(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Špicbergeno archipelago atradimas 6d.(9d.*)

Nuotykių turas žeme ir jūra Arktyje Šiaurės Ašigalio pašonėje: Longjyrbienas - Barencburgas - Magdalenos fiordas - Šiaurės Vakarų Špicbergeno nacionalinis parkas - Monako ledynas - Morfeno sala - Ny-Alesundas - Longjyrbienas
Kaina nuo:
2290 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Super pasiūlymas kelionių gurmanams.
 • Kelionė poliariniu laivu po Špicbergeno archipelagą.
 • Galimybė pasilikti Longjyrbieno miestelyje ir užsisakyti vietoje siūlomas ekskursijas. Nenusivilsite – ekskursijų pasirinkimas tikrai platus.

Tai poliarinių meškų, didžiulių banginių, jūrų liūtų, ruonių, baltųjų naktų ir šiaurės pašvaistės kraštas. Jūsų laukia kitokio pasaulio pažinimas ir azartiški nuotykiai – plaukimas poliariniu laivu, pasivaikščiojimas ledo liežuviais, pasivažinėjimas šunų kinkiniais.

Špicbergeno salynas Arkties vandenyne - Norvegijos Arkties karūna - tai vėjų, vandenyno, ledo ir sniego suformuotos salos, kurių biologinė įvairovė priklauso nuo šiltosios Golfo srovės. Norvegai salyną vadina Svalbardu, abu pavadinimai yra teisingi, tačiau visas salynas turėtų būti vadinamas Svalbardu („šaltieji krantai“), nes Špicbergenas yra tik jo dalis. Tai didžiausia sala, kurioje gyvena absoliuti dauguma šios amžino įšalo žemės gyventojų. Visą archipelagą sudaro trys pagrindinės - Vakarų Špicbergeno, Šiaurės Rytų Žemės, Edžo ir daugiau nei 1000 mažesnių salų. Špicbergeno sostine laikoma Longjyrbieno gyvenvietė. Atvykti čia nesunku, tačiau keliauti po jį savarankiškai – didelis iššūkis. Už Longjyrbieno miesto ribų rekomenduojama keliauti tik grupėmis ir būtina turėti šaunamuosius ginklus – tik taip galima apsisaugoti nuo poliarinės meškos nasrų. Populiariausia keliauti poliariniais laivais, tai yra praktiškai vienintelis būdas patekti į Barencburgą, slavišką angliakasių „tvirtovę“, kurioje apsilankyti tiesiog būtina.

GRŪDA siūlo savo keliautojams išskirtinį nuotykį Arktyje, plaukiant poliariniu laivu. Ši kelionė -  tai nuotykių turas žeme ir jūra po Špicbergeno archipelagą. Atraskite nepaprastą kraštovaizdį, ledynus, fiordus ir pamatykite laukinius Arkties gyvūnus. Jei oro sąlygos leis ir Jus lydės sėkmė,  pamatysite patį Arkties karalių -  galingą baltąjį lokį. Šios ekspedicijos programą lems oro, vėjo ir ledo sąlygos. Keliautojų saugumas yra prioritetas, todėl kelionės metu laivo kapitonas priims sprendimą dėl tikslaus maršruto. Ši programa preliminari, o kiekviena ekspedicija yra unikali ir jos programa gali būti keičiama.

Nepageidaujantys plaukti poliariniu laivu, turės galimybę pasilikti Longjyrbieno miestelyje ir užsisakyti vietoje siūlomas ekskursijas. Nenusivilsite – ekskursijų pasirinkimas tikrai platus.

Kelionės programa
1
diena. SKRYDIS IŠ VILNIAUS Į LONGJYRBIENO MIESTĄ (su persėdimu).

Atvykimas į Longjyrbieno oro uostą - šiauriausią civilinį oro uostą pasaulyje. Pervežimas į viešbutį. Longjyrbienas  - didžiausia gyvenvietė Špicbergeno archipelage ir šiauriausia gyvenvietė pasaulyje, kurioje nuolat gyvena apie du tūkstančius gyventojų, daugiausia norvegų ir rusų. Fantastiniame Arkties kraštovaizdyje rasite visus šiuolaikinio miesto patogumus. Meno galerijos, barai, restoranai, parduotuvės natūraliai įsilieja į arktinę gamtą, kuri yra tarsi priešnuodis šiuolaikinio gyvenimo tempui ir jo sukeltam stresui. Laisvas laikas.  Nakvynė viešbutyje. 

