Izraelis - Jordanija: "Raudonosios rožės" miestas Petra su poilsiu prie Raudonosios jūros 12d.

Spausdinti[print page icon alt]

Kelionės datos ir kainos

Dvivietis kambarys su dvigule lova
vietų yra
1599 €
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis
vietų yra
1599 €
Vieta kambaryje 3-iam asmeniui
vietų yra
1599 €
Vienvietis kambarys
vietų yra
2098 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
Dvivietis kambarys su dvigule lova
vietų yra
1599 €
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis
vietų yra
1599 €
Vieta kambaryje 3-iam asmeniui
vietų yra
1599 €
Vienvietis kambarys
vietų yra
2098 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
Dvivietis kambarys su dvigule lova
vietų yra
1599 €
Dvivietis kambarys su atskiromis lovomis
vietų yra
1599 €
Vieta kambaryje 3-iam asmeniui
vietų yra
1599 €
Vienvietis kambarys
vietų yra
2098 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.

Apgyvendinimas


Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau trečią dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais. rašyti atsiliepimą
4.5 / 5.0
Kelionės programa
Kelionės vadovo darbas
Autobusas
Vairuotojų darbas
Viešbučiai
4.2 / 5.0
Sondrita
Keliauta Lapkričio mėn. -0001
Rekomenduoju

nuostabi kelione!!!!!! myliu Izraeli

4.8 / 5.0
Mantas
Keliauta Spalio mėn. 2014
Rekomenduoju

Labai gera kelionė, tik va bėda, kaip visada, kad per trumpa, bet džiugu, kad kartą gyvenime teko pabūti ir paplaukioti Negyvojoje jūroje, nes tai buvo mano svajonė. Didelis dėkui už tai Grūdos kolektyvui.

4.4 / 5.0
Artūras
Keliauta Balandžio mėn. 2013
Rekomenduoju

Ačiū už naują patirtį ir pagilintą žinių bagažą. Prieš išvykstant šiek tiek nerimavau, ar kelionė nebus vien tik bėgimas per bažnyčias. Natūralu,kad šventovių aplankėme daug, bet kartu pamatėme ir nuostabių gamtos bei žmogaus sukurtų stebuklų, Izraelio bei Jordanijos žmonių gyvenimo, sužinojome labai daug apie kultūrą, politiką, kasdienybę, papročius ir įpročius. Įspūdinga, kai po vienos šventyklos stogu meldžiasi devynių skirtingų konfesijų atstovai (nes visiems jiems - ta pati šventa vieta); kai šabo dieną žydai mažais būreliais pabyra į sinagogas - pasipuošę, skrybėlėti, nešini juodomis maldaknygėmis; kai klausaisi Švento Rašto skaitinių stovėdamas ten,kur aprašomi įvykiai įvyko.. O taip pat negali nesidžiaugt pasimaudęs net keturiose jūrose: Negyvojoje, Viduržiemio, Raudonojoje ir Galilėjos - na, tai iš tiesų ežeras, bet smagu priskaičiuot "dėl skaičiaus" :) Draugiška kompanija, gerai pasiruošę gidai , skanus sveikas maistas ir patogios viešbučių lovos man sukūrė puikias atostogas. Kai Europa jau daugiau mažiau pamatyta, ši kelionė gana aukštai iškėlė kartelę kitiems kelionių planams :) Ačiū ir sėkmės!Plotas. 20700 km²

Oficialus pavadinimas. Izraelio valstybė

Sostinė. Jėruzalė

Šalies valdymas. Parlamentinė demokratija. Prezidentas (Šimonas Peresas)

Geografija. Izraelis išsidėstęs Artimuosiuose Rytuose. Vakaruose jis ribojasi su Viduržemio jūra, rytuose - su Sirijos-Afrikos lūžiu, pietuose- su Raudonąja jūra. Kaimyninės Izraelio valstybės - Libanas, Sirija, Jordanija ir Egiptas. Šiaurinė ir centrinė šalies dalis, kur gyvena daugiausia gyventojų, dalinama į tris dalis:
Pakrantės lyguma vakaruose, kurioje išsidėstę stambiausi miestai - Tel-Avivas ir Haifa; Jordanijos dauba rytuose, kurioje yra du vidiniai Izraelio vandens telkiniai (Kineret ežeras ir Negyvoji jūra), tarpusavyje sujungti Jordano upe; Kalnų rajonas centriniame Izraelyje, apimantis Galilėjos kalnus, Samariją, Judėją ir sostinę Jeruzalę. Šalies šiaurės vakaruose yra Golano aukštumos ir padengtas sniegu Hermono kalnas, o pietuose- Negevo ir Aravo dykumos, užimančios didžiulę šalies teritorijos dalį, bei Bzer-Ševo didmiestis, kuris vadinamas Negevo sostine, ir gerai žinomas Raudonosios jūros kurortas - Eilatas.

