(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kinijos dangaus sargai - Avataro kalnai ir senovės dvasios 14d. KARŠTA NAUJIENA!

Pekinas – Didžioji Kinų siena – Luojangas (Šaolinio vienuolynas) – Longmeno grotos – Lotoso kalnai – Lintongas (Terakotos armija) – Sianas – Džangdziadzė – Avataro kalnai – Auksinio botago upelis – Džangdziadzė – Geltono drakono urvas – Stiklo tiltas – Džangdziadzė – Fenghuangas – Fandžingšano kalnas – Tongrenas – Šanchajus (Sudžou)
2026.04.17 - 04.30 grupė renkama
2026.09.10 - 09.23 grupė renkama
2026.10.27 - 11.09 grupė renkama
Kaina nuo:
2150 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Profesionalus kelionės vadovas Ignas Gintutis - istorikas, Kinijos ir kitų Azijos šalių ekspertas

Kelionių vadovo karjerą pradėjau tolimojoje Indijoje prieš dvylika metų. Nuo to laiko be kelionių gyventi nebegaliu, tai tapo mano aistra, mano kasdienybe. Nuo Šiaurės Amerikos iki Tolimųjų Rytų vedžiau daugiau kaip 100 grupių. Lydėjau turistus į Kiniją, Indiją, Vietnamą, Japoniją, Malaiziją, JAV ir Kanadą. Žadu nesustoti. Daug kas sako, kad kelionių nekolekcionuoja, o aš – atvirkščiai. Su nekantrumu laukiu kiekvieno naujo nuotykio, naujo bilieto savo rankoje. Mano manymu, kiekviena kelionė yra lyg maža dalelytė, kurias renku į kolekciją tam, kad galėčiau sudėti vieną didelę, nepaprastai gražią ir spalvotą dėlionę.

*Į kelionę vykstantis vadovas pažymėtas prie konkrečios kelionės datos. Dėl objektyvių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. 

 

Kelionės aukso fondas

  • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties“ restorane.
  • Didžiausia pasaulyje Tiananmenio aikštė Pekine.
  • Dangaus šventykla – išskirtinis kulto pastatų kompleksas Pekine (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
  • Hutongo rajonas Pekine. Kelionė rikšų traukiamais vežimėliais į senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją.
  • Didžiausia pasaulyje Tiananmenio aikštė Pekine.
  • Uždraustasis miestas Pekine – didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje, liudijantis Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų didybę (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
  • Didžioji Kinų siena – net iš kosmoso matomas pasaulio stebuklas (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
  • Rytų kovos menų lopšys – Šaolinio vienuolynas Sunšano kalnuose.
  • Longmeno grotos – milžiniška budistinė šventykla, vienas didžiųjų Kinijos skulptūros meno lobynų (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
  • Sianas – gyva istorijos knyga, senoji Kinijos sostinė, nuo kurios prasidėjo garsusis šilko kelias.
  • Imperatoriškoji Terakotos karių armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu (UNESCO pasaulio paveldas).
  • Tiandzi kalno rezervatas – tai Vulingo kalnų dalis, kurią sudaro tūkstančiai natūralių, pačios gamtos iš kvarcinio smiltainio pastatytų varvekliškų dangoraižių. Ją apžvelgsite nuo aukščiausios šios vietovės Tiandzi („Dangaus sūnaus“) viršūnės ir vėl patirsite visa apimančio įspūdžio ekstazę.
  • Juandziadzė – Džangdziadzės nacionaliniam miškų parkui priklausantys kalnai, kurie labiausiai pasaulyje išgarsėjo, kai pasirodė fantastiniame kino filme „Avataras“. Sudėtingas gamtos inžinerijos kūrinys stulbina aukščiais, pavidalais ir konstrukcijomis. Pamatysite Pirmąjį tiltą po Dangumi – natūralų dvi uolas 357 metrų aukštyje jungiantį pasažą. Taip pat galėsite pereiti visai neseniai statytu, analogų pasaulyje kol kas neturinčiu Stiklo tiltu, po kurio permatomu pagrindu atsiveria kvapą gniaužianti praraja. 
  • Geltonojo drakono uola – prie Džiangdziadzės esantis neįprastai didelis karstinis „rūmas“, pilnas stalagmitų, stalaktitų, povandeninių srovių, baseinų, akmeninių krioklių, angų... Kai kurie urvai – itin erdvūs, plotu prilygsta salėms ir pateikia nepamirštamų vidinio uolų pasaulio staigmenų.
  • Fenghuangas – Hunanio provincijos gilumoje pasislėpęs, kadaise buvęs nuošalus miestelis, apaugęs Nanchua kalnų papėdėje tekančią Tuodziango upę. Į jį patekus, laikas, regis, lieka XIV ar XVII amžiuje. Nedidelių, aukštais pastoliais paremtų medinių namų, siaurų gatvelių, vandens ir žalumos dermė kaip nuostabi priešingybė globaliam, triukšmingam šių dienų Azijos megapolių pasauliui ramina ir glosto sielą.
  • Fandžingšanas (TIK GRŪDOJE) – ekstremalaus statumo, neįprastai pailga ir grakšti viršūnė, kuri iš supančių Vulingo kalnų Guidžou provincijoje išsiskiria ir aukščiu (2570 metrų aukščio), ir tiesiog amą atimančia forma. Per šimtmečius Fandžingšanas traukė budizmo skleidėjus, ir ilgainiui jo meditatyvi aplinka virto svarbiu dvasingumo prieglobsčiu.
  • Kinijos Rytų perlas – Šanchajus, dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“.
  • Pribloškiantis naktinis Šanchajaus neono šviesų žaismas plaukiant laivu Huangpu upe.
  • Pirkinių rojus lauktuvių „medžiotojams“ – daugybė arbatos rūšių, šilkas, perlai, porcelianas, laikrodžiai, kilimai...
  • Sudžou - „Rytų Venecija“ vadinamas sodų miestas.

Kinijos vaizdai

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1-2
dienos. Skrydis: Vilnius – Stambulas – Pekinas (galimi ir kiti skrydžio variantai)

Skrydis iš Vilniaus su persėdimu Stambule. Skrisite su geriausiomis Europos avialinijomis „Turkish Airlines“ – patogiais ir moderniais lėktuvais. Skrydis tikrai neprailgs: galima žiūrėti filmus, žaisti žaidimus, klausytis muzikos, stebėti skrydžio eigą ar užsiimti kita mėgstama veikla. Taip pat skrydžio metu „Turkish Airlines“ Jus lepins skaniu maistu ir gėrimais.

Kinijos sostinė Pekinas nuo pat įkūrimo vaidino svarbų vaidmenį šalies gyvenime. Nors XIIIa. pradžioje Čingischano vadovaujamos mongolų ordos, persiritę per Didžiąją kinų sieną, jį nušlavė nuo žemės paviršiaus, atstatytas miestas vėl suklestėjo. Nuo to laiko Uždraustajame mieste pasikeitė daug valdovų ir nuolat keitėsi pats miesto vaizdas. Dabar čia apie 20 mln. gyventojų, judėjimas vyksta 10 eismo juostų, siauras senamiesčio gatveles labai greitai keičia biurų pastatai, prašmatnūs viešbučiai, viadukai. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausybe.