2
diena. LONGJYRBIENAS – BARENCBURGAS. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU.

Po pusryčių Jūsų lauks ekskursija po Longjyrbieną, kurio istorija susijusi su anglies kasyba - anksčiau čia veikė kelios akmens anglių kasyklos, o dabar liko tik viena. Dabar vietos gyventojai dirba mokslinių tyrimų centruose, verčiasi turizmu, nes įspūdingos gamtos krašte keliautojų netrūksta. Vėliau lankysite Svalbardo muziejų ir Barenco stovyklavietę. Apžiūrėję miestelį, sėsite į poliarinį laivą nepamirštamam kruizui salyno pakrantėmis. Nedideliu laivu priplauksite iki sunkiau pasiekiamų pakrančių vietų.

Kelionė skaidriais, ledo gabalų pritrupintais vandenimis, kuriuose prunkščia jūrų liūtai, nardo vikrūs ruoniai, pakrantėse šildosi jūrų vėpliai ir krykštauja žuvėdros, bus išskirtinė ir tikrai nepamirštama. Pirmasis sustojimas -  slaviška gyvenvietė Barencburgas, ilgą laiką priklausiusi Rusijai. Čia vis dar gyvena apie 500 gyventojų, dauguma – angliakasiai ir jų šeimos. Miestelyje susipažinsite su rusiškų artefaktų kolekcija. Nakvynė laivo kajutėje. 

3
diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien praplauksite daug fiordų, salų ir egzotiškų paplūdimių. Laukine gamta, vėsiu ir skaidriu oru Jus pasitiks didžiausias salyne -  8 km ilgio ir 5 km pločio - Magdalenos fiordas.Jei oro sąlygos leis, išlipsite į krantą ir susipažinsite su vietos kultūros paveldu -  banginių medžioklės stotimi, kuri čia stovi nuo XVI a. Šioje vietoje didžiausia tikimybė pamatyti baltuosius lokius, banginius ir ruonius. Nakvynė laivo kajutėje. 

4
diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien lankysite Šiaurės Vakarų Špicbergeno nacionalinį parką. Šią ledinę vietovę, kur vandenyje atsispindi smailios kalnų viršūnės, atrado ir Špicbergeno pavadinimą davė Vilhelmas Barencas (1596m). Nuo laivo denio grožėsitės įspūdingais Šiaurinio Špicbergeno fiordais. Plauksite gilyn ketvirtu pagal dydį salyne Woodfiordu iki milžiniško ir greitai judančio Monako ledyno, kuris ledo liežuviais leidžiasi tiesiai į vandenyną. Šis platus fiordas žymus savo kraštovaizdžio įvairove – nuo didžiausių lygumų visame Svalbarde iki snieguotų viršūnių. Visą dieną plauksite palei Monako ledyną, praplaukdami daugybę salelių, kuriose vasaros metu galybė ančių peri savo jauniklius. Jei pasiseks, čia pamatysite ieškančius maisto baltuosius lokius. Taip pat jus lydės vis iškylantys įkvėpti banginiai ir gulintys ant ledo lyčių tingūs ruoniai. Jei ledo sąlygos leis, praplauksite 800  šiaurės lygiagretę ir Morfeno salą. Nakvynė laivo kajutėje.

5
diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien priplauksite Kongsfiordą, didžiausią Šiaurės Vakarų Špicbergeno pakrantės fiordą. Kraštovaizdis labai įvairus: nuo plačių tundrų lygumų iki kalnų viršūnių, didingų ledynų, besileidžiančių tiesiai į jūrą. Ypač graži vidinė fiordo dalis. Matysite Mitros viršūnę, esančią šiauriniame fiordo krante. Pasiekę fiordo galą, gėrėsitės didinguoju 19 km ilgio Kongsbreen ledynu su trimis kyšančiomis uolomis: Nora (Norvegija), Dana (Danija) ir Svea (Švedija).  Vėliau keliausite į Ny-Alesundą, esantį 78055‘ šiaurės platumoje. Tai šiauriausia pasaulyje gyvenvietė, kurioje visus metus gyvena žmonės. Anksčiau čia buvo anglių gavybos miestelis, o dabar - pažangi Arkties mokslinių tyrimų stotis. Nakvynė laivo kajutėje. 

