(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Informacija ir kelionės į Berlyną

Informacija ir kelionės į Berlyną

2001 m. buvęs Prancūzijos kultūros ministras Jackas Langas sakė: „Paryžius visada yra Paryžius, o Berlynas niekada nėra tas pats Berlynas!“ Iš tiesų, Berlynas nuolat besikeičiantis, pulsuojantis ir ekstravagantiškas miestas. Čia rasite viską – gyvybingą miesto kultūrą, įtraukiančias istorijos peripetijas, pažangiausią architektūrą, gurmanišką virtuvę, masinančias butikų vitrinas ir audringą naktinį gyvenimą.

Pažinkite Berlyną su GRŪDA, pajuskite šio miesto dvasią, kvėpuojančią skirtingų laikmečių, gilių tradicijų ir nuolatinių permainų oru.  

Apie Berlyną trumpai...

Berlynas – Vokietijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai svarbus politikos, ekonomikos, kultūros ir mokslo centras. Berlyno muziejai, teatrai, universitetai puikiai vertinami ir žinomi visame pasaulyje.

Oficiali šalies kalba – vokiečių. Tai viena labiausiai paplitusių kalbų Europos Sąjungoje. Oficiali ji ne tik Vokietijoje, bet ir Austrijoje bei Lichtenšteine, o Šveicarijoje, Belgijoje ir Liuksemburge – viena iš kelių oficialių kalbų. Vokiečių kalba yra viena dažniausiai vartojamų mokslo kalbų. 

Šalyje atsiskaitoma Eurais. Arbatpinigiai nėra privalomi, jie paliekami tuo atveju, jei esate patenkinti aptarnavimu. Paprastai arbatpinigiai sudaro 5 – 10 % bendros sąskaitos sumos. Daugumoje parduotuvių, restoranų atsiskaitoma kortelėmis.

Vokietijoje vyrauja švelnus vidutinių platumų klimatas. Berlyne vidutinė oro temperatūra vasaros metu būna apie +22 – 25°C, žiemą oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau -10°C. Ankstyvas pavasaris ir vėlyvas ruduo būna vėsesni ir vėjuoti.

Kada geriausia vykti į Berlyną?

Berlynas populiarus visais metų laikais. Pavasarį keliautojus masina žydinčios japoniškos vyšnios. Jų čia yra beveik dešimt tūkstančių. Po Berlyno sienos griuvimo, Japonija padovanojo miestui tūkstančius medžių. Tai buvo simbolinė dovana beprasidedančiai naujai, šviesiai ir taikiai erai. Tiek daug japoniškų vyšnių nėra jokiame kitame Europos mieste. Kiekvieną pavasarį mieste vyksta ir vienas svarbiausių šiuolaikinio meno renginių „Berlyno galerijų savaitgalis“, kuris pritraukia meno gerbėjus ir kolekcininkus iš viso pasaulio. Tris dienas lankytojams savo duris atveria apie 50 meno galerijų visame Berlyne.  

Vasarą galite mėgautis ne tik miestišku kultūriniu gyvenimu, bet ir atsikvėpti Berlyno žaliose erdvėse (apie 17 % miesto teritorijos užima miškai, apie 11% – parkai ir skverai); mėgautis maudynėmis ir saulės voniomis prie puikių ežerų; grožėtis didmiesčio panorama plaukiant laivu Šprė arba Hafelio upėmis; ragauti vietinį alų vadinamuose alaus soduose (Biergarten – tai didžiulės aludės po atviru dangumi, lankytojams siūlančios alaus bei greitai paruošiamų patiekalų).  

