(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Rumuniją

Rumunija

Rumunija

Rumunija – garsiojo grafo Drakulos gimtinė, apipinta mistiškais pasakojimais ir legendomis, kurios iki šiol kelia baimę ir žadina smalsumą. Paslaptinga šalis traukia lyg magnetas, tačiau čia atvykstančius pasitinka ne ant medinių kuolų susmaigstytos vampyrų galvos, o nuostabaus grožio gamta, kerinti Juodosios jūros pakrantė ir jaukūs miesteliai. (Visos kelionės į Rumuniją)

Apgyvendinimas

Rumunija – viena mažiausiai turistų lankomų šalių, todėl nakvynės kainos čia tikrai nesikandžioja. Nakvynė prabangiame viešbutyje su vandens pramogų ar SPA zona vidutiniškai kainuoja  apie 70 – 80 eurų. 2 – 3  žvaigždučių viešbutyje nakvynės kaina svyruoja maždaug nuo 25 iki 40  eurų. Mėgstantys bendrauti su kitais keliautojais gali apsistoti svečių namuose, kuriuose nakvynė kainuoja 8 – 15 eurų. Vykstantys su didesne draugų kompanija gali rinktis ir trumpalaikę butų nuomą. 2 – 3 kambarių buto nuomos kaina Rumunijoje prasideda vos nuo 40  eurų už parą. Geriausius Rumunijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Maistas

Aštraus maisto mėgėjai Rumunijoje turėtų pasijusti tarsi rojuje. Šalies virtuvė garsėja itin gausiu daržovių, vaisių, įvairiausių žalumynų ir aštrių prieskonių asortimentu.  Daržovės dažniausiai marinuojamos ir patiekiamos kartu su žuvies ir mėsos patiekalais, kurie sunkiai įsivaizduojami  be tradicinio aštraus padažo. Šalyje labai populiarūs žuvies ir daržovių troškiniai, ant žarijų ar  grotelių keptos bei troškintos daržovės – įdarytos paprikos (ardei umpluti), baklažanų ir faršo apkepas (musaka), įdaryti kopūstai (sarmale). Rumunijoje klesti medžioklė, todėl vertinami žvėrienos valgiai, ypač stirnienos nugarinė, iš kurios rumunai gamina kepsnius ir aštrius troškinius. Svečiuojantis šalyje, reiktų išmėginti ir labai aštrias dešrelės be odos (mititej), gausiai prieskoniais pagardintą ir pusiau išvirtą avienos krūtinėlę, kuri vėliau supjaustoma ir apkepama ant grotelių. Tradiciniai rumunų desertai – pusiau apvalus uogomis, uogiene ar varške įdarytas pyragas, įvairūs vaisiniai biskvitai, riešutiniai sausainiai.