6
diena. PLAUKIMAS Į LONGJYRBIENO MIESTĄ. SKRYDIS Į LIETUVĄ ARBA PRAMOGOS LONGJYRBIENO APYLINKĖSE.

Anksti ryte atplauksite į Longjyrbieną:

A variantas. Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.

B variantas. Pažinties su Svalbardu pratęsimas. Norintiems (už papildomą mokestį, kaina 60 EUR asmeniui) pasiūlysime išvyką prie Longyear ledyno ieškoti fosilijų. Norite rasti 40–60 milijonų metų senumo augalų fosilijas? Mes padėsime jums susirinkti asmeninę fosilijų kolekciją. Špicbergene uždrausta rinkti gėles, tačiau, jei radote augalą, kuriam 60 milijonų metų, galite drąsiai jį pasiimti! Su vietiniu gidu ir jį lydinčiu haskiu, vyksite per tekančius upelius ir kalvotą reljefą link Longyear ledyno suformuotos morenos. Būtent čia galima rasti 40–60 milijonų metų senumo augalų ir gyvūnų fosilijas. Grįžimas į Longjyrbieną. Nakvynė viešbutyje.

Prasitęsiantiems kelionę papildomos 3 nakvynės Longjyrbieno miestelyje su pusryčiais nuo 500 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje. Kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo. Kaina tikslinama užsakymo metu.

7 - 8
dienos. PRAMOGOS LONGJYRBIENO APYLINKĖSE

Pusryčiai. Dvi laisvos dienos Longjyrbiene. Siūlome šias ekskursijas (už papildomą mokestį, užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje):

Vaizdingas žygis nuo jūros iki viršukalnių Longjyrbieno apylinkėse. Kaina 130 EUR asmeniui.

Išvyką pradėsite pervežimu iš Longjyrbieno į prieplauką, kurioje sėsite į atvirus „pollarcircel“ katerius ir plauksite per Advent fjordą į Revnesetą, iš kur pradėsite savo žygį pėsčiomis. Žygiuosite per Luizės ir Karolinos slėnius. Čia gėrėsitės vešlia Svalbardo augmenija ir besiganančiais elniais. Taip pat matysite daugybės pirmųjų anglies kasyklų liekanas. Slėnio gale įkopsite į Forkastningso kalną, nuo kurio atsiveria nepakartojami vaizdai į visą Isfjordą. Tai vidutinio sudėtingumo žygis, kurio trasos ilgis 10 km. Žygio metu pasikeliama į 400 metų aukštį. Trukmė apie 3 valandas. Gėrimai ir užkandžiai įskaičiuoti. 

Medžiotojų pėdsakais. Kaina 60 EUR asmeniui.

Jūsų laukia įspūdingas 1-2 km pasivaikščiojimas po Arkties tundrą. Šioje kelionėje pėsčiomis susipažinsite su senųjų medžiotojų kasdieniniu gyvenimu - poliarinių lapių ir lokių medžioklė paprastai prasidėdavo vėlyvą rudenį, o spąstus tikrinti reikėdavo visą poliarinę naktį. Vaikščiodami su vietiniu gidu po tundrą, susipažinsite su Svalbardo medžiotojų gyvenimu ir medžioklės ypatumais. Trukmė apie 3 valandas.

 

Turas baidarėmis Advento fiordu. Kaina 160 EUR asmeniui.

Tai plaukimas baidarėmis Advento fiordu su vietiniu gidu. Plaukimo metu išlipsite į krantą ir susipažinsite su vietos įžymybėmis. Baidarių įranga, pietūs ir gėrimai įskaičiuoti. Trukmė apie 7 valandas.

Vakaras po Arkties dangumi Barenco stovyklavietėje. Kaina 150 EUR asmeniui.

Vakarą siūlome praleisti Barenco stovyklavietėje Advento slėnyje, maždaug 10 kilometrų nuo Longjyrbieno. Čia Jūsų lauks soti vakarienė ir pažintis su vietiniais gyventojais. Vakarienė vyks uždaroje patalpoje, tačiau rekomenduojame apsivilkti šiltus drabužius ir batus. Trukmė apie 3 valandas. Į kainą įskaičiuota: transportas, vakarienė, gėrimai (alus, vynas, mineralinis vanduo), kava, naminis pyragas ir programa su gidu.