Rugsėjo pabaiga – spalio pradžia neįsivaizduojama be alaus festivalio „Oktoberfest“. Tai didžiausia gilias tradicijas turinti liaudies šventė pasaulyje, kurioje gausu alaus, užkandžių, muzikos, šokių bei puikios nuotaikos. Kasmet rudenį Berlynas tampa šviesos meno miestu, dovanojančiu magiškas akimirkas. Čia vyksta garsus šviesų festivalis „Festival of Lights“, kurio metu Berlynas tampa didžiausia pasaulyje galerija po atviru dangumi. Svarbiausi miesto pastatai ir aikštės apšviečiamos spalvingomis projekcijomis, stebinančiais 3D vaizdo reginiais ir netikėtomis meninėmis šviesos instaliacijomis. Lapkritį Berlynas tampa džiazuojančiu miestu.  Džiazo festivalis „Jazzfest Berlin“ yra vienas seniausių ir prestižiškiausių Europoje. Jau daugiau nei 50 metų į šį festivalį atvyksta džiazo muzikantai iš viso pasaulio. Tarp festivalio svečių buvo tokie garsūs muzikantai, kaip amerikiečių džiazo trimitininkas Mailsas Deivisas, amerikiečių džiazo kontrabosininkas, pianistas ir kompozitorius Čarlzas Mingusas bei amerikiečių džiazo kompozitorius ir pianistas Edvardas Kenedis „Diukas“ Elingtonas.

Lapkričio antroje pusėje Berlyne prasideda pasakiška kalėdinė mugė, kuri tęsiasi iki pat Naujų metų. Šventiškai puoštose pagrindinėse miesto aikštėse pakvimpa keptais vafliais ir meduoliais, skrudintais kaštainiais bei karštu vynu, groja kalėdinė muzika. Mugės lankytojams siūloma įsigyti įvairiausių kalėdinių dovanų, dekoracijų ir suvenyrų.

Kasmet vasario menėsį Berlyne vyksta tarptautinis, vienas prestižiškiausių ir žiūrovams atviriausių kino festivalių „Berlinale“. Jame parodoma iki 400 įvairaus žanro, metro ir formato filmų, varžomasi dėl „Auksinio lokio“ ir „Sidabrinio lokio“ apdovanojimų.

Transportas

Skirsti į Berlyną lėktuvu yra ne tik patogu, bet ir nebrangu. Užsisakyti skrydžių bilietus galite GRŪDOS internetinėje svetainėje.  Rezervuok pigiau!

Keliauti į Berlyną galima tarptautiniais Ecolines autobusais ar automobiliu.

Kaip nuvykti iš Berlyno oro uosto į centrą?

Berlyno Brandenburgo oro uostas nuo miesto centro nutolęs apie 25 km. Į Berlyno centrą galima vykti keliais būdais:

  • Airport Express (FEX)“ traukiniai (RE7, RB14) išvyksta iš 1-2 terminalo. Bilieto kaina ~ 3.30 Eur.
  • Iš 1-2 ir 5 terminalų išvyksta S9 ir S45 traukiniai (S-Bahn). Bilieto kaina ~ 3 Eur.
  • Iš oro uosto 1-2 ir 5 terminalų išvyksta autobusai: X7, X71, 163, 164, 171, 743, 744. Bilieto kaina ~ 3.80 Eur.
  • Naktiniai autobusai N7 ir N60, išvyksta iš 1-2 terminalo, nuo 00:50 nakties iki 4:20 val. ryto. Bilieto kaina kaina ~ 3.60 Eur.
  • Patogiausias, bet brangiausias būdas vykti iš oro uosto yra taksi automobiliu (laukia tik išėjus iš oro uosto). Kelionė iki miesto centro kainuoja ~ 55 – 60 Eur.
 

Kaip nuvykti iš Berlyno autobusų stoties į centrą?

Centrinė Berlyno autobusų stotis „ZOB Am Funkturm“ nuo miesto centro nutolusi apie 10 km.  Į Berlyno centrą galima vykti:

  • Metro (U-Bahn). Stotelė Kaiserdamm yra už 300 m nuo autobusų stoties, iki centro vykstama U2 linija (bilieto kaina ~ 3 Eur).
  • Traukinių (S-Bahn) „Messe Nord / ICC“ stotelė yra 300 m nuo auobusų stoties. Iki centro važiuoja traukiniai S41, S42, S46 (bilieto kaina ~ 3 Eur).
  • Galima vykti ir miesto autobusais. Iš Messedamm sotelės vyksta 139 autobusas, o iš Masurenallee sotelės važiuoja 104, 218, 349, M49 ir N42 autobusai (bilieto kaina ~ 2 Eur).
  • Patogu vykti taksi automobiliu (laukia šalia autobusų soties, iš Masurenallee gatvės pusės), kelionė iki miesto centro kainuoja ~ 25 – 30 Eur.

