(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Tikroji Malaizija – Borneo sala, aplankant Kvala Lumpūrą ir Singapūrą 14d.

Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas.
 • Patikimi ir patikrinti Malaizijos partneriai.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas. 
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Subalansuotas ekskursinės programos ir poilsio režimas.
   

Kelionės aukso fondas  

 • Kontrastingoji Malaizijos sostinė Kvala Lumpūras.
 • Vizitas pas Sepiloko reabilitacijos centre gyvenačius orangutanus.
 • Charakteringiausios Borneo gyventojos – didnosės beždžionės.
 • Gyvosios gamtos stebėjimas plaukiant Kinabatangano upe.
 • Kinabalu nacionalinis parkas – atogrąžų miškai, kriokliai, karštosios versmės ir vietos įžymybė – raflezija.
 • Romantiškas poilsis Pietų Kinijos jūros pakrantės kurorte – puikūs smėlio paplūdimiai, šilta jūra, SPA malonumai.  
 • Etnografinis Mari Mari  kaimas – muziejus po atviru dangumi.
 • Modernusis Singapūras.
 • Gurmaniški potyriai šviežių jūros gėrybių restoranuose.
 •   GRŪDOS kelionės į Malaiziją nuotraukų albumas 2024m.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1-2
dienos. Skrydis Vilnius – Kvala Lumpūras (su tarpiniais persėdimais).

Atvykimas į Kvala Lumpūrą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas ir nakvynė viešbutyje.

3
diena. Kvala Lumpūras.

Ekskursija po Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą: Petrono bokštai – aukščiausi pastatai-dvyniai pasaulyje, Karališkieji rūmai, Merdeka – nepriklausomybės aikštė. Apžiūrėsite prašmatnų Sultono Abdulo Samado pastatą ir 1884 m. britų įsteigtą Karališkąjį Selangoro klubą. Sustosite prie modernios Nacionalinės mečetės. Aplankysite vieną seniausių šventovių mieste – Džameko mečetę.

Vyksite į Batu urvus, garsius jų viduje esančiomis hinduistų šventyklomis. Čia jau daugiau kaip šimtą metų švenčiamas Taipusamo festivalis, sutraukiantis minias hinduistų ir piligrimų. Įėjimą „saugo“ milžiniška hinduistų karo dievo statula. Aukštyn į olą vedą 272 laiptai. Užlipus aukštyn atsiveria Kvala Lumpūro apylinkių panorama. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Kvala Lumpūras – Sandakanas.

Skrydis į Sandakano miestą Borneo saloje. Atvykę apsistosite viešbutyje šalia Sepiloko orangutanų reabilitacijos centrą. Orang malajų kalba reiškia „žmogus“, utan – „miškas“.  „Miško žmonių“ pasaulyje liko nedaug – tai nykstanti rūšis. Vakare galimybė susipažinti su naktiniu džiunglių gyvenimu (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Sandakanas – Sepilokas – Sukau.

Vyksite į Sepiloko orangutanų reabilitacijos centrą, kuriame auginami ir vėliau paleidžiami į laisvę jauni orangutanai, netekę tėvų ar atklydę dėl jų gyvenamosios vietos sutrikdymo. Stebėsite, kaip maitinami gyvūnai. Kartais pasmaguriauti ateina ne tik gyvenantys pačiame centre, bet ir paleisti į džiungles suaugę orangutanai bei kitų rūšių beždžionės.Vėliau lankysite Malajinius lokius. Tai vieni mažiausių lokių pasaulyje, jie gyvena tropinio klimato juostos miškuose, didelę gyvenimo dalį jie praleidžia medžiuose.

Vėliau stebėsite didnoses beždžiones, įtrauktas į nykstančių rūšių sąrašą, paukščius ir kitus gyvūnus jų natūralioje aplinkoje. Plauksite Kinabatangano upe per mangrovių sąžalynus. Nakvynė lodžijoje.

6
diena. Sukau.

Anksti ryte plauksite prie Pitas ežero. Čia gaubiantis džiungles rūkas tarsi sustiprina bundančios gamtos garsus.

