Trys didžiosios Azijos paslaptys: dvasingasis Tibetas, mistiškasis Nepalas ir karališkasis Butanas 19d.

Lasa – Gjangdzė – Šigadzė – Šelkaras – Žangmu – Katmandu – Patanas – Nagarkotas – Baktapuras – Katmandu – Paro – Timpu – Punaka – Paro Tigro lizdas – Kijiču Lakangas – Paro
2020.09.14 - 10.02 su Tseču festivaliu!
2021.09.05 - 09.23 su Tseču festivaliu!
Kaina nuo:
3999 €
+ lėktuvų bilietai
Spausdinti[print page icon alt]

Kelionės datos ir kainos

1 asmeniui dviviečiame kambaryje
su Tseču festivaliu!
3999 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
1 asmeniui dviviečiame kambaryje
su Tseču festivaliu!
3999 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.

Viešbučiai


Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau trečią dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais. rašyti atsiliepimą


Butanas

„Griaustinio drakono šalis“ – turbūt ne kartą girdėtas Butano epitetas, iš dalies ir bauginantis, bet taip pat ir traukiantis keliautojus. Tai vienintelė šalis pasaulyje, kurioje oficiali religija ir dvasinis paveldas yra tantros budizmas. Norėdami pajausti išskirtines Butano tradicijas, gyvenimo būdą ir kultūrą, privalote jį aplankyti. Keliones į šią egzotišką Azijos šalį organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Butane

Butanas priklauso tropinio klimato zonai, tačiau rytiniame regione yra gerokai šilčiau nei kituose šalies regionuose. Vidutinė temperatūra žiemą siekia apie 17oC, o vasarą – apie 28oC. Daugiausiai kritulių šalyje iškrenta birželio mėnesį.

Butano nuotraukos

Maistas Butane

Butaniečių virtuvė patiks miltinių ir aštrių patiekalų mėgėjams. Gaminamame maiste gausu druskos, aštrių pipirų (pastarųjų rasite beveik visuose patiekaluose). Būnant šioje šalyje būtina paragauti nacionalinį butaniečių patiekalą: aliejuje su sūrio padažu ir kitais pagardais troškintas pipirų ankštis ir apkepintus grybus su sūriu.

Maistas Butane

Elektra Butane

Standartinė elektros įtampa Butane – 220-240V. Čia vyrauja trijų tipų rozetės, todėl, planuojantiems vykti į Butaną, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Butano parduotuvėse.

Elektra Butane

Apgyvendinimas Butane

Apgyvendinimas Butane nėra brangus. Šioje šalyje keliautojai dažniausiai apgyvendinami 2-3* viešbučiuose, kurių ir yra daugiausiai Butane. Visoje šalyje yra tik keli 5* viešbučiai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Asmeninius vertingus daiktus bei pinigus viešbučiuose saugokite seifuose, kurie įkurti viešbučio kambariuose arba registratūroje. Kitu atveju, už prarastus daiktus viešbutis neatsako.

Viešbučiai Butane

Transportas Butane

Keliaujant po Butaną rekomenduojama išimtinai naudotis tik taksi ar turistinių autobusų paslaugomis, nes šalyje gausu vingiuotų ir pavojingų kelių, o daugelio kitų transporto priemonių techninė būklė yra labai prasta.

Skrydžių į Butaną pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Butaną rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A, stabligės ir vidurių šiltinės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Šalyje rekomenduojama negerti nevirinto vandens bei nevartoti tokio vandens ledo kubelių.

Reikalingi dokumentai vykstant į Butaną

Vykstant į Butaną būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reikalaujama, jog keliaujančio asmens pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Atvykus į Butaną yra privaloma užpildyti deklaraciją apie gabenamus daiktus: kompiuterius, planšetes, fotoaparatus, vaizdo kameras ir kt.