Po ekskursijų grįžimas į Longjyrbieną. Dvi nakvynės viešbutyje.

9
diena. SKRYDIS Į LIETUVĄ.

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą (su persėdimu). Grįžimas į Lietuvą.

Jūsų pageidavimui galime pasiūlyti žemyninį turą po Špicbergeną, kelionės trukmę ir datą galite pasirinkti patys. 3 nakvynės viešbutyje Longjyrbieno miestelyje kainuoja nuo 500 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje. Kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo. Kaina tikslinama užsakymo metu.

Kaina gali keistis priklausomai nuo kajučių kategorijos, užimtumo ir sezoniškumo (tikslinama užsakymo metu).

 

Įskaičiuota į kelionės kainą

Į kelionės laivu (1-6 kelionės dienos) paketo kainą įskaičiuota:

 • Pervežimas iš oro uosto į viešbutį Longjyrbiene ir atgal;
 • 1 nakvynė viešbutyje Longjyrbieno miestelyje su pusryčiais ir pietumis (turo pradžioje);
 • 4 nakvynės vidinėje kajutėje (yra galimybė užsisakyti aukštesnės kategorijos kajutę už papildomą mokestį);
 • Ekskursija po Longjyrbieno miestelį su vietiniu gidu (anglų kalba);
 • Įėjimo bilietai į Longjyrbieno muziejų ir Barenco stovyklavietę;
 • Visi pervežimai (antžeminiu ir jūros transportu) pagal programą;
 • Maitinimo tipas laive: pusryčiai, pietūs, vakarienės.
Neįskaičiuota į kelionės kainą

Į kelionės kainą (1-9 kelionės dienos) neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uostų mokesčiais – nuo 590 Eur (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Papildomos 3 nakvynės viešbutyje Longjyrbieno miestelyje  - nuo 500 EUR (kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo);
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (būtinas);
 • Už papildomą mokestį paminėti lankomi objektai ir pramogos.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus dviem savaitėm iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas ar asmens tapatybės kortelė turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

*Kelionės kaina

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Norvegija

Norvegija

Žavi, kerinti, turtinga ir kaskart vis kitokia... Norvegija verta daugybės pagyrų. Tai nuostabaus grožio šalis, pilna kalnų, krioklių, fiordų, jaukių kaimelių ir didelių miestų. Norvegija neabejotinai viena gražiausių Europos šalių, kuri pakeri ir vilioja čia sugrįžti dar ne kartą. (Visos kelionės į Norvegiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje gali palengvinti kišenę net keliais šimtais eurų. Žemesnės klasės viešbutyje nakvynė kainuoja vidutiniškai 85 eurus. Keliautojai, kurie mieliau pinigus leidžia lankytiniems objektams ar pramogoms, gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 20 eurų.  O štai ieškantys tikros egzotikos ir norintys pasimėgauti norvegišku poilsiu gali rinktis hytte. Tai nedideli mediniai nameliai, įrengti gamtos apsuptyje: prie upių ar ežerų, kalnų papėdėse. Nakvynės kaina tokiame mediniame namuke su visais patogumais prasideda nuo 50 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Tiesa, ilgesniam laikui atvykstantiems keliautojams norvegai mielai sumažina nuomos kainą, tačiau mainais gali paprašyti nupjauti veją, prižiūrėti sodą ar nuravėti daržą. Paslauga už paslaugą – įprasta praktika Norvegijoje. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinės norvegiškos virtuvės pagrindą sudaro jūrų ir ežerų žuvys, mėsa, žvėriena, ypač mėgstama briediena, pieno produktai, bulviniai patiekalai. Norvegijoje labai populiarūs ėrienos šonkauliukai, fermentuota žuvis, bei mėsos pyragai, kurie valgomi su virtomis daržovėmis, bruknių arba riebiu grietinės padažu. Vegetarams norvegiška virtuvė kelia siaubą, nes pietų stalas neįsivaizduojamas be avienos suktinukų, kiaulienos dešrelių, kukulių ar rūkytos ėrienos kojos. Šalyje labai mėgstama silkė, lašiša ir džiovinta žuvis. Populiariausi desertai – sausainiai, imbieriniai pyragėliai, spurgos, biskvitai, kankorėžiai, Blotkaker sluoksniuotas pyragas, perteptas uogiene ir plaktu kremu.

Norvegiškas maistas

Transportas

Didžiuosiuose Norvegijos miestuose puikiai išvystytas autobusų, metro ir tramvajų tinklas. Viešojo transporto bilietą galima įsigyti spaudos kioskuose, bilietų automatuose arba stotyje. Ilgesnius atstumus šalyje patogu įveikti traukiniais, tarpmiestiniais autobusais arba automobiliu, kurį galima išsinuomoti kiekviename oro uoste. Tiesa, Norvegijoje teks papildomai susimokėti už įvažiavimą į miesto centrą. Norvegija – didelė šalis, todėl čia labai populiarūs vidiniai lėktuvų skrydžiai, kurie greitai ir patogiai padeda nuvykti iš vieno šalies galo į kitą.  Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Geirangerio fiordas. Tikriausiai pati gražiausia ir lankomiausia vieta visoje Norvegijoje. Krintantys kriokliai, stačios uolos ir išraiškinga gamta nepalieka abejingų.
 • Bryggen krantinė. Bergenas – vienas lietingiausių miestų visoje Europoje, tačiau dargana netrukdo apsilankyti garsiajame žuvų turguje ir pasigrožėti Bryggen krantinėje įsikūrusiais margaspalviais mediniais nameliais, kurie yra miesto vizitinė kortelė.
 • Preikestolen uola. Beveik 600 m. virš Lyse fiordo paviršiaus pakibusi stačiakampio formos ola atrodo įspūdingai, atsiverianti nepakartojama panorama tiesiog atima žadą. 
 • Vigelando parkas. Osle įsikūrusiame parke stūkso įspūdingo dydžio Gustavo Vigelando skulptūros, kurios itin realistiškai atvaizduoja žmonių jausmus ir išgyvenimus. Čia galima išvysti ir meilę, ir neapykantą, ir kančią, ir euforiją.
 • Nidaroso katedra. Trondheimo mieste esanti didinga Nidaroso katedra pakeri subtiliai dekoruotais gotikinio stiliaus bokštais, vitražais ir ištaigingomis formomis. Trondheime taip pat galima aplankyti roko ir muzikos instrumentų muziejų.
 • Hedalio stavkirkė. Stavkirkė – unikalios architektūros medinė norvegų bažnyčia. TTokių statinių šalyje liko labai nedaug, vos 30. Didžiausia Hedalio medinė bažnyčia pastatyta XIII a. Telemarko regione.
 • Trolių laiptai. Tai žymiausia kalnų perėja Norvegijoje. Įstabaus grožio kalnų kelią supa šniokščiantys kriokliai, žaliuojanti gamta ir rūke paskendusios viršukalnės. Tačiau Trolių laiptai spalio – gegužės mėnesiais uždaromi.
 • Briksdalio ledynas. Melsvą ledo liežuvį supa galingos uolos ir tarpekliai. Išties nenusakomo grožio vieta, kuri nukelia tarsi į kitą planetą.
 • Alesundas. Spalvingi miesto nameliai, siauros gatvelės ir prieplaukose boluojančios jachtų burės. Ne veltui Alesundas dažnai tituluojamas gražiausiu Norvegijos miestu.
 • Tromsė. Šiaurės Norvegijos sostine vadinamas miestas traukia ne tik modernia katedra, bet ir nuostabia Šiaurės pašvaiste, kuri geriausiai matoma žiemą.

 

Norvegijos miestai

Kada geriausia keliauti į Norvegiją?

Geriausias metas keliauti į Norvegiją – vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki + 22 laipsnių šilumos. Birželio – rugpjūčio mėnesiais galima mėgautis ilgomis dienomis, nuostabia šalies gamta, leistis į žygius ir apžiūrėti Norvegijos įžymybes. Keliautojai, planuojantys kelionę pavasarį ar rudenį, turėtų nepamiršti į lagaminą įsidėti lietpaltį, nes lietus ir darganos šiuo metų  laiku itin dažnas reiškinys. Žiemos Norvegijoje šaltos,  o trumpos dienos nedžiugina ir didžiausių slidinėjimo mėgėjų.

Naudingi patarimai

Norvegijos valiuta – Norvegijos krona (NOK). 1 NOK = 0.11 EUR.

Norvegijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,2 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitnorway.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.09.28

Save

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2290 €