Po Berlyną ir jo apylinkes rekomenduojame keliauti puikiai išvystytu viešuoju transportu: https://sbahn.berlin/en/route-map/; https://www.bvg.de/de arba nuomotis automobilį: https://www.gruda.lt/automobiliu-nuoma

Apgyvendinimas

Norintiems gyventi šalia lankytinų Berlyno vietų, mėgautis gurmaniškais potyriais, patariame rinktis Mitte rajoną. Keliaujantiems su vaikais ar planuojantiems apsipirkti legendinėje Kurfürstendamm parduotuvių alėjoje, siūlytume Charlottenburg-Wilmersdorf rajoną. Jei ieškote pigesnių apgyvendinimo variantų, jei esate aktyvaus naktinio gyvenimo mėgėjai, rinkitės Friedrichshain-Kreuzberg rajoną.

Štai keli GRŪDOS ekspertų rekomenduojami viešbučiai Berlyne:

  • Viešbutis „Circus“ yra Berlyno centre, Mitte rajone, šalia metro stotelės, iki Muziejų salos vos 1.5 km. Jaukūs kambariai, skanūs pusryčiai. Viešbutis turi terasą ant stogo, nuo kurios atsiveria panoraminiai miesto vaizdai.
  • Viešbutis „MEININGER Hotel Berlin Tiergarten“ – puiki vieta (įsikūręs šalia Tiergarteno parko, ~ 3 km iki Brandenburgo vartų), erdvūs kambariai, paslaugus personalas, viešbutis tinkamas šeimoms.
  • Viešbutis „25hours Hotel Bikini Berlin“, įsikūręs šalia Berlyno zoologijos sodo, netoli Kurfürstendamm parduotuvių alėjos. Svečiai kviečiami atsipalaiduoti saunoje, iš kurios atsiveria zoologijos sodo vaizdai, pasimėgauti rytietiškais patiekalais „Neni“ restorane ir jaukiai praleisti vakarus ant viešbučio stogo įrengtoje terasoje.
  • Viešbutis „The Yard Hotel“ yra Friedrichshain-Kreuzberg Netoliese yra daugybė aukštos klasės restoranų, jaukių kavinių ir užeigų, šalia driekiasi Oranienstrasse gatvė, garsėjanti madingais barais ir naktiniais klubais. Jaukūs ir šiuolaikiškai įrengti kambariai, malonus personalas. Viešbučio vidiniame kieme yra sodas. Svečiams siūlomos SPA centro paslaugos.

Daugiau apgyvendinimo variantų galite rasti ir užsisakyti GRŪDOS internetinėje svetainėje: https://www.gruda.lt/pigus-viesbuciai

Maistas

Vertinantiems kokybišką ir skanų maistą, Berlyną aplankyti tiesiog privalu! Tai daugiakultūris miestas, todėl čia galite rasti įvairiausių restoranų, nuo sočios vokiškos, rafinuotos prancūziškos, egzotiškos azijiečių iki novatoriškos ir šiuolaikinės kūrybinės virtuvės. Šiuo metu net 25 Berlyno restoranai yra įvertinti „Michelin“ žvaigždutėmis: https://guide.michelin.com/en/de/berlin-region/berlin/restaurants

Kalbant apie tradicinę vokišką virtuvę, ji neįsivaizduojama be dešrelių (čia jų rasite apie 1500 rūšių!), raugintų kopūstų, bulvinių bei mėsos patiekalų. Viešint Berlyne tiesiog būtina paragauti Currywurst. Tai 1949 m. Berlyne sukurtas patiekalas – kiaulienos dešrelės su pomidorų ir kario padažu, paprastai patiekiama su gruzdintomis bulvytėmis. Dar viena vokiškos virtuvės pažiba – karka su raugintais kopūstais, virtomis bulvėmis ir žirneliais. Na, o jei mėgstate desertus, paskanaukite Berliner spurgų – pagamintų iš saldžios mielinės tešlos su marmelado ar uogienės įdaru, užpiltų glajumi ar cukraus pudra.

