Svarbi informacija apie keliavimo sąlygas

Keliautojams, kurie nėra pasiskiepiję ar persirgę COVID-19 liga!

Vykstant į užsienį, nuo 2021.07.03 galima NEMOKAMAI išsitirti PGR metodu ir gauti Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl tyrimo rezultatų.

Daugiau informacijos: https://sam.lrv.lt/lt ir https://1808.lt/

 

EUROPA ATSIVERIA  - KELIAVIMAS LAISVĖJA

Kviečiame saugiai keliauti su GRŪDA!

Jau DABAR užsisakykite keliones autobusu ir lėktuvu išvykimams nuo liepos 1d. po Europą su patyrusiais kelionių vadovais.

 

Nuo birželio 7d.  Lietuvoje turėtų startuoti ES skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Jis palengvins saugų ir laisvą piliečių judėjimą po ES ir Šengeno erdvės šalis.

Kas tai yra ES skaitmeninis COVID pažymėjimas?

  • COVID pažymėjimas yra skaitmeninis įrodymas, kad asmuo buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs šia liga arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Turėdamas šį dokumentą, po ES šalis ir Šengeno erdvę keliaujantis žmogus galės paprasčiau kirsti valstybių sienas ir naudotis papildomomis paslaugomis, jei tai numatys šalis, į kurią vykstama.
  • Pažymėjime bus nurodoma, ar asmuo yra paskiepytas, turi neigiamą testą arba per paskutinius šešis mėnesius sirgo COVID-19.
  • Pažymėjimus išduos valstybinės institucijos. Informacija bus pateikiama QR kodo pavidalu.
  • Kodą bus galima naudoti telefone (ar kitame įrenginyje) arba atspausdintą.
  • Visose 27-iose ES šalyse, Islandijoje, Norvegijoje ir Lichtenšteine veiksiantis nemokamas pažymėjimas turėtų būti prieinamas nuo liepos 1 d. ir būti aktyvus 12 mėnesių.
  • P.S. Saugumo reikalavimai ir toliau galios – kiekviena valstybė galės taikyti tam tikrus ribojimus, todėl būtina sekti kiekvienos valstybės reikalavimus  portale https://reopen.europa.eu/

 

Kauno, Vilnisu* ir Klaipėdos* biurai dirba kontaktiniu budu. Darbo laikas I - V 09:00 - 18:00

* Darbo laikas I - V (09:00 - 17:00)

Su likusių biurų darbuotojais galite susisiekti el.paštu arba telefonu:

 

Gera keliauti kartu su GRŪDA!

 

Informacija nuolat atnaujinama. 

 


 

SVARBI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS

Kelionės iš Lietuvos oro uostų:

Šalis

Reikalavimai vykstant

Saviizoliacija nuvykus

Saviizoliacija grįžus

TURKIJA

Nuo birželio 1 d. vykstant į Turkiją iš Lietuvos PGR testo nebereikia: persirgusiems COVID-19 infekcija, kai liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ne daugiau 180 d. iki atvykimo į Turkiją (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau 14 d.) keliautojams. Detalią informaciją dėl reikalingų dokumentų rasite čia.

Visi kiti keliautojai ir toliau privalės pateikti neigiamą PGR testą, darytą likus ne daugiau nei 72 val prieš skrydį, arba greitąjį antigenų testą (RAT), darytą ne daugiau nei 48 val. prieš skrydį. Taip pat tinka ES skiepų sertifikatas iš https://esveikata.lt „Vaccination Certificate“ anglų kalba.