Pekino antis

Vakarop atvyksite į tarptautinį Pekino  oro uostą. Oro uoste sutvarkius įvažiavimo į šalį formalumus Jūsų lauks gurmaniška vakarienė „Pekino anties”  restorane.

Sakoma, kad „tikros“  Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis.

Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Pekinas

Pusryčiai. Po pusryčių  vyksite į ekskursiją su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą. Čia gyvenantys žmonės mažąsias gatveles su pasididžiavimu vadina „tikruoju Pekinu“. Praskleidžiame Pekino istorijos metraštį ir rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus.

Pekinas

Vėliau aplankysite vieną garsiausių Kinijoje Dangaus (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Mingas III 1420m. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. 1998m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įdomu, kad šios šventyklos architektūra ir planavimas ilgą laiką stipriai veikė Tolimųjų Rytų architektūrų vystymąsi. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame galite pamatyti, kaip vietos gyventojai mankštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami. Toliau vyksite į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tiananmenio), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinio susirinkimo vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzedungo portretas.

Dangiškosios ramybės aikštė

Ekskursija į Uždraustąjį miestą – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų rezidencija (XV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus... surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 1987m. Uždraustasis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Uždraustasis miestas

Jei vakare dar norėsite išbandyti kažką labai neįprasto ir išskirtinio, vakarą pasiūlysime praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite paragauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi toks egzotiškas maistas, galės pasimėgauti keptais vištų sparneliais, ananasais, bananais šokolade, braškėmis karamelės padaže bei kitais kinų virtuvės gardumynais. Čia nenusivils ir lauktuvių „medžiotojai“. Jūsų laukia gausybė šilko, arbatžolių, porceliano, laikrodžių ir kitų parduotuvių. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Pekinas – Didžioji Kinų siena – Luojangas

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliausite prie Didžiosios Kinų sienos, vieno žinomiausių pasaulio stebuklų, dar vadinamo „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena, sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Šiuo metu tik apie 30 proc. sienos dar išlaiko savo pirmapradį vaizdą, likusioji dalis, veikiant atšiaurioms sąlygoms, yra gerokai apirusi. Siena yra 8m aukščio, 7m storio ir viršuje apie 5m pločio, tačiau atrodo siauresnė, nes visą laiką kyla į kalną. Ji buvo nutiesta kalnuotomis vietovėmis ir eina kalnų keteromis, kad priešui būtų sunku ją įveikti. Pasivaikščiosite siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.

Apžiūrėję Didžiąją Kinų sieną, grįšite į Pekiną. Po pietų važiuosite į 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrėsite modernios architektūros šedevrus: įspūdingų formų olimpinį stadioną “Paukščio lizdas”, olimpinį baseiną, pramintą „Vandens kubu“, šalia esančius viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai. Vykstame į Pekino traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Luojangą. Pasitikimas Luojango traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Luojangas – Šaolinio vienuolynas – Longmeno grotos – Sianas

Senoji Kinijos sostinė Luojangas didžiuojasi beveik penkių tūkstančių metų istorija. Miestas laikomas seniausia Kinijos sostine, atstovaujančia daugiausiai dinastijų ir išbuvusia ja ilgiausiai. Karališkasis Luojango didingumas neturi sau lygių visoje šalyje po Siano ir Pekino. Tai apipintas legendomis kinų civilizacijos lopšys, garsėjęs poetais ir mokslininkais. Čia buvo padaryta daug senovės mokslo išradimų – sukurtas kompasas, seismografas, astroliabija, pradėtas gaminti popierius.

Vienuoliai

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į rytų kovos menų lopšį – Šaolinio vienuolyną, pastatytą Sunšano kalnuose. Šaolinio vienuolyno šventykla yra žinomiausia budistų šventykla Kinijoje. Šį vienuolyną įkūrė indų dzenbudistų vienuolis Bodhidharma. Vienuolyne be šventyklos yra ir garsus kovų menų centras, kuriame gimė Ušu kovos stilius, dabar vadinamas Kung Fu. Kung Fu Šaolinio vienuoliams – tai budizmo tikėjimo išraiška. Pasivaikščiojame po greta Šaolinio vienuolyno esantį budistinių „Pagodų mišką“. Pagodos iš tikro savo formomis primena gelsvo smiltainio mišką. Čia stovi daugiau nei 220 savitos konstrukcijos, įvairaus amžiaus pagodų – paminklų, pastatytų mirusiems Šaolinio vienuoliams.

Kinija Budos

Pietūs (už papildomą mokestį). Po pietų kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longmeno grotas. Kinų poetas Bo Dziui kadaise pasakė: „iš visų kraštovaizdžių Luojango mieste Longmenas yra gražiausias“. Čia, smiltainio uolose, 494m. buvo įkurtas vienas didžiausių budizmo vienuolynų Kinijoje. Šiose grotose iki mūsų laikų išliko 43 pagodos, 150 tūkstančių šventųjų paveikslų ir skulptūrų. Valdant Tangų ir Sungų dinastijoms, kinų meistrai šią vietovę pavertė milžiniška budistine šventykla. Uolose iš akmens buvo išskaptuotos įvairaus dydžio Budos skulptūros. Urvai ir juose įrengtos nišos driekiasi beveik kilometrą. Apžiūrime olose įsikūrusį vienuolyną. Vykstame į Luojango traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Sianą. Pasitikimas Siano stotyje, pervežimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Luojango miestas

6
diena. Sianas

Pusryčiai. Po pusryčių, pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija, kurią Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Čin Ši Huangdi pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį. Pasigėrėję šiuo žmogaus rankų darbo stebuklu, išvykstame į Sianą.

Terakotos armija

Sianas – senoji Kinijos sostinė, nuo kurios ir prasidėjo garsusis Šilko kelias. Tai miestas, kurį galima pavadinti gyva istorijos knyga, įamžinusia kinų tautos vargus ir likimo vingius. Sianas yra ir viena garsiausių senovės sostinių pasaulyje – kaip Atėnai, Kairas ar Roma. Ji gyvavo valdant net trylikai dinastijų, o ypač suklestėjo Tangų dinastijos laikotarpiu (618 – 907m.). Tuomet Sianyje gyveno daugiau kaip milijonas gyventojų ir jis buvo didžiausias pasaulio miestas.

Keliaujame į Siano kinų musulmonų kvartalą, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškosios ir budistinės architektūros motyvai. Pasivaikščiojame judria prekybine senamiesčio gatve, kurioje galima pajusti rytietiško gyvenimo ritmą – čia apstu suvenyrų, rytietiškų saldumynų ir kitų prekių. Tai puiki vieta pirkti lauktuves namiškiams. „GRŪDOS“ kelionių vadovas patars ir padės jums nepasiklysti prekių gausybėje.

vakarienė kinų koldūnų restorane

Vakare - vakarienė kinų koldūnų restorane. Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti - “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, jautiena, aviena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos ir kitos daržovės. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje. Ragausime įvairiausių rūšių garuose virtų, keptų ir sriuboje mirkstančių koldūnų.

