(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Atrask Elandą - saulės ir vėjų salą 4d.

Gdynia – Karlshamnas – Kalmaras – Elando sala: Borgholmas, Neptūno laukas, Trolių miškas, Lerkaka, Resma, Getlingas, Eketorpas – Karlshamnas – Klaipėda
Kaina nuo:
499 €
474.05 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Kalmaro pilis – vartai į Švedijos karalystę.
 • Saulės, vėjų ir malūnų sala – Elandas.
 • Priešistoriniai paminklai: Eketorpo ir Graborgo tvirtovės, Getlingo laivinė kapavietė.
 • Karališkoji vasaros rezidencija – Soliden rūmai ir romantiškoji Borgholmo pilis.
 • Paslaptingas, magiškas Trolių miškas.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Hanzos pirklių miestą – Gdanską, kuriam būdingi įvairūs architektūros stiliai: rūsti gotika, elegantiškasis renesansas, puošnusis rokoko. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: „Ilgosios prekyvietės gatvė“, gotikos ir renesanso stiliaus miesto Rotušė, „Neptūno“ fontanas, prabangūs pirklių brolijos „Artūro namai“, Turgaus aikštė, gotikinė Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, „Duonos“ ir „Marijos“ vartai. Išvykimas į Gdynios uostą. Vakare išplaukimas į Karlskroną Švedijoje. Nakvynė laive.

2
diena

Atvykimas į Karlskronos uostą. Kelionė į vieną seniausių Švedijos miestų – Kalmarą. Ekskursija po Kalmaro pilį*, kuri dėl savo strategiškai svarbios padėties šimtmečius buvo vadinama vartais į Švedijos karalystę. Pilis pastatyta XIIa., siekiant apsisaugoti nuo piratų. Švedijos istorijoje ji suvaidino svarbų vaidmenį, čia XIVa. buvo pasirašyta garsioji Kalmaro unija, pagal kurią Švedija, Danija ir Norvegija sudarė sąjungą, egzistavusią iki XVIa. Šiandien pilis atrodo taip, kaip ji atrodė XVIa., kai iš viduramžių laikų tvirtovės virto nuostabiais renesanso stiliaus rūmais. Vaikštant erdviomis, prabangiai dekoruotomis salėmis pamatysite kaip pilis keitėsi bėgant amžiams, išgirsite pasakojimus apie karalius ir karalienes, jų favoritus ir favorites. Pasivaikščiosite po pilį supantį parką. Išvykimas iš Kalmaro. Kelionė įspūdingu 6 km ilgio tiltu per Kalmaro sąsiaurį į antrą pagal dydį Švedijoje Elando salą, kuri dažnai vadinama „saulės ir vėjo“ arba „vėjo malūnų sala“. Ji keliautoją vilioja balto smėlio paplūdimiais, laukinės gamtos kampeliais, senoviniais mediniais malūnais, archeologiniais paminklais ir priešistoriniais kapinynais.

Elando sala

Keliausite į salos sostinę Borgholmą, kur aplankysite Soliden rūmų parką ir Borgholmo pilies griuvėsius. Atvykimas į Švedijos karaliaus vasaros rezidenciją – Soliden rūmus. Čia, Baltijos jūros pakrantėje, karališkoji šeima leidžia savo vasaras toliau nuo Stokholmo šurmulio. Patys rūmai turistams neprieinami, tačiau galima pasivaikščioti po juos supančius išpuoselėtus parkus*: angliškąjį, rožių, prancūziškąjį, itališkąjį ir švediškąjį. Iš Soliden rūmų keliausite apžiūrėti Borgholmo pilies* griuvėsių. Pilis statyta XIIa. ir iki XVIIa. suvaidino labai svarbų gynybinį vaidmenį, saugojo Švedijos karalystės sieną nuo Danijos. XVIIa. buvusi galinga tvirtovė virto barokiniais rūmais, kuriuos galiausiai sunaikino gaisras. Pilies teritorijoje įsikūręs muziejus, vidiniame kieme vyksta koncertai, teatro spektakliai ir kiti renginiai. Kelionę tęsite vakarine Elando salos pakrante, kurioje grožėsitės įvairių formų akmeniniais „pirštais“ – raukais. Šiaurės vakarinėje salos dalyje tęsiasi plokščia akmeninė pakrantė, kadaise Karlo Linėjaus skambiai pavadinta Neptūno laukais. Tai kalkakmenio plokštės, kurias per tūkstančius metų nušlifavo jūros bangos, stumdydamos smulkius riedulius. Pasivaikščiojimas niekur kitur nematytu gamtovaizdžiu. Šiaurinėje salos dalyje aplankysite dar vieną unikalų gamtos kampelį – magiškąjį Trolių mišką*, kuriame auga neįprastai susirangiusios pušys, ąžuolai, o jų kamienus apraizgę tarsi pasakiškos gebenės. Esant galimybei kelionė turistiniu traukinuku* miško keliukais. Kelionė rytine salos dalimi. Vėjo malūnai Elando salos kraštovaizdžiui suteikia išskirtinumą; XIXa. viduryje čia jų būta apie 2000. Lerkakoje apžiūrėsite geriausiai išlikusius 5 medinius vėjo malūnus, kurie visada atviri, tad galėsite susipažinti ir su jų vidumi. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje/pensione/ svečių namuose.

