(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kelionės į JAE

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – valstybė Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje. Ribojasi su Omanu, Saudo Arabija ir Kataru. JAE sudaro septynios valstijos, vadinamos emyratais: Abu Dabis, Dubajus, Šardža, Adžmanas, Umm Al Kuveinas, Ras Al Kaima ir Fudžeira. Abu Dabio emyratas - didžiausias, antrasis pagal dydį - Dubajaus. Šis miestas yra svarbiausias JAE komercijos centras ir uostas.

JAE naftos rezervai yra šešti pagal dydį pasaulyje. JAE priskiriami prie vienų turtingiausių pasaulio šalių pagal BVP vienam gyventojui.

JAE plotas - 83 600 km²
Sostinė – Abu Dabis
Gyventojų skaičius – 8 264 000 (2010 m. duomenimis)
Valstybinė kalba – arabų, tačiau plačiai vartojamos ir anglų, persų, hindi bei urdu kalbos
Valstybės vadovas – Prezidentas His Highness Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan
Valiuta – Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (AED)
Religija - islamas (76 %). Tarp imigrantų yra ir 15 % budistų, 9 % krikščionių
Laiko juosta - JAE laikas 4 valandomis pralenkia Grinvičo laiką, nėra perėjimo į „vasaros“ laiką. Vasarą JAE laikas pralenkia Lietuvos laiką 1 valanda, o žiemą - 2 valandomis
Interneto kodas - .ae
Šalies telefono kodas + 971
Didžiausi JAE miestai: Dubajus, Abu Dabis

Geografija. JAE. Artimųjų Rytų Valstybė Jungtiniai Arabų Emyratai yra įsikūrę Arabų pusiasalio rytuose, Arabijos dykumoje. Plotas - apytiksliai 83 600 km². Emyratų krantus skalauja Persijos ir Omano įlankos vandenys. Rytuose jie ribojasi su Omanu, pietuose ir vakaruose – su Saudo Arabija ir šiaurės vakaruose – su Kataru. Sausumos sienos eina per dykumas (jos užima ¾ šalies teritorijos) ir nėra tiksliai nustatytos. Rytuose iškilę Hadžaro kalnai, kuriuose yra aukščiausias šalies taškas (1910 m, Džabal Bil Aisas).

Politinė sistema. JAE. Pagal 1975 m. konstituciją, kuri tik 1999 m. paskelbta nuolatine, JAE yra 7 emyratų federacija. Emyratus valdo septyni absoliučią valdžią turintys emyrai (šeichai). Jų valdžia paveldima. O visos šalies valdovas, kuriam pavaldūs 7 šeichai, yra prezidentas. JAE – federalinė prezidentinė valstybė.

Ekonomika. JAE. Anksčiau ekonomika buvo silpna (XX amžiaus viduryje JAE iš esmės buvo trečiojo pasaulio šalis). Gyventojai pagrindines pajamas gaudavo iš perlų gavybos. Sėkmingai įsisavinus naftos teikiamas pajamas (1962 m. eksportuojama pirmoji nafta iš Abu Dabio), per paskutiniuosius kelis dešimtmečius šalis pažengė toli į priekį. Vienas pagrindinių ekonominių uždavinių yra diferencijuoti ekonomiką, kad ši būtų menkiau priklausoma nuo išsibaigsiančių naftos išteklių. Stengiamasi vystyti turizmą. Šiandien pajamos iš naftos užimą trečią vietą. JAE išgarsėjo ambicingais statybų projektais. 2009 m. prasidėjusi pasaulio ekonominė krizė stipriai paveikė JAE ekonomiką. 2009 m. pabaigoje JAE valstybės skola siekė daugiau nei 800 mlrd. JAV dolerių dėl statybų sektoriaus nuosmukio. Dabar JAE ekonomika vėl sparčiai šauna aukštyn.