Po vakarienės siūlome pasižiūrėti spalvingą Tangų dinastijos muzikos ir šokio šou*. Tai įspūdinga šokių programa su tradicine kinų muzika, nukelianti į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Sianas vakare

7
diena. Sianas – Džangdziadzė

Pusryčiai. Ekskursijos po Sianą tęsinys su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos: viena seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagoda, statyta VIIa. valdant Tangų dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena, didžiausia Mingų dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12km ir yra 10m aukščio. Siena miestą dalija į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas – tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Apžvelgsite fantastišką miesto panoramą nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus. Jeigu pageidaujate, sieną galite apvažiuoti rikša.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Džangdziadzė. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Džangdziadzė – Avataro kalnai – Auksinio botago upelis – Džangdziadzė

Po pusryčių vyksite į Tiandzi – „Dangaus sūnaus“ – kalno rezervatą, kurio aplinka Jūsų ne stebins, o Jus tiesiog priblokš. Kol važiuosite, paprašykite gido, kad papasakotų su šia viršžemiško grožio vietove susijusių istorijų ir legendų, nuvedančių gilyn į Šilko imperijos gyvenimą. Kai išlipsite iš autobuso, žodžiai jau nebus tokie reikalingi. Pakėlę galvą viršun, išvysite tarp rūko uždangų besislepiančias ir šen ten išnyrančias aštriabriaunes uolų kolonas.

Į aukščiausią jų kilsite kabeliu. Žvilgsnį pamažu galėsite kreipti žemyn. Jei bus pakankamai giedra, akių lygyje ir po kojomis Jums atsivers Vulingo kalnų grandinė, kurią sudaro tūkstančiai natūralių, iš kvarcinio smiltainio pačios gamtos pastatytų varvekliškų dangoraižių. O nuo Tiandzi viršūnės, iškilusios į 1262 metrų aukštį, iš paukščio skrydžio apžvelgsite šią svaiginamą uolų stulpų ir debesų masuotę bei tarp jos įsiterpusius akmeningus slėnius. Bet tuo fantastika šios dienos ture nesibaigia – dar tik prasideda! Po pietų vyksite į netoli esantį Džangdziadzės nacionalinį miškų parką. Į Juandziadzės aukštumas irgi kilsite bei iš viršūnių leisitės kabeliais. Didžiausia jų įžymybė – Avataro Aleliuja kalnai, tokį vardą ir didžiulę šlovę pelnę, kai atsidūrė mokslinės fantastikos filmo „Avataras“ scenose. Po to, kai jie pateko į kino ekranus, pasaulis patyrė šoką, kad anksčiau tinkamai neįvertino, o gal nė nepastebėjo tokio euforiją žadinančio reginio.

Avataro kalnų masyvas – sudėtingas gamtos architektūros šėlsmo kūrinys. Jo gilumoje knibžda nykstančių rūšių gyvūnų, auga reti augalai, o iš išorės jį sutvirtina natūralios uolų konstrukcijos. Pamatysite vadinamąjį Pirmąjį tiltą po Dangumi. Jis 357 metrų aukštyje jungia dvi uolas, tarsi prieš milijonus metų erozijos būtų specialiai inicijavusios tokio patogaus pasažo gyvoms būtybėms statybas.

Kol Jūsų žingeidumas neatslūgo, mėgaukitės pažinimo terapija Džangdziadzės nacionalinio miškų parko laukinėje aplinkoje ir gryname ore, pripildytame ne tik akis glostančių vaizdų, bet ir gyvų gamtos garsų. Vyksite prie netoli miesto čiurlenančio Auksinio botago upokšnio. Toks pasakiškas pavadinimas jam atiteko nuo uolos, turinčios atskirą istoriją ir legendų, – jas Jums atskleis vietinis gidas. Akmenis kliudanti tyra vandens srovė vingiuoja tarp pavojingai stačių kalvų ir palei groteskiškus jų šlaitus. Upelį supanti sultinga žaluma, priklausomai nuo metų laiko, gali persimainyti į kitas spalvas, pasidabinti elegantiškais pumpurais ir ryškiais žiedais. Vaikščiodami ne tik įsižiūrėkite į atskiras gamtos interjero detales, įsiklausykite irgi: gal išgirsite čiulbaujant retos rūšies paukštį ar spygaujant beždžionę. Keliautojai laukines nenuoramas tiek išlepino, kad kartais drąsiausios įsitaiso palei taką ir stebi dvikojus praeivius, tikėdamosi gauti skanėstų. Vakare grįšite Džangdziadzę. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Džangdziadzė – Geltono drakono urvas – Stiklo tiltas – Džangdziadzė

Pusryčiai. Važiuosite į Geltonojo drakono uolą. Čia praleisite apie 2 valandas. Bus vėsu, todėl pasiimkite kokį nors apsiaustą ilgomis rankovėmis. Simbolinį – Geltonojo drakono – vardą įgiję karstiniai „nasrai“, pilni stalagmitų, stalaktitų, povandeninių srovių, baseinų, angų, yra neįprastai dideli – kai kurie urvai plotu prilygsta krepšinio aikštelėms. Jie turi išraiškingus, simbolinius pavadinimus, kaip antai Drakono rūmai – 15 000 kvadratinių metrų salė ar Pasakų rūmai – didžiausia akmeninių krioklių grupė visoje Kinijoje. Vidinį uolų pasaulį tyrinėsite prieblandoje, kur ant žemės ir palei drėgnas, tamsias sienas dygsta natūralios skulptūros, tarsi mažesniais masteliais tai paslaptingai, tai šiurpinančiai, tai žaismingai atkartojančios ar pratęsiančios koralus po vandeniu, o gal pačias įvairiausias reljefo raukšles, rėžius, iškilimus ir kalnus, kuriuos Kinijoje jau regėjote dienos šviesoje.

Jei neturite ypatingos aukščio baimės ir pritrūksite adrenalino, pereisite kosminį jaudulį keliantį Stiklo tiltą – jau ne gamtos, o šiuolaikinės žmonių architektūros stebuklą, kol kas neturintį analogų pasaulyje. Virš kvapą gniaužiančios bedugnės tarp stačių kalnų kabanti stiklinė jungtis su permatomu, skaidriu pagrindu, nors iš šonų apsaugota aukštų turėklų, sukuria pojūtį, jog einate oru. Pasaulis Jums liks po kojomis tiesiogine šio žodžio prasme! Mes negalime tiksliai prognozuoti, kokios emocijos persvers – baimė, džiaugsmas ar laimė, o gal jos maišysis, bet užtikriname – Avataro kalnuose Jūs patirsite ekstazę ar tokią būseną, kuriai apibūdinti dar nėra sugalvota konkretaus termino. Vien dėl to verta vykti į šią kelionę. Po tokio intriguojančio turo grįšite Džangdziadzę. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Džangdziadzė – Fenghuangas

Pusryčiai. Ši diena bus skirta apčiuopti praeityje likusiam ir, šiuolaikinio žmogaus akimis žvelgiant, pasakiškai romantiškam Kinijos veidui. Šimtmečiais puoselėtos tradicijos vienoje galingiausių ir didžiausių planetos valstybių dabar sparčiai retėja dėl gigantiškų ekonominių ir technologinių ambicijų. Visa kur statybose saikų plotį keičia jau su kalnų viršūnėmis netrukus konkuruosiantis stiklinis ir betoninis aukštis. Fenghuangas, kurį dar galite vadinti Fenikso miestu, plačiame Kinijos žemėlapyje spindi tarsi mažas, tačiau neįkainojamas perlas. 