Aukščio diapazonas svyruoja nuo 2224 metrų Hermono kalne iki 392 metrų Negyvosios jūros rajone - pačiame žemiausiame Žemės taške. Aukščiausias taškas: Har Meron 1,208m

Klimatas. Izraelis išsiskiria ilga, šilta ir sausa vasara (balandis-spalis) ir atitinkamai švelnia žiema (lapkritis-kovas). Žiema šalies kalnuotuose rajonuose, pavyzdžiui Jeruzalėje, šiek tiek šaltesnė iš sausesnė. Lietus dažniausiai iškrinta šiauriniame ir centriniame rajonuose. Klimato sąlygos įvairiuose regionuose stebinančiai skiriasi: pakrantėms būdinga drėgna vasara ir švelni žiema; kalnų rajonams- sausa vasara ir atitinkamai šalta žiema; Jordanijos slėniui būdinga karšta sausa vasara ir švelni maloni žiema, o Negeve- tipiškas, pusiau dykuminis klimatas. Temperatūrinis diapazonas labai platus- nuo periodiškų žiemos sniego kritulių ir karšto sauso vėjo, atnešančio su savimi staigų temperatūros pakilimą.

Gegužės mėnesį Tel Avive temperatūra pasiekia 30°C, Eilate net iki 40°C.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
Negyvoji jūra
20
22
25
25
27
30
35
33
30
30
25
20
Tiberija
17
19
20
27
30
32
34
31
32
29
20
17
Tel Avivas
18
19
20
23
25
27
30
30
29
27
23
19
Jeruzalė
13
15
16
21
25
27
29
29
28
24
17
13
Elatas
23
25
26
31
35
38
39
37
36
33
27
22
Haifa
18
19
20
23
25
27
30
30
29
27
25
19

1 lentelė. CNN duomenys

Vandens temperatūra C°

Pavasaris Kovas - Gegužė
Vasara Birželis -Rugpjūtis
Ruduo Rugsėjis- Lapkritis
Žiema - Gruodis - Vasaris

Viduržemio jūra

19
27
26
18

Negyvoji jūra

24
31
26
21

Raudonoji jūra

22
24
24
21

2 lentelė. CNN duomenys

Gyventojai. 7282000 (2008 m.)

Ši šalis išsiskiria savo gyventojų įvairove, kurie priklauso skirtingoms etninėms grupėms, religijoms, kultūroms ir socialinėms grupėms. Šalyje taip pat gyvena čerkesai, rusai ir kitos tautinės mažumos. Tarp žydų 35% — pirmos kartos imigrantai, apie 1,1 mln. - emigrantai iš buvusios Tarybų Sąjungos.

Miestai. Tel Avivas, Jeruzalė, Galilėja, Jafa. Netanija, Elatas.

Etninė sudėtis. 75,5% žydų, 20,1% arabų, 4,4% mažumų grupėms

Kalba. Ivritas - Biblinė kalba - beiarabų kalba yra oficialios valstybinės Izraelio kalbos. Ivritas, arabų ir anglų kalbos - tai privalomai mokomos kalbos mokyklose. Be to, plačiai paplitusi jidiš (išeivių iš Europos kalba) ir rusų, kuria laisvai kalba maždaug milijonas izraeliečių.

Religija. Žydų 76,5 %, musulmonai 15,9 %, arabai krikščionys 1,7 %, kiti krikščionys 0,4 %, druzgai 1,6 %, nenustatyti 3,9 % (2003).

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Naudojami dviejų rūšių elektros kištukų tipai (gali reikėti adapterio):

 

Laikas. Laiko juosta UTC +2; vasaros laikas UTC +3. Laikas kaip Lietuvoje.
Nacionalinės ir religinės šventės.

