(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Arabijos paslaptys ir kontrastai: Jungtiniai Arabų Emyratai ir Omano sultonatas su poilsiu Fudžeiros kurorte 11d.

Dubajus – Abu Dabis – Adžmanas – Šardža – Fudžeira – Maskatas – Šabo vadė – Suras – Vahibos dykuma – Bani Khalido vadė – Džabrinas – Bahlos fortas – Al Hamra – Ghulo vadė – Džabel Šamas – Al Ainas – Dubajus
2024.09.17 - 09.27 grupė renkama
2024.10.22 - 11.01 liko 10 vietų
2024.12.26 - 01.05 grupė renkama. Naujametė kelionė!
Kaina nuo:
2399 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Aukso fondas

Dubajus - vienas moderniausių dabarties miestų, naujoje savo dalyje 1km² sukaupęs daugiausia pasaulyje dangoraižių ir dirbtinėmis salomis išsiplėtęs Persų įlankoje: Džumeiros Palmė, Dubajaus Burė-  viešbutis Burj Al Arab, aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa bokštas, iš kurio 124aukšto apžvalgos aikštelės atsivers įspūdinga miesto panorama.

Abu Dabis – Didžioji Šeicho Saido mečetė – svarbiausia ir didžiausia mečetė JAE. Tai galingas kompleksas, kuris pribloškia ne tiek savo dydžiu, kiek prabanga ir ištaigingomis formomis:šventyklą juosia puošnios kolonų galerijos, kieme puikuojasi didžiausia pasaulyje marmurinė grindų mozaika, pagrindinėje maldų salėje Svarovskio kristalais švyti pasakiški šviestuvai, o kolonų marmuro inkrustacijose blyksi perlamutras.Čia jūs pamatysite tikrą rytietišką prabangą. Diena prie Indijos vandenyno Fudžeiroje.Harmoningas gamtos peizažas leis pailsėti akims po dangoraižių spindesio, o okeano ošimas pakeis didmiesčių triukšmą.

Omano sostinė - Maskatas-akinantis savo baltumu modernus arabų miestas, puikiai išlaikęs istorinį senamiestį. Didžioji sultono Kabušo mečetė, liudijanti islamiško pasaulio įvairovę ir didybę. Šventykla gali pasigirti įspūdingais matmenimis ir skaičiais, tačiau, pasak sultono Kabušo, mečetės paskirtis – tapti mokykla, skatinančia mąstyti, pažinti Dievo valią ir ja sekti. Todėl šis šventyklos kompleksas dvelkia santūrumu ir ramybe, nesistengia apstulbinti ar užgožti,o moko įžvelgti paskiras detales, susiliejančias į harmoningą visumą.

Vahibos smėlynai tai dalis Omano dykumos, kuri kartu su slėniais užima net 82 % sultonato teritorijos. Todėl nepamatyti dykumos – tai nepažinti dalies senojo Omano ir beduinų gyvenimo.Kelionė per dykumą bei išvyka džipais ir pėsčiomis į smėlio kopas – nepakartojamas potyris, kurio niekas negali perteikti, nes išbandyti tai reikia pačiam.

Džabrino pilis – tvirtovė ir Bahlos fortas (UNESCO) – tai pažintis su Omano sultonato praeitimi, jos galingos ir savarankiškos istorijos liudytojai. Vaikščiodami po Džabrin pilį, kildami laiptais, įeidami į kambarius, žvelgdami nuo bokštų, jūs ne tik gėrėsitės arabiškos pilies architektūra, bet geriau perprasite statybos paslaptis-kaip dykumų oazėje išlaikyti vėsą, kaip gauti vandens, kur saugoti maisto atsargas. O Bahlos forto ir miestą juosiančių sienų reginys stebina savo kolosalumu ir paslaptingumu. Kaimas Al Hamra pasitinka vešliomis palmių giraitėmis, kurias iki šių dienų tebedrėkina senosios irigacinės sistemos faladžų atvesti vandenys ir tykiomis vingiuotomis gatvelėmis tarp senų molinių namų. Vaikščiodami apleisto ir ištuštėjusio kaimelio gatvėmis jūs išvysite tamsius kambarėlius, mažyčius kiemelius, siaurus laiptelius, o kai kur dar išlikusios medinės durys galbūt dar mena Ali Baba dėtus slaptus ženklus.Unikali ir autentiška atmosfera leis persikelti į netolimą Omano praeitį.

Džabel Šamas – aukščiausia Omano viršūnė (3009m), greta kurios apsigyvenę 2000 m aukštyje įsikūrusioje kalnų stovykloje, jūs turėsite galimybę ne tik išvysti Didįjį Omano kanjoną, bet ir pasivaikščioti jo skardžiais ir pasigrožėti vakarinės saulės spindulių nušviestais kalnais ir slėnio tolumoje įsikūrusiais kaimeliais. Be abejo, kelionė džipais kalnuose suteiks nepamirštamų potyrių.

Kas iš mūsų vaikystėje nėra žavėjęsis arabų „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakomis? Kurio neužbūrė Šecherezados istorijos apie gandrą kalifą, Aladiną ir stebuklingą lempą, vargšą Muką, Ali Baba ir 40 plėšikų? Ir kas nesvajojome kada nors nuvykti į tą magišką Arabiją, kur vėjai pusto dykumų smėlį, skryniose blyksi brangakmeniai, keliauja kupranugarių karavanai, gabenantys skraidančius kilimus, o šalį valdo klastingi viziriai ir gobšus sultonas?

Dabar, kai jau galime įgyvendinti savo svajonę, atsiveria anaiptol ne pasakiška realybė. Žemėlapyje veltui ieškosime paslaptingosios Arabijos, rasime tik susiskaldžiusias, kariaujančias, vidinių nesantaikų alinamas arabų šalis, kurios anaiptol nebėra svetingos, o kai kurios ir sąmoningai pasirinkusios saviizoliaciją. Tai ar nieko neliko iš tos šalies, kurią dar Antika vadino Felix Arabia (laimingoji Arabija)?

Šios kelionės metu jūs pažinsite kitokias arabų kraštų gyvenimo galimybes. Mes keliausime į Arabijos pusiasalį, kurio XXa. istoriją kirste perkirto Persijos įlankoje surastas juodasis auksas – nafta. Šiuo metu Arabų šalys kontroliuoja 1/4 pasaulio naftos gavybos ir Persijos įlankos vandenis skrodžia jau ne Sindbado jūrininkai, o modernūs tanklaiviai. Lankydamiesi JAE ir Omane, jūs išvysite, kaip pasikeitė arabų kraštų gyvenimas ir galėsite palyginti, kaip skirtingos valstybės išnaudojo atsivėrusias galimybes.

Jungtiniai Arabų Emyratai. Tai pasaulis, kuriame bandomi suderinti senieji papročiai ir šiuolaikinės technologijos, tradicinis beduinų gyvenimo būdas ir nevaldomas vakarietiškas vartojimas, karštas dykumos alsavimas ir neįtikėtinai drąsūs architektūriniai sprendimai, aršios kupranugarių lenktynės, medžioklė su tauriaisiais sakalais ir moderni Formulės 1 lenktynių trąsa. Čia susitinka dykuma, kalnai ir jūra. Čia išgirsite rytinį muedzino kvietimą melstis, lankysite senovės paveldo vietas, mėgausitės kerinčiais šilkinio smėlio paplūdimiais ir šiltutėle jūra. JAE sukūrė gamtos išteklių atneštos lėšos ir išradinga bei drąsi žmogaus mintis, dykumas pavertusi žydinčiais sodais, o miražus pakeitusi išnyrančiais įmantriausių formų dangoraižiais. JAE piliečiai, kurie sudaro penktadalį valstybės gyventojų, gali drąsiai mėgautis naująja arabiška pasaka.