Kokia gi vokiška virtuvė be gero, šalto bokalo alaus! Vokietijoje yra ~ 1300 alaus daryklų, gaminančių daugiau nei 5000 skirtingų alaus rūšių. Bene populiariausias Berlyno alus – „Berliner Weisse“.

GRŪDOS ekspertai rekomenduoja aplankyti šiuos Berlyno restoranus ir kavines:

  • Jei norite paragauti tradicinių Berlyno Currywurst dešrelių, užsukite į „Konnopke's Imbiss“. Šis greito gatvės maisto restoranas Berlyno gyventojus ir svečius lepina gardžiais patiekalais jau nuo 1930 m.!
  • Svajojate apie skanų, kokybišką Vienos šnicelį ir bokalą gero kraftinio alaus? Tuomet Jums reikia į „Schnitzelei Mitte“.
  • Bene geriausi mėsainiai Berlyne – „Burgermeister“ greito maisto restoranuose!
  • „Mustafas Gemüse Kebap“ – puiki vieta norintiems paragauti įvairių rūšių kebabų.
  • Restorane „Kartoffelkeller“ rasite daugiau nei 100 bulvių patiekalų!
  • Gasthaus Krombach“ – tobula vieta paragauti tradicinės vokiškos virtuvės patiekalų.
  • Kavos gurmanams ir desertų mėgėjams rekomenduojame užsukti į vienas geriausių Berlyno kavinių: „Berliner Kaffeerösterei“, „Bonanza Coffe“ kavines arba „Five Elephant“

Maisto kainos skiriasi priklausomai nuo to, kur Jūs valgote. Pateikiame kelias vidutines populiariausių patiekalų kainas Berlyne: Currywurst dešrelės ~ 2 – 5 Eur, mėsainis ~ 5 – 11 Eur, kebabas ~ 5 – 8 Eur, mėsos kukuliai su pupelėmis ir keptomis bulvytėmis ~ 10 – 12 Eur, šnicelis ~ 18 – 30 Eur, karka ~ 15 – 20 Eur, kiaulienos troškinys su bulvių kukuliais ~ 12 – 16 Eur, kavos puodelis ~ 2 – 3 Eur, alaus bokalas ~ 3 – 5 Eur.

Lankytinos vietos Berlyne

Brandenburgo vartai, statyti 1788 – 1791 m., karaliaus Frydricho Vilhelmo II įsakymu. Šį neoklasikinį statinį projektavo architektas C. G. Langhansas, kurį įkvėpė Atėnų Akropolio propilėja. Vartų aukštis 26 m, ilgis 66 m, plotis 11 m. Virš vartų iškilusi kvadriga – pergalės deivės Viktorijos, važiuojančios keturių žirgų traukiamu vežimu, skulptūra (1793 m. sukurta skulptoriaus J. G. Schadowo). 1806 m., kai Napoleono Bonaparto kariuomenė užėmė Berlyną, Prancūzijos imperatorius, kaip pergalės ženklą, Brandenburgo vartų kvadrigą išgabeno į Paryžių. 1814 m. kvadriga buvo grąžinta į Berlyną. Ilgus metus Brandenburgo  vartai buvo Vokietijos padalinimo, o nuo 1989 m., griuvus Berlyno sienai, Vokietijos suvienijimo simboliu.

Netoli Brandenburgo vartų, 2005 m. atidarytas memorialas nužudytiems Europos žydams. Jį projektavo JAV architektas Peteris Eisenmanas. 19 000 kvadratinių metrų plote P. Eisenmanas pastatė 2711 skirtingo aukščio pilkų betoninių plokščių. Vaikštant plokščių labirintais apima jausmas, tarsi būtumėte banguojančioje betono jūroje. Šį memorialą papildo 800 kvadratinių metrų požeminis informacijos centras, kuriame saugomas Holokausto aukų pavardžių sąrašas, nuotraukos, dienoraščiai, laiškai, jų asmeninės istorijos. Garsus vokiečių rašytojas Martinas Valseris memorialą pavadino „pirmuoju paminklu, kurį tauta pastatė savo nusikaltimams atminti“.