 

Nacionalinės KILNOJAMOS IR nekilnojamos šventės
DATA
PURIM
Kovo 21 diena
VĖLYKINĖ SAVAITĖ
Balandžio 9-16 dienomis
DIDYSIS PENKTADIENIS
Balandžio 10 diena

NACIONALINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA

Balandžio 29 diena
JERUZALĖS DIENA
Gegužės 22 diena
SHAVUOT (SEKMINĖS)
Gegužės 29-30 dienomis
NAUJIEJI METAI
Rugsėjo 19-20 dienomis
YOM KIPPUR
Rugsėjo 28 diena
SUKKOTH
Spalio 03-11 dienomis
CHANUKA
Gruodžio 12-19 dienomis

3 lentelė. „Amiel“ informacija

Telefonas, internetas. Izraelyje galima paskambinti iš viešųjų telefonų automatų, kuriuose reikalingos monetos arba iš anksto apmokėtos taksofono kortelės. Mobilusis ryšys visoje šalyje. Tarptautinis Izraelio kodas yra +972, skambinant iš Izraelio į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių OMNITEL, BITĖ ryšys Izraelyje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.omnitel.lt, www.bite.lt). Operatoriai įspėja, kad galimos prisiskambinimo į Lietuvą problemos. Interneto kavines galite rasti didžiuosiuose Izraelio miestuse.

Pinigai, bankai. Oficiali valiuta, priimta Izraelyje - tai naujasis Izraelio šekelis - ILS. 1 USD ~ 4,71 ILS ; 1 EUR = apie 5,48 ILS. Oro uoste galima pasikeisti dolerius į vietinę valiutą, oficialiai vadinamą „Naujuoju Izraelio Šekeliu“. Cirkuliuoja popierinės 20, 50, 100 ir 200 šekelių kupiūros bei ½, 1, 5 ir 10 šekelių monetos (dažniausiai vadinamos- škalim). Šimtoji šekelio dalis- 1 agora egzistuoja tik teoriškai. Nepaisant to, kad parduotuvėse kainos, kaip taisyklė, mažinamos būtent šiuo simboliniu vienetu, grąžos Jums vis tiek niekas neduos: pati smulkiausia moneta - 10 agorų. Keičiant valiutą, galioja tokia taisyklė: ten, kur Jums tai padaryti yra patogiausia (oro uoste, viešbutyje ir pan.), valiutos kursas yra mažesnis. Naudingiau yra apsilankyti bet kuriame banko skyriuje, kurio nereikės ilgai ieškoti, arba užsukti į kurį nors valiutos keitimo punktą, kurių per pastaruosius metus atsirado labai daug. Beje, „valiutos keityklose“ neima komisinių. Bankai Izraelyje dirba nuo 8:30 iki 13:00. Pirmadieniais ir ketvirtadieniais papildomai nuo 16:00 iki 18:00. Penktadieniais ir švenčių išvakarėse durys lankytojams užveriamos 12:00. Šeštadieniais visi bankai uždaryti.

Galima atsiskaityti VISA ir MASTERCARD mokėjimo kortelėmis.

Parduotuvių, įstaigų, bankų darbo laikas

Parduotuvės
VII-IV 8.30-13val., 16.00-19 val.
Penktadieniais ir prieš šventines 9- 13 val.
Turgus dirba iki sutemos.
Oficialios įstaigos:
VII-IV 8-12 val.
Bankai:
VII-IV 8.30-12.00, 16-17.30 val.
Kiekvieną trečiadienį - iki pietų

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Privalomų skiepų atvykstantiems į Izraelį nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu 8 5 2159273. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://ulpkc.lt/ulpkc.imuno.php

Maistas (Žydų virtuvė). Gilios žydų virtuvės tradicijos glūdi tautos tikėjime ir yra glaudžiai susijusios su senaisiais moralės principais. Žydų išminčiai sakydavo: „Kas valgydamas kartoja Toros (Šventojo Rašto) žodžius, tas prilygsta skanaujančiam nuo Viešpaties stalo. Žydai visuomet laikėsi griežtų taisyklių, pagal kurias valgymas – tai tarnavimas Dievui.