Iš Džangdziadzės vyksite į Fenghuangą. Patekę į jį, pasijusite atsidūrę Čingų ar Mingų epochos arba XX amžiaus pirmos pusės gyvenime – toje Padangių imperijoje, apie kurią skaitėte knygose, ar kurią regėjote vaidybiniuose filmuose, galbūt dramoje „Pasienio miestas“ („Border Town“), kurtoje pagal garsaus kinų rašytojo Sheno Congweno romaną. Patikrinsite, ir ar Fenghuangas vertas prašmatnių komplimentų, kuriais jį apipylė prieštaringai vertinamas, Kinijos komunistų partijos nariu buvęs rašytojas iš Naujosios Zelandijos Rewi Alley.

Fenghuango senamiestis apaugęs Nanchua kalnų papėdėje tekančią Tuodziango upę. Miestelio, kurį išraižiusios kelios dešimtys gatvių ir siaurų alėjų, išplanavimas liko nepakitęs kai kur nuo XIV, kai kur – nuo XVII amžiaus, kuomet šiame nuošaliame užutėky bruzdėjo amatininkai, žvejai ir prekeiviai, o įkvėpimo sėmėsi menininkai ir poetai. Imperinius laikus atkuria raudono akmens siena, nedidelę gyvenvietę įrėminantys ketveri vartai su bokštais. Pilki ar juosvi medinių namų, paremtų ant aukštų pastolių, stogai riestais galais, kurių fone žaliuoja vešlūs medžiai ir susikibusios kalvos, sudaro labiau pasakas nei tikrą šių dienų skubančios Azijos gyvenimą atspindintį lipdinį. Sunkus prieinamumas senesniais laikais Fenikso miestui tapo privalumu, ir jį aplenkė karai, net japonų okupacija, tik XIX amžiuje nepavyko išvengti miao tautos sukilimo. Nuo to meto etninė sudėtis „Vidurio valstybės“ vakariniuose regionuose smarkiai pasikeitusi, bet Fenghuangas tebelikęs šalies daugumą sudarančios hanų ir kitų tautų, tokių kaip miao, tudzia ir dongai, kultūrų susitikimų bei išsiskyrimų vieta. Jūs ir vėl visomis savo juslėmis įsitikinsite, kokia Kinija marga papročiais, skoniais, spalvomis ir istorija. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Fenghuangas – Fandžingšano kalnas – Tongrenas – Šanchajus

Pusryčiai. Pasistiprinę važiuosite į nuostabią vietą, kurioje Vulingo kalnų kilnumas ir budistinis dvasingumas susieina į nepaprastai vaizdingą viršūnę. Išvydę ją interneto platybėse, galbūt net suabejotumėte jos tikrumu ir neatmestumėte, kad vaizdas gali būti sumontuotas ar gerokai pagražintas. Fandžingšanas gali net trumpam pakirsti. Gyvybės ir žalumos prisodrintoje aplinkoje, kurią tai žvilgina saulė, tai dengia rūkas, jau iš tolo išryškėja iš visų supančių kalnų savo grakščia forma išsiskirianti, medžio kamieną primenanti, kitas smailes įspūdingai praaugusi viršūnė. Jos aukštis palyginti nėra didelis – siekia 2570 metrų, tačiau statumas – ekstremalus kaip reta.

Fandžingšanas yra vienas iš keturių šventų Kinijos kalnų. Čanbudizmas šią nuošalią, sakraliu, jautriu grožiu gamtos apdovanotą vietovę užliejo garsiosios Tangų dinastijos laikais, greičiausiai VII amžiuje, kai Tongreno apylinkėse pagyvėjo susisiekimas. Vietovės pavadinimas išsirutuliojo iš kertinės budizmo filosofijos idėjos – nušvitimo ir išsilaisvinimo iš žemiškų kančių bei troškimų. Tekant šimtmečiams, aplink Fandžingšaną daugėjo neeilinių čanbudizmo istorijų bei šventyklų. Dauguma jų anuomet priklausė „Tyrosios žemės“ ir Linji sektoms. Meditacinį kalno ir jo apylinkių būvį laikinai nutraukė imperatorių valdžią pakeitęs komunistinis režimas. Nuo XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio Fandžingšanas atsigauna, šventyklos čia atstatinėjamos. Pasiekę dar vieną savo kelionių įspūdžių aukštumą, po pietų važiuosite į Tongreną, o iš jo skrisite į Šanchajų. Nakvynė viešbutyje.

12
diena. Šanchajus

Šanchajus dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“. Kažkada buvęs panašus į kosmopolitinius Kasablanką ar Aleksandriją, Šanchajus tapo daugelio literatūros bei kino kūrinių įkvėpimo šaltiniu ir herojumi. Šanchajaus (pažodžiui „Miestas virš jūros“) ištakos siekia Sungų dinastiją – 1554m. Iš tų laikų yra išlikę senosios gynybinės sienos likučiai ir Senieji šiauriniai vartai, dabar įkomponuoti į tipiško kinų namo fasadą. 17-18a. tai buvo garsus audėjų miestas. Modernusis Šanchajus gimė pasibaigus Opiumo karui ir 1842m. pasirašius Nankino sutartį, leidusią užsieniečiams kurtis kai kuriuose Kinijos uostuose. Nuo tada prasidėjo Šanchajaus klestėjimo laikotarpis. Virš šimtmečio trunkantis užsieniečių buvimas padarė šį miestą Kinijos vartais, per kuriuos plūsta vakarietiška civilizacija. 1900 – 1930m. ypač sustiprėjo Prancūzijos ir Anglijos įtaka. Šanchajus tapo tiesiog europietiškos architektūros muziejumi po atviru dangumi. Ir dabar, valdant komunistams, Šanchajaus savivaldai suteiktos didžiulės teisės – tai laisvosios prekybos zona. Šis miestas yra Kinijos ekonominio gyvenimo smegenų centras. Šiuo metu miestas statosi ir modernėja kaip niekad sparčiais tempais.