Keliautojai, atvykstantys į Turkiją ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, privalo užpildyti atvykimo forma. Užpildžius anketą ir susiformavus HES (Hayat Eve Sigar) kodui, dokumentą reikia atsisiųsti, atsispausdinti ir pateikti oro uoste arba atvykus į šalį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos anketoje pateikimą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 

 

Saviizoliacija netaikoma.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. PGR tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, o antigeno per 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 
 
GRAIKIJA

Visi keliautojai (išskyrus vaikai iki 12m.), atvykstantys į Graikiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitąjį antigenų (RAT) (ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį) testą ir turėti neigiamą atsakymą įrodantį dokumentą. Pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję 14 dienų, neigiamas PGR ar RAT  testo rezultatas nėra privalomas. Persirgusieji asmenys, vykstantys į Graikiją, turi pateikti Persirgtos ligos pažymėjimą (Certificate of Recovery) apie tai, kad diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 1 mėnuo ( 30d.) ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai (180 d.) iki atvykimo į Graikiją. Nepateikę testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Graikiją. Ne vėliau kaip 24 val. iki išvykimo (negalima pildyti išvykimo dieną) būtina užpildyti keleivio lokalizavimo formą ir gauti QR kodą.

Reikalavimai vaikams:

Būtina vaikus iki 12 metų įrašyti prie tėvu Keleivio indentifikavimo formoje. Testai nereikalingi vykstant jaunesniems nei 12 metų vaikams. VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 

Visiems iš Graikijos į Lietuvą atvykstantiems ar grįžtantiems Lietuvos piliečiams, turintiems neigiamą COVID19 tyrimo rezultatą (arba alternatyvą) izoliacija nebetaikoma.

 

Privaloma užpildyti NVSC anketą

Grįžtant iš žaliosios zonos valstybių asmenims nuo 16 metų reikia turėti neigiamą PGR testą, atliktą ne seniau kaip 72 val. iki grįžimo į Lietuvą. Jaunesniems nei 16 metų vaikams testai nereikalingi. Grįžus saviizoliacija netaikoma.

Grižtant iš geltonosios zonos valstybių reikės atlikti PGR arba Antigenų tyrimą prieš grįžtant į Lietuvą (registracija Karštojoje linijoje www.1808.lt).

Grįžtant iš raudonosios zonos valstybių, privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas/izoliacija netaikoma pilnai paskiepytiems ir persirgusiems asmenims.

Kreta, Rodas, Santorinis, Korfu, Zakintas, Tasas - patenka į raudoną zoną.

Jaunesniems nei 16metų vaikams prieš grįžtant nereikia testų, o grįžus testas atliekamas tik vaikams tarp 12-16metų ir vyresniems.

Grįžus saviizoliacija netaikoma.VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 
PORTUGALIJA

Skrendantys į Portugalijos žemyninę dalį ar Azorų salynus, turi pateikti COVID-19 tyrimo PGR metodu sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į šalį. Testas nėra privalomas vaikams iki 12 metų. Šiuo metu Madeiroje Žaliasis Europos pasas dar nėra įsigaliojęs, tad keliauti su juo netinka. Prieš vykstant reikia užsipildyti elektroninę formą, 12-48 val. iki atvykimo į šalį.

Informacija keliaujantiems į Madeirą ČIA.

Keliautojai, kurie atliko mokamą Covid-19 tyrimą Lietuvoje, gali nemokamai atlikti tyrimą Madeiroje. Reikia savarankiškai užsiregistruoti MADEIRA SAFE programėlėje ir gauti patvirtinimą apie nemokamą testą.

IŠIMTYS: testai nereikalingi vaikams iki 12 metų, pilnai paskiepytiems, persirgusiems 180 dienų laikotarpyje. VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Saviizoliacijos nėra.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. PGR tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, o antigeno per 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Grįžtant iš raudonos zonos valstybių (Madeira-raudona zona)- privalomas PGR arba antigeno testo neigiamas rezultatas bei 10 dienų izoliacija
IŠIMTYS: testų nereikia pilnai paskiepytiems ir persirgusiems 180 dienų laikotarpyje.
VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.
EGIPTAS

Visiems į Egiptą vykstantiems ES šalių piliečiams (6 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų:  Sertifikatą patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą , kai tyrimas buvo atliktas PGR metodu ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Egiptą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Skiepijimo sertifikatą, patvirtinantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir nuo paskutinio skiepijimo iki kelionės pradžios praėjo ne mažiau nei 14 parų.NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA. 