Gyvenimo etikos bei moralės principais besivadovaujantis žmogus gyvena ne tam, kad valgytų, bet valgo tam, kad gyventų pagal Dievo įstatymus. Net rankų plovimas prieš valgį yra savotiškas dvasinis ritualas, po kurio valgymas atrodo tauresnis. Beje, senieji įstatymai nusako ne tik tai, kaip privalu valgyti, bet ir kokį maistą vartoti. Pasak religijos bei etikos dėsnių, maistas turi įtakos tiek žmogaus fizinei būklei, tiek jo dvasinei esmei. Tai paaiškina griežtus apribojimus, kurių laikomasi ruošiant maisto produktus ir valgius.

Kaip rengtis? Apsiribosime keliais praktiškais patarimais. Ekskursijoms pėsčiomis Jums prireiks tvirtos, patogios ir jau avėtos avalynės. Norint aplankyti religines vietas, prireiks kuklių drabužių, pakankamai paslepiančių tai, kas paprastai yra demonstruojama paplūdimiuose. Poilsiui paplūdimyje - patys žinote, ko reikia. Tik nepamirškite skrybėlės nuo saulės, tamsių akinių ir kremo, apsaugančio nuo nudegimų. Jei ketinate lankytis viešbučio treniruoklių salėse, pasiimkite sportinį kostiumėlį ir sportinius batelius. Jau balandžio mėnesį Izraelyje būna karšta vasara, kuri tęsiąsi iki lapkričio mėn. Lietaus beveik nėra. Temperatūra dieną, net pačiame Tel-Avive, gali pakilti iki 30 laipsnių, Eilate - dar aukščiau. Vakarais visgi būna vėsu, ypatingai kalnuose. Lengva striukytė arba megztinukas vakariniams pasivaikščiojimams Jums tikrai pravers. Palyginus su Vakarais, Izraelyje rengiamasi pakankamai paprastai: šortai, džinsai, marškinėliai, atviri marškiniai ir suknelės... Griežtas kostiumas ir kaklaraištis dėvimi tik dalykinių susitikimų metu.

Šalom Šabas! Savaitė Izraelyje prasideda ne pirmadienį, kaip kad mūsų šalyje, o sekmadienį, kuris šioje šalyje įprasta darbo diena. Tačiau prieš tai yra ypatingos dienos: nuo saulėlydžio penktadienį iki saulėlydžio šeštadienį tęsiasi įprasta žydų šventė- šabas. Bent kartą gyvenime Jūs būtinai tapsite šio istorinio įvykio liudininkais. „Šalom šabas!“- šventės išvakarėse vienas kitam sako žydai, - „Ramaus Šeštadienio!“. Penktadienį po pietų uždaromos visos įstaigos, parduotuvės, turgūs, restoranai... Nustoja važinėti viešasis transportas. Vienu žodžiu, šalyje karaliauja ramybė, susitaikymas ir tyla. Žinoma, turistai visiškai neprivalo griežtai laikytis šalies tautinių tradicijų buvimo šalyje metu. Tačiau pabrėžtinai jas ignoruoti būtų mažų mažiausiai nemandagu. O ir praktiškai tai nelabai įmanoma. Todėl į įprastą dienotvarkę teks įtraukti kai kokius pataisymus. Šabo metu turistai dažniausiai nejaučia jokių nepatogumų: ekskursijos vyksta pagal planą, dirba dauguma muziejų, viešbučio restoranuose pateikiamas ne ką mažesnis meniu. Vienintelis draudimas - rūkymas salėje. Kai kurie apribojimai susiję ir su religinių kvartalų lankymu, kuriuos keliaujant automobiliu, geriausia tiesiog apvažiuot.

Save

Save


Kertant Europos sąjungos išorinę sieną

Vykstant į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių, neapmokestinami tokie asmeniniam naudojimui skirtų prekių kiekiai (vienam pilnamečiui asmeniui):  200 cigarečių ar 100 cigarilių ar 50 cigarų ar 250 g tabako; 1l stipresnio nei 22% vol alkoholinio gėrimo ar 2l spirituoto ar šampanizuoto vyno ar 2l neputojančio vyno; 50g kvepalų; 250ml tualetinio vandens;kitos prekės, kurių vertė neviršija 175 eurų. Kai kurios valstybės narės taiko žemesnę ribą (90 €) jaunesniems nei 15 m. keliautojams.