Nuotraukos iš Butano

Lauktuvės iš Butano

Grįžtant iš Butano būtina parsivežti dalelę šios šalies – rankomis austų gaminių, išdrožinėtų spalvingų kaukių, pintų krepšių, medinių indų, ypač kokybiškai apdirbtų metalo gaminių, paveikslų ar tiesiog įdomių pašto ženklų.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Butane

 • Thimpu. Butano sostinė, kurioje gyvena apie 100000 žmonių. Šis miestas ypatingas tuo, kad tai vienintelė sostinė pasaulyje, kurioje nėra transporto kamščių ir net nėra šviesoforų.
 • Paro. Miestas, kuriame vyrauja išskirtinė ir unikali architektūra, bei kuriame yra įsikūrusios daugybė šventyklų.
 • Kyichu Lhakhang. Tai VII a. įkurta Butano šventykla, kurą pastatė Tibeto karalius Songtsen Gampo.
 • Drukgyel Dzong. Tradicinis butaniečių ūkis, išsiskiriantis savo kultūra bei dydžiu.
 • Taksanga. Vienas žinomiausių Butano vienuolynų, kuris įsikūręs ant 3210 metrų aukštyje esančio skardžio ir baigtas statyti XVII a. pabaigoje.
 • Ta Dzongo. Atskiras stebėjimo bokštas, kuris įkurtas strategiškai patogioje vietoje ir išsiskiriantis unikalia architektūra.
 • Rimpung Dzong. Paro mieste ypač žemai įkurtas dzongas tam, kad priešas jo nerastų.
 • Thimpu Dzong. Butano „vizitinė kortelė“ – daugiausiai fotografuojamas ir publikuojamas vienuolynas, kurį privalu pamatyti.
 • Dochula perėja. 3100 metrų virš jūros lygio įkurta perėja, nuo kurios atsiveria įspūdinga Himalajų panorama.
 • Phobjika slėnis. Išskirtinės Butano gamtos kampelis, apie kurį visada noriai papasakos Semchubara kaimelio vietiniai gyventojai.

Butano vaizdai

Įdomybės

Butane moterims reikia būti ypač atsargioms – nedera dėvėti ypač aptemtų rūbų, jei nenorite įžeisti vietinių gyventojų. Taip pat, geriau nedėvėti šortų, ir palaidinių be rankovių kaip viršutinio rūbo. Ypač svarbu į aprangą atsižvelgti vykstant aplankyti šventyklas, vienuolynus bei kitas religines vietas. Ir net nesumąstykite keliauti po kalnų viršūnes – šioje šalyje alpinizmas yra draudžiamas, kadangi manoma, jog tose viršūnėse gyvena dievai, kurių ramybė yra šventa.

Vaizdai iš Butano

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Butano laiko juosta - UTC + 6, t.y. skirtumas su Lietuva yra +4 valandos (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Butane tuo metu yra 12 val. dienos). Tačiau, dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Butanu yra + 3 valandos (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi paskutinį spalio sekmadienį).

Rekomenduojama būti ypač atsargiems gabenant su savimi daiktus į Butaną, kadangi į šią šalį įsivežti galima tik 1 bloką cigarečių (200 cigarečių asmeninėms reikmėms, sumokėjus 200 proc. muito mokestį), 2 butelius alkoholinio gėrimo (ne daugiau kaip 1 l talpos).

Šioje šalyje pamirškite apie kreditines korteles – Butane nėra galimybės jomis atsiskaityti.

Butano valiuta – Butano Ngultrum (BTN). 1 EUR = 80,356 Butano Ngultrum.

Informacija paskelbta: 2018.03.13Nepalas

Jei pamenate nuostabius Himalajų kalnų vaizdus iš įvairiausių paveiksliukų, puošusių daugelio kompiuterio ekranus, ir jais žavėjotės, tai Jūs privalote aplankyti Nepalą. Tai nuostabi Azijos pietuose įsikūrusi šalis, kuri Šiaurėje ribojasi su Kinija (Tibetu), o pietuose – su Indija. Nepalas garsėja išraiškinga gamta ir išskirtine kultūra. Keliones į šią egzotišką Azijos šalį organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Nepale

Nepalas priklauso musoninio klimato zonai, turinčiai keturis sezonus bei šešis klimato periodus: Basanta (pavasaris), Gršima (ankstyva vasara), Barkha (vasara), Šarad (ankstyvas ruduo), Hemanta (vėlyvas ruduo) ir Šišir (žiema). Vidutinė metinė temperatūra – apie 27oC, o vasarą ji pakyla net virš 45oC. Šilčiausi ir tinkamiausi kelionėms mėnesiai yra nuo rugsėjo iki lapkričio. Birželio - rugpjūčio mėnesiais šalyje yra liūčių sezonas, todėl dėl galimų potvynių ir nuošliaužų kelionių metu rekomenduojama būti ypač atsargiems ir nuolat domėtis naujienomis.