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

BULGARIJA

Keliaujant į Bulgariją, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR metodu arba antigenų testą bei sertifikatą su neigiamu rezultatu. PGR testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val., o antigenų ne seniau 48 val. iki atvykimo į šalį. Vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo daugiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo nuo 15 iki 180 dienų iki atvykimo į Bulgariją, PGR arba antigeno testas neprivalomas.

Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę, testavimosi išimtis negalioja. Tokiems amsenims privaloma turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Saviizoliacija netaikoma.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Nuo 08.23 d. Bulgarija patenka į raudonai zonai priskiriamų šalių sąrašą.
Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. PGR tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, o antigeno per 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

ISPANIJA

Keliaujant į Ispaniją, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR, TMA metodu sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį. Nuo birželio 07d. taip pat tinkamas greitaisis antigenų testas.

Testas nėra privalomas vaikams iki 11 metų (imtinai). Pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję mažiausiai 14 dienų, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privalomas E063 vakcinacijos įrašas iš E-sveikatos apie gautas skiepų dozes anglų kalba, jei sistema neformuoja išrašo anglų kalba, būtinas vertimas į anglų kalbą. Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Jei turite ES COVID sertifikatą ( iš e-sveikata, anglų kalba), jį galima įkelti į atvykimo anketą. Ne vėliau kaip 24 val. iki skrydžio būtina užpildyti atvykimo formą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 

Ispanijoje ir Kanarų salose saviizoliacija netaikoma.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato) , įskaitant atvykstančius iš Maljorkos, Tenerifės, Gran Kanarijos). Tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą (daugiau informacijos puslapio viršuje). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną, atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.Išimtis dėl testų bei saviizoliacijos taikoma asmenims, kurie esa paskiepyti pagal pilną programą arba persirgo COVID -19 ne anskčiau ,nei 180 d iki atvykimo į Lietuvą , ir liga buvo nustatyta PCR arba RAT testu.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

TENERIFĖ

Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, yra privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Form). Formą pasirinktinai galima pildyti vienam asmeniui (Individual FCS Form) arba keliems kartu keliaujantiems asmenims (Family/Group FCS Form).

Visiems į Tenerifę vykstantiems ES šalių piliečiams (12 metų ir vyresniems asmenims) yra privaloma pateikti vieną iš šių dokumentų:Sertifikatą patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą , kai tyrimas buvo atliktas PGR arba RAT(antigeno) metodu ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Bergamą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).

COVID-19 tyrimo sertifikatas turi būti popierinės arba elektroninės formos, anglų kalba. Tinkamas dokumentas yra ES COVID skaitmeninis pažymėjimas su neigiamu testo atsakymu.

Atvykus į Tenerifę reikės praeiti sanitarinę kontrolę. Tam reikės pateikti priskirtą QR kodą, neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą, ir praeiti sveikatos patikrą, kur bus vertinama ar keleivis neturi matomų simptomų ir matuojama temperatūra.

Neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikatą reikės pateikti ir įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

Privaloma savo mobiliajame telefone įsidiegti „Radar COVID“ programėlę, kuri informuoja esant galimam kontaktui su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, atsižvelgiant į buvimo vietą.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato) , įskaitant atvykstančius iš Maljorkos, Tenerifės, Gran Kanarijos). Tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą (daugiau informacijos puslapio viršuje). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną, atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.Išimtis dėl testų bei saviizoliacijos taikoma asmenims, kurie esa paskiepyti pagal pilną programą arba persirgo COVID -19 ne anskčiau ,nei 180 d iki atvykimo į Lietuvą , ir liga buvo nustatyta PCR arba RAT testu.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 
ITALIJA

Keliaujant į Italiją, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR metodu arba antigenų testo sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį. Prieš kelionę būtina užpildyti ir turėti su savimi deklaraciją. Keliautojai, vykstantys į Siciliją, privalo užpildyti elektroninę atvykimo formą. Dėmesio! Keliaujantiems į Italiją iš aukščiau minėtų C sąrašo valstybių, įskaitant Lietuvą, arba asmenims, kurie šiose valstybėse lankėsi ar per jas keliavo per paskutines 14 dienų, iki gegužės 15 d. įvesti papildomi apribojimai. Reikalavimai: atvykstant į Italiją turėti neigiamą Covid-19 testo (antigeninio arba molekulinio) rezultatą; laikytis 5 dienų privalomos saviizoliacijos atvykus ir apie tai iš anksto pranešus vietinėms viešosios sveikatos priežiūros institucijoms; pasidaryti dar vieną Covid-19 antigeninį arba molekulinį testą po 5 dienų saviizoliacijos. Keliaujant Europos Sąjungoje tinka ES skaitmenininis COVID pažymėjimas, instrukcija kaip gauti šį pažymėjimą čia. VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą.

 

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą (daugiau informacijos puslapio viršuje). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną, atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

MALTA

Atvykstant į Maltą iš ES valstybių, ES žaliasis pasas (angl. EU green pass) galioja tik pagal pilną COVID-19 vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems asmenims (t.y. ES žaliasis pasas, išduotas pasidarius COVID-19 testą arba pasveikus nuo COVID-19 atvykstant į Maltą NEGALIOJA). Taip pat tinka atitinkamai Maltos institucijų išduotas vakcinavimo sertifikatas arba Jungtinės Karalystės išduotas “NHS COVID Pass“.Vaikai nuo 5 iki 11 metų gali keliauti, jeigu yra lydimi pilnai pasiskiepijusių tėvų/teisėtų globėjų ir privalo pristatyti neigiamą ne anksčiau nei prieš 72 val. daryto molekulinio PGR testo rezultatą. Vaikai nuo 12 metų gali keliauti, jeigu turi pilną skiepų pažymėjimą. Neturint skiepų pažymėjimo privalomas neigiamas molekulinio PGR testo rezultatas ir 14 dienų saviizoliacija. Keliaujant į Maltą, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR metodu sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į šalį. Atvykus matuojama kūno temperatūra. Prieš kelionę būtina užpildyti ir turėti su savimi sveikatos deklaracijos formą: čia

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 
 

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą. Asmenims, neturintiems skiepų pažymėjimo, privalomas neigiamas molekulinio PGR testo rezultatas (ne senesnis nei 72 val. iki atvykimo) ir 14 dienų saviizoliacija viešbutyje, kurį nurodo Maltos sveikatos institucijos (už viešbutį moka besiizoliuojantis asmuo). Asmenims, turintiems galiojantį leidimą gyventi Maltoje, saviizoliacija neprivaloma, tačiau reikia turėti ne senesnį nei prieš 72 val. daryto PGR testo rezultatą ir prieš atvykstant pranešti Maltos sveikatos apsaugos institucijoms el. paštu covid19.vetting@gov.mt

 
 

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (pripažįstamas PGR arba antigeno testas, serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas). Saviizoliacijos grįžus nėra. Privalomas antras tyrimas dėl COVID-19, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo. Registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 
KIPRAS

Keliaujant į Kiprą, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR metodu sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į šalį. Tinka ir E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Sertifikatą taip pat reikia pridėti prie pildomos anketos („Cyprus Flight Pass“). Testas nėra privalomas vaikams iki 12 metų. Atvykus į šalį atliekamas pakartotinis testavimas,bei iki testo rezultatų gavimo privaloma izoliuotis viešbutyje (kartais viešbutis nurodo izoliuotis iki testo gavimo viešbučio kambaryje) už kurį moka pats keliautojas. Ne vėliau kaip 24 val. iki skrydžio būtina užpildyti ir turėti su savimi atvykimo anketą ("Cyprus Flight Pass").

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą (daugiau informacijos puslapio viršuje). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną, atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

TUNISAS

Dėl koronaviruso pandemijos į Tunisą atvykstantys keleiviai (vyresni nei 12 m.) privalo pateikti pažymą apie neigiamą COVID-19 PCR testo rezultatą ir įrodymą apie apsigyvenimo Tunise vietą. Testas turi būti atliktas ne seniau kaip prieš 72 valandas iki kelionės pradžios. Taip pat privaloma internetinėje svetainėje užpildyti, atspausdinti ir pasirašyti automatiškai sugeneruotus dokumentus, kurie bus tikrinami atvykimo į šalį metu.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis. Turistai privalo laikytis drauge, organizuotose grupėse, bei laikytis sveikatos ir saugumo protokolų.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

JUODKALNIJA

Visiems į šalį atvykstantiems asmenims, vyresniems nei 5 m., PRIVALOMA pateiktiSertifikatą, patvirtinantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (PGR 72 val. prieš, RAT 48 val. prieš) Reikalavimas atlikti tyrimą netaikomas paskiepytiems BENT VIENA ES patvirtintos vakcinos doze ir COVID-19 infekcija persirgusiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo/persirgimo praėjo ne mažiau kaip 14 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų (galioja tik persirgimui) iki atvykimo į Juodkalniją. Prieš skrydį privaloma pateikti vakcinaciją/persirgimą įrodančius dokumentus.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Saviizoliacija netaikoma

Juodkalnija priklauso raudonai zonai. Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. (izoliuotis nereikia paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims).

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

ALBANIJA

Keliaujant į Albaniją, COVID-19 tyrimas nėra privalomas. Atvykus matuojama kūno temperatūra.

VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Saviizoliacija netaikoma.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

VISĄ OFICIALIĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

MALDYVAI

Keliaujant į Maldyvus, privaloma turėti COVID-19 tyrimo PGR metodu sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 96 val. iki atvykimo į šalį. Vykstant į vietinių gyvenamas salas - ne anksčiau 72 val. Testas privalomas ir vakcinuotiems keliautojams. Testas nėra privalomas vaikams iki 1 metų. Likus 24 val. ir mažiau iki atvykimo į šalį, būtina užpildyti atvykimo formą.

 

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Izoliuotis nereikia paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia.

MEKSIKA

Atvykstantiems į Meksiką, COVID19 PGR testas nėra būtinas. Visi keliautojai, atvykstantys į Meksiką, 24 val. prieš skrydį privalo užpildyti medicininę anketą. Užpildžius anketą, gaunamas QR kodas, kurį būtina atsispausdinti arba išsisaugoti telefone. QR kodą reikės parodyti pasų patikros punkte Meksikoje.

VISĄ OFICIALĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

 

Saviizoliacija netaikoma.

Privaloma užpildyti NVSC anketą. Privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. Tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Izoliuotis nereikia paskiepytiems pagal visą vakcinacijos schemą arba persirgusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia.

 

 

SVARBU!!! Informacija gali keistis. Rekomenduojama nuolat sekti pasikeitimus ir reikalavimus oficialiuose tiek Lietuvos, tiek lankomos šalies portaluose.

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Daugiau informacijos galima rasti: https://urm.lt/covid19


 


Poilsinės kelionės į Turkiją, Ispaniją, Kiprą, Graikiją, Ispaniją, Egiptą, Tanerifę ir kitas šalis. Pirkite kelionę internetu už patrauklią kainą su kelionių profesionalais GRŪDA. Profesionalų atrinktos kelionės už gerą kainą! Populiariausios šalys. Kelionės į Turkiją, kelionės į Egiptą, kelionės į Ispaniją, kelionės į Graikiją, kelionės į Bulgariją, kelionės į Kretą, kelionės į Siciliją, kelionės į Tenerifę, kelionės į Maltą, kelionės į Kiprą, kelionės į Madeirą, kelionės į JAE.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!