Draudžiama įvežti mėsą, pieną bei jų produktus, gyvūnus, augalus ar jų dalis, saugomas pagal Vašingtono konvenciją (daugiau informacijos – https://www.ec.europa.eu); vežant naminius gyvūnus, būtina laikytis nustatytų reikalavimų.

Narkotikų, vaistų, ginklų, sprogmenų ir pornografinių leidinių gabenimas draudžiamas arba ribojamas pagal ES valstybių narių nacionalinės teisės reikalavimus. Vežant per ES išorinę sieną 10 000 ar didesnę sumą eurų arba ekvivalentą kita valiuta ar vertybiniais popieriais, lėšas būtina deklaruoti.

Daugiau informacijos apie reikalavimus kertant Europos Sąjungos išorinę sieną:https://ec.europa.eu

LIETUVOS RESPUBLIKĄ IZRAELYJE ATSTOVAUJA
LR AMBASADA IZRAELIO VALSTYBĖJE, PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKAI,
KIPRO RESPUBLIKAI, ETIOPIJOS LIAUDIES DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI
IR NIGERIJOS FEDERACINEI RESPUBLIKAI

8 Shaul Hameleh Blvd
Amot Mishpat Bldg.,
Tel Aviv 64733,
ISRAEL
Tel.: +972 3 6958 685;
Fax.: +972 3 6958 691;
E-mail: amb.il@urm.lt


Plotas. 92 300 km²

Oficialus pavadinimas. Jordanijos Hašimitų Karalystė (Al-Mamlakah al-Urdunniyyah al Hashimiyyah, Al-Urdunn 

Sostinė. Ammanas. (2,5 mln. Gyventojų 2006 m. duomenimis).

Šalies valdymas. Konstitucinė Monarchija. Šalies vadovas Karalius Abdalah II.

Geografija. Valstybė Artimuosiuose rytuose. Šiaurėje ribojasi su Sirija, šiaurės rytuose – su Iraku, rytuose ir pietuose – su Saudo Arabija, vakaruose – su Palestinos teritorijų Vakarų Krantu ir Izraeliu. Pietvakariuose siauru ruožu prieina prie Al – Akabos įlankos (Raudonoji jūra). Kranto linijos ilgis 26 km.

Didesnę Jordanijos dalį užima plokščiakalnis, kuris aukštėja iš rytų į vakarus nuo 500 m iki 1000 – 1500 m. Jordanijos vakarų pakraščiu iš šiaurės į pietus ištįsusi al Ghoro tektoninė įduba – Rytų Afrikos lūžių zonos šiaurės tęsinys. Įduboje yra Negyvoji jūra. Al Ghoro pietinė dalis (tarp Negyvosios jūros ir akabos įlankos) vadinama Vadi al Araba. Jordano upe, Negyvąja jūra ir Vadi al Araba eina šalies siena su Izraeliu ir Palestinos terotorijų Vakarų Krantu. Įdubos rytuose pakraštį sudaro vadžių suskaidyti kalnų masyvai: Džebel aš Šaras (didžiausias aukštis 1764 m), Džebel al Batra (1555 m.), Džebel Ajunas (1247 m.). Jordanijos šiaurės rytuose – Sirijos dykumos dalis, pietuose – Pietų dykuma; jose yra pavienių kalnų (Džebel al Haradas, 1274 m.), lavos plynaukščių (Harrat ar Rudžaila, 1047 m.).

Nuolatinių upių mažai: didžiausios – Jordanas, jo intakai Jarmukas ir az Zarka. Į Negyvąją jūrą įteka al Mudžibas, al Hasa. Hausu vadžių. Yra išdžiūstančių ežerų, druskopelkių.

Klimatas. Šiaurės vakaruose vyrauja subtropinis jūrinis klimatas, centrinėje dalyje kontinentinis, likusioje šalies dalyje kontinentinis, ypač sausas klimatas. Vidutinė temperatūra liepos mėnesį yra 26-33 C° (makimumas iki 50 C°); sausio mėnesį apie 7-15 C°. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 600-800 mm, vakarinėje dalyje, iki 100 mm. ir mažiau rytinėje ir pietinėse dalyse. Daugiausia kritulių iškrenta žiemą. 