Šanchajus

Pusryčiai. Pažintis su Šanchajumi, kur susilieja rytų ir vakarų kultūros, o prabanga puikiai dera su senąja architektūra. Du rajonai – Pudongas ir Bundas – tai šiuolaikinis modernus Šanchajus, o senamiestyje juntama senojo miesto atmosfera. Kiekviena kultūra darė miestui savo įtaką, todėl čia yra ir antikos stiliaus kolonų, ir gotikos bokštų, ir kolonijinio stiliaus pastatų. Keliaujame į Bundo rajoną. Tai modernaus Šanchajaus širdis – šią vietą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Bundo rajone, įsikūrusiame ant vakarinio Huangpu upės kranto, galima išvysti įspūdingų britiškosios ir prancūziškosios architektūros statinių, išlaikiusių kolonijinio laikotarpio stilių ir žavesį. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai. Vėliau vykstame bei apžiūrime prabangiausią French Concession rajoną. Keliaujame į Nanjing Lu, vieną ilgiausių ir prabangiausių pėsčiųjų gatvių Šanchajuje – verdantį įvairių tautų katilą. Pietūs.

Vykstame į šilko parduotuvę pasižiūrėti šilko gamybos pristatymo: čia sužinosite apie visą šilko gamybos procesą – nuo kiaušinėlių padėjimo, šilkaverpio išsiritimo, iki šilko kokono susiformavimo ir šilko gamybos.

Tęsiame pažintį su Šanchajumi. Keliaujame į senąją Šanchajaus dalį, kur galima pajusti senojo miesto alsavimą: žymiausia Šanchajuje budistų vienuolių pagoda – Nefritinio budos šventykla su 1,9 m aukščio budos atvaizdu; akmenimis grįstos gatvelės, senieji kinų namai, raudoni žibintai. Čia nuo seno kūrėsi privatūs bankai, aukso parduotuvės, restoranai, arbatinės... Keliaujame į vienus gražiausių Šanchajaus senamiesčio Malonumų (Yuyuan Garden) sodus. Malonumų sodai – senoji Šanchajaus dalis – įstabus klasikinio kinų sodininkystės meno kūrinys: maži kinų architektūros nameliai, drakonais margintos sienos, labirintai, tvenkiniai su žuvelėmis.

Vakare siūlome pasigrožėti naktiniu Šanchajumi plaukiant laivu Huangpu upe*. Naktinis Bundo vaizdas laikomas vienu gražiausių Kinijoje. Kai ant Huangpu upės nusileidžia sutemos, neoninėmis šviesomis suspindi televizijos bokštas, Dzinmao rūmai, vienas aukščiausių pastatų Azijoje, atrodo lyg švytinti, į dangų besistiebianti pagoda. Po įspūdingo plaukimo Huangpu upe grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

13-14
dienos. Šanchajus arba Sudžou*. Skrydis: Šanchajus – Stambulas – Vilnius (galimi ir kiti skrydžio variantai)

Pusryčiai. Laisva diena, kurios metu galite apsipirkti šurmuliuojančiuose turguose, parduotuvėse ar tiesiog pasimėgauti šio milžiniško kosmopolitinio miesto gyvenimu.

Sudžou - sodų miestas

Pageidaujantiems siūlome ekskursiją į Sudžou* - sodų miestą. Išraižytas kanalų su romantiškais tilteliais Sudžou dar vadinamas „Rytų Venecija“. Čia gimė ir suklestėjo kinų sodų dizainas – tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės. Pažymima, kad sosų dizainas siekia miniatiūroje atkurti natūralių kraštovaizdžių grožį. Kinų sodas – tai išdailinti, raižiniais puošti mediniai pastatai, paviljonai, pavėsinės. Būtinas atributas – tvenkiniai, lenkti ar zigzaginiai tilteliai, įspūdingi akmenys, uolienos. Pažintis su sodais. Pietūs. Po pietų grįžimas į Šanchajų. Vakare autobusas Jūsų grupę nuveš į tarptautinį Pudongo oro uostą. Skrisite namo per Stambulą (galimi kiti skrydžio variantai). Kitą dieną leisitės Vilniuje.

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
  • Greitųjų traukinių bilietai: Pekinas – Luojangas; Luojangas – Sianis.
  • 2 vietiniai skrydžiai su oro uostų mokesčiais: Sianis – Džangdziadzijė; Tongrenas – Šanchajus.
  • 11 nakvynių turo metu 3-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose.
  • Maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 3 pietūs (kinų virtuvė), 8 vakarienės (kinų virtuvė, viena vakarienė - kinų koldūnų restorane Sianyje).
  • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane.
  • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
  • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Stambulas – Pekinas; Šanchajus – Stambulas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais (galimi ir kiti skrydžio variantai), kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 850 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankytinus objektus ir muziejus 235 EUR/asm.
  • Kinijos viza ~220 EUR.
  • Sveikatos draudimas kelionės metu (privalomas).
  • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (Kinijoje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 - 3 EUR/dienai, vietiniams gidams ~4 - 5 EUR/dienai, kambarinėms ~1 EUR/dienai, viešbučio nešikams ~1 EUR/už lagaminą.
  • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.
Svarbi informacija
Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams.
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs, jame neturi būti neoficialių antspaudų*. Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
  • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS GRŪDA NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
  • Kiekvienas keliautojas, norintis gauti KINIJOS vizą, privalo pats atvykti į Kinijos ambasadą ir palikti biometrinius duomenis (pirštų antspaudus). Pasas priduodamas į ambasadą likus 6-3 sav. iki išvykimo ir ambasadoje bus laikomas apie 7 dienas. Mes padėsime susitvarkyti vizos formalumus.

 

*Kas yra neoficialūs antspaudai? Tai suvenyriniai antspaudai, kuriuos keliautojai gali gauti turistinėse vietose (pvz.: Maču Pikču, Ušuajoje, Japonijoje, Jungfrau ir kt.). Jei norite turėti suvenyrinį antspaudą, skirkite jam vietą užrašų knygutėje. Į pasą jų dėti griežtai nerekomenduojama. 

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Kinija

Kinija

Kinija – didysis rytų šalių perlas, stebinantis didžiuliais kultūriniais skirtumais. Tai valstybė, kurią lanko keliautojai, ieškantys aštrių įspūdžių, o ne tik gražių paplūdimių ir ramių atostogų. Tiesa, kelionę į Kiniją organizuoti savarankiškai gali būti pakankamai keblu – juk sunku atrasti labiausiai viešnagės vertas vietoves bei viską kruopščiai suplanuoti vienos ar kelių savaičių trukmės atostogoms. Todėl išties verta kreiptis į patyrusius kelionių organizatorius – štai kelionių agentūra Grūda organizuoja išties puikiai suplanuotas keliones, paliksiančias neišdildomus įspūdžius.

Kinijos (kin. Zhongguo, pažodžiui: „vidurinė valstybė“) oficialus pavadinimas – Kinijos Liaudies Respublika (kin. Zhonghua Renmin Gongheguo), sutrumpintai KLR. Tai didžiausia šalis pasaulyje pagal gyventojų skaičių (daugiau nei 1,3 milijardo, iš kurių dauguma yra etniniai kinai, vadinami haniais). Pagal teritoriją Kinija užima trečią vietą pasaulyje, nusileisdama Rusijai ir Kanadai.

Bendra informacija apie Kiniją 

Kteritorija išsidėsčiusi Centrinėje ir Rytų Azijoje ir padalinta į 23 provincijas, 5 autonominius regionus ir 4 savivaldybes, priklausančias centrinei jurisdikcijai. Taivanas, kuris iš tikrųjų yra nepriklausoma valstybė, taip pat laikomas Kinijos provincija. Šalies sostinė yra Pekinas. Didžiausias miestas – Šanchajus. Didelės metropolinės zonos taip pat apima Tiandziną, Guangdžou ir Harbiną.