Demografija. JAE. Šalyje gyvena apie 8 264 000 (pagal 2010 m. duomenis) gyventojų. 1 kv. km tenka 99 žmonės. Dėl milžiniškos imigracijos (kuri vyksta dėl šalyje siūlomų gerai mokamų darbų) arabai tapo mažuma (13 %). Emyratuose gimę arabai – dar didesnė mažuma. Nemažai gyventojų yra iš Irano (23 %), Indijos (50 %), Pakistano bei Šiaurės Afrikos, jie čia gyvena geriau, nei dirbdami tokį pat darbą savo šalyje, tačiau vidutiniškai prasčiau nei Emyratų arabai.

Klimatas. JAE. Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyrauja karštas ir sausas subtropinis klimatas. Hadžaro kalnuose kiek vėsiau. Beveik visus metus temperatūra aukšta, lyja retai ir nereguliariai, dažniausiai žiemos mėnesiais tarp lapkričio ir kovo (apie 12 cm per metus, kas prilygsta 3 – 4 lietingoms Europos dienoms.). Liūtys būna maždaug kartą per 15 metų. Geriausias laikas keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus yra lapkričio - balandžio mėnesiai, kuomet temperatūra svyruoja apie 24 - 30 laipsnių šilumos dieną ir 13 laipsnių naktį.

Valstybinė kalba. JAE. Valstybinė kalba - arabų. Anglų kalba paplitusi kaip verslo kalba. Kadangi šalyje daug imigrantų, paplitusios urdų, hindi, farsi kalbos. Aptarnaujančios sferos darbuotojai dažnai kalba ir kitomis europiečių kalbomis: vokiečių, prancūzų, rusų.

Religija. JAE. Vyraujanti religija – islamas (76 %), yra nemažai budistų, hinduistų , krikščionių ir kt. religijų atstovų.

Tradicijos ir papročiai. JAE - musulmoniški kraštai, tad čia griežtai laikomasi islamo tradicijų bei reikalavimų. Šalies svečiai turėtų gerbti islamo papročius, ypač per vieną iš didžiausių musulmonų religinių švenčių – Ramadaną. Ramadanas yra devintasis mėnuo pagal islamo mėnulio kalendorių. Jo metu musulmonai apie 30 dienų nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo privalo susilaikyti nuo valgymo, gėrimo, rūkymo bei lytinių santykių. Ramadano metu besilankantiems šalyje turistams taip pat draudžiama dienos metu valgyti, gerti ar rūkyti viešose vietose. Visuose JAE ir Omane uždrausti muzikiniai renginiai (pilvo šokių pasirodymai, gyva muzika, diskotekos, naktiniai klubai ir kt.). Beveik visi restoranai, barai ir prekybos centrai dienos metu yra uždaryti ir atsidaro apie 18 val. Alkoholiniai gėrimai Ramadano metu neparduodami (kai kuriuose viešbučiuose jų galima užsisakyti pasinaudojus kambarių aptarnavimo paslauga, išskyrus Šardžos emyratui priklausančius viešbučius, nes čia galioja alkoholio draudimo įstatymas).

Alkoholiniai gėrimai ir rūkalai. JAE. Alkoholiniais gėrimais prekiaujama daugelyje JAE viešbučių, išskyrus Šardžos viešbučius. Jų taip pat galima įsigyti parduotuvėse, išskyrus Šardžą ir Adžmaną (į šiuos emyratus alkoholio įvežimas taip pat draudžiamas). Žmogus, pasirodęs neblaivus viešoje vietoje arba vartojantis alkoholį viešose vietose, gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Rūkalais prekiaujama visuose prekybos vietose.