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra nakties/ dienos 0C

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
AMANAS
4/11
4/13
7/16
11/22
14/27
17/29
19/31
19/31
18/29
14/26
9/19
6/13
MADABA
4/11
4/13
7/16
11/22
14/27
17/29
19/31
19/31
18/29
14/26
9/19
6/13
IRBID
5/13
6/14
8/17
12/22
15/27
18/29
20/31
20/31
19/30
16/26
11/20
7/15
AQABA
9/21
11/23
14/26
18/31
21/35
24/38
25/40
25/39
24/37
20/33
15/27
11/22
JARASH
3/8
3/9
5/12
7/16
10/21
10/24
15/25
15/25
13/24
10/20
5/15
3/10
PETRA
10/23
10/23
14/27
18/31
22/35
24/29
26/40
25/41
24/37
21/33
16/28
12/23

Duomenys rinkti https://weather.yahoo.com/regional

Gyventojai. 6,1 mln. (2007 m.) 99,2 % arabai, 0,5% čerkesai, 0,2% armėnai, turkai, kurdai, apie 1 mln. Pabėgėlių iš Palestinos.

Miestai. Amanas, Zarqa, Irbid, Salt, Kerak, Aqaba, Mafraq, Tafileh.

MIESTAS

GYVENTOJŲ SKAIČIUS (2007 m.)

AMANAS
1 308,30 mln.
AZ ZARKA
509,8 tūkst.
IRBIDAS
298,80 tūkst.
AR RUSSAIFA
208,8 tūkst.
VADI AS SIRAS
162 tūkst.
AL AKABA
103,80 tūkst.

 

Etninė sudėtis. Arabai 98%, armėnai 1%, čerkesų 1%

Kalba. Arabų. Daugelyje turistinių vietų kalbama anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbomis.

Religija. Musulmonai 92 %, druzgai 2 %, graikų ortodoksai 6 % (2008).

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Naudojami dviejų rūšių elektros kištukų tipai (gali reikėti adapterio):

Laikas. Laiko juosta UTC +2; vasaros laikas UTC +3. Laikas kaip Lietuvoje.

Nacionalinės ir religinės šventės.

Nacionalinės šventės
DATA
NAUJIEJI METAI
Sausio 1 diena

KARALIAUS ABDULAH II GIMIMO DIENA

Sausai 30 diena
DIDYSIS PENTADIENIS
Balandžio 10 diena
VĖLYKŲ PIRMADIENIS
Balandžio 13 diena

TARPTAUTINĖ DARBININKŲ DIENA

Gegužės 1 diena

NACIONALINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA

Gegužės 25 diena
ARMIJOS DIENA
Birželio 10 diena

PRANAŠO DANGUN ŽENGIMO DIENA

Liepos 20 diena
RAMADANO PRADŽIA
Rugpjūčio 22 diena
RAMADANO PABAIGA
Rugsėjo 20 diena
ISLAMIŠKIEJI NAUJIEJI METAI
Gruodžio 18 diena
KALĖDOS
Gruodžio 25 diena

Telefonas, internetas. Jordanijoje galima paskambinti iš viešųjų telefonų automatų, kuriuose reikalingos monetos arba iš anksto apmokėtos taksofono kortelės. Mobilusis ryšys visoje šalyje. Tarptautinis Jordanijos kodas yra +962, skambinant iš Jordanijos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių OMNITEL, BITĖ ryšys Jordanijoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.omnitel.lt, www.bite.lt). Operatoriai įspėja, kad galimos prisiskambinimo į Lietuvą problemos. Interneto kavines galite rasti didžiuosiuose Jordanijos miestuse.

Pinigai, bankai. Oficiali valiuta Jordanijoje yra Jordanijos Dinaras (JD).
Valiutų kursai 2013 10 09:
Jordanijoje - 1 USD ~ 0,7084 JOD (Jordanijos dinaras); 1 EUR ~ 0,9581 JOD (Jordanijos dinaras).