Arabijos perlas – Omano sultonatas - pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, XVIIa. išvijusi portugalų kolonistus ir atvertusi naują savarankiškos istorijos puslapį. Omanas ne tik tiesiogiai per Omano įlanką susisiekia su Indijos vandenynu, bet ir kontroliuoja Hormuzo sąsiaurį, todėl jo žmonės nuo seno garsėjo kaip puikūs jūrininkai, iš kurių mokėsi ir europiečiai. Omanas kontroliavo pagrindinius jūros prekybos kelius ir garsėjo vergų prekyba, medvilnės ir šilko audiniais, smilkalais, perlais ir kitais brangakmeniais. Prisiekęs britų keliautojas seras W.Thesigeris 1960m. rašė, kad šis Rytų kraštas paslaptingesnis nei Tibetas... Dar neseniai ši uždara Arabijos pusiasalio pietryčiuose esanti šalis buvo viena labiausiai atsilikusių pasaulyje. Turistams sienas ji atvėre tik 1987m., o jos likimą kitu keliu pakreipė sultonas Kabušas, 1970m. be kraujo nuvertęs savo tėvą Saidą ben Teimurą. Kryptingai investavęs lėšas, gautas iš suklestėjusios naftos gavybos, jis modernizavo šalies ekonomiką, panaikino socialinius apribojimus. Per keturis dešimtmečius Omano sultonatas sugebėjo tapti modernia šalimi, tačiau nenutolo nuo savo šaknų ir neatsisakė tradicijų. Kelionės metu jus lydės nuostaba regint sultono reformų pasekmes (puikūs keliai, naujos gyvenvietės, rūpestį žmonėmis liudijanti valstybinių įstaigų gausa atskiruose regionuose, mokykliniai autobusai dykumoje ir aukštikalnėse, švara ir tvarka) bei jaukumo jausmas – visur būsite pasitinkami su šypsena. Ne veltui Omane sakoma, kad, klestinčiai valstybei sukurti reikia ne tik pinigų, proto, bet ir širdies.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis su vienomis  geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“   Vilnius – tarpinis miestas - Dubajus.  Kelionė neprailgs -  skrydžio metu  mėgausitės skaniais patiekalais, gėrimais,  galėsite klausytis muzikos,  žiūrėti filmus arba stebėti skrydžio eigą per asmeninį monitorių.

2
diena. Dubajus.

Naktį atvykimas į Dubajų. Pervežimas: oro uostas – viešbutis. Apgyvendinimas ir poilsis viešbutyje.

Persijos įlankos perlu vadinamas Dubajus – mėgstamiausias turistų emyratas, Artimųjų Rytų prekybos sostinė. Šiuolaikinio Dubajaus istorija prasidėjo 1830 metais, kai iš Livos oazės kilusi Bani Jas gentis Šindahos pusiasalyje prie Persijos įlankos įkūrė nedidelį žvejų kaimelį. Gentį valdė Al Maktumo šeima, kuri iki šiol tebevaldo Dubajų. Atradus didžiulius naftos ir dujų išteklius, valdovų šeima užsibrėžė tikslą paversti Dubajų moderniausiu pasaulio miestu, ir per sąlyginai trumpą laiką ateities metropolis tapo pagrindiniu verslo, turizmo ir poilsio centru visuose Artimuosiuose Rytuose. Keliautojus pribloškia milžiniški viešbučiai ir prekybos centrai, įspūdingos dirbtinės palmių formos salos, spindintys dangoraižiai. Šiuolaikinis Dubajus stebina, žavi ir pavergia, kartu likdamas ištikimas savo istoriniam paveldui, kurį patyrinėsite ekskursijos metu.

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija Dubajuje (autobusu ir pėsčiomis). Autobusu važiuosite link žymiosios Džumeiros Palmės – dirbtinės salos, kartais vadinamos aštuntuoju pasaulio stebuklu. Saloje yra nemažai gyvenamųjų namų, privačių vilų ir viešbučių, visa tviska prabanga ir tvarka. Tai antrasis po Didžiosios kinų sienos žmonijos statinys, kuris matomas iš kosmoso. Išvysite vieną didžiausių pasaulio viešbučių Atlantis The Palm, įsikūrusį Persijos įlankos pakrantėje. Kitoje dirbtinėje saloje, nutolusioje nuo kranto 280m – vienas garsiausių Dubajaus statinių, tapusių miesto simboliu - vėjo išpūstos burės formos ištaigingas viešbutis Burj Al Arab. Šis 321m aukščio pastatas yra vienas originaliausių ir brangiausių projektų pasaulyje, stebinančių didingumu ir karališku prašmatnumu. Sustosite prie impozantiškos Džumeiros mečetės, suprojektuotos viduramžių fatimidų architektūros stiliumi, talpinančios 1 200 maldininkų. Tai svarbus musulmonų piligrimų traukos centras, vienintelė mečetė Dubajuje, kuri šeicho Muhamedo Kultūrų savitarpio supratimo Centro dėka tam tikromis valandomis yra atvira ir kitatikiams. Pravažiuosite Sąjungos rūmus, kuriuose 1972m.buvo pasirašytas susitarimas dėl Jungtinių Arabų Emyratų sukūrimo. Toliau judėsite link tapybiškos Dubajaus įlankos, dalijančios miestą į dvi dalis - Bur Dubajų ir Deirą. Bastakijos rajonas – istorinė miesto dalis, kurioje iki šiol stovi senieji turtingų pirklių namai su vėjo bokštais - arabų šalims būdinga vėdinimo sistema. Šis rajonas leidžia sugrįžti kelis šimtmečius atgal ir atrasti senąjį klestintį XIXa. pabaigos pirklių ir žvejų Dubajų, prisiglaudusį visai šalia itin modernaus ir skubančio megapolio. Keliautojus žavi tradicinė architektūra, užsukti kviečia jaukios kavinukės ir meno galerijos. Lankome Dubajaus muziejų*, įsikūrusį Al Fahidi forte, pastatytame 1787 m. ir beveik du šimtus metų saugojusiame gyventojus nuo užpuolikų iš jūros pusės. Muziejuje pamatysite spalvingas diaramas, atkuriančias Dubajaus kasdienio gyvenimo vaizdus „priešnaftiniame laikotarpyje“, povandeninio pasaulio panoramas su perlų narų figūromis. Stilizuotame arabų turguje, priklausančiame muziejaus ekspozicijai, demonstruojami vietinių amatininkų gaminiai. Atskiroje salėje surinkti Dubajaus teritorijoje kapaviečių ir gyvenviečių kasinėjimų metu rasti dirbiniai, kurių amžius siekia apie 4 tūkstančius metų. Pasidairę po Dubajaus muziejų vyksite į aukso turgų. Dubajus teisėtai didžiuojasi vienu iš didžiausių pasaulyje aukso turgų, kuriame galima įsigyti visko: nuo aukso luitų iki kruopščiai pagamintų juvelyrinių dirbinių. Kasdien Deiros aukso turguje į juvelyrinių dirbinių parduotuvių vitrinas išdėliojama daugiau nei 25 tonos aukso, kuris, beje, žymiai pigesnis nei bet kur pasaulyje. Čia jūs išvysite didžiausią pasaulyje aukso apyrankę, įspūdingo dydžio vestuvinius papuošalus, neįprastą arabišką dizainą ir subtilų juvelyrų darbą. Dubajaus aukso turgus –  geriausia vieta pasaulyje aukso papuošalų pirkimui, nes JAE vieni iš svarbiausių aukso eksportuotojų. Turguje auksas yra parduodamas pagal svorį, dideliais kiekiais. Daugybė parduotuvių siūlo 18 karatų geltono, balto ir rožinio aukso, 21 ir 22 karatų aukso bei grynojo 24 karatų aukso, o taip pat auksinių dirbinių su briliantais, perlais, safyrais, rubinais ir kitais brangakmeniais. Nuo aukso spindesio pailsėti pasuksite į gretimas siaurutes gatveles, kur uoslę pamalonins prieskonių turgus. Siauros prieskonių turgaus gatvelės pakvipusios gvazdikėlių, kardamono, cinamono, smilkalų, džiovintų vaisių ir riešutų, suvežtų iš viso artimųjų Rytų regiono, aromatais. Vakare trauksite link 828 metrų aukščio Burj Khalifa dangoraižio – dar vieno moderniojo Dubajaus simbolio. 2010 metais oficialiai atidarytas aukščiausias pasaulio pastatas liudija šeichų turtus, norą įrodyti arabų pasaulio svarbą ir paversti Dubajų įspūdingiausiu pasaulio miestu. Dėl ypatingos dabartinio JAE prezidento pagalbos dangoraižis buvo pavadintas jo vardu. Pastate sumontuoti greičiausi pasaulio liftai, 124 aukšte įrengtas aukščiausiai esantis restoranas, keliuose aukštuose įsikūręs Armani Dubai viešbutis, suprojektuotas paties D.Armani. Rekomenduojame pasikelti į dangoraižio apžvalgos aikštelę** ir pamatyti 360 laipsnių kampu atsiveriančią miesto panoramą iš 442 metrų aukščio.

Šalia aukščiausio statinio pasaulyje veikia ir didžiausias pasaulyje pagal užimamą plotą prekybos centras Dubai Mall. Dienos programą vainikuos įspūdingas paties aukščiausio ir paties ilgiausio pasaulyje fontano šviesos ir muzikos šou. Tai didžiausia pasaulyje fontanų sistema, įdiegta Burj Khalifa ežere, kurio plotas – daugiau nei 80 arų. Milžiniško, gėlės ornamento formą primenančio, fontano srovė gali „iššauti“ net į 152 metrų aukštį! Įspūdį sustiprina ir 6 600 vandenį apšviečiančių lempučių bei 25 spalvų projektoriai. Dar daugiau – fontanai „šoka“ pagal populiariausias klasikines, arabiškas ir pop muzikos melodijas.Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

 

Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

3
diena. Dubajus – Abu Dabis – Dubajus.