Transportas

Rumunija gali didžiuotis puikiai išvystytu traukinių tinklu, kuris leidžia pasiekti net atokiausius šalies kampelius. Yra trys traukinių rūšys: vietiniai – tai patys pigiausi ir lėčiausi traukiniai, ekspreso – greitesni, tačiau brangesni ir greičiausi, bet ir brangiausi tarpmiestiniai traukiniai, kurie puikiai tinka ilgoms kelionėms. Traukinio bilietus vertėtų įsigyti iš anksto. Tai galima padaryti stotyje arba specialiose kasose. Rumunijos keliai tvarkingi, todėl galima nuomotis ir automobilį.  Tiesa, norint keliauti Rumunijos keliais, reikia įsigyti leidimą – vinjetę, kurios kaina yra 3 eurai savaitei. Be to, papildomai teks mokėti už važiavimą tiltais per Dunojų. Pats pigiausias būdas keliauti Rumunijoje – autobusai, o greičiausias – lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvų bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Maramurešo regionas. Šiaurės vakarų Rumuniją labiausiai garsina ne smaragdinė gamta, o Maramurešo regionas, kuriame yra maždaug 100 nedidukių ir be galo unikalių medinių bažnyčių. Dalis jų įtraukos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Bukovinos regionas. Meno lobynu vadinamas Bukovinos regionas garsėja į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais vienuolynais, kurių sienas puošia nuostabios freskos, vaizduojančios religines scenas. Čia svečiuojantis būtina aplankyti Voroneto vienuolyną, kuris dažnai vadinamas Rytų Siksto koplyčia ir Moldovitos vienuolyną, garsėjantį freska „Konstantinopolio apgultis“.
  • Bikazo kalnų tarpeklis. Giliausias ir ilgiausias Rumunijos tarpeklis pakeri gamtos didybe ir kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu. Žygis po šį gamtos stebuklą nepaliks abejingų ir padovanos gražiausius prisiminimus.
  • Bukareštas. Rumunijos sostinė – energingas, dinamiškas ir spalvingas miestas, viliojantis ypatinga atmosfera ir istoriniu bei kultūriniu palikimu. Svečiuojantis Bukarešte, būtina aplankyti Parlamento rūmus – tai antras pagal dydį pastatas pasaulyje, nuostabaus grožio Kretzulescu bažnyčią, nedidukę Stavropoleos bažnyčią, garsėjančią savo mediniu interjeru bei užsukti į Nacionalinės istorijos muziejų.
  • Transfagarašano kalnų kelias. Į daugiau nei 2 km aukštį kylantis kelias laikomas vienu gražiausiu keliu Rumunijoje. Kvapą gniaužiantys vaizdai garantuoti! Keliaujant Transfagarašano keliu, galima pasigrožėti Arges upės slėniu, Balea ežeru, pamatyti ir tikrąją Drakulos pilį. Kelias uždaromas nuo spalio pabaigos iki birželio pradžios.
  • Transilvanija. Istorinis Rumunijos regionas užburia gamtos grožiu, tradiciniais kaimais, senoviniais miesteliais ir didingomis pilimis. Transilvanijoje daugiausiai dėmesio sulaukia Brano ar grafo Drakulos pilis, kurią išgarsino airių rašytojo Bram Stoker romanas „Drakula“. Įdomu tai, kad pats rašytojas Brano pilyje niekada nesisvečiavo.
  • Sigišoara. Šalies centrinėje dalyje įsikūręs mietas vilioja nuostabiu senamiesčiu, įtrauktu Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, laikrodžio bokštu, gotikine Dominikonų vienuolyno bažnyčia. Sigišoaros mieste galima aplankyti Vlado Drakulos namą, kuriame eksponuojama gausi viduramžiais naudotų ginklų kolekcija.
  • Sinajos kalnų kurortas. „Karpatų perlu“ tituluojamas kalnų kurortas plyti Bucegi kalnų papėdėje, nuostabiame Prachovos upės slėnyje. Keltuvu pakilus į Sinajos kalnus, galima pasigrožėti gamtos sukurtomis skulptūromis ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Kalnų papėdėje stūkso Pelešo rūmai – Rumunijos architektūros šedevras. Rūmuose įrengtas muziejus, kuriame eksponuojamos meno kolekcijos.
  • Hunedoara. Miesto įžymybė – XIV a. grakščių gotikinių formų karališkoji Huniadų pilis, kurią statė Italijos meistrai. Pilyje galima apžiūrėti prabangią Riterių salę, koplyčią, vidinius kiemelius ir viduramžių stiliumi dekoruotus kambarius.
  • Sibiu. XII a. pabaigoje vokiečių įkurtas miestelis vilioja jaukiu senamiesčiu, akmenimis grįstomis gatvelėmis, raudonais namų stogais ir barokinio stiliaus Brukentalio rūmais, kuriuose saugoma meno dirbinių kolekcija. Viduramžiais miestą saugojo gynybinė siena su bokštais, iš kurių šiandien liko tik devyni.

Rumunija

Kada geriausia keliauti į Rumuniją?

Vasaros Rumunijoje būna karštos ir sausos. Liepos – rugpjūčio mėnesiais termometro stulpelis gali šoktelėti iki +25 – +35  laipsnių karščio, todėl, mėgstantys vėsesnius orus, kelionę turėtų planuoti pavasarį arba ankstyvą rudenį, kada lepina šilti iš švelnūs orai.  Žiemomis  vidutinė temperatūra yra -5  – +10 laipsnių šilumos.

Naudinga informacija.

Leistinas alkoholio kiekis Rumunijoje – 0 promilių.

Rumunijos valiuta – Rumunijos lėja (RON). 1 RON = 0.22 EUR.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Romaniatourism.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.06.13

Save

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Save

Save

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.