Banknotų nominalai yra: 1, 5, 10, 20, 50 Dinarų. Monetų nominalai yra: 1 JD, 50, 25, 10, 5, 2 ir 0,5 piastrų.
Didžiųjų miestų bankuose ir valiutos keityklose be problemų išsikeisite JAV dolerius ir Eurus. Galima atsiskaityti AMERICAN EXPRESS, VISA ir MASTERCARD mokėjimo kortelėmis.

Parduotuvių, įstaigų, bankų darbo laikas

Parduotuvės
9.00-20.30 val.
Prieš Ramadaną, penktadieniais ir prieš šventes 08.30- 10.00 val.
Oficialios įstaigos:
VII-IV 8.00-16.00 val.
Bankai:
VII-IV 8.30-12.00, 16-17.30 val.
Kiekvieną trečiadienį - iki pietų

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Privalomų skiepų atvykstantiems į Jordaniją nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu 8 5 2159273. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://ulpkc.lt/ulpkc.imuno.php


Kertant Europos sąjungos išorinę sieną.

Vykstant į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių, neapmokestinami tokie asmeniniam naudojimui skirtų prekių kiekiai (vienam pilnamečiui asmeniui):  200 cigarečių ar 100 cigarilių ar 50 cigarų ar 250 g tabako; 1l stipresnio nei 22% vol alkoholinio gėrimo ar 2l spirituoto ar šampanizuoto vyno ar 2l neputojančio vyno; 50g kvepalų; 250ml tualetinio vandens; kitos prekės, kurių vertė neviršija 175 eurų. Kai kurios valstybės narės taiko žemesnę ribą (90 €) jaunesniems nei 15 m. keliautojams.

Draudžiama įvežti mėsą, pieną bei jų produktus, gyvūnus, augalus ar jų dalis, saugomas pagal Vašingtono konvenciją (daugiau informacijos – https://www.ec.europa.eu); vežant naminius gyvūnus, būtina laikytis nustatytų reikalavimų.

Narkotikų, vaistų, ginklų, sprogmenų ir pornografinių leidinių gabenimas draudžiamas arba ribojamas pagal ES valstybių narių nacionalinės teisės reikalavimus. Vežant per ES išorinę sieną 10 000 ar didesnę sumą eurų arba ekvivalentą kita valiuta ar vertybiniais popieriais, lėšas būtina deklaruoti.

Daugiau informacijos apie reikalavimus kertant Europos Sąjungos išorinę sieną: https://ec.europa.eu

LR AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE,
ORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, SIRIJOS ARABŲ RESPUBLIKAI,
LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI,
JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS IR SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI
47 Ahmed Heshmat Street
Zamalek, Cairo
ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Tel.:+20 2 27364329, Tel/Fax:+20 2 27364326
E-mail:amb.eg urm.lt
WWW:https://eg.mfa.lt


Kelionės vadovaiASMENS DOKUMENTAI


LR piliečiui išvykstant iš Lietuvos Respublikos teritorijos BŪTINAS asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR asmens tapatybės kortelė (ATK) arba LR pasas. Šalis, į kurias galima vykti turint asmens tapatybės kortelę, ir šalis, į kurias vykstant būtinas pasas, galite pasitikrinti LR Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://keliauk.urm.lt/lt/location. ATK arba pasas, kurių galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame vykti su kortele, kurios galiojimas baigiasi ne anksčiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos dienos. Daugelis valstybių reikalauja, kad pasas galiotų ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos.


Vykstant į bet kurią užsienio valstybę BŪTINAS vaiko asmens dokumentas: asmens tapatybės kortelė arba pasas (pagal konkrečios šalies reikalavimus), gimimo liudijimas netinka. Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.


Rekomenduojame į užsienio šalis nevykti su apgadintu (suteptu, aplietu, įplėštu ar pan.) dokumentu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite prieš išvykstant: www.urm.lt; www.pasienis.lt; www.migracija.lt, ir, esant reikalui, pasikeiskite dokumentą. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.


Ne Lietuvos Respublikos piliečiai privalo informaciją apie dokumentų tinkamumą pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.


KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO IR MIGRACIJOS TARNYBŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.


Būtina į kelionę vežtis pasą (asmens tapatybės kortelės negalioja), galiojantį netrumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės, vykstant į šias GRŪDOS organizuojamas keliones: „Didysis Balkanų turas“, „Juodkalnija“ (Bosnija ir Hercegovina), „Portugalija – Ispanija – Marokas“, „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje“, , „Didžioji Turkija“, „Liublinas – Lvovas – Luckas“, „Poilsis Karpatų kalnuose Ukrainoje“. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl netinkamų ar netvarkingų asmens dokumentų kelionių organizatorius atsakomybės neprisiima.


Bet kurios užsienio šalies teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl kelionės metu privaloma asmens dokumentą turėti su savimi.


Pasą ir kitus asmens dokumentus kelionės metu ypatingai saugokite. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai GRŪDOS kelionės vadovą; Jums reikalingas asmens grįžimo dokumentas, kurio išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra LR diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.


Šengeno erdvės valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu.


Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka ne LR piliečiams yra kitokia, informaciją apie šią tvarką galima rasti www.urm.lt


Vizos


LR piliečiams, vykstantiems į keliones, aprašytas šiame GRŪDOS kataloge (išskyrus keliones: „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje), galioja bevizis režimas. Rusijos ir Baltarusijos vizos išduodamos tų šalių ambasadose Vilniuje (dėl vizų gavimo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę). Valstybių, į kurias vykstant LR piliečiams reikia vizos, sąrašą galite rasti www.urm.lt.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai ne LR piliečiams gali būti kitokie. Informaciją apie vizas ir jų gavimo tvarką teikia reikiamos šalies diplomatinės atstovybės ir/ar konsulinės įstaigos. Ne LR piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi ir už vizą patys.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis – būtinai prieš kelionę pasiteiraukite naujausios informacijos. Kauno GRŪDA neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats. Kauno GRŪDA taip pat neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti www.urm.lt


DRAUDIMAS IR SVEIKATA


Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). SVARBU: ESDK nėra medicininių išlaidų draudimo atitikmuo.


ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Tam, kad galėtų pasinaudoti šia teise, laikinai vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo turėti ESDK, kurią, kreipdamasis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu turi pateikti įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad privačiose medicinos įstaigose dažniausiai nėra galimybės pasinaudoti ESDK. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje: www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems


Medicininių išlaidų draudimas


Vykstant į kelionę rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti mūsų biuruose (bendradarbiaujame su AAS „BTA Baltic Insurance Company“ www.bta.lt), tinklalapyje https://www.gruda.lt/draudimas, kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.


Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą draudimo polise. Išlaidų kompensavimo tvarka ir dokumentai, kuriuos reikalaujama pateikti prašant kompensuoti patirtas išlaidas ar gauti kitokią draudimo išmoką, įvairiose draudimo bendrovėse gali skirtis. Ne visos užsienio šalių medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl gali tekti sumokėti už jų suteiktas gydymo paslaugas vietoje, net jei ir turite medicininių išlaidų draudimą. Reikalaukite iš gydytojo tokių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė; gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir spaudu, taip pat reikės vaistų receptų ir išrašytų vaistų pirkimo kvitų. Už gydymą ligoninėje, greitosios pagalbos paslaugas pagal draudimo polise nustatytas sąlygas sumokės draudimo bendrovė, jei laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaitymu už jį, ir laikysitės visų Jūsų draudimo polise nurodytų procedūros reikalavimų.


Draudimo bendrovės nekompensuoja išlaidų susijusių su grįžimu (po ligos) į gyvenamąją vietą ar prisijungimu prie grupės kelionės tęsimui, išskyrus tuos atvejus kada gydytojas nurodo, kad ligoniui būtinas transportavimas į gyvenamąją vietą. Įsigydami medicininių išlaidų draudimą kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse prašykite, kad darbuotojai parodytų, kur draudimo polise nurodytas kontaktinis tel. numeris, kuriuo turėtumėte skambinti nelaimės atveju ir užregistruoti įvykį.


Neįvykusios kelionės rizikos draudimas


Užsisakant kelionę rekomenduotina apsidrausti neįvykusios kelionės rizikos draudimu, kuris sudaro galimybę išvengti nuostolių, jei kelionė neįvyksta dėl priežasčių, susijusių su pačiu keliaujančiuoju. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines esmines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė – paties asmens ar artimų jo šeimos narių liga, trauma ar mirtis, eismo įvykis vykstant į kelionę, dėl kelionės dieną ar prieš pat ją prarasto turto ir t.t.