Kiniją drąsiai galima vadinti kontrastų šalimi. Ir tai ne tik dėl to, kad ją sudaro septynios klimato zonos, bet ir dėl įvairaus kraštovaizdžio. Toje pačioje šalyje yra tokių megapolių kaip Honkongas, Šanchajus ir Pekinas, o šalia jų taikiai egzistuoja Kinijos Venecija vadinamas Sudžou uostamiestis ir Siano rojaus sodai. Nepaisant to, kad Kinija yra viena pažangiausių pasaulio šalių, čia iki šių dienų senovės tradicijos, žinios ir įgūdžiai saugomi ir taikomi praktikoje. Vos per vieną kelionę į Kiniją galite aplankyti visiškai skirtingus pasaulius: paklaidžioti Pekino Uždraustojo miesto labirintais, suskaičiuoti imperatoriaus Čin Ši Huango terakotinės armijos karius ar pasivažinėti dviaukščiais tramvajais dinamiškame Honkonge.

Klimatas Kinijoje

Kinija užima didžiulę teritoriją, kurios reljefas skirtingose vietovėse taip pat gerokai skiriasi. Dėl šios priežasties Kinija patenka net į 5 temperatūros zonas. Tačiau žvelgiant bendrai, daugumoje šalies regionų žiemos būna šaltos ir sausos, o vasaros – karštos ir lietingos. Vis tik planuojant kelionę į Kinijos šiaurę žiemos metu gali spustelėti net iki 30 laipsnių Celsijaus stiprumo šaltukas. Vasarą daugumoje teritorijų oro temperatūra pakyla virš 20 laipsnių, išskyrus kalnuotus regionus.

Didžiulė teritorija ir sudėtingas reljefas, Kinijos klimatui suteikia itin didelę įvairovę. Šalį sudaro kelios klimato zonos. Žiemą vyrauja šiaurės vėjai, vasarą – pietų, būdingas staigus metų laikų pasikeitimas. Nors šalies rytuose lietus nėra neįprastas reiškinys, vakaruose dažnai pasitaiko sausros.

Vasarą šalies rytuose, veikiant galingoms oro srovėms iš Ramiojo ir Indijos vandenynų, iškrenta nemažai kritulių. Žiemą kritulių gerokai mažiau, šiam laikotarpiui būdingas sausas, šaltas oras.

Vakaruose klimato sąlygos daug atšiauresnės. Vasarą čia karštis nepakeliamas, o žiemą būna stiprios šalnos. Absoliuti temperatūra žiemą gali siekti -50 laipsnių Celsijaus, o vasarą karščiausioje Kinijos dalyje – Turpano baseine, oro temperatūra siekia beveik +50 laipsnių Celsijaus.

Laikas 

Laikas Kinijoje yra 6 valandos priekyje Lietuvos laiko, kai Lietuvoje yra žiemos laikas ir 5 valandos priekyje, kai Lietuvoje yra vasaros laikas.

Kalba

Oficiali Kinijos kalba yra kinų, kuri priklauso kinų-tibetiečių kalbų šeimos atšakai.

Religija

Vyraujančios religijos Kinijoje: budizmas, daoizmas ir konfucianizmas. Šalyje taip pat daug krikščionių, musulmonų.

Sveikatos priežiūra ir skiepai 

Kinijoje turistai gali gauti įvairias medicinines paslaugas, priklausomai nuo poreikių ir situacijos. 

  • Avarijos, traumos ar staigaus susirgimo atveju galima kreiptis į greitosios medicinos pagalbos tarnybą.
  • Konsultacijos su gydytojais dėl įvairių ligų, receptų išrašymas, diagnostiniai tyrimai (kraujo, šlapimo, rentgeno ir kt.).
  • Gydymas ligoninėse, jei reikalingas ilgesnis ar sudėtingesnis gydymas.
  • Priklausomai nuo miesto ir ligoninės, galima gauti specializuotas paslaugas, tokias kaip odontologija, oftalmologija, ginekologija ir kt.
  • Vaistus galima įsigyti vaistinėse, kai kuriems vaistams reikalingas receptas.

 

Medicininės paslaugos Kinijoje turistams yra mokamos. Valstybinės ligoninės dažniausiai pigesnės nei privačios, tačiau jose gali būti ilgesnės eilės ir personalas gali nekalbėti angliškai. Privačios sveikatos priežiūros įstaigos brangesnės, tačiau dažnai siūlo aukštesnės kokybės paslaugas, modernią įrangą ir personalą, kalbantį angliškai. Medicininių paslaugų kokybė gali labai skirtis priklausomai nuo ligoninės ir vietovės. Didžiuosiuose miestuose ir privačiose įstaigose kokybė dažniausiai aukštesnė.

Labai rekomenduoju turėti tinkamą kelionės draudimą, kuris apimtų medicinines išlaidas Kinijoje. Draudimas gali padengti gydymo, vaistų, evakuacijos ir kitas susijusias išlaidas. Kai kurios ligoninės ir klinikos gali reikalauti mokėjimo grynaisiais, ypač mažesnėse vietovėse. Didžiuosiuose miestuose ir privačiose įstaigose dažniausiai priimamos kredito kortelės.

Keliaujant iš Lietuvos į Kiniją privalomų skiepų nėra, išskyrus geltonosios karštligės vakciną, kurios reikia tik atvykstantiems iš endeminių regionų ar tranzituojantiems per juos (vyresniems nei 9 mėn. amžiaus žmonėms). Suaugusiems dėl saugumo rekomenduojama atnaujinti difterijos ir stabligės skiepus, taip pat pasiskiepyti nuo vidurių šiltinės ir hepatito A, B.

Kinijos nuotraukos

Maistas Kinijoje

Nors mitybos principai visoje Kinijoje išlieka ganėtinai panašūs, tačiau tradiciniai patiekalai vėlgi kinta priklausomai nuo regiono. Šiaurinėje šalies dalyje vietiniai maitinasi ganėtinai paprastai, tačiau šiame regione vartojama daugiau grūdinių kultūrų – dėl šios priežasties čia itin paplitę makaronų bei “wok” tipo patiekalai. Vakarinėje dalyje pagrindiniu patiekalų ingredientu laikoma aviena, o rytinėje dalyje gyvenantys vietiniai gamina lengvą tačiau ganėtinai saldų maistą. Centrinėje Kinijoje gaminamas aštrus maistas su galybe prieskonių, o pietinėje šalies dalyje dažniausiai valgomi įvairūs aštrūs troškiniai.

Kinai mėgsta ir moka gaminti, ir labai didžiuojasi savo virtuve. Pagrindinis kinų virtuvės produktas – ryžiai. Iš ryžių gaminama sausa košė fan ir labai skysta košė famizhou, kurios valgomos pusryčiams. Ryžiai patiekiami vieni arba su daugybe priedų – smulkiai supjaustytomis krevetėmis, daržovėmis, kiaušiniais. 

