(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Ispanija - Pietų Prancūzija - Italija 8d.

Barselona– Nica- Eze- Monakas- Monte Karlas- San Remas- Venecija- Milanas- Avinjonas- Kosta Brava
Programa
Kelionės privalumai
  • Kelionė lėktuvu!
  • Ekskursinė programa su rusakalbiu gidu.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
2
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po vieną judriausių Viduržemio jūros uostų – Barseloną. Architekto A.Gaudi šedevras: vienas įspūdingiausių Katalonijos sostinės pastatų, pradėta bet nebaigta statyti „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, Katalonijos ir Ispanijos aikštės, Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama. Išvykimas į „Žydrąją pakrantę“. Kelionė per Ispaniją, Prancūziją link Nicos. Nakvynė viešbutyje (vėlyvas atvykimas).

3
diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Nicą - „Žydrosios pakrantės“ sostinę: garsusis Nicos Anglų bulvaras, žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė. Išvyka į parfumerijos fabriką ir *kvepalų muziejų Eze kaimelyje. Kelionė į nykštukinę Monako kunigaikštystę ir azartinių lošimų sostinę Monte Karlą: garsusis kazino, katedra, Kunigaikščio rūmai. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Italiją. Ekskursija po San Remą – garsų muzikos ir dainų festivaliais, kurių pagrindu ir buvo sukurtas šiuo metu žiūrimiausias muzikos renginys pasaulyje – Eurovizijos dainų konkursas. San Remas dar laikomas ir gėlių pakrantės sostine, kur gausu įvairiaspalvių žiedais apkibusių augalų, žydinčių nuo ankstyvo rudens iki vėlyvo pavasario. Nakvynė viešbutyje Milane.

5
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Venecija – Adrijos karalienė. Vienas pasaulinės kultūros stebuklų, išsidėsčiusi ant kadaise pelkėtų lagūnos salų ir salelių. Vietoj gatvių - kanalai, vietoj automobilių - gondolos ir motorinės valtys, net ir autobusai – irgi valtys. Kažkas yra pasakęs, kad tai ne miestas, o marmuro, vandens ir oro pasaka, fantazija ant vandens. Apžvalginė ekskursija po Veneciją: šurmuliuojanti Šv.Morkaus aikštė; bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė evangelisto Šv.Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi; varpinė; buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – Dožų rūmai; Rialto tiltas ir nuo jo atsiveriantys nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai; Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai, tiltai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis gatvelėmis, pajusti jaudinančią didingo ir spindinčio viduramžių miesto atmosferą. Grįžimas į Milaną - antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Pažintis su Milano miesto centru: didinga penkianavė viena gražiausių Italijoje Milano katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Vieną didžiausių pasaulyje katedrų puošia net 3400 skulptūrų, o jos stogą – 135 smailės. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija, Sforcų pilis - viena prašmatniausių Italijos pilių, kurioje yra *4 muziejai (baldų, muzikinių instrumentų, ginklų, paveikslų galerija),- čia galima pamatyti paskutinį nebaigtą Mikelandželo kūrinį – Pieta Rondonini, operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. 14.00 išvykimas iš Milano. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Kelionė į Avinjoną - miestą įtrauktą į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Ekskursija pėsčiomis po šimtmetį buvusią popiežių sostinę ant Ronos kranto. Apžiūrime didingus Popiežių rūmus, vienus didžiausių feodalinių rūmų Europoje, apsuptus parkų su apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria nuostabūs apylinkių toliai; šalia esančią bažnyčią, kurioje palaidoti popiežiai Benediktas XII ir Jonas XXII. Išvykimas į Ispaniją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Barselona – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą,
  • 7 nakvynės viešbučiuose,
  • 7 pusryčiai,
  • 1 vakarienė,
  • ekskursinė programa su rusakalbiu gidu,
  • įėjimai į mokamus objektus (pažymėti žvaigždutėmis),
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai (bilietus pirkti čia),, kurorto mokestis nuo 0,5 Eur iki 2,5 Eur/dienai (mokamas vietoje), ausinukai (10 Eur kelionės metu), papildomos paslaugos, medicininių išlaidų draudimas užsienyje. Už papildomą mokestį galima užsisakyti vietas autobuse: 1-3 eilės – 30 Eur/asm., 4-5 eilės – 20 Eur/asm., 6 eilė – 15 Eur/asm.

 

Svarbi informacija

Po programos kelionę galima pratęsti poilsiui Kosta Bravos pakrantėje (užsakant iš anksto už papildomą mokestį).

Organizatorius pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą. Taip pat pasilieka teisę keisti vietoj vakarienės į pietus arba atvirkščiai.

Nuvykimas į Ispaniją – savarankiškas, atvykę prisijungsite prie rusakalbių grupės.

Keičiantis aviabilietų ir viešbučių kainai, kelionės kaina gali kisti. Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pageidaujantys užsisakyti galimybę gabenti papildomą bagažo vienetą apie tai privalo pranešti kelionės užsakymo metu.

Papildoma informacija

DOKUMENTAI

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

ykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Ispanija, EU

Ispanija

Ispanija

Saulėtoji Ispanija – koridos ir flamenko gimtinė, viliojanti keliautojus istoriniu ir kultūriniu paveldu,Ispanijos vėliava nuostabia gamta bei puikiais kurortais, kuriuose mėgautis saule ir šilta jūra galima praktiškai ištisus metus. Kelionės į Ispaniją – tikra atgaiva kūnui ir sielai. Čia galima rasti visko, ko trokšta širdis – architektūrinių šedevrų, muziejų, žmogaus nepaliestos gamtos, nuostabių patiekalų ir pramogų, kurios Ispanijoje niekada nesibaigia. Dieną siesta, naktį fiesta! (Visos kelionės į Ispaniją!)

Apgyvendinimas

Ieškantys prabangos gali rinktis 5 žvaigždučių viešbučius ant jūros kranto. Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi panorama, prasideda nuo  100 eurų ir kyla iki neregėtų aukštumų. Nakvynė žemesnės klasės viešbutyje kainuoja maždaug nuo 30 iki 70 eurų. Keliautojai, vykstantys su šeima ar draugų kompanija, Ispanijoje mėgsta apsistoti jaukiuose ir tvarkinguose vietinėms šeimoms priklausančiuose svečių namuose, kur nakvynė kainuoja 50 – 70 eurų. Tiesa, jei norisi šiek tiek sutaupyti, geriau svečių namus rezervuoti iš anksto. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinį ispanų virtuvės pagrindą sudaro jūros gėrybių ir žuvies patiekalai. Taip pat avienos kepsniai, troškiniai ir įvairios daržovių salotos. Ispanai labai mėgsta aitrų ir ryškų maistą, todėl daugelis patiekalų tiesiog neįsivaizduojami be svogūnų, česnakų, raudonosios paprikos ir aitriųjų pipirų. Pats populiariausias užkandis Ispanijoje – Serano kumpis, kuris jau tapo savotiška šalies vizitine kortele. Bene garsiausias Ispanijos virtuvės patiekalas, tikras nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – Paella.  Tai ryžių ir jūros gėrybių troškinys, pagardintas žalumynais ir daržovėmis. Kitas patiekalas, kuriuo garsėja Ispanija – Zarzuela jūros gėrybių kokteilis, kuriam išskirtinio ir tik ispanų virtuvei būdingo autentiško skonio suteikia saldžiarūgščiame šokolado padaže keptos sepijos. Be galo skanu ir sotu! Desertui temperamentingieji ispanai siūlo Brazo de gitano (vyniotinis su kreminiu įdaru) ir Arroz con leche (ryžiai su saldintu pienu). Nacionalinis ispaniškas gėrimas, be kurio sunkiai įsivaizduojama siesta – Sangria. Ji ruošiama iš raudonojo vyno su cukrumi. Pagal skonį į vidų įdedama apelsino ir citrinos žievelių, šviežių vaisių, cinamono.

Ispaniškas maistas

Transportas

Pagrindinis viešasis transportas Ispanijoje – autobusai. Autobuso bilietą galima įsigyti iš vairuotojo arba autobusų stotyje. Tiesa, reiktų žinoti, kad savaitgaliais autobusai važiuoja rečiau, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti pasikeitusiu grafiku. Didžiuosiuose miestuose taip pat veikia metro. Jei norite iš vieno Ispanijos galo nuvykti į kitą, geriau rinktis  patogius ir greitus traukinius, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Miestuose taip pat galima naudotis ir taksi paslaugomis, tačiau savaitgaliais ir naktimis tai gana brangiai kainuoja. Dar viena transporto priemonė Ispanijoje – laivai, kurie vasarą plaukioja tarp įvairių kurortinių miestų. Laivo bilietą galite įsigyti prieplaukose arba paplūdimyje įrengtose kasose.  Nenorintys būti priklausomais nuo viešojo transporto gali išsinuomoti automobilį, kurio nuomos kaina parai prasideda nuo 40 iki 120 eurų, priklausomai nuo automobilio klasės ir nuomos bendrovės įkainių. Be to, reikėtų žinoti, kad autostrados Ispanijoje yra mokamos. Keliautojai, taupantys laiką, dažnai renkasi lėktuvus. Lėktuvų reisai tarp didžiausių šalies mietų yra vykdomi kasdien. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Karališkieji rūmai. Nuostabaus grožio statinys, tikras architektūros šedevras stūksantis Madride.
  • Neptūno fontanas. Madride stovintis fontanas vaizduoja jūrų Dievo Neptūno vežimą, traukiamą jūros arklių. Neptūnas vienoje rankoje laiko gyvatę, o kitoje – trišakį, vežimas apsuptas ruonių ir delfinų skulptūrų.
  • Picasso muziejus. 1963 m. Barselonoje atidaryta garsiojo menininko kūrinių ekspozicija padeda geriau suprasti Picasso indėlį į meną.
  • Santa María de Guadalupe karališkasis vienuolynas. Vienas svarbiausių ir labiausiai lankomų Ispanijos objektų, tikras gotikinės architektūros pavyzdys, kuris pakeri savo harmoninga atmosfera. Estremadura mieste stūksantis vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Salvadoro Dali muziejus. Salvadoras Dali – garsiausias siurrealizmo atstovas, kurio kūriniai iki šiol šokiruoja ir nepalieka abejingų. Figereso miestelyje įkurtame muziejuje galima išvysti menininko paveikslus, grafikos darbus, knygų iliustracijas ir kitus darbus.
  • Ispanijos korida. Bulių kautynės yra neatsiejama Ispanijos kultūros dalis. Ispanai koridą laiko ne sportu, o menu, todėl, svečiuojantis šalyje, bent akies krašteliu išvysti matadoro ir buliaus akistatą tikrai verta.
  • Alhambros rūmai. Buvęs maurų valdovų rūmų kompleksas ir Nasridų karalių užmiesčio dvaras Granadoje alsuoja ištaigia prabanga ir simbolizuoja žemiškojo rojaus idėją.
  • Sagrada Familia bazilika. Barselonos simboliu tapęs pastatas žavi išraiškingomis formomis ir prabangiu interjeru. Nors vienas bazilikos šonas kol kas yra rekonstruojamas, pastatas jau yra įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nacionalinis Prato muziejus. Garsiausiame Madrido muziejuje sukaupta didžiausia ir reikšmingiausia Ispanijos ir kitų Europos šalių dailininkų paveikslų bei meno kūrinių kolekcija.
  • Sevilijos Ispanijos aikštė. Mozaikomis puošta apvalios formos Ispanijos aikštė, apsupta senovinių pastatų, primena „Tūkstantis ir viena naktis“ pasakų motyvus.

 

Barselona

Kada geriausia keliauti į Ispaniją?

Ispanija yra viena karščiausių Europos šalių, čia vykti galima praktiškai visus metus. Vasarą oro temperatūra pasiekia +30 laipsnių karštį, rudenį termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau +20 laipsnių šilumos, o žiemą +12 laipsnių šilumos. Jei norite išvengti turistinių spūsčių, į Ispaniją geriausia keliauti balandžio ir rugsėjo mėnesiais. 

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojui Ispanijoje – 0,5 promilės. 

Ispanijoje į autobusą įlipama per priekines duris, išlipama – per galines.

Viešbučio rankšluostį neštis į paplūdimį draudžiama, todėl pasirūpinkite savo asmeniniu paplūdimio rankšluosčiu.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Spain.info informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.10.02

Prancūzija

Normandija

Prancūzija

Prancūzija – turistų lankomiausia šalis pasaulyje, kiekvienais metais sulaukianti virš 75 milijonų svečių iš atokiausių Žemės kampelių. Ir visai ne veltui, juk šalies kultūrinis, architektūrinis ar meno palikimas yra neišsemiamas, o lyriški kraštovaizdžiai užburia ir suvirpina iki pat sielos gelmių. (Visos kelionės į Prancūziją)

Apgyvendinimas

Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi šalies panorama, prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės jaukūs viešbučiai siūlo draugiškesnes kainas. 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje galima išsinuomoti kambarį parai už  50 – 60 eurų. Keliautojai, kurie  pinigus mieliau skiria lankytiniems objektams ir pramogoms, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė jaukiame kambaryje su visais patogumais kainuoja apie 30 eurų. Trumpalaikė buto nuoma – praktiškas pasirinkimas keliaujantiems su šeima ar draugų kompanija. Dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina prasideda maždaug nuo 70 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Prancūzijos objektai

Maistas

Sakoma, kad prancūzų virtuvė yra visų virtuvių motina, o patys prancūzai – maisto genijai, kurie paprasčiausiam vištienos kepsniui gali suteikti dieviško skonio. Prancūzai valgo daug, skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki sutemų.  Užkandžiams mėgstami omarai, rūkyta arba vytinta briediena, juodieji ikrai, šaltai rūkytas kiaulienos kumpis. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – crème de carottes (morkų sriuba), tajine d’agneau (kepta ėriena, patiekiama su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis.), crêpes normandes (normandiški blyneliai) bei pamplemousse en soufflé (greipfrutų suflė). Ieškantys egzotiškesnių patiekalų  gali paskanauti sraigių, austrių, varlių šlaunelių ar jūros ežių. Saldumynų mėgėjams prancūzai siūlo fantastišką sūrio pyragą ir garsiuosius macaroon pyragaičius.  Prancūzija garsėja savo sūriais, čia suskaičiuojama net 400 skirtingų sūrio rūšių. Paprastai sūris patiekiamas su vynu, kuris tik dar labiau išryškina patiekalo skonines savybes. 

Prancūzijos maistas

Transportas

Prancūzijoje puikiai išvystytas autobusų, traukinių ir metro viešasis transportas. Tiesa, miesto autobusai kursuoja tik nuo  6:30 val. iki 20:30 val., todėl užtrukusiems mieste geriau rinktis kelionę metro, kuris dirba nuo 5:30 val. iki 00:30 val. Autobuso ar metro bilietus galima įsigyti automatinėse kasose arba metro informacijos centre. Keliautojai, kurie nenori būti priklausomi nuo viešojo transporto, gali išsinuomoti automobilį. Tai padaryti išties nesudėtinga, nes kiekviename oro uoste yra automobilių nuomos punktų. Tačiau, Prancūzijoje reikia mokėti už važiavimą Mont Blanc, Frejus, Puymorens, Maurice – Lemaire autostradomis, Prado – Carenage, Prado Sud tuneliais ir Tancarville, Re salos tiltais. Kita vertus, reiktų atminti, kad Prancūzija – didelė šalis, todėl, norint greičiau įveikti ilgą atstumą, geriau rinktis kelionę lėktuvais, kurie reguliariai skraido tarp didžiųjų Prancūzijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvų bilietus galite rasti čia.

Prancūzijos transportas

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Triumfo arka. Napoleono užsakymu pradėta statyti Triumfo arka yra gausiai dekoruota reljefais ir skulptūromis. Viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima užkilti ir grožėtis atsiveriančia Paryžiaus panorama.
  • Versalio rūmai. Maždaug 20 km nuo Paryžiaus pastatyta buvusi Prancūzijos karalių rezidencija yra laikoma viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
  • Eliziejaus laukai. Garsiausia Paryžiaus gatvė – tikras rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Žymiausi Eliziejaus laikų pastatai – Petit Palais ir Grand Palais rūmai, kuriuose yra įsikūrę muziejai ir meno galerijos.
  • Lurdas. Nedidelis miestelis garsėja ola, kurioje mergaitei vardu Bernadetė, net 18 kartų buvo apsireiškusi Mergelė Marija. Tikima, kad olose čiurlenantys šaltiniai turi gydomųjų galių.
  • Luvras. Paryžiaus centre įsikūrusiame muziejuje eksponuojama bene vertingiausia meno kolekcija pasaulyje. Čia galima išvysti Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Artimųjų Rytų ir daugelio garsių menininkų kūrinius. Norint apžiūrėti visus Luvro turtus, reikia bent kelių dienų, nes ekspozicijos išdėstytos didesnėje nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje.
  • Eifelio bokštas. 1889 m. pastatytas 324 m bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, kuris žavi sudėtinga ir gracinga konstrukcija.
  • Luaros slėnis. Prancūzai giriasi, kad ties Luaros upe stovi daugiau nei tūkstantis pilių ir dvarų, kurie yra vienas už kitą gražesni. Keliaujant Luaros slėniu, vertėtų aplankyti didžiausią slėnio pilį – Šamborą, elegantiškąją Šenonso pilį bei unikalius Vilandri pilies sodus.
  • Prancūzijos karo istorijos muziejus. Paryžiuje įsikūręs muziejus supažindina lankytojus su karo menu ir istorija nuo akmens amžiaus iki šių laikų. Tai vienas didžiausių karo muziejų pasaulyje.
  • Panteonas. Pagal Romos panteono modelį pastatyta klasicistinio stiliaus šventovė žavi masyviomis korintinėmis kolonomis ir ištaigingu portiku. Paryžiaus panteone yra mauzoliejus, kuriame palaidoti garsūs prancūzai – Volteras, Ruso, Viktoras Hugo ir kiti.
  • Monmartras. Garsiajame Paryžiaus kvartale galima aplankyti įžymųjį Moulin Rouge kabaretą, Monmartro muziejų bei Salvadoro Dali muziejų. Monmartro pasididžiavimas – Šv. Jėzaus širdies bazilika.

 

Prancūzijos lankomi objektai

Kada geriausia keliauti į Prancūziją?

Į Prancūziją galima keliauti ištisus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ką keliautojas nori išvysti ir nuveikti. Jūros ir saulės mėgėjams geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius – vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Tada oras sušyla iki  +27 – +30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža. Žiemos sporto entuziastų Prancūzija laukia nuo grožio vidurio iki kovo galo. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras, o bundanti  gamta nuteikia itin romantiškai.  

Naudinga formacija

Prancūzijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, France.com informaciją.

Informacija atnaujinta: 2018.10.02ave

Italija, EU

Italija

Italija

Antikinė kultūra, menas, aukštoji mada, geriausi kvepalai pasaulyje, futbolas, pica, vynas... Taip, tai nuostabioji Italija – šalis, kuri netelpa į jokius rėmus. Tikriausiai nepakaktų vieno gyvenimo, norint pažinti visą Italiją ir jos kultūrą, nes kiekvieną kartą ši šalis stebina iš naujo. Keliautojai čia turi iš ko pasirinkti, pradedant miestais, kurie atrodo tarsi atvirutės, ir baigiant auksiniais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta.  (Visos kelionės į Italiją)

Apgyvendinimas

Viešbučių kainos Italijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinama vykti. Romoje, Milane ar Florencijoje vidutinė nakvynės kaina viešbutyje  svyruoja nuo 110 iki 160 eurų.  Tuo tarpu, Palerme, Bergame ar Neapolyje už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 50 – 90  eurų. Keliautojai, nenorintys per daug išlaidauti, dažnai renkasi nakvynės namus, vadinamuosius hostelius. Čia nakvynė bendrabučio tipo kambaryje kainuoja apie 20 eurų, o atskirame kambaryje – apie 30  eurų.  Keliaujantiems su šeima ar draugais racionaliausias pasirinkimas – šeimų nuomojami apartamentai, kurių kaina nakčiai prasideda maždaug nuo 60  eurų. Geriausius Italijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Italijos viešbučiai

Maistas

Italija dažniausiai asocijuojasi su makaronais, picomis, lazanija ir Parmezano sūriu, kuris patiekalams suteikia savito skonio, tačiau Itališka virtuvė be galo įvairi ir margaspalvė. Italai iki šiol labai vertina ir didžiuojasi valgiais, kurių gaminimo tradicijos siekia neatmenamus laukus, pavyzdžiui, aliči – tai svieste keptos sardinės, piza lianapoletana – raugintos tešlos pyragas, keptas ant žarijų. Tradicinė itališka virtuvė neįsivaizduojama be avienos kepsnių,  vaisių ar daržovių salotų. Tiesa, Italai daržoves mėgsta troškinti savose sultyse arba riebaluose bei gausiai pagardinti prieskoniais.  Tiramisu pyragas – tradicinis itališkas desertas, tikra palaima smaližiams. Italai be galo vertina maisto kokybę, todėl renkasi tik šviežius produktus, būdingus jų regionui.

Itališkas maistas

Transportas

Pati populiariausia susisiekimo priemonė Italijoje – autobusai. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai važinėja nuo 5 iki 22 val. Vėliau patogiausia ir saugiausia naudotis taksi paslaugomis. Keliauti po šalį taip pat galima traukiniais, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Kita vertus, Italija didelė šalis, todėl kelionė traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu gali prailgti. Keliautojai, kurie nenori derintis prie viešojo transporto grafiko, dažnai renkasi automobilių nuomą, tačiau šalyje yra nustatytas mokestis už važiavimą autostradomis ir Mont Blanc, Great St. Bernard, Frejus bei Munt la Schera tuneliais. Greičiausias būdas nukeliauti didelį atstumą – lėktuvai, kurie reguliariai skraido tarp didžiausių Italijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

Transportas Italijoje

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Duomo katedra. Beveik tris amžius statyta gotikinio ir romantinio stiliaus katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų visame pasaulyje. Įspūdingos freskos, vitražai, mozaikos atrodo stulbinančiai ir atima žadą.   
  • Santa Maria delle Grazie vienuolynas. Ant 15 a. pastatyto vienuolyno sienos puikuojasi garsioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Be to, pastatas garsėja išskirtine architektūra.  
  • La Scala Opera. Įspūdingo dydžio operos teatras buvo pastatytas 1778 m. Tai viena įdomiausių ir labiausiai lankomų vietų Milane. Čia pat veikia muziejus, kuriame eksponuojama operos kostiumų, piešinių, statulų kolekcija.
  • Atodūsių tiltas. 16 a. iš balto kalkakmenio pastatytas tiltas turi langus ir jungia senus kalėjimus bei tardymo kambarius Dožų rūmuose.
  • Didysis Venecijos kanalas. Saulėlydis ir naktis – geriausias laikas aplankyti kanalą. Vandens paviršiuje atsispindinčios pastatų šviesos sukuria pasakišką ir hipnotizuojantį vaizdą.
  • Ponte Vecchio tiltas. Tiltas – namas, nutiestas per Arno upę, išsiskiria unikalia architektūrą, o ant tilto įsikūrusiose papuošalų ir suvenyrų parduotuvėlėse galima nupirkti lauktuvių artimiesiems. 
  • Koliziejus. Koliziejus arba Akropolis – didžiausias amfiteatras Romoje, kuriame tilpdavo net 50 tūkstančių žmonių. Seniau čia vykdavo gladiatorių kovos ir spektakliai. Šiandien tai vienas įstabiausių statinių Europoje.
  • Panteonas. 2 a. pastatytas Panteonas garsėja savo milžinišku kupolu, pasislėpusiu už prašmatnaus klasikinio portiko. Tikras senovės romėnų inžinerijos stebuklas!
  • Pizos bokštas. Beveik 56 m aukščio bokštas – žymiausias pasviręs pastatas pasaulyje. Šešis cilindro formos statinio aukštus juosia kolonos, o jų viršuje įrengta varpinė.
  • Pompėja. Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis po storu pelenų sluoksniu palaidojo didingąjį Pompėjos miestą. Viskas, pradedant buities rakandais ir baigiant žmonėmis, tarsi užstrigo laike.

 

Graži Italija

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Laikas, kai geriausia aplankyti Italiją, priklauso nuo individualių keliautojo tikslų. Jei norisi pasigrožėti Italijos miestais ir gamta, balandžio – birželio mėnesiai pats geriausias pasirinkimas.  Šiuo metu Italijoje vyrauja malonus, saulėtas ir šiltas oras, termometro stulpelis pasiekia vidutiniškai +26  laipsnius šilumos.  Norintiems pasimėgauti saulės voniomis ir fantastiškais paplūdimiais, kelionę geriau planuoti liepos – rugsėjo mėnesiais, kai saulė pasiekia zenitą, o oras sušyla iki +30 laipsnių karščio. Nors Italija dažnai apibūdinama kaip saulėta ir šilta šalis, tačiau nereiktų pamiršti, kad čia yra vieni geriausių slidinėjimo kurortų visoje Europoje. Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir dažniausiai tęsiasi iki kovo galo.

Naudinga formacija

Italijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Italia.it informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.05.16

Save

Save

Save

Save

Save

Šalies pristatymas per youtube

Save

Save

Save

Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.