Po pietų lankysite Gomantongo urvus, sudarančius vieną iš didžiausių urvų sistemų Sabah dalyje. Vakare Jūsų lauks plaukimas upe - tai dar viena galimybė geriau pažinti džiungles. Nakvynė lodžijoje Sukau.

7
diena. Sukau – Kinabalu nacionalinis parkas – Kundasangas.

Vyksite į Kinabalu nacionalinį parką, pakeliui užsuksite į miestelį Poring, įsikūrusį žemutinėse džiunglėse. Maudynės karštosiose versmėse, garsėjančiose gydomosiomis savybėmis. Pasivaikščiosite 41 m aukštyje virš atogrąžų miško kabančiais tiltais. Papietavę vietiniame restorane, vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Kundasange.

Kota Kinabalu (Mount Kinabalu), Borneo

8
diena. Kundasangas – Kinabalu nacionalinis parkas – Kota Kinabalu.

Tęsite pažintį su Kinabalu nacionaliniu parku, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir jo karūna vadinamu Kinabalu kalnu.

Apsilankysite Kinabalu turistiniame centre ir pačiame parke. Čia auga įvairių rūšių rododendrai, orchidėjos, paparčiai, ir žinoma, vietos įžymybė – didžiausia gėlė pasaulyje raflezija, kuri dar vadinama lavongėle. Jos žiedas gali užaugti iki 1 metro ir sverti 6 kilogramus. Iš parko vyksite į poilsio vietą Pietų Kinijos jūros pakrantėje. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Kota Kinabalu – Mari Mari – Kota Kinabalu.

Vyksite į Mari Mari kultūrinį kaimą – etnografinį muziejų po atviru dangumi. Čia susipažinsite su pagrindinių etninių grupių tradicijomis, savita kultūra ir papročiais. Muziejaus centre – miestelis su jam būdingais pastatais, kuriuose demonstruojami kasdieniniai darbai – audžiama, gaminami bambuko, medžio dirbiniai, apdirbamos cukranendrės, gaminamas maistas. Išmoksite mėtyti Malajų vilkelį, išgauti garsus grojant Orang Ulu instrumentu. Po ekskursijos užsuksite į Sabos provincijos sostinės Kota Kinabalu turgų.

Turėsite laiko pasivaikštinėti miesto gatvelėmis, pašmirinėti po suvenyrų parduotuvėles ir nusipirkti lauktuvių namiškiams. Nakvynė viešbutyje.

10-11
dienos. Kota Kinabalu – poilsis prie Pietų Kinijos jūros.

Dvi dienas galėsite mėgautis natūraliu pakrančių grožiu, grynu oru, baltu smėliuku, šiltais Pietų Kinijos jūros vandenimis, masažo bei grožio salonų teikiamomis paslaugomis. O jei vis dėlto pasyvus poilsis Jūsų nedomina, galėsite aplankyti šalia esančias salas.  Nakvynės viešbutyje.

12
diena. Kota Kinabalu – Singapūras.

Vyksite į oro uostą ir skrisite į Singapūrą. Azijos tigru vadinamas Singapūras – stulbinamai augančios ekonomikos ir kosmopolitų sala. Ypatingą jos atmosferą kūrė vietiniai malajai, atvykėliai kinai, indai, peranakanai, kolonistų ir azijiečių palikuonys... Todėl čia susitinka kone visa Azija ir pagrindinės pasaulio religijos. Bent kartą Singapūre pabūti verta. Urbanistiniu stiliumi jis gali būti mažai su kuo palyginamas, nebent su Honkongu... Tačiau joks kitas Rytų kraštas Singapūrui negali prilygti tvarka, švara ir ją palaikančiomis taisyklėmis. Atvykę važiuosite į viešbutį arba už papildomą mokestį pasiūlysime ekskursiją: pirmas pasaulyje naktinis safaris Singapūro atogrąžų miškų parke, kur stebėsite naktinį gyvūnų gyvenimą puikiai įrengtoje natūralioje erdvėje. Nakvynė viešbutyje.

13-14
dienos. Singapūras – Vilnius (su tarpiniais persėdimais).