Pasak kinų, kiekvienam patiekalui būtinos trys svarbios savybės: spalva / išvaizda (se), aromatas (xiang) ir skonis (wei). Kad patiekalas būtų estetiškai išraiškingas, dažniausiai naudojamas kontrastingų spalvų mėsos ir daržovių derinys. Vienas iš pagrindinių principų – patiekalą turi sudaryti maži gabalėliai, kad valgio metu nereikėtų papildomų pastangų supjaustyti gatavą patiekalą lėkštėje. Maistui kepti naudojama vadinamoji „wok“ – didelio skersmens pusrutulio formos keptuvė iš geležies ir aliuminio. Kepant naudojamas minimalus riebalų kiekis.

Kinija yra šalis, kurioje viskas stebina vaizduotę: istorija, kultūra, menas, gamta ir net virtuvė. Kinų virtuvė viena neįprasčiausių pasaulyje. Kinai tradiciškai valgo medinėmis lazdelėmis, o tai nepatyrusiems sudaro nemažai keblumų. Negana to, daugelio kiniškų patiekalų ingredientai gana specifiniai: gyvatės mėsa, ryklių pelekai, įvairūs smulkūs gyvūnai ir vabzdžiai.

Kinų virtuvei būdingas didelis kiekis jūros gėrybių, daržovių, vaisių. Vyrauja sūrūs, aštrūs skoniai, pikantiški prieskoniai, taip pat didžiulis visų rūšių padažų pasirinkimas. Ryžiai neatsiejama visų kiniškų patiekalų sudedamoji dalis – jie pakeičia duoną.

Kinai gali gaminti bet kokį maistą iš bet kokių ingredientų, o maisto ruošimo kultūrai skiriama didelė reikšmė. Negalima teigti, kad visai Kinijai būdingi tie patys tradiciniai patiekalai. Kiekvienas šalies regionas turi savo ypatingus maisto gaminimo būdus. Pavyzdžiui, Šandongo virtuvė garsėja sūriais, Sičuano – prieskonių gausa ir padažais, o Kantono – novatoriškomis idėjomis gaminimo būduose.

Kinietiška virtuvė

Elektra Kinijoje

Didžiojoje šalies dalyje elektros įtampa yra 220 voltų, tačiau kai kuriose vietovėse (pavyzdžiui, Taivane), elektros įtampa gali būti ir 110 voltų. Vis tik standartiniai elektros lizdai yra kitokie nei Europoje. Populiariausi lizdų tipai Kinijoje yra du: A (dažniausiai naudojamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Kanadoje) bei I (Australijos bei Naujosios Zelandijos standartas). Taigi, europietiški įrenginiai, į tinklą jungiami C ar F tipo kištukais, čia neveiks. Todėl praverstų iš anksto apsirūpinti reikiamais tinklo šakotuvais, nors jų galima įsigyti jau atvykus į Kiniją.

Elektra Kinijoje

Apgyvendinimas Kinijoje

Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų Kinijoje yra nesuskaičiuojama galybė – tiek nakvynės namų, tiek ir įvairaus lygio viešbučių. Tiesa, jų kainos gerokai priklauso ne tik nuo to, kokiame jie yra mieste ar regione, tačiau ir nuo to, kaip toli jie yra nuo žymiausių lankytinų objektų. Ieškant nakvynės vietų prie Didžiosios Kinų sienos ar pačiame Honkongo centre, apgyvendinimas gali kainuoti išties nemažai. Tačiau geriausius apgyvendinimo pasiūlymus galite rasti čia.

 Viešbučiai Kinijoje

Transportas Kinijoje

Kiniją pasiekti galima tiek žemės transportu, tiek ir lėktuvu. Tačiau keliavimas oro keliais yra neabejotinai kur kas patogesnis būdas greičiau pasiekti savo kelionės tikslą. Tiesa, nusprendus aplankyti kelias nutolusias vietoves pačioje Kinijoje, teks rinktis iš dviejų variantų – nebrangių vietinių skrydžių bei greitųjų traukinių, kuriuose kelionė išties patogi, tačiau trunka kiek ilgiau. Vis tik kelionės metodą lengva pasirinkti atsižvelgiant į reikiamą nukeliauti atstumą - atostogų metu kiekviena kelyje praleista akimirka yra svarbi.

Kelionės po Kiniją gali būti įdomi ir jaudinanti patirtis, o viešasis transportas vaidina svarbų vaidmenį keliaujant po šią didžiulę ir įvairiapusę šalį. Kinijoje veikia plati ir efektyvi viešojo transporto sistema, kurią sudaro metro, autobusai, taksi ir traukiniai.

Greitieji traukiniai yra greitas ir patogus būdas keliauti tarp didžiųjų Kinijos miestų, tokių kaip Pekinas, Šanchajus, Guangdžou. Tolimųjų reisų ir regioniniai traukiniai leidžia keliauti į įvairias šalies dalis, atokesnius regionus.

Daugumoje didžiųjų Kinijos miestų yra modernūs ir efektyvūs metro, apimantys pagrindines miesto zonas. Kelionė metro kainuoja 2 juanius (0,24 eurai). Dideliuose miestuose metro bilieto kaina priklauso nuo maršruto ir stotelių skaičiaus.

Taksi yra patogus, bet santykinai brangesnis būdas keliauti po miestus. Taksi kaina priklauso nuo automobilio komforto lygio. Minimali kelionės kaina yra 10 juanių (1,21 euro). Būtinai atsižvelkite į atskirą įlaipinimo mokestį (pavyzdžiui, Pekine jis siekia 13 juanių (1,58 euro)). Deja, daugelis taksi vairuotojų nekalba angliškai, todėl rekomenduoju nurodyti adresą kinų kalba. 

Mėgstantys po miestus keliauti ekologiškai, gali pasinaudoti dviračių ir elektrinių paspirtukų nuomos paslaugomis. Autobusai yra prieinamas būdas keliauti po miestus, už kelionę iki 1–1,5 kilometro mokėsite 1 juanį (0,12 eurų). Tačiau norint suprasti maršrutus ir stoteles, gali prireikti kinų kalbos žinių. Išsamesnę informaciją apie Kinijos viešąjį transportą rasite https://www.etripchina.com/

Daugelyje Kinijos miestų yra integruotos kortelės, tokios kaip Šanchajaus viešojo transporto kortelė (SPTC), kuriomis galima atsiskaityti už keliones metro, autobusais ir net kai kuriais taksi.

Kinijoje plačiai paplitę elektroniniai mokėjimai naudojantis mobiliosiomis programėlėmis, tokiomis kaip „Alipay“ ir „WeChat Pay“. Jomis taip pat galima atsiskaityti už keliones. Planuojant maršrutus ir keliaujant naudokitės žemėlapiais ir navigacijos programėlėmis, pvz., „Google Maps“ ar „Baidu Maps“.