Elgesys viešoje vietoje. JAE. Apranga neturėtų būti iššaukianti, ypač viešose vietose (t.y. už viešbučio teritorijos); moterims nedera vilkėti itin trumpų sijonų ar pernelyg atvirų palaidinių. Vyrai negali užeiti į mečetes, bankus ar kitas įstaigas vilkėdami lengva sportine apranga, šortais. Oficialesnė apranga pageidaujama ir restoranuose. Moterų maudymosi kostiumėliai turėtų būti kuo uždaresni, ypač viešuosiuose paplūdimiuose; draudžiama kaitintis saulėje ir maudytis be viršutinės maudymosi kostiumo dalies. Įėjimas į viešuosius paplūdimius JAE – mokamas ~ 1,5 USD, gultai ~ 7 USD, skėčiai ~ 5 USD. Į viešuosius paplūdimius kartą per savaitę įleidžiamos tik moterys. Paplūdimiuose taip pat draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

Nacionalinė virtuvė. JAE. Nacionalinė virtuvė yra perėmusi geriausias arabų šalių virtuvės tradicijas. Čia populiari jautiena, aviena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Kadangi dauguma JAE ir Omano gyventojų yra musulmonai, kiauliena čia nepopuliari. Populiariausi patiekalai: kouzi – avienos kepsnys, keptas kartu su ryžiais; bukhari – aviena, patiekiama su ryžiais ir įvairiais priedais; shawerma – avienos, jautienos arba vištienos kepsnys; kebab – ant anglių kepta marinuota aviena ar jautiena; kofta – maltos mėsos (dažniausiai avienos ar jautienos) kepsniai; arayess – į picą panašus tešlos paplotėlis, įdarytas aviena ir prieskoniais. Kiekviename mieste, dažniausiai pajūrio zonoje, galima rasti restoranų, kurie siūlo žuvies ir kitus jūros gėrybių patiekalus. Desertai: um ali – pieno pudingas su razinomis ir riešutais (patiekiamas karštas); muhalabiyyah – pieno kremas, plaktas su kukurūzais ar ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais (patiekiamas šaltas); ash asariya – saldus sūrio pyragas; baklava – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti medaus sirupe. JAE, kaip ir visose arabų šalyse, tradiciškai geriama arbata ir kava. Kava ruošiama ne kavos automatuose, o pilama iš tradicinių kavinukų į nedidelius puodelius. Čia populiari arabiсa – įvairių rūšių kavos mišinys su kardamonu. Mėgstamos šviežios vaisių sultys. Emyratai garsėja didžiuliu specializuotų restoranų pasirinkimu – čia galėsite paragauti kinų, tailandietiškos, angliškos, libanietiškos, amerikietiškos, meksikietiškos, marokietiškos ir kitų pasaulio tautų virtuvės patiekalų.

Filmavimas, fotografavimas. JAE. Įvairių pastatų fotografavimas yra leistinas be jokių apribojimų. Draudžiama filmuoti ir fotografuoti karinius objektus, oro uostus, bankus bei kitus valstybinės paskirties objektus. Griežtai draudžiama filmuoti, fotografuoti ir kalbinti arabę moterį. Norint filmuoti ir fotografuoti vietinius vyrus ir vaikus, būtina atsiklausti jų leidimo.

Darbo laikas. JAE. Valstybinės įstaigos dirba 5 dienas per savaitę, nuo šeštadienio iki trečiadienio, poilsio dienos - ketvirtadienis ir penktadienis. Dauguma privačių kompanijų dirba šešias dienas per savaitę, penktadienis - nedarbo diena. Parduotuvės dirba nuo 9.00 iki 13.00 ir nuo 16.30 iki 22.00, praktiškai be poilsio dienų (tik pusę dienos penktadienį). Privačios įmonės dirba pagal savo nustatytą grafiką. Naktiniai klubai ir diskotekos dažniausiai dirba iki 3 val. ryto.

Elektra. JAE. Elektros įtampa yra 220 V. Elektros prietaisų kištukai trišakiai. Naudojant prietaisus su standartiniu dvišakiu kištuku, reikalingas keitiklis(adapteris), kurį dažniausiai galima įsigyti viešbučiuose ir miestų parduotuvėse. 

Geriamas vanduo. JAE. Vandentiekio vandens gerti nerekomenduojama. Patariama pirkti geriamą vandenį, išpilstytą buteliuose.