Po pusryčių pradėsite įspūdingą dienos turą po miestą – valstybę Singapūrą. Ekskursijos metu įsitikinsite, kad švariausio pasaulio miesto blizgesys ir modernūs dangoraižiai harmoningai dera su etniniais kvartalais, kuriuose šurmuliuoja kinų, indų ir arabų bendruomenės – prieš Jūsų akis atsivers charizmatiškiausios Singapūro vietos.

XIVa. įkurto Singapūro miesto pavadinimas, išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „Liūto miestas“. Gidas supažindins Jus su Singapūro talismanu, moderniuoju miesto simboliu – mitine jūros liūto skulptūra – vadinama Merlion. Aplankysite Merliono parką  su jūros liūtą imituojančiu fontanu, pamatysite gyvybingą Esplanada menų centrą, Parlamento rūmus, Aukščiausiojo teismo pastatą ir miesto rotušę. Pasigrožėję kolonijine miesto širdimi, lankysite istorinį Singapūro centrą – kinų kvartalą ir seniausią šalyje budistų taoistų šventyklą Thian Hock Keng bei Budos Danties šventyklą, kur iki šiol saugoma svarbi budistinė relikvija – paties Budos dantis.

Vėliau su gidu leisitės į pažintį su spalvingomis ir savo autentišką architektūrą išsaugojusiomis gatvelėmis, pasipuošusiomis tūkstančiais raudonų žibintų. Turistus vilioja daugybė mažų parduotuvėlių ir kavinukių, kur galėsite papietauti. Tada lankysite seniausią hinduistinę Šri Mariaman šventyklą ir Mažosios Indijos kvartalą, kur gyvena indų bendruomenė – didžiausia tarp migrantų. Vakare vyksite į oro uostą. Skrydis Singapūras – Vilnius (su tarpiniais persėdimais).

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu mikroautobusu/autobusu (visi pervežimai pagal programą).
 • Vietinių skrydžių: Kvala Lumpūras – Sandakanas / Kota Kinabalu – Singapūras bilietai.
 • 11 nakvynių 3*-4* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose.
 • Maitinimas: 11 pusryčių, 5 pietūs, 2 vakarienės.
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1240 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Viešbučiuose ir lodžijose taikomas turistinis mokestis: ~2.20 Eur /nakčiai/už kambarį.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.nvsc.lt
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (9)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
ASTA
Keliauta Kovo mėn. 2024
Kelionė patiko. Pamatėm Boneo salos didįjį gyvūnų penketą. Gomantongo urvai pritrenkė, nors tai buvo ne pirmi matyti urvai, panašių buvau nemačius. Buvo Ramadano laikotarpis, bet to beveik nepajutom. Brunėjuje apžiūrėjom svarbiausių mečečių vidų. Nors musulmonai dienos metu nevalgo, mes kelionės metu alkani nelikom. Turėjom puikią kelionės vadovę Olgą. Jos dėka pamatėm daugiau, negu numatyta pagal kelionės programą. Kelionės ekskursijas vietiniai gidai vedė anglų ir rusų kalbomis, kurias Olga visos kelionės metu vertė į lietuvių kalbą, kad visi keliautojai suprastų.
5 / 5.0
Irena
Keliauta Vasario mėn. 2024
Kelionė labai puiki, pranoko mano lūkesčius. Gidas rūpestingas, atidus, nuoširdus.
5 / 5.0
Violeta
Keliauta Vasario mėn. 2024
Kiekviena kelionė - pažintis su kitu pasauliu, jo kultūra, geografija. Viską patyrėme: džiunglės, Brunėjus, Singapūras (diapazonas platus). Gera kelionė, puikus grupės vadovas.
5 / 5.0
Kazys
Keliauta Vasario mėn. 2024
Labai gera, įdomi kelionė. Grupė susidraugavo dėka vadovo Tado!
5 / 5.0
Vilda
Keliauta Vasario mėn. 2023
Įdomus ir įvairus maršrutas (gamta ir miestai), neperkrautas, neperintensyvus. Profesionalus kelionės vadovas Ignas Gintutis. Atsižvelgta į keliautojų pageidavimus kelionės eigoje. Labai patiko, kad kelionės vadovas Ignas pateikė daug informacijos apie kiekvieną šalį. Puiki Borneo salos gidė Andžela.
Apie šalį


