagos Tivoli soduose.
 • Legolendas. Bilunde esantis Legolendas – vienas garsiausių ir populiariausių parkų visame pasaulyje, jam pastatyti prireikė daugiau nei 60 milijonų Lego kaladėlių. Čia galima išvysti garsiausių architektūros statinių kopijas, miniatiūrinį miestą iš kaladėlių, pasivažinėti linksmaisiais kalneliais ir smagiai praleisti visą dieną.
 • Frederiksborgo pilis. HilerodeXVI a. pastatyta karališkoji Danijos pilis – didžiausias renesansinio stiliaus statinys Skandinavijoje, o šalia pilies įrengtas pasakiškas barokinio stiliaus sodas. Nuostabus architektūros ansamblis.
 • Kronborgo pilis. Elsinore stūksanti pilis garsėja ilgiausia mene Šiaurės Europoje, jos ilgis siekia 60 m. Prabanga ir puošnumu alsuojantisstatinys nukelia į romantiškus riterių laikus.
 • Oresundo tiltas. Tai ilgiausias tiltas Europoje, jungiantis Daniją ir Švediją. Šiuolaikinės inžinerijos stebuklas, nuo kurio atsiveria beribis marinistinis natiurmortas.
 • Skagenas. Šiauriausiame Danijos taške, kur susitinka Baltijos ir Šiaurės jūros, plytintis miestelis dažnai laikomas pačiu bohemiškiausiu miestu visoje Danijoje. Jaukios gatvelės alsuoja išskirtine aura, kurią būtina pajusti.
 • Roskildė. Nors Roskildę labiausiai garsina tradicinis muzikos festivalis, kuris kiekvienais metais sulaukia melomanų iš viso pasaulio, tačiau čia taip pat galima apsilankyti Vikingų laivų muziejuje ir išvysti pirmąją krikščionišką bažnyčią Zelandijos saloje.
 • Bornholmo sala. Baltijos perlu vadinama sala keliautojus vilioja puikiais balto smėlio paplūdimiais ir ore tvyrančia ramybe. Ši sala turėtų patikti visiems, kurie mėgsta tykų poilsį gamtoje.

 

Danijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Daniją?

Danija vėjų ir permainingų orų šalis, kuri turėtų patikti tiems, kurie nemėgsta kaitros.  Vasarą termometro stulpelis pakyla iki + 15 – +17 laipsnių šilumos, tačiau lietus čia gana dažnas reiškinys, todėl geriau su savimi turėti skėtį.  Žiemos Danijoje, lyginant su kitomis Skandinavijos šalimis, gana švelnios, oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 laipsnių, o ir sniego čia iškrenta nedaug.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Danijoje – 0,5 promilės.

Danijos valiuta –Danijos krona (DKK). 1 EUR  = 7,43 DKK.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitdenmark.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.11.30

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1250 €
1162.5 €