Nepalo nuotraukos

Maistas Nepale

Nepaliečių virtuvė pamalonins tibetietiško ir indiško maisto mylėtojus, kadangi joje dominuoja grūdinės kultūros bei daržovės, o gamintame maiste gausu druskos, įvairių prieskonių (česnakų, imbierų, kario ir kt.). Būnant šioje šalyje yra būtina paragauti vietinės arbatos, kuri geriama su pienu, cukrumi, prieskoniais arba grietinėle, arak (alkoholinis gėrimas, kuris gaminamas iš bulvių) bei dallbhat (patiekalas, kuris gaminamas iš ryžių ir lęšių).

Maistas Nepale

Elektra Nepale

Standartinė elektros įtampa Nepale – 220V (50 Hz). Čia vyrauja dviejų tipų rozetės, kartais neatitinkančios Europos standarto. Todėl, planuojantiems vykti į Nepalą, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Nepalo parduotuvėse.

Elektra Nepale

Apgyvendinimas Nepale

Apgyvendinimas Nepale nėra brangus, o norintys prabangos ar daugiau patogumų, tai gali gauti tiesiog sumokėję papildomą priemoką. Šioje šalyje keliautojai daugiausiai apgyvendinami 2-3* viešbučiuose ar tvarkinguose svečių namuose, kuriuose yra suteikiami visi reikiami patogumai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Asmeninius daiktus bei pinigus viešbučiuose saugokite seifuose, kurie įkurti viešbučio kambariuose arba registratūroje. Priešingu atveju, už prarastus daiktus viešbutis neatsako.

Viešbučiai Nepale

Transportas Nepale

Keliaujant po Nepalą rekomenduojama išimtinai naudotis tik taksi paslaugomis ar turistinių autobusų paslaugomis, nes paprastų autobusų avarijos šalyje yra ypač dažnos. Pastarieji dažniausiai būna ypač prastos techninės būklės, perpildyti. Venkite kelionių su Nepale registruotomis oro linijomis, nes dėl tarptautinių saugumo reikalavimų neatitikimo visiems Nepalo oro vežėjams uždrausta skraidyti Europos Sąjungoje.

Skrydžių į Nepalą pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Nepalą rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, geltonojo drugio, bei patartina apsauga nuo maliarijos. Taip pat rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos ir stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti pilną kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Nepalą

Vykstant į Nepalą būtina turėti vizą, kurią galima gauti atvykus į Nepalą, ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reikalaujama, jog keliaujančio asmens pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Nuotraukos iš Nepalo

Lauktuvės iš Nepalo

Grįžtant iš Nepalo kone privaloma parvežti tradicinių nepalietiškų rūbų, kurie gaminami iš įvairiausios vilnos ar prabangių audinių (kašmyro, šilko) – kepurių, marškinėlių, pirštinių, šlepečių ir kt. Taip pat artimuosius bei draugus nudžiuginsite parvežę dainuojančius dubenis – stebuklingus indus, kurie, kaip sakoma, turi gydomųjų galių ir puikiausiai tinka jogai, atsipalaidavimo seansams, meditacijai.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Nepale