Reichstagas – Vokietijos parlamento būstinė, pastatyta 1894 m., per Antrąjį pasaulinį karą sugriauta ir atstatyta 1971 m. Reichstago fasadą puošia žymi frazė „Dem Deutschen Volke“ (liet. vokiečių tautai). Pastato traukos centras – puošnus stiklinis kupolas, kurį galima lankyti kasdien nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio (nemokamai). Nepraleiskite progos pakilti į kupolą, juk nedažnai galite mėgautis nuostabia miesto panorama, kai po kojomis priimami svarbūs politiniai sprendimai.

Muziejų sala, įkurta Šprė upės saloje (UNESCO). Kompleksą sudaro penki muziejai: Naujasis muziejus (Neues Museum), garsus senovės Egipto kolekcija; Pergamo muziejus (Pergamon Museum) – skirtas graikų ir romėnų antikos darbams, senovės Artimųjų Rytų bei islamo meno kūriniams; Bodės muziejus (Bode Museum) – žymus viduramžių ir renesanso skulptūrų kolekcija, Bizantijos meno kūriniais bei viena svarbiausių numizmatikos kolekcijų pasaulyje; senoji nacionalinė galerija (Alte Nationalgalerie) – menų galerija, kurioje saugomi romantizmo ir impresionizmo šedevrai, pasaulinio lygio tapytojo Adolfo Menzelio kūrinių kolekcija; senasis muziejus (Altes Museum) – tai antikinio meno muziejus, kuriame eksponuojama senovės Graikijos, Romos ir etruskų meno kolekcija.

Katedra (Berliner Dom), esanti Muziejų saloje, yra didžiausia ir svarbiausia Berlyno protestantų bažnyčia, pastatyta 1905 m., Antrojo pasaulinio karo metu smarkiai apgadinta ir aštuntajame dešimtmetyje rekonstruota. Šiandien lankytojai gali grožėtis katedroje esančiais meno kūriniais, nusileisti į kriptą, kurioje palaidoti Hohencolernų dinastijos valdovai ir jų šemos nariai, ar užlipti 270 laiptelių iki apžvalgos aikštelės ir pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu į miesto centrą, Muziejų salą ir Lustgarten parką.

Aleksandro aikštė pavadinta Berlyną lankiusio caro Aleksandro I-ojo garbei. Žymiausias aikštės statinys – 365 metrų aukščio Televizijos bokštas. Pakilkite į 203 metrų aukštyje esančią, aplink savo ašį besisukančią apžvalgos aikštelę, ir pasimėgaukite kvapą gniaužiančia miesto panorama. 

Unter den Linden alėja – viena gražiausių Berlyno gatvių, kažkada vedusi į karališkuosius medžioklės laukus, dabar veda į Tiergarteno parką – žaliuosius miesto plaučius (210 ha). Tai ideali pasivaikščiojimų, iškylų, aktyvaus laisvalaikio praleidimo vieta. Parke taip pat rasite kosmopolitišką šiuolaikinio meno ir parodų centrą „Haus der Kulturen der Welt“; oficialią Vokietijos prezidento būstinę – Bellevue rūmus; 69 m Pergalės koloną su sparnuota auksine statula (vok. Siegessäule), nuo kurios atsiveria nuostabi miesto panorama. Nuo 1896 metų lankytojams atvira kavinė ant ežero kranto „Cafe am Neuen See“ siūlo jaukią aplinką, kulinarinius potyrius ir romantiškus parko vaizdus. Tiergarteno parke kiekvieną vasaros sekmadienį vyksta gyvi kariliono koncertai.  Berlyno karilioną sudaro 68 varpai, kurių bendras svoris – 48 tonos. Tai ketvirtas pagal dydį karilionas pasaulyje.

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.