Borgholmas

3
diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Elando sala. Kelionė po pietinę salos dalį, per Didžiąją dykrą (didžiausią alvarą pasaulyje; UNESCO paveldas). Čia pasijusite tarsi keliautumėte po stepę, kurioje auga vien žolės ir reti kadagių krūmynai. Atvyksite į Resmos gyvenvietę, kurioje apžiūrėsite geriausiai išlikusią romaninio stiliaus XIa. statytą Resmos bažnyčią. Elando sala, kaip ir Gotlando, sėte nusėta laivinėmis kapavietėmis, išlikusiomis nuo vikingų laikų. Getlinge apžiūrėsite vieną didžiausių vikingų laidojimo laukų, kuriame yra didžiausia bronzos amžiaus laivinė kapavietė (30 m ilgio). Kapavietės, didelės ar mažos, yra vienos įspūdingiausių senovės žmonių kūrinių – tai vėlių laivai, viltingai plukdantys brangų krovinį. Tęsite kelionę po Elando salą. Sustosite apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria vaizdas į Degerhamn kalkakmenio kasyklas. Saloje yra 19 priešistorinio laikotarpio įtvirtinimų, kuriuose kasinėjimų metu buvo rasta daug artefaktų. Atvykimas į Eketorpą, kur apžiūrėsite geležies amžiuje statytą, viduramžiais išplėstą apvalios formos tvirtovę – muziejų*. Susipažinsite su geležies amžiaus ir vėlesnių laikotarpių žmonių gyvenimo būdu, apžiūrėsite atkurtus gyvenamuosius būstus, ūkinius pastatus. Esant galimybei apžiūrėsite ir Graborgo geležies amžiaus tvirtovės griuvėsius. Šios tvirtovės teritorija, kaip ir Eketorpas, yra apvalios formos, jos akmenų žiedas prilygsta stadionui. Ji puikiausiai matoma iš kosmoso. Išvykimas iš Elando salos. Kelionė į Karlshamno uostą. Vakare išplaukimas į Klaipėdą. Nakvynė laive.

4
diena

Ryte grįžimas į Klaipėdą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1150 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 1 nakvynė viešbutyje/pensione/svečių namuose su pusryčiais, dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • keltų bilietai: Gdynia – Karlskrona, Karlshamnas – Klaipėda,
 • 1 nakvynė 4-ietėje laivo kajutėse Gdynia – Karlskrona,
 • 1 nakvynė laive (sėdima vieta) Karlshamnas – Klaipėda,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Laivų kuro mokestis – 12 eur/asm. (pridedamas automatiškai kelionės užsakymo metu).
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: 60 EUR
Svarbi informacija
 • *Pastaba:  Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.
 • Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo/atplaukimo vietos ir datos gali keistis.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Europa

Europa – viena iš pasaulio dalių, kartu su Azija sudaranti Eurazijos žemyną. Europos plotas − 10,1 milijono kvadratinių kilometrų, ji užima 1/15-ąją visos pasaulio sausumos teritorijos. Europoje gyvena apie 747 milijonai žmonių (trečiasis pagal gyventojų skaičių žemynas). Europa taip pat dažnai vadinama „Senuoju žemynu“ priešpriešinant su „Naujuoju žemynu“ (Amerika).

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
499 €
474.05 €