 • Thamel. Ypač keliautojų mėgstamas rajonas, kuriame tik spėkite leisti pinigus įvairiose parduotuvėse, taip pat skanaudami įvairaus maisto.
 • Katmandu. Didžiausias Nepalo miestas, sostinė, įsikūręs 1320 m aukštyje virš jūros lygio ir turintis net 1,5 mln. gyventojų.
 • Pašupatinato šventykla. Induistų šventykla, į kurią įleidžiami tik induistai. Jos prieigose galima gerėtis įspūdingais akmeniniais laiptais bei išvysti pagrindinę mirusiųjų kremavimo vietą Katmandu slėnyje.
 • Lumbini. Budistų šventyklų kompleksas pietų Nepale, Sidharto Gautamos, budizmo pradininko, gimtinė.
 • Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas. Net 932 kvadratinių kilometrų plote įkurtas nacionalinis parkas, kuriame gausu laukinių gyvūnų ir paukščių. Jame sutiksite net ir nykstančius vienaragius raganosius.
 • Karališkasis Bardijos nacionalinis parkas. Nuostabaus grožio nacionalinis parkas, kurio pastangomis išsaugoti tigrai bei drambliai.
 • Hanumano vartai. Išskirtinis pastatų kompleksas, socialinis, kultūrinis ir urbanistinis keliautojų traukos centras.
 • Budanato stupa. Didžiausia Nepalo šventykla, kurią supa dešimtys budistų vienuolynų. Šis statinys įtrauktas į UNESCO kultūros paveldą.
 • Anapurnos žiedas. Didingas ir žymus Nepalo draustinis, kalnų masyvas, žavintis ypatingomis viršūnėmis.
 • Kumari šventykla. Gyvosios deivės Kumari gyvenamoji vieta, žavinti drožinėtais mediniais balkonais bei langinėmis. Tik pagrindinė pastaba – fotografuoti čia griežtai draudžiama.

Vaizdai iš Nepalo

Įdomybės

Nepale daugiausiai valgoma dešine ranka, nenaudojant stalo įrankių, todėl nepasimeskite išvydę aplinkinius valgant be jų – drąsiai elkitės taip pat.

Nepalo vaizdai

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Nepalo laiko juosta - UTC + 5:45, t.y. skirtumas su Lietuva yra +3 valandos 45 minutės (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Nepale tuo metu yra 11 val. 45 minutės dienos). Tačiau, dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Nepalu yra + 2 valandos 45 minutės (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi spalio paskutinį sekmadienį).

Rekomenduojama būti ypač atsargiems gabenant su savimi daiktus į Nepalą, kadangi į šią šalį įsivežti galima tik iki 400 cigarečių, 500 g rūkomojo tabako, 50 cigarų ir 2,5 l alkoholio.

Nepalo valiuta – Nepalo rupija (NPR). 1 EUR = 128,061 Nepalo rupijų.

Informacija paskelbta: 2018.03.13Tibetas

Tibetas – tai viena ypatingiausių ir paslaptingiausių Azijos šalių, istorinis-kultūrinis regionas, kurio pakankamai didelė dalis ligi šiol priklauso Kinijai. Šią šalį privalu aplankyti kiekvienam, kuris nori pajausti tikrą Azijos dvasią ir išskirtinę kultūrą. Keliones į Tibetą organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Tibete

Tibetas priklauso žemyninio sauso vidurinės juostos dykumų klimato juostai. Daugiausiai kritulių Tibete iškrenta lietingojo sezono metu nuo birželio iki rugsėjo, ir naktimis. Geriausias laikas vykti į Tibetą yra kovo – lapkričio mėnesiai. Tibete ypač stipri saulės radiacija, todėl būtina pasisaugoti ir naudoti tam skirtas priemones.

Tibeto nuotraukos

Maistas Tibete

Tibeto virtuvėje „karaliauja“ grūdai (ypač ryžiai), pieno produktai (ypač jako, ožkos pieno), įvairiausios sriubos bei ožkos ir jako mėsa. Mėgstantys žuvis ir jūrų gėrybes jų tikrai pasiges, nes tibetiečių virtuvėje jos nėra populiarios. Viešnagės Tibete metu būtina paragauti tsampą, pagrindinį tibetiečių valgį, kuris vartojamas kasdien ir gaminamas iš skrudintų bei nelukštentų miežių, sumaltų ir sumaišytų su trupučiu arbatos, kartais į jų vidų įdedant kokį nors įdarą.

Maistas Tibete

Elektra Tibete

Standartinė elektros įtampa Tibete – 220V. Šalyje pagrinde vyrauja europietiško tipo rozetės, tačiau rekomenduojama iš anksto pasirūpinti ir keitikliais arba įsigyti juos vietinėse parduotuvėse. Kartais juos pasiskolinti galima ir viešbučiuose.