Saugumas, sveikata, skiepai

Ruošiantis kelionei į tolimuosius rytus būtina pasidomėti ir įvairiais bendraisiais klausimais. Nuo nenumatytų išlaidų bei kitų problemų apsisaugoti padeda kelionių draudimas, kurį įsigyti rekomenduojama kiekvienam keliautojui. Kalbant apie sveikatą, prieš kelionę rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės, difterijos (suaugusiems) bei pakartotinai vakcinuotis nuo stabligės. Nors privalomų skiepų vykstant į Kiniją nėra, tačiau yra išties naudinga apsisaugoti nuo įvairių galimų problemų.

Reikalingi dokumentai vykstant į Kiniją

Vykstant į Kiniją būtina pasirūpinti galiojančiu LR piliečio pasu (asmens tapatybės kortelė kelionėms į šią šalį netinka). Taip pat būtina pasirūpinti ir viza, kurią išduoda Kinijos ambasada (vienkartinės turistinės vizos kaina siekia apie 100 eurų). Bevizis rėžimas taikomas tik asmenims, kuriems Kinija yra tranzitinė šalis. Tokiu atveju būtina turėti galiojantį pasą bei bilietus, įrodančius, kad Kinija nėra galutinis kelionės tikslas (atgaliniai bilietai šiuo atveju netinka).

Lauktuvės iš Kinijos

Kadangi Kinija žinoma ir dėl itin egzotiškų arbatos gėrimo ceremonijų, tradicinė arbata gali būti puiki dovana. Taip pat lauktuvėms neretai vežama įvairi Kinijos gamintojų smulki elektronika (išmanieji telefonai, laikrodžiai, kompiuteriai), kurie yra gerokai pigesni nei žinomų prekės ženklų produkcija. Norint išsiskirti, lauktuvėms galima vežti ir įvairius kiniškus meno ar šilko dirbinius, taip pat ir kaligrafijos rinkinius.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Kinijoje

  • Didžioji Kinų siena, pradėta statyti dar 7 amžiuje prieš mūsų erą, šiandien yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų.
  • Lotoso kalnai savo forma primena besiskleidžiantį lotoso pumpurą. Tačiau neverta apsigauti – tai vienas iš pavojingiausiai atrodančių lankytinų objektų pasaulyje.
  • Sianas – tai istorinė Kinijos sostinė, kurioje stūkso žymiausia Kinijos musulmonų šventykla – Siano didžioji mečetė.
  • Guilinas – miestas, kuriame apsilankyti būtina besidomintiems autentiška kinų architektūra. Negana to, šį miestą supa nuostabaus grožio gamta.
  • Honkongas – Kinijai priklausanti sala, kuri dažną keliautoją priverčia suabejoti, ar jis vis dar toje pačioje šalyje. Mat tiek žmonės, tiek kultūra, architektūra ar gamta, smarkiai skiriasi.
  • Dangaus šventykla – Pekino centre esantis šventovių kompleksas. Tai didžiulę istorinę svarbą turintis objektas, lankytojus traukiantis dar nuo 15-ojo amžiaus.
  • Hutongo rajonas Pekine – keliautojų mėgiamas dėka išskirtinės architektūros. Jis pastatytas pagal senąsias kinų tradicijas ir stūkso iki šio.
  • Kruizas Jangdzės upe – leidžia pasigrožėti neįtikėtino grožio Jangdzės upės slėniais, vertais šimtų fotoaparato kadrų.
  • Šanchajus yra septintasis pagal dydį miestas visame pasaulyje. Tai svarbus pramonės bei inovacijos centras, turinti ir didelę istorinę reikšmę.
  • Tiananmenio aikštė Pekine yra trečia pagal dydį pasaulyje – jos plotas net 440 tūkst. kv. m., o ji įkurta prie pat Dangaus ramybės vartų.

 

Nuotraukos iš Kinijos

Įdomybės

Kiniški gaminiai nuo seno garsėja kaip ne itin geros kokybės produktai. Tačiau net ir Senovės Kinijoje kareivių šarvai buvo gaminami ne iš ko kitko, bet iš popieriaus! Tačiau Kinija yra išties didinga šalis – joje gyvena apie 1,4 milijardo gyventojų, o Kinijoje sumontuoti geležinkelio bėgiai galėtų du kartus apjuosti Žemės rutulį. Įdomu ir tai, jog nors dydžiu žemyninė Kinija prilygsta žemyninei JAV daliai, tačiau Kinijoje yra vienintelė oficiali laiko zona (tuo tarpu JAV yra net 4 laiko zonos).

Kinijos vaizdai

Naudingi patarimai

Puikus metas aplankyti Kiniją – tai kinų naujieji metai, kuriuos vietiniai švenčia net 15 dienų. Tai puikus būdas pažinti išties didžiulius kultūrinius skirtumus bei pažinti vietos kultūrą. Vis tik vykstant į šią rytų šalį derėtų pasiruošti – pasidomėti vietovių, į kurias vykstama, saugumu, iš anksto pasirūpinti kelionės bei sveikatos draudimu, įsigyti bent kelias skirtingas banko korteles. Taip pat, Kinijoje pastebimi lietuviško mobiliojo ryšio sutrikimai, todėl derėtų apsvarstyti ir galimybę įsigyti išankstinio apmokėjimo SIM kortelę.

Valiuta ir vidutinės kainos 

Kinijos valiuta yra juanis (CNY). Anot pasaulinių finansų institucijų – tai viena stabiliausių valiutų pasaulyje. Beje, Kinijos valiuta turi ir kitą pavadinimą – renminbi, kuris kinų kalba reiškia „žmonių pinigai“.

Maisto produktai Kinijoje pigesni nei Europoje. Už pietus kavinėje vienam asmeniui turėsite sumokėti maždaug 30–40 juanių (apie 3,7–4,9 euro). Restorane pietūs dviem kainuos 200–300 juanių (apie 24–36 eurus). Už šią kainą gausite sriubą, pagrindinį patiekalą su mėsa, vištiena arba žuvimi, garnyrą ir desertą. Blyneliai su įvairiais įdarais kainuoja tik 2–3 juanius (0,24–0,36 euro). Kilogramas bulvių turguje arba parduotuvėje kainuoja apie 3 juanius (maždaug 0,36 euro). Už 1,5 litro vandens butelį mokėsite 2 juanius (0,24 euro). Alkoholis Kinijoje brangesnis. Pavyzdžiui, butelis vyno (ne paties brangiausio) kainuoja 100 juanių (apie 12 eurų).

Drabužių kainų diapazonas gana didelis. Viskas priklauso nuo to, kur gaminama ir kur parduodama. Pigius džinsus galima nusipirkti vos už 50 juanių (6 eurus), tačiau už firminius teks sumokėti 400–500 (maždaug 50–60 eurų).

Vizos 

Lietuvos Respublikos piliečiams, norintiems vykti į Kiniją, būtina gauti vizą. Dėl tikslios informacijos rekomenduoju užsukti į oficialią Užsienio reikalų ministerijos svetainę.

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (0-37) 32 44 54
Vilnius: (0-5) 215 00 77
Klaipėda: (0-46) 31 17 43
Mažeikiai: (0-44) 32 53 00
Online užsakymai: 061148640
Grupėms: (0-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2150 €