Pusryčiai. Pro garsųjį ir vieną svarbiausių pasaulyje jūrų uostą Džebel Ali vyksite į Abu Dabio emyratą – didžiausią ir turtingiausią iš visų septynių (jo teritorijoje yra net 95% visų JAE naftos išteklių), lankysite šalies sostinę ir vieną gražiausių JAE miestų tuo pačiu pavadinimu kaip emyratas. Vos įvažiavus į emyrato teritoriją jus nustebins dykumoms nebūdinga augmenija-visą kelią lydės žaliuojančios palmės ir gėlynai, liudijantys šio emyrato turtą ir prabangą. Dar prieš keliasdešimt metų Abu Dabis buvo skurdus salos kaimas su lūšnelėmis iš palmės šakų, be elektros ir geriamojo vandens. Dabar tai naftos verslo centras ir modernios architektūros miestas, skendintis vešliuose parkuose, su didingais mečečių minaretais, nuostabiais fontanais, plačiomis krantinėmis ir prašmatniais viešbučiais. Emyrato ir visų JAE sostinėje įsikūrusios vyriausybinės organizacijos, bankai, garsių įmonių biurai. Čia vyksta tarptautinės parodos, simpoziumai. Dėl įspūdingų dangoraižių ir panašumo į Manheteną Abu Dabis ne veltui dažnai vadinamas Artimųjų Rytų Niujorku – „tai vieta, apie kurią kalba visas pasaulis“.

Pažintį su JAE sostine pradėsime apsilankydami svarbiausioje Abu Dabio dvasinio gyvenimo vietoje - Šeicho Saido, pirmojo JAE prezidento, mečetėje. Dažnai ji vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu ir trečiaisiais pagal svarbą musulmonų maldos namais po mečečių Mekoje ir Medinoje. Mečetę puošia 57 baltojo marmuro kupolai, grindis dengia didžiausias pasaulio kilimas (5,627 m2), joje vienu metu gali melstis iki 40 tūkstančių maldininkų. Mečetė buvo statoma nuo 1996 iki 2007m. ir yra pati didžiausia JAE (aštunta pagal dydį musulmoniškame pasaulyje), jos statytojai –Italijos kompanija Impregilo. Dėl savo didybės ir projekto išlaidų, (kurios neatskleidžiamos paties šeicho nurodymu), mečetė yra laikoma viena didžiausių ir reikšmingiausių musulmonų šventyklų visame pasaulyje. Tačiau jokie skaičiai nenusako to, ką išvysta keliautojo akis ir pajunta jo širdis: visus užburia statinio didybė bei arabiškų erdvių ir spalvų dermė. Abu Dabyje reziduoja ir karališkoji šeima. Pravažiuojame pro Prezidento rezidenciją, prestižinius rajonus, Simbolių aikštę, seniausią šalyje “Baltąjį” fortą. Pietūs restorane (už papildomą mokestį). Po pietų  lankysite Abu Dabio Luvro meno ir civilizacijų muziejų, kuriam kol kas suteiktas neoficialus pavadinimas „Luvras smėlynuose“** (pranc. “Louvre des sables”). Grandiozinio projekto rėmuose netoli JAE sostinės Abu Dabio esanti 27 kv. Km. ploto „Laimės sala“ (Saadiyat)  paversta unikaliu kultūriniu kompleksu – pasaulinio garso kultūros rajonu. Prancūzijos prezidentas pats atidarė garsiojo Paryžiaus muziejaus filialą Abu Dabyje, vadindamas jį civilizacijų tiltu. Daugiau kaip dešimt metų statytas ir per milijardą eurų kainavęs muziejus eksponuoja ir šedevrus iš kolekcijų Prancūzijoje, ir meno kūrinius, kuriuos supirko Abu Dabio emyro šeima, ir arabų valstybių paskolintus eksponatus. Atsigaunantis po naftos kainų smukimo Abu Dabis sako norintis Persijos įlankos regione išsiskirti kultūros turizmu ir netrukus statys dar du garsius muziejus. Tai pirmas Luvro filialas užsienyje, ir vien už teisę naudoti šį vardą 30 metų Abu Dabis sumokės kone pusę milijardo eurų.   Meno mylėtojai ilgai laukė šio muziejaus atidarymo. Abu Dabio Luvro galerijose rasite dvylika įkvepiančių salių, kuriose pristatoma žmonijos civilizacijos ir įvairios meno rūšys. Muziejuje planuojama kasmet rengti po keturias laikinas parodas, kuriose bus eksponuojami darbai nuo priešistorinių artefaktų iki šiuolaikinių meno kūrinių. Abu Dabio Luvro lankytojams parodas organizuos ir kuruos net trylika Prancūzijos muziejų, iliustruodami unikalų Prancūzijos ir Abu Dabio bendradarbiavimą. Šios laikinos parodos plėtos ir vystys nuolatinės muziejaus kolekcijos temas, atskleisdamos civilizacijų bei kultūrų panašumus ir skirtumus.  Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

4
diena. Dubajus – Šardža – Adžmanas – Fudžeira.

Pusryčiai. Šią dieną lankysite dar du kaimyninius emyratus Šardžą ir Adžmaną, o nakvosite trečiajame. Šardža – trečias pagal dydį šalies emyratas ir jame esantis miestas, įsikūręs Persijos įlankos pakrantėje, yra apie 8 km nutolęs nuo Dubajaus. Emyrato pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio „šark“ (rytai), kuris vietiniu dialektu tariamas „šardž“. Vienas iš labiausiai žavinčių emyrato vaizdų – 100 m aukščio fontanas, trykštantis Halido lagūnos viduryje. Jis simbolizuoja naftos srovę, atnešusią šaliai neregėtus turtus ir gerovę. Nuo neatmenamų laikų Šardža buvo vienas iš turtingiausių regiono miestų, o iki XIX amžiaus pradžios buvo svarbiausias uostas visoje Persijos įlankoje. Dabar – tai modernus miestas, apsuptas beribės Arabijos dykumos, garsus savo istoriniu paveldu. Šardža – kultūrinė Emyratų sostinė, garsi arabiško stiliaus architektūra, savo universitetu ir daugybe muziejų. Visa tai byloja apie arabų dėmesį savo šalies kultūrai. Tad ne veltui UNESCO 1998m. buvo paskelbusi Šardžą arabų pasaulio kultūros sostine. Kultūrinė programa Šardžoje, skiriant laiko pietums (už papildomą mokestį), pradedama nuo prekyvietės “Souk Al Majarrah”, garsios unikaliu auksiniu kupolu ir 12 zodiako ženklų, bei “Souk Al Markazi”, reprezentuojančios islamo architektūros stilių. Vėliau lankysite žuvų turgų, sustosite prie didžiausios ir gražiausios Šardžos emyrate Feisalo mečetės, Laikrodžio bokšto, “Rolla Tree” paminklo, “Heritage Village” – senosios turgaus aikštės.

Šardžos emyratas – islamiškosios kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste. Siekiant išlaikyti arabišką dvasią, visame emyrate uždrausta parduoti, vartoti ir laikyti alkoholinius gėrimus. Sausasis įstatymas nuo 1985 m. draudžia ne tik pardavinėti alkoholinius gėrimus, bet ir įsivežti juos į šio emyrato teritoriją. Už įstatymo nesilaikymą griežtai baudžiama. Arabai nori apsaugoti savo vaikus nuo alkoholio ir narkotikų. Griežta tvarka tik į naudą turistams, nes JAE laikoma viena saugiausių valstybių pasaulyje.

Adžmano emyratas yra pats mažiausias iš JAE emyratų, kurio teritoriją sudaro vos 1680 km², jame gyvena 118 tūkst. gyventojų. Emyrato sostinę Adžmaną nuo Šardžos skiria tik gatvė, tai yra tarsi Šardžos dalis. Šis emyratas garsėja savo mineraliniais šaltiniais, aprūpinančiais geriamu vandeniu daugelį Persijos įlankos šalių. Ramus provincijos miestelis Adžmanas, istoriškai susiformavęs kaip žvejų ir perlų ieškotojų centras, iki šių dienų išsaugojo autentiškus šių amatų bruožus. Ir dabar čia laivų statyklose tradicinės arabų valtys dou („Dhow“) skobiamos pagal senovines valčių gamybos technologijas. Adžmanas – rami kurortinė zona, čia geriausias poilsis pavargusiems nuo miesto šurmulio, svajojantiems apie ramybę gamtos prieglobstyje.

 

Kelionė į Fudžeiros kurortą. Fudžeira – vienas jauniausių emyratų, ilgą laiką buvęs Šardžos dalimi ir tik 1953m. tapęs savarankišku. Į Fudžeiros kurortą važiuosite pro Al Daido oazę, garsią vaisių ir daržovių plantacijomis, grožėsitės Hadžaro kalnais. Pravažiuosite Masati kaimelį, kuriame trykšta geriamojo vandens šaltiniai. Atvykimas į kurortą. Vakarienė ir nakvynė 5žv. viešbutyje.

5
diena. Fudžeira. Poilsis ir pramogos prie Indijos vandenyno (Arabų jūros Omano įlanka).

Pusryčiai. Fudžeiros emyratas - vienintelis, neturintis išėjimo į Persijos įlanką, ir taip pat vienintelis, kurio pakrantę skalauja Indijos vandenynas (Arabų jūros Omano įlanka). Fudžeira visus žavi savo kraštovaizdžiu – įspūdingi Hadžaro kalnai čia nusileidžia tiesiai į jūrą. 90km ilgio pakrantėje, šalia aksominių šiltos Arabų jūros paplūdimių (dažnai ilgų ir nuošalių), įsikūrę jaukūs aukštos klasės viešbučiai – tai tobula vieta poilsiui. Mėgstamiausios pramogos – žvejyba ir nardymas iš čia lengvai pasiekiamuose jūros draustiniuose, kur koralinių rifų džiunglėse gyvena pačios rečiausios ir gražiausios jūros gyvūnų rūšys. Nuo spalio iki gegužės mėnesio poilsiautojus iš viso pasaulio lepina švelnus oras, šilta jūra ir puikūs paplūdimiai.

Visą dieną galėsite ilsėtis šilkiniuose paplūdimiuose, iki soties mirkti šiltame Arabų jūros vandenyje arba užsisakyti pramogas už papildomą mokestį (žvejyba, paviršinis, giluminis nardymas etc.).

Pageidaujantiems siūlome išvyką laivu į Musandamo pusiasalį ** , priklausantį Omano sultonatui. Tai mažiausias ir šiauriausias Omano regionas, kuriame gyvena apie 30 tūkstančių žmonių, didžioji dalis - Chasabo miestelyje. Šios vietovės išskirtinumą sukuria originali kalnų ir jūros dermė – aukšti kalnai čia leidžiasi stačiais skardžiais tiesiai į jūrą. O baltos uolos, šaunančios aukštyn iš vandens, yra ypač fotogeniškos. Musandamo pusiasalis, įsirėžęs toli į Hormuzo sąsiaurį, dėl savo patrauklaus kraštovaizdžio yra viena labiausiai lankomų vietų Artimuosiuose Rytuose.

Priešpiet išplaukę iš Fudžeiros, praplauksite Musandamo regiono centrą - Chasabo miestelį. Šį uostą dar XVIa. pastatė portugalai, kurių viešpatavimo laikus mena ir Chasabo tvirtovė. Kelionę tęsite jūra, grožėdamiesi įspūdingais fiordais, impozantiškais šiaurės Omano kalnais, balto smėlio paplūdimiais, mažučiais žvejų kaimeliais, pasiekiamais tik iš vandens. Jei pasiseks, laivą lydės delfinai. Sustoję vienoje iš salelių, turėsite laiko maudynėms skaidrioje ir šiltoje jūroje, paviršiniama nardymui tarp įvairiaspalvių žuvelių. Pietūs laive.Vakarop grįšite į Fudžeirą. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė 5žv. viešbutyje.

6
diena. Fudžeira (JAE) – Maskatas (Omano sultonatas).

Pusryčiai. Atsisveikinimas su aksomine Fudžeiros pakrante Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir išvykimas link Omano sultonato sostinės Maskato, įsikūrusios uolėtų Hadžaro kalnų fone. Pasienio formalumai. Sienos kirtimas. Atvykimas į Maskatą, istorinį uostamiestį, kurio net pavadinimas išvertus iš arabų kalbos reiškia vietą, kur išmetamas inkaras. Maskatas, vadinamas „arabų šalių brangakmeniu“ - vienas seniausių miestų Artimuosiuose Rytuose, dabar šalies politinis, ekonominis, finansinis, kultūrinis ir turizmo centras. Maskate yra universitetas, tarptautinis oro uostas.

Čia susipažinsite su Omano istorija ir vienu gražiausių Artimųjų Rytų senamiesčiu, persmelktu rytietiškų kvapų ir garsų, išvysite šiuolaikinės statybos baltus namus su į dangų kylančiais auksiniais minaretais. Lankysite Bait al Zubairo muziejų*, pristatantį Omano sultonato istoriją bei papročius. Čia sultonų portretai žvelgia į tautos gyvenseną, aprangą, buities rakandus ir ginkluotę. Nedidelė šio privataus muziejaus, atvėrusio duris tik 1998m., parduotuvėlė gali pasiūlyti jums kokybiškų suvenyrų. Trumpas sustojimas prie sultono Kabušo rezidencijos, Al Alam rūmų, kurie vadinami tikru islamo architektūros perlu bei galingųjų Džalalio ir Miranio fortų, portugalų pastatytų XVI amžiuje. Ilgai saugoję nedidelę prieplauką, dabar šie fortai tapo muziejais. Vaizdingu keliu, vedančiu per skirtingas Maskato miesto dalis, vyksite į senąjį Muttrah turgų, kuriame pajusite tikrą Artimųjų Rytų dvasią. Dengtame paviljone, vietinių vadinamame „pavėsio turgumi“, reginys nepaprastai įdomus: malonūs prekeiviai, giriantys savo prekes ir jūs, kurie, pasitelkę derybų meną ir gerą nuotaiką, galėsite įsigyti aitriosios miros, išgarsinusios Omaną, aukso bei sidabro papuošalų, smilkalų ir smilkalinių, kašmiro šalių, prieskonių ir kitokių vietinių gėrybių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7
diena. Maskatas – Šabo vadė – Suras – Vahibos dykuma.

Pusryčiai. Pažinties su Omano sostine Maskatu tęsinys. Lankysite pribloškiančią pagrindinę Omano sultonato mečetę - Didžiąją sultono Kabušo mečetę. Jos grindis puošia antras pagal dydį pasaulyje iranietiškas rankų darbo kilimas, kurio svoris net 27 tonos. Mečetės projektavimo ir statybos bei apdailos darbuose dalyvavo beveik visos islamiško pasaulio šalys, 300 000 tonų smiltainio atgabenta net iš Indijos. 1992m.sultonas Kabušas Bin Saidas, paskelbęs mečetės idėją, ieškojo tinkamiausių partnerių savo vizijos realizavimui. Šiuos sultono norus 1993m. išpildė M.S.Makyia (Londonas) ir Quad design (Maskatas) projektas.Ir jau 2001m. vyko mečetės pašventinimo apeigos, kurių metu sultonas savo inauguracinėje kalboje pažymėjo islamiško pasaulio solidarumą ir mečečių kaip švietimo ir kultūros centrų svarbą.Todėl būtent šią mečetę juosiančiose galerijose jūs turėsite galimybę susipažinti su islamo istorija bei menu, skirtingais ir savaip įdomiais islamo interpretavimais ir variacijomis:nišas puošia viso islamiškojo pasaulio nuo Ispanijos iki Centrinės Azijos stiliai ir ornamentai, spalvos ir simboliai (indų, persų, mameliukų, otomanų, egiptiečių ir kt.). Ištaiginga ir prabangi pagrindinė maldos salė gali sutalpinti 6 600 maldininkų, moterų salė, kurioje tv ekranais transliuojamos apeigos, gali priimti 750 tikinčiųjų. Kitiems yra skirta didžiulė kiemo erdvė, kurioje subtiliai padalintos Mekos link nukreiptos vietos besimeldžiantiems. Pati šventykla yra išmoningas monumentalios architektūros ir rafinuoto dekoro derinys – pastelinių spalvų smiltainio sienas paįvairina gausybė arkų ir akmeny išraižyti ornamentai bei puikioji arabiška kaligrafija, drožinėtos medžio durys, grakštūs šviestuvai.Jos didingame plane skirta vietos ir kelioms seminarų bei konferencijų salėms ir turtingai (20 tūkst.knygų) bibliotekai, todėl ši mečetė yra ne tik pagrindiniai maldos namai sultonate, bet kartu ir islamo religijos,istorijos bei meno skleidimo centras.

Iš Maskato vaizdingu pajūrio keliu išvyksite į Surą – istorinį uostamiestį. Kelias drieksis vienu gražiausių Omane – Šabo vadės slėniu, žavinčiu keliautojus smaragdo spalvos baseinais (įdubomis) ir nepakartojamais gamtos vaizdais. Smaragdiniai vandenys tolumoje plytinčios dykumos fone sukuria ypatingą vietovės aurą. Pakeliui sustosite prie įdomaus geologinio fenomeno – Bimaho smegduobės, pripildytos požeminės upės vandens.

Atvykimas į Surą – istorinį jūrininkų miestą, įkurtą VIa. kaip svarbų prekybos tašką su Rytų Afrika. Iki šiol jūra vaidina svarbiausią vaidmenį miesto gyvenime. Pravažiuosite pro senąjį miesto uostą, matysite švyturį, kuris šimtmečius rodė kelią Omano jūrininkams ir naujai pastatytą kabantį tiltą virš lagūnos. Suras po šiai dienai garsėja tradicinių laivų statykla. Esant galimybei, lankysite arabų burlaivių statyklą - muziejų (Dhow ship factory), kur susipažinsite su tradicinių burlaivių „dhow“, naudotų Raudonosios jūros ir Indijos vandenyno regionuose, statyba. Toliau kelias ves link Vahibos smėlynų, esančių Omano dykumoje. Priartėję prie dykumos, pradėsite savo pažintį su šiuo paslaptingu ir magišku pasauliu, besikeičiančiu ne dienomis, o valandomis... Grožėdamiesi dykuma ir savitą gyvenimo būdą išlaikiusių beduinų gyvenvietėmis, atvyksite į savo nakvynės vietą – dykumos stovyklą. Jūsų laukia neužmirštama išvyka džipais ir pėsčiomis į Vahibos smėlynų kopas. Gintaro ir medaus spalvos smėlynams vardą davė beduinų gentis. Čia aptinkama 200 gyvūnų rūšių ir apie 150 rūšių vietinių dykumos augalų. Vahibos dykumos ilgis 180 km iš šiaurės į pietus, plotis 80 km – iš rytų į vakarus. Smėlio keteros driekiasi net po keliasdešimt kilometrų, yra kopų, siekiančių net šimto metrų aukštį, jų viršūnės susidaro vietovėse, kur didžiausias vėjo greitis susilpnėja ir dėl to kaupiasi smėlis. Laukdami saulėlydžio regėsite neužmatomas kopų platybes, šviesos ir šešėlių žaismą, vingrius vėjo supūstus smėlio raštus, kas akimirką kintančias vakaro spalvas, kurias pasiglemžia dykumų nakties tamsa. Čia viskas kitaip... čia viskas įmanoma... čia viskas akimirksniu kinta. Kiek kartų lankysitės dykumoje, tiek kartų jūsų potyriai ir pojūčiai bus skirtingi. Vakarienė. Nakvynė dykumos stovykloje arabiško stiliaus lodžijoje, palapinių stiliaus bungaluose (nameliuose).

8
diena. Vahibos dykuma – Bani Khalido vadė - Džabrinas - Bahlos fortas – Nizva

Pusryčiai. Atsisveikinę su Vahibos dykuma, vyksite link Nizvos.

Pakeliui sustosite vienoje iš gražiausių Omano vietų -  Bani Khalido vadėje. Arabų kalba „vadi“ reiškia upės slėnį, tačiau nereikia pamiršti, jog dykumų kraštuose upės gyvena kitokį gyvenimą. Vaikščiodami po  Bani Khalido vadę jūs regėsite visus klasikinius vadės požymius: pasitiks sausa akmeninga upės vaga, kurios po lūčių atgyjančius vandenis liudija tik krantus supanti vešli augmenija, o potvynių jėgą - sąnašos medžių šakose, užstrigusios sulig žmogaus ūgiu, keliaudami toliau pamatysite siaurą vandens srautą, panašų į trykštantį šaltinį, kurio pradžia pasislėps siaurėjančiame ir vis sunkiau praeinamame tarpeklyje, kurio skardžiais laksto ožkų banda. Jūsų laukia malonus pasivaikščiojimas ir puikūs vaizdai.

Pailsėję gamtoje, tęsite kelionę į šalies gilumą ir važiuosite lydimi skėtinių dykumų akacijų bei tarp jų besiganančių kupranugarių.Aplankysite prašmatnią Džabrino pilį – tvirtovę*, įsikūrusią oazėje tarp Džabal Akhdar kalnų. XVII amžiaus statinys savo forma ir struktūra primena tvirtovę, bet pagal karinę paskirtį niekada nebuvo panaudotas. Sultono pilis, dekoruota subtiliais sienų bei lubų raižiniais, tapo elegantiška vasaros rezidencija ir buvo naudojama islamo, medicinos ir astrologijos mokymo tikslams. Džabrin pilis-tvirtovė išdidžiai dominuoja kraštovaizdyje, primindama savo klestėjimo ir didybės metus, o iš jos bokštų ir gynybinių aikštelių atsiveria nuostabus oazės ir ją supančios dykumos bei kalnų reginys. Iki šių dienų pilyje karaliauja tyla ir ramybė, leidžiančios netrukdomai gėrėtis puikiu interjeru.

Seniausias sultonate Bahlos fortas, apjuostas 12 km ilgio sienos su įspūdingais bokštais, siekiančiais 50m aukštį, yra apipintas mitais ir legendomis. Prieš aštuonis šimtus metų pastatytą tvirtovę ne kartą niokojo priešai, bet ji vis atgimdavo kaip feniksas iš pelenų. 2010m.UNESCO padėjo restauruoti šį puikų Omano istorijos liudininką ir įtraukė į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje Nizvoje.

9
diena. Nizva - Al Hamra – Ghulo vadė – Džabel Šamas - Nakharo vadė.

Pažintis su Nizva, vienu seniausiu Omano miestų, ilgą laiką buvusiu senąja šalies sostine. „Islamo perlu“ vadintas miestas praeityje buvo svarbus religijos, prekybos, švietimo ir meno centras, kuriame gyveno krašto valdytojai, religiniai lyderiai, pirkliai, mokslininkai, rašytojai ir poetai. Šiomis dienomis miestą garsina Nizvos universitetas. Lankysite vieną seniausių Omane Nizvos fortą* – miesto klestėjimo simbolį – pastatytą XVII amžiuje. Esant galimybei, užsuksite į turgų, garsėjantį puikiais vario, sidabro, aukso, odos dirbiniais, keramika. Ypač pagarsėję Nizvos meistrų sidabro gaminiai – jie laikomi geriausiais ir stilingiausiais Omane.

Atvykimas į vieną seniausių Omane Al Hamros kaimą, įsikūrusį 600 m virš jūros lygio ir apsuptą vešlių datulinių palmių giraičių. Al Hamroje laikas tarsi sustojęs. Prieš 400 metų iš molio ir purvo drėbti namai išsilaikė iki mūsų dienų ir dauguma jų dar naudojami pagal paskirtį – turi savo gyventojus. Esant galimybei, aplankysite vieną seniausių Omano namų – Bait al Safa, kuriame seniau gyveno grupelė moterų – sufijų ir dėl to namas buvo vadinamas „švaros namu“. Dabar miestelio moterys, tęsdamos senąsias tradicijas, priima atvykusius svečius. Susėdę kilimais išklotame kambaryje pasivaišinsite neįtikėtino saldumo datulėmis ir arabiška kava su kardamonu, pamatysite, kaip kepama duona. Al Hamra neturėjo tvirtovės ir gynybinių sienų – tai reiškia, kad jo gyventojai nekariavo su kitomis gentimis,o senuosius namus apleido sultonui suteikus naujus gyvenamus būstus.

Trumpas sustojimas prie Ghulo vadės kaimelio. Tai kaimelis, kuris iliustruoja Omano istoriją:ant kalno matyti gynybine siena apjuosta ir beveik su kalnu susiliejusi ikiislamiško laikotarpio gyvenvietė, pakalnėje – tradiciniai moliniai namai, o kitame nusekusios upės krante – sultono Kabušo laikais įkurtas naujas kaimas,į kurį persikėlė naujakuriai.

Kalnų kelias ves vis aukštyn į Džabel Šamą – „saulės kalno“ viršūnę, iškilusią 3009m virš jūros lygio. Tai aukščiausias Omano kalnas, priklausantis Al Hadžaro kalnų grandinei. Pakilsime į 2000m aukštį, aukščiausiai, kiek leidžiama privažiuoti. Įsikūrę kalnų stovyklavietėje, eisime pasivaikščioti link kanjono. Kelias vingiuos pro kalniečių sodybas, kurių gyventojai smalsaudami stoviniuoja kiemuose, siūlo kalnuose surinktų fosilijų ir spalvotų uolienų bei savo rankdarbių. Tuomet išvysime Nakharo vadę – beveik kilometro gylio tarpeklį, vadinamą Didžiuoju Omano kanjonu. Akmenuotu kalnų keliu nukeliausime tradicinę turistams skirtą trasą, pasieksime apžvalgos aikštelę, kur galėsime padėti ir savo laimingos kelionės ženklą-dar vieną akmenuką prie bendros jau pabuvojusių keliauninkų akmenų krūvelės. Vakarienė ir nakvynė kalnų lodžijoje, tradiciniuose arabų stiliaus nameliuose, svečių namuose.

10
diena. Džabel Šams – Al Hamra – Omano ir JAE siena – Al Ainas – Dubajus.

Pusryčiai. Saulėtekis kalnuose. Nusileidimas džipais nuo kalnų į Al Hamros kaimą, gėrintis rūstoku, bet labai fotogenišku kraštovaizdžiu. Išvykimas link Omano ir JAE sienos. Pasienio formalumų tvarkymas. Atvykimas į Jungtinių Arabų Emyratų sodų ir parkų miestą Al Ainą, priklausantį Abu Dabio emyratui. Al Ain arabų kalba reiškia „šaltinis“. Taip miestas ir buvo pavadintas, radus čia daugybę šaltinėlių. Esant galimybei lankysite vieną iš septynių miesto oazių, kur auginamos datulės, šalia sultono maudyklių įkurtą miesto parką, skirtą miestelėnams. Išvykimas į Dubajų. Atsižvelgiant į skrydžio laiką, esant galimybei vakarą praleisite didžiajame Dubajaus prekybiniame mole arba apsilankymas tautų mugėje “Global Village”, kur daugybė pasaulio šalių turi savo paviljonus, pristato savo kultūrą: tradicinius drabužius, muziką, šokius, rankų darbo suvenyrus. Įprasta, kad kiekviena šalis turi savo paviljoną, kuris primena statinį, būdingą tos šalies architektūrai. Pusšimtyje restoranų galima paragauti egzotiškų patiekalų, beveik aštuoniose dešimtyse vietų – pasigrožėti šokėjais ir kitais menininkais. Mugėje galima pamatyti daugiausiai vietos gyventojų vienu metu, arabai šioje mugėje lankosi ištisomis šeimomis. “Global Village” - tai tarsi kelionė aplink pasaulį, Jūsų dėmesiui Europos didieji miestai, Afrikos džiunglės, Azijos kvapų pasaulis ir spalvų gausybė, Amerikos prerijos ir kanjonai, visa tai rasite čia, tautų mugėje.  Vykimas į oro uostą.

 

 

11
diena

Skrydis: Dubajus – Europos miestas – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Kelionė patogiu autobusu su vėdinimo sistema ir džipu pagal programą. 
  • 3 nakvynės 4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose Dubajuje. 
  • 2 nakvynės 5 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose Fudžeiroje.
  • 1 nakvynė 4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Maskate.
  • 1 nakvynė Vahiba dykumos stovykloje arabiško stiliaus lodžijoje, palapinių stiliaus bungaluose.
  • 1 nakvynė 3-4 žv. (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Nizvoje.
  • 1 nakvynė kalnų lodžijoje, svečių namuose.
  • Maitinimas: 9 pusryčiai, 5 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui, gali būti pateiktas pusryčių paketas).
  • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą). Įėjimo bilietai į programoje (*)nurodytus objektus.
  • Kvalifikuotų vietinių  gidų paslaugos.
  • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (vyksta susidarius ne mažiau 10-ties turistų grupei; susirinkus mažesnei grupei, kelionė vykdoma su anglakalbiu gidu).
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo  599 - 899 EUR ( kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo). P.S. Kainai pasikeitus, nedelsdami jus informuosime.
  • Tarptautinių skrydžių bilietai 2023.12.28 ir 2024.12.26 išvykimams skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 999 EUR
  • Pasikėlimas į Burj Khalifa bokštą nuo 35 iki 89 EUR/ asm.
  • „Luvras smėlynuose“ ~ 15 EUR/asm.
  • Plaukimas į Musandamo pusiasalį ~ 140 EUR/asm.
  • "Global Village"  ~ 4 EUR/asm.
  • Omano Sultonato viza ~ 50 EUR/asm.
  • Išvykimo iš JAE mokestis  nuo 20 iki 25  EUR/asm.
  • „Lovos mokestis“ ~ 10 EUR/asmeniui (Mokama nuvykus. Mokesčio dydis priklauso nuo konkretaus viešbučio. Tikslesnė informacija pateikiama viešbučių atmintinėje) .
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 2-3 EUR asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Svarbi informacija

Pageidaujantiems pratęsti poilsį JAE  galime pasiūlyti 3* , 4*, 5* viešbučius Dubajuje, Abu Dabyje, Šardžoje, Fudžeiroje.

 

Papildoma informacija
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
  • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
  • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
  • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 10 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
  • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
  • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (12)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.7 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Vytautas
Keliauta Kovo mėn. 2017
Rekomenduoju
Arabija - kiek daug man telpa į šį žodį. Be abejonių, tai kraštas, kurį jau nuo seno nedrąsiai svajojau aplankyti. Sąmoningai delsiau rašyti atsiliepimą, norėjosi ‘suvirškinti’, išgyventi. Dar ir dar kartą peržiūrinėju kelionės nuotraukas, prisimenu spalvas, netgi užuodžiu kvapus… Atskridome į Dubajų gana vėlai, beje, vieną didžiausių oro uostų pasaulyje, kur jau statomas kitas - bene pats didžiausias! Oro uosto formalumai, viza ir jau grožimės naktiniais vaizdais pakeliui į viešbutį. Dar sunku orientuotis kur ir kas, bet vietinė gidė Aldona puikiai sudėlioja akcentus, tad jau nekantraudamas laukiu rytojaus. Daug kartų skaičiau apie įvairius projektus, kurie vyksta Dubajuje: aukščiausias pastatas, didžiausia dirbtinė sala, moderniausia, prabangiausia… ir štai! Jaučiu, kad užsivedžiau… stop! Neaprašinėsiu kiekvienos dienos - galite pasiskaityti programą! :) Labai intensyvi kelionė įspūdžių prasme! Dideli atstumai (apvažiavome praktiškai visus Jungtinius Arabų Emiratus ir didelę dalį Omano) nepaisant to, puikiai subalansuota kelionė. Miestai, dykumos, jūros, vadi, kalnai… Pakanka laiko pasidairyti, nusifotografuoti ir net pasimėgauti. Taip, keletą kartų teko paskubėti, dažniausiai dėl to, kad norėjosi pamatyti daugiau nei numatyta programoje. Pavyzdžiui, apsilankėme F1 trasoje Abu Dabyje. Santūrusis Omano gidas Sadulah irgi keletą kartų išvedė mus iš kelio. Jo dėka aplankėme beduinų ‘namą’ dykumoje, pietavome autentiškame omanietiškame restorane, apžiūrėjome apleistą kaimą, didžiausią faladžą Omane, degustavome Omanietišką chalvą Nizvos turguje… visko ir neaprašysi. Trumpai šnekant NEREALU!
5 / 5.0
Rita
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju
Sveiki, Jau daug metų keliaujame su "Grūda", esme pastovūs jūsų klientai ir gerbėjai. Jūsų siūlomos programos dar niekada nenuvylė savo turiniu ir išpildymu. Visada per trumpą laiką pamatome labai daug. Ne išimtis ir šis kartas. Įdomi programa, puikus servisas, rūpestingas Vytautas. Gal šiek tiek buvo daugiau tikėtasi iš vietinio gido Omane. Iš jo informaciją teko tempte temti ir Vytautui tiesiog reikėjo per galvą verstis, kad kuo daugiau sužinotumėm. O šiaip - viskas puiku. Dar toks mano asmeninis pastebėjimas - šiek tiek erzina per daug euforiškas ir pilnas epitetų kelionės aprašymas. Kartais tie epitetai prasilenkia su realiai matomais vaizdais ir sukelia tam tikrą nusivylimą. Hadžaro kalnai tikrai nėra patys gražiausi ir įspūdingiausi, kaip ir dykuma. Daugiau keliavusiems ir daugiau mačiusiems didelio "Ach" nesukelia. Bet čia tik mano nuomonė :) Kiekviena kelionė yra įdomi ir savita, bet į mūsų lankytų šalių Top-10 JAE-Omanas tikriausiai nepatektų. Bet tai ne agentūros bėda. Tiesiog tai tokios šalys ir tiek. Bet ir tai, aišku, labai subjektyvu. Žodžiu, ir toliau liekam "Grūdos" gerbėjais ir lauksime naujų kelionių :) Pagarbiai, Rita Dambrauskienė
5 / 5.0
Aistė
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju
Kelionės - tai liga, kuria susirgau ir niekaip nepasveikstu. Teko lankytis daugelyje kraštų, pažinti kitokias kultūras. Visos jos savaip žavios ir nepakartojamos. Šį kartą nukeliavau į arabišką pasaulį, kuris sužavėjo savo garsais, kvapais, vaizdiniais. Pasinėriau į įspūdžių jūrą ir kaip tas žymusis Sindbadas plaukiau pasroviui, sugerdama vis naujus potyrius ir skirtingus įspūdžius... Prieš akis iškilo arabiškų pasakų motyvai ir negalėjau patikėti, kad tapau tų pasakų dalyviu... Puiki kelionės programa leido pamatyti kontrastus tarp šiuolaikiškos prabangos ir senovės pačioje Arabijos širdyje. Nepakartojamus įspūdžius sustiprino prabanga alsuojantys viešbučiai, gardus maistas bei poilsis prie Indijos vandenyno. Pamatėme labai daug vos per 11 dienų - aukštus dangoraižius, bokštus, įspūdingus miestus, mečetes, dykumą, slėnius, aukštus kalnus, didžiulį kanjoną, fortus, vietinių žmonių buitį ir papročius, rytietiškas medinas ir turgus. Supratau, kad ne viską lemia vien dideli pinigai - protingi valstybės vadovai, mylintys savo kraštą ir jo žmones kuria stebuklus ir gerbūvį savo šalyse. Kelionė nebūtų buvusi tokia šauni jei ne profesionalūs vietiniai gidai, vairuotojai bei komfortiški autobusai. Kelionės vadovas Vytautas lengvai užkrėsdavo gera nuotaika, buvo dėmesingas ir noriai dalijosi žiniomis bei skatino klausti klausimus apie šiuos tolimus, egzotiškus arabiškų pasakų kraštus. Ši kelionė man padovanojo ir naujai užsimezgusią draugystę su kelionės drauge, kuri, manau, laikui bėgant tik tvirtės. "Grūdos" kelionių organizatoriams noriu padėkoti už galimybę pažinti pasaulį ir, tikiu, kad sakau 'iki kitų kartų'. Iki kitų nepakartojamų įspūdžių! Gyvenimas be kelionių - pilkas ir liūdnas. Pasaulis yra įdomus ir kontrastingas, tad pažinkime jį plačiai atvėrę savo širdis naujiems potyriams bei įspūdžiams! Keliautoja Aistė
4.6 / 5.0
Alfonsas
Keliauta Kovo mėn. 2014
Rekomenduoju
Labai gera kelionė. Alfonsas
4.4 / 5.0
Gediminas
Keliauta Kovo mėn. 2014
Rekomenduoju
Kelionė buvo įdomi, tiek gamtos, tiek ir civilizacijos pažinimo prasme. Viešbučiai buvo geri, džipai labai geri. Maitinimas geras, gidai geri JAE ir labai geras Omane. Laikas buvo parinktas geras, pavasarį, tačiau, mano nuomone, geriau būtų keliauti rugsėjo-spalio mėnesiais kai Omanas būtų daug žalesnis. Gediminas
Apie šalį


JAE

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – valstybė Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje. Ribojasi su Omanu, Saudo Arabija ir Kataru. JAE sudaro septynios valstijos, vadinamos emyratais: Abu Dabis, Dubajus, Šardža, Adžmanas, Umm Al Kuveinas, Ras Al Kaima ir Fudžeira. Abu Dabio emyratas - didžiausias, antrasis pagal dydį - Dubajaus. Šis miestas yra svarbiausias JAE komercijos centras ir uostas.

JAE naftos rezervai yra šešti pagal dydį pasaulyje. JAE priskiriami prie vienų turtingiausių pasaulio šalių pagal BVP vienam gyventojui.

JAE plotas - 83 600 km²
Sostinė – Abu Dabis
Gyventojų skaičius – 8 264 000 (2010 m. duomenimis)
Valstybinė kalba – arabų, tačiau plačiai vartojamos ir anglų, persų, hindi bei urdu kalbos
Valstybės vadovas – Prezidentas His Highness Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan
Valiuta – Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (AED)
Religija - islamas (76 %). Tarp imigrantų yra ir 15 % budistų, 9 % krikščionių
Laiko juosta - JAE laikas 4 valandomis pralenkia Grinvičo laiką, nėra perėjimo į „vasaros“ laiką. Vasarą JAE laikas pralenkia Lietuvos laiką 1 valanda, o žiemą - 2 valandomis
Interneto kodas - .ae
Šalies telefono kodas + 971
Didžiausi JAE miestai: Dubajus, Abu Dabis

Geografija. JAE. Artimųjų Rytų Valstybė Jungtiniai Arabų Emyratai yra įsikūrę Arabų pusiasalio rytuose, Arabijos dykumoje. Plotas - apytiksliai 83 600 km². Emyratų krantus skalauja Persijos ir Omano įlankos vandenys. Rytuose jie ribojasi su Omanu, pietuose ir vakaruose – su Saudo Arabija ir šiaurės vakaruose – su Kataru. Sausumos sienos eina per dykumas (jos užima ¾ šalies teritorijos) ir nėra tiksliai nustatytos. Rytuose iškilę Hadžaro kalnai, kuriuose yra aukščiausias šalies taškas (1910 m, Džabal Bil Aisas).

Politinė sistema. JAE. Pagal 1975 m. konstituciją, kuri tik 1999 m. paskelbta nuolatine, JAE yra 7 emyratų federacija. Emyratus valdo septyni absoliučią valdžią turintys emyrai (šeichai). Jų valdžia paveldima. O visos šalies valdovas, kuriam pavaldūs 7 šeichai, yra prezidentas. JAE – federalinė prezidentinė valstybė.

Ekonomika. JAE. Anksčiau ekonomika buvo silpna (XX amžiaus viduryje JAE iš esmės buvo trečiojo pasaulio šalis). Gyventojai pagrindines pajamas gaudavo iš perlų gavybos. Sėkmingai įsisavinus naftos teikiamas pajamas (1962 m. eksportuojama pirmoji nafta iš Abu Dabio), per paskutiniuosius kelis dešimtmečius šalis pažengė toli į priekį. Vienas pagrindinių ekonominių uždavinių yra diferencijuoti ekonomiką, kad ši būtų menkiau priklausoma nuo išsibaigsiančių naftos išteklių. Stengiamasi vystyti turizmą. Šiandien pajamos iš naftos užimą trečią vietą. JAE išgarsėjo ambicingais statybų projektais. 2009 m. prasidėjusi pasaulio ekonominė krizė stipriai paveikė JAE ekonomiką. 2009 m. pabaigoje JAE valstybės skola siekė daugiau nei 800 mlrd. JAV dolerių dėl statybų sektoriaus nuosmukio. Dabar JAE ekonomika vėl sparčiai šauna aukštyn.

Demografija. JAE. Šalyje gyvena apie 8 264 000 (pagal 2010 m. duomenis) gyventojų. 1 kv. km tenka 99 žmonės. Dėl milžiniškos imigracijos (kuri vyksta dėl šalyje siūlomų gerai mokamų darbų) arabai tapo mažuma (13 %). Emyratuose gimę arabai – dar didesnė mažuma. Nemažai gyventojų yra iš Irano (23 %), Indijos (50 %), Pakistano bei Šiaurės Afrikos, jie čia gyvena geriau, nei dirbdami tokį pat darbą savo šalyje, tačiau vidutiniškai prasčiau nei Emyratų arabai.

Klimatas. JAE. Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyrauja karštas ir sausas subtropinis klimatas. Hadžaro kalnuose kiek vėsiau. Beveik visus metus temperatūra aukšta, lyja retai ir nereguliariai, dažniausiai žiemos mėnesiais tarp lapkričio ir kovo (apie 12 cm per metus, kas prilygsta 3 – 4 lietingoms Europos dienoms.). Liūtys būna maždaug kartą per 15 metų. Geriausias laikas keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus yra lapkričio - balandžio mėnesiai, kuomet temperatūra svyruoja apie 24 - 30 laipsnių šilumos dieną ir 13 laipsnių naktį.

Valstybinė kalba. JAE. Valstybinė kalba - arabų. Anglų kalba paplitusi kaip verslo kalba. Kadangi šalyje daug imigrantų, paplitusios urdų, hindi, farsi kalbos. Aptarnaujančios sferos darbuotojai dažnai kalba ir kitomis europiečių kalbomis: vokiečių, prancūzų, rusų.

Religija. JAE. Vyraujanti religija – islamas (76 %), yra nemažai budistų, hinduistų , krikščionių ir kt. religijų atstovų.

Tradicijos ir papročiai. JAE - musulmoniški kraštai, tad čia griežtai laikomasi islamo tradicijų bei reikalavimų. Šalies svečiai turėtų gerbti islamo papročius, ypač per vieną iš didžiausių musulmonų religinių švenčių – Ramadaną. Ramadanas yra devintasis mėnuo pagal islamo mėnulio kalendorių. Jo metu musulmonai apie 30 dienų nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo privalo susilaikyti nuo valgymo, gėrimo, rūkymo bei lytinių santykių. Ramadano metu besilankantiems šalyje turistams taip pat draudžiama dienos metu valgyti, gerti ar rūkyti viešose vietose. Visuose JAE ir Omane uždrausti muzikiniai renginiai (pilvo šokių pasirodymai, gyva muzika, diskotekos, naktiniai klubai ir kt.). Beveik visi restoranai, barai ir prekybos centrai dienos metu yra uždaryti ir atsidaro apie 18 val. Alkoholiniai gėrimai Ramadano metu neparduodami (kai kuriuose viešbučiuose jų galima užsisakyti pasinaudojus kambarių aptarnavimo paslauga, išskyrus Šardžos emyratui priklausančius viešbučius, nes čia galioja alkoholio draudimo įstatymas).

Alkoholiniai gėrimai ir rūkalai. JAE. Alkoholiniais gėrimais prekiaujama daugelyje JAE viešbučių, išskyrus Šardžos viešbučius. Jų taip pat galima įsigyti parduotuvėse, išskyrus Šardžą ir Adžmaną (į šiuos emyratus alkoholio įvežimas taip pat draudžiamas). Žmogus, pasirodęs neblaivus viešoje vietoje arba vartojantis alkoholį viešose vietose, gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Rūkalais prekiaujama visuose prekybos vietose.

Elgesys viešoje vietoje. JAE. Apranga neturėtų būti iššaukianti, ypač viešose vietose (t.y. už viešbučio teritorijos); moterims nedera vilkėti itin trumpų sijonų ar pernelyg atvirų palaidinių. Vyrai negali užeiti į mečetes, bankus ar kitas įstaigas vilkėdami lengva sportine apranga, šortais. Oficialesnė apranga pageidaujama ir restoranuose. Moterų maudymosi kostiumėliai turėtų būti kuo uždaresni, ypač viešuosiuose paplūdimiuose; draudžiama kaitintis saulėje ir maudytis be viršutinės maudymosi kostiumo dalies. Įėjimas į viešuosius paplūdimius JAE – mokamas ~ 1,5 USD, gultai ~ 7 USD, skėčiai ~ 5 USD. Į viešuosius paplūdimius kartą per savaitę įleidžiamos tik moterys. Paplūdimiuose taip pat draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

Nacionalinė virtuvė. JAE. Nacionalinė virtuvė yra perėmusi geriausias arabų šalių virtuvės tradicijas. Čia populiari jautiena, aviena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Kadangi dauguma JAE ir Omano gyventojų yra musulmonai, kiauliena čia nepopuliari. Populiariausi patiekalai: kouzi – avienos kepsnys, keptas kartu su ryžiais; bukhari – aviena, patiekiama su ryžiais ir įvairiais priedais; shawerma – avienos, jautienos arba vištienos kepsnys; kebab – ant anglių kepta marinuota aviena ar jautiena; kofta – maltos mėsos (dažniausiai avienos ar jautienos) kepsniai; arayess – į picą panašus tešlos paplotėlis, įdarytas aviena ir prieskoniais. Kiekviename mieste, dažniausiai pajūrio zonoje, galima rasti restoranų, kurie siūlo žuvies ir kitus jūros gėrybių patiekalus. Desertai: um ali – pieno pudingas su razinomis ir riešutais (patiekiamas karštas); muhalabiyyah – pieno kremas, plaktas su kukurūzais ar ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais (patiekiamas šaltas); ash asariya – saldus sūrio pyragas; baklava – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti medaus sirupe. JAE, kaip ir visose arabų šalyse, tradiciškai geriama arbata ir kava. Kava ruošiama ne kavos automatuose, o pilama iš tradicinių kavinukų į nedidelius puodelius. Čia populiari arabiсa – įvairių rūšių kavos mišinys su kardamonu. Mėgstamos šviežios vaisių sultys. Emyratai garsėja didžiuliu specializuotų restoranų pasirinkimu – čia galėsite paragauti kinų, tailandietiškos, angliškos, libanietiškos, amerikietiškos, meksikietiškos, marokietiškos ir kitų pasaulio tautų virtuvės patiekalų.

Filmavimas, fotografavimas. JAE. Įvairių pastatų fotografavimas yra leistinas be jokių apribojimų. Draudžiama filmuoti ir fotografuoti karinius objektus, oro uostus, bankus bei kitus valstybinės paskirties objektus. Griežtai draudžiama filmuoti, fotografuoti ir kalbinti arabę moterį. Norint filmuoti ir fotografuoti vietinius vyrus ir vaikus, būtina atsiklausti jų leidimo.

Darbo laikas. JAE. Valstybinės įstaigos dirba 5 dienas per savaitę, nuo šeštadienio iki trečiadienio, poilsio dienos - ketvirtadienis ir penktadienis. Dauguma privačių kompanijų dirba šešias dienas per savaitę, penktadienis - nedarbo diena. Parduotuvės dirba nuo 9.00 iki 13.00 ir nuo 16.30 iki 22.00, praktiškai be poilsio dienų (tik pusę dienos penktadienį). Privačios įmonės dirba pagal savo nustatytą grafiką. Naktiniai klubai ir diskotekos dažniausiai dirba iki 3 val. ryto.

Elektra. JAE. Elektros įtampa yra 220 V. Elektros prietaisų kištukai trišakiai. Naudojant prietaisus su standartiniu dvišakiu kištuku, reikalingas keitiklis(adapteris), kurį dažniausiai galima įsigyti viešbučiuose ir miestų parduotuvėse. 

Geriamas vanduo. JAE. Vandentiekio vandens gerti nerekomenduojama. Patariama pirkti geriamą vandenį, išpilstytą buteliuose.

Pinigai. JAE. Jungtinių Arabų Emyratų piniginis vienetas – dirhamas (AED), 1 Lt ~ 1,5 AED, 1 USD doleris ~ 3,75 AED (2014 m. vasario 14 d.). Keitimo kursas gali keistis. 1 dirhamą sudaro 100 filsų. Cirkuliuoja 5, 10, 50, 100, 200 ir 500 dirhamų banknotai ir 5, 10, 25 filsų bei 1 dirhamo monetos. Pinigus keičia visi bankai, keityklos, taip pat daugelis viešbučių (žemesniu kursu). Pinigų keitimo automatus (bankomatus) rasite bankuose, prekybos centruose ir kai kuriuose viešbučiuose. Populiaru atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis: American Express, Master Card, Visa. Rekomenduojame vežtis Amerikos dolerius, kuriuos ten išsikeisite į vietinę valiutą.

Arbatpinigiai. JAE. Dažnai prie restoranų, barų ir kavinių sąskaitų yra pridedamas 10 % aptarnavimo mokestis. Kitur įprasta palikti panašią sumą arbatpinigių. Arbatpinigiais atsidėkojama vietos gidams, vairuotojams, viešbučių kambarinėms, nešikams.

Internetas. JAE. Prie interneto prisijungti galima interneto kavinėse, daugelyje viešbučių.

Telefono ryšys. JAE. Skambinant į Lietuvą, reikia rinkti: 0062 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Dėl telefoninių skambučių įkainių teirautis savo operatoriaus salonuose.
Pagalbos telefonai (trumpieji numeriai, renkami be jokių papildomų kodų) – policija, greitoji pagalba, gaisrinė – 999.

Imunoprofilaktika. JAE. Privalomų skiepų nėra. Detalesnė informacija www.saugikelione.lt

Gydymas. JAE. Vykdami į šią kelionę, įsigykite JAE ir Omane galiojantį medicininių išlaidų draudimą. Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą Jūsų draudimo polise, išsiaiškinkite, kokia yra nustatyta draudimo išmokos mokėjimo tvarka (kokie dokumentai turi būti pateikiami Jūsų draudimo kompanijai, nutikus draudiminiam įvykiui, jeigu sąskaitas apmokate patys). Dažniausiai draudimo kompanijos už medicinos paslaugas reikalauja šių dokumentų: gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, vaistų receptų ir vaistų apmokėjimo kvitų. Sumokėti pinigai bus grąžinti laiku pateikus draudimo kompanijai reikiamus dokumentus.

Vizos. JAE. Vykstant į JAE ir Omaną, reikalingos vizos. LR piliečiui išvykstant iš Europos Sąjungos ir(ar) Šengeno erdvės ribų būtinas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR piliečio pasas. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Pasas, kurio galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite: www.urm.lt ; www.pasienis.lt ; www.migracija.lt Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

 

Sienų kirtimas. JAE. Į JAE ir Omaną griežtai draudžiama vežti narkotines ir psichotropines medžiagas, filmuotą ir fotografuotą medžiagą, įžeidžiančią šalies religinį ir nacionalinį orumą, šaunamuosius ginklus, pramonines žaliavas, suklastotus pinigus ar dokumentus, peilius ir pan. Galima įvežti galima iki 2 l stipriųjų alkoholinių gėrimų ir 2 l vyno, iki 400 vnt cigarečių, ne daugiau 50 cigarų, ne daugiau 500 gr. tabako. Kiekvienas asmuo, išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į trečiąją šalį ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti raštu muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos. Tokiu atveju pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo. https://www.cust.lt. UAB „Kauno Grūda“ neatsako už tai, kad, negavęs vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už konsulinių įstaigų, pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu bei dėl to patirtus nuostolius. UAB "Kauno Grūda" turi teisę reikalauti iš turisto nuostolių, patirtų dėl turisto atliktų migracijos taisyklių ir reikalavimų pažeidimo, atlyginimo.

Omanas
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2399 €