Elektra Tibete

Apgyvendinimas Tibete

Apgyvendinimas Tibete yra pakankamai brangus. Todėl kelionių metu apgyvendinama įvairiuose viešbučiuose, priklausomai nuo keliautojų pageidavimų ir reikiamų patogumų. Taip pat keliautojai dažnai yra apgyvendinami tvarkinguose svečių namuose ar moteliuose, kuriuose yra suteikiami visi reikiami patogumai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Tibete

Transportas Tibete

Viešnagės Tibete metu susidursite su pagrindiniu sunkumu – neįmanoma keliauti savarankiškai dėl didžiulės kontrolės ir daugybės reikalaujamų leidimų. Dėl šių priežasčių kelionėms po Tibetą rekomenduojama naudotis autobusais, traukiniais ar taksi paslaugomis.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Tibetą rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, vidurių šiltinės, suaugusiems - difterijos, stabligės revakcinacija. Svarbu ir tai, kad šalyje nustatyti pavieniai geltonojo drugio ir maliarijos atvejai. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Tibetą

Vykstant į Tibetą būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad norint gauti vizą į Tibetą, pasas turi būti galiojantis mažiausiai pusę metų, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Nuotraukos iš Tibeto

Lauktuvės iš Tibeto

Jei artimiesiems bei draugams iš Tibeto neparvešite suvenyro, susijusio su religija ar pačiu Dalai Lama, jie tikrai galės sakyti, kad Jūs net nebuvote šioje šalyje. Taip pat rekomenduojama parvežti įvairiausių smilkalų, kokybiškų medžiagų, nacionalinių atributų.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Tibete

 • Lasa. Tai svarbus religinis centras, kuriame gyvendavo Dalai Lama.
 • Šigadzė. Šis Tibeto miestas ypatingas dėl savo geografinės padėties, nes yra iškilęs virš jūros lygio net 3900 m.
 • Gjandzė. Įspūdingas miestas, kurį rasite Njangču slėnyje. Jame Jus pasitiks ant uolos stūksanti Gjandzė Džong tvirtovė, keturių pakopų koplyčių kompleksas, didžiausias kupolo pavidalo paminklas Tibete.
 • Lalung La tarpeklis. Tai vieta, kurią būtina aplankyti išskirtinių nuotykių ieškotojams. Kelionė šalia gilių prarajų, vingiuoti siauri keliai ir didingi Himalajų bei Everesto vaizdai privalo būti Jūsų sąraše.
 • Tashi Lhumpo vienuolynas. Šigadzės mieste esantis vienuolynas traukia kiekvieną keliautoją auksiniais togais bei akmenimis grįstomis alėjomis. Tik spėk žvalgytis, nes šis kompleksas iš tiesų didžiulis.
 • Sakya vienuolynas. Tai vienas seniausių ir svarbiausių Tibeto vienuolynų.
 • Potalos rūmai. Būnant Laso mieste būtina aplankyti ant Marpo kalvos įsikūrusius Potalos rūmus, kurių didybę simbolizuoja net 117 metrų virš miesto iškilę bokštai.
 • Norbulinka. XVIII a. pabaigoje statyta Dalai Lamos vasaros rezidencija ir didingasis ją juosiantis užmiesčio parkas.
 • Barkhor Bazaar. Šventas piligrimų takas, bet kartu ir didelis spalvingas turgus, kuriame galima įsigyti tibetietiškų papuošalų, metalo bei medžio dirbinių. 
 • Jokhang šventykla. Tai UNESCO pasaulio paveldo sąraše esanti šventykla, kuri pastatyta vietovėje, parinktoje pagal visus Feng Shui principus. Šios šventyklos architektūra – tai indų, kinų ir nepaliečių architektūros stilių simbiozė.

Tibeto vaizdai

Įdomybės

Nors Tibetas ir yra šiuolaikiška šalis, tačiau joje vyrauja ir daug įdomių draudimų, todėl būkite atsargūs ir keliaudami į Tibetą negabenkite su savimi literatūros, kuri pažeidžia viešąją tvarką ir moralę Kinijoje, radijo imtuvų, vaisių, kai kurių daržovių, ginklų bei amunicijos. Šioje šalyje taip pat ribojamas antikvarinių (senesnių nei 50 metų) dirbinių išvežimas, todėl veždami lauktuvių meno dirbinį ar pan., būtinai turėkite pirkimo čekį bei kompetentingų institucijų patvirtinimą, kad Jūsų pirkinys nėra antikvarinis.