Singapūras

Singapūras

Nors Singapūras yra viena mažiausių Pietryčių Azijos šalių, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad į Singapūrą vykti neverta. Anaiptol – ši šalis turi ką pasiūlyti bet kuriam keliautojui, norinčiam pažinti svetimą kultūrą. Singapūras nuo seno laikomas viena moderniausių Azijos šalių, taigi, apleistų autentiškos architektūros pastatų čia tikėtis neverta. Čia pasisemti pačių geriausių įspūdžių galima įsigijus kelionę su agentūra Grūda.

Klimatas Singapūre

Singapūras geografiškai yra netoli pusiaujo ir jame vyrauja tipinis tropinis klimatas, ganėtinai reti lietūs, pastovi oro temperatūra ir itin aukštas oro drėgnumas. Keičiantis metų laikams oro drėgmės lygis ir temperatūra keičiasi labai nežymiai, tačiau žiemą oro temperatūra labiau nukrenta naktį. Tiesa, čia liūčių sezonai yra net du– šiaurės rytų vėjų sukeliami lietingi orai vyrauja gruodžio – kovo mėnesiais, o pietvakarių krypties vėjo audros – nuo liepos iki Rugsėjo.

Singapūro nuotraukos

Maistas Singapūre

Nors Singapūre vyrauja išties karšti orai, tačiau vietiniai dažniausiai vis tiek valgo karštą maistą – hot pot tipo patiekalus, į kuriuos dažniausiai įeina makaronai, mėsa ir daržovės. Tačiau jie mėgsta ir sriubas – viena populiariausių yra bak kut teh (šonkauliukų sriuba). Ypač populiarus patiekalas yra wanton mee, pagamintas iš specialių makaronų ir patiekiamas su šiek tiek sultinio ir įvairiais priedais. Lankantis Singapūre tiesiog būtina paragauti dim sum – tai jau klasika tapusios koldūnus primenančios bandelės, su įvairiais įdarais (dažniausiai būna įdaryti mėsa).

Maistas Singapūre

Elektra Singapūre

Standartinė elektros srovė Singapūre yra 230 voltų. Visoje šalyje naudojami elektros lizdai yra G tipo. Tai reiškia, jog vykstant į Singapūrą būtinai reikės įsigyti specialų keitiklį.

Elektra Singapūre

Apgyvendinimas Singapūre

Singapūras tikrai nėra pati pigiausia Azijos šalis, tačiau apgyvendinimo paslaugos čia nėra nė kiek brangesnės. Nakvynė dviems 3 žvaigždučių viešbutyje atsieis maždaug apie 90 – 100 eurų. Kadangi Singapūras yra pagarsėjęs dėl savo paslaugų sektoriaus aukštos kokybės, tad galbūt verta pasimėgauti ir 5 žvaigždučių viešbučio teikiamais privalumais. Juolab, kad jų kainos tikrai ne itin didelės. Nakvynė dviems prabangiame viešbutyje kainuos nuo 130 eurų dviems asmenims. O geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Singapūre galite rasti čia.

Viešbučiai Singapūre

Transportas Singapūre

Singapūrą patogiausia pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Keliaujant po patį Singapūrą vietiniai siūlo rinktis traukinius. Singapūro greitųjų traukinių tinklas yra pats greičiausias ir patogiausias kelionės būdas. Juolab, kad visi lankytini objektai yra nesunkiai pasiekiami nuo bet kurios traukinių stotelės. Čia patogu naudotis ir autobusais, o į vietas, kuriose nekursuoja viešasis transportas, galima lengvai nuvykti taksi.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl geltonojo drugio. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos, vidurių šiltinės bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                          

Reikalingi dokumentai vykstant į Singapūrą

Trumpalaikiam vizitui Singapūre Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikalingos, pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą. Tačiau be vizos čia galima išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. O atvykstant ir išvykstant iš šalies, visi užsienio valstybių piliečiai, vyresni nei 6 metų, privalo pateikti savo pirštų antspaudus valstybės sienos kontrolės punktuose.

Nuotraukos iš Singapūro

Lauktuvės iš Singapūro

Visi vietiniai vienbalsiai įvardija, kad geriausios lauktuvės yra vietinės kompanijos Singapore Memories gaminami kvepalai. Šie kvepalai yra orchidėjų kvapo ir, kaip teigiama, kvepia būtent Singapūru (mat orchidėja yra nacionalinė šalies gėlė). Bet kuriuo atveju, visi suvenyrai su orchidėjų simbolika yra puiki idėja lauktuvėms. Taip pat galima parvežti ir Sling – tai vienas populiariausių gėrimų iš Singapūro, kurio butelaitis gali būti puikia dovana.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Singapūre

 • Budos Danties šventykla. Nuo senųjų amžių stūksančioje šventykloje iki šiol, kaip manoma, laikomas tikrasis paties Budos dantis. Dėl šios priežasties šią religinę tvirtovę nuolat lanko tinkintieji.
 • Singapūro sodai. Šie sodai buvo pradėti kurti dar 19-ojo amžiaus viduryje. Dėka augalų įvairovės ir išties modernaus stiliaus, šie sodai buvo įtraukti į UNESCO saugomų vietovių sąrašą.
 • Sentosos salos paplūdimiai. Nuostabaus akinančiai balto smėlio paplūdimiai ir žydras vanduo padės atsipalaiduoti net ir labiausiai įsitempusiems. Išties nuostabu, kaip tokioje tankiai urbanizuotoje vietovėje kaip Singapūre atsiranda civilizacijos nepaliestų vietų.
 • Universal Studios. Tai vienintelis žymiosios kino kompanijos Universal Studios pramogų parkas visoje pietryčių Azijoje. Naivu manyti, kad parkas sutvertas vaikams. Kaip tik, jame labiausiai smaginasi suaugusieji.
 • Marina Bay Sands dangoraižis. Visiems keliautojams šiame dangoraižyje yra sudaryta galimybė pasigrožėti Singapūro panorama iš 57-ojo aukšto.
 • Tropinių augalų botanikos sodas. Tai vienas iš kompleksą sudarančių sodų, kuriame galima pasigrožėti vien tik tropiniame klimate egzistuojančiais augalais, kurių dalies nepamatysite niekur kitur.
 • Kinų kvartalas. Tai vieno Singapūro rajono dalis, kurioje galima pasijusti tarsi Kinijoje – čia gausu kiniško maisto restoranų, suvenyrų parduotuvių, o dekoracijos leis sudvejoti, kokioje šalyje šis kvartalas yra.
 • Nacionalinė galerija. Šioje galerijoje eksponuojama daugiau nei 8000 meno kūrinių, o pati galerija yra didžiausias pietryčių Azijos meno muziejus.
 • Zoologijos sodas. Singapūro Zoologijos sode galima pamatyti itin gausų būrį įvairiausių tropinių gyvūnų.
 • Clarke krantinė. Pasivaikščiojimas šia krantine leidžia pasimėgauti ne tik vaizdu į upę – čia taip pat verda gyvenimas. Šioje krantinėje yra įsikūrę daugybė restoranų ir naktinio pasilinksminimo vietų.

Singapūro vaizdai

Įdomybės

Nuvykus į Singapūrą tikrai verta iš arti apžiūrėti jų pinigų kupiūras. Ant 1000 Singapūro dolerių kupiūros mikro tekstu yra atspausdinti šalies himno žodžiai. Singapūras įdomus ir tuo, jog yra vienas iš trijų išlikusių miestų-valstybių. Be Singapūro iki šių dienų išliko tik Monakas ir Vatikanas. Įdomu ir tai, jog Singapūro miestas nėra vienintelis pasaulyje – JAV Mičigano valstijoje taip pat yra Singapūro miestas.

Vaizdai iš Singapūro

Naudingi patarimai                                               

Leidžiamas alkoholio kiekis Singapūre – 0.08 promilės.

Singapūro valiuta – SIngapūro doleris (SGD). 1 EUR = 1,63 Singapūro dolerio.

Straipsnis parengtas pagal:weather.gov.sg, sethlui.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.07

Malaizija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2390 €