Pinigai. JAE. Jungtinių Arabų Emyratų piniginis vienetas – dirhamas (AED), 1 Lt ~ 1,5 AED, 1 USD doleris ~ 3,75 AED (2014 m. vasario 14 d.). Keitimo kursas gali keistis. 1 dirhamą sudaro 100 filsų. Cirkuliuoja 5, 10, 50, 100, 200 ir 500 dirhamų banknotai ir 5, 10, 25 filsų bei 1 dirhamo monetos. Pinigus keičia visi bankai, keityklos, taip pat daugelis viešbučių (žemesniu kursu). Pinigų keitimo automatus (bankomatus) rasite bankuose, prekybos centruose ir kai kuriuose viešbučiuose. Populiaru atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis: American Express, Master Card, Visa. Rekomenduojame vežtis Amerikos dolerius, kuriuos ten išsikeisite į vietinę valiutą.

Arbatpinigiai. JAE. Dažnai prie restoranų, barų ir kavinių sąskaitų yra pridedamas 10 % aptarnavimo mokestis. Kitur įprasta palikti panašią sumą arbatpinigių. Arbatpinigiais atsidėkojama vietos gidams, vairuotojams, viešbučių kambarinėms, nešikams.

Internetas. JAE. Prie interneto prisijungti galima interneto kavinėse, daugelyje viešbučių.

Telefono ryšys. JAE. Skambinant į Lietuvą, reikia rinkti: 0062 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Dėl telefoninių skambučių įkainių teirautis savo operatoriaus salonuose.
Pagalbos telefonai (trumpieji numeriai, renkami be jokių papildomų kodų) – policija, greitoji pagalba, gaisrinė – 999.

Imunoprofilaktika. JAE. Privalomų skiepų nėra. Detalesnė informacija www.saugikelione.lt

Gydymas. JAE. Vykdami į šią kelionę, įsigykite JAE ir Omane galiojantį medicininių išlaidų draudimą. Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą Jūsų draudimo polise, išsiaiškinkite, kokia yra nustatyta draudimo išmokos mokėjimo tvarka (kokie dokumentai turi būti pateikiami Jūsų draudimo kompanijai, nutikus draudiminiam įvykiui, jeigu sąskaitas apmokate patys). Dažniausiai draudimo kompanijos už medicinos paslaugas reikalauja šių dokumentų: gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, vaistų receptų ir vaistų apmokėjimo kvitų. Sumokėti pinigai bus grąžinti laiku pateikus draudimo kompanijai reikiamus dokumentus.

Vizos. JAE. Vykstant į JAE ir Omaną, reikalingos vizos. LR piliečiui išvykstant iš Europos Sąjungos ir(ar) Šengeno erdvės ribų būtinas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR piliečio pasas. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Pasas, kurio galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite: www.urm.lt ; www.pasienis.lt ; www.migracija.lt Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

 

Sienų kirtimas. JAE. Į JAE ir Omaną griežtai draudžiama vežti narkotines ir psichotropines medžiagas, filmuotą ir fotografuotą medžiagą, įžeidžiančią šalies religinį ir nacionalinį orumą, šaunamuosius ginklus, pramonines žaliavas, suklastotus pinigus ar dokumentus, peilius ir pan. Galima įvežti galima iki 2 l stipriųjų alkoholinių gėrimų ir 2 l vyno, iki 400 vnt cigarečių, ne daugiau 50 cigarų, ne daugiau 500 gr. tabako. Kiekvienas asmuo, išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į trečiąją šalį ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti raštu muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos. Tokiu atveju pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo. https://www.cust.lt. UAB „Kauno Grūda“ neatsako už tai, kad, negavęs vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už konsulinių įstaigų, pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu bei dėl to patirtus nuostolius. UAB "Kauno Grūda" turi teisę reikalauti iš turisto nuostolių, patirtų dėl turisto atliktų migracijos taisyklių ir reikalavimų pažeidimo, atlyginimo.

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.