Vaizdai iš Tibeto

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Tibeto laiko juosta - UTC +6, t.y. skirtumas su Lietuva yra +4 (žiemos laiku) arba +3 valandos (vasaros laiku). Pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Tibete žiemos laiku tuo metu yra 12 val. dienos. Tibete nėra laikrodžių sukiojimo.

Nekeiskite valiutos pas vietinius Tibeto gyventojus, nes galite būti apgauti ir patirti didelių finansinių nuostolių, kurie apsunkintų viešnagę šioje nuostabioje šalyje.

Tibeto valiuta – Kinijos juanis (CNY). 1 EUR = 7,7290 Kinijos juanių.

Informacija paskelbta: 2018.03.12Kelionės vadovaiASMENS DOKUMENTAI


LR piliečiui išvykstant iš Lietuvos Respublikos teritorijos BŪTINAS asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR asmens tapatybės kortelė (ATK) arba LR pasas. Šalis, į kurias galima vykti turint asmens tapatybės kortelę, ir šalis, į kurias vykstant būtinas pasas, galite pasitikrinti LR Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://keliauk.urm.lt/lt/location. ATK arba pasas, kurių galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame vykti su kortele, kurios galiojimas baigiasi ne anksčiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos dienos. Daugelis valstybių reikalauja, kad pasas galiotų ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos.


Vykstant į bet kurią užsienio valstybę BŪTINAS vaiko asmens dokumentas: asmens tapatybės kortelė arba pasas (pagal konkrečios šalies reikalavimus), gimimo liudijimas netinka. Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.


Rekomenduojame į užsienio šalis nevykti su apgadintu (suteptu, aplietu, įplėštu ar pan.) dokumentu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite prieš išvykstant: www.urm.lt; www.pasienis.lt; www.migracija.lt, ir, esant reikalui, pasikeiskite dokumentą. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.


Ne Lietuvos Respublikos piliečiai privalo informaciją apie dokumentų tinkamumą pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.


KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO IR MIGRACIJOS TARNYBŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.


Būtina į kelionę vežtis pasą (asmens tapatybės kortelės negalioja), galiojantį netrumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės, vykstant į šias GRŪDOS organizuojamas keliones: „Didysis Balkanų turas“, „Juodkalnija“ (Bosnija ir Hercegovina), „Portugalija – Ispanija – Marokas“, „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje“, , „Didžioji Turkija“, „Liublinas – Lvovas – Luckas“, „Poilsis Karpatų kalnuose Ukrainoje“. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl netinkamų ar netvarkingų asmens dokumentų kelionių organizatorius atsakomybės neprisiima.


Bet kurios užsienio šalies teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl kelionės metu privaloma asmens dokumentą turėti su savimi.


Pasą ir kitus asmens dokumentus kelionės metu ypatingai saugokite. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai GRŪDOS kelionės vadovą; Jums reikalingas asmens grįžimo dokumentas, kurio išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra LR diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.


Šengeno erdvės valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu.


Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka ne LR piliečiams yra kitokia, informaciją apie šią tvarką galima rasti www.urm.lt


Vizos


LR piliečiams, vykstantiems į keliones, aprašytas šiame GRŪDOS kataloge (išskyrus keliones: „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje), galioja bevizis režimas. Rusijos ir Baltarusijos vizos išduodamos tų šalių ambasadose Vilniuje (dėl vizų gavimo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę). Valstybių, į kurias vykstant LR piliečiams reikia vizos, sąrašą galite rasti www.urm.lt.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai ne LR piliečiams gali būti kitokie. Informaciją apie vizas ir jų gavimo tvarką teikia reikiamos šalies diplomatinės atstovybės ir/ar konsulinės įstaigos. Ne LR piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi ir už vizą patys.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis – būtinai prieš kelionę pasiteiraukite naujausios informacijos. Kauno GRŪDA neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats. Kauno GRŪDA taip pat neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti www.urm.lt


DRAUDIMAS IR SVEIKATA


Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). SVARBU: ESDK nėra medicininių išlaidų draudimo atitikmuo.


ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Tam, kad galėtų pasinaudoti šia teise, laikinai vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo turėti ESDK, kurią, kreipdamasis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu turi pateikti įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad privačiose medicinos įstaigose dažniausiai nėra galimybės pasinaudoti ESDK. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje: www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems


Medicininių išlaidų draudimas


Vykstant į kelionę rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti mūsų biuruose (bendradarbiaujame su AAS „BTA Baltic Insurance Company“ www.bta.lt), tinklalapyje https://www.gruda.lt/draudimas, kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.


Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą draudimo polise. Išlaidų kompensavimo tvarka ir dokumentai, kuriuos reikalaujama pateikti prašant kompensuoti patirtas išlaidas ar gauti kitokią draudimo išmoką, įvairiose draudimo bendrovėse gali skirtis. Ne visos užsienio šalių medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl gali tekti sumokėti už jų suteiktas gydymo paslaugas vietoje, net jei ir turite medicininių išlaidų draudimą. Reikalaukite iš gydytojo tokių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė; gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir spaudu, taip pat reikės vaistų receptų ir išrašytų vaistų pirkimo kvitų. Už gydymą ligoninėje, greitosios pagalbos paslaugas pagal draudimo polise nustatytas sąlygas sumokės draudimo bendrovė, jei laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaitymu už jį, ir laikysitės visų Jūsų draudimo polise nurodytų procedūros reikalavimų.


Draudimo bendrovės nekompensuoja išlaidų susijusių su grįžimu (po ligos) į gyvenamąją vietą ar prisijungimu prie grupės kelionės tęsimui, išskyrus tuos atvejus kada gydytojas nurodo, kad ligoniui būtinas transportavimas į gyvenamąją vietą. Įsigydami medicininių išlaidų draudimą kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse prašykite, kad darbuotojai parodytų, kur draudimo polise nurodytas kontaktinis tel. numeris, kuriuo turėtumėte skambinti nelaimės atveju ir užregistruoti įvykį.


Neįvykusios kelionės rizikos draudimas


Užsisakant kelionę rekomenduotina apsidrausti neįvykusios kelionės rizikos draudimu, kuris sudaro galimybę išvengti nuostolių, jei kelionė neįvyksta dėl priežasčių, susijusių su pačiu keliaujančiuoju. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines esmines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė – paties asmens ar artimų jo šeimos narių liga, trauma ar mirtis, eismo įvykis vykstant į kelionę, dėl kelionės dieną ar prieš pat ją prarasto turto ir t.t.


Bagažo draudimas


Kelionės metu kelionių organizatoriaus ir jo partneriai stengiasi užtikrinti turistų daiktų saugumą (transporto priemonės visada užrakinamos, jose dažniausiai lieka vairuotojas, stovėjimui parenkamos saugios aikštelės ir kt.). Vis dėlto keliaujant, ypač į pietų šalis, gali pasitaikyti vagysčių net ir iš užrakintų autobusų. Dėl šios priežasties vykstant į kelionę rekomenduojame įsigyti bagažo draudimą, kuris, priklausomai nuo konkrečios draudimo bendrovės siūlomų draudimo sąlygų, gali apimti tokias rizikas kaip daiktų vagystės, praradimas, sunaikinimas ar sugadinimas kelionės metu. Ypatingai rekomenduojame įsigyti šį draudimą, jeigu į kelionę vežatės didesnės vertės daiktus (papuošalus, kompiuterius bei kitą techniką, prabangos prekes ir pan.).


KITA INFORMACIJA


Transporto priemonė


Į keliones vykstama turistinės klasės 16-75 sėdimų vietų autobusais ir mikroautobusais. Autobusuose yra garso ir vaizdo grotuvai, tualetas, oro vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (~16-28 vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Wi-Fi ir telefonų pakrovimo paslaugos neteikiamos. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt 2-3 dienos prieš kelionę.


Pagal galiojančias ES taisykles keleivių saugumo sumetimais: