Informacija dėl situacijos kelionių rinkoje

Keliautojai, kolegos ir bendražygiai,

Ilgus metus mūsų visų puoselėtas ir ugdytas turizmo verslas susidūrė su iššūkiais, kuriuos įveikti galime tik kartu ir sistemingai dirbdami bei puoselėdami tarpusavio santykius ir patirtį.

Kaip Jums yra žinoma, kelionių organizatorius „Kauno GRŪDA“, vykdydamas Vyriausybės nutarimus „dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, atšaukė visas 2020-03-13- 2020-04-14 dienomis suplanuotas organizuotas turistines keliones.

Pažymime, kad aukščiau nurodytų veiksmų buvo imtasi dėl valstybės institucijų sprendimų, bet ne dėl kelionių organizatoriaus valios, todėl šių veiksmų atlikimas iškėlė daug klausimų, su kuriais iki šiol nebuvo susidūrę nei vartotojai, nei turizmo verslo subjektai, nei viešojo administravimo institucijos. Dėl teisinio reglamentavimo naujumo, teismų praktikos nebuvimo, praktikoje kilę klausimai skirtingų subjektų yra aiškinami skirtingai, todėl norėdami apibendrinti juos, pateikiame aktualiausią informaciją bei kelionių organizatoriaus poziciją. 2020-03-18 dieną Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pateikė viešą pranešimą, kuriuo nurodė, jog:

  • pirmiausia vartotojams patariama kreiptis į kelionių organizatorių ar kelionių pardavimo agentą ir ieškoti galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą, t. y. ieškoti abiems šalims tinkamo sprendimo.

Su šia Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pirmine rekomendacija kelionių organizatorius sutinka ir pritaria jai. Laukiame Lietuvos Vyriausybės ir Seimo patvirtintų nutarimų apie kuriuos nedelsiant pateiksime informaciją.

Sveikatos linkėdami.

GRŪDOS komanda


 

Mieli keliautojai,

rūpindamiesi keliautojų saugumu, vadovaujamės atsakingų institucijų informacija. Pagal naujausias Užsienio reikalų ministerijos ir Vyriausybės rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo nevykti į užsienio šalis, suplanuotų kelionių iki balandžio 14d. laikinai nevykdysime.

Visiems klientams, kurie minėtu laikotarpiu planavo atostogas, siūlome keliones nukelti į tolimesnes datas, juos informuosime individualiai artimiausiu metu.

  • dėl didelio užklausų kiekio prašome ne skambinti, o rašyti el.laišką (atsakysime kaip galima greičiau):

 

VILNIAUS biuras - vilnius@gruda.lt; Mob.tel. 8 611 33 125

KAUNO biuras - kaunas@gruda.lt;  Mob.tel. 8 612 13 689 

KLAIPĖDOS biuras - klaipeda@gruda.lt; Mob.tel. 8 686 30 324

PANEVĖŽIO biuras - panevezys@gruda.lt; Mob.tel. 8 687 81 403

MAŽEIKIŲ biuras - mazeikiai@gruda.lt; Mob.tel. 8 610 25 300

  • dėl paskelbto karantino GRŪDOS komanda dirbs iš namų, biurai uždaromi iki 2020 04 13d. (imtinai)

 

Dėkojame už supratimą.

 

GRŪDOS komanda

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!